PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tamir olamayan Laptop

İbrahim Erdem
07-02-2012, 14:31
Elimde Samsung R522 XS08TR modeli 2 senelik garantisi dolmuş laptop var. 2 hafta önce aşırı ısınması cidden sıkıntı yarattığı için içini açıp fanını temizlemek istedim. Üstündeki tozu süpürge ile alıp anakart altındaki aliminyumu da temizleyip kapattım fakat laptop. Çalışmasına rağmen ekrana görüntü gelmiyordu. Soketleri falan kontrol ettim sıkıntı yoktu. Ben de evimin yakınındaki tamirciye götürdüm. 5 gün sonunda hala hiçbirşey yapmadıkları için geri alıp başka yere götürdüm diğer yer abi bizde parça yok diyip 3-4 gün sonra laptop umu geri verdiler. Eski yere tekrar götürdüm.

En son bugün bana biosta sorun olduğunu ve başka bir aynı model pc nin biosunu kopyalamamız gerektiği bunun için de aynı model başka bir bilgisayar lazım olduğunu söylediler ve laptopum şu anda öyle yatıyor.

Anlamadım açıkçası ve 2 hafta öylesine tamir için aletin peşinde koşmak da canımı sıktı. Sizce ne yapmalıyım?

bilalMW
07-02-2012, 14:35
Monster notebook'a gönderin ücretsiz check etsinler sorunu söylesinler fiyat anlaşırsanız yaptırın kargo parasını bile onlar ödüyor biliyorum. bios kopyalama ile alakalı olduğunu düşünmüyorum şahsen.

İbrahim Erdem
07-02-2012, 14:37
Monster notebook'a gönderin ücretsiz check etsinler sorunu söylesinler fiyat anlaşırsanız yaptırın kargo parasını bile onlar ödüyor biliyorum. bios kopyalama ile alakalı olduğunu düşünmüyorum şahsen.

açıkçası sorunu ben de anlayamadım ekran karında problem yokmuş öyle dediler.

bilalMW
07-02-2012, 14:44
Reklam gibi olmasında Crack Monster'a bir gönder sağlam bir firma. :)

İbrahim Erdem
07-02-2012, 14:49
Reklam gibi olmasında Crack Monster'a bir gönder sağlam bir firma. :)

şimdi internet sitesine bakıyorum. Birkaç yere de sorayım da olmazsa öyle yapacağım.
Teşekkür ettim.

onursumer
07-02-2012, 14:59
çizgi elektronik mecidiyekoyde normalde asus servisi ciddi bir rma labaratuvarına sahipler birsuru anakartımı ekran kartımı hayata dondurduler

işlemci soketi dahil değiştirebilirler

Çizgi RMA Services | Asus Foxconn PowerColor Club3D Partiot Notebook Teknik Servis (http://www.cizgi-rma.com/)

bond777
07-02-2012, 15:07
Ankaradaysan NEOFIX denilen paketi deneyebilirsin.
200tlye herturlu arizayi yapip 1 yılda tamir garantisi veriyorlar.
biz yaptirdik, gayette guzel calisiyor.
..::NEOFİX Garanti Kartı::.. Notebook / Dizüstü Bilgisayar arıza, onarım, laptop, harddisk, garanti kartı, teknik servis, bilgisayar.... (http://www.neofix.com.tr/)

Evrenoz
07-02-2012, 15:30
Neofix enteresanmış gerçekten, incelenebilir.

burkaykalyon
07-02-2012, 16:27
şu ana kadar söyledikleriniz monster, çizgi arıza ve neofix firmaları gözünüz kapalı güveneceğiniz firmalardır. bütün sarf malzemelerini(lehim,havya,flux vs...) çalıştığım firmadan alıyorlar. hatta monster da teknik servis müdürü ile baya bi samimiyim yardımcı olabilirim...

Onurkk06
07-02-2012, 16:56
electroworlde git oranın servisi cüzi miktara tüm marka laptoplara bakyıolar mış

onursumer
07-02-2012, 17:02
electroworlde git oranın servisi cüzi miktara tüm marka laptoplara bakyıolar mış

onların verdikleri yazılım desteği sadece benim bildiğim zaten bi ekipmanları yok yapabiliceklerini sanmıyorum

ayrıca ipad2 yı satıp sadece itunes ile aktivasyona 20-30tl para aıyorlar :D

Brs_eg
07-02-2012, 17:03
onların verdikleri yazılım desteği sadece benim bildiğim zaten bi ekipmanları yok yapabiliceklerini sanmıyorum

vatan'da calişiyordunz galiba :)

onursumer
07-02-2012, 17:05
evet haliyle tüm firmaları yakından takip ediyorum :)

Onuralp
07-02-2012, 17:10
şu ana kadar söyledikleriniz monster, çizgi arıza ve neofix firmaları gözünüz kapalı güveneceğiniz firmalardır. bütün sarf malzemelerini(lehim,havya,flux vs...) çalıştığım firmadan alıyorlar. hatta monster da teknik servis müdürü ile baya bi samimiyim yardımcı olabilirim...

Özel değilse nerede çalışıyorsunuz acaba?

Onurkk06
07-02-2012, 17:15

yok geçen gördüm gitdiğimde laptop vs gibi aletlerinizi gedirin cüzi miktara teknik servis hizmeti verelim diyolardı tabi cüzi miktar onlara göre ne kadar bilmek lazım :D

onursumer
07-02-2012, 17:18
çok iyi para var o işte bende diyorum ama dinlemiyorlar :D

burkaykalyon
07-02-2012, 17:21
Özel değilse nerede çalışıyorsunuz acaba?

esman elektronik'te çalışıyorum.

CaNeR44
07-02-2012, 17:24
perpada 2. kısımda bu işin uzmanı bir tamirci vardı 2 sene önce ekran değiştirmiştim

burkaykalyon
07-02-2012, 17:29
perpa da dataservis var yine perpa da NSM Bilgisayar var bunlar güvenilir firmalardır.

İbrahim Erdem
07-02-2012, 17:39
şuan konyadayım ama haftasonu ankaraya dönüyorum. Bu hafta içinde burada yaptırmaya çalışacam yoksa bozuk haliyle ankaraya götürüp orada deneyeceğim şansımı.

burkaykalyon
07-02-2012, 21:48
şuan konyadayım ama haftasonu ankaraya dönüyorum. Bu hafta içinde burada yaptırmaya çalışacam yoksa bozuk haliyle ankaraya götürüp orada deneyeceğim şansımı.

ankarada 1001 destek bilişim var işlerinde baya bir iyilerdir.isterseniz ankarada yardımcı olacak başka firmalar önerebilirim adresleri ile birlikte.

İbrahim Erdem
08-02-2012, 12:33
ankarada 1001 destek bilişim var işlerinde baya bir iyilerdir.isterseniz ankarada yardımcı olacak başka firmalar önerebilirim adresleri ile birlikte.

konyada umut kalmadı bugün bilgisayarı çıkarıyorum.

Ankarada neofix baya uygun geldi bana. ya da başka adres varsa da düşünebilirim. Şimdiden teşekkürler

burkaykalyon
08-02-2012, 12:54
konyada umut kalmadı bugün bilgisayarı çıkarıyorum.

Ankarada neofix baya uygun geldi bana. ya da başka adres varsa da düşünebilirim. Şimdiden teşekkürler

1001 Destek Bilgisayar Adres:

Selanik Cad. 82/24 Kızılay

Yıldırım Elektronik Adres: (Genellikle malzeme satar ama kesin yönlendireceği biriler vardır Ulus Elektronikçiler Çarşısında)

Konya Sok. No:13 Kat:3 Alkan Plaza Ulus

İbrahim Erdem
24-02-2012, 18:41
19. sayfadan konuya güncel.

en son başka bir yere götürdüm ve 150 tl lik arıza bir anda 400 tl lik anakart arızasına dönüştü. Ya ankaraya getirip orada şansımı deneyecem ya da hurdaya ayırıp 2. el temzi laptop satan varsa pm atmasını isteyeceğim.

edit: neofix garantisi kapsamı dışında kalacağım çünkü laptop kullanıcı hatasından bozuldu.

kop42
24-02-2012, 19:29
ekran gpusunda sorun olmus.fanı soktugun ıcın soguk lehım tarzında ekrana goruntu gelmemesı normal r522 lerın anakartı cok ınce oldugu ıcın normal bga cıhazlarıyla sokup takılmaya calısıtıgı zaman kartta esnemeler ve chıpın oldugu bolgede hafıf yamulmalar olur ınfraled kullanılan bır bga cıhazı ıle tamır yapıldıgı zaman sorun olmuycaktır muhtemelen senın cıhazındakı chıpı sokup tekrar takmaya calıstılar ve buyuk ıhtımallede yolları koparmıslardır bu yuzden ankanart degısımı demıslerdır..

ankaradayım buyur gel bakalım ıncıleyelım..

kulakdan dolma bılgılerle su fırma su ısı yapıyor bu fırma bu ısı yapıyor tarzındakı soylemlere pek fazla takılma konusanların veya soleyenlerın cogu bılgısayar sırketlerı cogu rma dan bı haber ısı tabancasıyla ıs cozmeye calısyorlar bılgın olsun.