PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Xetec Xi-600.1 kullanıcılarının dikkatine!!!

cXe
23-01-2012, 19:15
merhaba arkadaşlar fark ettiniz mi bilmiyorum ama bu modelde sigorta yok

boş zamanımda sırf bilgi almak için defalarca kitapcığını okudum :D orada sigorta değerinin 40 amper olduğu yazıyordu fakat o meğersem hatta kullanmam gereken sigorta değeriymiş (amfinin üstünde sigorta olmadığı yazmıyor ve hatta çıkan sorunların düzeltilmesinde amfinin ve hattın sigortasını kontrol edin yazıyor) :D hiç de aklıma gelmedi böyle bir mantıksızlık yapıp amfiye sigorta koymayacakları. sonuç olarak amfi daha 2 günlük iken yandı( gerçi yandı mı bilmiyorum ama power led leri yanmıyor büyük ihtimalle yanmıştır)

murtaşı aradım sigorta yerini öğrenmek için (sigortası içinde sanmıştım amfinin) adam o modelde sigorta yok dedi :D o nolcek bu amfi dedim :D internetten aldım amfiyi garanti belgesinide doldurmamış satıcı. sağolsun yetkili servis beni mağdur bırakmadı satıcıdan faturasını temin ederseniz ücretsiz olarak hemen tamir ederiz dediler ve bugün faturasıyla beraber kargoladım amfiyi. umarım daha fazla sorun çıkmadan elime geçer amfi :D

bLackModeL
23-01-2012, 19:40
alla alla ilk defa duydum sigortasiz anfii ... neyse onla geçmiş olsun

aviator35
23-01-2012, 20:20
geçmiş olsun ilginçmiş..

firat_07
23-01-2012, 20:23
kaç yıldır bu işin içindeyim jamesson bile 5 e katlar xetec i

EREN34
23-01-2012, 20:51
Gelen anfinin beslemeye siz bir sigorta girersiniz. Anfisini geçtim arabanın aküye yazık

MiaMi
23-01-2012, 21:03
Ben hep öyle sigortalı tesisat yaptırdım Özhan sağolsun hiç şansa bırakmıyor işini şimdi alpine kullanıyorum yine aynı aküden sonra arada sigorta var,

dark
23-01-2012, 23:03
Aküden sonra sigorta olmaz ise zaten bi kaza anında marşpiyerin ordan giden + kablosu ezildiğinde haberlerde izlediğimiz araç elektirik tesisatındaki hatadan dolayı yandı gibi durumlar ortaya çıkıyor 3 kuruşluk zevk için bişeyler yapılıyorsa 3 lira yerine 5 lira verin sonradan pişman olucağınız şeyler başınıza gelmesin :) defalarca söyledik 0.75 kablo ile tesisat yapan arkadaşınada iletirsin bu durumu :D geçmiş olsun

A.Cem
23-01-2012, 23:22
Sanırım pioneer in 400 rms wooferini bağladın, sigortasız olması garip ama esas dikkatimi çeken yakmayı nasıl becerdin 2 ohmda çekeceğin maksimum yük 400 rms amfinin 2 ohm gücü maximum gücü 600 rms, rahatça kaldırması lazım...

cXe
24-01-2012, 07:15
ben kabloyu set halinde aldım zaten 4ga. hatta sigorta koyduk ama 80 amperlikdi . forumda okuduğum bilgi sigortadaki hattın büyüklüğünün önemli olmadığı hatta ne kadar büyük korsan direnç o kadar düşer fakat araban için tehlikeli bir durum yaratmaz şeklinde idi. bende bu nedenle 80 ampere falan dikkat etmedim. fakat amfinin kitapçığında sigorta değeri 40 amper yazıyordu.

2. bir husus ben temiz ses almak için ana üniteden basları -7 dB e çektim. bu nedenle gereken bası alabilmek içinde amfinin kazanç ayarını sonuna kadar açtık. A.Cem arkadaşın bahsettiği olayda buradan geliyor sanırım, amfi maximum amperden fazlasını çekmiş olabilir.

cXe
24-01-2012, 07:32
kaç yıldır bu işin içindeyim jamesson bile 5 e katlar xetec i

jameson 5e katlar mı bilmem monosunu kullanma imkanım olmadı fakat jameson 505 i kesinlikle öneririm. monusuda güzeldir bence

cXe
24-01-2012, 07:47
bu arada son birkaç senedir üretilen mono amfilerde dahili sigorta olmadığını öğrendim. direnç değerini yükseltmemek içinmiş sanırım yoksa kaç paralık mataf maliyeti arttıracak birşey değil. ses sistemi olan arkdaşlar bir kontrol etsinler bence ona göre hattaki sigortayı ayarlayın.

bu arada forumda yazılan bulabildiğin en büyük sigoratayı kullan diyenlere kulak asmayın :D amfinizde sigorta olabilir fakat 2 defa korumaya almanın zararı yok :D

cXe
25-01-2012, 14:38
Şimdi murtaşdan aradılar amfinde hiç bir sıkıntı yok gayet düzgün çalışıyor diye.

sorun büyük ihtimalle hattaki sigortadaymış. sigorta görünürde sağlam gibi gözükebilir fakat dibinden kırıldıysa fark etmemişsindir dediler.

1 gün boyunca test edeceklermiş amfiyi herhangi bir arızası varmı diye büyük ihtimal cuma günü tekrar elimde olur.