PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Barış Manço kimdir ?

BurakYozgat.
01-02-2012, 08:38
Sabah gelirken radyoyu açtım ve şöyle bişeye tanık oldum. Radyo kanalında anket tarzı bişey yapıldı ve herkes için Barış Manço'nun ne anlama geldiği konuşuldu bende sizlerin fikirlerini merak ettiğim için bu konuyu açıyorum. Evet arkadaşlar sizin için Barış Manço kimdir ?

Arenimo
01-02-2012, 08:43
Adam olacak çocuk her pazarın vazgeçilmezi :D dönence , belgesel tadında programlar hatta çekim için yurtdışına gitmişleri hindistan yada yakın biryerlerde mahsur kalmışlardı polis tarafından bir sıkntı yaşamışları çok üzülmüştğm ne günleri be:D

merve
01-02-2012, 08:44
şimdi büyüdüm, şimdiki anlamını anlatmak beni çok zorlar. ama çocukken, sanki bizim kahramanımızdı. çok güzel şarkılar söyleyen bi çocuk kahramanı =) böyle görürdüm.

Allah rahmet etsin, onu sevmeyen yoktur heralde

BurakYozgat.
01-02-2012, 08:44
Taylandda oldu o olay hatta Fatih kolejinden 4 Türk öğrenci de geçmiş olsuna gelmişti diye hatırlıyorum :)

Serencebey
01-02-2012, 09:03
Benim için pazar supriziydi. Yalvar yakar adam olacak cocuga cıkmıstım. buyudukce anlıyorumkı her sarkısı bır amac ıcın yazılmıs bır mesaj verıyor...

alper_pug
01-02-2012, 09:08
Barış abi benim için süper kahraman gibiydi , yaptığı dediği herşeyi uygulamaya çalışırdım :)

çocuklar adam oldu Barış abi ama sen göremedin :(

fatihtemizer
01-02-2012, 09:08
küçüklüğüm de çok izlerdim.trt de zaman içinde yayını veriliyor tekrardan yine izliyorum özlemle:)

elpadre
01-02-2012, 09:12
barış abı kimdir ?

bana göre barış abı turkiyenin semboludur
bana gore baris abı adam olucak çocuktur cocukken ızlerdım anlamadıgım halde :)
bana gore barış abı turkıyeyıı en ıyı tanıtan kişidir
bana gore barış abı turkıyenın en iyi sanatcısıdır ...

aegean76
01-02-2012, 09:14
ekvatorda yaptığı program geldi aklıma... ekvator çizgisinin üstünde....

TünayK
01-02-2012, 09:22
çok büyük insandır.

ToNy
01-02-2012, 09:22
barış abı kimdir ?

bana göre barış abı turkiyenin semboludur
bana gore baris abı adam olucak çocuktur cocukken ızlerdım anlamadıgım halde :)
bana gore barış abı turkıyeyıı en ıyı tanıtan kişidir
bana gore barış abı turkıyenın en iyi sanatcısıdır ...

Kesinlikle... :):icon_tup:

onursumer
01-02-2012, 09:25
ne yazarsak yazalım gene birşeyleri eksik yazmış olucağımızdan eminim

allah rahmet eylesin

BurakYozgat.
01-02-2012, 09:25
ne yazarsak yazalım gene birşeyleri eksik yazmış olucağımızdan eminim

allah rahmet eylesin

:icon_tup:

EMD
01-02-2012, 09:28
Çocukluğumuzun büyük kahramanıydı Barış Manço.

MBuğra
01-02-2012, 09:31
Sırf sonunda herkes istediği oyuncakları alıyor diye hep adam olacak çocuğa çıkmak isterdim :)

Allah rahmet eylesin..

Kekuti*
01-02-2012, 09:34
Pazarların değişmezi. 7'den 77'ye sevgilisi. Türkiye'de belkide en samimi insandı.

Aklımda kalanlar... Saçları, Hulusi Kentmen'le oynadığı film (ismi aklıma gelmiyor, ama butun sahneler aklımda) :) Dönence ! Aynalı Kemer, Gül bebeğim... vs vs..

Kısaca Adamın Hammaddesiydi rahmetli.

BurakYozgat.
01-02-2012, 09:41
Her şarkısında inceden inceden çok anlamlı mesaj veriyordu mekanı cennet olsun :(

yavuz364
01-02-2012, 13:18
Allah rahmet eylesin..

Türkiyenin gelmiş geçmiş, sadece şarkıcı olarak değil en büyük Tanıtıcılarından ve gördüğüm en objektif bakış açısı olan insanlardandı..

Ayrıca inanılmaz zekası ile hazır cevap özelliğini de bir başkasında görmedim..

oytun200sx
01-02-2012, 23:59
ilkokula başlamadan önce adam olucak çocuk programını izlerdim.büyük keyif alırdım.okula başladım daha sonra dünyanın heryerine gittiği programı izlemeye başlamıştım.Kendisini çok severdim ve her yaptığını severek takip ederdim.Bir doğum günümde vefat haberini almam beni gerçekten çok üzmüştü.Öyle bi insanın yaptıklarına şahit olmak gerçekten gurur verici.Şuan onun emsali hiç bişi yok.Adam olacak çocuk nerde izdivaç programları nerde.Nerde fethullahın yurt dışındaki okullarını programına malzeme edenler nerde Afrika'da çocuklarla şarkı söyleyip dans eden adam.Ben kendi adıma Barış Manço'nun yokluğunu çok hissediyorum.

turbo&quattro
02-02-2012, 00:27
Cocuklugumun kahramani, olumunden 13 sene degil 130 sene gecse bile saygiyla anilacak cok buyuk insan.

ef186
02-02-2012, 00:34
Çocuğuma anlatabileceğim Türkiyenin en büyük değerlerinden biri benim için Barış abi...

Barış Manço Resmi Web Sitesi - Barış Manço Official Website (http://www.barismanco.com.tr) den aktiviteleri takip edip katilin derim ben .
Elimden geldiği fırsat buldukça ben hepsine katilacagim .
Tv8 de doğukan 1-2 dakika içinde yayinda olacak okanda .

cabrioleter
02-02-2012, 02:26
son dönemlerinde çocukluğumu yaşadığım için bile kendimi şanslı sayıyorum ki buna rağmen siz barış mançoyla büyüyen nesil için barış mançonun ne demek olduğu hiç tartışmasız kelimlere sığmaz. çünkü gerçekten büyük bir sanatçı. çocukla çocuk büyükle büyük ve koca bir ulusla ulus olmuş bir adamdır. japonlara kendimizi bir barış abimizle bir fazıl sayla sevdirdik.
mekanı cennet olsun gerçekten büyük adamdı.

se®k@n
02-02-2012, 02:47
Barış Manço benim kelimelerle ifade edemeyeceğim kadar anlamlı benim için. Kısaca kim olduğunu kendisinden öğrenmek isteyen varsa aşağıdaki videoyu izleyebilir.

Barış Manço'nun Hayatı - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=SYffTCXtsXQ)

HondatugraL
02-02-2012, 02:53
küçüklüğümde anlamadığım parçalarını şimdi dınlediğimde aslında her ümlesinde anlam taşıyan ve her çocugun babası abisi gibi tatlı bir insan :)

dirk
02-02-2012, 02:55
öldüğüne tüm gün hüngür hüngür ağladığım.. Sanırım türkiyede tanıyan herkesin sewdiği... Adam olacak cocukları büyüten Hepimizin barış abisi =)

DaRkNeSs-
02-02-2012, 03:13
herhalde türkiyede yeri doldurulamayan yegane sanatçıdır benim gözümde..
her yönüyle adam gibi adam..
sanatçı desen şarkılar besteleri..
insan desen zaten adam gibi adam
memlekete fayda desen tanıtım bakımından yaptığını heralde hiçbir sanatçı yapmadı...
her şarkısında derin anlamlar var
bir tanesi örnek vermek gerekirse : halil ibrahim sofrası
-sapa kulba kapağa itibar etme dostum içi boş tencerenin bu sofrada yeri yok
para pula ihtişama aldanıp kanma dostum içi boş insanların bu dünyada yeri yok ...

vefat ettiğinden üniversite hazırlıktaydım sanırım. baya ağladım.
ruhun şad olsun barış abi adam olmaya çalışıyoruz...

DaRkNeSs-
02-02-2012, 03:15
Çocuğuma anlatabileceğim Türkiyenin en büyük değerlerinden biri benim için Barış abi...

Barış Manço Resmi Web Sitesi - Barış Manço Official Website (http://www.barismanco.com.tr) den aktiviteleri takip edip katilin derim ben .
Elimden geldiği fırsat buldukça ben hepsine katilacagim .
Tv8 de doğukan 1-2 dakika içinde yayinda olacak okanda .

şunu kaçırdığıma üzüldüm gerçekten.. :(

Boost Up
02-02-2012, 04:01
şunu kaçırdığıma üzüldüm gerçekten.. :(

abi internetten buldum izledim ben, az biraz çileli bulması ama:D

M_PROJECT
02-02-2012, 05:27
Allah gani gani rahmet eylesin .. herseyden once " insan " denilebilicek ender sahsiyetlerden birisidir .

Time-R
02-02-2012, 07:10
Ablamla Anadolu Universitesi'nde gittigim konseri hatirlatti bana. Ne guzeldi o gunler. Seni seviyoruz Baris Abi.

BurakYozgat.
02-02-2012, 09:02
cevaplayan herkese teşekkürler..

DaRkNeSs-
02-02-2012, 12:16
abi internetten buldum izledim ben, az biraz çileli bulması ama:D

e link atıver o zaman bari:)