PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Köpek önerisi?

RottingChrist
05-02-2012, 22:39
arkadaşlar,
kuş, kedi derken köpek edinmeye karar verdim. 3 yaşında oğlum var ve evde bakacağımız için çocuklarla anlaşabilecek bir ırk istiyorum. araştırmalarıma ve imkanlarıma göre ingiliz bulldog ve pug cinsleri ağır basıyor. besleyen ve genel bilgi verebilecek arkadaşlara şimdiden tşk.

mert_leon
05-02-2012, 22:42
beagle cinsini tavsiye ederim küçüktürlerde hem çokta sevimlidirler. :)

http://2.bp.blogspot.com/_wGdaXRlOy48/TReEce-1FJI/AAAAAAAAAAQ/52qSeb6DQDk/s1600/beagle-pups-widescreen.jpg

zekky
05-02-2012, 22:44
Kesinlikle boo:)
2. seçenek pug

RottingChrist
05-02-2012, 22:47
seçenekler arasına dahil ettim. tşk.

beagle cinsini tavsiye ederim küçüktürlerde hem çokta sevimlidirler. :)

http://2.bp.blogspot.com/_wGdaXRlOy48/TReEce-1FJI/AAAAAAAAAAQ/52qSeb6DQDk/s1600/beagle-pups-widescreen.jpg

ahmetbaha-drs
05-02-2012, 22:47
King Charles Spaniel öneririm kız arkadaşımın var çok uysal,sevimli oldukça akıllı bir hayvan. Evdede rahatça beslersiniz yalnız öyle koruma,saldırma v.s hiç beklemeyin ondan..:):)
evcilkopekler.com (http://www.evcilkopekler.com/kopek-irklari/king-charles-spaniel)
http://i277.photobucket.com/albums/kk41/ahmetbaha-drs/254829_10150140880772614_662822613_5781073_1244197 _n.jpg

ALPhan japan
05-02-2012, 22:49
bende amerikan staffy vardı kesinlikle öneriyorum evde bakabilirsin cok fazla büyümezler çocuklarla cok iyi anlaşırlar sahibini mutlu etmek için canını verir ve cok çocuklarla cok güzel oynarlar.

Tunç
05-02-2012, 22:49
boo çok pahalı tras etmeyınce cok cırkın oluyor

pug bende var cok yaramaz hıc laftan anlamıyor

bulldog olabilir ingiliz yada fransız

poşetçay
05-02-2012, 22:52
kanka tüysüz bi ırk olmasına dikkat

zekky
05-02-2012, 22:55
Kesinlikle boo:)
2. seçenek pug
http://i.imgur.com/2r21z.jpg

RottingChrist
05-02-2012, 22:57
nerden koydunuz bunu. çooookkkk tatlı yaw. boyutları nedir bunun böyle mi kalıyor hep :) sincap gibi yaaa.

http://i.imgur.com/2r21z.jpg

Eworen
05-02-2012, 22:58
Şu ana kadar gördüğüm en akıllı en uslu köpek Butterfly cinsi bi köpekti
belki cinsleri öyledir belki o köpeğe has bi durumdu bilemiyorum..

Mr.K
05-02-2012, 22:58
ısın ıcıne cocuk gırıcekse beagle olmaz .laf dınlemeyen cok hareketlı oraya buraya kosusturan bı kopektır cok meraklıdır da aynı zamanda.(av ıle alakalı heralde bu merak ..)

kısa tuy uzun tuy olarak ayrım yapmaya gerek yok bence.Oncelıkle boyut secenegı yapsak daha mantıklı olur yoksa bırcok kopek cınsı cocuklarla cok ıyı anlasır(rot,pit,dogo,xxx,yyy vsvvs)

bulldog cınslerınden fransız ıngılız vs tercıh etmemenızı onerırım (salya durumundan dolayı)

Egıtımı kolay olan sahıbını ve cocukları seven ;

Rotweiller
Boxer ( aşırı oyuncudur,cocuklara bayılır,bende ona bayılırım 6yaşında kızım var maşallah allah uzun omur versın.)
Kangal :D
Cocker

benım aklıma gelenler bunlar.Ama kesınlıkle boxer almanızı ısterım ne yalan soylıyım..Ben 3ay arastırıp ıncıgıne cıncıgına sonra aldım evladımı.Akıllı oluşu,oyunculugu,dık baslı olmaması,egıtıme asırı yatkın olması,kısa tuylu olması,cok extreme egzersız ıhtıyac duymaması.Yerı gelınce pincher kadar sessiz sakin ama bir pitbull kadarda saldırgan oluşu vsvsvs. All in one kısacası :)

aklıma gelenler bunlar hayırlı olsun inşallah.

Ekleme ;

Kesinlikle dişi köpek almanızı öneriyorum(hastalık durumunu dert etmeyın kendısı yalayarak temızlıyo zaten.'regl') Sahibine erkek kopege gore daha sadıktır,hiçbir zaman erkek kopegın pesınden kosmaz ve sahıbıne baş kaldırmaz(diklenmez).Erkek kopek hakımıyet kurmak ıster her zaman her yasında sahibi üzerinde.

Böyle işte..

BerkayKamaci
05-02-2012, 22:59
kesınlıkle golden alın derım. Hem cocuklarla hem dıger hayvanlarla cok ıyı anlasıyorlar ve koruma ıc gudulerı cok yuksek. canınız ısterse ılerde evınıze kus,kedı alabılırsınız sıkıntı cıkartmaz :)

0k4N
05-02-2012, 23:03
Köpek bakmak o kadar meziyetli iştirki anlatamam . heleki evde bakmak çok zor iyice araştırın pişman olmayın . Çocuk gibi ilgi ister , evde tek bırakamassın (çoğu alışıyor ama) yemesiydi içmesiydi pisliğiydi gezmesiydi derken baya bi ilgi ve alaka istiyor ama alışınca ondan güzeli eğlencelisi yok . Tavsiyem çocuk olduğu için evde tüylü bi ırk edinme ve mümkün olduğu kadar küçük bi cins köpek al . Beagle uygun oyuncu bi köpek ama ben pitbull baktım ewde tüyü yok küçük bakımı daha kolay olmuştu o yüzden sanada kesinlikle küçük ve bakımımı kolay tüysüz bi köpek almanı tavsiye ederim abi .Ayriyetten evde pitbull baktım askerden sonra gene bi köpek almayı düşünüyorum pitbulldan başkada köpek bakmam o kadar etkiledi beni ilk köpeğim :)

murat_ileri
05-02-2012, 23:22
aslına bakarsanız köğeklerde ırk ne olursa olsun tüy dökülüyor uzun olduğundan daha net görebiliyorsunuz sadece. sizin istediğiniz karekteristik nedir bilmiyorum ama sizin vereceğiniz eğitime bağlı olarak köpeklerde davranışlar oluşuyor yani temel eğitimler çok iyi verilmeli. eğerki yavru bir köpek alacaksanız bu köpeğiniz ortalama 1 yaşına gelene kadar 2 çocuğunuz olacak anlamına gelir. sizlerle en iyi anlaşabilecek dişi köpeklerdir. erkekler daha dik başlı oluyor. benim dişi golden'ım vardı ki herkese tavsiye ederim.

ibooo
05-02-2012, 23:26
jack russel da olabilir

HondatugraL
05-02-2012, 23:30
abimde labrador var. Belkı hepsı belkı bızımkıne has bı ozellık delı gıbı heycanlı bı kopek. Diklenme kızma gıbı bişey mümkün değil göremezsiniz. Havlama sadece uzun sure ilgilenmediğinizde " burdayım " demek ıcın çok nadirdir. Çok sevimli oyuncu bı kopektır bakışlarında bile bu tatlılığı kendiliğinden gülen bi suratı görebilirsiniz zaten :D

bizimkinden 2 foto paylaşayım :)

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/285393_10150267837796797_535091796_7276248_8315356 _n.jpg
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/250006_10150267854656797_535091796_7276662_6550009 _n.jpg

zekky
05-02-2012, 23:33
nerden koydunuz bunu. çooookkkk tatlı yaw. boyutları nedir bunun böyle mi kalıyor hep :) sincap gibi yaaa.

Google a boo köpek yazarsanız daha sevimli halleri mevcut. Pek büyümüyo belki bundan az daha büyür:)

pesimist206
05-02-2012, 23:33
bnde kendını emeklı etmeye hazırlanan babam evde oyalansın dıye ufak bı arastırma yaptım en mantıklısı englısh buldog butun gun yatıyo uyuyo arada bı ayaga kalkıp kosup zıplıyo sonra yıne uyuyo :D tuy dokme sıkıntısı yok bıraz salyası varmıs olsun o kdr :) egıtımı kolay bır cıns aynı zamanda

tdipower
05-02-2012, 23:34
pug var bizde çok akıllı :)

aniL43
05-02-2012, 23:37
Rotweiller öneririm bende..
Gerçekten merhametli uysal evcimen hayvanlar çocuklarla da gayet iyi iletişim kuruyorlar diye biliyorum ama :)

psikolojikdeli
05-02-2012, 23:39
jack r. beagle tavsiye etmem haddinden fazla hareketli köpekler, ben bekar bir erkek olarak ingiliz bulldog tercih ederdim ama evde hanım ve çocuklar olunca işler değişiyor, boyut olarak anladığım kadarı ile evde bakılabilecek bir köpek istiyorsunuz bunun içinde büyük türleri eledik kısaca ufak kısa tüylü fazla agresif olmayan çocuklarla anlaşabilcek bir köpek türü bakıyoruz
burdan da isteklerini bir işaretle istersen belki kafanda farklı bir tür de ortaya çıkabilir
Doru Kpek Seimi, En yi Kpekler - Evcil Kpekler (http://www.evcilkopekler.com/dogru-kopek-secimi-testi)

son olarak aynı anne altından olsa bile her köpeğin karakteri farklıdır köpeği seçmeyi bilen biri ile giderseniz oda orda yavruya uygulayacağı çeşitli testlerle uygun karakterdeki hayvanı almanıza yardımıcı olacaktır
+son hayvanların alınıp satılmasına biraz karşıyım musait zamanınız olursa barınaklarada bakmanızı tavsiye eder veya yönlendirebilirim

TigeR
05-02-2012, 23:44
bulldoglar osuruyor geğiriyor filan sıkıntı olmasın abi :D belgeselde izlemiştim ordan biliyorum

0k4N
05-02-2012, 23:46
Rotweiller öneririm bende..
Gerçekten merhametli uysal evcimen hayvanlar çocuklarla da gayet iyi iletişim kuruyorlar diye biliyorum ama :)

Hem büyük hemde yazın felan ağzından bi salya akıtıyor mübarek olduğu yeri 2 dk da göle ceviriyor şapur şupur damlatıyor :D

freelife
05-02-2012, 23:48
büyük köpek alabiliyorsanız old english sheepdog :D, hayatımda gördüğüm en güzel yaratık (besledim ve sonunda onun rahat edebileceği bir çiftliğe verdim )inanılmaz çocuk seviyorlar ama büyük işte ...

Patisever
05-02-2012, 23:48
köpek almayı düşünürseniz cinsi öenmlidir tabiki ama hayvanlarher ortama ayak uydururlar nasıl yetişirlerse öyle yasarlar eğer köpek düşünrseniz üye oldugum gruplarda bedava cok sayıda köpek war hediye edilen ama illada cins istiyorsanız labrador derim If you like cute dog & baby stuff, you'll love this.... - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=0TL5CSPFzTU&feature=related)

aniL43
05-02-2012, 23:56
Hem büyük hemde yazın felan ağzından bi salya akıtıyor mübarek olduğu yeri 2 dk da göle ceviriyor şapur şupur damlatıyor :D

:D büyük evet hiç düşünmemiştim bunu
ama hakkaten çok uyumlu evcimen vefalı köpek rottweilerlar

murat_ileri
06-02-2012, 00:01
valla cins tercihiniz ne olacak bilemem ama eşinizin temizlik için mutlaka alacağı süpürge dyson animal pro olacaktır. extra bir maliyet daha :)

Dyson DC32 Animalpro elektrikli süpürge | Dyson.com.tr (http://www.dyson.com.tr/store/product.asp?product=DC32-ANIMALPRO)
En ucuz DYSON DC 32 ANIMAL TEKNOLOJİSİ SÜPÜRGE fiyatları 6 farklı fiyat cimri.com'da (http://www.cimri.com/dyson-dc-32-animal-teknolojisi-supurge)

Tunç
06-02-2012, 00:05
pug da fenna horluyor :D

Burak K.
06-02-2012, 00:06
Golden uygun olur diye düşünüyorum ben. :) Ya da çin aslanı ?

GGN40
06-02-2012, 00:14
Kimse önermemiş ama benim cane corso 'm var ve çocuklarla iletişimi ve anlaşması harika.kısa tüylü ve çok tüy dökme problemı de yok tek sorun yanında siz olmadan yabancılarla iletişimi :)

Vahan
06-02-2012, 00:15
beagle kesinliklee tercih edilmeliii duyduguma gorede cocuklarım gelışımınde etkenlerı oluyormuss..

BaDCaT
06-02-2012, 00:20
Boo'lar 2250-2500 Euro arasinda fiyatlari ve turkiye'de bulmak cok zor.

akarags1905
06-02-2012, 00:20
beagle'la 1 saat geçirmişliğim var:D 2-3 çocukla yavru beagle oynarken izledim, sadece şunu söylicem çocuklar köpekle değil köpek çocuklarla oynadı:D şiddetle beagle tavsiye ediyorum:)

benim gönlüm hep ama hep golden'dan yana tabi o ayrı:)

Bacardi
06-02-2012, 00:21
Golden falan olabilir ama tüy dökmesi sonucu evde de bebek olduğundan pekte sağlıklı olabilceğini düşünmüyorum. Bence en temizi küçük ırklı tüysüz bebekle iyi geçinicek apartman dairesinde oturuyorsan sıkıntı yaratmıcak bir köpek diye düşünüyorum. İngiliz bulldog benim tercihim.

Mr.K
06-02-2012, 00:23
Kimse önermemiş ama benim cane corso 'm var ve çocuklarla iletişimi ve anlaşması harika.kısa tüylü ve çok tüy dökme problemı de yok tek sorun yanında siz olmadan yabancılarla iletişimi :)

cane corso ben önercektim ama diğer cinsler ve hayvanlarla pek başarılı değil malesef.. :( mastiff'te olabilir ama oda canecorso'ile nerdeyse aynı(özellik) ..

Vahan
06-02-2012, 00:23
Boo'lar 2250-2500 Euro arasinda fiyatlari ve turkiye'de bulmak cok zor.

ewetttt yurt dısıından getirdiklerini duydummm herkeze çok tatlı gelıyo ama fıyatıı duyunca çekiliyo insanlar.

aliozel
06-02-2012, 00:26
Wheaten Terrier yada Lakeland Terrier bulabilme şansımız varmıdır acaba ya.(beyaz)Çok şirinler.Nağmıdeğer idefix :D

Ek olarak büyüklük sorun değil ise danua beslemenizi tavsiye ederim.Çok uysal ama bir o kadarda büyüktür.Gecen sene arkadaşımın danuası öldü fakat hayvan ömrü boyunca toplasanız 20 kere havlamamıştır heralde.Çocukları çok sever.Kardeşinin üzerine binip dolaştığını hatırlarım hala.

emre|
06-02-2012, 00:27
yaklaşık 1 yaşında bir golden besliyoruz.kız arkadaşım evinde bakıyor.tehlike arz eden bi durum yaşamadık ne ısırma nede bi havlama.tabi nazlanmalar dışında..
ağzına koyduğunuz yumurtayı tekrar sağlam halde alabilirsiniz:)
tüy konusuna ne yazıkki hiç bi golden besleyen kefil olamaz.
henüz 3 aylıkken çocuklara karşı hassasiyeti, korkan ve tiksinen insanlarla mesafesi beni gerçekten çok şaşırtmıştı.oylamaya açıksa ben golden diyorum.

BaDCaT
06-02-2012, 00:30
Danua derim ben zararsiz ve sevimlidir..

http://www.resimsakla.com/data/media/357/uysal_danua.jpg

AEAlmas
06-02-2012, 00:43
İngiliz Bulldog a bakın pug da mantarla bakteri konusu fazla ben Bulldog aldım o yuzden

BaybuRtlu69
06-02-2012, 00:55
Yavru Husky, Sİbirya kurdu alın.. çok tatlı ve sevimli yakışık hayvan... insan canlısı oyuncul tatlı mı tatlı bir köpek. eğitimi verildikten sonra evin içinde çok güzel bir dost bence.

Emir_b16a
06-02-2012, 00:58
cins farketmez nasıl yetiştirirseniz öyle büyür köpek :) çocukluğumdan beri bi ton cins köpekle vakit geçirdim kangalı alman kurdu pitbulu rot u golden ı boxerı pointer ı hiç biri sorun yaşatmadı ne bna ne aileme :)

en güzeli sokaktan yavru bi köpek alıp yetiştirin evde sevaba da girersiniz paranızda cebinizde kalır

Mr.K
06-02-2012, 01:00
Yavru Husky, Sİbirya kurdu alın.. çok tatlı ve sevimli yakışık hayvan... insan canlısı oyuncul tatlı mı tatlı bir köpek. eğitimi verildikten sonra evin içinde çok güzel bir dost bence.

sıbıryakurdu sureklı ulur,egıtımı en zor kopeklerın basında gelır,sıcaga dayanıklı degıldır.Evde tek bırakılmaya uygun degıldır(egıtımı zor oldugu ıcın..) kucukken her kopek tatlıdır :)

Type-R
06-02-2012, 01:07
Beyler bu boo cinsin fiyatından bilgisi olan varmı? Birde türkiyede safkan sorunsuz bulabilirmiyiz?

byspecial
06-02-2012, 01:13
beyler bu boo cinsin fiyatından bilgisi olan varmı? Birde türkiyede safkan sorunsuz bulabilirmiyiz?

boo'lar 2250-2500 euro arasinda fiyatlari ve turkiye'de bulmak cok zor.

ewetttt yurt dısıından getirdiklerini duydummm herkeze çok tatlı gelıyo ama fıyatıı duyunca çekiliyo insanlar.

. . . . . . ..

BaybuRtlu69
06-02-2012, 01:15
sıbıryakurdu sureklı ulur,egıtımı en zor kopeklerın basında gelır,sıcaga dayanıklı degıldır.Evde tek bırakılmaya uygun degıldır(egıtımı zor oldugu ıcın..) kucukken her kopek tatlıdır :)

Müdür uluma falan yok, kurtluk yok esasta :D Eğitimi evet biraz zor, ve biraz algılaması diğer köpeklere göre zayıf. Sıcağada dayanıklılığı şöyle, artık cinslerde deişim göstermeye başladı. Türkiye şartlarına uyuyor hayvan artık, yazın mesela gündüzleri pek çıkarmasamda yuvasından akşam 6 dan snra her türlü çıkartıp gezdiriyordm ve enerjisi yerinde oluyordu. vesselam evdede tek bırakılırsa yavruluk dönemini atlatırsa eşyalara filan zarar vermez ve tabi bunda yavrunun kuçukken iyi beslenmiş olmasıda önemli şu da var, hiç bir köpek yalnız kalmayı sevmez canı sıkılır..

Köpek beslemek meşakkatli iş, kolay değil. en azından 10- 15 yıl ömürleri oluyor.. eğer böyle ölene kadar bakabilcekseniz alın derim, yoksa satmak yada başkalarına vermek sonradan çok zor oluyor

Mr.K
06-02-2012, 01:18
Müdür uluma falan yok, kurtluk yok esasta :D Eğitimi evet biraz zor, ve biraz algılaması diğer köpeklere göre zayıf. Sıcağada dayanıklılığı şöyle, artık cinslerde deişim göstermeye başladı. Türkiye şartlarına uyuyor hayvan artık, yazın mesela gündüzleri pek çıkarmasamda yuvasından akşam 6 dan snra her türlü çıkartıp gezdiriyordm ve enerjisi yerinde oluyordu. vesselam evdede tek bırakılırsa yavruluk dönemini atlatırsa eşyalara filan zarar vermez ve tabi bunda yavrunun kuçukken iyi beslenmiş olmasıda önemli şu da var, hiç bir köpek yalnız kalmayı sevmez canı sıkılır..

Köpek beslemek meşakkatli iş, kolay değil. en azından 10- 15 yıl ömürleri oluyor.. eğer böyle ölene kadar bakabilcekseniz alın derim, yoksa satmak yada başkalarına vermek sonradan çok zor oluyor

ALLAH uzun omur versın sayet sızınkı boyle degıl dıye hepsı oyle olcak dıye bır durum yok ki :D Genel olarak durum yazdıgım sekılde.Sız gıdıpte x kopege otur komutunu 5dk'da ogretebılıyoken farz-ı misal s.kurduna 5gunde ogretıyosunuz sonrada canı ısterse yapıyo :) benım anlatmak ıstedıgım buydu yoksa hayvan sahıbınden aldıgı kadar egıtımlıdır ..

HondatugraL
06-02-2012, 01:21
Beyler bu boo cinsin fiyatından bilgisi olan varmı? Birde türkiyede safkan sorunsuz bulabilirmiyiz?

sorunsuz derken abı kazasız boyasız falanmı :D

BaDCaT
06-02-2012, 01:22

sorunsuz ama 3 parca keyfe keder boyali var bende son fiyati p.m atiyim mi ?

Type-R
06-02-2012, 01:23
sorunsuz derken abı kazasız boyasız falanmı :Dahauah yok kardeşim.:D Sorunsuz derken hastalığı olmayan.

BaybuRtlu69
06-02-2012, 01:25
ALLAH uzun omur versın sayet sızınkı boyle degıl dıye hepsı oyle olcak dıye bır durum yok ki :D Genel olarak durum yazdıgım sekılde.Sız gıdıpte x kopege otur komutunu 5dk'da ogretebılıyoken farz-ı misal s.kurduna 5gunde ogretıyosunuz sonrada canı ısterse yapıyo :) benım anlatmak ıstedıgım buydu yoksa hayvan sahıbınden aldıgı kadar egıtımlıdır ..

Aynen zaten yukardaki yazımda bende farklı birşey yazmadım, algılaması geç ve zor bir tür.. açıksa biraz 'gerizekalı' denebilir :) ama şirinliği ve şımarıklğı filan bağlıyor işte insanı

neyse konuyla ilgili bi sorum olcak pek pert etmeden :)

'dogo argentino' sizce türkiyeden alınırmı yoksa yurt dışından secerelimi getirmek lazım.. aramızda yakın çevresinde olan satan filan varmı :S

Eworen
06-02-2012, 01:25
Bi yerde görmüştüm güzel gelmişti
Konusu geçmişken paylaşayım dedim

http://img96.imageshack.us/img96/9810/42098810150534715253736.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/96/42098810150534715253736.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Type-R
06-02-2012, 01:26
sorunsuz ama 3 parca keyfe keder boyali var bende son fiyati p.m atiyim mi ?Tutulmayın blader.:D Sadece araçlar içinmi geçerli sorunsuz lafı.:D

BaDCaT
06-02-2012, 01:26
En iyisi barinaga gidin ve yavru bir kopek alin..cinsi tiri viri yalan hepsinden sadik ve dost canlisi olur onu o soguktan acliktan kurtardiniz ya mermiye kafa atar hayvan ;)

gambit49
06-02-2012, 06:54
cocugunuz kucuk daha bence evin icinde kopek pek saglıklı birsey degil.

gambit49
06-02-2012, 06:57
Danua derim ben zararsiz ve sevimlidir..

http://www.resimsakla.com/data/media/357/uysal_danua.jpg

direk salon beyefendisi bir hayvan :) danua denince hep 3lu koltukda yatan bir hayvan canlanir gozumde

Erdem K.
06-02-2012, 07:11
ev müsait mi (bahçe vs. açısından) ve sert mi olucak bilemiyorum ama rotweiller öneririm. çok akıllı ve çocuklarla iyi anlaşan bir tür olduğunu düşünüyorum.

qosmio
06-02-2012, 07:27
eğer evde köpek besliycem diyorsanız ve çocuklarlada iyi anlaşsın istiyorsanız sana tek tavsiyem dogo argentino dur.(avatarımda ki köpeğim) sabah çocuklarla oyun oynar kucaklarında yatar akşam domuz avına çıktığında tam bir terminetör dür.Ben çok köpek besledim ama dogo yu besleyene kadar bence hiç köpek beslememişim.Mükkemmel bir köpektir.Kendine has köpek kokusu yoktur.Tüy dökmez,tek yapılması gereken egzersizleri eksiksiz yaptırılması gerekir.Şu kadar söylüyorum size eğe sağlam bi dogo alıp beslerseniz 1.5 yaşından sonra yanınızda canlı bir TANK gezdirmiş olursunuz.Ben nişanlımı dogo ile istediği yere gönderiyorum allahın kuluda gelip ne yaklaşa bilir nede başka bişey.Son bişey bir alman kurdu hırsızı bahçeye asla sokmaz rottweiler hırsızı bahçeden dışarı çıkarmaz ama bir dogo hırsızın içeri girmesine izin verir ve o bahçeyi kendi av alanına çevirir.

RottingChrist
06-02-2012, 08:39
öneride bulunan ve deneyimlerini paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ederim. benimde hayalim olan bir kaç cins var fakat şimdilik hayallerimde kalmalı. apartman dairesinde besleyeceğimiz için iri ve sert görünüşlü olmamalı. giriş çıkışlarda mutlaka diğer apartman sakinleriyle karşılaşacağız ve korkup çekinen insanlarla muhattap olmak istemiyorum. evim geniş ayıracak yerim çok ama bahçem yok maalesef. seçenekleri şimdilik ingiliz bulldog ve beagle. bir arkadaş sokağa atılan köpek için pm atmış dün akşam onu da değerlendirebilirim.

bu arada çocukluğumdan kalan tek hayalim bu terrier. bir gün hakkını verebileceğime inandığımda mutlaka beslemek istiyorum.

http://a1202.hizliresim.com/u/6/2gt4c.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

!KO
06-02-2012, 08:42
kaliteli mama yiyen rottun agzında salya gormedım ben :) cocuklarla sanılanın aksine cok cok iyi anlasır benımkı yegenımı annesine vermıyodu :D

apartmanda beslerken herkes cüsseye bakarda ufak turler bi rott a göre daha cok havlıyo daha cok oyuncu tipler havlar hele alman coban filan aman aman :D

GökhanK
06-02-2012, 09:27
bencede danua çok zarasız bi hayvan ancak boyutlarından dolayı biras :D sıkıntı olabilir bende alman kurtu var dediğim herşeyi anlıyor çok ii bir hayvan ancak ew olunca tavsiyem fransız buldog

RottingChrist
06-02-2012, 09:31
zamanında dalmaçyalı diye danua yavrusu itelemeye kalkmışlardı. günde 2 3 tavuk yer sesi çıkmaz dediklerinde koşarak uzaklaştık. :D

bencede danua çok zarasız bi hayvan ancak boyutlarından dolayı biras :D sıkıntı olabilir bende alman kurtu var dediğim herşeyi anlıyor çok ii bir hayvan ancak ew olunca tavsiyem fransız buldog

GökhanK
06-02-2012, 09:31
eğer evde köpek besliycem diyorsanız ve çocuklarlada iyi anlaşsın istiyorsanız sana tek tavsiyem dogo argentino dur.(avatarımda ki köpeğim) sabah çocuklarla oyun oynar kucaklarında yatar akşam domuz avına çıktığında tam bir terminetör dür.Ben çok köpek besledim ama dogo yu besleyene kadar bence hiç köpek beslememişim.Mükkemmel bir köpektir.Kendine has köpek kokusu yoktur.Tüy dökmez,tek yapılması gereken egzersizleri eksiksiz yaptırılması gerekir.Şu kadar söylüyorum size eğe sağlam bi dogo alıp beslerseniz 1.5 yaşından sonra yanınızda canlı bir TANK gezdirmiş olursunuz.Ben nişanlımı dogo ile istediği yere gönderiyorum allahın kuluda gelip ne yaklaşa bilir nede başka bişey.Son bişey bir alman kurdu hırsızı bahçeye asla sokmaz rottweiler hırsızı bahçeden dışarı çıkarmaz ama bir dogo hırsızın içeri girmesine izin verir ve o bahçeyi kendi av alanına çevirir.

sana katılıyorum hem dogo pitbull gibi ona buna durduk yere saldırmıyor tehlikeyi sezerse atılıyor o yüzden bence çok ii bir köpek DOGO :icon_tup:

merve
06-02-2012, 10:03
beagle ben baktım iki tane erkek, inanılmaz tatlılar ama dehşet yaramazlar söyliyim. çocukla sorun yaratabilir çok laf dinlemiyorlar.

RottingChrist
06-02-2012, 10:13
peki evde yalnız bıraktınız mı hiç? havlama vs. yapıyormuydu evde kimse yokken?

beagle ben baktım iki tane erkek, inanılmaz tatlılar ama dehşet yaramazlar söyliyim. çocukla sorun yaratabilir çok laf dinlemiyorlar.

Yiğit G.
06-02-2012, 10:14

kardeşim evlerine dost alıyorlar , ne kadar meraklısınız av'a ,kan'a , asmaya kesmeye allah allah..

evelinkamenov
06-02-2012, 10:19

Size katılıyorum. Ben evde köpek beslenmesine karşı olsamda bi arkadaşım Dogo Argentino cinsi köpeklerin mükemmel bir çocuk dostu olduğundan bahsetmişti. Ve beslenebilecek çok güzel cins olduğu kanaatindeyim.

mert_leon
06-02-2012, 10:21
beagle lar özünde av köpeğidir fakat çok akıllıdır evet harketelidirler ama küçük çocuklarda çok hareketli köpekle fazla enerjisini atar köpek yorulur bi kenara yatar çocukta akşma fazla geçe kalmadan koltuklarda uyumaya başlar bence bu iyi birşey. beagle ayrıca kolay eğitim alır tüyleri kısadır düzenli tarandığı zaman fazla sorun çıkarmaz. sağlık sorunları yok diyecek kadardır buldog ve buglara göre.

Utku
06-02-2012, 10:28
Senin köpekten neler beklediğine bağlı bir olaydır bu.İnsanlara ne alayım diye sorunca emin ol istediğine tam manada ulaşamazsın.köpek var köpek var 2 golden da 2 pitbull da bazen birbirlerinden çok farklı köpekler olabiliyolar.Benim pitbull um var çocuğum olsun gene pitbull alırım.Sizin karakterinizde köpeğiniyle uyuşmalı.

biri 2 biri 3 iki tane yeğenim var.birbirleriyle oynamaya bayılıyolar.hassastır zarar verici şekilde oynamaz.kuyruğunu çekerler koltuktan üstüne atlar büyük olanı elini azına sokar kulağını kıvırır tam baş belası ona saatlerce müsama gösteriyo :) yemek yerken yanına benden başka kimse yaklaşamaz mesela çocuklar yaklaşınca mama kabınıda alır azına yukarı falan kaçar.Siz köpekle ne kadar uyumlu olur onu anlarsanız o kadar çok istediğiniz karaktere bürürsünüz.

Arkadaşın biri dogoyu örnek göstermiş.Bende apartmandan çıkınca evdeki haliyle alakası olmayan bi köpekle dolaşıyorum.Sabah 7 akşam 11 çıkış saatlerim tehlikeli olmasından ötürü.ciddi manada yan gözle bakanı anlayıp paramparça edicek şekilde kabarıyor.Ama bunlarda benden dolayı hayvan yılın 4 ayı çiftlikte training yapıyor :) onu istediğim kıvama getirmem 2 yılımı aldı. kız arkadaşımın yanına veriyorum istediği yere gidiyor.Golden falan olsa çekilmez peşinden kendim bekçi diye dolaşmam lazım böyle sıkıntım yok çok şükür yürüdüğü yeri yarıyor aslanım benim :)

sadete gelicek olursak sen kendini bi reis olarak hissediyosan karakteri senin ailen içindeki ev düzenine hangi köpek uyuyosa onu al.böyle danışarak köpek alanlar pişman oluyo çoğunlukla.

NOT: karar verdiğiniz köpeği almaya giderken yanınızda köpekten çok iyi anlayan birinide götürün.sadece köpeğin sağlığına değil,köpeğin size bakışına uyumunuza yaptığı yorumuda göz önünde bulundurarak almanız için.

Ranthor
06-02-2012, 10:28
husky denmis, ama ben husky besledim, eve hic ama hic uygun bir hayvan degil.
Cocuklarla da cok iyi degil. Cekistirme huyu var ve oldukta aptal:)

ahk
06-02-2012, 10:33
beagle tavsiye edenler sanırım evde beslemediler o köpekler ev için değildir asla dayanamazlar ve inanılmaz havlarlar değişik bir havlama sesi ile o yüzden unut.
Avla ilgili her köpekte çocuklar ile anlaşır densede işinizi pek şansa bırakmayın.
bi rot veya boxer veya bunlara benzer cinsler her zaman karakteri köpekten köpeğe değişiyor. yani risk alırsınız.
Golden rot. ların çok insancıl olduğu düşünülür ama 4-5 tane ısırma vakalı golden gördüm.
Köpeklerimi hep sakin büyüttüm karnını deşsen sadece noluyo diye hafifçe irkilir ama genede labrador hariç boxer, rot. veya golden ile çocukları yanlız bırakmaya cesaret edemedim.

RottingChrist
06-02-2012, 10:43
evet arkadaşlar,
horlama, osurma :) ve salyalarına ramen ingiliz bulldog a karar verdik. o şişko ben şişko iyi bir ikili olacağız herhalde. secereli bir arkadaşı nasıl temin edebilirim? google de araştırdım bir kaç üretim çiftliği çıkıyor sizlerin bildiği tandığı yerler varmı acaba?

mert_leon
06-02-2012, 10:43
beagle tavsiye edenler sanırım evde beslemediler o köpekler ev için değildir asla dayanamazlar ve inanılmaz havlarlar değişik bir havlama sesi ile o yüzden unut.
Avla ilgili her köpekte çocuklar ile anlaşır densede işinizi pek şansa bırakmayın.
bi rot veya boxer veya bunlara benzer cinsler her zaman karakteri köpekten köpeğe değişiyor. yani risk alırsınız.
Golden rot. ların çok insancıl olduğu düşünülür ama 4-5 tane ısırma vakalı golden gördüm.
Köpeklerimi hep sakin büyüttüm karnını deşsen sadece noluyo diye hafifçe irkilir ama genede labrador hariç boxer, rot. veya golden ile çocukları yanlız bırakmaya cesaret edemedim.

ben beagle beslediğim için tavsiye etmiştim başımıza gelenler bunlardı yanlız kalınca evde havlama ağlama durumu varmış ama pek yanlız kalmadığı için öle bi durum yaşamadık.

her köpeğin zorlukları vardır ben evde. pointerda besledim av köpeği oda bi zaman sonra camdan uçan kuşları gördükçe çıldırmaya başlamıştı :)

setter besledim büyüyne kadar şimdi otoparkta köpek 10 aylık olana kadar evdeydi gık ses çıkarmadı ısırma diye bir huyu asla yok fakat tüğleri çok uzun sıkıntı oluyor evde.

boxer besledim şansıma çok akıllı çıkttı evde çok rahat ettik ne ses ne seda tualet eğtitiminide verdikten sonra çok huzurlu bi yaşantımız olmuştu :)

pincher besledik ozaman ben küçüktüm çocukları acayip kıskanıyor acayip bi hayvandı junıor doberman resmen :D

darkmoon
06-02-2012, 10:45
beagle sakın sakın derim

ufak olmasına bakmayın o köpekler av köpeğidir tilki köpeğidir yani aşırı enerjik köpeklerdir evde beslemesi zordur bahçe ister

size apartmanda besliycekseniz boyutu önemli değil aslında buda bir yanıltıcı unsur oluyor enerji yapısı düşük egersiz ihtiyacı az olan bir köpek lazım..
minnacık köpek alırsınız çok enerjikdir evin içinde koşturur havlar sizlere rahatsızlık verir ve bu enerjisi en sonunda hüsrana saldırganlığa ısırmaya dönüşür..

benim tavsiyem ırk olarak miskin fazla gezmeyi sevmeyen aileci evcimen bir köpek olmasıdır..
bulldog iyi tercih ama salyalı hayvandır bakım ister.. ben size french buldog öneririm tam ihtiyaçlarınıza cevap verebilicek tarzda bir köpekdir.

bunlara alternatif newfoundland bullmastiff (çok büyükdür iridir ama bir o kadarda tembel bir hayvandır yani gezidrmezseniz gezmek istemez )aklıma gelenler bunlar aslında çok geliyorda shih-tzu gibi gerek yok maceralara

bence en ideali french bulldog yada kaniş dediğimiz bichon yorkie yada frise cinsi köpekler sizin için en iyisi olucakdır çünkü bu köpekler zaten evde sizle çocuğunuzla oyun oynarken tüm enerjisini tüketir egzersizinide o sırada yapar fazla gezme istemez..

Yiğit G.
06-02-2012, 11:01
evet arkadaşlar,
horlama, osurma :) ve salyalarına ramen ingiliz bulldog a karar verdik. o şişko ben şişko iyi bir ikili olacağız herhalde. secereli bir arkadaşı nasıl temin edebilirim? google de araştırdım bir kaç üretim çiftliği çıkıyor sizlerin bildiği tandığı yerler varmı acaba?

güzel bir seçim :)) Kimseyi dinlemeyin siz hangisini istiyorsanız onu alın.Bulldog güzel seçim çok besleyen arkadasım oldu biraz narin (yazın) ama güzel köpeklerdir. İstanbuldaysanız Sun petshop a bakın , ben ordan almıştım , çok saglam secereli köpekler getiriyorlar ve cok güzel ve temiz bakıyorlar orda onlara.İlk aşıları falan yapılmıs olarak alıyorsunuz.Tavsiye ederim bir arayın konusun.

Sunpetshop
Barbaros Bulvarı Çınar Apartmanı No : 24 / A Balmumcu - Beşiktaş / İstanbul
Telefon : 0212 275 52 12

RottingChrist
06-02-2012, 12:34
teşekkürler, inceledim ve ellerinde bir kaç yavru var. akşama erken çıkabilirsem gidip görüşeceğim. inşallah fotolarını da ilk sizinle paylaşırım.

güzel bir seçim :)) Kimseyi dinlemeyin siz hangisini istiyorsanız onu alın.Bulldog güzel seçim çok besleyen arkadasım oldu biraz narin (yazın) ama güzel köpeklerdir. İstanbuldaysanız Sun petshop a bakın , ben ordan almıştım , çok saglam secereli köpekler getiriyorlar ve cok güzel ve temiz bakıyorlar orda onlara.İlk aşıları falan yapılmıs olarak alıyorsunuz.Tavsiye ederim bir arayın konusun.

Sunpetshop
Barbaros Bulvarı Çınar Apartmanı No : 24 / A Balmumcu - Beşiktaş / İstanbul
Telefon : 0212 275 52 12

merve
06-02-2012, 12:38
peki evde yalnız bıraktınız mı hiç? havlama vs. yapıyormuydu evde kimse yokken?

şikayet eden hiç olmadı ama ben ikisini birlikte baktım. iki erkek kardeş, en büyük problemim dalaşmalarıydı. ozaman çok ses yapıyolardı.

cliver
06-02-2012, 12:40
şikayet eden hiç olmadı ama ben ikisini birlikte baktım. Iki erkek kardeş, en büyük problemim dalaşmalarıydı. Ozaman çok ses yapıyolardı.

ben edicem şikayet seni :D

RottingChrist
06-02-2012, 12:42
:) komşulardan gelecek tepkileri minimuma indirmek lazım.

şikayet eden hiç olmadı ama ben ikisini birlikte baktım. iki erkek kardeş, en büyük problemim dalaşmalarıydı. ozaman çok ses yapıyolardı.

RottingChrist
06-02-2012, 12:43
konudaki misafir tahmin ettiğim kişiysen çağrı yap :)

Bacardi
06-02-2012, 21:19
Köpek aldınız mı acaba akşama bakcağınızı söylemiştiniz?

RottingChrist
06-02-2012, 21:26
maalesef mesaiye kaldım yeni gelebildim eve.

Köpek aldınız mı acaba akşama bakcağınızı söylemiştiniz?

Bacardi
06-02-2012, 21:30
maalesef mesaiye kaldım yeni gelebildim eve.

Hayırlısı olsun ama çok merak ediyorum. Geçen sene golden aldım çok zaman ayıramadığım için birisine verdim. Yaklaşık 2 buçuk aydır ingiliz bulldog'u hayranlığı yaşıyorum youtube'da falan her türlü videolarını izledim almayı çok istiyorum ama yine bakamama korkusundan uzak duruyorum. Can sonuçta bebek gibi ilgi isticek

emirzukak
06-02-2012, 21:37
istediğiniz her ırkı iyi fiata temin edebilirim bursadan bakan varsa mama ve diğer ihtiyaçlar için yardımcı olabilirim

RottingChrist
07-02-2012, 08:04
en kötüsü de o sanırım. alıp bakamamak. ben çok kararsız kaldım ama eşimin desteğiyle de son kararımızı verdik.

Hayırlısı olsun ama çok merak ediyorum. Geçen sene golden aldım çok zaman ayıramadığım için birisine verdim. Yaklaşık 2 buçuk aydır ingiliz bulldog'u hayranlığı yaşıyorum youtube'da falan her türlü videolarını izledim almayı çok istiyorum ama yine bakamama korkusundan uzak duruyorum. Can sonuçta bebek gibi ilgi isticek

RottingChrist
07-02-2012, 08:05
mümkünse biraz detay verebilirmisiniz. ben ingiliz bulldog ile ilgileniyorum. şartlar hakkında burdan veya pm yoluyla bilgi bekliyorum. tşk.

istediğiniz her ırkı iyi fiata temin edebilirim bursadan bakan varsa mama ve diğer ihtiyaçlar için yardımcı olabilirim

gambit49
07-02-2012, 08:10

mama konusunda yardim alabilir miyim :)

mmert
07-02-2012, 10:40
benim sana önerim rottweiler olabilir ben 4 yıldan beri besliyorum oğlum rocky her konuda memnunum gereksiz havlamaz görüntü olarak ürkütücüdür herkez yanına yanaşmaz akılı söz dinleyen eğitimi kolay bi köpektir ama iyi güzel cinsi bulmak zordur, ben rocky almadan önce senın gibi çok araştırdım aklımda 2 cins vardı bırı roy diğeri kangaldı ama rocky görunnce bütün fikrim değişti hatta cesaret gösterip 1,5 yaşında bı rottweiler aldım veterinerım bile bana kızdı bu yasta rot alırnırmı die ama inan çok memnumum kesinlikle tavsiye ederıim bide rottweiler dısında tavsiyem daha güçlü ama sakin presa canario öneririm benim rocky resmini koydum o lınkden belkı üçretsiz yavru bulabılırsin.
http://www.turkrotts.com/v1/r/147-20101105232913.jpg

Thracian
12-02-2012, 11:51
Arkkadaslar merhaba. Uzun suredir yavru kopek almak istiyordum. bugun bir arkadasima ugradigimda 2 tane yavru kopek vardi ikisini de cok begendim.

ogrendigim kadariyla yaklasik 40 gunkukler anneler av kopegi.

fakat bavalari ayri.

erkek olan pitbull, disi olan rott. ikisi arasinda kaldim. siz ne dersinuz

white light
12-02-2012, 14:59
Arkkadaslar merhaba. Uzun suredir yavru kopek almak istiyordum. bugun bir arkadasima ugradigimda 2 tane yavru kopek vardi ikisini de cok begendim.

ogrendigim kadariyla yaklasik 40 gunkukler anneler av kopegi.

fakat bavalari ayri.

erkek olan pitbull, disi olan rott. ikisi arasinda kaldim. siz ne dersinuz

eger satmayı dusunurse veya ıkısınden herhangı bırı ıcın bana telını verebılırmısın pm olarak talıbım

Thracian
12-02-2012, 15:07
eger satmayı dusunurse veya ıkısınden herhangı bırı ıcın bana telını verebılırmısın pm olarak talıbım

Ikisini de sahiplenme olarak aldik, satilik olarak degil.

yanlis anlasilma olmasindiy yazmak istrim kopekler kirma. ben av kopegi anne rott babadan. disi olani sldim simdi yeri bahcesinde oturuyoruz. oda ayaklarimin altinda uyuyor

ensoztrk
12-02-2012, 16:35

Kütahyaya falan gönderebilirmisiniz yavru köpek olursa.

Bende yavru arıyorum kurt pitbull boxer tercihlerim arasında ama golden falan olursada olur.

mcanx
12-02-2012, 16:44
seçenekler arasında yok ama bence bir dost olarak görülebilecek en iyi köpek: golden retriever

mert_leon
22-01-2013, 16:32
Konuyu bir hortlatıyım dedim. Baya uzun zamandır bir pug edinmek istiyodum annem yıllardır istiyor. Diğer köpeğimiz kıskanır diye tereddüt ediyordum ama pug evde takılcağı için sıkıntı çıkmaz sanırım. Besleyenler varsa nedir ne değildir nasıl huyları vardır bu hayvaların. Kime sorsam çok sakin zararsız pek havlamıyor diyor ama bide size soriyim dedim.

baymustang
22-01-2013, 16:40
yanlış anlaşılmasın etiket ve polimil olmak değil amacım

silinen konulara göre hareket edersek bu konunun yeri otomobil forumumu?

(yanlış anlamayın tekrardan az önce yazdıklarım devamlı bir konuda bulunan açık kalmasını istediğim konular silindide)

mert_leon
22-01-2013, 16:49

(yanlış anlamayın tekrardan az önce yazdıklarım devamlı bir konuda bulunan açık kalmasını istediğim konular silindide)

Konu sohbet konusunda sizin kalmasını istediğiniz konuları tahmin ediyorum ben. Burda gerginlik yaratabilecek her konu siliniyor. Otomobil forumu doğru ama vücut geliştirmeden, avcılığa kadar da çeşitli konular var. Onlarda duruyor sıkıntıda çıkmıyor.

baymustang
22-01-2013, 16:51
Konu sohbet konusunda sizin kalmasını istediğiniz konuları tahmin ediyorum ben. Burda gerginlik yaratabilecek her konu siliniyor. Otomobil forumu doğru ama vücut geliştirmeden, avcılığa kadar da çeşitli konular var. Onlarda duruyor sıkıntıda çıkmıyor.

tekrardan özür diliyorum sizlerden

gerginlik olması mümkün olmayan konulardada sıkıntı çıkıyor.

sadece saygı...

mert_leon
22-01-2013, 16:54
tekrardan özür diliyorum sizlerden

gerginlik olması mümkün olmayan konulardada sıkıntı çıkıyor.

sadece saygı...

Ben konuyu biliyorum saygıda duyuorum hatta okuyordumda güzel güzel. Ama yapıcak birşety yok o tür konularda yada siyasi konularda anlaşmazlık çıkıyor o yüzden yapıcak birşey yok gibi. Gelelim benim PUG ıma :)

nissansunnygti
22-01-2013, 16:55

+1000

:icon_tup:

baymustang
22-01-2013, 16:56
Ben konuyu biliyorum saygıda duyuorum hatta okuyordumda güzel güzel. Ama yapıcak birşety yok o tür konularda yada siyasi konularda anlaşmazlık çıkıyor o yüzden yapıcak birşey yok gibi. Gelelim benim PUG ıma :)

:) hayırlısı olsun bu arada köpekleri elleyemiyorum ama bir köpeğimiz vardı yazlıktaaa garibim hastalandı öldü.

1 senede 4 adet köpek öldü meğersem kulubesi rüzgara karşıymış hastalanıyormuş.

bu arada bendende bir amatör bir bilgi olsun

hayırlı sohbetler...

mert_leon
22-01-2013, 17:09
Teşekkürler. Köpeklere de yazık olmuş.

mert_leon
22-01-2013, 21:21
Tam olarak bundan istiyorum :)
http://glasshalffooldotcom.files.wordpress.com/2012/07/6-pug-cigar.jpg

Chn53
22-01-2013, 21:25
şunun güzelliğine bak yaa :D çok tatlı şerfsiz :D

Bende pug istiyorum ama annem istemiyo , evimiz bahçeli bahçede durur diyorum ama bi türlü ikna edemedim annemi :(

Patisever
22-01-2013, 21:27
cocuk warsa düşünme labrador gelişimede yararlı hatta ayarları msize gruplardan bir köpek konumu takip edin

mert_leon
22-01-2013, 21:35
çocuk yok onumuzdekı 10 yılda olmaz heralde :) bunla ıkımız kankı gıbı takılcaz :)

blumenberg
22-01-2013, 23:04
bende sizin gibi araştırma içerisindeyim, pomeranian'a (boo) karar verdim.. :)

mert_leon
23-01-2013, 00:02
Ben kararı verdimde köpek bulamıorum bi kaç yere sordum 1000 lira diyorlar oda beni çok aşıyo.