PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracım üzerindeki rehin hakıında bilginize ihtiyaçım var

alfonso4474
04-02-2012, 17:55
aracı satma kararı aldım kredi ile aldıgım için kredim bitti fakat banka olayındaki rehin olayını kaldırmadım bunu biliyorum ,fakat asliye hukuk mahkemesini anlayamadım haberimiz yok acaba tam olarak anlamı nedir?

Hak Mahrumiyet Detayları Hak Mahrumiyeti Makam / Kurum Tarih
REHİNLİ (R) GARANTİ BANKASI KUŞADASI ŞÜBESİ 05/06/2006
İH.TEDBİR (T) Kuşadası 1. Asliye Hukuk Mahkemesi 03/02/2010

bLackModeL
04-02-2012, 17:57
geçikme oldumu hiç kredi odemelerinde ? uyarı alıdınız mı ?
edit : eger oyle bı durum yoksa İlgili banka şubesinden ıslak imzalı 2 nüsha rehin kaldırı yazısı alacaksınız, ardından 2 nüshayla notere gidip yazıya noter tasdiki yaptıracaksınız, yazının biri noterde kalacak diğer tasdikli nüshayı alıp trafik tescil'e başvurup rehni kaldırıp,rehnin işlendiği ruhsat belgesinin yenisini alacaksınız.

alfonso4474
04-02-2012, 18:08
evet gecikme oldu ödemelerde büyük ihtimal ondan kaynaklı sanırım peki rehinleri kaldırdım zaman illa yeni ruhsat çıkartmak zorundamıyım sonucta satıcam yeni ruhsat bnm işime yaramıcak

bLackModeL
04-02-2012, 18:10
noterdan satıs yapman ıcın gereklı bu ruhsat olmadan satıs yapamıyosunn mecbur almak zorundasınn aracın kendı ustune gecmesı ıcın bu ruhsat

alfonso4474
04-02-2012, 18:18
anladım teşekür ederim artık yeni ruhsata vericez para noterde alır sanırım para bakalım satıp kurtulmak en güzeli

bLackModeL
04-02-2012, 18:28
hayırlısı olsun sızın ıcın rıca ederım

Osman Bahadır
04-02-2012, 18:36
Ruhsatı yenilemene gerek yok. Bankadan alacağın rehin kaldırma yazısı ile emniyet trafiğe gidip online olarak sistemden rehini kaldırtıp, emniyetten de "ilgili noterliğe" diye başlayan rehin kaldırma yazısını alırsan onunla satış yapabilirsin. Artık satışi ruhsat üstüne yapılmıyor. Online yapılıyor. Yeni sahibine rehinsiz yeni ruhsat gelir. Sen de ruhsat masrafından kurtulmuş olursun.

ibooo
04-02-2012, 18:36
Yeni ruhsat cikarmana gerekyok,ama aracına haciz koyulmuş ilk önce şubene gidip kimin koyduğunu öğrenmen lazım

darkmoon
04-02-2012, 18:55
bu işlerde en iyisi trafik müşaviri tanıdığınız varsa ona ver ruhsatını gerekli ne varsa o halleder bir günde kendin yapmaya kalkarsan orası senin burası benim koşturur durursun..
ruhsatı değiştirmenede gerek yok benim bildiğim..

Frid
04-02-2012, 21:23
Ruhsatı yenilemene gerek yok. Bankadan alacağın rehin kaldırma yazısı ile emniyet trafiğe gidip online olarak sistemden rehini kaldırtıp, emniyetten de "ilgili noterliğe" diye başlayan rehin kaldırma yazısını alırsan onunla satış yapabilirsin. Artık satışi ruhsat üstüne yapılmıyor. Online yapılıyor. Yeni sahibine rehinsiz yeni ruhsat gelir. Sen de ruhsat masrafından kurtulmuş olursun.

bu işlerde en iyisi trafik müşaviri tanıdığınız varsa ona ver ruhsatını gerekli ne varsa o halleder bir günde kendin yapmaya kalkarsan orası senin burası benim koşturur durursun..
ruhsatı değiştirmenede gerek yok benim bildiğim..

yukarıda özet geçilmiş şukadarçık işlem için 150 200 250 tl vermeye deger mi bankadan yazıyı mecbur sen alacaksın zaten, notere git vekalet ver muameleciye e daha ne kaldı geriye :D

alfonso4474
06-02-2012, 15:25
bugun gittim bankaya 50tlmiş kağıdı almak noter işlemlerini onlar yapıyomuş 10gün içinde trafikten gidip bakabilrsin dediler banka rehininden kurtulduk sayılır

grkm
06-02-2012, 15:45
geçmş olsun :)

onursumer
06-02-2012, 16:05
üni zamanında almıştım ben getzi kredisi biteli yıllar oldu hala rehinli duruyor satana kadarda uğraşmaya niyetim yok bi sıkıntısı varmı bunun ?

darkmoon
06-02-2012, 18:32
yukarıda özet geçilmiş şukadarçık işlem için 150 200 250 tl vermeye deger mi bankadan yazıyı mecbur sen alacaksın zaten, notere git vekalet ver muameleciye e daha ne kaldı geriye :D

:) ben tanıdık dedim zaten tanımadık olursa alır o kadar bizim 10 yıldır iş yapdığımız müşavir var yer geliyor ufak tefek işler için parada almıyor..

geçen ay sorento aldık mesela 1 ay ruhsatı beklemek istemedik bizim arkadaşın eve 1 ayda yolladılar gittik adam 3 günde aldı ruhsatı getirdi parada almadı :)

alfonso4474
06-02-2012, 22:14
üni zamanında almıştım ben getzi kredisi biteli yıllar oldu hala rehinli duruyor satana kadarda uğraşmaya niyetim yok bi sıkıntısı varmı bunun ?

hayır olmuyo 2 sene oldu bızım duruyo öle daha yeni başvurduk rehini kaldırmaya