PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : alkollü cezasına itiraz etmek ? acill

meLaNchoLic
01-02-2012, 13:13
dün gece arkadaş alkollü yakalandı. üflemedi hastaneye gittik kanda vermedi doktor raporuda yok yani. ama 650 lira ceza yazıp ehliyete el koydular makbuzda doktor raporu yazdılar promil bölümüne.. ama ne üfleme var ortada ne doktor raporu buna itiraz etsek sonuç alabilirmiyiz ne şekilde itiraz edebiliriz?

Day Walker
01-02-2012, 13:15
nöbetçi savcıya götürmeleri gerekiyordu. bence savcılığa başvurun.

Maxiboost
Rapor olmadan el koyamazlar tabi doktor yazmadiysa. Hastaneye gitmisken neden kan alinmadi?

Kekuti*
üfletmediyse makina kaydı yoktur. Kanıtlayamaz diye düşünüyorum

Tunç
01-02-2012, 13:19
zor sonuc alırsınız diye düşünüyorum başvursanızda

Asimos
01-02-2012, 13:19
üflemek istemeyen hastaneye gitmeyen vs. için mutlaka bi yol düşünülmüştür.İşiniz zor gibi...

meLaNchoLic
01-02-2012, 13:20
alkol var üflemedi. doktorada alerji var kan vermem dedi :D

Baran^
01-02-2012, 13:22
Üflemek istememiş hastanede kan vermemişse aldıkları ehliyeti kolay kolay geri vermezler.Kan verseydi alkollu olmadığına inanıyosa sorun yoktu.Alkolluyse alınıyor ehliyet ki alsınlar.Bu benımde herkezin başına gelebilir ehliyet alınmalı.Yasa bu.

Cliosportve
01-02-2012, 13:24
Ceza makbuzuna imza attınız mı

meLaNchoLic
01-02-2012, 13:26
Alkolmetreye üflenmedi doktora kan verilmedi ortada bi rapor yok yazılan tutanakların hiçbirine imza atılmadı. ceza makbuzunada imza atılmadı. ama üflese 300 den aşagı cıkmazdı promili :)
tek başına 70 lik vodka içti ayı :D

TünayK
01-02-2012, 13:26
neden şifre çözdürüyorsunuz adama? düzgün anlat olayı bilenler söylesin ne olacağını...

Day Walker
01-02-2012, 13:28
Alkolmetreye üflenmedi doktora kan verilmedi ortada bi rapor yok yazılan tutanakların hiçbirine imza atılmadı. ceza makbuzunada imza atılmadı. ama üflese 300 den aşagı cıkmazdı promili :)

bence çok uğraşma bırak gitsin ehliyeti ama illa alacaksanız savcılığa gidecekseniz ama sana şöyliyim eğer savcı arkadaşının alkollü olduğunu kanıtlarsa işiniz zor. eğer kanıtlayamazsa alırsınız.

meLaNchoLic
01-02-2012, 13:29
neden şifre çözdürüyorsunuz adama? düzgün anlat olayı bilenler söylesin ne olacağını...

şifre çözdürmüyoz hiçbişeye imza atılmadı rapor yok üfleme yok daha neyini anlatıcam ki yani ilk defa başımıza geliyo sonucta gerginlige gerek yok

Cliosportve
01-02-2012, 13:29
İmza atılmadıysa işleyemezler
Ellerinde herhangi bir kanıtta yok
Yasa her ne kadar bunu söylesede birşeyin yolu yordamı var
Belki kafasına göre yazdı makbuzu
Belki gıcıklıgına yazdı
İmza olmaması güzel olmuş
Büyük bir ihtimal işlenmez bu araç plakasına ve TC kimlik numarasına arkadaşın
İptal edilir o ceza

meLaNchoLic
01-02-2012, 13:30
bence çok uğraşma bırak gitsin ehliyeti ama illa alacaksanız savcılığa gidecekseniz ama sana şöyliyim eğer savcı arkadaşının alkollü olduğunu kanıtlarsa işiniz zor. eğer kanıtlayamazsa alırsınız.

ne şekilde kanıtlama şansı olabilir?

meLaNchoLic
01-02-2012, 13:31
İmza atılmadıysa işleyemezler
Ellerinde herhangi bir kanıtta yok
Yasa her ne kadar bunu söylesede birşeyin yolu yordamı var
Belki kafasına göre yazdı makbuzu
Belki gıcıklıgına yazdı
İmza olmaması güzel olmuş
Büyük bir ihtimal işlenmez bu araç plakasına ve TC kimlik numarasına arkadaşın
İptal edilir o ceza

e-devletten baktıkta 180 gün diye işlenmiş bile :soru:

TünayK
01-02-2012, 13:31
şifre çözdürmüyoz hiçbişeye imza atılmadı rapor yok üfleme yok daha neyini anlatıcam ki yani ilk defa başımıza geliyo sonucta gerginlige gerek yok

çoçuk gunun sonu nasıl bıttı adam ne dıyerek ehlıyetını aldı sız o sıra ne dedınız???bunları soruyorum ben...polis hiçbişey demeden gitti mi?

hakotech
01-02-2012, 13:34
e-devletten baktıkta 180 gün diye işlenmiş bile :soru:

yapacak bısey yok artık..işlenmısse gerı almak mumkun degıl..ayrıca 300 promıl cıkardı demişsiniz..bence isabet olmuş almaları..keza yarın oburgün Allah c.c korusun kendısının yada başkasının canına kast etmemiş olur..

KA®ANLIK
01-02-2012, 13:36
alkol al, aşırı derecede...
üfleme,
alerjim var de kan verme,

sonra ehliyeti geri almanın yollarını ara,

marifetmiş gibi de anlat.

ne ala memleket.

umarım geri alamaz ehliyetini...

Durango
01-02-2012, 13:36
Ehliyetin alınması hayırlı olmuş. Belki arkadaşta akıllanır biraz....

Day Walker
01-02-2012, 13:37

onu bilemiyorum şahit veya hesap dökümü falan olabilir tahminimce.

freelife
01-02-2012, 13:38
bence çok uzar ve iğneye alerjisi olmadığıda anlaşılırsa ( yoksa tabii ) bu sefer uğraştığınızada pişman ederler.. çünkü neden kan alınmadığının kaydı olabilir hastanede.

meLaNchoLic
01-02-2012, 13:40
çoçuk gunun sonu nasıl bıttı adam ne dıyerek ehlıyetını aldı sız o sıra ne dedınız???bunları soruyorum ben...polis hiçbişey demeden gitti mi?

adli tabib doktoruna dizinden rahatsız oldugunu söledi açtı baktı polislere aşagi kata indirin film çektirin ondan sonra bana getirin dedi polislerde sabaha kadar seninlemı ugraşıcaz deyip masanın üzerinde cezalari yazdı hatta ellerinde ehliyeti bile yoktu karakolda verdıgı kimlikle yaptilar herşeyi ordanda bıraktılar imzalaması gereken hiçbirşeyi imzalamadı

Tuncay
01-02-2012, 13:45
Bir şişe vodka içipte direksiyonun başına geçmesi zaten yanlış birşey
ehliyet alınır alınırda ordan oraya burdan buraya uzadıkça uzar

TünayK
01-02-2012, 13:45
neyse sonuç olarak senin arkadaş tam dayaklıkmış...bi *** yedin sonuçlarına katlan! memleketin polisini uğraştırma!...umarım alamaz ehliyetini...

meLaNchoLic
01-02-2012, 13:48
ya zaten beni aradı alkolluyum gel al diye bende kullanmasın araba dıye yanına gıttım almaya gıttıgımde polısler vardı zaten petrole gırmıs yandakı mekandan cıkıp beklıyomus orda

Type-R
01-02-2012, 13:48
neyse sonuç olarak senin arkadaş tam dayaklıkmış...bi *** yedin sonuçlarına katlan! memleketin polisini uğraştırma!...umarım alamaz ehliyetini...+1

Arkadaşın kafası hayrolmuş.. Bizim insanlarımızın başına bişey gelmeden ders çıkaramıyor.

Maxiboost
01-02-2012, 13:51
işallah doktor bi güzel alkol vardır raporu vermiştir bu arkadaşa..

powERS
01-02-2012, 14:01
enteresan bi durum ya. Sen yasaya kurallara hak hukuk a karsı cık istenilenleri yapma, ondan sonra bide hak hukuk yoluyla itiraz et.

Bu ne perhiz bu ne lahana tuşusu..

Asimos
01-02-2012, 14:02

Diyelimki siz bo*kunu çıkartıp , biz alkkolü değildik falan diye cezaya itiraz etmeye gider , sawcılık bilmemne karıştırırsanız işi , polisin diğer polis arkadaşı bende şahitim ayakta duramıyodu bizi zor kullanmaya mecbur bıraktı , hatta aracı sürerken diğer sürücülerin canına kast etti diye birkaçda ekleme yapılabilir.:D Bence hiç şansınız yok.

Tekos
01-02-2012, 14:03
Aynen Katılıyorum... Alkollu araç kullanan kim varsa ehliyeti alınsın.Başkalarının canı gideceğine onun ehliyeti gitsin... Kim ne derse desin alkolden etkilenmiyorum diye alkol butun algı,duyu ve refleks sistemini etkiler.Masa da duran alkol'u içip araç kullanmak marifet değil,o alkolu içmeden masadan kalkıp araç kullanmak marifetdir.

üfleme,

ne ala memleket.

umarım geri alamaz ehliyetini...

TünayK
01-02-2012, 14:08
Aynen Katılıyorum... Alkollu araç kullanan kim varsa ehliyeti alınsın.Başkalarının canı gideceğine onun ehliyeti gitsin... Kim ne derse desin alkolden etkilenmiyorum diye alkol butun algı,duyu ve refleks sistemini etkiler.Masa da duran alkol'u içip araç kullanmak marifet değil,o alkolu içmeden masadan kalkıp araç kullanmak marifetdir.

Birde üflese 300 promil çıkarmış, 300 promilde insan "yok mu adam s.ken???" diye bağırır lan...

judgeGTI
01-02-2012, 14:11
ben 1. kutu bıraya verdim de siz haketmişsiniz arkadaş :)

geçmiş olsun.. sayılı gün çabuk geçer. 3 ay kaldı ehlııyeti almama:)

ceratoniaorg
01-02-2012, 14:12
doktor alkollu olduğunu zaten anlamış olup uğraşmak istememiştir siz alerji var kan aldırmam fln diye konusunca. ki polis nezaretinde geliyorsunuz sonuçta adam sizin gibi yüzlercesini görmüş geçirmiştir. yaşanmış örneği var tam olarak promil beyan edilmesede doktor raporu hazırlamış ve hastahane polisi ile irtibata geçmiş olabilir arkanızdan.

F3Power
01-02-2012, 14:15
benim canıma, malıma kast edecek adam ehliyetsiz kalsın!...

biz gerizekalıyız herkes akıllı herhalde memlekette benimde arabam var bende alkol kullanıyorum veriyorum parasını biniyorum taksiye.

C!N
01-02-2012, 14:18

Bunun üzerine gelip burada ''alkollü cezasına itiraz etmek ?'' başlıklı konu açıyorsunuz öyle mi. Buna gerçek anlamda inandınız mı yoksa şansınızı mı deniyorsunuz merak ediyorum. Neyse ki kimsenin canına birşey olmadan kapanmış mevzu...

başalp
01-02-2012, 14:21
üfürük atmamış, allerjim var kan aldırmam demiş vede 1 şişe votka devirmiş... halada ehliyeti kurtanmanın yolunumu arıyor arkadaşın? madem arkadaşın allerjisini düşünüyor neden o kadar çok içimiş, votka iyimi geliyormuş... Polis arkadaşları tebrik etmek lazım... Bukadar alakasız bir topic görmedim...

Utku
01-02-2012, 14:44
Alamaz inşallah akıllanır...Ben eskiden mahallede 2 tane çocuk vardı onlara para verirdim kapıda beklesinler kullansınlar diye...

Mikrop_Ali
01-02-2012, 14:44
alkollu kullanmıyacaksın arkadaş hem suçlusun hemde neye itiraz ediyosun?

okankrgz
01-02-2012, 14:47
arkadaşın alkol alıp direksiyon başına geçmeseydi şimdi ne sen nede o üzülürdü ki bu kabahatli durumu mağdur kalmışcasına foruma aktarmazdın, kimsede ne sana nede ona sert çıkmazdı.
Alkol almış kıvırmanın yollarını denemiş vs. ama sonuç güzel bence, ehliyetsiz kalsın 6 ay bide güzel bi ceza ödesin aklı başına gelir.
300 promille direksiyona geçip suçsuz, masum insanların canını yakacağına onun canı yansın bu şekilde.. iyi olmuş arkadaşım kusura bakma
biz bilmiyoruz zaten pilot olupta direksiyona geçmeyi...

SekoLive
01-02-2012, 14:49
Alamaz inşallah akıllanır...Ben eskiden mahallede 2 tane çocuk vardı onlara para verirdim kapıda beklesinler kullansınlar diye...

zenginlik başka bişey birader. :icon_tup: :icon_wack

golfcu0101
01-02-2012, 14:49
dostum bundan birşey çıkmaz mesela tutanağada imza atmam diyosun imzadan imtina ediyosun onuda görevli yazıp geçiyor doktor senin rapor kağıdına alkollü olduğunu yazdımı bitmiştir

golfcu0101
01-02-2012, 14:53

yerinde cevap olmuş aslında alkollü,ehliyetsiz neden direksiyon başına geçilirki birşey olmaz denir ama kardeşim olduktan sonra kıymeti kalmaz işte giden gelmez,zaman geri alınmaz

SekoLive
01-02-2012, 14:54
alkollü araç kullanmak insanın kendine faça atması gibi bişey arkadaş.

vallahi süren adamların cesaretini tebrik ediyorum ...

edit: düşündümde araba aldım alalı hiç adam akıllı içmemişim :D birine bişi olur yola cıkmamız gerekir alkollü çevirirler başıımıza iş gelir biri vurur yine suclu biz oluruz psikolojisi kötü bişey yaw :D

VoodooRush
01-02-2012, 14:59
Alkolmetreye üflemeyip, kan aldırmaya hastaneye gidiyorsunuz. Kan aldırmayıp ehliyeti geri almaya çalışıyorsunuz. Polislerin canı sıkılıp arabada eksik arayıp ekstra ceza yazmadığına dua etmeniz gerek.

Quantum
01-02-2012, 14:59
alkollü yakalandık yok mu bunun katakullisi, ne yapabiliriz vaz viz şeklinde akıl isteyen konulara uyuz oluyorum.. net..
kullanmayın alkollü bir şekilde siz de..
iyi olmuş..

golfcu0101
01-02-2012, 15:06
alkollü araç kullanmak insanın kendine faça atması gibi bişey arkadaş.

vallahi süren adamların cesaretini tebrik ediyorum ...

edit: düşündümde araba aldım alalı hiç adam akıllı içmemişim :D birine bişi olur yola cıkmamız gerekir alkollü çevirirler başıımıza iş gelir biri vurur yine suclu biz oluruz psikolojisi kötü bişey yaw :D

herkez seningibi olsa keşke kardeşim duyarlı olsa haberlerde alkollü sürücü ezdi,uçtu,vs haberler duyup ne üzülür nede sinirleniriz:mad:

nicksar
01-02-2012, 15:13
Sen ehliyeti kurtar , ben burda yazdığınız katakullileri polis bildirir o ehliyeti yine aldırırım . Yrın bir gün sen git anama kardeşime çarp , bir otobüs durağına gir ben ozaman sizi görürüm .

Low-Rider
01-02-2012, 15:16
dün gece arkadaş alkollü yakalandı. üflemedi hastaneye gittik kanda vermedi doktor raporuda yok yani. ama 650 lira ceza yazıp ehliyete el koydular makbuzda doktor raporu yazdılar promil bölümüne.. ama ne üfleme var ortada ne doktor raporu buna itiraz etsek sonuç alabilirmiyiz ne şekilde itiraz edebiliriz?

alkol var üflemedi. doktorada alerji var kan vermem dedi :D

alamaz inşallah ehliyetini

haa diyorsun ya nasıl kanıtalrlar alkollü olduklarını

burda sen bir bir itiraf ettin zaten

arkadaşın bilgilerini verde savcılığa iletelim;)

Utku
01-02-2012, 15:20
zenginlik başka bişey birader. :icon_tup: :icon_wack

İnsanlık kardeş kendi zevkin için başkasını yolundan etmeye deymez...

ismailozkan_01
01-02-2012, 15:22
dostum bundan birşey çıkmaz mesela tutanağada imza atmam diyosun imzadan imtina ediyosun onuda görevli yazıp geçiyor doktor senin rapor kağıdına alkollü olduğunu yazdımı bitmiştir

doğru söylüyorsun abi , imzadan imtina hukuki sorumluluk doğurur sen istediğin kadar imza atmadım üflemedim kan vermedim de , tutanakta imzadan imtina yazılıp doktorun bilgisi ile eklenince her şey işler (imzadan imtina etmek o hukuki olayı kabul etmemeniz anlamına gelir ve savcı sana şunu söyler eğer sen alkollü olmasaydın üflerdin de kanda verirdin imzalardın demek ki bir sorun var ki ne cihaza üflüyorsun ne kan veriyorsun ne de imzalıyorsun )

Kekuti*
01-02-2012, 15:22
Eyüp camii'ne gidip tövbe edeceksin :D

golfcu0101
01-02-2012, 15:28
doğru söylüyorsun abi , imzadan imtina hukuki sorumluluk doğurur sen istediğin kadar imza atmadım üflemedim kan vermedim de , tutanakta imzadan imtina yazılıp doktorun bilgisi ile eklenince her şey işler (imzadan imtina etmek o hukuki olayı kabul etmemeniz anlamına gelir ve savcı sana şunu söyler eğer sen alkollü olmasaydın üflerdin de kanda verirdin imzalardın demek ki bir sorun var ki ne cihaza üflüyorsun ne kan veriyorsun ne de imzalıyorsun )

yapıştır.hacı yiceni yemiş ama haklıymış gibi böyleleri bide kendini aklamaya kurtarmaya çalışmıyormu.tabi kendi canının kıymeti yok başkalarının hiç yok diye düşünüyor demekki arkadaş.

SekoLive
01-02-2012, 15:28
İnsanlık kardeş kendi zevkin için başkasını yolundan etmeye deymez...

panpa,insanlığa laf yok fakat hem içmek, hem kapıda adam bekletmek sade insan işi değil :D tam anlamıyla zenginlik:icon_tup:

Pug67
01-02-2012, 15:31
ben duymustum bole bısey.... polıs kendısı anlattı hatta uflemedıysenız cok rahat gerı alırsınız demıstı.... mahkeme yoluyla fakat... tabı ımza attıysanız bılemeyecegım

ismailozkan_01
01-02-2012, 15:32
yapıştır.hacı yiceni yemiş ama haklıymış gibi böyleleri bide kendini aklamaya kurtarmaya çalışmıyormu.tabi kendi canının kıymeti yok başkalarının hiç yok diye düşünüyor demekki arkadaş.

abi biz görevimizi yaparız , karşı taraf istediğini yapmakta özgürdür ve istediğini yapsın trafikte her şey olabilir ama alkollü ve ehliyetsiz araç kullanmak af edilecek kusurlar değildir.

rebelh
01-02-2012, 15:35
ns en hayırlısı olmuş gibi duruyo kimseye bi zarar gelmeden emniyet duruma el atmış ve gerekeni zorlasanız da yapmış.. arkadaşının yaptığı tam bir pişkinlikmiş

golfcu0101
01-02-2012, 15:36
abi biz görevimizi yaparız , karşı taraf istediğini yapmakta özgürdür ve istediğini yapsın trafikte her şey olabilir ama alkollü ve ehliyetsiz araç kullanmak af edilecek kusurlar değildir.

kesinlikle hele çıkmıyormu ehliyetsizler ehliyet diyon yok diyor. e birini ezsen,çarpsan vs soruyoruz cevaba bak verilen...
ya abi ben çocukluktan beri araba sürüyorum daha allaha şükür kazam yok idare et ya ben ustayımdır araba sürmede diyo ve daha neleri ne cavaplar verenler var arkadaşlar.
önemli olan sorumluluk kendini bilen hiç birşey bilmiyorsa biner taksiye gider evine.sabahda gider alır aracını

senna
01-02-2012, 15:36
6 ay değil komple alsalar keşke

ismailozkan_01
01-02-2012, 15:39
kesinlikle hele çıkmıyormu ehliyetsizler ehliyet diyon yok diyor. e birini ezsen,çarpsan vs soruyoruz cevaba bak verilen...
ya abi ben çocukluktan beri araba sürüyorum daha allaha şükür kazam yok idare et ya ben ustayımdır araba sürmede diyo ve daha neleri ne cavaplar verenler var arkadaşlar.
önemli olan sorumluluk kendini bilen hiç birşey bilmiyorsa biner taksiye gider evine.sabahda gider alır aracını

abi valla neden böyleleri bana denk gelmez diye soruyorum ? yaptığı hareketler zaten seviyenin dibi olduğunu gösteriyor neyse bugün geceye gidiyorum asayiş berkemal :)

golfcu0101
01-02-2012, 15:42
allah kolaylık versin kardeşim.bukadar söylenenden sonra konuyu açan arkadaş umarım birşeyler anlamıştır.hatanın neresinden dönersen kar.
beyfendiğiliğini,mütevaziliği hayatta kaybetmeyen insanlar hep kazanır diyorum ve noktayı koyuyorum.:D:D:D

ismailozkan_01
01-02-2012, 15:45
saygılar bizden abi , burası soğuk -20 , focusa selam :)
aç kapa artemanı da beğendim maşallah :)

golfcu0101
01-02-2012, 15:51
ciddi bir alıcı var gibi bakalım,kısmet.japon kervanına katılacaz sonunda tabi satılırsa:D
burada eksi -11 biz alışık delik soğua ama napak:icon_tup:

merve
01-02-2012, 15:54
bu doktor raporu işi olayı biraz değiştiriyo. doktor rapor yazmış olabilir belki.
benim başıma geldi böyle birşey, hiç bir şekilde alkol muaynesini kabul etmedim, imza attırmaya çalıştılar atmadım. ama benim olayımda küçük bi kaza vardı, zaten poliside biz çağırmadık, nerden çıktıalr anlamadım. ama ben arabayı kullandığımı bile inkar ettim,inanmadılar. kabul etmediler tutanak tutmadılar, bende kabul etmedim. sonuç olarak sürücü belirlenemediğinden tutanak tutulamamıştır diye aleyhime bi rapor yazdılar sadece. sonuç olarak bi kaybımız olmadı.

sakhee
01-02-2012, 18:06
inşaallah hiç alamaz ehliyeti geri

meLaNchoLic
01-02-2012, 20:59
ya cocuk mekandan cıkıp bıtısıgındekı petrole cekmıs benı beklıyodu kullanmamak ıcın ben almaya gıttıgımde polıs gelmıs yanına olay oyle baslamıs trafıge falan cıktıgıda yok yanı.. dıyosunuz burda iyi olmus soyle olmus boyle olmus inşallah alamaz falan diye içinizdekileri döküyosunuz ama o halde trafıge cıkan kımse yok. markette polısler alkollu oldugunu anlamıslar dıreksıyonada oturdugunu gorunce arabayı calıstırıp bıyere gıtmeye calısmadıgı halde gelıp ıslem yapmaya kalkmıslar. olay orda patlak vermıs zaten. kullanmıyorum arkadasım gelıp kullanıcak onu beklıyorum gıbısınden tartısma olmus ama polıslerın ınadımı yoksa gıcıklıgımı tuttuysa artık olay bu raddeye geldı ben gıttıgımde oraya zaten ortalık karısmıs haldeydı.. ayrıca doktor kafasına gore rapor doldurmaya kalksa arkamızdan kımden alınan kanla kanıtlıcak durumu.. ortada ne rapor var ne bısey kafalarına gore ehlıyete el koyup ceza yazdılar.. savcılıga gıttık bugun durumu anlattık itiraz edin dediler bizde itiraz ettik. bakalım sonuc ne olcak.

Frid
01-02-2012, 21:05
mümkünse hiç vermesinler geri

rebelh
01-02-2012, 21:06

ehliyetsiz kullanan adam yine biliodur kendine güveniodur belki ama ya 600liraya ehliyet alanları napçaz

kız arkadaşımda 2 yıldır ehliyet var hala bensiz çıkartmıyorum trafiğe acemi çünkü ve trde ehliyet almak çok basit

70 le git koltuğunu ayarla aynaları ayarla sinyal ver dik otur direksiyonu 2 elinle tut geçersin :) hangimize söylenmedi bu direksiyon sınavında?

sistem yanlış ve malesef kazalarda can kaybına mal olabilen bi sistem

azrail
01-02-2012, 21:26
İnşallah ehliyeti vermeyip üzerine bi de daha açarlar ;)

Mr.K
01-02-2012, 21:27
üfleme,

Ne ala memleket.

Umarım geri alamaz ehliyetini...

+ 1