PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tırnak Batması?

MBuğra
21-01-2012, 23:32
Aramızda bu sıkıntıyı çeken var mı? Varsa öncelikle Allah yardımcısı olsun diyorum.

Geçenlerde tırnağımı kestim. Sol köşeden aşağıya inerek kesmişim. Şu anda hiç bişey yapmasam da çok acıyor. Daha önce hiç böyle birşey yaşamamıştım. Sözlüklerde ve görsellerde okuduklarım&gördüklerim de moralimi çok bozdu.

Gerçekten de yanlış tırnak kesiminden de olsa bu hastalığa bir düşen bir daha anca ameliyatla mı çıkıyor?

Şu anda çok acayip canım burnumda, yarın da yolculukta olacağım; ancak Pazartesi günü gidebileceğim hastaneye? Hangi bölüme gitmeliyim, ortopedi? cildiye? veya başka bir bölüm mü?

gökan
21-01-2012, 23:33
valla kardesım törpüyü aldım tırnagın yanından dıbıne kadar soktum orda uzamıs tırnak avr orayı kestım acımıyor uzayınca batma oluyor kestım rahatladım

Serkan06
21-01-2012, 23:36
az bişey bendede var, kankim çektirdi çok sıkıntılı bir durum.....

jiyan.
22-01-2012, 00:00
bendede var bi kere çektirdim çıkınca aynı şekilde devam ediyo acıması

exca-
22-01-2012, 00:03
genel cerrahiye gidip gösterin herkesin tırnak yapısı farklı tedavisi farklı,çekilmesi de çözüm diil tırnak yapınızdan dolayı aynı şekil çıkabiliyor tekrar bu durumda farklı çözüm yollarına gidiliyor..

MiaMi
22-01-2012, 00:10
Kes anında rahatlama olacaktır yoksa kötü olur acıya katlan batan yere törpü ile hallet

SekoLive
22-01-2012, 00:18
arkadaşım ayak mı el mi öncelikle onu söle,
iş genel cerrahi yada iyi bi pedikürcü işi,

allah kimseye böyle bi şey vermesin ben 5 kez cektirmek zornda kaldım tırnaklar köşelerden batık cıktıgından bide top oynama hevesimiz vardı her çektiğimiz şut tırnağımızı içeri göçertti ..

ilk tırnağı çeken kanalını bozmus o tırnak hep yamuk ve düzensiz geliyor. iyi bi doktora gitmelisin. tavsiye üzerine git.

_FrKn_
22-01-2012, 00:21
benim ayak baş parmaklarımdada var.lazerle çizdiren tanıdıklarım vardı.dümdüz kesiyorlar ama tekrarlıyormu bilmiyorum.ben hiç doktora gitmeyi denemedim batma acısı başlayınca jilet makas allah ne verdiyse girişiyorum çok acıyor ama ayda bi etin içine giren kısmı alıyorum.her daim şişiklik var ama başparmağımın batan kısmında neden bilmiyorum.

Eray Yümsel
22-01-2012, 00:22
ben lokal anestezi ile ameliyat oldum batma yüzünden tek kalemde kurtuldum ama ameliyatı izlemek biraz zor söliyim :D kemiğime kadar indi çünkü doktor kemiğimin sesini duyuyodum yanı ole dıyım kesti piçti dikti oldu 2 ayagımda birden vardı çok ilerlemeden git yaptır bişeyler yoksa ameliyat tek çözüm

oguzhan999
22-01-2012, 00:26
inanılmaz sıkıntılı bi durum , hele ağrısı sanki bıcak sokuyorlar , geçen sene bununla ilgili bi ameliyat geçirdim , kesinlikle uzman birine danış eğer ilerlemediyse ameliyatsız halledilebiliyorsa dahada içe doğru uzamadan ufak bi operasyon yaptırmanı tavsiye edemerim , Allah düşman basına vermesin valla

MBuğra
22-01-2012, 00:27
arkadaşım ayak mı el mi öncelikle onu söle,
iş genel cerrahi yada iyi bi pedikürcü işi,

allah kimseye böyle bi şey vermesin ben 5 kez cektirmek zornda kaldım tırnaklar köşelerden batık cıktıgından bide top oynama hevesimiz vardı her çektiğimiz şut tırnağımızı içeri göçertti ..

ilk tırnağı çeken kanalını bozmus o tırnak hep yamuk ve düzensiz geliyor. iyi bi doktora gitmelisin. tavsiye üzerine git.

söz konusu ayak parmağı. yukardakileri okuduktan sonra törpüyle giriştim hafiften, hemen gösterdi etkisini. ancak törpüyü hafifçe sokarken iltihapımsı bi sıvı çıktı. ama ayak görsellerdeki gibi değil, normal ayak. :) tırnağın kenarında hafif bir kan toplanması var.

ibooo
22-01-2012, 00:48
Belki 4 yıldır bu acıyla yaşıyorum şuan hala devam ediyo nasıl sövüyorum belli deil

exca-
22-01-2012, 00:52
kurutulamayan iltihap varsa çözümü: rifocin ampul

MR.TurboALİ
22-01-2012, 00:56
çok fena bişey. hemen bi şekilde kes kurtul o acıdan.

ibooo
22-01-2012, 00:57
kurutulamayan iltihap varsa çözümü: rifocin ampul

Efsane iltihap var :D

exca-
22-01-2012, 00:59
bi kademe ilerisi var mıdır bilmiyorum ama içinden böyle kıvamlı kıvamlı çıkacak seviyedeki iltihap 3 günde kesiliyo :D

atarktan
22-01-2012, 01:04
3-4 yıl önce ortapedi bölümüne gitmiştim doktor direk yatırdı, batan yere uyuşturmadan

müdahale etti iki tırnagımında yarısını kesmişti resmen bağırmamak için elimi ısırmıştım.Sonra bide

pişkin pişkin ben olsam bağırırdım demişti uyuz herif, kasapmış zaten lakabıda :D Allah yardımcınız olsun.

OnurÖzden
22-01-2012, 01:05
Bende yaşadım o illeti, sakın daha fazla kurcalamayın, tırnağı kesmeyin.Daha kötüye gidebilir.
Ayak cerrahi merkezleri var.Onlar gidin derim.Ben gittim, aşırı batmamıştı benim tırnağım etin içine 15 dk temizlediler.İltahap kurusun diyede Bactroban adlı bir krem verdiler.1 ay sonra geçmişti.
Çok can sıkıcı bir durum, geçmiş olsun.

İug
22-01-2012, 01:36
Ayni sorunu abim cok cekti tum doktorlara gitti, tirnagi cektiler yine fayda etmedi daha sonra ortadan girip tirnagin yarisini aldilar yine pek fayda etmedi en sonunda bi doktor batan yere tampon yapmasini soylemisti o gundur bi sikayeti yok allaha sukur. Tirnagin batan kismina kurdan gibi birseyle pamuk tikayin deriyle tirnak arasina muhtemelen size de faydasi olur.

fuatvts
22-01-2012, 01:54
Bende 2 gun once başparmak tırnağımı köşeden fazlacana kestim biraz kanadı 2 gün zor ayakkabı gıydım smdı daha iyi fakat olan dünkü halı saha maçıma oldu:)

Ferhat_V
22-01-2012, 10:36
bende yakın tarihte ayak parmağım için gittim..iğneyi vurup uyuşturdu parmağı sonra yarısını kesip aldı kremlerini filan sürdü ağrı kesici iğneleri vurdurup gönderdiler..ama acısı çok fena sızlama yapıyor ayağını basamıyosun yürüyemiyosun sürekli yatman gerekiyor ilk 1 2 gün..

Ersin YILDIZ
22-01-2012, 10:42
öncelıkle gecmıs olsun aynı sorunu bende yasıodum askere gıtmeden once EMOT ızmırde el mıkro cerrahıde amelıyat oldum ve kurtuldum %90 ın uzerınde garantı verıyolar tekrar olmayacagına daır hemde dıkıs ızı dahı kalmıyor amelıyattan sonra bıraz tuzlu 2 parmak ıcın ben 1500 lira falan vermıstım 2 sene once ama artık hıc sorunum yok bu konuda halı saha macı vs yapıyorum kanama bıle olmuyor benım tavsıyem bu olur sana bı daha bu konuda sıkıntı asla yasamazsın ben ıyıkı amelıyat olmusum dıyorum cektırme ıslerıne gırme tekrar aynı sorun cıkar karsına dıger ıslemlerde gecıcı onerıler

SekoLive
22-01-2012, 10:43
söz konusu ayak parmağı. yukardakileri okuduktan sonra törpüyle giriştim hafiften, hemen gösterdi etkisini. ancak törpüyü hafifçe sokarken iltihapımsı bi sıvı çıktı. ama ayak görsellerdeki gibi değil, normal ayak. :) tırnağın kenarında hafif bir kan toplanması var.

bi doktora git güzel bi ilaç verir orayı kurutur. yoksa bugun geçer yarın geçer diye ben gibi bekleme

Belki 4 yıldır bu acıyla yaşıyorum şuan hala devam ediyo nasıl sövüyorum belli deil

iboo kardesm git kurtul bu şerefsiz illet geçmicek bende sen gibi yaptım ama pişmanım...

Efsane iltihap var :D

iltihap geçsin diye ilaç içtim bayağa uzun süre, karaciğere zarar vermişiz sen hesap et durumu git çektir kurtar ibo sonrasında başka yere zarar verirsin.

emretektas
22-01-2012, 10:45
dostum bu futbolcuların sakatlandıklarında kullandıkları bi sprey var dondurucu uyuşturucu bir sprey ondan bulursan bölgeye sıkıp uyuşturup batan yere anlık müdahele edebilirsin

ALPhan japan
22-01-2012, 10:48
bendede var o geçmiş olsun dikkatli kesin tırnagı