PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vti enjektör ve beyin ayarı..

kerimvtec
09-02-2012, 14:59
Aracın uzerınde suan
B16b tepeli piston
CROWER egzantrik
CROWER yay-şapka
BUDDY CLUP ince conta
P28 beyin
ACCEL ateşleme bobini
ACCEL bujı kabloları ve iridyum bujı
Ve RC 550 cc enjektör var.

benım su ankı sorunum enjektorler buyuk oldugu ıcın çiğ benzın sarfıyatım oluyo ve arac bazı anlar fazla yakıt puskurtmesınden dolayı boguluo..ve beyın ayarsız...nasıl bı cozum bulabılırım oem vtı enjektoru aldım suankı enjektorlerı degıstırıp oem vtı enjektoru takıcam ve beyne ayar yaptırmayı dusunuyorum yada oem beynı takıp o sekılde bınsem ne gıbı zararlar meydana gelır...tavsıyenız nedır ? ve ıstanbulda beyın ayarını yapabılecek en ıyı yer neresıdır...

MeRtCaN
09-02-2012, 15:02
P28 beyin varsa enjektorlerı kucultmene gerek yok

beyının low trhotle ayarlarından
beyın ayarını yapacak tuner kısık ayarlar gazlamadıgın zaman fazla benzın yakmazsın
guzel bır set up var
Dr.ecu ıle gorus beyın ayarını en ıyı sekılde yapar

kerimvtec
09-02-2012, 15:07
çok karamsar kaldım VTI kullanmaya yenı basladıgım ıcın fıkır almanın mantıklı olucagını dusundum..pekı beyınden yakıt ayarı yapıldıgında performansta her hangı bır dusus ıle karsılasacakmıyım sonucta suan 550 cc kapasıtelı bı enjektor ama oem olanlar 240 cc bu konuda karamsarlık yasıyorum acıkcası

Talih.b16
09-02-2012, 15:14
senin setupa oem enjektör bile yetebilir pompa ve regülatörde işini çözebilir.310 veya 330 vardı yannış hatırlamıyosam tam gelecektir yada tam bilmiyorum ayarlı bi regülatör alsan oda olabilir tabi bunlardan sonra ayar yine şart

kerimvtec
09-02-2012, 16:42
tesekkur ederım zaman ayırıp yanıtladıgınız için..şu anlık 240 cc oem enjektorlerı ve oem beynı takıcam kafamızda durumu netlestırınce guzel bı hamle yapıcaz inş.

tunceR
09-02-2012, 16:44
bu setupa kısa da miss olur. 4,785

Beterino
09-02-2012, 18:23
Ahhhh Kerimim Ahhhhhhhhhhhhhhhhhh :)

kerimvtec
09-02-2012, 18:59
bırkayım hıc sorma kardesım ya yemın ederım bı ole bı bole doldum artık..az kalsın ılan verıcektım direkten döndüm :D
merak ettıgım tek konu oem beynı taktıgımda performansımda ne kadar dusus olucak artıları ve eksılerı kafam takılan bunlar...bı ıkı gune kadar da hytech headers ve 61 lık ara boruları takıcam..tek sıkıntım oem beyın takınca performansta ne kadar dusu olucak suan beyın ayarsız zaten oem taksam suandan ıyı gıder gıbı gelıyo ama ıste cekımserım çok...

Talih.b16
09-02-2012, 21:08
o piston ve egz ile oem beyin kullanılmaz

kerimvtec
09-02-2012, 22:24
ne gıbı sıkıntılar cıkartır ?? yanı motora bı zararı olurmu kı ?

Tuncay
09-02-2012, 22:29
Daha yürümedik berabar satma kerimim :)
Havalar bi duzelsin acele etme buyuk problemler degil ayar lazim ayar

fsunnetci
09-02-2012, 22:38
ne gıbı sıkıntılar cıkartır ?? yanı motora bı zararı olurmu kı ?

evet olur.hem gereksiz yakıt tüketirsin hemde aracın gitmez,Florya Beşyol Sanayiye gelirsen uygun fiyata yardımcı oluruz.:rolleyes:
egzantrik var aracında OEM enjektör yetiştirmez o yüzden aldığın enjektörler işini görür bence hiç kurcalama..Oem beyin ile vtec açıp redline durumunda bu aracın motoruna tahmin bile edemediğin şekilde zarar verirsin ;)

kerimvtec
09-02-2012, 22:49
tuncay abı zaten sen yanlız kalma dıye aldım vtı :D:D

suankıler 550 cc ve asırı derecede çiğ yakıt atıyo yerı gelıyo boguyo aracı....kafam çok karıştı şimdi ya :/

Talih.b16
09-02-2012, 23:07
ayar yapıcak arkadaşa sorucan 550cc enjectör var diye o sana söyler olup olmıycağını..olmadı oem kullana bilirsin bi benzin pompası ve regülatörüyle kafa karışıcak bişi yok.zaten ayar yapan arkadaşlardan biri okursa yazar buraya olup olmuycağını

kerimvtec
09-02-2012, 23:13
tesekkur ederım ılgılendıgın ıcın...bı kac kısıye sordum uzerındekılerın cc lerı yuksek oldugu ıcın çiğ benzın atışını kısınca otomatıkmen performansıda etkıleyecegını soyledıler..ama yıne en son noktayı sanırım ayar yapıcak olanlar koymalı..en azından ayardan once mudahele edılmelı...suan kafamı kurcalayan oem beynemı gecıs yapsam yoksa p28e ayar yaptırıp o sekıldemı devam etsem :/

sword
09-02-2012, 23:28
okadar malzeme koymussun neptune yada s300 alsaydın keske p28 e

Oz`
09-02-2012, 23:42
tesekkur ederım ılgılendıgın ıcın...bı kac kısıye sordum uzerındekılerın cc lerı yuksek oldugu ıcın çiğ benzın atışını kısınca otomatıkmen performansıda etkıleyecegını soyledıler..ama yıne en son noktayı sanırım ayar yapıcak olanlar koymalı..en azından ayardan once mudahele edılmelı...suan kafamı kurcalayan oem beynemı gecıs yapsam yoksa p28e ayar yaptırıp o sekıldemı devam etsem :/

yaa yok enjektor büyüyünce çok yakar salak lafını kim söylüyorsa lütfen arkadaşlığını kes yada araba konusunda herşeyi bildiğini sanmasına son vermesini söyle :D

enjektor ayarlandığı taktırde CİDDİ büyük olmamak koşuluyla kesinlikle fazla yakmaz kaldıki suzamanda kaliteli enjektorler ile sıkıntı olmuyor :)

çok büyük olduğu taktırde oda ROLANTİde minimum duty yetmiyorsa zengin kalır amma velakin hiçbir yerde büyük enjektore sıkıntı yaratmaz kardeşim

iridyum bujiye ne gerek var? neden kullanıyorsun ben senin yerinde olsam ORginal honda takardım hiç sıkıntısı yok ama aksaraydan değil direk servisten :)

kerimvtec
09-02-2012, 23:54
aslında yaz başına dogru s300 takılabılıtesı var yokta degıl :D:D

ve şöyle bı soylentıye takılıyorum beyınden fazla yakıt yakması kısıldıgında otomatıkmen performanstada dusus olucagı soz konusu dıye..tabı sureklı farklı soylemler duyunca kafa otomatıkmen allak bullak oluyo :)

ya aslında ben aracı yagmurlu havada kapı dısarı cıkarmıcak kadar pıntıyım bırakın gaz pedalına dokunmayı tekerıne taş değse ıkı gun uyuyamıcak derecedeyım :) bu işi en kısa zamanda çözmelıyım yoksa pskolojımı kaybedıcem :D

Oz`
10-02-2012, 00:02
Kesinlikle performance düşüklüğü olmaz Neden olsun enjektor Calibre edilebilen ve ayarlanabilir birşey sana bu salak fikirleri verenin ismi nedir :) hurafelerle yaşıyor diyebiliriz p28 senin bbaya götürücektir yaza doğru s300 al kötü olmaz neptune de alabilirsin amma velakin orjinal beynle gücün düşücektr sıkıntı yasatabilir sana

korkma zamanla köreliccek o sewgin arabay :D

kerimvtec
10-02-2012, 00:08
şimdi uzerndekı enjektorler 550 cc yanı yakıt akımı kısıldgnda enjektorlerden bı sıkntı yasanırmı acaba dıye bı dusunce ıcıne gırıyorum ozamanda...sadece yakıt akımı kısılacak ama performansta her hangı bı kayıp olmuyacak anlamına mı gelıyo yanı demek ıstedıgın..

yok ya benım kı cıdden hastalık ılk arabamdan kalan bırsey...yıllık abonelık alıp her ay meguıars yaptırıp sonra garajda karsısına gecıp bı sıgara yakıp dunyayı kurtarmıscasına sevınen bırıyım yanı :D:D

Oz`
10-02-2012, 00:18
enjektor beygirdüşürmez :) korkma

anladım dediğini ama malesef insanlar ustalar abiler kardşler arabalardan soğutuyor :=)

http://www.drecu.com/gallery/cache/Civic-Turbo-70mm/vth6_530.jpg

Oğlumdan ayrıldm :) üzücü ama gerçek

Beterino
10-02-2012, 21:41
şimdi uzerndekı enjektorler 550 cc yanı yakıt akımı kısıldgnda enjektorlerden bı sıkntı yasanırmı acaba dıye bı dusunce ıcıne gırıyorum ozamanda...sadece yakıt akımı kısılacak ama performansta her hangı bı kayıp olmuyacak anlamına mı gelıyo yanı demek ıstedıgın..

yok ya benım kı cıdden hastalık ılk arabamdan kalan bırsey...yıllık abonelık alıp her ay meguıars yaptırıp sonra garajda karsısına gecıp bı sıgara yakıp dunyayı kurtarmıscasına sevınen bırıyım yanı :D:D

:D:DBak Hala Ne diyo adamm Yauuu Halledices Dedikkkkk :):)

kerimvtec
10-02-2012, 22:11
eyv. birkayımmm ;) start verelım o halde :D

SABRİVTEC
11-02-2012, 00:47
Ahh kerim kardeşim ahh dinlemiyorsun ki neyse sen nasıl istersen..

kerimvtec
11-02-2012, 11:21
sıkıntıları çözdüm abi bakalım allahtan hayırlısı artık..dinlememek nedemek abi olurmu öle şey..