PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : evde spor?

RottingChrist
23-01-2012, 17:58
arkadaşlar,
uzun zamandır spor yapmaya niyetleniyorum fakat işten dengesiz çıkış saatleri ve haftada sadece bir günü aileme ayırabildiğimden dolayı hep ertelemek zorunda kaldım. evimde bir oda boş ve sizin önereceğiniz sıkılmadan çalışabileceğim spor aletlerinden edinmek istiyorum. çabuk sıkılırsın vs. tepkiler gelecektir ama yinede kararlıyım. evinizde kullandığınız ve tavsiye edeceğiniz aletler var mı? benim başlangış için aklıma gelenler yürüyüş bandı ve bisiklet. 15-20 gk fazlam olduğu söyleniyor :) sporu alışkanlık haline getirip prof bir salona başlayana kadar siz ne tavsiye edersiniz? şimdiden teşekkür ederim.

ygtrn
23-01-2012, 18:01
kilo vermek için değilde kol kası yapmak için mükemmel bir önerim olacak abi eğerki merak ediyorsan :) kesinlikle sıkılmazsın :D

d16y4
23-01-2012, 18:04
tek başına yapılacak iş değil para ve zaman kaybı olur denemeyin

RottingChrist
23-01-2012, 18:06
her öneriye açığım.

kilo vermek için değilde kol kası yapmak için mükemmel bir önerim olacak abi eğerki merak ediyorsan :) kesinlikle sıkılmazsın :D

RottingChrist
23-01-2012, 18:12
bana da öyle geliyor ama bir yerden başlamam lazım. evimin dibinde aletlere vereceğim paranın yarısına yıllık üye olabileceğim iyi salon var fakat benimki mecburiyetten maalesef.

İbrahim33
23-01-2012, 18:13
yürüyüş bandını tavsiye etmem , zira üstünde biraz çalışınca sıkıcı olmaya başlıyor en iyisi , normal yürüyüş yapmak.Her gün yürüyüş yapma imkanınız varsa , etkisini 1-2 ay içerisinde görürsünüz üstelikte koşu bandına para vermeden :) ...

pirasa
23-01-2012, 18:20

salon sahibi falan mısınız ? bu işi evde yapıp ciddi şekil kazanmış insanlar var. bunlara bir örnekte benim. hatta ben salona gidip 1 arpa ilerleyemeyen bir sürü insan tanıyorum. önce salona kayıt olurlar. 1-2 hafta çalışırlar sonra gelişim görmezler suplement alırlar, suplementlerle beraber 1-2 hafta devam eder ve bırakırlar. çoğu kişinin geçmişi budur. evde pilav, yumurta, tavuk, lor peyniri yiyerek şınav mekik, barfiks ve dambılla çok iyi şekiller alınabilir. sonuçta yarışmaya katılmıyacak arkadaş.

arkadaşım 2x10kg dambıl seti senin işini görür. şınav, mekik, ayak çekme(leg raise), barfiks ve dambıllar sizi 1 saat meşgul eder. günlük 1 saatte sizi epey yorar. proteinli gıdalar tüketmezseniz bunların boş işler olduğunuda aklınızdan çıkartmayın.

_FrKn_
23-01-2012, 18:28
bende evde düzenli spor yapıyorum.tek başına olmaz diye birşey yok.9 ay spora sürekli giden bir arkadaşım vardı.oda diyordu gelen 2 hafta gelip bırakıyor diye.istikrar senin iradene kalmış.ben dumbell şınav mekik gayet düzenli çalışıyorum her akşam.her akşam şınav mekik çarşamba pazar dumbell ile.

Skyhawk34
23-01-2012, 18:29
youtube workout derslerinden faydalanabilirsiniz ;) 1 yıl boyunca uyguladım işede yaradı şimdi salonda uyguluyorum :)

İbrahim33
23-01-2012, 18:30
salon sahibi falan mısınız ? bu işi evde yapıp ciddi şekil kazanmış insanlar var. bunlara bir örnekte benim. hatta ben salona gidip 1 arpa ilerleyemeyen bir sürü insan tanıyorum. önce salona kayıt olurlar. 1-2 hafta çalışırlar sonra gelişim görmezler suplement alırlar, suplementlerle beraber 1-2 hafta devam eder ve bırakırlar. çoğu kişinin geçmişi budur. evde pilav, yumurta, tavuk, lor peyniri yiyerek şınav mekik, barfiks ve dambılla çok iyi şekiller alınabilir. sonuçta yarışmaya katılmıyacak arkadaş.

arkadaşım 2x10kg dambıl seti senin işini görür. şınav, mekik, ayak çekme(leg raise), barfiks ve dambıllar sizi 1 saat meşgul eder. günlük 1 saatte sizi epey yorar. proteinli gıdalar tüketmezseniz bunların boş işler olduğunuda aklınızdan çıkartmayın.

önce kilo fazlasını vermesi lazım , dambıl falan daha sonra gelir...

RottingChrist
23-01-2012, 18:46
benimde amacım bu. yediklerime dikkat edip evde yapabileceğim egzersizlerle fazlalıklardan kurtulmak. sonrasında hamlıktan kurtulmuş olarak ileri seviyelere kademeli taşımak.

önce kilo fazlasını vermesi lazım , dambıl falan daha sonra gelir...

İbrahim33
23-01-2012, 18:52
benimde amacım bu. yediklerime dikkat edip evde yapabileceğim egzersizlerle fazlalıklardan kurtulmak. sonrasında hamlıktan kurtulmuş olarak ileri seviyelere kademeli taşımak.

doğrusuda budur zaten :icon_tup: Nacizane görüşümü paylaşmak isterim.Belki bir faydası olur :) Günde en az 2 litre su içip , beyaz ekmeği kesinlikle yemeyip , yemek öğünlerinde salatayla mideyi şişirerek , günde 30-45 dakika tempolu yürüyüş yaptığınız taktirde 1-2 ay içerisinde kurtulursunuz kilolardan ;)

coolvtec
23-01-2012, 18:58
Ben de buna benzer bi konu açmıştım daha önce techde;
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/70106-gtgtgt-evde-fitness-body-odasi-olusturma-ltltlt.html

Evde yapamazsın diyen çoğunluğa rağmen aslanlar gibi yaptım. Karışan yok, sıra bekleme yok, koku yok, hanzo yok, hava soğuk, yağmurlu vs diye üşenme yok. :) Ufak sakatlıklar ve grip vs dışında eksiksiz yaptım. Şiddetle tavsiye ederim.

Benim önerim bisiklet, bant vs alma. Benim aldıklarım;

- 1 adet istasyon (yerin müsaitse)
- 50kg ağırlık dambıl vs seti (büyük bir plastik kutusu var onu da üstüne yatıp sehba olarak kullanıyorum)
- twister
- mekik aleti

kardiyo için de;
oda bodrum katta, son 5li basamağı 5o kere inip çıkıyorum, çok işe yarıyor :)

oxygen
23-01-2012, 19:01
Kilo vermek için günlük tempolu yürüyüş yeterli olacaktır. Eğer gerçekten kilo vermek istiyorsan iradeli olup, yemeklere dikkat edip 3 ay tempolu yürürsen 10-15 kilo vermeme gibi durum söz konusu olamaz.

Dumble falan iyi güzel de hem çalışması uzun sürüyor, hemde bıraktığında sönme süresi kısa oluyor.

Bende evde dumble falan da var ama Dunlop'un bi ürününü aldım, 4 aydır bi kere sıkılmadım ve çok faydasını gördüm. Normalde böyle ürünlere hayatta para vermem ama gerçekten bu o abşeypırlar gibi kaslı kaslı abilerin reklamlarıyla, pazarlama stratejisiyle satılan ürünlerden değil.

Herkese tavsiye ediyorum.

http://image5.sahibinden.com/photos/54/53/04/67545304j24.jpg

Bu da senin benim gibi bi elemanın evde çalışma programı.

0UioIbAvfzE

alperkkc
23-01-2012, 19:06
p90x öneririm hem fazla spor aletine de ihtiyac yok.

ygtrn
23-01-2012, 19:06
MvZVutvjUIM

abi videodaki benim boks hocam nafiz başaran :) hız topu dediğimiz(pencikbol) bu platformu evde odama kurdum, insanın canı sıkıldıkça gidip yumruklayası geliyor, ve kesinlikle sıkılmıyorsun:) hayatımda yaptığım en zevkli işlerden biri :D:D:D

yanlız şöyle söyliyim videoda göründüğü kadar kolay bir iş değildir, öğrenmek biraz sabır ve süre ister, ben haftada 4 saatten 1 aylık bir özel ders süresinde öğrenebilmiştim, kimisi 2 haftada kapıyor kimisi 3 ayda kapıyor bu işin tekniğini....

ben şuan tabiki hocam kadar iyi değilim ama, hızımı aldığım zaman kesinlikle topu görmezsin :)

coolvtec
23-01-2012, 19:13
MvZVutvjUIM

abi videodaki benim boks hocam nafiz başaran :) hız topu dediğimiz(pencikbol) bu platformu evde odama kurdum, insanın canı sıkıldıkça gidip yumruklayası geliyor, ve kesinlikle sıkılmıyorsun:) hayatımda yaptığım en zevkli işlerden biri :D:D:D

yanlız şöyle söyliyim videoda göründüğü kadar kolay bir iş değildir, öğrenmek biraz sabır ve süre ister, ben haftada 4 saatten 1 aylık bir özel ders süresinde öğrenebilmiştim, kimisi 2 haftada kapıyor kimisi 3 ayda kapıyor bu işin tekniğini....

ben şuan tabiki hocam kadar iyi değilim ama, hızımı aldığım zaman kesinlikle topu görmezsin :)

hımm, güzel görünüyor. peki bu pencikball'un gerek boks, gerek kas vs açısından amacı nedir?

pirasa
23-01-2012, 19:18
eğer gelişim istiyorsan kilo vermene gerek yok, çalışmaya başladıktan sonra gelişim sürecinde zaten inceliceksin, yaza doğru 1-2 ay definasyon yaparsın olur biter. eğer baştan kilo verirsen tekrar almamak için beslenmeyi kesiceksin buda kaslara zarar vericek. hafif bi ısınmadan sonra sporunuzu yapın, beslenmeyi yağsız olarak tercih edin, şeker kullanmayın istediğiniz şekle geliceksiniz emin olun.

ygtrn
23-01-2012, 19:20
hımm, güzel görünüyor. peki bu pencikball'un gerek boks, gerek kas vs açısından amacı nedir?

kas olarak baktığımız zaman , 2 dakikalık bir yumruklama sonrasında kollarını sanki yarım saat boyunca gokart kullanmış 10 dakika aralıksız 5 kilo dumble kaldırmış gibi hissediyorsun :D:D:D:D

boks olarak baktığımızda ise, kollarını her saniye yumruk atmaya hazır hale getirmene yarıyor, iki elini birden kullanma açısından çok faydalı, bir elinle yumruk atarken diğer elini yumruk atmaya hazırlıyorsun, misal trafikte kavga çıktı, karşından gelen eleman bir eliyle seni tutmayı diğeriylede vurmayı düşünür, o iki kombinasyonu bir araya getiremeden, saniye içinde yüzüne sağlam iki yumruk patlıyor ve bu sürekli devam ediyor :) karşındaki rakip birden fazla ise eğerki, bir yumruk atıp kontrollu bir şekilde bir adım geri geldiğin zaman rakiplerin etrafını çeviremiyor, 2. yumruğunda hazırda beklediği için diğer rakiplerede 2. 3. 4. yumruklar kontrollu ve rahat bie şekilde patlıyor :)

ygtrn
23-01-2012, 19:24
ayrıca yumruk diye yalap şalap bilinçsizce savrulan kolları terbiye edip her defasında sıkı yumruklara sahip oluyorsun :) bence boks ta kum torbasından çok daha önemli :)

_FrKn_
23-01-2012, 19:27
bu pencikbol iyiymiş :D her eve lazım.

arabasızadam
23-01-2012, 19:29
Bende yay ve dumbel var kol göğüs çalıştırıyo maliyetide ucuz .

_FrKn_
23-01-2012, 19:33
Kilo vermek için günlük tempolu yürüyüş yeterli olacaktır. Eğer gerçekten kilo vermek istiyorsan iradeli olup, yemeklere dikkat edip 3 ay tempolu yürürsen 10-15 kilo vermeme gibi durum söz konusu olamaz.

Dumble falan iyi güzel de hem çalışması uzun sürüyor, hemde bıraktığında sönme süresi kısa oluyor.

Bende evde dumble falan da var ama Dunlop'un bi ürününü aldım, 4 aydır bi kere sıkılmadım ve çok faydasını gördüm. Normalde böyle ürünlere hayatta para vermem ama gerçekten bu o abşeypırlar gibi kaslı kaslı abilerin reklamlarıyla, pazarlama stratejisiyle satılan ürünlerden değil.

Herkese tavsiye ediyorum.

http://image5.sahibinden.com/photos/54/53/04/67545304j24.jpg

Bu da senin benim gibi bi elemanın evde çalışma programı.
vfzE[/YOUTUBE]

bu nerde satılıyor.o herif onu kapıya nasıl sabitledi.

McS_R53
23-01-2012, 19:45
P90X'i indir torrentten yada Insanity 'i gayet yararlı olacaktır hemde hiç bir alete ihtiyacın yok

_FrKn_
23-01-2012, 19:49
bu p90 x falan tam benim uygulayacağım tipten programlar ama bunlar çok terlemeli yağ yakmalı kilo vermeli işte bana ters.öbür türlü yemek programı falan olması lazım olduğundan bulamayız heralde öyle bir program.

oxygen
23-01-2012, 19:50
bu nerde satılıyor.o herif onu kapıya nasıl sabitledi.

zaten ürünün özelliği o, kapıya sabitlenmesi. Barın bir tarafı kapının kirişlerinin ön kısmına, büklümlü olan kısmı da kapının arka tarafındaki kirişin üst kısmına oturuyor. Carrefourlarda 41 tl. internette dunlop door gym diye aratırsan satılan yerler var.

Şu anda da markafonide Finspor ürünlerinde 31 tl ye var.

Emre Akçay
23-01-2012, 19:51
Bende mekik aleti , kol germe, dambıl aldım. Herşeyimi karşılıyor. Fazla alet olunca hangisini yapacağını şaşırıyorsun boşver yeter bu kadar diyon :D

_FrKn_
23-01-2012, 19:51
zaten ürünün özelliği o, kapıya sabitlenmesi. Barın bir tarafı kapının kirişlerinin ön kısmına, büklümlü olan kısmı da kapının arka tarafındaki kirişin üst kısmına oturuyor. Carrefourlarda 41 tl. internette dunlop door gym diye aratırsan satılan yerler var.

teşekkürler , bakalım bi.

Bülent76
23-01-2012, 20:54
Ben de buna benzer bi konu açmıştım daha önce techde;
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/70106-gtgtgt-evde-fitness-body-odasi-olusturma-ltltlt.html

Evde yapamazsın diyen çoğunluğa rağmen aslanlar gibi yaptım. Karışan yok, sıra bekleme yok, koku yok, hanzo yok, hava soğuk, yağmurlu vs diye üşenme yok. :) Ufak sakatlıklar ve grip vs dışında eksiksiz yaptım. Şiddetle tavsiye ederim.

Benim önerim bisiklet, bant vs alma. Benim aldıklarım;

- 1 adet istasyon (yerin müsaitse)
- 50kg ağırlık dambıl vs seti (büyük bir plastik kutusu var onu da üstüne yatıp sehba olarak kullanıyorum)
- twister
- mekik aleti

kardiyo için de;
oda bodrum katta, son 5li basamağı 5o kere inip çıkıyorum, çok işe yarıyor :)

Mutluay abi tam da senin açtığın konuyu aratmaya hazırlanıyordum k, mesajını gördüm:) Çok güzel yazmışsın abi. İstek ve azim olduktan sonra yapılmayacak şey yoktur. Ben de saydığın sebeplerden dolayı yıllardır evde çalışıyorum, motivasyonum her zaman üst seviyede:)

Bülent76
23-01-2012, 20:55

Harfiyen katılıyorum:icon_tup:

onat
23-01-2012, 21:01

hız ve görme yeteneği diyelim. topun sürekli oynar oluşu ve gözün bunu ilk zamanlar yakalayamaması aynı zamanda vücudun buna ayak uyduramaması zamanla geçiyor. gün geçtikçede adapte oluyorsun.

onat
23-01-2012, 21:04
konuyla alakalı olarakta ancak şahsi fikrim bülent abi bu sefer aynı fikirde olamicaz malesef bu işin evde ancak p90x gibi bir programla uygulanabileceği. ciddi disiplin gerektiren birşekilde yapılması lazım. öyle 2 adet dumbell almak la olmaz bu işler. 2 adet dumbell 2 hafta sonra yatağın altına yuvarlanma suretiyle atılır :D

sen çalışmayı kendi kafana koycaksın ve bu şekilde etkili bir programla spor yapıcaksın evde de olsa. buda ancak p90x ile olur kanaatindeyim.

Bad-Fast
23-01-2012, 21:04

hizlial.com da 20 lirayada var ;) bende alıcam güzel olucak gibi

fa'R'uk
23-01-2012, 21:11
bende evde koşu bantı ve AB SHAPER kullanıyorum tavsiye ederim ikisi yeter ve göbek gider ayrıca benim gibi çok çay içen birisi isen şekeri kes ben splenda doğal tatlandırıcı kullanıyorum
http://a1201.hizliresim.com/t/r/21m5m.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
kademe kademe eğimi arttırıyorsun bariz göbekteki yağların yandığını hissediyorsun ısındıktan sonra 5 dk yeterli

Bülent76
23-01-2012, 21:11
konuyla alakalı olarakta ancak şahsi fikrim bülent abi bu sefer aynı fikirde olamicaz malesef bu işin evde ancak p90x gibi bir programla uygulanabileceği. ciddi disiplin gerektiren birşekilde yapılması lazım. öyle 2 adet dumbell almak la olmaz bu işler. 2 adet dumbell 2 hafta sonra yatağın altına yuvarlanma suretiyle atılır :D

sen çalışmayı kendi kafana koycaksın ve bu şekilde etkili bir programla spor yapıcaksın evde de olsa. buda ancak p90x ile olur kanaatindeyim.

Onatım keşke insanlardaki fikir ayrılıkları da hep senle aramızdaki gibi olsa:)
Benim evde bench press ve neck press sehpası, 105 kg ağırlık, eklemeli dumbell'lar ve barfiks var:)
2 dumbell'la çok hareket yapabilmek zor. Ben bu işe ilk başladığımda barfiks (her çeşit tutuş), şınav (her tür genişlik), dips ve mekik ile başlamıştım, beslenmeme de dikkat ederek çok güzel bir gelişme katetmiştim. Herşeyden önce istek ve motivasyon gerekiyor, beslenme ve düzgün idmanla zaten gerisi geliyor:)

MiaMi
23-01-2012, 21:15
Ellerini koltuğun altına koyup halının üzerinde bacaklar yukarı aşağı günde 20 defa fena göbek eritiyor tavsiye ederim,

onat
23-01-2012, 21:16
Onatım keşke insanlardaki fikir ayrılıkları da hep senle aramızdaki gibi olsa:)
Benim evde bench press ve neck press sehpası, 105 kg ağırlık, eklemeli dumbell'lar ve barfiks var:)
2 dumbell'la çok hareket yapabilmek zor. Ben bu işe ilk başladığımda barfiks (her çeşit tutuş), şınav (her tür genişlik), dips ve mekik ile başlamıştım, beslenmeme de dikkat ederek çok güzel bir gelişme katetmiştim. Herşeyden önce istek ve motivasyon gerekiyor, beslenme ve düzgün idmanla zaten gerisi geliyor:)

aynen abi zaten bu hep bahsettiğimiz şeyler. ömrü hayatımız boyuncada bahsedicez eminim. bu hırs ve azim olmadığı müddetçe salonda gitsen birşey olmaz.

evde sadece isteksiz olabilme riski var. bunu atlatabilir ve azmederse evde de p90x veya senin bahsettiğin gibi barfiks vs vs ile evde olacağının en iyisini olur..

RottingChrist
24-01-2012, 07:23
her öneri için teşekkür ederim. iş yerindeki pc foto ve video açamadığı için bazılarını göremedim ama akşama evden bakarım. bu arada dün odada ıvır zıvırları ayırıp odayı boşalttım. eski müzik setimi kurdum 5 senedir dukunmadığım cd leri temizledim. şimdi tek derdim alt kattaki komşuya ses gitmemesi :) onu da halledersek kayıt işlemlerine başlayacağım. duvarlara güzel atletik bayan posterlerini de astıkmı salondan eksiğimiz kalmaz :) eheu.

anılayvaz
24-01-2012, 08:56
Ellerini koltuğun altına koyup halının üzerinde bacaklar yukarı aşağı günde 20 defa fena göbek eritiyor tavsiye ederim,

tayfun tam olarak açıklayabilirmisin nasıl çalışmamız gerekiyor

Erdem K.
24-01-2012, 10:13
evde yer müsaitse mutluay abinin de belirttiği gibi çalışma istasyonu,mekik sehpası ve dambıl seti ile bu spor gayet de güzel yapılır. motivasyon olarak bazen salonda spor yapmak insanı gaza getirebiliyor (başkalarını görüp hırslanabiliyorsunuz) ve biraz da çevreye etkisi oluyor, onun dışında fitness ve cardio evde de gayet güzel yapılabilir...

Slmcnsl
24-01-2012, 12:04
konunun takipçisiyim..

MiaMi
24-01-2012, 13:04

Yani bacakları yukarı aşağı indirip kaldırma hareketi , destek alındığında daha iyi oluyor yere sırt üstü uzanıp elleriniz ile baş hizasında veya biraz daha yukarıda güç alacağınız bişey olması çok iyi oluyor bacaklar yukarı aşağı yukarı aşağı yanma hissi zaten başladımı tamamdır 20 kere yeterli 1 ay sonra inanmazsınız göbek bölgesi toparlanmaya başlıyor hafiften tabi homili gırtlak yememek lazım ,

Erdem K.
24-01-2012, 13:09
Yani bacakları yukarı aşağı indirip kaldırma hareketi , destek alındığında daha iyi oluyor yere sırt üstü uzanıp elleriniz ile baş hizasında veya biraz daha yukarıda güç alacağınız bişey olması çok iyi oluyor bacaklar yukarı aşağı yukarı aşağı yanma hissi zaten başladımı tamamdır 20 kere yeterli 1 ay sonra inanmazsınız göbek bölgesi toparlanmaya başlıyor hafiften tabi homili gırtlak yememek lazım ,

hareketi yaparken bacaklarınızın mümkün olduğunca düz olarak yukarı aşağı hareket ettiğinden emin olun. alt karın bölgesi için güzel bir harekettir...:icon_tup:

ulasstoprak
24-01-2012, 14:24
Evde spor yapan kişileri takdir ediorum ama bende yapamayanlardanım bence sebebi spor salonuna verdigin para yabana gitmesin diye zorunlu olarak gidiosun ama evde şu günde 8 dk abs çalışmasını yapayım dedim ya dur 2dk dinleyenim derken oydu buydu bi bakıosun göbek çıkmış..:)Yani kısaca evde spor, yaşam tarzı evde yaşayan kişiler ve beslenmen ile alakalı ..

imparatoR
24-01-2012, 15:51
koşu bantım var dambıl larım var haftada 2 akşam 1 saat egzersiz yapıyorum ..
yıllarca salonlarada gittim en güzeli evde devam etmek bana göre ,yığınla kasım olsun derdimde yok,son 10 yıldır 184 boy 79-83 kg arasındayım..formumu korumak adına bana yetiyor..
yeni başlayan arkadaşlar birde buna ek sehpa edinirlerse yardımcı olarak gayet güzel iş görür diye düşünüyorum..

_FrKn_
24-01-2012, 16:08
hizlial.com da 20 lirayada var ;) bende alıcam güzel olucak gibi

link verebilir misin?
ithal eden firma finspor muş zaten.markafoniye koyduğu fiyattan düşük olanı olsun sanmıyorum.

vtec powe®
24-01-2012, 16:17
bende evde spor yapanlardanım, benim bodrum katı müsait.

koşu bandı, calışma istasyonu, mekik ve bench pres sehpası, uzun-kısa barlar, yaklaşık 80-85 kilo ağırlık ve dambıllarım var. ayrıca kosu bandında sıkılmayım diye ufakta bir televizyonum var :)

kısın tempoyu düşürüp bahar, yaklaştıgında ise haftada 3 gün spor yapanlardanım.her kış 6-7 kilo salıp yaza doğru bu aletlerle calışıp kiloyu geri verip ayrıca kaslarımı belirginleştirebiliyorum.

amaç sadece kosu bandında yağ yakmak mekik çekmek ise eyvallah ama bi spor salonu gecmişi olmadan kas geliştiriyim derken sakatlık yaşanabilir.
buna dikkat etmek lazım.

Bad-Fast
24-01-2012, 16:52
link verebilir misin?
ithal eden firma finspor muş zaten.markafoniye koyduğu fiyattan düşük olanı olsun sanmıyorum.

Remax RMX 948 Multi-Fonksiyonlu Delüxe Kapı Barfiksi - Mekik & Şınav Çekme Aleti | Remax Kapı Barları ve Şınav Aletleri | Hizlial.com (http://www.hizlial.com/spor-fitness/kondisyon-fitness/remax-rmx-948-multi-fonksiyonlu-deluxe-kapi-barfiksi-mekik-sinav-cekme-aleti_19.016.5609.0054.htm)

aynı marka mı senin dediğinle bilmiyorum ama ürün aynı gibi ;)

_FrKn_
24-01-2012, 16:56
evet marka hariç bir fark gözükmüyor.mekik şınav barfiks hepsini yapabilirsin bunla bi ara vereyim siparişi .

Bad-Fast
24-01-2012, 17:26
siteden daha önce çok şey aldım güzel , bende alıcam yakında kullanışlı görünüyor

KÖROĞLU
24-01-2012, 18:07
Salona gitmenin en büyük + sı prof. destek almak, hareketleri düzgün yapabilmek, bir de ordakleri görünce sanırım insan daha bi heves ediyor.

Ben de salona gidemeyen (zaman - üşengeçlik :) ) lerden olduğum için evde birşeyler yapıyorum,

5 kg x2 dumbell (uzman tv de güzel anlatımlar var, hareketleri doğru tamamlamak için)

kapı barfiksi ( 68 KG civarıyım, çok sağlam old. düşünmüyorum dikkat etmek lazım)

kum torbası ve eldicenler 8 oz

torbadan bahsedeyim biraz ciddi anlamda faydasını gördüm, yeri olanlara tavsiye ederim hem self defance için hem de sürekli hareket halinde olduğunuz için. Sırta çok faydalı ben 3 aydır çalışıyorum haftada 1 yada 2 gün, tempolu şekilde hem kondisyonunuz artıyor hem de vuruş şiddetiniz.

Bad-Fast
24-01-2012, 18:49
evde uygun yer olsa kum torbası , bir kaç aletle çok güzel fit bu vucut sahibi olunur istek olduktan sonra , ama yer ve maddiyat işte :)

Özgür Ozan
24-01-2012, 20:18
kum torbasını boş yere yumruklamak hiçbir güç kazandırmağı gibi sakatlıklara yol açabilir eğer vuruş tekniklerini gard almayı vs. bilmiyorsanız yani boks kickbox tarzı sporlarla ilgilenmediyseniz kum torbasıın bi faydası olmaz size one hundred push ups (http://hundredpushups.com/) bu programı öneririm düzenli uygulamada uzun vadede ciddi şekilde güçlenip şekillenirsiniz

Thracian
27-01-2012, 10:03
p90x i indirdim, günlük programları asagıda, her program yaklaşık 1 saat, tam olarak anlayamadığım bu programlardan 1 ini mi seçecceğim yoksa 7 programı mı yapacagım.

http://img823.imageshack.us/img823/1483/p90xlean.jpg

2. sorum beslenme, beslenme konusunda tam bir cahilim. Anlayabildiğim kadarıyla asağıdaki listeden beslenmem gerekiyor. listeye ekleme ve çıkartma yapabilirseniz sevinirim.

- lor peyniri,
- haşlanmış yumurta beyazı
- tavuk gögsü haşlama
- tam tahıllı bugday ekmeği (beyaz ekmek yerine) ekmeksiz doymuyorum.
- dardanel ton light
- light yogurt
- nar ekşili salata
- yağsız makarna

boretto
27-01-2012, 10:07
P90X dıe bır amerıkan vucut gelıstırme programı vardı... evde spor yaparak ve bellı kurallara uyarak 90 gunde vucut sekıllendırebılıyorsunuz denıyordu...

bu konuda bılgısı olan varmı ?

Thracian
27-01-2012, 10:24
üstteki postumda aynı programın detayları için soruları var. yerli yabancı sorularda inceledim yabancı dilim yettikçe, programı düzenli uygulayıp, beslenmeyi hayat felsefen yapıp 90 günde cok yol kat ediyorsun

anılayvaz
27-01-2012, 10:40

ellerimiz sadece destek almak için kullanıyoruz anladığım başımızın altına falanda koyabiliriz yani ellerden bahsedince kafam karışmıştı teşekkür ederim abi..

B.Aktepe
27-01-2012, 10:55
Dosya.tc - cretsiz, Hzl ve Kolay Dosya Paylam (http://s2.dosya.tc/server6/QsS3px/P90XCalendar_alternate_.pdf.html)

P90X alternate calendar,

bu programdan yararlanabilirsin.

Thracian
27-01-2012, 11:00
program için teşekkür ederim.

(sitede bir sorun var sanki 'alıntı' yapamıyorum.)

anlayamadığım, mesela pazartesi Chest & Back, Ab Ripper X 3 kere var sonra yoga X 1 kere var.

Chest & Back, Ab Ripper X i 3 kere mi yapıyoruz programı tam anlamıyorum

B.Aktepe
27-01-2012, 11:03
pzrts günü : chest back ve ab ripper yapılıyor.
salı günü: plyometrics
çarşamba günü: shoulder arms ve ab ripper
perşembe günü: yoga

vs vs.

tablo soldan sağa doğru gidiyor yani.

her phase 1 ay ı içeriyor. her ayda 4 hafta bildiğimiz üzere.

Thracian
27-01-2012, 11:04
şimdi anladım çok teşekkürler,

bu gün vucut ölçülerimi alıp farklı açılardan fotolar çekeceğim. 30. gün görüşürüz :D

B.Aktepe
27-01-2012, 11:12
ab ripper 15 dakikalık bir aktivite ama fena zorluyor :)

Thracian
27-01-2012, 11:22
1.79 - 95 kg kilo fazla olduğu için 'LEAN' versiyonda başlayacağım. 80 altına indiğimde tekrar başlayacağım p90x e

_FrKn_
27-01-2012, 14:12
yabancı dili olmayanlar ne yapıcak .
bu p90x in zayıflar için versiyonu falan yokmu.?

Thracian
27-01-2012, 15:30
yabancı dili olmayanlar ne yapıcak .
bu p90x in zayıflar için versiyonu falan yokmu.?

ingilizceye pek ihtiyac yok. Zaten 10 kadar program var. İsterseniz bastn izleyin.

individual
27-01-2012, 16:14
açıkcası ben eve aldım aletleri ve evde yapıyorum.işten geldikden sonra programamı kaçırmıyorum ve sporumu yapıyorum.Salona kurdum biraz anneyle birbirimize girdik ama toplamda 50 KG ağırlık aldım,dumble,bench press ve karın kası çalışmak için sehpa aldım.Şuan için yeterli.Evde TV başında kanepede oturup tv izliyeceğime ağırlık çalışıyorum hem evdekilerden görmüş oluyorum hemde tv izliyorum.

KÖROĞLU
27-01-2012, 16:15
kum torbasını boş yere yumruklamak hiçbir güç kazandırmağı gibi sakatlıklara yol açabilir eğer vuruş tekniklerini gard almayı vs. bilmiyorsanız yani boks kickbox tarzı sporlarla ilgilenmediyseniz kum torbasıın bi faydası olmaz size one hundred push ups (http://hundredpushups.com/) bu programı öneririm düzenli uygulamada uzun vadede ciddi şekilde güçlenip şekillenirsiniz

Ben ilgilenmedim fakat çalışmaya başlamadan önce birçok antrenman videos izledim. Allaha şükür herhangi bir sakatlık yaşamadım, fayda ve gelişme olarak, duruşumda ve sırtımda bariz iyileşme oldu, vuruş şiddeti açısından ilk aldığım zamana göre ciddi gelişme var + hız kazandım.

Ama ısınmadan çıplak elle tüm güçle torbaya vurmaya kalkanlar var (güç denemesi hesapta) onların sakatlanması çok normal.

Sağlıklı günler.

Ayrıca sıkıntı olmazsa evde sopa çevirmek ve ip atlamak ta çok faydalı olabilir.

Thracian
05-02-2012, 22:46
P90X i uygulayan varmı?

Ben başladım, vucutta çok bir değişim olmadı bir haftada ama günlük aktiviteler arttı, fayda olacak gibi

Özgür Ozan
05-02-2012, 23:52
Ben ilgilenmedim fakat çalışmaya başlamadan önce birçok antrenman videos izledim. Allaha şükür herhangi bir sakatlık yaşamadım, fayda ve gelişme olarak, duruşumda ve sırtımda bariz iyileşme oldu, vuruş şiddeti açısından ilk aldığım zamana göre ciddi gelişme var + hız kazandım.

Ama ısınmadan çıplak elle tüm güçle torbaya vurmaya kalkanlar var (güç denemesi hesapta) onların sakatlanması çok normal.

Sağlıklı günler.

Ayrıca sıkıntı olmazsa evde sopa çevirmek ve ip atlamak ta çok faydalı olabilir.

elbette güç verir sonuçta kaslarınızı zorluyorsunuz ben zaten bi gıdım dahi ilerleme olmaz anlamında demiyorum fakat herşeyden önce torba yumruklamak için sargı+eldiven lazım ayrıca tüm vuruş tekniklerini,duruşlarını bilmek lazım ki teknik ilerletilebilsin, vuruş hızı kazanılsın

ProdriveSTI
06-02-2012, 17:07
edit: ...................................

Thracian
14-05-2012, 11:14
2. ayda baslamıstım ama ara vermistim.

simdi tekrar basladım 10. gundeyim. hareketler kolaylastı, ilk seride 10 tekrarda 4 yapıyordum bu kez 8 oldu. 3. haftamda onlara yetismeyi dusunuyorum.

10 gunde; 2.5 kg verdim, bel ve goguste 1 cm cıvarı ufalma oldu.

benden baska devam eden var mı?

Burak Mehmet
14-05-2012, 11:39

elinde bar yerine koltuk var gibi düşün
http://static.ddmcdn.com/gif/core-abdominal-and-lower-back-exercises-16.jpg

Thracian
14-05-2012, 11:41
beslenme olarakta; normal ev yemekleriyle besleniyorum, fakat anneden rica ettim sebze agırlıklı az yaglı tuzsuz olarak yapıyor. ayrıca ara acıkmalarımı ulker special k ile yapıyorum ve en az 1 ogundede bunu special k yiyorum.

K nın tadını saman gibi zannederdim, aslında cok guzelmis. sut yada yogurtla ıslatmıyorum gevrek sekilde cips gibi ylyorum, ayrıca cikolatalısıda cok iyi. 250gr K 4.25 750 gr ise 6.45 ort 1 hafta gidiyor

RottingChrist
14-05-2012, 11:42
ben programa falan bakmadım ama konuyu açtığımdan beri 99.7 kg den 93.2 kg a indim. kot pantolonlarım hep 36 bedendi. dün 34 beden pantolon denedim cuk oldu. kase küçülmüş :) durmak yok yola devam. roll de beni yanına almak istemeyenlerin hepsini utandıracağım :)

Thracian
14-05-2012, 11:47
ben programa falan bakmadım ama konuyu açtığımdan beri 99.7 kg den 93.2 kg a indim. kot pantolonlarım hep 36 bedendi. dün 34 beden pantolon denedim cuk oldu. kase küçülmüş :) durmak yok yola devam. roll de beni yanına almak istemeyenlerin hepsini utandıracağım :)

neler yapıyorsun????

RottingChrist
14-05-2012, 11:57
bikere tuz şeker ve ekmek tüketimim aşırı fazlaydı. bunların hepsini kestim ve şu anda herşeyin tadı daha lezzetli gelmeye başladı. akşam 7 den sonra çok acıkırsam biraz meyve atıştırıyorum. ilk başlarda zor geldi ama şimdi yemeği biraz kaçırsam karnım şişip ağırıyor. evde bir gün koşu bandında en az 40-60 dakka diğer gün biraz egzersiz ve dambıl çalışıyorum. hedefimi haziran sonunda 90 altına inmek olarak koymuştum ama sonuç ne çıkacak bilemiyorum. :)

neler yapıyorsun????

Onurkk06
10-12-2012, 18:42
arkadaşlar ***** kış geldi dışarısı buz gibi sizce koşu bandı mı almalı bisiklet mi almalı ? konuyu güncelledim

muratburunce
10-12-2012, 18:53
şu bisikletin ayakta sürüleni gibi olanlar varya onlar daha mantıklı geliyor bana... en azından tüm vücut çalışıyor :)

bilalMW
10-12-2012, 18:57
evde spor yalan bence. Eliptik bisiklet var kaç kere üstüne çıktım bir elin parmağı değil ama haftada en az 4 gün spora gidiyorum

mmged_jan
10-12-2012, 19:00
en mantıklısı aletsiz spor şınav mekik barfix ağırlık aslında soğukta koşu en güzelidir ama ben onu spor olarak yapmıyorum maksat ciğerimiz açılsın

muratburunce
10-12-2012, 19:04
en mantıklısı aletsiz spor şınav mekik barfix ağırlık aslında soğukta koşu en güzelidir ama ben onu spor olarak yapmıyorum maksat ciğerimiz açılsın

onlarda önemli tabiki ama önce vücudu ısıtmak lazım direk şınaw mekik olmaz... 10 dk veya 15 dk koşu bandı yada bisikletle ısınıp ondan sonra şınavdı mekikti desteklenirse daha faydalı olur :)

urukain
10-12-2012, 19:29
bu hem şınav çekilen hemde barfiks çekilen bardan almak istiyorumda acaba bunlar kapının ahşap kasasına zarar vermez mi barfiks çekerken ?? ***** sonra spor yapıcaz diye anneyle papaz olmayalım :D

StyleALP
10-12-2012, 19:44
Koridor demiri mi önerirsiniz kapı demiri mi?

Thracian
10-12-2012, 20:04
arkadaşlar ***** kış geldi dışarısı buz gibi sizce koşu bandı mı almalı bisiklet mi almalı ? konuyu güncelledim

P90X ve insanity yi youtube da arattır. Günde 45dk 1 saat lık egzersiz programlar.

P90x - Kaslı görünüm için
İnsanity- Yağ yakımı için

McS_R53
10-12-2012, 20:12
Ben Insanity'i kız arkadaşımla yapıyorum şuan 3nci haftanın ortasındayız kondisyon olarak baya iyileşme gördüm. Bu bitince P90X e başlıycaz :)

Onurkk06
10-12-2012, 20:17
P90X ve insanity yi youtube da arattır. Günde 45dk 1 saat lık egzersiz programlar.

P90x - Kaslı görünüm için
İnsanity- Yağ yakımı için

yanlız hocam annem babam bu programı uygulayamazlar :D onlar için daha basit bişey olması lazım :D ben bi araştırıyım yanlız bunları :))

Thracian
10-12-2012, 20:46
yanlız hocam annem babam bu programı uygulayamazlar :D onlar için daha basit bişey olması lazım :D ben bi araştırıyım yanlız bunları :))

yanlız hocam, annem babam için yazmamışsın. kendin için sandım.

Doyuruculuğu yüksek, kalorisi az yiyecekler yiyip, bol bol hareket.

_FrKn_
11-12-2012, 13:51
evde spor yalan bence. Eliptik bisiklet var kaç kere üstüne çıktım bir elin parmağı değil ama haftada en az 4 gün spora gidiyorum

yalan diye bişey yok panpa azimle s........ betonu deler :)

Koridor demiri mi önerirsiniz kapı demiri mi?

bu iş görür.kapı arasında sıkıştırılanların kapı iskeletini zedelediğini okudum bi kaç yerde.düşününce de çok sağlıkle değil zaten.ayrıca bunda bir kaç hareket imkanı daha var.şınavların daha nizami olur vs.
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-vucut-gelistirme-iron-gym-kapi-barfiksi-sinav-mekik-barfix-aleti-106901852/detay/