PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç Kaplama Hakkında Yorumlarınızı bekliyorum...

besyoali
27-01-2012, 17:19
Merhaba Arkadaşlar,
E46 Kasa siyah BMW Kardeşimin arabası Beyaz kaplama yapmayı düşünüyor renk siyah olduğu için hem olası çizikleri önlemek hemde bir sürede Beyaz BMW ye binmek istiyor....
Kaplamanın ne gibi artı eksileri var eminim daha önce kaplama yaptıran arkadaşlar olmuştur.
Yorumlarınızı bekliyorum Teşekkürler....:soru:

ÜSTÜNERC
27-01-2012, 17:59
kaplama ısı guzel tabi.yanlız kaplamayı korumak lazım.kesınlıkle fırcasız yıkanması lazım arac.onun dısında bı sıkıntı yasamassın ruhsata ısletırsen rengıde hıcbır sıkıntı sorun yasamassın duzgun yerde kaplattıgın surece problem olmazz

vodkan
27-01-2012, 18:12
bi arkadaşım siyah clk'sını beyaza kaplamıştı. güzel olmuştu ama sökünce,şişelerin üstündeki etiketi kaldırınca cıkan izler gibi oldu. kesinlikle profesyonel yerlerde yaptırın hem garantide veriyorlar. arkadaşım gibi ucuz olsun diye neoldugu belirsiz yerlerde gitmeyin.

besyoali
27-01-2012, 18:20
bi arkadaşım siyah clk'sını beyaza kaplamıştı. güzel olmuştu ama sökünce,şişelerin üstündeki etiketi kaldırınca cıkan izler gibi oldu. kesinlikle profesyonel yerlerde yaptırın hem garantide veriyorlar. arkadaşım gibi ucuz olsun diye neoldugu belirsiz yerlerde gitmeyin.

Çok Teşekkürederim arkadaşlar ...
Peki o şişe izi gibi olan izleri pasta cila kurtarmazmı ....

ALPER-VNS
27-01-2012, 18:21
arabanızda boya var mı en önemli etken bu.. sökülürken sonradan boyalı parçaya zarar veriyo çünkü büyük ihtimal.. bi de cidden işçilik çok önemli 3e 5e bakmamak lazım..

vodkan
27-01-2012, 18:24
Çok Teşekkürederim arkadaşlar ...
Peki o şişe izi gibi olan izleri pasta cila kurtarmazmı ....

kurtarıyor ama cok ugraştı :)

fatihcakin
27-01-2012, 18:31
http://www.techturkey.com/forum/detailing-car-care/63918-folyo-kaplama-amp-renk-degisim-artilari-ve-eksileri.html

bu konuyu biraz araştırırsan bilgi edinirsin ama çok çelişki var ayrıca malzemelerin %100 en kalitelisini almalısın

besyoali
27-01-2012, 18:31
arabanızda boya var mı en önemli etken bu.. sökülürken sonradan boyalı parçaya zarar veriyo çünkü büyük ihtimal.. bi de cidden işçilik çok önemli 3e 5e bakmamak lazım..

Var kardeşim Sağ çamurluk ve sağ kapı sürtmeden dolayı boyalı....:(

besyoali
27-01-2012, 18:32
http://www.techturkey.com/forum/detailing-car-care/63918-folyo-kaplama-amp-renk-degisim-artilari-ve-eksileri.html

bu konuyu biraz araştırırsan bilgi edinirsin ama çok çelişki var ayrıca malzemelerin %100 en kalitelisini almalısın
Teşekkürler....:heyoo:

ALPER-VNS
27-01-2012, 19:05
2 parçaysa dert değil olmadı o 2 parça sonra tekrar boyanır ;)

merve
27-01-2012, 22:06
beyazdan mideniz bulanmadımı ya, severdim ama artık fenalık geldi. hem bi bmw ya füme olmalı en kötü gri , yada siyah olmalı bence.
kapalı garaj yoksa hiç girişmeyin bence. ayrıca söküldükten sonraki izler,çok dandik bişey kullanılmadıysa cilayla çok rahat çıkar. zaten söktürdüğünüz yer bunu yapıp verir diye biliyorum.

besyoali
27-01-2012, 22:42
2 parçaysa dert değil olmadı o 2 parça sonra tekrar boyanır ;)

Ya bi heves etti 520İ Beyaz ı makbulmuş diye masraf çıkarcak kendine :) bende 2 yıldır biniyor yaza doğru sat bi üst model beyaz al diyorum bakalım zaten ben yorumları paylaşıyorum kendisiyle online olarak :) zor gelmeye başladı bile mideside acık bulandı zaten pinpiriklidir acık zaten bakalım ne yapacak tavsiyelere tekrar tekrar Thank's......:)

Y.Emre
27-01-2012, 23:04

sadece macun vsden sonra yapılan boyaya mı zarar veriyor yoksa sadece çizikten dolayı yapılan küçük boyalaradamı zarar veriyor? :(