PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hüner kamshaft egzantrıkleri

M3CSL
31-12-2007, 14:50
daha önce taktıran kullanan varmı aranızda? iyi kötu duyumlarınız??
260 265gibi derecede cadde kullanımı için alt devir+rölantıyı bozmadan 20 25 hp arası alırız dedi...

tolga900
31-12-2007, 17:09
sen almanyadan i500 egzantiriklerine bak bence

M3CSL
31-12-2007, 17:54
tolga bakıoruzda bulamıyoruz.. 3.0 egzantrıklerı fılan.. nese msnde konusurs:)

VTEC®
31-12-2007, 18:27
WALLA yerli araçlarda başarılı olduğuna şahit oldum renault tofaş grubundan epey faydalı işleri mevcut hatta bır ara kendi aracım için görüşmüştüm sitesinden incelediğim kadarıyla yabancı araçlarada işlemleri mevcut.

uzun zamandır sektörün içinde bulunduklartını belirtiyorlar. kötü birşey duymadım haklarında.

Oz`
31-12-2007, 19:02
yüzey sertliğini çok iyi veremeediklerini duymuştum

M3CSL
01-01-2008, 00:35
rolantıde fılan sorun cıkcağını ztn zannetmıyorum... sorun vaadettığı 22 -25hp yı verebilirmi?
çok emın konustu kendınden 15 dedım, 20 garantı dedı..
benımk orj egztrıkler 240 derece demiştim ona ona göre tahmın yaptı ama 230 fılan sanırım...

Oz`
01-01-2008, 01:07
erimesin sona ?

G_TT_I
01-01-2008, 12:17
ben bi seat gormustum 1.6 dusuk beygirliydi sanırım daha kotu oldu.
bide derecesini bilmiyodu, kumpas ile olcmeye calısıyolardı en son:):):):)

M3CSL
01-01-2008, 13:17
erimesin sona ?
:( haklısın;)

ben onno yla konusmustum bu mevzuyu... neler soyledıgını msn den konusalım ıstıyorsan :)
tamam konusurs:):)

ben bi seat gormustum 1.6 duduk beygirliydi sanırım daha kotu oldu.
bide derecesini bilmiyodu, kumpas ile olcmeye calısıyolardı en son:):):):)

:D:hahaha:

Safak
01-01-2008, 13:58
Arakadaşımın 1.8 RSi a taktık...arabanın yüksek devirleri mahvoldu...geri iyade garantisi vermezler, pazarlık etmezler...değişik adanlar. vs...Hiç alma...Olmadı, istediğini vermedimi daha sonra satamassında kimse almaz o markasız malı. Arkadaşımda satamadı hala duruyor bir yerde.

Alacaksan dr.shrick falan kullan...belki 1000 euro dan fazla para verisin ama hiç değilse vaad edilenin hakkını alırsın.

tolga900
01-01-2008, 23:13
senin egzantirikler 240 değil 242 derece hünerin egzantiriklrinin üst devirlerde problemler ve sorun çıkardını bende biliyorummm. sorarım senin içinnn
i500 egzantirik ve headers

akbaba78
02-01-2008, 15:26
bide cok pahali diyorlar bende sormustum bi ara..

Emir_b16a
03-01-2008, 21:48
arkadaşlar bnm şahsi fikrim düzgün materyal kullanıp yapılan egzantrik derecelendirmesinde bi sorun olmaz zmnında onno ustada yapıyomuş bunu ki ısıl işlemine tabi tutuluyo parçalar bi sorun olmaz bnce

merterkekler
04-01-2008, 15:22
Serkan hünerin egzantriklerine hiç girme bizim 124 lere blokla oynama serbestliği geldiğinde çok araştırdım ve takanlarıda gördük söküp pıper alıp takmak zorunda kaldılar sorunda şu hüner egzantrikleri kendi dökmüyor gidip parçacıdan orjinal egzantriği alıp kaç derece istiyorsan ona göre kaynakla dolduruyor veya üzerinden alıyor ve genelde bu malzeme 4140 kodlu mil çeliğidir ıslah edilir ve üzerine ısıl işlem yapılan bir malzemedir bu malzemeyide kaynak yaptığın zaman çalışır yani döner ve ıslahlı olmasının hiç bir faydası kalmaz eğer kaynak yapılmadan işlenirsede 4140 ısıl işlem çok içine işleyen bir malzeme değildir yani sadece yüzeyi sertleşir ısıl işlem yapılmadan önce kabası mm nin onda biri kadar falan bırakılmalıdır ki ısıl işlemden sonra çarpılma olursa o onda birle kurtarılsın diye yani o yüzeyi ne kadar fazla işlersen o kadar sertleşmiş yüzeyden almış olursun buda parçanın çabuk aşınmasına neden olur yani her halukarda sıfırdan dereceli olarak hazırlanmış bir egzantrik daha makbuldür bildiğim kadarıylada hüner bunu yapmıyor sistemleri değiştiyse onu bilemem birde şöyle birşey var hünerin verdiği derecelerin çoğu tutmuyor

Emir_b16a
06-01-2008, 15:24
Serkan hünerin egzantriklerine hiç girme bizim 124 lere blokla oynama serbestliği geldiğinde çok araştırdım ve takanlarıda gördük söküp pıper alıp takmak zorunda kaldılar sorunda şu hüner egzantrikleri kendi dökmüyor gidip parçacıdan orjinal egzantriği alıp kaç derece istiyorsan ona göre kaynakla dolduruyor veya üzerinden alıyor ve genelde bu malzeme 4140 kodlu mil çeliğidir ıslah edilir ve üzerine ısıl işlem yapılan bir malzemedir bu malzemeyide kaynak yaptığın zaman çalışır yani döner ve ıslahlı olmasının hiç bir faydası kalmaz eğer kaynak yapılmadan işlenirsede 4140 ısıl işlem çok içine işleyen bir malzeme değildir yani sadece yüzeyi sertleşir ısıl işlem yapılmadan önce kabası mm nin onda biri kadar falan bırakılmalıdır ki ısıl işlemden sonra çarpılma olursa o onda birle kurtarılsın diye yani o yüzeyi ne kadar fazla işlersen o kadar sertleşmiş yüzeyden almış olursun buda parçanın çabuk aşınmasına neden olur yani her halukarda sıfırdan dereceli olarak hazırlanmış bir egzantrik daha makbuldür bildiğim kadarıylada hüner bunu yapmıyor sistemleri değiştiyse onu bilemem birde şöyle birşey var hünerin verdiği derecelerin çoğu tutmuyor

bu ddiğin çok sakat işte

TT_BOY
07-01-2008, 12:57
tabiki sakat i hiç risk alma ben olsam tercih etmezdim hüneri.

miniks
15-01-2008, 21:17
hepimiz araçlarımız için en iyi olanını isteriz. dünya da egzantrik işini yapan o kadar güzel firmalar varken sizce orjinal egzantriklerle oynama yapan bir firma tercih edilmeli midir?

dünya ca ünlü firmalar egzantriklerini sıfırdan dünya da belki 20 ülkede fason olarak yaptırıolar. ama ısıl işlemleri kendilerine ait. ve bu değerleri paylaşmıyorlar.

ısıl işlem yapılmamış egzantriklerde eriyo. eğer aracına göre egzantrikler varsa Almanya da bulabiliosan internet linkini özelden yolla. bende sana fiyatını çıkarıyım. tabi egzantrikler kasnaksız olmaz. eger aracının orjınal kasnakları ayarlı deıl ıse kasnakları da arastır. ama sonradan yapılan ıslemlere bulasma derım ben.

egeturbo
26-01-2008, 19:37
abi bak bende pipercamns ve kent cams ve catcams markaların bayiliği var ha amacım burdan sana satmak değil ama pipercams bence çok başarılı eğer o dediğin markayı almassan onu denemeni tavsiye ediyorum kendi aracımada pipercams aldım

egeturbo
26-01-2008, 19:40
ama sonradan yapılan ıslemlere bulasma derım ben.
isim vermek istemiyorum fakat biz istanbulda yapan bir firmadan aldık ve hiç tavsiye etmiyorum aynı şekilde sivasta da dereceli egzantirik mili yapan bir firma var ama miniks lerinde dediğii gibi sonradan yapılanları tercih etmemelisin

M3CSL
27-01-2008, 00:27
çoktan vazgecmıstım ztn.. saolun arkadaslar....

eratech
28-01-2008, 23:48
selamlar egeturbo,
aracım için, dereceli egzantrik fiyatı almak
istiyorum sizden. elinizdeki markalarda, Fiat
Bravo HGT (1998 model MK1, yani 147hp'lik)
için üretim yapan var mı? var ise derecesini
va de fiyatını öğrenebilir miyim? cevap için
ise, şimdiden teşekkürler. iyi çalışmalar.

Eren BALABAN
0.533.6023162

polo34
29-01-2008, 05:27
bende colombo bariani var, 280 derece, rölantide oynama yok maşallah :) stock ekipmanlarla kullanılabiliyor, hünerden 300 derecelik benimle aynı marka model araç için mil alıp memnun olan bir arkadaş da netten tanıyorum, olay özel yapım olduğu için kalite olarak birbirini tutmuyor galiba, kalite standartları olsaydı oradan alan herkes memnun olurdu...

CLIORS
29-01-2008, 09:09
bende colombo bariani var, 280 derece, rölantide oynama yok maşallah :) stock ekipmanlarla kullanılabiliyor, hünerden 300 derecelik benimle aynı marka model araç için mil alıp memnun olan bir arkadaş da netten tanıyorum, olay özel yapım olduğu için kalite olarak birbirini tutmuyor galiba, kalite standartları olsaydı oradan alan herkes memnun olurdu...

rolantideki oynama biraz da arabanın yazılımına bakar ne kadar agresif yaparsan o kadar heyecanlı calısır. anladıgım kadarı ıle senın colombodan sonra yazılımın ya degısmedı ya da superchıp wımmer gıbı off-shelf chıp var arabanda.

polo34
29-01-2008, 11:53
onno chip var...

CLIORS
30-01-2008, 17:50
onno usta egzantrıge gore mı yazdı yoksa yıne std chıp usulu mu?

polo34
31-01-2008, 04:24
onno ustaya gitmeden önce egzantriğe göre yazılmamış başka bir marka chip vardı üzerinde, onno sonrası araç çok değişti...

CLIORS
31-01-2008, 06:48
AFR varsa degerlerini okumanı tavsiye ederim.

polo34
01-02-2008, 08:01
aem digital afr ve apexi neo aldım, şu an yurt dışındayım, istanbula gelince birkaç ufak mod ekleyip biraz da ben oynayacağım :)

iynn-RS
01-02-2008, 09:11
rolantideki oynama biraz da arabanın yazılımına bakar ne kadar agresif yaparsan o kadar heyecanlı calısır. anladıgım kadarı ıle senın colombodan sonra yazılımın ya degısmedı ya da superchıp wımmer gıbı off-shelf chıp var arabanda.

rolantı bozuklugunun cıple ne alakası varkı.
rolantıyı bozan kasnak ayarı.106 da pt51 bıle orjınal cıple patır patır saydırıyo.

CLIORS
01-02-2008, 22:53
cok alakası var ignition advance, injection time haricinde ayrıca rolantide etkili ECUnun bir dolu parametresi var.

ef186
02-02-2008, 05:30
yahu bu huner cam dan bı adamı foruma davet edlim gelın yazın dıye anlaşılsın bence neyın ne oldugu ....
şahsi fikrim guven yok . ama iş yapar bişi olursa caymamda sakıncada yok aklımız açık fikrimiz acık varsa gercek payı dinler orenırız hepberaber ???

ef186
02-02-2008, 05:37
hem kendi sitelerınden hemde kendi şirket mailimden detayları aydınlatmaları ıcın huner firmasını davet ettım iştirak eder ve açıklarlarsa seviniriz ....

enesakkurt
24-06-2019, 09:45
:ninca: buralar hep tozlanmış

güncel olarak son durumu nedir bu firmanın? hala aynı kafada mı gidiyorlar yoksa geliştirdiler mi kendilerini? yok mu deneyimleyen bu süreçte

alperkirman
24-06-2019, 10:42
:ninca: buralar hep tozlanmış

güncel olarak son durumu nedir bu firmanın? hala aynı kafada mı gidiyorlar yoksa geliştirdiler mi kendilerini? yok mu deneyimleyen bu süreçte

güzel olmuş tozu kaldırman bende bu aralar hem iyi şeyler duymaya başladım kendi aracım içinde araştırma içindeyim kullanan eden tecrübe etmiş olanlar yazarsa sevinirim

fthdrn
08-08-2019, 16:05
tolga bakıoruzda bulamıyoruz.. 3.0 egzantrıklerı fılan.. nese msnde konusurs:)

şunu bir an okuyunca yeni sekmede youtube/ Cengiz Kurtoglu - önce bir kaç damla yaş parçası çalmaya başladı :)

tiMachine
18-08-2019, 17:04
şunu bir an okuyunca yeni sekmede youtube/ Cengiz Kurtoglu - önce bir kaç damla yaş parçası çalmaya başladı :)

Abi konuyu kim toz bulutundan kaldırdı ise tebrik ediyorum

enesakkurt
23-08-2019, 09:49
Abi konuyu kim toz bulutundan kaldırdı ise tebrik ediyorum

öksüre öksüre kaldırdım valla canlansın buralar bakalım bu dönemlerde neler yapıyorlar

mkerim
23-08-2019, 11:53
aile aslında oem egzantrik üreten bir firmanın sahipleri. fakat kardeşin birisi bu modifiye işini yapmaya karar vermiş diğerleri ise standart işlere devam ediyor.
zamanında bir şekilde konuşmuştum onlarla. ne ne yaptığını biliyordu nede anlatabiliyordu. eğer olmazsa sen yapamadın demek ki diyebilen birisi vardı orada. bende dedim ki uygulamayı sen yap o zaman. onu da beceremedi. kısaca özetlersem; boşu boşuna uğraşmayın derim