PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İngiltere vizesi?

MBuğra
03-02-2012, 00:31
Allah izin verirse bu yaz 3 kardeş ingiltereye dil okuluna gitmek istiyoruz. Pasaportlarımızı çıkartmak için işlemlere başlayacağız. Ancak emniyette ki kadın bazı ülkelerin yeşil pasaportu kabul etmediği söyledi. Annem emekli öğretmen. Bu yüzden yeşil pasaport alacağız. İngiltere vize verme sürecinde yeşil pasaportu kabul ediyor mu? Bilen var mıdır? Birde vize işlemlerinde dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir?

BU®AK
03-02-2012, 00:37
Geçen sene kabul ediyolardı sorun olmaması lazım. Yanlız çok kasıyolar maaş hesabı hesapda belirli bir para falan diye tutduruyolar. Kardeşimi yeni gönderdim normal pasaportla gidip döndü. Ben bir çok ülke gezdim böyle vize için kasanı görmedim :)

63owen63
03-02-2012, 00:40
Allah izin verirse bu yaz 3 kardeş ingiltereye dil okuluna gitmek istiyoruz. Pasaportlarımızı çıkartmak için işlemlere başlayacağız. Ancak emniyette ki kadın bazı ülkelerin yeşil pasaportu kabul etmediği söyledi. Annem emekli öğretmen. Bu yüzden yeşil pasaport alacağız. İngiltere vize verme sürecinde yeşil pasaportu kabul ediyor mu? Bilen var mıdır? Birde vize işlemlerinde dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir?

Çocuklara 25 yaşına kadar bekar olmaları, çalışmamaları, öğrenci olmaları ve aileleriyle birlikte ikamet şartı getirildi. Ailesinden uzak bir yerde okuyan çocuklar yeşil pasaport başvurusu yaparken öğrenci belgelerini de getirecek. 25 yaşını dolduran çocukların yeşil pasaportları geri alınacak.

Bu şartlara uyuyor musun, uymuyorsan yeşil' varsa bile degiştir,geçersiz artık. uyuyorsan problem yok, yeşil oldugu icin bir nebze daha kolay olacaktır vizen, ben vize görüşmesinde gittim laklak yaptık çıktık, rahat ol,itici bir tavırda olma yeter.gerisi yeterlilik.

MBuğra
03-02-2012, 00:47
Geçen sene kabul ediyolardı sorun olmaması lazım. Yanlız çok kasıyolar maaş hesabı hesapda belirli bir para falan diye tutduruyolar. Kardeşimi yeni gönderdim normal pasaportla gidip döndü. Ben bir çok ülke gezdim böyle vize için kasanı görmedim :)

Çocuklara 25 yaşına kadar bekar olmaları, çalışmamaları, öğrenci olmaları ve aileleriyle birlikte ikamet şartı getirildi. Ailesinden uzak bir yerde okuyan çocuklar yeşil pasaport başvurusu yaparken öğrenci belgelerini de getirecek. 25 yaşını dolduran çocukların yeşil pasaportları geri alınacak.

Bu şartlara uyuyor musun, uymuyorsan yeşil' varsa bile degiştir,geçersiz artık. uyuyorsan problem yok, yeşil oldugu icin bir nebze daha kolay olacaktır vizen, ben vize görüşmesinde gittim laklak yaptık çıktık, rahat ol,itici bir tavırda olma yeter.gerisi yeterlilik.

Evet bu şartlara uyuyorum. Bilgiler içinde ayrıca teşekkürler. Peki bu vize görüşmesi için yapılacak mülakatta 3 kardeş birden girebilir miyiz yoksa tek tek mi alıyorlar? Şimdi bana vizeyi verip onlara vermezlerse işin rengi değişir :)

EmrE-35
03-02-2012, 00:50
3 kardeş aynı anda yeşil pasaportlarınızda olsa eğerki maddi durumunuz iyi değilse ingiltereye zor vize alırsınız. (bankada yüklü bir hesabınız,arabanız, tapularınız vs yok ise)

İngiltere bu konuda en sıkı ülke...

MBuğra
03-02-2012, 00:52
3 kardeş aynı anda yeşil pasaportlarınızda olsa eğerki maddi durumunuz iyi değilse ingiltereye zor vize alırsınız. (bankada yüklü bir hesabınız,arabanız, tapularınız vs yok ise)

İngiltere bu konuda en sıkı ülke...

annemin üzerine 2 ev tapusu, yine annemin üzerindeki bankadaki bir miktar paramızı gösterecez. Verirler mi ki?

Göki,ZD
03-02-2012, 00:53
bu ingiltere kendini ne sanıyor. çok kişiden duyuyorum vize konusunda çok sıkıntılı ülke oldugunu..

63owen63
03-02-2012, 00:53
Evet bu şartlara uyuyorum. Bilgiler içinde ayrıca teşekkürler. Peki bu vize görüşmesi için yapılacak mülakatta 3 kardeş birden girebilir miyiz yoksa tek tek mi alıyorlar? Şimdi bana vizeyi verip onlara vermezlerse işin rengi değişir :)

3 nüze aynı güne randevu verirlerse bile sevinin, biz 2 arkadaş aynı gün girelim dedik, farklı güne randevu verdiler :)

BU®AK
03-02-2012, 00:54
Kardeşimin üstüne ev-araba yoktu sadece hesapta 15000 tl istediler bizden ağzım açık kaldı :)

TigeR
03-02-2012, 00:57
yeşil pasaport pek bi fark etmiyor diye biliyorum ingiltereye ama dil okuluyla görüşüp kaydınızı yaptırdığınıza dair bi belge gösterdiğinizde kolaylık sağlıyorlar diye biliyorum

EmrE-35
Adamların açısından düşünüceksin bu konularda.

Şimdi bu 3 türk genç çocuk ülkeme gelmek istiyor. TR ye geri dönmelerini sağlayacak şeyler neler? Mesela üstlerine arabaları var mı, evleri var mı, aileleri kardeşleri Türkiye demi gibi...Yada daha önce herhangi başka avrupa birliği üye ülkesine seyahet edip olaysız birşekilde geri dönmüş mü gibi...

Bence zor gibi görünüyor 3nüz hepberaber. tek tek başvuru yapıp ayrı ayrı gitmeniz daha mantıklı görünüyor...

Eworen
İngiltere için vize görüşmesi söz konusu değil
Vize başvuru merkezine evrakları teslim edersiniz o kadar
Tier 4 vizesi nispeten kolaydır İngiletere için
puanlama sistemi vardır
gideceğiniz okuldan gelen kağıt ve ingiltere deki kalacağınız ile göre belirlenen aylık ücret X kalacağınız ay sayısı kadar bankada 28 gün kesin durması gereken para ve B1 seviyesinde ingilizce yani "0" ingilizce ilede gidilemiyor
artık çalışma iznide kaldırıldı
öğrenci vizesi durumu budur..
yani örnek vermek gerekirse 6 ay kalıcağınızı varsayarsak eğer bankada olması gereken para
Kurs ücreti + 6 ay X Londra için aylık 800£ diğer yerler 600 £
yani kurs ücreti + 4800£ veya 3600£ tutarındaki TL veya dövizin 28 gün boyunca bankada durması gerekli
Turist vizesi ile uzaktan yakından alakası yoktur..

MBuğra
03-02-2012, 01:04
BB06
63owen63
EmrE-35
Göki,ZD
TigeR
Eworen

Bilgi verdiğiniz için hepinize teşekkür ederim. :)

blacx
03-02-2012, 01:07
B1 seviyesinde ingilizce yani "0" ingilizce ilede gidilemiyor
B1 seviyesinin karşılığı intermediate değilmi? zaten ingilizce öğrenilmeye gidiliyor neden seviye arıyorlarmış anlamadım:beuj:

rebelh
14-05-2019, 11:53
up olsun :)
vizeye başvurucaz güncel bilgisi olan var mıdır?
belgeleri biliyoruz davetiye de gelecek illa aracı kurum kullanmak gerekir mi? bildiğim akdarıyla ingiltere vizesi için aracı kurum pek bir şey yapmıyor randevuyu alıp evrak listesini hazırlatıyor konsolosluğun aracı kurum olup olmadığından haberi bile olmuyor görüşmeye kendiniz gidiyorsunuz
son zamanlarda vize alan oldu mu? eşimde ben de memuruz burada üstümüze bir şey yok ama nakitte paramız var tabi para viop hesabında bir kısmını vadesize pound olarak attım ama viop hesabını da göstericem
aracı kurumlardan biri vize ücretinden daha yüksek ücret istedi :)