PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Kia Rio 3 Kapı

Frid
28-01-2012, 00:01
http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2012/01/27/yeni-kia-rio-3-kapi-turkiye-de--1950127.Jpeg

Yeni Kia Rio 3 Kapı Türkiye'de

Yeni Kia Rio, ülkemizde ilk olarak 2011 yılı Eylül ayında hatchback gövde tipiyle satışa sunuldu. Lansmanından itibaren büyük bir ilgi ile karşılanan yeni Kia Rio’nun sedan versiyonu ise 2011 yılı Aralık ayında Türk tüketicisiyle buluştu. Ve son olarak ailenin 3 kapılı versiyonunun satışa sunulmasıyla , ürün gamı tamamlanmış oldu.

Yeni Kia Rio 3 kapı, Rio ürün gamının en üst donanım paketi olan Sporty paket ile satışa sunuluyor. Rio 3 kapı 1.4 lt. benzinli otomatik vites 44,650 TL, 1.4 lt. 6 ileri vites dizel ise 45,850 TL fiyat etiketine sahip.

Sadece Avrupa pazarı için tasarlanan ve üretilen Kia Rio 3 kapı versiyonu , Kia’nın B segmentinde sunduğu ilk 3 kapılı otomobil olma özelliğini taşıyor.

Kia Rio 3 kapı, 5 kapı hatchback kardeşiyle aynı ölçülere sahip. Araç, 4,045 mm uzunluğa, 1,720 mm genişliğe ve 2,570 mm dingil mesafesine sahip. Kia Rio 3 kapı ayrıca, toplam 1.455 mm yüksekliği ile Kia’nın Avrupa ürün gamındaki en alçak tavan hatlarından birine sahip.

Kia Rio 3 kapı, 1.4 lt benzinli otomatik vites ve 1.4 lt. dizel düz vites seçeneği ile satışa sunuluyor. 1,4 lt. benzinli motor, 6300 dev/dak’da 109 ps güç ve 4200 dev/dak’da 137 Nm tork üretiyor. 1.4 litre dizel motor ise 4000 dev/ dak’da 90 ps motor gücü üretirken , 1750-2750 dev/dak aralığında 220 Nm torka kadar çıkabiliyor. Aracın karma yakıt tüketimi 100 km’de 4.3 lt. olarak ölçülüyor.

Hem sürücü hem de yolcular için mükemmel bir sürüş deneyimi sunan yeni Kia Rio 3 Kapı‘da son teknoloji ürünü çok sayıda konfor ve güvenlik donanımı standart olarak sunuluyor.

Yeni Kia Rio‘da standart olarak sunulan aktif ve pasif güvenlik teknolojileri arasında sürücü, yolcu, yan ve perde olmak üzere toplam 6 adet hava yastığı, EBD destekli ABS fren sistemi, ESP (Elektronik Dengeleme Programı) ve HAC (Yokuş Kalkış Destek Sistemi), TCS
(Patinaj Engelleme Sistemi), BAS (Fren destek sistemi), ESS (Acil fren sinyali) gibi özellikler mevcut.

Konfor ve kullanım rahatlığı sunan özellikler arasında sürücüye eve kadar eşlik eden aydınlatma sistemi (eskort) , elektrikli ısıtmalı, katlanabilir sinyalli yan aynalar, 17” alaşım jant, otomatik klima, ön sis farı, otomatik yanan kısa farlar, led tipi arka stop lambaları, yağmur sensörü, direksiyondan kumandalı bluetooth’lu radyo, CD & MP3 çalar, supervision gösterge paneli, led tipi gündüz farları, sunroof, soğutmalı torpido, viraja duyarlı farlar yer alıyor.

milliyet

Emir-Sb3R
28-01-2012, 00:29
uykum geldi heralde kapıları çift görmeye başladım araba 5 kapılı görünüyor :)

fatih(fb)
28-01-2012, 00:29
bu pahalı tutmaz ferit ama özelliklemi arıon bu konuları:D

Ahmet Saraçoğlu
28-01-2012, 00:31
kia hyundai aştı artık kendini.Gerçekten çok güzel.
http://www.sanjayacars.com/wp-content/uploads/2011/09/2012-Kia-Rio-3-door-Side-Picture.jpg
http://easyclickcommissionsreview.info/wp-content/uploads/2011/12/2012-Kia-Rio-3-door00.jpg
http://www.9sn.net/resim/2012-Kia-Rio_3-door.jpg

oytun200sx
28-01-2012, 01:37
şu hyundai lere ne kadar ifrit oluyosam kia lara da bir o kadar sempati duyuyorum.yine kia aşmış kendini...:icon_tup:

berkay_aydin
28-01-2012, 02:00
Kia, hyundai'lere göre çok üstün benim gözümde :)

darkmoon
28-01-2012, 02:18

iyide kia hyundainin malı.. hyundaiye ait yani.. :D

halilkarakas
28-01-2012, 02:33

+1905 hundayi yapamıyor bence araba kia nın görünüşü daha iyi ama ben bu rio yu beğenmedim...eski kasa dizeli vardı o bari 110 hp idi ve 240 tork vardı...

ama belki jant mant şoplasa biri güzel durabilir :D

darkmoon
28-01-2012, 02:36
+1905 hundayi yapamıyor bence araba kia nın görünüşü daha iyi ama ben bu rio yu beğenmedim...eski kasa dizeli vardı o bari 110 hp idi ve 240 tork vardı...

ama belki jant mant şoplasa biri güzel durabilir :D

hyundai nasıl yapamıyor :D kia hyundainin malı.. kiada kullanılan motorlar hyundainin motorları mühendisler hyundainin mühendisleri :D :D

Şöyle Düşünün

Hyundai -- Kia
Vw -- Audi

Vw audiyi ne amaçla üretiyorsa hyundaide kia yı o amaçla üretiyor.. :)

TarikS
28-01-2012, 03:43
44-45 liralardan bahsediyorlar lan, yuh, 1.4 motorlar bi de

Mutu
28-01-2012, 05:12
hyundai nasıl yapamıyor :D kia hyundainin malı.. kiada kullanılan motorlar hyundainin motorları mühendisler hyundainin mühendisleri :D :D

Şöyle Düşünün

Hyundai -- Kia
Vw -- Audi

Vw audiyi ne amaçla üretiyorsa hyundaide kia yı o amaçla üretiyor.. :)

Deme öyle deme Hyundai'yi itin g*tüne sokmaları lazım, bırak mani olma. :)

halilkarakas
28-01-2012, 13:19
ben bişey demedim hundayinin malı değil kia falan demedim yaa iyi okuyun yazdıklarımı :)

ben sadece hundayiyi beğenmediğimi kia nın daha iyi tasarımı olduğunu söyledim ;) :)

cemtu
28-01-2012, 13:58
Cok pahalı uygun olsa alınırdı kırmızı dızelı

Oconner
28-01-2012, 14:01
arkasını saaba benzettım sanki :)

SLH
28-01-2012, 16:57
Hyundai firması büyüklük konusunda mercedesi falan 3 kere satın alır adamların koredeki tersanesi zaten benim gözümde yeterli araçlarını geçtim :)

Ama dönüp bakıldığından gerçekten çok hızlı ve ilerici bir yol alıyorlar gelecekte bir çok firmayıda geride bırakır derecede kaliteyi elde ederler.

ÜSTÜNERC
28-01-2012, 21:24
kia hyundaiden ıyı dıyorsanızda :) zaten 2 sı aynı fabrıkadan cıkıyor muhendıslerı falan aynı.peugeot citreon gibi yanı motorları vs aynı:) ayrıca nıye fıyatları bu kadar yadırganıyor anlamıs degılım.wolsvagenler 45 mılyar olunca yadırganmıyor hyundai 45 olunca oha paraya bak ne kadar pahalı gıbı yorumlar gelıyor sadece burdakı arkadaslarım ıcın demıyorum herkes oyle dıo.ama hyundai eskı hyundai degıl yok yok artık ıcınde.2001 model accentım vardı bu yaz temmuzda satıp 2011 model elantra aldım.gercekten bmwye bınmısım gıbı geldı.amerikada guvenlık ödülünü aldı bu herseyı gosterır galıba.ama ıc aksamları yıne daha ıyı olabılır plastık ısınden vazgecmesı sart

otomania
28-01-2012, 23:01
görüntü berbat.

ridwan_1903
28-01-2012, 23:54
gercekten güzel araç ama fiyat biraz pahalı gibi

Burak-Akın
29-01-2012, 02:51
kia aşmış kendini :D güzel bi tasarım olmuş

Jeandan-R
29-01-2012, 04:38
Hyundai ve kia pazarda kan kaybedecek bence. Kalite vs arttı, accent blue kullandığımda bende çok şaşırmıştım ama hyundai'nin pazarı bence o değil ki. Hyundai ekmeği era'dan yedi, şimdi kim kalkıp accent blue dizel'e 45bin lira verecek? O paraya sıfır civic var en basitinden.

darkmoon
29-01-2012, 05:42
hyundai dünya genelinde marka olarak uzun süredir biçimleniyordu en başdaki amacı hyundai markasını tepe markası yapıp altmarkalar oluşturmakdı ve bu konuma ulaşdı.. artık hyundai ticari yada eskisi gibi sanayiye hizmet eden araçlarla anılmak istemiyor türkiyede..
bu bir gerçek zaten o yüzden benim bildiğim hyundai assan ticariden çekildiğini açıkladı..
bana kalırsa assana kalsa ticaride çok güzel para kazanıyorlardı yani hyundainin bu yeni biçimlenmesinden memnunda olduklarını sanmıyorum..
dünya çapında premium sınıf ve binek araçlara oynuyor hyundai artık..

bundada ilk genesisi sundu premium sınıfda amerikada çok tutdu.. kia yı aldı bünyesine ve tahminim ilerki zamanlarda daha bir kaç markayı satın alıcak hatta bir ara hyundai jaguarlada ilgilendi satışa çıkdığında sonra vazgeçdiler..

Kısaca hyundai vw gibi tek çatı altında bir kaç kesme farklı markalar adı altında aynı motorla aynı platformları kullanarak araba üreten bir firma haline gelmek istiyor bence..

türkiyedeki insanlardaki sıkıntı şu hyundai türkiyeye accent ile getz ile girdi kısaca ticari ile girdi şimdi bu araçları kullanıp süren insanlar bilhassa 90 lılarda hyundai premium yada üst sınıf kaliteli binek araç üretmesini sanırım hazmediyorlar.. bir şey oluyorda bakıyorum direk eski accentlarla ile getz ile kıyaslama yapılması çabaları oluyor..

sıfır elantra hakkında konu oluyor adam direk sohbete bende 97 accent vardı diye giriyor şimdi sen 97 yılındaki accentı bu gün üretilen sıfır elantra ile kıyaslarsan işde hyundainin kısaca türkiye manzarısı bu oluyor..

Mutu
29-01-2012, 05:57
Hyundai ve kia pazarda kan kaybedecek bence. Kalite vs arttı, accent blue kullandığımda bende çok şaşırmıştım ama hyundai'nin pazarı bence o değil ki. Hyundai ekmeği era'dan yedi, şimdi kim kalkıp accent blue dizel'e 45bin lira verecek? O paraya sıfır civic var en basitinden.

Ula hyundai şu ucuz ve 2.eli piyasası kuvvetli dediğiniz Amerika'da kendini kabul etttirdi, ard arda satış rekorları kırıyor da, bizim ülkede hala *** atma çabaları var. Bi marka ucuz araba yaptı diye, hep öyle mi devam etmelidir?

Hem senin dediğin civic'in dizel modeli mevcut mu ki, accent blue'nin 45binlik aracıyla mukayese ediyorsun? :)

ÜSTÜNERC
29-01-2012, 12:20
honda civic alırım dıyen arkaddas.ben gıttım sıfır elantra aldım 45 mılyara benzınlı.honda civicten ıcı daha genıs bagajı daha genıs konsolları ddaha genıs ferah ferah.honda civic 5 vites ileri.elantra 6 ileri vites.ve elantranın en bosunda bile esp var :):) artık su hyundaiyeye camur atmaktan vazgecın kac yıldır guvenlık odulu alıyor amerikada.satıs rekorları kırıyor.sımdı kotu araba yok gibi yanı hepsı konforlu guvenlı.hyundai 3-4 sene ıcınde astı kendını ılerlemeye devam edıyor kiada öyle aynı fabrıka sonucta kia hyundai aynı

Jeandan-R
29-01-2012, 17:38
Ula hyundai şu ucuz ve 2.eli piyasası kuvvetli dediğiniz Amerika'da kendini kabul etttirdi, ard arda satış rekorları kırıyor da, bizim ülkede hala *** atma çabaları var. Bi marka ucuz araba yaptı diye, hep öyle mi devam etmelidir?

Hem senin dediğin civic'in dizel modeli mevcut mu ki, accent blue'nin 45binlik aracıyla mukayese ediyorsun? :)

Ula diye hitap etme hakkını kim veriyor size? Tanışıyor muyuz ? Ben orada 2 kere bence lafını kullandım gördüğünüz üzere. 1.4 prime accent blue 43 bin lira. Premium civic de 45bin lira. Ayrıca birisi B sınıfı birisi C sınıfı. Tartışmıyorum:)

@ÜSTÜNERC

Benim dediklerimi anlamadınız. Ben diyorum ki türkiyede Hyundai alt tabaka araç olarak görünüyor. Şimdi yaptıkları işler çok iyi ama marka imajı türkiye için hala aşağıda. İmajı yukarı çekemediler bir vw gibi değiller şuan. Ben türkiye pazarı için konuştum amerika pazarından örnekler vermeye gerek yok, oranın ne olduğunu gayet iyi biliyorum :)
Bu arada şuan elantra full'un liste fiyatı 58.550 lira. Hondada her modelde(city hariç) Vsa standart.

ÜSTÜNERC
29-01-2012, 17:51
Ula diye hitap etme hakkını kim veriyor size? Tanışıyor muyuz ? Ben orada 2 kere bence lafını kullandım gördüğünüz üzere. 1.4 prime accent blue 43 bin lira. Premium civic de 45bin lira. Ayrıca birisi B sınıfı birisi C sınıfı. Tartışmıyorum:)

@ÜSTÜNERC

Benim dediklerimi anlamadınız. Ben diyorum ki türkiyede Hyundai alt tabaka araç olarak görünüyor. Şimdi yaptıkları işler çok iyi ama marka imajı türkiye için hala aşağıda. İmajı yukarı çekemediler bir vw gibi değiller şuan. Ben türkiye pazarı için konuştum amerika pazarından örnekler vermeye gerek yok, oranın ne olduğunu gayet iyi biliyorum :)
Bu arada şuan elantra full'un liste fiyatı 58.550 lira. Hondada her modelde(city hariç) Vsa standart.

elantradada en bosunda esp var :):):) tabıkı zevkler tartısılmaz ona bıse demem :) ama hyundaide eskısı gıbı bos gıbı degıl yanı onu dıyeyım.yakıt tuketımı elantranın civicten daha az 132 hp 6ileri 6.4 yakıyor.kısın bıraz daha fazla yakıyor kıs oldugu ıcın

_AS_
29-01-2012, 18:10
Bende böyle mırın kırın yapıyordum hyundai ye gelişmelerini görüyordum ama önyargı işte:)
Annemin isteği inadı üzerine kendisine ix35 aldık bu ay başında. Allahına kadar doldurmuşlar panaromik camdan bluetooth a geri görüş kamerasına ön arka koltuk ısıtmasına park asistanına kadar.
Özellikle park asistanı modeli bir halta yaramaz önde arkada 2 metre yer kalan yerlere anca girer diyordum ama gayet rahat ön ve arkada birer karış yer kalana kadar gerekirse 3 4 menavra yaparak çatır çutur giriyor:D gayet seri bir şekilde.
O fiyata bu donanımda araç bulmak çok zor ve kullanım kolaylığı ciddi anlamda yol tutuşu konforu gerçekten çok iyi. Beni de şaşırttı gerçekten çok zevkli kullanması.
Yanlız plastik kalitesi hala istenilen seviyeye ulaşmış değil bence tamam iyi ama bir tiguan kadar değil ama kesinlikle qashai ile kafa kafaya diyebilirim.

Cıhat YAVAS
29-01-2012, 18:16
2 Yıla yakın süre milletin dandik dediği accent era'da taksicilik yaptım.(haftada 1500Km) o günden bu yana benim hyundai'a olan bakışım değişmiştir.Beğenmeyen yada ön yargıda bulunan kişilerin gidip yeni accent blue yada elentra'yı test etmelerini tavsiye ederim artık pazar japonlar'ın elinden çıktı artık koreli'lerde

ÜSTÜNERC
29-01-2012, 19:17
2 Yıla yakın süre milletin dandik dediği accent era'da taksicilik yaptım.(haftada 1500Km) o günden bu yana benim hyundai'a olan bakışım değişmiştir.Beğenmeyen yada ön yargıda bulunan kişilerin gidip yeni accent blue yada elentra'yı test etmelerini tavsiye ederim artık pazar japonlar'ın elinden çıktı artık koreli'lerde

kesınlıkle katılıyorum.Hyundai her cebe her butceye hitap edıyor. spor bır kasa yapıyor bence. i10 i20 kapıs kapıs satılıyor bayanlardan talep var ozellıkle kucuk bır arac oldugu otomatık sanzımanları gercekten kapıs kapıs gıdıyor.i30 vs gercekten donanımlı araclar.

ALPhan japan
29-01-2012, 22:17
hyundai aşar kendini sene 90 larda babam honda firmasında iken kimse honda' yı bilmiyodu diyor bunlarınkide hondaya benzer ama fiyat olarak pahalı verilmez bence.

BurakCengizhanoğlu
29-01-2012, 22:18
Rio yu gidip inceleyen var mı ?

Ome_RS
29-01-2012, 22:19
tasarım donanım kaliteyle birlikte fiyatınıda ucurmuslar tamam iyi guzel hos yaptında kiasın yani dur hele yavas yavas :D

multispace
29-01-2012, 23:26
şekli harika olmuş