PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Corsa D 1.3 Sport problem??

serdarcelik
05-02-2012, 12:17
Arkdaslar 1.3 sport kullanıcısıyım. 6.viteste duz yolda aracım 3.000 devirde sabitleniyor ve 160Km suretı gecmıyor acaba bi problem varmıdır. ilgili arkdasların goruslerını merak edıyorum.

TarikS
05-02-2012, 12:23
Diger viteslerde geciyor mu?

Gecici bir gucten dusme olabilir, zaten ustlerde gucsuz bir motor, bir sonraki depo mazotta duzelebilir. Ne kadardir var bu sorun?

serdarcelik
05-02-2012, 12:28
dıger vıteslerde 5000 kadar cıkıyor. ornegın 5.vıteste ıyıde doldurduktan sonra vıtes degıstırıdıgmde 3.100 cıkıyor ama sonrasında tekrar 3000 gerı dusuyor.yakıttan bı sorun oldugunu sanmıyorum. cunku sureklı shell GTL yakıtı kullanıyorum. sorun yaklasık 2 veya 3 aydır mevcut.

berkay_aydin
05-02-2012, 12:35
Arıza ışığı yoksa yokuş gibi yük altında olduğu zaman aynı durum gerçekleşmiyorsa, opelin koyduğu sınırlama olabilir, astra vardı 1.6 benzinli 200 km/h'a ulaştığı zaman devir çevirmiyordu sabit kalıyordu.. Yeni çoğu araçta var galiba..

Maks. Hız (km/h): 163 km/h

Teknik verilerde yanılmıyorsam bu yazıyor.. 75 hp mi yoksa 90 hp mi ?

TarikS
05-02-2012, 12:38
dıger vıteslerde 5000 kadar cıkıyor. ornegın 5.vıteste ıyıde doldurduktan sonra vıtes degıstırıdıgmde 3.100 cıkıyor ama sonrasında tekrar 3000 gerı dusuyor.yakıttan bı sorun oldugunu sanmıyorum. cunku sureklı shell GTL yakıtı kullanıyorum. sorun yaklasık 2 veya 3 aydır mevcut.

3bin deviri gecmeme olayini ariza isigi yaktiginda yapiyordu bende, ama agresif bir yazilim vardi ondan dolayi bazen yakardi. stop edip calistirinca duzeliyordu.

Bilgisayara baglattiniz mi hic? Isik yakmayan cinsten bir ariza olabilir belki.

Ayrica carbon clean ve enjektor temizligi tavsiye edebilirim.

serdarcelik
05-02-2012, 14:30
Arıza ışığı yoksa yokuş gibi yük altında olduğu zaman aynı durum gerçekleşmiyorsa, opelin koyduğu sınırlama olabilir, astra vardı 1.6 benzinli 200 km/h'a ulaştığı zaman devir çevirmiyordu sabit kalıyordu.. Yeni çoğu araçta var galiba..

Teknik verilerde yanılmıyorsam bu yazıyor.. 75 hp mi yoksa 90 hp mi ?

aracım 90Hp. herhangi bir arzıza ısıgı yanma gıbı bır durudma soz konusu degıl. hayır daha oncesınde cok temız 190 200 yaptıgımı bılıyorum zaten farklı bır durum oldugu ıcın forumda yazma geregı duydum.

serdarcelik
05-02-2012, 14:31
3bin deviri gecmeme olayini ariza isigi yaktiginda yapiyordu bende, ama agresif bir yazilim vardi ondan dolayi bazen yakardi. stop edip calistirinca duzeliyordu.

Bilgisayara baglattiniz mi hic? Isik yakmayan cinsten bir ariza olabilir belki.

Ayrica carbon clean ve enjektor temizligi tavsiye edebilirim.

evet cc temızlık mantıklı olabılır. ama ıntercooler veya turbo baglantılarından kacak olabılır mı?

TarikS
05-02-2012, 14:34
evet cc temızlık mantıklı olabılır. ama ıntercooler veya turbo baglantılarından kacak olabılır mı?

igne deligi kadar kacak olunca her daim hissedilen bir guc dusuklugu oluyor, basima gelmedi ama tecrube edenlerin soyledigi bu yonde..

sizinki kurumlanmayla alakali bi kirlenmeden dolayi tam performans gosterememek olabilir

o temizlikleri normalde de yapmaniz faydali oldugu icin (ayni motorlu sport aracima uyguladim, faydasini gordugum icin soyluyorum) bence firsat buldugunuzda yaptirin derim. bu sorunu cozmese bile yine de yararli olacaktir

efe_
05-02-2012, 14:39
turbo basıncıyla ilgili durum olabilirmi acaba

extreme__
05-02-2012, 15:02
3 bin devirde sabitlenme olayı benım şirket arabamda oldu hyundai getz de tam gaz bassam da 3 bin deviri geçmiyordu sonra baktırdım sorun mazot pompasındaymış seninde böyle bir problem olabilir.

serdarcelik
05-02-2012, 15:10
3 bin devirde sabitlenme olayı benım şirket arabamda oldu hyundai getz de tam gaz bassam da 3 bin deviri geçmiyordu sonra baktırdım sorun mazot pompasındaymış seninde böyle bir problem olabilir.

3000 devırı gecıyor. mesela yolda bıraz meyıl oldugunda cok rahat hızlanabılıyor. ama duz yolda 5. vıteste doldurmama ragmen 6.vıteste tekrar 3.devıre gerı dusuyor. km ise 160.