PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tüv Hasar Tablosu

darkmoon
22-01-2012, 14:21
Arkadaşlar bence her kezin indirip bakması gereken bir tablo.. 15.01.2012 tarihinden itibaren geçerli olan Tüv hasar tablosu..

http://www.kugm.gov.tr/BLSM_WIYS/KUGM/tr/Belgelik/arac_muayene/20120102_163342_2769_1_64.xls

hasan çağri
22-01-2012, 14:35
Teşekkürler.

Şimdi bunu indiren arkadaşlara sorayım. siyah folyo kaplı stoplar ağır hasar sınıfınamı girmiş oluyor acaba? Algılayamadım.

darkmoon
22-01-2012, 14:43
nerde yazıyorki ben bulamadım.

bu arada demin bir konuda sohbet ediyorduk xenon far yükseklik ayarı yasakmış diye o burda var

5.3.16 Gaz deşarjlı far (xenon):Far yükseklik ayarlayıcısı yok Ağır Kusur
5.3.17 Gaz deşarjlı far (xenon):Far yükseklik ayarlayıcısı çalışmıyor

fatih(fb)
22-01-2012, 14:43
motor no orjinal değil hafif kusur swap yapıp muayeneye girilebilirmi o zaman:)

hasan çağri
22-01-2012, 14:45
nerde yazıyorki ben bulamadım.

bu arada demin bir konuda sohbet ediyorduk xenon far yükseklik ayarı yasakmış diye o burda var

5.3.16 Gaz deşarjlı far (xenon):Far yükseklik ayarlayıcısı yok Ağır Kusur
5.3.17 Gaz deşarjlı far (xenon):Far yükseklik ayarlayıcısı çalışmıyor

altlarda biryerdeydi :S

darkmoon
22-01-2012, 14:47
valla folyo yazdım arama yaptırdım bir plaka çıkdı birde cam başka bir şey çıkmadı :D

JANJ@N
22-01-2012, 14:53
Teşekkürler.

Şimdi bunu indiren arkadaşlara sorayım. siyah folyo kaplı stoplar ağır hasar sınıfınamı girmiş oluyor acaba? Algılayamadım.

sanırım buna giriyor

Fren lamba(ları): hasarlı cam nedeniyle farklı renk veriyor Ağır Kusur
Fren lamba(ları): camların rengi solmuş Ağır Kusur
Fren lamba(ları): hatalı boyanmış Ağır Kusur

bunu öylesine yazmışlar heralde, abs olmayan bi ton araç var, ben dahil :D
ABS sistemi: yok Ağır Kusur

fatih(fb)
22-01-2012, 14:53
araç çok alçak önde plaka yok hafif kusur egzosdan gürültü ağır en ilgili maddeler bunlar:)

Evrenoz
22-01-2012, 15:00
Arka yay(lar) : araç yere çok yakın Hafif Kusur
Ön yay(lar): araç yere çok yakın Hafif Kusur

Yay konusunda soru kalmadı artık kafada. İstediğimiz kadar alçaltabiliriz.

Çamurluklar: tekere sürtüyor Ağır Kusur

Çamurluğa sürtmemek şartıyla..

Frid
22-01-2012, 15:16
motor no orjinal değil hafif kusur swap yapıp muayeneye girilebilirmi o zaman:)

kanka ruhsatların degişecekse sıkıntı oluyor motor no ama degişmeyecekse sorun yok mesela ben swaplasam degişmesine 12 yıl var ruhsatımın kafa rahat ruhsat kalırsa o zamana :D

Frid
22-01-2012, 15:20
araç çok alçak önde plaka yok hafif kusur egzosdan gürültü ağır en ilgili maddeler bunlar:)

burda bir aldanma oluyor gibi şimdi senin egzozun sesizdir ama spor egzozlardandır kalırsın, nedendersen biz sese bakmıyoruz egzoz sesini desibel olarak ölçmek için alet var ama özel oda lazım o yok :D

bu durumda neye kime göre nasıl sesli oluyor :D

hasan çağri
22-01-2012, 15:22
burda bir aldanma oluyor gibi şimdi senin egzozun sesizdir ama spor egzozlardandır kalırsın, nedendersen biz sese bakmıyoruz egzoz sesini desibel olarak ölçmek için alet var ama özel oda lazım o yok :D

bu durumda neye kime göre nasıl sesli oluyor :D

Peki yukarıda yazdım çözemedim bakarak. Stoplardaki folyo ağır kusura mı giriyor?

Frid
22-01-2012, 15:23
bunu öylesine yazmışlar heralde, abs olmayan bi ton araç var, ben dahil :D
ABS sistemi: yok Ağır Kusur

31.07.2004 ten itibaren minibüs, otobüs ve benzeri araçları kapsıyor otomobil ve kamyoneti degil

Frid
22-01-2012, 15:24
Peki yukarıda yazdım çözemedim bakarak. Stoplardaki folyo ağır kusura mı giriyor?

Fren lamba(ları): hatalı boyanmış Ağır Kusur

bu durumda değerlendirmeye alınırsa ağır kusur olur

hasan çağri
22-01-2012, 15:27
O zaman sökelim biz onları :D Teşekkürler :D

rodya
22-01-2012, 15:46
Selam,
Bi konu vardı ama bulamadım. Aracım ağır kusurlu sayılır geçemedi. Eksikleri tamamladım.yeniden internetten randuve almam mı gerekiyor yoksa selamın aleykü emmi ben geldim desem kafi mi?

Teşekkürler

Evrenoz
22-01-2012, 15:47
Selam,
Bi konu vardı ama bulamadım. Aracım ağır kusurlu sayılır geçemedi. Eksikleri tamamladım.yeniden internetten randuve almam mı gerekiyor yoksa selamın aleykü emmi ben geldim desem kafi mi?

Teşekkürler

İlk girişinde geçemedi isen ve geçemediğin tarihten sonra 30 gün dolmadı ise randevu almadan paldır küldür gidebilirsin.

ErenErdem
22-01-2012, 16:16
Cam çatlakları da hafif kusur olmuş
Sağ aynanın olmaması nasıl hafif kusur
Fren lamba(ları): ışık şiddeti uygun değil hafif kusur
Geri vites lambası: fonksiyonunu yerine getirmiyor hafif kusur
Dörtlü ikaz sistemi: hatalı yanıyor hafif kusur
Dörtlü ikaz sistemi: sinyal frekansı çok hızlı hafif kusur
Dörtlü ikaz sistemi: sinyal frekansı çok yavaş hafif kusur
Kontrol lambası:Hava yastığı (Airbag) için sönmüyor hafif kusur
Duman oluşumu: çok fazla siyah duman oluşumu hafif kusur
Acil çıkış(lar): acil cam kırma çekici yok hafif kusur
Acil çıkış(lar): acil çıkışlar gerektiğinde açılmıyor hafif kusur

Bunlar gibi daha niceleri var, ağır kusur olmaları gerekirken hafif kusur olan.

onurdestan
22-01-2012, 16:24
e swap yapılabilir ozaman rahatlıkla? zaten ben daha bmw lerin motor nosunu okuyabilen görmedim haklılar m50 lerin mesela çok ters yerde motor nosu ben telefon sokup fotosunu çekmiştim öle görebildim anca

dragstar
22-01-2012, 16:28
abs sistemim iptal
fren limitörü değişik
hava yastığı iptal
egozt dan ztn kalır
arka koltuklar yok

kaldık şimdiden :D

abs hariç diğerlerini yaparım hadi arıza ışığınıda söndürdük diyelim, abs dağıtıcısı yok onn yerinde brake porpotion valf var :S

halili
22-01-2012, 16:38
İlk girişinde geçemedi isen ve geçemediğin tarihten sonra 30 gün dolmadı ise randevu almadan paldır küldür gidebilirsin.

evren abi o da kalktı artık.randevu almanız gerekiyor.ama şöyle bir imkan var numaratörden randevu alabiliyorsunuz.yani aynı güne falan yoğunluk yoksa almak mümkün olabiliyor.ama dolu ise değişir.sadece ilk muayenenin yapıldığı istasyonda yapılıyor tekrar.bunuda bilmeyenlere hatırlatalım.
ve elinizde 2012 tarihli vekalette varsa gün farketmeksizin sene içinde muayene yaptırabiriyosunuz.önceden son 1 aylık olması gerekiyordu.

SONE-R
22-01-2012, 16:38
farların ayarsız olması hafif kusur.. güzel..

bLackModeL
22-01-2012, 16:56
harıka bi dökuman tesekkurler

Frid
22-01-2012, 17:12
Selam,

Teşekkürler

yeni yıldan itibaren rendevulu oldu

darkmoon
22-01-2012, 17:22
harıka bi dökuman tesekkurler

her zaman :icon_tup::icon_tup:

bora1311
22-01-2012, 17:31
paylasim icin tesekkurler :)

raptor
22-01-2012, 17:46
Sinyal lambalarının farklı renkte olması agır kusurdu şimdi hafif kusur olmuş

onursumer
22-01-2012, 18:12

Yanlış lastik: lastik-jant uyumu hatalı

diye ağır kusur eklemişler ama :)

18-19 jantla gidildiğinde isterlerse bırakabilirler :)

golfcu0101
22-01-2012, 18:15
paylaşım güzel incelemeden gitmemek lazım:D

sinan-s
22-01-2012, 18:47
bilgiler için teşekkürler....

A.Cem
22-01-2012, 18:48
teşekkürler paylaşım için.

darkmoon
22-01-2012, 18:54
her zaman arkadaşlar :)

sinan-s
22-01-2012, 19:42

İyi çok güzelde çamurluk tekere sürtmesı nasıl oluyor onu anlayamadım :D

Bunun haricinde basık olan aracımızı geçirebileceğimiz için seviniyorum açıkçası :)

BlackEmperor
22-01-2012, 19:50
faydalı bi paylaşım teşekkürler

darkmoon
22-01-2012, 19:59
aslında dikkat ederseniz adamlar çok rahat ettirmiş..

Filmi sökemessin masraflı meşakatli iş tamam demiş ağır kusurdan hafifa çevirmiş eskiden ağır kusurdu..

xenonla eskisi gibi uğraşmak istememiş kasti kazık yapılamıycak bir kural getirmişki kardeşim bir ampüldür söküceğin 10 dakkanı almaz sök normal ampülünü tak bende seni kusursuz geçiriyim ne uğraş ne ben demeye getirmiş.. çünkü eskiden xenon hafif kusur olsada yanında başka kusurlarıda yazıyorlardı far yıkama yok far ayarı bozuk v.b gibi bunlarla uğraşmamak için yapılmıycak bir kural koymuşlar hani adam ampülü çıkartıp normal ampülüyle gelsin bende uğraşmıyım sende kusursuz geç..

basık araçlara kolaylıklar getirmişler hafif kusur olarak eskiden hepsi ağır kusurdu..

aslında yeni sistemde çok kolaylıklar yapmışlar güzel olmuş bir açıdan bakarsanız..

gkmn
22-01-2012, 20:20
Korna: Ahengi bozuk! çok güldüm buna ya, halbuki bundan almayı düşünüyordum :D

Terror on the Streets Volume 5! at HornBlasters.com.wmv - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=bJv1BF_VwKQ)

paylaşım süper, eline sağlık.

sinan-s
22-01-2012, 20:32
aslında dikkat ederseniz adamlar çok rahat ettirmiş..

Filmi sökemessin masraflı meşakatli iş tamam demiş ağır kusurdan hafifa çevirmiş eskiden ağır kusurdu..

xenonla eskisi gibi uğraşmak istememiş kasti kazık yapılamıycak bir kural getirmişki kardeşim bir ampüldür söküceğin 10 dakkanı almaz sök normal ampülünü tak bende seni kusursuz geçiriyim ne uğraş ne ben demeye getirmiş.. çünkü eskiden xenon hafif kusur olsada yanında başka kusurlarıda yazıyorlardı far yıkama yok far ayarı bozuk v.b gibi bunlarla uğraşmamak için yapılmıycak bir kural koymuşlar hani adam ampülü çıkartıp normal ampülüyle gelsin bende uğraşmıyım sende kusursuz geç..

basık araçlara kolaylıklar getirmişler hafif kusur olarak eskiden hepsi ağır kusurdu..

aslında yeni sistemde çok kolaylıklar yapmışlar güzel olmuş bir açıdan bakarsanız..

En iyi olan şeyde basık araçların geçmesı :)

metin
22-01-2012, 21:17
alçak arabanın geçmesi on numara oldu :)

Maxi
22-01-2012, 21:23
Beyler bu motor no yok nasıl oluyor ? hafif kusur
yani komple numarası olmayan veya ruhsattakinden farklı bir motor takabilirmiyiz ?
yani motor swaplasak problem yaşamazmıyız demek oluyor bu ?
içeri atmasın bizi sonra polis amcalar ? "çenç" bu motor diyerekten (change)

Frid
22-01-2012, 21:33
hafif kusur diye sevindiginiz çok sey zaten 2 yıldır hafif kusurdu beyler :D :D

fener bahçenin şampiyonluk sevinci gibi oldu :hehe:

meLaNchoLic
22-01-2012, 22:44
Korna: Ahengi bozuk! çok güldüm buna ya, halbuki bundan almayı düşünüyordum :D

Terror on the Streets Volume 5! at HornBlasters.com.wmv - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=bJv1BF_VwKQ)

paylaşım süper, eline sağlık.

sen o kornayı tak gir muaynede adam içerde bi bassın kornaya bak neler oluyo o istasyonda :D savaş çıkar savaş :D hücum borusu sanarlar yemin ederim :D

kRo_bOy
23-01-2012, 10:44
yani komple numarası olmayan veya ruhsattakinden farklı bir motor takabilirmiyiz ?
abi öle direk içeri atmıyorlar zaten:)
valla bende pek anlamadım swap işi sanırıyorum biraz daha kolaylaşcak artık
bikaç yerden daha duymuştum yılbaşınsan sonra motor no kalkıyor diye yazılanlara bakılırsa doğru gibi bakalım artık:D:D:D:D

senna
23-01-2012, 10:48

motor numarası eğer yoksa abi blok üstünde bu kusuru alır eğer ruhsat işlemin yoksa çok sorun olmayabilir ama ruhsatlık işlemin varsa satış tadilat vs sorun olabliir yeniden numara çaktırman gerekebilir tabi blok faturalı olacak vs vs change motorsa zaten emniyetteki kayıtlardan ortaya çıkar :)

ALPER-VNS
23-01-2012, 16:11
alçak araba zaten geçiyodu ki ya.. ama arabayı çapraza alıyolar lastik çamurluğa sürterse kalıyosun.. 318de öyle kalmıştım ben..