PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karda 5 gün yatan aracım çalışmıyor

34ER2890
02-02-2012, 18:52
Merhaba arkadaşlar,

Aracım 88 binde 2007 mode 1.4 hdi 207 Konuyu açmadan elbette ki biraz araştırdım yakıt hortumu arızasından bahsetmişler. Acaba benimkiside böyle bir şeymi yoksa 5 gün marş yapmazsan iyi bi akün yoksa hele ki 0 ve altındaki derecelerde kaldıysa araç marş yapmaması normal mi? Havalar 2 gün içinde normale döner eğer aküdense havalar ısınınca marş bascak mı yoksa takviye gerekir mi? Yoksa mazot mu dondu? max geçe -5 i gördük.

Herkeze şimdiden teşekkürler.

Kadyr
02-02-2012, 18:56
Antifiriz varmiydi acaba?bende bi haftadir calistirmadim antifiroze guvenemedim hava isinsin calistiricam.tirstim valla sogukta

Rdm26
02-02-2012, 18:59
Tahminimce mazot donmuştur havalar biraz ısınınca çalışır :)

kRo_bOy
02-02-2012, 19:00
antifiriz varsa çalıştırın sorun olmaz ama ne kadar oldu antirifiz arabaya koyulalı çok uzun süre oldu mu???

darkred
02-02-2012, 19:05
Mazot donmuş olma ihtimali yüksek ben 98 model GTI ımı 20 gün hiç çalıştırmadım 3-4 gün kadar gece -20 leri gördü 20 gün sonra ilk marşımda çalıştı...

34ER2890
02-02-2012, 19:07
ANtifiriz var aracıma bakan biriyim hatta silecek suyum bile antifirizliydide bi önceki karda bitmişti ama radyatörde var...

Ya mazot donmuş cünkü kapı kolları bile gündüz açılırken gece açamıyorsun zor açıyorsun donmuş oluyor son 5 günde hava sıcaklıkları -5 ila 1 arasıydı...

Yada akü soguga dayanamadı iyice zayıfladı ondan marş basmıyor... Aslında marş basıyor ama gıv gıv gıv gıv gıv diye bıraksan sabah kadar basacak ama çalışmıyor :)

darkred
02-02-2012, 19:11
Aküden şüpheleniyorsanız takviye kablosu ile 1 - 2 kez denemekte fayda var bence...Eğer akü ise takviyeyi aldığı gibi çalışır zaten...

Eğer akü değilde mazot donduysa ve siz marşı zorlarsanız mazot pompası marş motoru akü hepsi sırayla zarar görebilir düşüncesindeyim...

34ER2890
02-02-2012, 19:15
İşin ilginçi akümüde ölçtürmüştüm sağlam olaması gerekiyor arkadaşım oto elektrikçisi... Gelecek kendiside onun aracıda kardan çıkamıyor ancak yarın gelecek zaten dediğiniz gibi takviye ile çalışmazsa aküden değil. Eğer yarın sabah hava 6-7 derecelere çıkıcak çalışırsa dicem mazot donmuş :)

Murat Süslü
02-02-2012, 19:18
mazot donmuş olabilir arabada antifriz varsa sıkıntı yok babamın kangoosu var bugün tek marşta aldı 7 gündür marşına tık yapmadım geçen hafta perşembe akşamı bıraktım bu perşembe akşamı bastım çalıştı başka bişey de olabilir marş basıyosa akü var demektir mazot pompasına bakmak lazım mazot ne kadar var içinde arabanın?

Osman Bahadır
02-02-2012, 19:20
Kaputu aç. Motor bloğunun solunda, filtrenin yanında küçük el pompası var, portakal gibi birşey. Çalıştırmadan önce onu pompala biraz. Sonra marşa bas. Hatta iki kişiyseniz biri marşa basarken de devam etsin pompalamaya. Mümkünse havanın iyice ısındığı öğleden hemen sonra saatlerinde dene bunu.

Akü ihtimalini sil. Bıraksam sabaha kadar basar diyorsun çünkü.

Antifriz vardı diyorsun. Su donması da yok.

Uzun süreli bir mazotsa depodaki, yani epey olmuşsa alınalı, kış katkıları eklenmemiş erken donan yaz tipi mazot olabilir. Bu nedenle mazot donmuş olabilir.

Diğer ihtimal de senin de okuduğun diğer başlıklarda benim yazdığım gibi el pompasıyla birlikte yakıt hortumunda hata olmasıdır.

fastchild
02-02-2012, 19:21
mazot donmuştur ısınsın havalar düzelir
bende az önce çalıştırdım arabayı temizledim hatta çatıdaki saçak buzlardan korkup arabayı az ileriye parkettim de arabanın camındaki buğu bile donmuş :D

GokhanRS
02-02-2012, 19:22
geçmiş olsun. maaşallah benim araçta starta basmamla anında çalıştı. ben akümü bagaja almıştım. bagaj çok fazla soğuktan etkilenmiyor. daha iyi oluyor sanırım.

loganımızda hemen çalışıyor üstü kar yığılı olmasına rağmen ama ısınmak bilmiyor. benzinli aracın gözünü sevim 150 metrede ideal sıcaklığa geldi :D

svtec
02-02-2012, 19:23
benim bildiğim mazot donma yapmaz :soru: diye amayanlış bilgi vermiş olmayayım..
benim antifriz felan yok arabada her sabah her akşam muntazam çalışıyor .. tek marş.. 206 gti araç kar lastiklerini taktım :D şıpır şıpır geziyorum.. mazot pompası donmuş yakıt yolu tıkanmış olabilir ama mazot donmaz diye biliyorum..

darkred
02-02-2012, 19:23
Kaputu aç. Motor bloğunun solunda, filtrenin yanında küçük el pompası var, portakal gibi birşey. Çalıştırmadan önce onu pompala biraz. Sonra marşa bas. Hatta iki kişiyseniz biri marşa basarken de devam etsin pompalamaya. Mümkünse havanın iyice ısındığı öğleden hemen sonra saatlerinde dene bunu.

Aynen mazotlu araçlar el pompası gibi birşeyler oluyordu sanayide cok gördüm ama mazotlu araç kullanmadığım için aklımdan cıkıyor bunu denemektede fayda var :icon_tup:

GokhanRS
02-02-2012, 19:25
benim bildiğim mazot donma yapmaz :soru: diye amayanlış bilgi vermiş olmayayım..
benim antifriz felan yok arabada her sabah her akşam muntazam çalışıyor .. tek marş.. 206 gti araç kar lastiklerini taktım :D şıpır şıpır geziyorum.. mazot pompası donmuş yakıt yolu tıkanmış olabilir ama mazot donmaz diye biliyorum..

mazot donar. donma yapmaması için katkılar var. ama istanbulun dereceleriyle donarmı bilmiyorum genelde -20 görmesi gerekir.

34ER2890
02-02-2012, 19:28
Arabanın içinde fulle yakın mazot var yeni aldım 1 ayda 1 depo bitiririm. O dediğiniz parçaya bi bakıcam artık anlmadım ama parçayı acıp bi bakim artık :)

sinan-s
02-02-2012, 19:28
Mazor donmuş olabilir yada akü de zayıflık var..

Osman Bahadır
02-02-2012, 19:29

Mazot donmaz. Ama içindeki parafin kristalleşir. Ve filtreyi tıkar.

JumboAli
02-02-2012, 19:30
aku komple bıtse mars yapmaz.

34ER2890
02-02-2012, 19:30

Uzun süreli bir mazotsa depodaki, yani epey olmuşsa alınalı, kış katkıları eklenmemiş erken donan yaz tipi mazot olabilir. Bu nedenle mazot donmuş olabilir.

Diğer ihtimal de senin de okuduğun diğer başlıklarda benim yazdığım gibi el pompasıyla birlikte yakıt hortumunda hata olmasıdır.
Hadi diyelim akü değil ctesi hava sıcaklığı 11 derece olacak ve güneşli bu durumda ctesi hiç bi şey yapmadan çalışması gerekmez mi?

Osman Bahadır
02-02-2012, 19:35
Hadi diyelim akü değil ctesi hava sıcaklığı 11 derece olacak ve güneşli bu durumda ctesi hiç bi şey yapmadan çalışması gerekmez mi?

Parafin hemen çözülmeyebilir. Filtre tamamen tıkanmış olabilir. Veya çözülse bile ilk marş için yine elle takviye gerekebilir.

Bahsettiğim el pompası şu;

http://img192.imageshack.us/img192/5554/52930929.jpg

FaBeRgE
02-02-2012, 19:42
benimde başıma geldi aynı olay, aracım 307 1.6 hdi. Kontağı çevirdiğinizde yanmayan ışıklar var mı ? Eğer varsa kaput altındaki sigorta kutusunu açın sigortaları kontrol edin.

34ER2890
02-02-2012, 19:44
Resim için teşekkürler bakalım bi deneyelim. Sigortalarda aklımda bulunsun elektrikçi arkadaşım gelip bakıcak zaten :)

xerhnuyrx
02-02-2012, 22:29
nedir bu 1,4 hdı motorlardan çektiğimiz be kardeşim :D
abinin resimde gösterdiği parçayı ben değiştirdim ustam abinin tavsiyesiyle aracım calısıyo cok sukur :)

Aranel Ciryatan
02-02-2012, 22:35

şanslısın. :( benim araç 1 gece ümraniyede kaldı ve bende de antifreeze bulunmuyordu malesef :( donmuş araba çalışmıyor şuan tak tak tak tak ses geliyor. bide gaz pedalının hemen yanında iç radyatör var oradan da halıya su damlamış ve donmuş orada bide :( durumum içler acısı yarın izin günüm onunla uğraşıcam bakalım ne masraf açıcak başıma. antifrezee varmı yokmu bilmiyordum açıkcası arabada ders oldu...

S.Özeren
02-02-2012, 22:38
antifiriz i su kapağını açıp 1 damla dilinize götürün acı tadı varsa antifiriz vardır yoksa antifirz yok demektir (yutmayın suyu :D )

oğuzk
02-02-2012, 22:49

1.4tdi da nerde oluyor o pompa bilginiz var mı?Benimde arabamda -15 den sonra çalışmıyor

d16y4
02-02-2012, 22:52
altına ateş yak :D

34ER2890
02-02-2012, 22:52
şanslısın. :( benim araç 1 gece ümraniyede kaldı ve bende de antifreeze bulunmuyordu malesef :( donmuş araba çalışmıyor şuan tak tak tak tak ses geliyor. bide gaz pedalının hemen yanında iç radyatör var oradan da halıya su damlamış ve donmuş orada bide :( durumum içler acısı yarın izin günüm onunla uğraşıcam bakalım ne masraf açıcak başıma. antifrezee varmı yokmu bilmiyordum açıkcası arabada ders oldu...

Valla üzüldüm ama ihmal etmişssiniz sizin gibi aracıyla ilgilenmeyen çok kişi var ama ben yapım geregi aracımla cok ilgiliydir cam suyuna kadar antifirizini koydurdum aküsünüde ölçtürmüştüm ama olacağı varmış gerçi akünün sularına bakmadım ama sanıyorum akü suyunada bakan kaç kişi vardır siz tahmin edin ;)

nedir bu 1,4 hdı motorlardan çektiğimiz be kardeşim :D
abinin resimde gösterdiği parçayı ben değiştirdim ustam abinin tavsiyesiyle aracım calısıyo cok sukur :)
Parça fiyatı nedir?

Ome_RS
02-02-2012, 22:57
Benmkide calısmıyo ama akü bitmiş yarın takviye ile çalıstırıp biraz ısıtmayı hatta avmnin otoparkına bırakmayı düşünüyorum :)

Aranel Ciryatan
02-02-2012, 23:02
Valla üzüldüm ama ihmal etmişssiniz sizin gibi aracıyla ilgilenmeyen çok kişi var ama ben yapım geregi aracımla cok ilgiliydir cam suyuna kadar antifirizini koydurdum aküsünüde ölçtürmüştüm ama olacağı varmış gerçi akünün sularına bakmadım ama sanıyorum akü suyunada bakan kaç kişi vardır siz tahmin edin ;)

Parça fiyatı nedir?

tam aksine arabaylada çok ilgilenirim aslında fakat bu ay lastikti orasıydı burasıydı derken bu antifreeze işine zaman ayıramadım kısacası ihmalkarlığım oldu bakalım ne günahımız ne olacak çok merak ediyorum. inşallah motora bişi olmamıştır :(

gökan
02-02-2012, 23:03
mazot donmuşsa genelde ısıyla erıtyorlar ama kamyonalra yapıyorlar o olayı

meLaNchoLic
02-02-2012, 23:29
bu soğuklarda bende 5 gün yatsam bende donarım heralde :D

şaka bi yana akünün kontrolünü yaptıktan sonra öglen havanın ısındıgı saatlerde calıstırmayı dene.. yada mazot filtresi kolay biyerdeyse onun ısınmasını sagla ıcı ısınsın bıraz :)

34ER2890
03-02-2012, 00:15
tam aksine arabaylada çok ilgilenirim aslında fakat bu ay lastikti orasıydı burasıydı derken bu antifreeze işine zaman ayıramadım kısacası ihmalkarlığım oldu bakalım ne günahımız ne olacak çok merak ediyorum. inşallah motora bişi olmamıştır :(

Hmm gecmis olsun umarim masraf cikartmaz

Benmkide calısmıyo ama akü bitmiş yarın takviye ile çalıstırıp biraz ısıtmayı hatta avmnin otoparkına bırakmayı düşünüyorum :)

Kac gun calistirmadiniz?

Orhan
03-02-2012, 07:45
Euro dizel -25 dereceye kadar donmuyor hele depo doluysa donması zor
Senin sorunun büyük ihtimal akü den marş basıyormu araç yok tık tık yapıyor başka bi araçtan takviye yapmayı deneyin.
Eğer mazot dondu ise havaların ısınmasını bekleyip takviye yaparak tekrar marş basın
Dizel araç sahiplerine tavsiyem 2-3 güne bir aracınızı akşam 9-10 gibi 15 20 dakika çalıştırın ihiyacınız olduğunda sizi yolda bırakmaz
1.3 cdti corsam -25 derecede tek marşta çalışıyor.
Eğer bulunduğunuz bölge çok soğuksa mazota katkı olarak gazyağı koyabilirsiniz
30lt mazota 10lt gaz yağı ekliyerek donma noktasını -30 lu rakamalara kadar yükselterek araçlarının kış aylarında performansını artırıp, donma neticesinde zarar görebilecek mazot pompası, mazot devrelerini vs lerinin ömrünü uzatabilirsiniz.
Unutulmaması gereken şey deponuzu çeyrek deponun altına düşürmeyin ve gazyağı bulabilyorsanız abartmadan katkı olarak kullanın

34ER2890
03-02-2012, 16:43
Dün gece burda aldığım takitikleri uygulamak için gece 00:30 civarı -1 derecede aracı çalıştırmayı denedim :)

Birde baktım ekranda ne göreyim tarih kısmında yıl 2004 yazıyor sanıyorum herkez anladı sorunun nerden kaynaklandığını :)

Keyifli forumlar...

Aranel Ciryatan
03-02-2012, 16:43
dostlar benim GTi uzun uğraşlar sonucu bugün çalıştı. aslında araba tek marşla çalıştı bugün fakat bütün borular donmuş olduğu için su dolaşmıyordu motorda. 2 saat falan sıcak sularla boruları açtık antifreze varmış bu arada arabada ama yinede donmuş büyük ihtimalle az vardı. neyse sonuç allaha çok şükür kazasız belasız atlattık. hemen 1 lt antifrezee kattık motora öle kendine getirdik.

34ER2890
03-02-2012, 16:54
dostlar benim GTi uzun uğraşlar sonucu bugün çalıştı. aslında araba tek marşla çalıştı bugün fakat bütün borular donmuş olduğu için su dolaşmıyordu motorda. 2 saat falan sıcak sularla boruları açtık antifreze varmış bu arada arabada ama yinede donmuş büyük ihtimalle az vardı. neyse sonuç allaha çok şükür kazasız belasız atlattık. hemen 1 lt antifrezee kattık motora öle kendine getirdik.

Sevindim kardeşim :)

ALPER-VNS
03-02-2012, 17:16
bu havada antifirizsiz dolaşanlar ateşle oynuyo.. conta yakmak kolay geliyo heralde kuağa :) ki onunla kurtulursan yine iyi

34ER2890
03-02-2012, 18:26
ALınır mı?

oğuzk
03-02-2012, 23:04
bu havada antifirizsiz dolaşanlar ateşle oynuyo.. conta yakmak kolay geliyo heralde kuağa :) ki onunla kurtulursan yine iyi

1 aydır kimse dolaşamaz bence bagajdaki 1.5litrelik su buz oldu 1 aydır erimiyor :D

ek664
03-02-2012, 23:16
arkadaşlar birde ether sıkıyorlar dizel motorların soğukken çalıştırılması için bu denenebilir mi acaba?

AFN
04-02-2012, 14:05
onlar çok eskiden yapılan uygulamalardı şimdiki motorlarda hiçbir şeye gerek yok.
dizelde akünüz dolu işe kızdırma bujilerinizde sağlamsa kontağı açıp kızdırmanın yapılmasını bekleyip marşa basıldığında -15 lerde bile tek marşta çalışırlar ki yeni mazotlar bu derecelerde bile donmaz

Kadyr
04-02-2012, 14:16
tavsiyem soğukta iki üç kere kızdırmak daha kolay çalışıyor

h.guroglu
04-02-2012, 15:17

sen dua et blok çatlatmamışın 1 lt az gelir mümkünse üzerine 1 litre daha ilave et ki sonra kafanda soru işareti olmasın

ben 3 litre koydum kışın başında kafam rahat her gün sabah 5 te 1 tek marşta çalışıyor ;)

Aranel Ciryatan
04-02-2012, 16:27
sen dua et blok çatlatmamışın 1 lt az gelir mümkünse üzerine 1 litre daha ilave et ki sonra kafanda soru işareti olmasın

ben 3 litre koydum kışın başında kafam rahat her gün sabah 5 te 1 tek marşta çalışıyor ;)

tamamdır 1 lt daha atarım gerçi şuan azına kadar dolu depo onu nasıl katıcam bilmiyorum :D

senna
04-02-2012, 16:37
tamamdır 1 lt daha atarım gerçi şuan azına kadar dolu depo onu nasıl katıcam bilmiyorum :D

ölçün ilk başta kaç dereceye kadar koruma sağlayacak az gelirse boşalt hepsini taze koy suyla ikisini

ChtArdARSL
04-02-2012, 16:50
Bende ıbızada hıc gormedıgım ısıtıcıların ısaretını gordum havalar cıddden soguk..

multispace
04-02-2012, 17:00
bildiğim kadarıyla antifiriz suyla seyreltilmezse donma noktası azalıyor. örneğin saf a.firiz -20 de donuyorsa su ile seyreltilince - 30 da donuyor.. buna dikkat etmekte fayda var

DOGAN__
04-02-2012, 23:58
bildiğim kadarıyla antifiriz suyla seyreltilmezse donma noktası azalıyor. örneğin saf a.firiz -20 de donuyorsa su ile seyreltilince - 30 da donuyor.. buna dikkat etmekte fayda var

-20de donan su ile seyreltince -30 da değil belki -10lara falan düşer yanlış hesap olsun düzeltiyim mazot doncak bişe bişe değil bi kaba koyup açıkta kalsa donmaz bunun için iş makinelrinin hepsi mazotludur benim aracımda da aynı sıkıntı oldu soğuk akünün düşmanıdır çekmiştir şarjını

Rec.O
05-02-2012, 11:13
ANtifiriz var aracıma bakan biriyim hatta silecek suyum bile antifirizliydide bi önceki karda bitmişti ama radyatörde var...

Ya mazot donmuş cünkü kapı kolları bile gündüz açılırken gece açamıyorsun zor açıyorsun donmuş oluyor son 5 günde hava sıcaklıkları -5 ila 1 arasıydı...

Yada akü soguga dayanamadı iyice zayıfladı ondan marş basmıyor... Aslında marş basıyor ama gıv gıv gıv gıv gıv diye bıraksan sabah kadar basacak ama çalışmıyor :)

şaa gelecek ama aynı şeyleri bende yaşadım hatta aracım calıstı biraz yürüdüm stop etti enjektörlerdeki mazotla yürüdü mazot donmuş yapacağınız şey şu takviye yapın vitesi boşa alın ayağınızı debriyajdan cekemeyin boşta olsa bile yanlız, ardından marş basın ama gaza yağınız basılı tutmayın pompalayın bu şekilde donan mazotu çözülme ihtimali var oda olmassa aracı şöyle güneş gören bi yerde olsun saat 2 gibi felan bi deneyin çözünür o zaman mazot.. araba ısınana kadar gazdan ayağınızı çekmeyin stop edecek gibi olur pompalayın hep..

Rec.O
05-02-2012, 11:14
-20de donan su ile seyreltince -30 da değil belki -10lara falan düşer yanlış hesap olsun düzeltiyim mazot doncak bişe bişe değil bi kaba koyup açıkta kalsa donmaz bunun için iş makinelrinin hepsi mazotludur benim aracımda da aynı sıkıntı oldu soğuk akünün düşmanıdır çekmiştir şarjını

yanlısınız var malasef ben hep euro dizel kullanıyorum ama aksaray - 21 i gördü aracım calısmadı mazot donmustu,altına ateş yaktım az birşey öyle calıstı mazot donabiliyor... hatta bir hafta içinde 2-3 defa dondu.. mazot az donma ihtimali cok yüsek benim aracımda o sıra mazot ışığı yanıyordu..

serdarcelik
05-02-2012, 11:49
evet mazot donma ıhtımalı var ama oda gece sıcaklık -10ların altına dusmesı gerekıyor. bence aku takvıyesıyle bu ısın altından kalkabılcegını dusunuyorum.

Ö.öztüRk
06-02-2012, 09:44
bizim araçda çalışmadı kışın sıkıntı oluyor akü takviyeyle hemen çalıştı bi deneyin havalar az daha düzelince

Tunacan
06-02-2012, 09:49
Mazot dunmuş diyen arkadaşlar;

Ankara'da -23 leri gördüğümüzde araçların mazotları donmadı da İstanbul gibi bir yerde mi dondu?
Yanlış yönlendirmeyin milleti. Sonra kuyudaki taşı çıkartmaya uğraşıyor millet...

merve
06-02-2012, 09:55
Arabanın içinde fulle yakın mazot var yeni aldım 1 ayda 1 depo bitiririm. O dediğiniz parçaya bi bakıcam artık anlmadım ama parçayı acıp bi bakim artık :)

eğer hava yapmışsa bu işe yarar, yoksa bi işe yaramaz. yani çok fazla marş denemesi yaptıysanız hava yapmıştır büyük ihtimal.

ama yakıt hortumları değişmediyse hiç baktırmakta bi fayda var. eğer yakıt hortumundan kaynaklı birşeyse zaten, el pompasına mazot gelene kadar pompalayın çalışacaktır. tabi o anlık..

xcel
06-02-2012, 17:00
-35 mazotlar seyir halinde iken donuyor. Erzurum....

xerhnuyrx
07-02-2012, 20:38
parça fiyatı 270 280 tl civarı ben aldım taktım ama inş senin sebep farklıdır bir de bnm aracım depoya giden hortumlar yüzünden çalısmıyordu aklında olsun deponun orda bi yerde tam da bilmiyorum aslında bişeyin kapakları kapanmıyomus arac soguktayken mazot kacıyo depoya ve dogal olarak çalısmıyor. karısık bi biraz :)

Fatih_
19-12-2012, 23:08
editttttttttt

muarrem
20-12-2012, 02:59
arkadaşlar benim aracimda 1,4hdi havaların soguk oldugu zamanlar aracı calıstırcagım zaman ekranda ısıtma bujilerinin işareti cikiyor daha sonra sonuyor. Bu havalardan dolayımı acaba ? Normal sıcak günlerde veya ayni gün icinde baska zaman calıstırdıgım da bu isaret cıkmıyor.

Germanian
20-12-2012, 03:00
arkadaşlar benim aracimda 1,4hdi havaların soguk oldugu zamanlar aracı calıstırcagım zaman ekranda ısıtma bujilerinin işareti cikiyor daha sonra sonuyor. Bu havalardan dolayımı acaba ? Normal sıcak günlerde veya ayni gün icinde baska zaman calıstırdıgım da bu isaret cıkmıyor.

aynen öyle..

muarrem
20-12-2012, 03:09
teşekkürler dostum.

Time-R
20-12-2012, 07:16
Dün gece burda aldığım takitikleri uygulamak için gece 00:30 civarı -1 derecede aracı çalıştırmayı denedim :)

Birde baktım ekranda ne göreyim tarih kısmında yıl 2004 yazıyor sanıyorum herkez anladı sorunun nerden kaynaklandığını :)

Keyifli forumlar...

yani sorun neymis?

Umut209
20-12-2012, 14:08
Arkadaşım benimde başıma geldi yardımcı olıyım hemen aracın plastik olan motor kapağını çıkar sol üst tarafta mazot pompası var onu biraz sıktır sıkılmaz hale gelicektir bi süre sonra araç marş alıcaktır ancak bu sorunu tekrarlar ise değişmesi gerekicektir 250tl gibi bi rakam çıkıcaktır serviste ortaya umarım yardımım dokunmuştur

riddick
23-12-2012, 12:43

araç yağ değişimini ne zaman yaptınız acaba.benimde başıma gelmişti aynı sıkıntı aracım çalışmadı yağ çubuğunu çektim baktım yağ değişimine de az kalmıştı resmen zift gibi olmuştu soğukta donmuştu yapış yapış bir haldeydi

dark
23-12-2012, 23:33
yani sorun neymis?

Gayet kolay bi cevabı var akü sizlere ömür :)