PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kara Dedeler olayı

Designer
01-02-2012, 01:01
Bu film paranormal activity gibi fos mu yani hikaye gerçek die başlıo film bi çok film de oldugu gibi ama gazete kpürü falanda gosterio bilgisi olan varmı olay yaşanmışmı Ona gore izliycemde :D

MehmetUnal46
01-02-2012, 01:05
Hayatından 2 saati çıkartmak istiyorsan izleyebilirsin. Bu kadar kötü bir film görmedim.

Designer
01-02-2012, 01:07
Ciddimi yaw diğer türk korku filmleriyle karşılaştırsan hangisinden iyi dersin yoksa hepsinden kötümü

Mivec_4G63
01-02-2012, 01:10
açmayın dedeler.

mKc
01-02-2012, 01:11
Hocam benim bildiğime göre bu olayın geçtiği yerdeki Jandarma kuvvetleri zamanında kaçakçılık yapıyorlarmış ve bu işi gece yapıyorlarmış. Bu yüzden köydeki insanları geceleri cin çıkıyor gibisinden hurafelerle kandırmışlar ki kaçakçılığı rahatça yapabilsinler diye.

Cin muhabbetini duyan haberciler mekana anında intikal etmişler ama onlar varken jandarma kaçakçılık yapmadığı için bi şey bulamamışlar ve köyde çocuğun birine kamera vermişler. O da gece gizli gizli çıkıp bu olayları çekmiş. Çocuk jandarmaları cin zannetmiş vs. en sonunda jandarmanın foyası ortaya çıkmış fln.

Bu filmi yapan arkadaşlar da demiş ki "Türk halkı cinli perili işi çok sever, hadi para kazanalım."

Designer
01-02-2012, 01:13
Zira yabancı film olsa alıştık en başta gerçek hikayedir yazısına tınlamıoruz ama türk filminde görünce şaşırdım acaba mı dedim

63owen63
01-02-2012, 01:15
dedeler deyince aklıma ***** caps geldi

Anlayan anladı, bilen bilir spec :D

Designer
01-02-2012, 01:16
dede spec :D

mKc
01-02-2012, 01:18
dedeler deyince aklıma ***** caps geldi

Anlayan anladı, bilen bilir spec :D

NA-t6hSJzA4 Bilmeyene müzik desteği spec.

MehmetUnal46
01-02-2012, 01:21
Ciddimi yaw diğer türk korku filmleriyle karşılaştırsan hangisinden iyi dersin yoksa hepsinden kötümü

Ben Musallat serisinin 1. filmini ilk başa koyarım. Onunda 2.sini pek beğenmemiştim.Şunu söyliyeyim Dabbe2'yi seyrettiysen ondan bile kötü. Çekimler gerçek çekim deniliyor ama değil. Film gerçek deniliyor ama değil. Filmi sonuna kadar izledim. En sonunda cast bittikten sonra çok hızlı bir yazı geçti, bu filmdeki olaylar ve kişiler hayal ürünüdür tarzında. Tamamen kandırmaya yönelik hareketler işte :D

Designer
01-02-2012, 01:24
Dabbe 2 yi biliorum ya ciddi gülmüştük sinemada yarıla yarıla.Dur bakalım bunuda izliyim neymiş içimde kalmasın :D

MehmetUnal46
01-02-2012, 01:25
Dabbe 2 yi biliorum ya ciddi gülmüştük sinemada yarıla yarıla.Dur bakalım bunuda izliyim neymiş içimde kalmasın :D

İyi bakalım neyseki gündüz vaktinden çalmıyosun boşu boşuna :)

Göki,ZD
01-02-2012, 01:28
TR de bugune kadar korku filmi yapabildiler mi, komedi resmen :D

ama fragmanı ilk izlediğimde tırsmıştım karanlık odada kulaklıklar eşliğinde

Emir_b16a
01-02-2012, 01:31
***** caps in zenci versiyonu olmasın :D

o doğal olarak 2 saat sürer kanımca ztn film tadında :D

Designer
01-02-2012, 01:31
İyi bakalım neyseki gündüz vaktinden çalmıyosun boşu boşuna :)

Güneşi görmeden uyku haram bana ya :D 6 7gibi uyuyorum sabah 4 de 5de anca yatıorum gündüz vaktim uykuyla geçio yani :D

Ahmet Saraçoğlu
01-02-2012, 01:32
Beyler , siz korku cu adamlarsınız bilirsiniz...96 97lerde starda bi türk korku dizi denemesi olmuştu , ismini vss hatırlayan varmı?

Designer
01-02-2012, 01:39
İzliyorum şuana kadar iyiydi gerçekçi yani sıçmazlarsa böyle giderse iyidir bakalım.Özellikle konuşmalara dikkat ediyorum rol mü gerçekmi diye rol yaptığını belli eden az kişi var hakkaten böyle bişey olmuş olsa aşağa yukarı böyle çekimler olurdu heralde tabi daha başındayım bakalım

aybarsdnr
01-02-2012, 01:42
Beyler , siz korku cu adamlarsınız bilirsiniz...96 97lerde starda bi türk korku dizi denemesi olmuştu , ismini vss hatırlayan varmı?

hatırlamaz mıyım :) mehmet günsür de oynuyordu hatta.sır dosyası

aybarsdnr
01-02-2012, 01:45
Sır Dosyası - Secret File - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=C5kQRC3NKyk)

volkan_gs
01-02-2012, 01:47
Şöyle söyleyeyim, salonda yalnızca ben, sevgilim ve arkadaşım vardık.. Sadece kız arkadaşım bir ara gözlerini kapadı o da kanlı sahne görmemek için, onun dişında korkmayı bırak tedirgin bile olmadık film boyunca :)
Zaten o eski sahnelerin gerçek olmadığı belli, sürekli aynı şekilde görüntü kayıyor vs. Bence kötü film ama vakit bolsa can sıkıntısı da varsa bir kere izlenebilir, ikincisi izlenmez :)

Ahmet Saraçoğlu
01-02-2012, 02:00
hatırlamaz mıyım :) mehmet günsür de oynuyordu hatta.sır dosyası

kafamda yılların soru işaretine cevap oldun hocam saol:D , Kime sorsam hatırlamıyordu , kendi kendime sıktığıma inanıcaktım nerdeyse...mehmet günsür deilde diğer abi kalmış benim aklımdada ... bi iki part izledim , rıza babaya rastladım hatta az önce :D

aybarsdnr
01-02-2012, 02:17
kafamda yılların soru işaretine cevap oldun hocam saol:D , Kime sorsam hatırlamıyordu , kendi kendime sıktığıma inanıcaktım nerdeyse...mehmet günsür deilde diğer abi kalmış benim aklımdada ... bi iki part izledim , rıza babaya rastladım hatta az önce :D

hhah rica ederim:) çocukluğumun en heyecan verici dizisiydi,asla unutamazdım :)

Designer
01-02-2012, 03:49
İzledim de niye beyenmediniz anlamadım valla bence o hikayeye göre o anlatılanlara göre abartısız en fazla bukadar çekilebilirdi..yani musallatı gerçek die izletseniz bide bunu buna inanırdım musallattan çok gerçek hissini vermişler yani

Günkut
01-02-2012, 06:45
Bu film paranormal activity gibi fos mu yani hikaye gerçek die başlıo film bi çok film de oldugu gibi ama gazete kpürü falanda gosterio bilgisi olan varmı olay yaşanmışmı Ona gore izliycemde :D

Paranormalin neyini sevmedin de fos diyorsun ?

KingoAtmo
01-02-2012, 07:06
Hikaye gerçektir, tedbirinizi alıp gidin

darkmoon
01-02-2012, 07:08
film zaten nete düşmüş durumda isteyen bulup indirebilir..
ben sevmiyorum bu tip şeyleri paranormali bile tamamen cast olduğunu bilmeme rağmen etkisini atamamışdım üstünden..

zıpzıp
01-02-2012, 07:11
gerek yok igrenç bir film

Bone-crusheR
01-02-2012, 07:13
şimdi fragmana baktım saçmalık

Day Walker
01-02-2012, 07:26
Bu konu daha önce açılmıştı hiç iyi yerlere gitmemişti :D

dedeler dedeler kara dedeler :D

Asimos
01-02-2012, 08:15
paranormal activity mi fos???

benim bugüne kadar izlediğim en başarılı gerilim filmidir we bir çok eleştirmen bu kadar az bütçeyle bukadar kaliteli bi film yapılabilir yorumunu yaptı.

Ufuk
01-02-2012, 08:25
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/96847-karadedeler-olayi-adli-film-3.html

Paranormal activity fos ?

Göki,ZD
01-02-2012, 08:25
sitede bi arkadaş var paranormal i izledikden sonra 3 sap korkudan aynı yatakda yattı, ben izlemedim ama bugune kadar fos diyen bi sen çıktın desinger + karadedeleri begenen

SULTANOGLU
01-02-2012, 08:27
Muştu nerdesin :D bizim dedeler konusu :D

merve
01-02-2012, 08:29
paranormal activity kadar berbat bi film izlemedim ben, hep bekliyosun bişey olacak diye, film boyunca hiçbişey olmuyo en sonunda bebek kendiliğinden havaya felan kalkıyo :D ben ki korkarım yani sadece gülebildik =D rezillik ötesiydi.

en son türk filmlerinden musallat 2 ye gittim, 1. yi izlememiştim türkler korku filmi yapamıyo bunu biliyorum, hatta artık kimse korku filmi yapamıyo bence, ama herkes bu başka ya bu çok korkunç dedi diye gittik. en azından şunu söyleyebilirim ilk kez konusu olan bi türk korku filmi izledim. ama yinede hiç korkunç değildi =) artık korku filmlerinden ümidimi kesmiş durumdayım, izlemiyorum :D

darkmoon
01-02-2012, 08:50
paranormal avtivity tbiki düşük bütçeyle çekilir tam aksine para harcasalar derdimki neye harcamışlar.. film komple bir evin içinde geçiyor hatta çoğunlukla bir odada geçiyor neye para harcıycaklar bir tane handcam ile çekim yapmışlar ama yusuflatıyormu yusuflatıyor çünkü sanki film gibi değilde evinizin dolabında eski çekim bir kaset bulmuş gibi izliyorsunuz.. filmi yapan adamlar o psikolojiyi iyi düşünmmüş ve yakalamışlar..

ilkinde gerçek falan demişlerdi yani gerçek çekimlermişde çift ölmüşde evinde kasetler bulunmuş falan demişlerdi ama ben izler izlemez cast olduğunu anladım zaten sonra yapımcılarda açıklama yapdı tamamen cast diye.. ama sağlam yusuflatıyor :)

Asimos
01-02-2012, 09:03
sitede bi arkadaş var paranormal i izledikden sonra 3 sap korkudan aynı yatakda yattı

:D:hahaha:

Emre Akçay
01-02-2012, 09:03
Kara dedeleri yaklaşık 2.5 ay önce sinemada izlemiştim kız arkadaşımla. Hayatımda bu kadar canımın sıkıldığını hatırlamıyorum. Ya sinemada izlemesek kanal değiştirecektim. Arada bir bass vurdu felan da uyandım. Yok bilmem ne amca bugün yine kayboldu. Yok beyaz atın üzerinde sisin içinden dede geçti. Muhtar abi şöyle yaptı. Hiç tavsiye etmiyorum. Cacık olmuş :D

Day Walker
01-02-2012, 09:13

ekip gelsede karam m lerrr olayını tekrar açsak :D

elpadre
01-02-2012, 09:14
benım yazıcamıı sen yazmısınn :D

ekıp hazırda mmuştu yok meydanda :D

SULTANOGLU
01-02-2012, 09:15

beni korkutoyordu ya birgün bahçeden gelip korkutucam senid,ye :D

ecthelion
01-02-2012, 09:16
Ben en çok Mehmet Emmi'ye ne olduğunu merak ediyorum. Mehmet Emminin ahırdaki at ile basılması, Mehmet Emmi'nin evinde üst kattan çap çap çap sesler ve Mehmet Emmi'nin gazeteci elemanı karşısında görünce sinirlenmesi.. Mehmet Emmi için 2.sini çıkarmalılar filmin.

Day Walker
01-02-2012, 09:18
beni korkutoyordu ya birgün bahçeden gelip korkutucam senid,ye :D

ahahahaha sen hala tek başına uyuyorsun dimi :D

SULTANOGLU
01-02-2012, 09:19
ARtık aresle beraber uyuyorum :D gurbetçi alman kurdumla :D

Designer
01-02-2012, 09:19
Paranormalin neyini sevmedin de fos diyorsun ?

paranormal activity mi fos???

benim bugüne kadar izlediğim en başarılı gerilim filmidir we bir çok eleştirmen bu kadar az bütçeyle bukadar kaliteli bi film yapılabilir yorumunu yaptı.

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/96847-karadedeler-olayi-adli-film-3.html

Paranormal activity fos ?

Ne dio filmin başında? Gerçektir polisten alınmıştır kayıtlar cart curt. Peki film çıktıktan sonra ne dediler 11bin dolar bütçe ile çektik filmi gerçek deil.Sanırım ben anlatamadım fos dan kastım söyledikleri gibi gerçek deilmiş.Sakin olun filmi siz çekmediniz bukadar savunmaya gerek yok :D

Asimos
01-02-2012, 09:35
Ne dio filmin başında? Gerçektir polisten alınmıştır kayıtlar cart curt. Peki film çıktıktan sonra ne dediler 11bin dolar bütçe ile çektik filmi gerçek deil.Sanırım ben anlatamadım fos dan kastım söyledikleri gibi gerçek deilmiş.Sakin olun filmi siz çekmediniz bukadar savunmaya gerek yok :D

Sawunma yapmıyoruz canım herkes rahat , sende ol

sadece fos olayına katılmıyoruz okadar:icon_tup:

Designer
01-02-2012, 09:38
Yaw abi fos dediğimi anlamadın yine hani gerçeklik konusunda fos örnek gostermemın sebebide o zaten dede filmindede gercek die veriolar ya dedim buda paranormal gibi fosmu yoksa cidden gerçekmi yoksa evet bende altıma ettim paranormali izlerken

Günkut
01-02-2012, 09:45
Sawunma yapmıyoruz canım herkes rahat , sende ol

sadece fos olayına katılmıyoruz okadar:icon_tup::icon_tup::icon_tup:

Çekip çekmemeyle alakası yok bence güzel film sen beğenmemiş olabilirsin yada kurgusu sana saçma gelmiş olabilir ama fos diye kestirip atman garip geldi.

Biz zaten sakiniz ;)

Day Walker
01-02-2012, 09:46
ARtık aresle beraber uyuyorum :D gurbetçi alman kurdumla :D

clio rs mi :D

ıyyykkk :D

Designer
01-02-2012, 09:51
:icon_tup::icon_tup:

Çekip çekmemeyle alakası yok bence güzel film sen beğenmemiş olabilirsin yada kurgusu sana saçma gelmiş olabilir ama fos diye kestirip atman garip geldi.

Biz zaten sakiniz ;)

Tamam daha fazla açıklama yapmıycam..ama tutamıyorum kendimi kusura bakma..gerçekliği konusunda fos anladın?..yani korkutup gerip germemesine laf yapmıyorum orda herkezle hemfikirim baya geriyo..benim fos dediğim nokta film vizyona girmeden önce gerçek die reklam yapılıp vizyondan inince gerçek olmadıgnın açıklanması..bu konuda fos..ve diorum ki dedeler de paranormal gibi GERÇEKLİK KONUSUNDA fos mu deilmi

ENGean
01-02-2012, 10:48
cok berbat bı fılm kesınlıkle ızlemeye degmez

hondafit
01-02-2012, 10:52
dedeler diyince akla nobrain gelir

http://www.youtube.com/watch?v=FlvfeseTM6A

MehmetUnal46
01-02-2012, 11:38
Tamam daha fazla açıklama yapmıycam..ama tutamıyorum kendimi kusura bakma..gerçekliği konusunda fos anladın?..yani korkutup gerip germemesine laf yapmıyorum orda herkezle hemfikirim baya geriyo..benim fos dediğim nokta film vizyona girmeden önce gerçek die reklam yapılıp vizyondan inince gerçek olmadıgnın açıklanması..bu konuda fos..ve diorum ki dedeler de paranormal gibi GERÇEKLİK KONUSUNDA fos mu deilmi

O zaman bu filmde gerçeklik konusunda fos ilk sayfada da bahsetmiştim film hayal ürünü diye. Filmin sonundada yazıyor zaten.

Maxiboost
01-02-2012, 11:49
Yaw abi fos dediğimi anlamadın yine hani gerçeklik konusunda fos örnek gostermemın sebebide o zaten dede filmindede gercek die veriolar ya dedim buda paranormal gibi fosmu yoksa cidden gerçekmi yoksa evet bende altıma ettim paranormali izlerken

Su icindeki umut olduruyo beni yaa :D baya baya umutlusun yani illa gercek birsey yakalayacaksin :D boyle olaylarin olmasi imkansiz. Varliklarini inkar etmiyorum ama yok gelecekler ufak ufak avize sallamalar, dolap acip kapatmalar fln isleri gucleri yok senle urasacaklar :D bu tarz gercek hikayeleri dinle %90 i mis mus la anlatilir cidden basina gelen birinide dikkatli dinle sorunlu kisiler cogu ya da cocuklugunda bu tarz seyleri cok duyan kisiler. Karabasanin bile bilimsel aciklamasi var ama kimse bilmez.

Filme gelince biri koseden cikip bööA yapsa daha cok korkarsin

darkmoon
01-02-2012, 12:01
zaten musallat olanlarada anlatıcak kadar yaşayamıyorlar yada kitleniyorlar felç falan oluyorlar allah göstermesin.. musallat olunması içinde ama o işlerle cidden uğraşılması lazım büyü maji falan

Tugral
01-02-2012, 13:40
hayatımda izlediğim en korkunç film dabbe filmiydi. O da şu şekilde oldu. Gecenin bir yarısı 5+1 e bağladığım laptobumdan dabbe filmini internet ortamından açtım. Uploadı beklerken evde yalnız olan ben uyuya kalmışım kanepede. Filmin meşhur giriş repliğiyle yerimden fırladığımda evin 4 bir yanından gelen ses şuydu ve oda karanlıktı " uyan uyaan dabbe tül arz geliyor uyaaan" . evet efendim uyanmıştım boxerimla kaç mt yi kaç sanisede alırım hesabı yaparken aklıma film geldi dizlerimin bağı çözüldü ve oturakaldım yerimde. Sonrasında sabaha kadar balkonda yıldızları sayerettim