PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafikten men / hurdaya çıkarma vs. ?

Oytun
30-01-2012, 18:46
Bir motosikleti trafikten men etmek istiyorum, motor paramparça oldu gitti, sadece ruhsatı duruyor boş yere vergi ödeniyor, komple kurtulmak için bunu nasıl trafikten men ederim veya hurdaya çıkartırım bilgisi olan var mı?

mmustu
30-01-2012, 18:47
aynı durum bendede mevcut sattım yıllar önce ama satışı vermedim dünyanın borcu birikti ne motor var piyasada ne ruhsatı bundan nasıl kurtulabilirim :)

Oytun
30-01-2012, 18:48
o borcu her türlü sokuyolar sana diye biliyorum yalnız :D

EREN34
30-01-2012, 19:00
Bir motosikleti trafikten men etmek istiyorum, motor paramparça oldu gitti, sadece ruhsatı duruyor boş yere vergi ödeniyor, komple kurtulmak için bunu nasıl trafikten men ederim veya hurdaya çıkartırım bilgisi olan var mı?

Temiz kagidi aliyorsun daha sonra hurdaya ayirma yetkisi olan yerlerden birinde isi hallediyorsun. Geri donusum firmalari yani. Motordan birsey kalmadigi icin uste para isteyebilirler.

aynı durum bendede mevcut sattım yıllar önce ama satışı vermedim dünyanın borcu birikti ne motor var piyasada ne ruhsatı bundan nasıl kurtulabilirim :)

Kankacim once ruhsat 2 yaprak zayiden cikariyorsun. Sonra tum borcu kapatiyorsun. En son geri donusum firmasina gidiyorsun

ErenErdem
30-01-2012, 19:06
Emniyete gidip "araç kayıttan düşme ve bertaraf formu" dolduruyorsunuz. Buna göre eğer aracın hurdaya ayrılmasının sebebi bir kazaysa kaza raporunu istiyorlar değilse de kullanım ömrü dolduğundan hurdaya ayrılmış oluyor. Aracınızın eğer maddi bir değeri varsa ekonomik değerini aracınızı teslim ettiğiniz atık ayırma merkezinden alabiliyorsunuz (motosiklet de cuzi bir rakam olur :) ) değeri yoksa da ücretsiz olarak sizden alıp geri dönüşüm olarak ayrıştırıyorlar.

*Bu işlemlerden önce varsa cezaları ve mtv leri ödenmeli

mmustu
30-01-2012, 19:08
hasikome :D 2005 model 125 lik motor bugüne kadarki vergi borçları ve varsa ki muhakkak var trafik cezaları bunları ödeyecem

sonra ruhsatı çıkartacam e motor yok ortada onu napacam :D

Oytun
30-01-2012, 19:11
Motor adına ruhsattan ve temiz kağıdındna başka hiçbirşey götüremem, kendisine dair bir vida bile kalmadı çünkü.. Sıkıntı çıkartırlar mı? ne kadar bir para isterler ve bu firmalara örnek varmıdır bildiğiniz istanbulda?

ErenErdem
30-01-2012, 19:12
hasikome :D 2005 model 125 lik motor bugüne kadarki vergi borçları ve varsa ki muhakkak var trafik cezaları bunları ödeyecem

sonra ruhsatı çıkartacam e motor yok ortada onu napacam :D

abi sen en iyisi trafikten çekme belgesi al :) bunun için borçlarını ödeyip sadece ruhsat çıkartırsın :) bundan sonra borcu-mtv si olmaz. O motosiklet de zaten artık trafikte değildir ne de olsa.

mmustu
30-01-2012, 19:13
ya bunun ne kadar borcu vardır acaba büyük sıkıntı çıkartacak benim başıma plakasını bile zor hatırladım 34 fpa 20 :D

Oytun
30-01-2012, 19:14
çalındı desek kurtulamıyormuyuz toptan bu işten bu kadar uğraşmadan

ErenErdem
30-01-2012, 19:16
Motor adına ruhsattan ve temiz kağıdındna başka hiçbirşey götüremem, kendisine dair bir vida bile kalmadı çünkü.. Sıkıntı çıkartırlar mı? ne kadar bir para isterler ve bu firmalara örnek varmıdır bildiğiniz istanbulda?

Ocak 2011 den sonra araç geri dönüşümleri belli firmalar tarafından yapılmaya başlandı. Herkes aracını kendi imkanlarıyla parçalamasın diye. Normal de bu firmalar araç geri dönüşümü için sizden para almıyorlar, ücretsiz yapılıyor bazı durumlarda size üstüne para verme durumları bile mümkün.

En iyisi emniyete gidip durumu anlatmak lazım, ya da benzer bir motosikletin şasesini alıp motosiklet bu diye götürmek de mantıklı en azından prosedürlerden dolayı işlemler hızlanır, göstermelik bir motosiklet ile.

Buarada çalındı demek en kolay yol :) belli bir süre sonra trafikten düşürülüyor araç

mmustu
30-01-2012, 19:16
valla motora 1 gün bile binmedim arkadaşıma kredi çıkmadı benim adıma aldık taksitlerini ödemedi ihale bana kaldı ödedim parasının bi kısmını geri kalan borcuna karşılık birine verdim oda ödemedi oda bana kaldı motorda yok piyasada :D

EREN34
30-01-2012, 19:20
Ben Megane i iliklerine kadar soktugumden baya bir para istediler. Sonra ticari tehdit ile uzlastik :)

darkmoon
30-01-2012, 19:37
direk motora çalıntı ihparı veriyorsun en azından ihparı verdikden sonraki ceza ve vergilerden benim bildiğim muafsın :)

Oytun
30-01-2012, 19:49
valla motora 1 gün bile binmedim arkadaşıma kredi çıkmadı benim adıma aldık taksitlerini ödemedi ihale bana kaldı ödedim parasının bi kısmını geri kalan borcuna karşılık birine verdim oda ödemedi oda bana kaldı motorda yok piyasada :D

sen ona binmezsen o sana biner işte böyle :D

Oytun
30-01-2012, 19:50
Ocak 2011 den sonra araç geri dönüşümleri belli firmalar tarafından yapılmaya başlandı. Herkes aracını kendi imkanlarıyla parçalamasın diye. Normal de bu firmalar araç geri dönüşümü için sizden para almıyorlar, ücretsiz yapılıyor bazı durumlarda size üstüne para verme durumları bile mümkün.

En iyisi emniyete gidip durumu anlatmak lazım, ya da benzer bir motosikletin şasesini alıp motosiklet bu diye götürmek de mantıklı en azından prosedürlerden dolayı işlemler hızlanır, göstermelik bir motosiklet ile.

Buarada çalındı demek en kolay yol :) belli bir süre sonra trafikten düşürülüyor araç

O zaman ben direk kapının önünde duruyodu biri almış götürmüş diyorum, gerisiyle uğraşmıyorum eyv :)

ef186
30-01-2012, 19:57
Bendede plakasini bilmedigim ruhsatindan haberdar olmadigim bir otomobil var sanirsam .
Ustume olan ve ortalikta olmayan bu otomobili nasil bulabilirim :)

Lambanin cinine sorsam bulurmu acep :D

darkmoon
30-01-2012, 20:24
Bendede plakasini bilmedigim ruhsatindan haberdar olmadigim bir otomobil var sanirsam .
Ustume olan ve ortalikta olmayan bu otomobili nasil bulabilirim :)

Lambanin cinine sorsam bulurmu acep :D

bu işleri en güzel aracılar yapar müşavirler size bindereden su getirebilirler tanıdığınız iyi bir aracı varsa kesinbir arkadaşınızın vardır ona gidin tc kimlik no isminizi verin yada direk kimlik fotokopinizi verin o trafikden sizin üstünüze kayıtlı aracı bulsun bulurda.. sonrada çalıntı ihparı versin ordayken araba çıkar bir yerden çıkmasada çalıntı ihparından sonraki vergiler cezaları ödemessiniz bir zaman sonrada trafikden otomatik düşmesi lazımdı trafik yasaları değişmediyse..

tarantino
31-01-2012, 16:14
ben geçen gün yeni bir motor aldım 90 model cross yapmak için daha sonra muameleci arkadaşa verdim trafikten çekme yaptı ve tek yaprak ruhsat la bana geri iade etti

bu şekilde çekme ruhsatlı motoru tekrar trafiğe sokabiliyorum (muayne,plaka ve 2 yaprak yeni ruhasatlarını çıkartıp)
yanlız hurda belgesi çıkartırsanız gene tekyaprak veriliyor size üstünde hurda belgelidir yazıyor bu şekilde olan motoru ömrü billah tarfiğe tekrar tescil yaptırıp çıkartamıyorsunuz.

gelelim prosüdüre

1.motorun bütün borçlarını ödüyorsunuz(ogs-kgs-trafik cezaları ve mtv)

2. çekme ve hurda işlemi yapmak için trafik size motoru tespite götürmenizi istiyor ek-1 formu ile

3.daha sonra tespitten gelen motorun plakasını ve eski ruhsatını istiyor

4. daha sonra evraklar da sıkıntı yoksa işleminizi bitiriyor.

bu işlemler için her halukarda aracım bütün borçlarını ödeyip temize çıkarmış oluyorsunuz.

tarantino
31-01-2012, 16:17

mustafa senin mutlaka o motorun ruhsatını bulman lasım öteki türlü çok uğraştırıyorlar haberin olsun

TünayK
31-01-2012, 16:17

mustu bi şey sorucam ama doğru cevap ver...senin hayatında düzgün birşerler yaşanıyor mu? hep mi böyle olaylı sürüncemeli atlamalı hoplamalı?? nasıl bir hayat bu kardeşim?:D:D:D

mmustu
31-01-2012, 16:18
auhduahs :D kanka bunlar hep iyi niyetimizden oluyo hep arkadaş kurbanıyık :D

SekoLive
04-12-2013, 09:16
Emniyete gidip "araç kayıttan düşme ve bertaraf formu" dolduruyorsunuz. Buna göre eğer aracın hurdaya ayrılmasının sebebi bir kazaysa kaza raporunu istiyorlar değilse de kullanım ömrü dolduğundan hurdaya ayrılmış oluyor. Aracınızın eğer maddi bir değeri varsa ekonomik değerini aracınızı teslim ettiğiniz atık ayırma merkezinden alabiliyorsunuz (motosiklet de cuzi bir rakam olur :) ) değeri yoksa da ücretsiz olarak sizden alıp geri dönüşüm olarak ayrıştırıyorlar.

*Bu işlemlerden önce varsa cezaları ve mtv leri ödenmeli

arkadşlar selam

bu durum şuan itibariyle hala aynımıdır?

kazalı bir aracı hurdaya ayrmak istiyoruz.

plaka ruhsat kaza tespit raporu yeterli oluyormu? aracı ayrıyetten görmek istiyorlarmı?

son zamanlarda yapmıs yada araştırms birileri cevap verirse sevinrim.

SekoLive
04-12-2013, 21:06
güncel olsun bilen var mı