PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : köpek mamasi sorunsali .....

gambit49
04-02-2012, 21:31
arkadaslar 4 yasinda bir akbasım var :D 4 yildir bir fiil yaşına uygun EUKANUBA mama veriyorum. Her seferinde yarasin ogluma :D diye yediriyorum ama fiyatı gereginden fazla pahali gibi geliyor. Bir kac arkadasim BonaCibo diye yerli uretim bir mama oldugunu kalitesinin baya iyi oldugunu v.s soylediler ortalama %80 le iyi yorumlar aldim internette ki yorumlarda fena degil iyi olduğu soyleniyor.
Köpek besleyen arkadaslar hangi markaları kullaniyorsunuz. BonaCibo hakkinda bilgisi tecrubesi olan var mi??
edit: Tester mamalari varmis pazartesi firma ile konusup istemeyi düşünüyorum.

Mr.K
04-02-2012, 21:32
4yasindaysa farketmez gelisim bitmis.Temel besinleri alsin yeterli XX marka bile alsan hic sorun degil.Onemli olan ilk 2yil(gelişim süreci) :)

Mr.K
04-02-2012, 21:34
Unutmadan sadece energy optımızed vs bunlara dıkkat et yeter.Gıdıpte enerjık olmayan hımbıl kopege fazla besın deposu yapmaya gerek yok..Ihtıyacı yok cunku.Habıre ekleme yapıyorum birde ADULT olmasına tabi..

gambit49
04-02-2012, 21:35
4yasindaysa farketmez gelisim bitmis.Temel besinleri alsin yeterli XX marka bile alsan hic sorun degil.Onemli olan ilk 2yil(gelişim süreci) :)

isin asli bundan sonraki kas ve iskelet sağlığı tüy durumu ağız diş sağlığı yine ihtiyaçlarını karşılayan bir mama vermek lazım :)

gambit49
04-02-2012, 21:37
hareketli :D bir köpek adult mama veriyorum zaten :)

AEAlmas
04-02-2012, 22:08
Valla ark Bulldog verdi 2 yasına kadar mama sonra istediğini ver

Yiğit G.
04-02-2012, 22:16
valla ucuz mama çok iğrenç seylerden yapılıyor.Ben ogluma asla yedirmem o mamayı... Sizde yedirmeyin bence seçim size kalmış.. 130-150 tl lik mamalar orta halli mamalardır , 50-100 tl lik mamalar inanın çöp tür.Hem ucuz mamaların arkasına bakın atıyorum benim kopegim için 700gr yazıyor günlük ucuz mama da ama pahalı mama da 400-450gr yazıyor yani aslında yine karlısınız.

!KO
04-02-2012, 23:18
ucuz mamaların içinde en guzelı royale gourmet
bonacibo goody filan hıkaye :D

burakN
04-02-2012, 23:59
royal canin tavsiye edebilirim Alman Kurduma yıllardır o mamayı veriyorum ve herhangi bir sıkıntısını görmedim. onun haricinde değişik mamalar verdiğimde hayvan ishal oluyor o yüzden değiştirmedim denemek isterseniz bi göz atın derim.

Mr.K
05-02-2012, 00:03
royal canin tavsiye edebilirim Alman Kurduma yıllardır o mamayı veriyorum ve herhangi bir sıkıntısını görmedim. onun haricinde değişik mamalar verdiğimde hayvan ishal oluyor o yüzden değiştirmedim denemek isterseniz bi göz atın derim.

mama degısımı yapılırken genelde eskı mama %30~50 geldiği zaman degıstırılmek ıstenen mama karıstırlarak verılır adaptasyn sorunu olmasın ve alıssın dıye :)

kangal için(akbas karabas vsvs) aslında en guzel yemek yal. ötesi yok :)

burakN
05-02-2012, 00:05
karıştırarak verdim mamayı ama ishal oluyor. Bazen et veriyorum onla bile oluyor hayvan

Mr.K
05-02-2012, 00:09
karıştırarak verdim mamayı ama ishal oluyor. Bazen et veriyorum onla bile oluyor hayvan

ıc hastalık vs olmasın ? gercı yıllardır ıbarenıze dayanaraktan ıllakı veterıner kontrolu vardır dıye dusunuyorum ama :S bızımkıler valla kuru mama yıyolar arada konservede verıyorum..ev yemek artıgıda gıttıgı oluyo (yemek suyuna banılmıs ekmek,makarna ) bunun harıcı vermem ztn pek bişey..bazende buyuk dana kemıgı suda haslayıp verıyorum suyuyla bırlıkte yemeklerının ustune dokuyorum kemıklede oynuyolar yıyemıyolar buyukbas hayvan kemıgı oldugu ve ayagı oldugu ıcın :D maşallahları var

Emir_b16a
05-02-2012, 00:11
evde artan yemeği ver arada da papara yap bide herhangi marka mama bulundur yemek artmazsa onu yesin :)

burakN
05-02-2012, 00:17
ıc hastalık vs olmasın ? gercı yıllardır ıbarenıze dayanaraktan ıllakı veterıner kontrolu vardır dıye dusunuyorum ama :S bızımkıler valla kuru mama yıyolar arada konservede verıyorum..ev yemek artıgıda gıttıgı oluyo (yemek suyuna banılmıs ekmek,makarna ) bunun harıcı vermem ztn pek bişey..bazende buyuk dana kemıgı suda haslayıp verıyorum suyuyla bırlıkte yemeklerının ustune dokuyorum kemıklede oynuyolar yıyemıyolar buyukbas hayvan kemıgı oldugu ve ayagı oldugu ıcın :D maşallahları var

valla ankara üniversitesi veterine fakültesinde düzenli kontrolü var personeli olduğum içinde iyi ilgileniyorlar. Biraz farklı benim köpek herşeyi yiyor meyve sebze ev yemekleri tatlılar arada bira falanda içiyor yani :D evde içersek geliyor istiyor onun haricinde kereviz dolma lahana kıvırcık ne bulursa artık kuruyemiş bile yiyor hayvan onlar dokunmuyor ama mama değişimi ve et dokunuyor hayvana

Mr.K
05-02-2012, 00:28
valla ankara üniversitesi veterine fakültesinde düzenli kontrolü var personeli olduğum içinde iyi ilgileniyorlar. Biraz farklı benim köpek herşeyi yiyor meyve sebze ev yemekleri tatlılar arada bira falanda içiyor yani :D evde içersek geliyor istiyor onun haricinde kereviz dolma lahana kıvırcık ne bulursa artık kuruyemiş bile yiyor hayvan onlar dokunmuyor ama mama değişimi ve et dokunuyor hayvana

enteresanmış :D

evolander
05-02-2012, 00:30
mama degısımı yapılırken genelde eskı mama %30~50 geldiği zaman degıstırılmek ıstenen mama karıstırlarak verılır adaptasyn sorunu olmasın ve alıssın dıye :)

kesinlikle ötesi yok en kralı yal...

bende 6 yaşında staffordshire var et , ekmek ve yemek ten başka bişey yediremedim
hazır mamayı sadece kokluyor :)
önceki hayatında sokak köpegi oldugunu düşünmüyo degilim :D:D

Kadyr
05-02-2012, 00:34
ya bişi dicem köpek hiç bakmadımda bizim burda boş bi yer var köpek var 3 4 tane içerde cinsleri ney bilmem adamlar ara sıra gelıyor depoya bakıyor gıdıyor mama verıyorlarmı bılmıyorum.bende evde yemek artıyor falan pılav olsun tavuk cıger verıyorum kopeklere sonra bakıyorum poset ucmus dıyorum herhalde begendıler yedıler posette uctu.ınsallah yanlış bişi yapmıyorumdur tavuk neysede pilavıda yediler:)

1998corsa
05-02-2012, 01:00
bız proplan ın somon lusunu werıyoduk bayıla bayıla yıyodu... hatta otelde baska bır kopegımız wardı orta hallı mamaları yemıyodu gene proplan werdık onada bayıla bayıla yemeye basladı.

1998corsa
05-02-2012, 01:02
ya bişi dicem köpek hiç bakmadımda bizim burda boş bi yer var köpek var 3 4 tane içerde cinsleri ney bilmem adamlar ara sıra gelıyor depoya bakıyor gıdıyor mama verıyorlarmı bılmıyorum.bende evde yemek artıyor falan pılav olsun tavuk cıger verıyorum kopeklere sonra bakıyorum poset ucmus dıyorum herhalde begendıler yedıler posette uctu.ınsallah yanlış bişi yapmıyorumdur tavuk neysede pilavıda yediler:)

haslanmıs tawuk werıyosanız kucuk kemıklerını wermeyın bogazına batar. sureklıde tawuk wermeyın haywan mıdede parazıt urettırıyo

Kadyr
05-02-2012, 01:04
yok ya fırında pısmıs tavuk.sureklı degıl zaten hafta bır verebılıyorum ben oyle denk gelıyor herzaman yemek artmıyorkı.pırzolanın kucuk kemıklerı oluyorya katur kutur yıyorlar valla

1998corsa
05-02-2012, 01:07
yok ya fırında pısmıs tavuk.sureklı degıl zaten hafta bır verebılıyorum ben oyle denk gelıyor herzaman yemek artmıyorkı.pırzolanın kucuk kemıklerı oluyorya katur kutur yıyorlar valla

pırzola kemıgı sorun degıl de, tawugun kı problem yaratır. arada da olsa bakmanız guzel sokıt lere :)

Burak K.
05-02-2012, 01:07

Bizim kangallarada yal veriyoruz biz. :D Ya da evde ki yemeklerden götürüyoruz makarna falan yiyo sıkıntı olmuyo 2-3 aylıkkende öyle yapıyoduk şimdi 6 aylık oldular maşallah baya iyiler yani sıkıntı yok. :D

Kadyr
05-02-2012, 01:11
pırzola kemıgı sorun degıl de, tawugun kı problem yaratır. arada da olsa bakmanız guzel sokıt lere :)

sokıt ne bilmiyorum...valla ne bıleyım adamlar bakıyormu şüpeliyim cocuklar darlatıyor hayvanları ben sabah namazı işe giderken veriyorum diyorum dua edin bana:D sonra gunduz geçince kaş göz yapıyorum geçen biri uzaktan havladı bana tanıdı herhalde:D

1998corsa
05-02-2012, 01:14
sokıt ne bilmiyorum...valla ne bıleyım adamlar bakıyormu şüpeliyim cocuklar darlatıyor hayvanları ben sabah namazı işe giderken veriyorum diyorum dua edin bana:D sonra gunduz geçince kaş göz yapıyorum geçen biri uzaktan havladı bana tanıdı herhalde:D

sokıt* sokakıtı :D:D

bana gore sokak kopeklerı bıle baya zekı oluyolar buyuk ıhtımal tanımıstır :) sansınız warsa sabah aksam wrmenız daha ıyı olur daha yawru kopeklerın sık sık beslenmesı lazım eger werdıgınız yemegı bolup sabah aksam werebılırsenız daha ıyı olur derım

Kadyr
05-02-2012, 01:18
yavru degıl bunlar buyukler.tam sokak kopegıde degıllerdır belkı huysuz bişi değiller.işe giderken bırakıyorum akşam elim boş napalım elimizden bukadar geliyor.

Symetnix
05-02-2012, 02:25
tüy kalitesi cok farkedıyor kaliteli mama önemli

gambit49
05-02-2012, 09:33
EUKANUBA ile yola devam o zaman :)
yaldir v.s dir bende vermek istiyorumda onu yapmak ugraşmak baya zaman alıyo:) oyuzden kuru mama devam edicem. BonaCibo yerliyiz gumruk vergisidir. ithalatci kari v.s aradan cıktıgı icin biz ucuzuz diyo pazartesi arayip tester isteyip deniycem yinede bir merak ettim

0M42
28-02-2012, 21:19
Ya arkadaşlar ne kadar ince eleyip sık dokuyorsunuz ya.

!KO
28-02-2012, 21:27
royale gourmet alın bı deneyın :) yeşillerden alın ama
http://www.sipahiler.com/pictures/GOURMET-ROYALE-SUPER-PREMIUM-15-KG-KOPEK-MAMASI_2003_large.jpg