PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kamyoneti normal araç yapmak?

Crx-Em
02-02-2012, 15:24
fiesta van almayı düşünüyorum fakat,hep kamyonet olarak geçiyor
3 kapı olup normal araba olarak geçenleri varmı , kamyonetten cevrilebiliyormu ?

metin
02-02-2012, 15:29
ben araştırdım geçen sene otomobil olmuyor ama çift sıra koltuklu kamyonete çevirmek için 2500-3000 tl gıbı ötv çıkıyor + bulunduğun ilde çizilmiş proje ve koltukların dayanıklılık raporunu istiyorlar (bunu almak biraz zor kımse rıske gırıp vermek istemiyor ) aracın yıne kamyonet gözukur sadece camı koltuğu işletmiş olursun çok mantıklı değil o kadar para vermek

ben 2 senedır kullanıyorum cam koltuk takılı kımse bısey demedı daha
muayeneye gıderken koltukları sokuyorsun bıde camların ustune orjınal kapakları kapatıyorsun devam

asot
02-02-2012, 16:04
ben geçen hafta corsa van aldım 2005 model ruhsatta kamyonet olarak geçiyor , ancak 2 + 2 sıralı koltuklu ve camlı olarak işletmişler. muayene her yıl yapılıyor, onun dışında her şey otomobil gibi. tabi hız sınırında sanırım kamyonet muamelesi görecektir, tabi bunun belirlenmesi zor ihtimal. bu kadar az yakan bir aracım olacağını tahmin etmezdim.. :)

ErenErdem
02-02-2012, 16:08
Eskiden otomobil e çevrilebiliyordu ama şuan malesef mümkün değil, en mantıklısı sadece camları ruhsata işletmek :) koltukları da muayeneden muayeneye sökmek.

asot
02-02-2012, 16:12
Eskiden otomobil e çevrilebiliyordu ama şuan malesef mümkün değil, en mantıklısı sadece camları ruhsata işletmek :) koltukları da muayeneden muayeneye sökmek.

valla artık maalesef mümkün değil diye her yerde deniyor, hatta bende 2004 yılında da corsa van vardı ve artık koltuk işletmek mümkün değil deniyordu, sonra satmıştım. ama gidin bakın yeni model corsa d'lerde bile koltukları ruhsata işletenler var. Bu işe kafa koyulmuşsa bence en yetkili agızdan emniyet ve tuvturk istasyonuna gidip sorulabilir.

asot
02-02-2012, 16:18
3 kapı olup normal araba olarak geçenleri varmı , kamyonetten cevrilebiliyormu ?

Ford - Otosan Fiesta Van 1.4 TDCi Model 12.750 TL - 71291743 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-ford-otosan-fiesta-van-2005-ruhsata-isli-71291743/detay/)

Ford Fiesta 1.4 TDCi Comfort 2006 Model 13.250 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 58102878 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-fiesta-van-arka-koltuk-isli-3-kapili-2006-beyaz-58102878/detay/)

oğuzk
02-02-2012, 16:34

Sadece Corsa 1.7DTİ ların bazıları otomobil olarak geçiyor diğerleri ya camlı van yada camlı koltuklu van olarak geçiyor ruhsatta.

Fiesta van parasına güzel corsa c ler var 1.2 club 1.4comfort bence onları düşünün.

ErenErdem
02-02-2012, 16:48
valla artık maalesef mümkün değil diye her yerde deniyor, hatta bende 2004 yılında da corsa van vardı ve artık koltuk işletmek mümkün değil deniyordu, sonra satmıştım. ama gidin bakın yeni model corsa d'lerde bile koltukları ruhsata işletenler var. Bu işe kafa koyulmuşsa bence en yetkili agızdan emniyet ve tuvturk istasyonuna gidip sorulabilir.

Benim mümkün değilden kastım kamyoneti otomobile çevirmek, yoksa haklısınız koltukda ruhsata işleniyor, sadece bu iş için değmeyecek bir meblağ çıkıyor ortaya :) Bende de Corsa C van vardı, camı bıle ruhsata işletmeden kullanmıştım :) 2009 yılında.

Araca koltuk ve cam ekleyenler proje çizdiriyor, vergiyle ilgili bir farkı ödüyor, muayeneye gidip ek1 ile ruhsata işletiyorlar, işlem kısaca bu şekilde.

Ben ozaman camları 60 liraya taktırmıştım işletme kısmı bu ücretin epey fazlası tutuyordu :D

cagri-35
02-02-2012, 21:48
Ben corsa d van kullandım bir süre. Ruhsatta kamyonet olarak gecıyordu ancak arkada koltuk ve cam vardı ve bunlar ıslenmıstı. Ruhsatta 2+1 olarak koltuk sayısı gozukuyordu yolcu sayısında. Hıc muayeneye gırmedım ılk 3 yıl muhabbetıne ama 3 yıldan sonra 1 yılda bırmıs. Ben aldıktan sonra ekstra vergı cıkardılar cok uzun sure ugrastım 8 ay kadar. Plakamı degıstıremedım 35 yapamadım . Cok kotu ve streslı zamanlardı. 4000 lıraya yakın masraf cıkardılar otomobıl yapıcaz boyle kamyonet olmaz dıye tutturdular 2004 sonrası olmuyor dıye.Ankaraya kadar gıttım aylarca yazısma sonunda kabul ettırdım. Zaten arac yetkılı servıste cevrılmıstı ve ben ıkıncı el almıstım kamyonet uzerınden ancak koltuklu ve camlı olarak farklı sekılde otv sı odenmıs %18 dı sanırım. Onlar %38 odetıp otomobıl yapmak ıstedıler . Sonradan cozuldu Allah'tan ama tekrar alıpta dırek ıkı uc yıl gezmıs arabayı 2004 model sonrasıysa yapamazsın. Yasal olarak kanunen ımkansız. Hazır yapılmısı varsa bılemem bırsekılde yasa zamanı katakulıyle yapılmıs olabılır ama artık alıp yapamıyorsun.

efe-E
02-02-2012, 21:53
Sadece Corsa 1.7DTİ ların bazıları otomobil olarak geçiyor

biz 2003te aldigimizda ikisini de otomobile cevirtmistik, o zaman İzmir Egem Opel bize 2 tane aldigimiz icin ucretsiz yaptirmisti islemleri.

Crx-Em
05-02-2012, 23:23
Teşekkürler arkadaşlar,2005te sanırım bu uygulama sona erdi.. fiesta alıcam ama kararsız kaldım bu konu yüzüne,veda internette adana yakınlarında fiyatıyla temizliği orantılı bi fiesta goremedim.oldukca sogudum.