PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lantis düşünüyorum birlikte düşünsek?

Octane
26-12-2007, 18:55
slm

iki-üç hafta içerisinde 97-98 model bir Mazda Lantis 1.8 düşünüyorum. Motoruna çok fazla girişmeyeceğim, bütçem de 16-17 bin YTL kadar. Lantisler 9-11 arasına buldum çok miktarda. Kalanını araca harcamayı düşünüyorum. Motor sadece baştan aşağı yenilenip bakımı yapılacak, patlamış parçalar değişecek rölanti sorun değil hazır açmışkn dereceli atarım bide ileriye yönelik forged piston düşünüyorum. (İlerde niye olmasın, bide onla mı uraşcam). Araç genel olarak dışarıdan show-car gibi durmasını istiyorum, ses sistemim şu anda odamda duruyor hazır, wide body-kit burada fifty ile konuştum yaparız dedi onun bütçesi de ayrıldı, jant lastik yay vs ayarlanacak, boyacım zehir yeşili ile bekliyor...

Birlikte düşünmek istediğim konular:
1)Motor yürüyene fazla girişemeyeceğim. Mazda lantisleri biliyorsunuz, fren, yol tutuş zaafları var. Bunları en azından yaylı bir megane II seviyesine çekmek için bana bir bütçe ve parça listesi açıklayabilirmisiniz?
2)Ölür müyüm?
3)roll-cage fiyatları ve trafikte polis amcalarla ne gibi sorunlarla karşılaşırım?
Ayrıca karoserin rijitliğini artırarak bana ekstra önden kayma sorunu yaşatır mı?
Sağolun şimdiden.

efe-E
26-12-2007, 19:29
öncelikle şimdiden hayırlı olsun

ben sadece 2 ve 3 e cevap vereyim.

2) ölmezsin :D
3) hazır rollcage için çok araştırman lazım , olmayadabilir. Ankara FM Tuning veya RS Service ralli araçları hazırlayan yerler. Bunlara görüşüp uygun bir şekilde yaptırabilirsin. Fm Tuning'te Mustafa bey , RS Servis ' te Nuri bey yardımcı olur mutlaka.

Octane
26-12-2007, 19:34
Teşekkür ederim ilginize.

Lantis için hazır roll-cage yoktur zaten, onu ben de düşündüm. Ama arka koltuklar iptal olmadan olabiliyor dedi burada tanıdık bir ustam bana, 4 nokta olur yine falan dedi ama anlamadım. O dediğiniz yerleri biliyorum ama hiç muhabbetim yok, olsun bari gidiyim de...

efe-E
26-12-2007, 19:53
arka koltukları iptal etmeden yapılır. gidip görüşürsen mutlaka yardımcı olurlar.

Octane
26-12-2007, 19:57
sağolun.(10 karakter yazacakmışız)

facia
26-12-2007, 22:02
Öncelikle planında olan parçaları bulmakla başla :) ben lantise bindim . Dereceli egzantiriğini nerden buluyosun? miata pistonları lantis motoruna atamamaktasın... Forged piston takamazsın zaten turbo yapıcaksanda karambole stock motora conta atarak sıkıstırmayı düşürürsün... Bence önce modifiye edebileceğin parçaları bul ondan sonra bu araca gir...
Bİrde lantis stock olarak düşünürsek 1.8 gibi yakıp 1.6 gibi giden bir arabadır. Eğer kıyaslama yapıcaksan 1.6 ies ler gibi yyürür :)

Octane
26-12-2007, 22:07
Dereceli egzantriğini buldum zaten, burada şaşmaz'da tanıdığım bir usta ayarladı, seni bekliyo zaten alıcısı da yok dedi, durur yani dedi ama nerden nasıl bulmuş bilmiyorum. Görmeden bişey yapmam zaten.

karambole stock motora conta atarak sıkıstırmayı düşürürsün... Anlamadım ben bunu:(

Dediğim gibi yürüyüşünde değilim pek, daha çok showcar tipli feci görünen ama gitmeyen bir araç düşünmem gerekiyor. O fiyata başka tavsiyeleriniz var mı? GTİ lar VTİ lar vs hariç, 200 SX S13ler nasıl olur ki parça falan?

Octane
26-12-2007, 22:12
S13 olursa daha az param kalır showcarlığı bırakırım o zaman, motora girişirim motor parçası daha rahat bulunur sanıyorum

facia
26-12-2007, 23:46
önce karar vermen gerekir kaldıki lantisden kasası daha güzel olan birçok alternatifin var bence miata fln al bari paranın daha coğunu verirsin ama daha güzel bir araç alırsın

Safak
27-12-2007, 01:00
Alacağın otomobilden performans bekelntin varsa, model kavramını bir kenara bırakıp elindeki fiyata uygun( km, yedek parça, servis ) en iyi GTi segmenti otomobili ya da hılzı otomobili almalısın...Bikere başka arabaya dökeceğin para ve alacağın performanstan çok daha iyi olur. Kurcalama ve modifiye ekipmanı bulama konusunda da özellikle ülkemizde modifiye konusunda tercih edlen otomobiller üzerine yoğunlaşmanı öneririm.

16 17 bin liraya yapacağın lantis yerine...Stock hali ile ondan kat ve kat daha iyi yürüyen daha pirestiji otomobiller var. Üstelik modelleri de daha yüksek olabilir.

efe-E
27-12-2007, 01:19
14-15e İbiza Cupra'lar var mesela Şafak abinin aracından. Onlara bak bence. Çok daha performanslı ve güzel araç.

Safak
27-12-2007, 02:40
Daha uygun fiyata Golf 3 GTi lar var...Var var oğlu var o paralara her marka 90 ların GTi'larından...Ben bizim makinalardan pek önermem çok yakıo :) Bide bende kısa var daha çok yakıo :)

Serkan.S
27-12-2007, 23:11
s13 düşünüyosan düşünmeden al derim çok eğlenirsin dışına fazla bişi yapmana da gerek yok zaten kendini gösteren bi araba

Octane
28-12-2007, 00:13
Temiz bulsam alırım da bulamıooom prolar dışında çoğunlukla apaçiler sahip olmuş o araçlara yanlamayı olduu yerde ivedikteki şahinler gibi dönmek sanmışlar tipine güvenip durur sanmışlar durmamış, kaymaz sanmışlar gaza basıp viraja girmişler renodan inip arkadan itişe binersen böle olur işte patlarsın madem bilmion niye arkadan itiş alıon? Patlıon sağa sola sonra.

İbizalara baktım tavsiyeniz üzerine, gayet güzel bir araç ama o segmenti tercih sıram aşağılarda. Ama niye olmasın tabi...

Tamiz S13 var mı çevrenizde? Kırmızı tercih sebebidir:)

Yiğit G.
28-12-2007, 00:24
2)Ölür müyüm?

Neden ölecekmişsin ?

Serkan.S
28-12-2007, 00:30
ben çok görüyorum böle amcaların filan kullandı s13 ler elbet çıkar bi yerden ara bence

ahmetbaha-drs
28-12-2007, 00:59
Bende proje amaclı bi S13 var eger dusunursen..kafana gore yaparsın,linkten bakabilirsin..
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=9593

ahmet3425
28-12-2007, 10:29
temiz bir s13 olursa gercektende iyi olur yada dersenki motoruyla cok uğrasmayayım sadece dıs görünümüyle oynayayım piyasada tonla stock clio RS var fiyatlarıda senin bütcene uygun yolda tutar donanımıda iyidir bastınmıda gider sonucta sende bir reno kullanıcısısın...

Onu-R
23-01-2008, 18:17
Valla Lantis potansiyeli olan bir araç;

http://img520.imageshack.us/img520/1601/grnt710largesmalldj7.jpg

http://img87.imageshack.us/img87/4144/grnt712largesmallob6.jpg

http://img299.imageshack.us/img299/3885/grnt1831smallvg7.jpg

http://img509.imageshack.us/img509/9103/grnt1429smallhy2.jpg

Yaklaşık 5 yıl önceki şartlar ve kısıtlı imkanlarla (1 milyar gibi) yapılan ve halen daha küçüğüyle büyüğüyle ilgi çeken bir araç..

Buarada bir önceki sayfada yazanlar ile ilgili bilmesem dicem nası gitmez bu araç da biliyorum yani 3.20sini de, a4 1.8t sini de, civic 1.6sını da :)

Parça bulup bulamama konusunda pek fikrim yok, yurtdışında turbo yapanlar var ama çok komplike bir sistem değil gördüğüm kadarı ile.. Mitsubishi turbo, custom intercooler, custom bilmemne falan filan epey uğraştırıcı işler yani..

meta-R
24-01-2008, 09:39
3.20sini de, a4 1.8t sini de, civic 1.6sını da

o kadarda değil :p

facia
24-01-2008, 10:08
3.20sini de, a4 1.8t sini de, civic 1.6sını da

o kadarda değil :p

eski bir lantis sahibi olarak bir o kadarda değil benden olsun

Tugral
24-01-2008, 16:20
lantis güzel dertsiz tasasız bir araç. Spor araba almak isteyip ailem 4 kişi nasıl sığıcaz hanım ne der tarzı sorulardan kurtaran bir araç. Spor görünüm, ekonomik olmayan 1.8 motor , kimine göre güzel görünüş,

Onu-R
24-01-2008, 23:26
hahah onu yazarken gözümde söylediklerinizin aynısı canlandı ama yazdım yinede.. ne diyim.. annemde e36 kasa 320 vardı, kuzenimde halen daha a4 1.8t var, yakın arkadaşımda da 2004 civic vtec2.. aralarından en zorlayanı civicti, sonra da 320.. bahsettiğim olay zaten kapışma amaçlı kalkış veya rolling tarzı değil, zaten öyle şeyler yapmıyorum, a4 ile yesilkoy ısıklardan kalkıp sola floryaya dönüp basmıştık 2de falan heralde, bende iki kişi vardı ve gayet iyiydi yani.. civic 1.6 normal araclar icinde en iyi gidenlerdendir (alfa ile birlikte) 1.8 dohc motorumla 1.6lara bırakın da kafa tutayım yau.. kat iptali, skender susturucu, 4 tırnak bujiler ha bide o zamanlar filtre vardı custom..

Tansu
27-01-2008, 19:40
al bi 1.8t çiple yürü :D