PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Led Tv Bilgisi Olan Varmı?

Serkan06
05-02-2012, 18:44
Arkadaşlar bu led tvler konusunda bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilirmi, evdeki külüstürü atıp yeni bir led tv alayım diyorum, her markanın satıcısı kendi ürününü övüyor, asıl amacım usb den film izlemek, tabi full hd olması ve yeni teknoloji led olması tercihim, samsung cu lg ve phlips bazı formatları desteklemez diyor, philipsci desteklemediği format yok diyor, bu yüzen aşağıdaki 3 ürünü bugün avm'lerde inceledim, kullanan varsa bilgilerini paylaşırsa sevinirim.

Philips 32'' Full Hd Led Televizyon 32PFL5606 - Ev Elektroniği - Hepsiburada.com (http://www.hepsiburada.com/Liste/philips-32-full-hd-led-televizyon-32pfl5606/productDetails.aspx?productId=evph32pfl5606&categoryId=163192)

Lg 32'' Full Hd Led Televizyon 32LV3550 - Ev Elektroniği - Hepsiburada.com (http://www.hepsiburada.com/Liste/lg-32-full-hd-led-televizyon-32lv3550/productDetails.aspx?productId=evlg32lv3550&categoryId=163192)

Samsung 32D5000 82 LED TV | Bimeks - Teknolojinin Kalbi Burada Atıyor (http://www.bimeks.com.tr/urun/118714/samsung-32d5000-82-led-tv.aspx)

besyoali
05-02-2012, 18:46
Arkadaşım ben Sony aldım acık paraya kıdım ama keşke Samsung alsaydım çünkü SAmsung şuan en tüm markalara ekran üreten bir marka yani işi bu toshiba ve samsung bence suan piyasadaki en iiler uzunnnn bir araştırma yapmıştım ama kuzenim kanıma girdi Sony aldırdı memnunum ama Samsung kadar ii değil....

Serkan06
05-02-2012, 18:48
ya bende samsungtan yanayım ama philipste fena değil gibi aklımı çeldi.

BRETE
05-02-2012, 18:50
bende sony ciyim samsung doğal renkleri vermiyor çok parlak göz aldatıyor teknosa tarzı yerlere gittiğim zaman baya vakit harcarım oralarda bakarım kıyaslarım görüntü olarak sony daha detaylı görüntü veriyor desteklediği formatlar çok önemli değil benim için zaten bi oynatıcı alıcan yada pc den hdmi görüntü aktarıcan ben bu şekilde yaklaşıyorum

besyoali
05-02-2012, 18:58
Evet haklsınız ama samsung ve toshiba piyasada daha iddalı bence görüntü geçişleri çok güzel en son babam aldı eve vestel almış biraz yerli malı yiğidin malı der babam :) çok memnun bende beğendim şahsen hemde fiyatıda çok güzel araştır derim....

Serkan06
05-02-2012, 19:02
bende sony ciyim samsung doğal renkleri vermiyor çok parlak göz aldatıyor teknosa tarzı yerlere gittiğim zaman baya vakit harcarım oralarda bakarım kıyaslarım görüntü olarak sony daha detaylı görüntü veriyor desteklediği formatlar çok önemli değil benim için zaten bi oynatıcı alıcan yada pc den hdmi görüntü aktarıcan ben bu şekilde yaklaşıyorum

benim külüstür laptop yüksek çözünürlüklü film oynatma konusunda biraz zayıf, o yüzden direk tvyle çözeyim işi diyorum

BRETE
05-02-2012, 19:02
Evet haklsınız ama samsung ve toshiba piyasada daha iddalı bence görüntü geçişleri çok güzel en son babam aldı eve vestel almış biraz yerli malı yiğidin malı der babam :) çok memnun bende beğendim şahsen hemde fiyatıda çok güzel araştır derim....

2005 te vestelde çalışırken ekranlar samsungtan geliyordu manisada toplanıyor işçilik vasat vestelden eve kablo bile almam kimseyede tavsiye etmem bişey biyere olmuyorsa olcak diye direten bi topluluğun yaptığı işten hayır gelmez;)

BRETE
05-02-2012, 19:04
benim külüstür laptop yüksek çözünürlüklü film oynatma konusunda biraz zayıf, o yüzden direk tvyle çözeyim işi diyorum

aga bende senin durumdayım bikaç yerde sende gör laptoptan hdmi keyfini zaten o laptop değişecek şansı yok :D birde 82 çok ufak zamanla alışıyorsun ekrana 55 gibi gelir 102 falan bak

Serkan06
05-02-2012, 19:09
aga bende senin durumdayım bikaç yerde sende gör laptoptan hdmi keyfini zaten o laptop değişecek şansı yok :D birde 82 çok ufak zamanla alışıyorsun ekrana 55 gibi gelir 102 falan bak

haydaaa laptopda aldırcan sen bize iyice battık desene, önce bi tv olayını çözelim onada gelir sıra :D

besyoali
05-02-2012, 19:21
2005 te vestelde çalışırken ekranlar samsungtan geliyordu manisada toplanıyor işçilik vasat vestelden eve kablo bile almam kimseyede tavsiye etmem bişey biyere olmuyorsa olcak diye direten bi topluluğun yaptığı işten hayır gelmez;)

Ben o kadar katı bakmıyorum en azından fiyatı uygun ve Türk malı diye düşündüğünde servis ağı felanda fena değil diye duyduydum ama içinde biri olarak tavsiyeni dinleyip daha dikkatli oluruz herhalde :)

Serkan06
05-02-2012, 19:30
bu tvlerden kullanan yokmu hiç?

Mehmet Opc
05-02-2012, 19:34
Biz bilgisayarcıyız ve televizyon satışlarımızda var sana tarafsız olarak en iyileri sırayla sayıyım en iyi Sony 2.Toshiba 3.Samsungdur LG'lerde iyidir ama ucuzdur ama ben senin yerinde olsam Toshiba alırdım arkama bakmazdım çünkü hem kaliteli hemde sonye göre daha ucuz

Serkan06
05-02-2012, 19:36
toshibaya hiç bakmadım, önerebileceğin modeli varmı aradığım özelliklerde olan?

bLackModeL
05-02-2012, 19:36
philips ambilight dun bı tanırım programında gosterıyodu cok begendım bende vestel almıstım pısman deılım ama 3d ozellıgıyle harıka bı televızyondu arkadasındakı ekrandan yansıyan ısıklarla sankı cok buyuk bı ekranda izliyomuş hissi veriyoo

BRETE
05-02-2012, 19:39
Ben o kadar katı bakmıyorum en azından fiyatı uygun ve Türk malı diye düşündüğünde servis ağı felanda fena değil diye duyduydum ama içinde biri olarak tavsiyeni dinleyip daha dikkatli oluruz herhalde :)

ali ustam sonuçta para sayıyorsun karşılığını alman lazım sony bu ülkede yıllardır var diğerleri daha piyasaya lcd tv lerle girdiler bundan önce adını duymazdık hiçbirinin bunu göz ardı etmemek lazım vestel nasıl çalışıyor biliyormusun kemik bi kadro var 100 kişiden 10 kişi diğerleri devirdaim:)

Mehmet Opc
05-02-2012, 19:40
Sorarım babama önerebilecegi hangi model olur diye ona göre özelden mesaj atarım sana

vtecmaniaa
05-02-2012, 19:41
LG LV 4500 kullanıyorum çok memnunum ancak tv yi nasıl kullanacağınız çok önemli

mesela ben normal uydu alıcısıyla kullanıyorum eski tv den hiç farkı yok...hd yayın yapan (dsamart vb) bi alıcı almanız lazım ki bu tv lerin keyfini süresiniz...yoksa bence şekilden başka bi işe yaramaz ;)

torrent ten film indirip usb ye atıyorum altyazıyı da indirip usb ye atıyorum...tv ye soktuğum an altyazı yüklenmiş bi şekilde filmimi izliyorum

tv m de en çok sevdiğim özellik bu....bakalım dsmart kampanya yapmış ona geçicem hd yayın şart

lg alıcak olursan da muhakkak lg türkiye garantili olmasına dikkat et kolay gelsin

Serkan06
05-02-2012, 19:46
LG LV 4500 kullanıyorum çok memnunum ancak tv yi nasıl kullanacağınız çok önemli

mesela ben normal uydu alıcısıyla kullanıyorum eski tv den hiç farkı yok...hd yayın yapan (dsamart vb) bi alıcı almanız lazım ki bu tv lerin keyfini süresiniz...yoksa bence şekilden başka bi işe yaramaz ;)

torrent ten film indirip usb ye atıyorum altyazıyı da indirip usb ye atıyorum...tv ye soktuğum an altyazı yüklenmiş bi şekilde filmimi izliyorum

tv m de en çok sevdiğim özellik bu....bakalım dsmart kampanya yapmış ona geçicem hd yayın şart

lg alıcak olursan da muhakkak lg türkiye garantili olmasına dikkat et kolay gelsin

kablo tv kullanıyorum, benim amacımda film izlemek teknosadaki elemanda lg yi önermişti.

i-vtec07
05-02-2012, 19:47
sony bir numara diye biliyorum.sony öneririm ama fiyatları biraz yüksek..

Serkan06
05-02-2012, 19:47
Sorarım babama önerebilecegi hangi model olur diye ona göre özelden mesaj atarım sana

teşekkürler :icon_tup:

streetracer_nos
05-02-2012, 19:50
Arkadaşlar bu led tvler konusunda bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilirmi, evdeki külüstürü atıp yeni bir led tv alayım diyorum, her markanın satıcısı kendi ürününü övüyor, asıl amacım usb den film izlemek, tabi full hd olması ve yeni teknoloji led olması tercihim, samsung cu lg ve phlips bazı formatları desteklemez diyor, philipsci desteklemediği format yok diyor, bu yüzen aşağıdaki 3 ürünü bugün avm'lerde inceledim, kullanan varsa bilgilerini paylaşırsa sevinirim.

Philips 32'' Full Hd Led Televizyon 32PFL5606 - Ev Elektroniği - Hepsiburada.com (http://www.hepsiburada.com/Liste/philips-32-full-hd-led-televizyon-32pfl5606/productDetails.aspx?productId=evph32pfl5606&categoryId=163192)

Lg 32'' Full Hd Led Televizyon 32LV3550 - Ev Elektroniği - Hepsiburada.com (http://www.hepsiburada.com/Liste/lg-32-full-hd-led-televizyon-32lv3550/productDetails.aspx?productId=evlg32lv3550&categoryId=163192)

Samsung 32D5000 82 LED TV | Bimeks - Teknolojinin Kalbi Burada Atıyor (http://www.bimeks.com.tr/urun/118714/samsung-32d5000-82-led-tv.aspx)

Bu 3 ürün arasında philips gerçek 100hz. diğerleri yazılımsal olarak 100hz. gerçekte 50 hz. tir.Philips in görüntü kalitesi diğerlerinden 1 adım öndedir.Samsung usb den film açma konusunda iyidir baya bi format destekler.Lg ise kalite ve multimedia olarak iki ürünün ortası bi üründür.Eğer hard diskten film izleyeceksen öncelikli olarak samsung tercih et, ps3 filan bağlayacaksan da philips tercih et.Bu arada philips in önünde cam koruma paneli vardır.Koyacağın yer güneş alıyorsa philips sıkıntı yaratabilir.

Serkan06
05-02-2012, 19:52
Bu 3 ürün arasında philips gerçek 100hz. diğerleri yazılımsal olarak 100hz. gerçekte 50 hz. tir.Philips in görüntü kalitesi diğerlerinden 1 adım öndedir.Samsung usb den film açma konusunda iyidir baya bi format destekler.Lg ise kalite ve multimedia olarak iki ürünün ortası bi üründür.Eğer hard diskten film izleyeceksen öncelikli olarak samsung tercih et, ps3 filan bağlayacaksan da philips tercih et.Bu arada philips in önünde cam koruma paneli vardır.Koyacağın yer güneş alıyorsa philips sıkıntı yaratabilir.

evet koruma paneli olayını test etti satıcı gümgüm vurdu ekrana :D bilgiler için teşekkürler :icon_tup:

vtecmaniaa
05-02-2012, 19:54
abi aklında bi model varsa ben sana bi site öneriyim ordan fiyat karşılaştır....ben istoç tan aldım...telden görüştüm lg türkiye garantisi var dediler sipariş ettim...türkiye garantisi yoksa sakın alma, bi sıkıntı çıkarsa başın çok ağrır

sen modeline karar ver fiyat araştırması yap sonra bide buraya bak.... TekÇarşı Online Alışveriş Hizmetleri (http://www.tekcarsi.com/)

piyasaya göre biraz daha ucuza bulabileceğini düşünüyorum

Serkan06
05-02-2012, 19:59
abi aklında bi model varsa ben sana bi site öneriyim ordan fiyat karşılaştır....ben istoç tan aldım...telden görüştüm lg türkiye garantisi var dediler sipariş ettim...türkiye garantisi yoksa sakın alma, bi sıkıntı çıkarsa başın çok ağrır

sen modeline karar ver fiyat araştırması yap sonra bide buraya bak.... TekÇarşı Online Alışveriş Hizmetleri (http://www.tekcarsi.com/)

piyasaya göre biraz daha ucuza bulabileceğini düşünüyorum

saolasın bi bkayım

AvcI
05-02-2012, 20:01
ben 1 yili suren kararsizlik sonunda bu hafta lg den 2 tane aldim biri 42lw5500 3d ozellikli ve 32lv3550 tavsiye ederim,

cRc Ramo
05-02-2012, 20:02
1 hafta evvel lg 32 aldım 3550 kullanmak bugünden sonraya nasip olucak:) o bakımdan tavsiede bulunamıycam. fakat denemek için flaşa avi formatlı film attım izledim ve çok memnun kaldım diyebilirim:icon_tup:

bugün hd receiver montajı yapıldı bakalım tam anlamıyla görmek bugünden sonra nasıp olucak.

Serkan06
05-02-2012, 20:06
lg yide incelememiz gerekiyor anlaşıln

TolgaEsentepe
05-02-2012, 20:09
samsung çakma 100hz :D

Ferit
05-02-2012, 21:16
Linkini verdiğin siteler TV'leri pahalı satıyor. Ben sana Samsung alacaksan 32d4003 öneririm. Bu cihaz paralel ithalat bir üründür ancak fiyat olarak iyidir. Ancak bu cihaz 50hz. ve HD Ready.

32" bir cihazda zaten 3d'yi filan bir kenara bırakacaksın zaten linkiniverdiğin cihazların hepsi standart TV'ler.

Usb'den film izlemede bazı cihazlar .mkv desteklemeyebiliyor, yada bazıları alt yazılarda türkçe karakter sıkıntısı yaşayabiliyor. Ancak bunlara fazla takılma derim, çünkü bilgisayarını bağlarsın hdmi kabloyla ve her türlüsünden filmi izlersin.
Elektro marketlerdeki elemanlardan sağlıklı ve nitelikli bilgi alman imkansız gibidir, çünkü bir çoğu ne sattığını bilmiyor.

Şimdi uzun lafın kısası bana soracak olursan fazla para vermeyeceğin bir TV al hatta ledi de boşverebilirsin, çünkü led denen TV'nin aydınlatması ledler tarafından yapılıyor CCFL olanlarsa fluoresan ampullerle yapılıyor aradaki fark bu. Zaten 32" bir cihaza fazla para vermek gereksiz.

Şu linkteki yazanları baştan sona anlayarak okumanı öneririm.

Rehber > HD Ready - Full HD Tercihi ve Temel Bilgiler (http://forum.donanimhaber.com/m_29624663/tm.htm)

onursumer
05-02-2012, 21:57
bende evde 47LV5500 modelini kullanıyorum

aşırı derecede memnunum usb den taktığımda nerdeyse oynatamadığı formatla karşılaşmadım

bazı ses formatlarını açmadığı oldu convert gerekiyor başkada bir eksikliğini gormedim

digiturk kullanıyorum hd alıcı ile kalite çok çok iyi

eklediğin ürünlerde aşağı yukarı yakın ozelliklerde LG veya Samsungu düşünmeden alabilrisin

ikiside pişman etmez

philips için çok iyi diyorlar ama kullanmadğımdan çok fazla yorum yapamıcam

SaBRi
05-02-2012, 22:07
samsung d7000 aldım çok memnunum tavsiye ederim

Ferit
05-02-2012, 22:20
samsung d7000 aldım çok memnunum tavsiye ederim

Bende 32 inch d7000 alırım bulabilirseniz tabii.

SaBRi
05-02-2012, 22:26
Bende 32 inch d7000 alırım bulabilirseniz tabii.

32'' yok diye biliyorum 46'' kullanıyorum

SLH
05-02-2012, 22:32
bende 107 LG LED var gayet memnunum kullanışlı ve güzel hd görüntüler gayet canlı

turbo16
05-02-2012, 22:35
samsung en iyi led dir.ama servisi kötü sharp bakabilirsin lg sakın alma

barutçu
05-02-2012, 23:14
Samsung led kullaniyorum. Kesinlikle samsung, ikinci tercih sony. Baska markalara bakma bile :)

Serkan06
05-02-2012, 23:26
çorba oldu kafam :S

murat_ileri
05-02-2012, 23:38

arkadaşım çok uzun zamandır ben türkiye çapında bir teknoloji firmasında çalışıyorum. öncelikle tv skalasını şu şekilde değerlendirebilirsiniz. 3 giriş 9 premium serileridir. alınacak cihaz bitçeye göre min 5 ve üzeri seriler olmalıdır. philips tüm formatları destekeler gibi görünür adamı deli eder. lg giriş seviyesidir. samsung fonksiyonları yeterli ve kaliteli bir cihazdır.

Serkan06
05-02-2012, 23:41
arkadaşım çok uzun zamandır ben türkiye çapında bir teknoloji firmasında çalışıyorum. öncelikle tv skalasını şu şekilde değerlendirebilirsiniz. 3 giriş 9 premium serileridir. alınacak cihaz bitçeye göre min 5 ve üzeri seriler olmalıdır. philips tüm formatları destekeler gibi görünür adamı deli eder. lg giriş seviyesidir. samsung fonksiyonları yeterli ve kaliteli bir cihazdır.

hangini alayım o zaman?

murat_ileri
06-02-2012, 01:27
hangini alayım o zaman?

eğerki bu üçü arasında bir seçim ise samsung olur ama onunda paralel ithatal olmaması gerekli 2011 itibariyle samsung türkiye distribütörüdür. anadolu grup bıraktı(rılıdı) ama bana sorarsanız kısa bir süre daha bekleyin şu sıralar yeni modellerin çıkış süresidir. yeni modellerden bitçenize uygun ürün varsa onu değerlendirebilir yada son kalan stoklardan 32d5000 i daha uygun fiyata alabilirsiniz. bu arada belirkmek istediğim çok önemli bir konu var genelde bu hataya düşüyor herkes kesinlikle ve kesinlikle 4003 yada 5003 almayın pişman olursunuz!!!

murat_ileri
06-02-2012, 01:30
ben 1 yili suren kararsizlik sonunda bu hafta lg den 2 tane aldim biri 42lw5500 3d ozellikli ve 32lv3550 tavsiye ederim,

3d lg olarak düşünürseniz oyun performası lw4500 film içinse lw 5500 daha iyidir. 3d performansları bakımından.