PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çaldığınız enstruman Varmı Varsa Ne Çalılıyorsunuz

ÜSTÜNERC
10-02-2012, 20:26
Merhabalar Müziğe Karsı İlginiz Varmıdır.Arabalara Hepimizin Var Burda Oldugumuz İçin:) Ben Trabzonda Müzik Bölümünde Okuyorum. Ana dersımız Ve Herkese Zorunlu Olan Piyanoyu Çalıyorum.Viyolonsel(çello) calıyorum:) Trabzonda Cesıtlı Senfoni Orkestralarda Konserlerım Oldu.Benim İşim Hobiden cok meslek dıyebılırım.Bizim İşimiz bu Cunku:) Bende Sizin Müziğe bakıs acınızı caldıgınız enstrumanı ogrenmek ısterım.Okulda Verilen Bi anket Var Yorumlarınız Benim İçin Önemlidir.Şimdiden Çok Teşekkürler Saygılar...:)

KSE71
10-02-2012, 20:32
Ben konserlere falan gitmedim daha ama ben de kendi çapımda org çalıyorum. ayrıca bateri gibi şeylere de ilgim var ama daha alamadım.

gurkanerkan
10-02-2012, 20:33
Bağlama öğrenme aşamasındayım henüz.. Önümüzde ki yaza kadar bişeyler çıkarırım heralde :)

drummer582
10-02-2012, 20:36
Tam acmayi dusundugum konu :) nickimdende anlasilacagi gibi bateristim,tum vurmali calgilar aslinda bransim.

yucelebeci
10-02-2012, 20:47
şuan çalamıyorum ama tam bir keman hastasıyım en kısa zamanda kursa başlıycam araştırıyorum şuan

ÜSTÜNERC
10-02-2012, 20:56
Müzik ruhun Gıdasıdır vallaha.muzıksız bır hayat dusunemıyorum 8-9 saat orkestada çello caldıgımı bılıyorum durmadan perısan oluyoruz ama sevıyorum ısımı ya ben :) muzıkle ugrasmak cok guzel bırsey ama sıze bı ricam ve onerım.lütfen nota bılgısıyle bı enstruman ogrenın hem ısınız kolaylasır ve profesyonelce yaparsınız ısınızıde ve temelınız saglam olur:)

Yiğit Ş.
flüt bile çalamıyorum. ıslık zar zor :D

ÜSTÜNERC
Tam acmayi dusundugum konu :) nickimdende anlasilacagi gibi bateristim,tum vurmali calgilar aslinda bransim.

gercekten cok güzel ritm muzıgın babası zaten onsuz olmaz :) basarılarınızın devamını dılıyorum sakın bırakmayın davulu :)

ÜSTÜNERC
10-02-2012, 20:58
flüt bile çalamıyorum. ıslık zar zor :D

yetenek%10 %90 calısmak :) gercekten ınanın calıstıkca bırseyler ortaya cıkıyor karamsar bakmayın bence olaya flüt bıle calamıyorum falan calarsınız nıye calamıcaksınızki neyınız eksık :)

ÜSTÜNERC
10-02-2012, 20:59
şuan çalamıyorum ama tam bir keman hastasıyım en kısa zamanda kursa başlıycam araştırıyorum şuan

baslayın tabi keman guzeldir :) ılk zamanlarda canınız sıkılacak ama bıraz sabır gıy gıy sesı bıtırır ınsanlar derkı bırak sunu elınden kafamızı sısırdın ama sonradan 4-5 ay sonra duzenlı calısırsanız 10 numara keman calarsınız :)

bilalMW
10-02-2012, 20:59
Be gitarı sökmek çok istiyorum ama oturup öğrenmek için vaktim yok evde olmazmı bu iş ?

FiReWaLL
10-02-2012, 21:01
çok güzel ıslık çalıyorum bende :D

ama tam bir kanun hastasıyım biri çalsın kalkmadan başında rakı içerek 3 gün dinlerim valla :)

ArMy
10-02-2012, 21:01
Uzun seneler önce bağlama eğitimi almıştım.Şimdi kendime yeticek kadar tıngırdatıyorum.

drummer582
10-02-2012, 21:02
bırakmam mümkün değil çünkü asıl mesleğim bu benimde sizin gibi :) müzik ayrı bir dünyadır insanın ufkunu genişletir,bir enstruman çalmak hatta daha ziyade müziğin kimyasını,matematiğini öğrenmek,uğraşmak inanılmaz keyifli birşeydir.herkese tavsiye ederim özellikle yeni nesil yani çocuklarımız,kardeşlerimizi bu alana yönlendirmeliyiz..
ağaç yaşken eğilir ancak öğrenmenin yaşı yoktur.benim 40 yaşında davul öğrencim var :)
bence yetenek faso fisodur..yetenekli insanda öğrenir yeteneksiz insanda..sadece yetenekli insan 1 saatte yeteneksiz insan 1 günde öğrenir..ama öğrenir.eğerki istiyorsanız üzerine gidin müziğin,enstrumanın..ben ne insanlar gördüm,çok umutsuz vakalardı ancak onlar bile müzisyen oldular :D

ÜSTÜNERC
Be gitarı sökmek çok istiyorum ama oturup öğrenmek için vaktim yok evde olmazmı bu iş ?

vallaha kendı basınıza bellı bır yere kadar ogrenbılırsınız hanı nota bılgınız varsa daha kolay ogrenırsınız.ama ınternetten el alıstırmalarına bakarak akorlara parmak yerlerıne vs bu sekıldede ogrenbılırsınız.ama vaktınız varsa kurslardan cok guzel sanatlar liselerı konservatuar ogrencılerı sızlere daha yararlı olur cunku kursların yarısı para tuzagı yarım saat ders yapıp bıttı gule gule modunda.aslında ogrenene kadar bırakmamaları lazım ogrencılerın yakasını ama ticarete dokulunce muzık boyle oluyor malesef:(

baretta
Ne zamandır düşünüyordum böyle bir konu açmayı ama çalamadığım için açmıyordum :D

Çok pis klarnet çalmak istiyorum ama sadece youtube da gördüm kendisini :D

Nasıl öğrenilir ki bu iş :)

ÜSTÜNERC
10-02-2012, 21:03
bırakmam mümkün değil çünkü asıl mesleğim bu benimde sizin gibi :) müzik ayrı bir dünyadır insanın ufkunu genişletir,bir enstruman çalmak hatta daha ziyade müziğin kimyasını,matematiğini öğrenmek,uğraşmak inanılmaz keyifli birşeydir.herkese tavsiye ederim özellikle yeni nesil yani çocuklarımız,kardeşlerimizi bu alana yönlendirmeliyiz..
ağaç yaşken eğilir ancak öğrenmenin yaşı yoktur.benim 40 yaşında davul öğrencim var :)
bence yetenek faso fisodur..yetenekli insanda öğrenir yeteneksiz insanda..sadece yetenekli insan 1 saatte yeteneksiz insan 1 günde öğrenir..ama öğrenir.eğerki istiyorsanız üzerine gidin müziğin,enstrumanın..ben ne insanlar gördüm,çok umutsuz vakalardı ancak onlar bile müzisyen oldular :D

kesınlıkle öyle :)

ÜSTÜNERC
10-02-2012, 21:06
Ne zamandır düşünüyordum böyle bir konu açmayı ama çalamadığım için açmıyordum :D

klarnet yan flüt ogrenme asamaları ılk basta gercekten zordur ki her ensturumanın zorlukları vardır kendıne göre.nefesın kuvvetlı olması ıle pek ılgısı yok.diyafraf dedıgımız yere nefesımızı alırız biz muzıkcıler genelde korolarda sarkı soylerken en guzel ve sesımızın en gür temiz dogru sekılde kullanmak ıcın yaptıgımız sey.uflemelı calgılardada boyle olmalı ılk baslarda zorlucaktır ıllakı.ama zamanla olacak ısler bunlar hemen olmuyor.benım bıle birsuru eksıklerım var.muzık boyle bırsey zaten asla sonu yok.sureklı karsına parcalar notalar cıkıyor sonu yok :)

ÜSTÜNERC
10-02-2012, 21:08
çok güzel ıslık çalıyorum bende :D

ama tam bir kanun hastasıyım biri çalsın kalkmadan başında rakı içerek 3 gün dinlerim valla :)

:):):) ıstersenız ogrenbılırsınız bızım ogrencılerımız oluyor 60 yasında amca kanunu calıyor yani ogrenmeye basladı tabıkı 20 yasında ogrencımız gibi hemen kavramıyor hareketlerı hızlı degıl ama ogrenıyor sonuc olarak :) bence her insan 1 ensturumanı kesınlıkle calmalı

drummer582
bence müzikte son yoktur her zaman öğrenilecek bişey vardır,birinin bilmediğine diğeri hakimdir..ben bu işi bitirdim demek zordur,gerçekten müzisyen olmak çok zordur.heleki ülkemizde...

MBuğra
Müzik konusunda tam bir felaketim. Lisede Notaları ezberleyemediğimden dolayı flütte notaları 3-2-1-4 diye kodluyordum :D

belki içimde ukte kalacak ölürken ama ney çalmak çokk ama çok isterdim :rolleyes:

cetinkaya55
10-02-2012, 21:10
Bağlama çalıyorum fakat çok sesli korodan türkü,anadolu türküleri,klasik müzik,caz,metal,hard rock dinlemekten büyük keyif almakla birlikte yan fülüt ve cello faori müzik aletlerindendir...bu konu bitmez bea...:)

pirasa
evde keman var, gitar var ama ben hiç anlamıyom. bi ara ney üflüyodum bi türlü beceremedim.
yıllardır klarnet merakım var abanoz değilde teneke bi klarnet alıp onuda deniyecem :D

ÜSTÜNERC
bu işi bitirdim diyen muzisyen olamaz zaten.cunku muzıgın sonu yok teknıklerın sonu yok. youtubeye gırın dunya kadar farklı teknıkler var kemanda viyolada çelloda yay teknıklerı farklı farklı detaje stacato baglı kısa yay uzun yay vsvs hatta bunları kendı teknıgıyle olusturan ınsanlar bıle var agzım acık ızlıyorum.gercekten bu ısın sonu yok

driftboy
bi ara gitar çalmaya heveslendim hatta kursa başladım. 2 . gün kurstan bi kızla tanıştım sonra kursu filan ektik devamlı oda yarım kaldı :D

ÜSTÜNERC
10-02-2012, 21:12
Bağlama çalıyorum fakat çok sesli korodan türkü,anadolu türküleri,klasik müzik,caz,metal,hard rock dinlemekten büyük keyif almakla birlikte yan fülüt ve cello faori müzik aletlerindendir...bu konu bitmez bea...:)

ne güzel abi be abi ogrenmekte fayda var her tür muzık bence dınlenmelı ayrım yapmamız ıcın kaliteli muzıkle kalitesizi ayırt etmek ıcın arabeskte dınlerım rapte dınlerım jazzta dınlerım popta dınlerım cunku ayırt etmem gerekıyor kaliteli olanla kalitesisi arabeski hakkını vererek yapan var orhan gencebay gibi örnekler.Fazla ısım vermek ıstemıyorum polemik olmasın diye:D

ÜSTÜNERC
10-02-2012, 21:13
evde keman var, gitar var ama ben hiç anlamıyom. bi ara ney üflüyodum bi türlü beceremedim.
yıllardır klarnet merakım var abanoz değilde teneke bi klarnet alıp onuda deniyecem :D

üflemeli calgılar zordur hemen olabılecek seyler degıl dedıgım gibi diyafram cok onemlıdır uflemelı calgılarda.nefesimizi dogru kullanmalıyız.ama bence bırakmayın bırseylerle ugrasın muzık hayattır candır :)

drummer582
10-02-2012, 21:13
kesinlikle kaliteli olan her müzik güzeldir,tarz ayırt etmek mantıksız olur...

ÜSTÜNERC
10-02-2012, 21:15
Müzik konusunda tam bir felaketim. Lisede Notaları ezberleyemediğimden dolayı flütte notaları 3-2-1-4 diye kodluyordum :D

belki içimde ukte kalacak ölürken ama ney çalmak çokk ama çok isterdim :rolleyes:

bızım pıyano calarken kodladıgımız seyler oluyor muzıkte kodlama ve sıfreleme vardır zaten :) kucuk ogrencılerıme oyun gıbı ogretıyorum.2 vurusluk notayı altındakı notayı o onun dusmanı onu kovalıyor vs vs gibi :)

oytun200sx
herhangi bir enstrüman çalmıyorum ama trompet çalmayı çok istiyorum.küba ve latin amerika müziklerini dinlemek gerçekten keyifli.

FRTDI
Amator klarnet caliyorum bende. Zamaninda abanoz klarnet almistim ama su an yogunluktan bayadir elimi surmuyorum. Soran arkadaslar olmus ogrenmesi cok zor degil ama surekli calismak gerekiyor parmaklari hizlandirmak icin ve diyaframi acmak icin. Hatta ilk basladigim zamanlarda basim donerdi kendi zorlamaktan ama sonrasinda gercekten keyiflidir oturup kendinizi bile huzunlendirebilirsiniz :):)

E tabi belirli bi seviye ogrendikten sonra suslemeler basliyor bunlari yapabilmek icinde biraz muzik kulagi lazim..:)

baretta
klarnet yan flüt ogrenme asamaları ılk basta gercekten zordur ki her ensturumanın zorlukları vardır kendıne göre.nefesın kuvvetlı olması ıle pek ılgısı yok.diyafraf dedıgımız yere nefesımızı alırız biz muzıkcıler genelde korolarda sarkı soylerken en guzel ve sesımızın en gür temiz dogru sekılde kullanmak ıcın yaptıgımız sey.uflemelı calgılardada boyle olmalı ılk baslarda zorlucaktır ıllakı.ama zamanla olacak ısler bunlar hemen olmuyor.benım bıle birsuru eksıklerım var.muzık boyle bırsey zaten asla sonu yok.sureklı karsına parcalar notalar cıkıyor sonu yok :)

hayır ben hiç nota falan birşey bilmiyorum ki :D öğrenmeye de pek cesaretim yok zaten çok yakın bir arkadaşım falan çalacak ki öğretsin bana kursa gitmek falan bana göre değil :D

baretta
10-02-2012, 21:17
Amator klarnet caliyorum bende. Zamaninda abanoz klarnet almistim ama su an yogunluktan bayadir elimi surmuyorum. Soran arkadaslar olmus ogrenmesi cok zor degil ama surekli calismak gerekiyor parmaklari hizlandirmak icin ve diyaframi acmak icin. Hatta ilk basladigim zamanlarda basim donerdi kendi zorlamaktan ama sonrasinda gercekten keyiflidir oturup kendinizi bile huzunlendirebilirsiniz :):)

E tabi belirli bi seviye ogrendikten sonra suslemeler basliyor bunlari yapabilmek icinde biraz muzik kulagi lazim..:)

Nasıl başlanır bu klarnete , nasıl bir klarnet alarak başlamalı , notalarını nereden naısl ögrenebilirim :D

cetinkaya55
10-02-2012, 21:18
ne güzel abi be abi ogrenmekte fayda var her tür muzık bence dınlenmelı ayrım yapmamız ıcın kaliteli muzıkle kalitesizi ayırt etmek ıcın arabeskte dınlerım rapte dınlerım jazzta dınlerım popta dınlerım cunku ayırt etmem gerekıyor kaliteli olanla kalitesisi arabeski hakkını vererek yapan var orhan gencebay gibi örnekler.Fazla ısım vermek ıstemıyorum polemik olmasın diye:D

evet dostum ülkemizde hakkı ile müzik yapan çok insan var,saymakla bitmez ama polimik olur,saymayalım bencede:D

onursumer
10-02-2012, 21:18
müzik aletlerini seviyorum çok iyi olmasamda tıngırtadabiliyorum

azçok gitar çalıyorum bunun dışında klavyeli piano vs gibi aletlere elim çok yatkındır nota bilgim çok yok ama kulağım iyidir :)

ayrıca evimde kemençe,keman,klarnet,klasik-elektroklasik,elektro gitarım mevcut

vakit buldukça tıngırtatıyorum :)

FRTDI
10-02-2012, 21:31
Nasıl başlanır bu klarnete , nasıl bir klarnet alarak başlamalı , notalarını nereden naısl ögrenebilirim :D

Turk muziginde sol klarnet kullanilir bende sol klarnet caliyorum. Abanozlarin fiyatlari biraz yuksek 1750-2500 arasi tabi daha ucuklarida var ama baslangic icin bence gereksiz olur. Bu yuzden tavsiyem fiber klarnet alarak baslayabilirsiniz onlarda 600tl den basliyor yillarca kullanirsiniz. Tabi daha dusuk fiyatlilarda var ama iyi ses vermezler.

Calmak icin notalari internetten bulabilirsiniz ama ogrenmek icin mutlaka bilen birisinden ders almaniz lazim. Bazi detaylari ogrenemezseniz o klarnetin olusturdugu ahengi yakalayamayabilirsiniz. Tabi hersey de oldugu gibi calismak emek vermek lazim..

drummer582
10-02-2012, 21:31
Ulkemizde muzik yapmakda muzisyen olmakda cok zor,insanlarin beklentileri bakis acilari cok farkli.

pirasa
10-02-2012, 21:40
üflemeli calgılar zordur hemen olabılecek seyler degıl dedıgım gibi diyafram cok onemlıdır uflemelı calgılarda.nefesimizi dogru kullanmalıyız.ama bence bırakmayın bırseylerle ugrasın muzık hayattır candır :)

baba 60 yaşına dayandı. evde o yokken çalışmam lazım :D oda hep evde. böyle parklarda bahçelerde gitar, klarnet, ney çalan insanlar görüyodum, iyi çalanlarıda vardı yeni öğrenmişleri de. hep merak ederdim tek başlarına nabıyolar diye :D demekki evden kovmuşlar şimdi şimdi anlıyorum :D

::ZaFeR::
10-02-2012, 21:45
lise yıllarımda müzik dersi dolayısıyla flüt çalmayı öğrenmiştim.Arkadaşında dediği gibi çalışınca oluyormuş onu farkettim o zaman.Ben de org ya elektro bağlama çalmasını öğrenmek isterdim.Ney çalması biraz zormuş onu duydum.Bateri de hoşuma gidiyor :)

SekoLive
10-02-2012, 21:47
cok ufakken bağlama kursuna gittim. nota dersleri cok sıktı çalmayı beceremedk. hala içimdedir bi bağlama çalabilmek... boş zamanım oldugunda inş öğrenicem :)

rebelh
10-02-2012, 21:48
6 sene davul(bateri) çaldım sonra son 2 senesi profesyoneldi ankarada alt grup olarak falan sahne alıyoduk yaklaşık 10 yıldırda bilimum gitar çeşitlerini çalıyorum amatör olarak.. bi arada org klavye tarzı tuşlu bi başlangıç yapıcam.. müzik iyidir :)

rebelh
10-02-2012, 21:51

bende seni merak ediodum ankarada bi yerde çaldın mı hiç ne tarz çalıodunuz bende bateristtim :)

izmirlicem
10-02-2012, 22:27
piano-bateri-keman :)

MehmetCanA.
10-02-2012, 22:30
Benimde bi kemençe geçmişim oldu :) Sonra bi takım olaylar oldu satmak zorunda kaldım kemençemi. Sonrada bi daha almak falan kısmet olmadı.

UmutRıza
10-02-2012, 23:07
Bağlama çalarım :)

Şahan
10-02-2012, 23:11
müzik önemlidir gerçekten..bass gitar, elektro ve davul çalıyorum 9 senedir..ben tamamen keyfine yapıyorum..3-4 barda çalmışlığım vardır..gerçekten müziksiz olmaz..

fatihcakin
10-02-2012, 23:12
Ney ve bağlama ufak ufak öğrenmeye başlıyorum.

güneşbalkan
10-02-2012, 23:14
bende yaklaşık 4 yıldır davul(bateri) çalıyorum aslında çalıyorum demeye dilim varmıyor çünkü dipsiz bir kuyu.bu senede müzik bölümüne hazırlanıyorum yoğun bir kurs temposu içindeyim.matematiği iyi olan bir insanın müziği kavraması daha kolay oluyor.tabi bide bunun enstrumanistlik kısmı var.teoride öğrenilen bilgiyi enstrumana aktarmak

BilalAkbayır
10-02-2012, 23:32
Amatör de olsa bağlama çalıyorum.

Serkan06
10-02-2012, 23:34
egeli olmamdan sebep hep klarnet çalmak istemişimdir, ama bu kadar sigara içmeyle calamayız herhalde :(

kickbuttowski
10-02-2012, 23:39
Lisedeyken doom-death metal grubum vardi elektro gitar caliyordum.. Gecen sene akustik gitar aldim hosuma giden bir sarki duyarsam caliyorum elektroyuda iste amfi bulursam takip jackimi inletiyorum :)

ibooo
10-02-2012, 23:42
yokmu güzel kanun çalan dinlesek :D

mmustu
10-02-2012, 23:43
yokmu güzel kanun çalan dinlesek :D

dimi lan

Ud-Kanun ve klarnet beni benden alır :D bi fasıl yapmak lazım :D

onurunal
10-02-2012, 23:44
seçmeli bass gitar dersi aldım.... bass gitarı da aldım... 4 ay oldu daha bi boka benzemiyo çaldıklarım....

Sercan K.
10-02-2012, 23:45
Hayatımın 6 yılını bir fiil bağlamaya verdim.Kursta şelpe dersi veriyodum ama bıraktım .Çok büyük özveri lazım müzikle uğraşmak biyerlere gelmek için.Dipsiz kuyu gerçekten.nota bilgimde ileri düzeydeydi.Ama çok nankör müzik şimdi her geçen gün paslanıyorum :(

Mehmet Gazihan
10-02-2012, 23:47
Müzik Matematik ilişkisi çok ilginç, matematiğe bak daha nelere yarıyor.

mmustu
10-02-2012, 23:48
Müzik Matematik ilişkisi çok ilginç, matematiğe bak daha nelere yarıyor.

illuminati var bu işin içindede :D

ali_utku
10-02-2012, 23:49
Fena halde bateri çalmak istiyorum ama suanda kursa ayıracak vaktim yok.

Klarneti de severim.yurtta kaldigim yıl klarnet çalan bı arkadasımız vardı.bayagi sağlam çalıyordu.yurdun alayı alkolik olmuştu cocuğun yüzünden :D

Serkan06
10-02-2012, 23:50
Klarneti de severim.yurtta kaldigim yıl klarnet çalan bı arkadasımız vardı.bayagi sağlam çalıyordu.yurdun alayı alkolik olmuştu cocuğun yüzünden :D[/QUOTE]

:D :D :D :D

Mehmet Gazihan
10-02-2012, 23:53
illuminati var bu işin içindede :D

HgsVqIkvjMk

pis ilüminaticidir..

Falmor
10-02-2012, 23:56
Amatör olarak davul çalıyorum.Aslında 19 yaşında başlamıştım ancak hem imkansızlık hem de yer zaman kısıtlamasından daha 6 ay önce alabildim evime ilk davulumu.Onun dışında çok daha amatör olarak bass gitar ve klavyeli aletlerede elim yatkındır.

Berk7767
10-02-2012, 23:58
aile meslegi olarak müzikle ilgileniyorum:) gitar çalıyorum bu sene konservatuara giricem insallah:)

Serkan06
11-02-2012, 00:02
HgsVqIkvjMk

pis ilüminaticidir..

dayı iyiymiş gece gece aldı götürdü...

ibooo
11-02-2012, 00:12
8x-s2q5Ytok

bu çocuk harbi başarılı canlı dinlemeniz lazım :D

63owen63
11-02-2012, 00:13
ritm enstrümanlara elim yatkındır benimde , biraz davul, darbuka, cajon,bendir ,tef , hepsinden azıcık :)

Berk7767
11-02-2012, 00:14
İsmail TUNÇBİLEK ilter KURCALA STÜDYO - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=mgV1GNbdYGE)
Buda benden olsun

erdem325
11-02-2012, 00:17
peki siz muzikle ugrastiginiza gore hangi enstrumanlarla baslamak daha iyi olabilir?
yani sizin fikriniz nedir bu konuda?
ben cocukken buyuk heveslerle org almistim, servet para verdirmistim hatta o yillarda bizimkilere, ama elektronik merakim muzik merakimi yendi birgun, orgu sokup inceliyordum, daha sonra lan bu kadar malzemeyi soksem odam yedek parca deposu olur diye salakca bir dusunceyle orgu yedek parca haline getirmistim :D
3-4 yil kadar once bi arkadasimla mersin de adini unuttugum bi yerde (kibris cikarmasinda tr den gemilerin kalktigi yerdi) ney icin kamis kesmeye gittik, baya bi kamis kesmistik, onlari konyada bi neyzene gonderdik, mansur ney cikarsa diger butun kamislar onun olsun o kamisla bana mansur ney yapsin demistim dedigim gibi oldu, evde bir ney var, ilk baslarda baya heveslenmistim biraz calar gibiydim, nerdeyse butun notalari ufleyebiliyordum ama nota bilgisi falan olmayinca karambole biseyler calmaya calismak skti ve o gun bu gundur salonda dekor olarak duruyor :D

bass gitar, cumbus, ud ve kanun u cok seviyorum ama zorlar sanirim onlarda..

kurtbil
11-02-2012, 00:20
10 senedir bass gitar çalıyorum.Ek olarak gitarda ve parçayı yürütebilecek kadar da davul çalabiliyorum :) 3 farklı tarz da grubum var.Biri ile Türkiyede underground olan tarzların başında indie-post rock yapıyorum.2007 den beri Peyotenin sabit gruplarından biri olduk :) Diğer bir grubum ise daha çok Cover üzerine çalışma yapan ve şuan paramı kazandığım bir grup.Daha iki gün önce Uludağ Grand Yazıcıdaydık.3.grubum ise sene sonunda Albüm çıkaracağımız alternatif-pop rock tarzında bir grup.Müziğe ilk başladığım zamanları düşünecek olursam cebime para girene kadar bayağı para harcadım.Belli dönemlerde hobi olarak kalacağını bile düşündüm ama bugün çok şükür mesleğim müzik diyebiliyorum.Türkiyede gerek müzik yapmak maddi imkanlar kısıtlı olduğun sürece cidden zor.Yurtdışında 500 dolara satılan enstruman burada 1000 dolara satılıyor.İstediğinize paranız da olsa anında sahip olamıyorsunuz çoğu zaman.Stüdyo kiraları, kayıt bedelleri ucuz değil.Amerikadan arkadaşıma aldırdığım bass gitarın burada 1500 euroya satılıyor olması cidden acı bir durum.

cliver
11-02-2012, 00:21
hep saksafon çalmayı istemişimdir kursuna gidicem yaza inşallah

Berk7767
11-02-2012, 00:24
ailede ud ve kanun calan var babam kanun calar eger türk müzigine ilgiliyseniz gerçekten çok keyifli bi enstrumandır bence hangisine eliniz daha yatkınsa onla başlaamanız daha iyi olacaktır ben gitarı seçtim çünkü ilk calmaya basladıgımda pek zorlanmamıştım elim yatkındı gitara ve devam ettim:)ya her enstrumanın zor yanları var onun için su zorlar diyemem bence deneyip karar vermelisiniz hangisine eliniz daha yatkınsa :)

kurtbil
11-02-2012, 00:25
peki siz muzikle ugrastiginiza gore hangi enstrumanlarla baslamak daha iyi olabilir?
ben cocukken buyuk heveslerle org almistim, servet para verdirmistim hatta o yillarda bizimkilere, ama elektronik merakim muzik merakimi yendi birgun, orgu sokup inceliyordum, daha sonra lan bu kadar malzemeyi soksem odam yedek parca deposu olur diye salakca bir dusunceyle orgu yedek parca haline getirmistim :D
3-4 yil kadar once bi arkadasimla mersin de adini unuttugum bi yerde (kibris cikarmasinda tr den gemilerin kalktigi yerdi) ney icin kamis kesmeye gittik, baya bi kamis kesmistik, onlari konyada bi neyzene gonderdik, mansur ney cikarsa diger butun kamislar onun olsun o kamisla bana mansur ney yapsin demistim dedigim gibi oldu, evde bir ney var, ilk baslarda baya heveslenmistim biraz calar gibiydim, nerdeyse butun notalari ufleyebiliyordum ama nota bilgisi falan olmayinca karambole biseyler calmaya calismak skti ve o gun bu gundur salonda dekor olarak duruyor :D

Öğrenme kısmı tamamen ilgi alakaya kalmış bir durum aslında.Çaldığın enstrumanı tanırsan ve nasıl çalınacağı hakkında ilgili dökümanları,videoları takip edersen yapamayacağın bir durum olmaz.Günümüzde müziğe başlayanların en büyük şansı en basitinden Youtube da binlerce paylaşılmış derslerin olmasıdır.Tabi herşeyin ötesinde kulak eğitimininde iyi olması lazım.Kulak olmadıktan sonra ezberden öteye geçilemez

EgemeN.
11-02-2012, 00:34

Tavsiyem enstrüman için ön yargılı olmayın çünkü bu önünüze ciddi engel olarak çıkar.İçinizden en çok geleni,en çok istediğinizi seçin öteki türlü sırf birşeyler çalmış için çalmış oluyorsunuz haliyle de sıkılıp bırakmanız çok da uzun sürmüyor.Ayrıca kulaktan yani dinleyerek tabiki çalınabilir ancak yeni başlayacaksanız ben karadüzen yerine enstrümanın teknikleriyle çalmayı öğrenmenizi öneririm.Hem zamandan kazanır yol katedersiniz(ama biraz sabır lazım) hem de gerçekten keyif alırsınız

Berk7767
11-02-2012, 00:36
Öğrenme kısmı tamamen ilgi alakaya kalmış bir durum aslında.Çaldığın enstrumanı tanırsan ve nasıl çalınacağı hakkında ilgili dökümanları,videoları takip edersen yapamayacağın bir durum olmaz.Günümüzde müziğe başlayanların en büyük şansı en basitinden Youtube da binlerce paylaşılmış derslerin olmasıdır.Tabi herşeyin ötesinde kulak eğitimininde iyi olması lazım.Kulak olmadıktan sonra ezberden öteye geçilemez

Ben youtubedan başlıyanların müzikle pek ileri gidebilcegini sanmıyorum yani ilerler tamam ögrenir ufak biseyler ama gerçekten profosyonel olacaklarını düşünmüyorum cevremde örneklerinide çok gördüm arada istisnalar oluyo tabi onun yerine düzgün bi hocadan solfej ve sectiginiz enstrumanın dersleri alınırsa cok daha başarılı olunur kulak olmadan gerçekten çok zor hoş ülkemizde ne müzisyenim diye geçinen insanlar var kulak ve müzik bilgisinden yoksun:):)

erdem325
11-02-2012, 00:36
ailede ud ve kanun calan var babam kanun calar eger türk müzigine ilgiliyseniz gerçekten çok keyifli bi enstrumandır bence hangisine eliniz daha yatkınsa onla başlaamanız daha iyi olacaktır ben gitarı seçtim çünkü ilk calmaya basladıgımda pek zorlanmamıştım elim yatkındı gitara ve devam ettim:)ya her enstrumanın zor yanları var onun için su zorlar diyemem bence deneyip karar vermelisiniz hangisine eliniz daha yatkınsa :)

denemek lazim aslinda haklisinizda kanun calan falan birini bulmak sknti :)
4 gun once arkadasimin kizarkadasi ud caliyormus yeni yeni, onun evine gittik, biraz denedim falan, cok hos geldi ilk etapta ama bi halt anlamadim perde falan yok neye gore nota basiyolar garip yani :)

kulak var yok bende kestiremiyorum aslinda yani bilemiyorum neye gore var yada yok diyebilecegimi :)
ama bilgisayarda bu klavye ile saz calma programlari falan varya hani onlarda nota falan bilmeden bi kac turku calabilmisligim var, bu kulak var anlamina gelebilirmi mesela?

Berk7767
11-02-2012, 00:39
istanbulda olsaydınız kanun calan ve ögreten birini bulurdum ama ankarada bulabilcegimi pek sanmıyorum:):)

erdem325
11-02-2012, 00:40
Tavsiyem enstrüman için ön yargılı olmayın çünkü bu önünüze ciddi engel olarak çıkar.İçinizden en çok geleni,en çok istediğinizi seçin öteki türlü sırf birşeyler çalmış için çalmış oluyorsunuz haliyle de sıkılıp bırakmanız çok da uzun sürmüyor.Ayrıca kulaktan yani dinleyerek tabiki çalınabilir ancak yeni başlayacaksanız ben karadüzen yerine enstrümanın teknikleriyle çalmayı öğrenmenizi öneririm.Hem zamandan kazanır yol katedersiniz(ama biraz sabır lazım) hem de gerçekten keyif alırsınız

sanirim benim sorunum onyargidan ziyade biraz maymun istahli olmakla alakali..
ney elime gecene kadar acayip hevesliydim ama sonra baktimki pek de bana gore degilmis :)
aslinda en cok hani boyle dinlemekten keyif aldiklarim,
kanun-cumbus-ud-bass gitar..
ama kanun calanlari izlerken bile takip edemiyorum resmen, kenardan surekli akord mu yapiyorlar ne yapiyorlarsa artik cok karisik geliyor gozume..

HondatugraL
11-02-2012, 00:41
uzun sap bağlama çalıodum 5-6. sınıfta sonra kucuk parmağı kullanma aşamasına geldık kullanamadım skıldım bıraktım şuan tek bildiğim RE notasının yeri :D

erdem325
11-02-2012, 00:42
istanbulda olsaydınız kanun calan ve ögreten birini bulurdum ama ankarada bulabilcegimi pek sanmıyorum:):)

tesekkur ediyorum ilgi alakaya, ben hani boyle muzikten ekmek yiyeyim, grup kurayim falan filan tarzinda degil de sadece bir enstrumani duzgunce calabileyim, arasira kendi kendime yada en fazla samimi arkadaslar arasinda calar zevk aliriz baabinda dusunuyorum..

Boost Up
11-02-2012, 00:43

olm git içeri söyle döktürsün:hehe:

Berk7767
11-02-2012, 00:45
AYTAC DOGAN - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=qhs7KP_Q97k)
birde kanun videosu olsun:D

Berk7767
11-02-2012, 00:46
olm git içeri söyle döktürsün:hehe:

kanka ts uyuyor hiç bulaşmam küfür edicek şimdi:D

Boost Up
11-02-2012, 00:47
kanka ts uyuyor hiç bulaşmam küfür edicek şimdi:D

erkenci:D:D

Berk7767
11-02-2012, 00:47
tesekkur ediyorum ilgi alakaya, ben hani boyle muzikten ekmek yiyeyim, grup kurayim falan filan tarzinda degil de sadece bir enstrumani duzgunce calabileyim, arasira kendi kendime yada en fazla samimi arkadaslar arasinda calar zevk aliriz baabinda dusunuyorum..

ne demek müzik güzel hobidir vallaha bir enstrumana başlamanızı tavsiye ederim:)

Berk7767
11-02-2012, 00:48
erkenci:D:D

aynen bende şaşırdım çalıştı baya erkende gitti sabah:D biliyosun albüm sezonu açıldı:D

EgemeN.
11-02-2012, 00:49
sanirim benim sorunum onyargidan ziyade biraz maymun istahli olmakla alakali..
ney elime gecene kadar acayip hevesliydim ama sonra baktimki pek de bana gore degilmis :)
aslinda en cok hani boyle dinlemekten keyif aldiklarim,
kanun-cumbus-ud-bass gitar..
ama kanun calanlari izlerken bile takip edemiyorum resmen, kenardan surekli akord mu yapiyorlar ne yapiyorlarsa artik cok karisik geliyor gozume..

İşte işin zor kısımlarından biri karar vermek :) Çok fazla enstrümana ilgi duymak çok doğal tabiki ancak hakkını vererek çalmak için enstrümanla baya mesai tüketmek gerekiyor ancak o zaman o karışık gelen kısımlar bi süre sonunda daha anlaşılır hale geliyor.Tabi iyi bir hocadan eğitim alıyorsanız bu süre daha da kısalabilir.Bence birini seçin,alabiliyorsanız düzgün bir hocadan ders alın.Biraz zaman geçipte enstrümana hakim olduğunuzda diğerlerinede el atabilirsiniz :)

erdem325
11-02-2012, 00:49
ne demek müzik güzel hobidir vallaha bir enstrumana başlamanızı tavsiye ederim:)

sabredip bu sefer nokta atisi yapicam bakalim artik ya nasip :)

erdem325
11-02-2012, 00:52
İşte işin zor kısımlarından biri karar vermek :) Çok fazla enstrümana ilgi duymak çok doğal tabiki ancak hakkını vererek çalmak için enstrümanla baya mesai tüketmek gerekiyor ancak o zaman o karışık gelen kısımlar bi süre sonunda daha anlaşılır hale geliyor.Tabi iyi bir hocadan eğitim alıyorsanız bu süre daha da kısalabilir.Bence birini seçin,alabiliyorsanız düzgün bir hocadan ders alın.Biraz zaman geçipte enstrümana hakim olduğunuzda diğerlerinede el atabilirsiniz :)

ogrencilik hayatim bitmeden bu isi yaparsam guzel olabilir..
soylediklerinizde cok haklisiniz, karar verip secmek gerek birini..
biraz sabredeyim de bu sefer hakkaten keyif alacagim bi enstruman seceyim bari :)

ibooo
11-02-2012, 00:56
hep saksafon çalmayı istemişimdir kursuna gidicem yaza inşallah

yakışırrrr videonuda paylaşırsın ilk saksafonu çalınca

Cliosportve
11-02-2012, 00:59
15 sene oldu Bağlama ve gitar çalıyorum
Çeşitli gruplarlan çaldım zamanında
O işlerinde sonu geldi
Az evvel bağlama gitar canlı çalmalar yaptık siteden arkadaşlarlan
Güzel bir akşamdı
CECO - AHM - Percusionali beraberdik

kurtbil
11-02-2012, 01:00
Ben youtubedan başlıyanların müzikle pek ileri gidebilcegini sanmıyorum yani ilerler tamam ögrenir ufak biseyler ama gerçekten profosyonel olacaklarını düşünmüyorum cevremde örneklerinide çok gördüm arada istisnalar oluyo tabi onun yerine düzgün bi hocadan solfej ve sectiginiz enstrumanın dersleri alınırsa cok daha başarılı olunur kulak olmadan gerçekten çok zor hoş ülkemizde ne müzisyenim diye geçinen insanlar var kulak ve müzik bilgisinden yoksun:):)

Youtube bu işte yardımcı olabilecek en basit örnek zaten.Nette yığınla döküman var buna ek olarak.Hocadan ders almak dökümanla ya da videolarla uğraşmaktan çok daha büyük bir nimet.Kaldıki onda da iyi hocayı seçmek lazım.Profesyonel anlamda müzisyen olma kısmı tamamen kişinin yetenek ve ilgi alaksı kalmış bir durumdur.Bugün internette Berklee nin derslerinin bile pdf lerini bulabiliyorken bir şey öğrenmek için illaki hocayı beklemek tembellik olur

Berk7767
11-02-2012, 01:04
yok benim demek istedigim düzgün bi hocadan ders almadan profosyonel bi müzisyen zaten olunamaz videolarla kaldı ki ilgi ve alakasız bir insan videolardanda ufak tefek seyler ögrenemez

ACYV
11-02-2012, 01:05
sol klarnet

agresive
11-02-2012, 01:29
bende bass gitaristim lise yıllarında bir grup kurmuştuk 1 yıl önce bıraktım izmirde baya ses getirmiştik amatör gruplar arasında izmirde tek sayılırıdık ama baktımki iş hayatı engelliyor o yüzden bıraktım bende eski grubumun myspace sayfası :D SiNEK | Kostenlose Musik, Tourdaten, Fotos, Videos (http://www.myspace.com/sinekband) grup listesinde adım yok ama fotolardaki boxerı görünen benim :D

hakotech
11-02-2012, 01:33
ulan bu ortamdada flüt çalıyorum denmezki arkadaş..

kurtbil
11-02-2012, 01:35
yok benim demek istedigim düzgün bi hocadan ders almadan profosyonel bi müzisyen zaten olunamaz videolarla kaldı ki ilgi ve alakasız bir insan videolardanda ufak tefek seyler ögrenemez

O tamamen ön yargı.Piyasada bu tezi çürütecek çok fazla müzisyen var.İyi bir hocadan ders almak her zaman için artıdır,alınmalıdır da.İşin sonunda bilgiyi de aktaran insan senden benden farklı değil :) Önemli olan doğru bilgiye ulaşmaktır,bu ister hocadan gelsin ister kitaptan ister videodan gelsin.Kişi kendini geliştirdiği sürece profesyonel olabilir.Bu işte farklı yollardan geçerek çok başarılı olmuş isimler söz konusuyken genellemeler yapmak yanlış olur

agresive
11-02-2012, 01:44

ben sadece 2 kere bass gitar dersine gittim ve baktım parmak alıştırmaları vs sarmadı beni sonra gitar pro ve youtube dan izlediğim videolar netten bulduğum bass tab'ları sayesinde kendim çalmaya başladım tabi bass gitar kulak işidir birazda ve inanın şuanda hiç bir notayı bilmem tabiki yetenek işidir bu yeteneğiniz varsa ders almadan da enstrüman çalabilirsiniz azminiz olduğu sürece

Berk7767
11-02-2012, 01:46
O tamamen ön yargı.Piyasada bu tezi çürütecek çok fazla müzisyen var.İyi bir hocadan ders almak her zaman için artıdır,alınmalıdır da.İşin sonunda bilgiyi de aktaran insan senden benden farklı değil :) Önemli olan doğru bilgiye ulaşmaktır,bu ister hocadan gelsin ister kitaptan ister videodan gelsin.Kişi kendini geliştirdiği sürece profesyonel olabilir.Bu işte farklı yollardan geçerek çok başarılı olmuş isimler söz konusuyken genellemeler yapmak yanlış olur

İyi bi hocadan ders almak artıdır ve şarttır bana göre çevremde pek çok insan var müzisyen gerçekten bu işin içinde biri olarak pek çok örneklerinide gördüm egitim almadan dediginiz gibi berklee nin veya başka okulların kaynaklarında faydalanan ve gerçekten bu işin solfej(nota bilgisi) egitimini görmeden veya enstrumanı düzgün bi hocadan ögrenmeden müzisyen olunmuyor bilmiyorum sizin müzisyen görüşünüz nedir ama bana göre her kulagı olan müzisyen degildir.

Berk7767
11-02-2012, 01:48
ben sadece 2 kere bass gitar dersine gittim ve baktım parmak alıştırmaları vs sarmadı beni sonra gitar pro ve youtube dan izlediğim videolar netten bulduğum bass tab'ları sayesinde kendim çalmaya başladım tabi bass gitar kulak işidir birazda ve inanın şuanda hiç bir notayı bilmem tabiki yetenek işidir bu yeteneğiniz varsa ders almadan da enstrüman çalabilirsiniz azminiz olduğu sürece

dedigim seyi hala anlamadınız sanırsam enstruman calabilirsiniz herkez çalabilir ama gerçekten müzisyen olmak çok farklı ben bundan bahsediyorum

agresive
11-02-2012, 01:51
anlıyorum katılıyorumda müzik bilgisi olan biri sadece kulağı iyi olan ritim duygusu becersi olan bir insandan çok daha iyi olabilir fakat benimde demek istediğim şuan piyasada nota bilmese bile çok iyi müzik nota bilgisi olan birisinden çok daha iyi enstrüman çalan ve başarılı olan insanlar var bilgi kadar birazda kabiliyet işi bu bende bunu anlatmak istemiştim

Berk7767
11-02-2012, 01:54
anlıyorum katılıyorumda müzik bilgisi olan biri sadece kulağı iyi olan ritim duygusu becersi olan bir insandan çok daha iyi olabilir fakat benimde demek istediğim şuan piyasada nota bilmese bile çok iyi müzik nota bilgisi olan birisinden çok daha iyi enstrüman çalan ve başarılı olan insanlar var bilgi kadar birazda kabiliyet işi bu bende bunu anlatmak istemiştim

ya illaki vardır haklısınız yalnış anlamayın her nota bilgisi olup ders alan müzisyendirde demek istemiyorum:D demek istedigim sey kısadan iyi bir müzisyen olmak için egitim şart:icon_tup:

agresive
11-02-2012, 02:03
insan kendi kendinide eğitebilir yanlız bunuda düşünmek lazım şuan sanal ortamda bulamıyacağınız hiç birşey yok ki kitaplar cd'ler vs bir çok alternatif var eyer insanın içinde varsa gerçekten istiyorsa herşeyi kendi öğrenebilir bence illa bir hocaya boşu boşuna para vermeye gerek yok

Berk7767
11-02-2012, 02:07
insan kendi kendinide eğitebilir yanlız bunuda düşünmek lazım şuan sanal ortamda bulamıyacağınız hiç birşey yok ki kitaplar cd'ler vs bir çok alternatif var eyer insanın içinde varsa gerçekten istiyorsa herşeyi kendi öğrenebilir bence illa bir hocaya boşu boşuna para vermeye gerek yok

bi yere kadar olur canım neden olmasın ama devamının gelecegini sanıyorum cok istisna bi durum olabilir:)

Emir_b16a
11-02-2012, 02:07
lisede bas elektro klasik gitar çaldım okul orkestrasında şimdi öyle çalamam seneler oldu dokunmadım bile ztn bütün gitarlarımı sattım araba sevdasına :D

bi congam kaldı elimde onuda canım sıkıldıkça çalıyorum profesyonel düzeyde değilim ama vakit bulursam kursuna gitmek istiyorum :) belki çatıdan falan klasik yada akustik bi gitar çıkabilir ama bn oraya çıkmam :D

kurtbil
11-02-2012, 02:15
İyi bi hocadan ders almak artıdır ve şarttır bana göre çevremde pek çok insan var müzisyen gerçekten bu işin içinde biri olarak pek çok örneklerinide gördüm egitim almadan dediginiz gibi berklee nin veya başka okulların kaynaklarında faydalanan ve gerçekten bu işin solfej(nota bilgisi) egitimini görmeden veya enstrumanı düzgün bi hocadan ögrenmeden müzisyen olunmuyor bilmiyorum sizin müzisyen görüşünüz nedir ama bana göre her kulagı olan müzisyen degildir.

Etrafında bu işi hocalardan eğitim alarak yapan kişiler olmuş genellikle benim anladığım.Basit bir örnek vereyim şuan grubumda klavye çalan arkadaşım kendi kendine armoni,nota bilgisini geliştirmiş bir caz gitaristi.Miam da kompozisyon okuyor aynı zamanda.Kaldıki Miama Komposizyon okuyan adamı yoldan çevirip almıyorlar :) Kitaptan okuyarak aldığın da bir eğitimdir,karşına konulan hocanın dediklerini yapman da bir eğitimdir.Victor wooten ın eğitim videolarını ders olarak görmemek haksızlık olmaz mı :) Senin yaklaşımın alaylı müzisyeni bilgisiz sayıp müzisyenden saymamak oluyor sanki :)

Falmor
11-02-2012, 02:16
Her insan yeteneğide olduktan sonra enstruman çalmayı kendi kendine öğrenebilir.Ancak bu süreçte yaptığı hataları farketmesi ve düzeltmesi zaman alıcaktır.Hatta hatalı çalma teknikleri alışkanlık yapıp düzeltilmesi gerçekten zor olacaktır.İyi bir hoca gözetiminde hatalar daha baştan minimalize edilip doğru tekniklerle çalışılması sonucu enstruman hakimiyeti daha hızlı ve sağlıklı olacaktır.Bunlar tamamen kendi tecrübelerimdir.Davula kendi kendime çalarak başladım.Bir süre ara verdim.Arada stüdyolarda tek başıma çalmaya çalıştım,evde bagetlerle nereye denk gelirse vurarak çalıştım.Çok kısa bir süre davul dersi aldım ardından ve daha baştan çok yanlışlar yaptığımı,baştan çalışmam gereken çok fazla şey olduğunu gördüm.Kendime 6 ay önce bir davul aldım.İyimi çalıyorum bence iyi çalmıyorum ama çalarken çok mutluyum ve bu bana yetiyor.Bu yüzden yeni başlayacak arkadaşlara tavsiyem kısa sürede olsa iyi bir hocadan ders almaya çalışın.İlk adım çok önemli çünkü.Herkese bol müzikli bir hayat dilerim.

Şahan
11-02-2012, 02:18
Etrafında bu işi hocalardan eğitim alarak yapan kişiler olmuş genellikle benim anladığım.Basit bir örnek vereyim şuan grubumda klavye çalan arkadaşım kendi kendine armoni,nota bilgisini geliştirmiş bir caz gitaristi.Miam da kompozisyon okuyor aynı zamanda.Kaldıki Miama Komposizyon okuyan adamı yoldan çevirip almıyorlar :) Kitaptan okuyarak aldığın da bir eğitimdir,karşına konulan hocanın dediklerini yapman da bir eğitimdir.Victor wooten ın eğitim videolarını ders olarak görmemek haksızlık olmaz mı :) Senin yaklaşımın alaylı müzisyeni bilgisiz sayıp müzisyenden saymamak oluyor sanki :)

istisnaları bende kabul ediyorum, senin arkadaşın kendisini nota ve armoni olarak geliştirmiş, fakat arkadaş demişki nota bilmiyorum..bunun eğitimini almazsa her parçaya eşlik edebilen fakat asla kendi basını yazamayan bir müzisyen olarak kalacaktır..ki sende biliyorsun, bass işi armoni bilgisiz olmaz..

Berk7767
11-02-2012, 02:18

bakın arkadaşınız kompozisyon okuyor dimi? demekki suan hala okuduguna göre bi hocadan ders alıyor
yalnış anlamadım umarım...:)

Berk7767
11-02-2012, 02:20
peki neden okuyor arkadaşınız? yetenegi var bi yere gelmiş ve bunu devam ettirmek içim miam da kompozisyon okuyor ders alıyor.

kurtbil
11-02-2012, 04:22
Kompozisyon kısmı şuan bahsettiğimizin çok çok üst seviyesinde bir kavram.Beste yapımının bölümlere ayrılmasını,genel gelişim süreçlerini ele alır.Müzisyen olmak ile kompozitör olmak arasında fark vardır.Bir grup ya da kişi arkasında çaldığın zaman bilgin doğrultusunda müzisyen olabilirsin ama kompozitör olamazsın.Bunun eğitimini almak için zaten müzisyen olmak gerekiyor.Bu da belli seviyenin aşıldığını gösterir.Kaldıki bahsettiğim bir yüksek lisans bölümü ve belli bilgi birikimine sahip insanları buraya alıyorlar.Konuyu inadım inat g.tüm iki kanat şeklinde tek noktadan uzatmaya hiç gerek yok :) Sen profesyonel müzisyen olmanın yolunu kendince bir bilenden ders almakla bir tutabilirsin,benim ise görüşüm bugün yeteneği olan,araştıran müziğe ilgisi boş zaman öldürmekten fazlası olan herkesin, hocalar ya da bilgisi kabul görmüş kişiler tarafından yazılmış dökümanlar ve hazırlanmış olan videolar ile gelişim gösterilebileceği yolunda.Doğru bilgiye ulaşmanın ve onun harmanlamanın tek bir yolu yoktur benim düşüncem bu.

YavuzNaz
11-02-2012, 08:00
evde darbukam var çok mükemmel olmasada oynattıracak kadar çalarım :D
bide felaket derecede klarnet çalmak istiyorum o enstrumanı dinlediğimde aldığım keyfi başka bir müzik türünden alamıyorum. :)
klarnette tek favorim Serkan ÇAĞRI
Serkan Çağrı - Klarnet Taksimi (Jolly Joker Balans) | Facebook (http://www.facebook.com/photo.php?v=1958166711714)
birde aynı ismi taşıyan iki yunanlı kuzenler var klarneti dile getirmişler resmen.
stavros klarnet aglıyor - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=i5cM0eyamPg&feature=related)
BÖYLEDE ÇALINMAZ Kİ BE KARDEŞİM..mp4 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=nY6U4idggaU&feature=share)

Semii
11-02-2012, 08:03
bu konudan tech orkestra ekibi çıkar :)

düğünlere kınalara ve her türlü organizasyonlara gidilir :D

civic_ef
11-02-2012, 08:30
2006 yılında üniversitede oda arkadaşlarımın üçüde çalıyordu dedim bende öğrenıcem 1 hafta içinde klasik gitar çalmayı öğrendim 2008 de kendıme ucuz yollu bir gitar aldım çokta prof olmasada keyfim estimi çalıyorum :)

ceco
11-02-2012, 08:32
cliosportive (selçuk) gitar

percisionali ( ali ) baglama

dun gece çok keyıtlı vakit gecırdık saolsunlar.

drummer582
11-02-2012, 08:48
Bir enstruman hocasiz metodsuz notasiz ogrenilmez,ogrenilirse yanlis yol izlenir.her enstrumanin kendine gore teknikleri vardir,yanlis bir teknik ogrendiginizde yada yanlis bir baslangic yaptiginizda geriye donus cok zordur,sonradan teknik degistirmek cok zordur.insanlar bosuna kurslara para vermiyor.internetten video izleyim elime bi enstruman alayim ben muzisyen olayim...ole bi ogrenme sekli yoktur
Bir enstruman notasiz,metodsuz ogrenilirse biryere kadar idare eder.misal bateri yani vurmali enstrumanlarda nota vardir.nota ve metodlar muzikte ufku genisletir,ogrenimi kolaylastirir.notayla calindigi zaman bu isin sonu yoktur.

ÜSTÜNERC
11-02-2012, 09:38

her muzık aletının zorlukları vardır calamam edemem işi yok.hangısını ıstıyorsan alacasın oturup baslıcaksınız:) duzenlı hergun 1 saat calıstımmı 1 senede catır catır calarsın kanunu udu duzenlı calısmak cok onemlı

ÜSTÜNERC
11-02-2012, 09:42
degerli yorumlarınız ve goruslerınız cok tesekkurler arkadaslar.bu hemde bi anket tarzı bırseydı okuldan ödevdi hocalarımız yorumlarını alıcak baska ınsanlar ne dusunuyor muziğe nasıl bakıyor diye.kısacası muzik candır hayattır onsuz olmaz :) araba benzınsız insan muzıksız yasayamaz :)

TünayK
11-02-2012, 10:22
kaval çalmayı bilen var mı?

Almanci Tane-R
11-02-2012, 10:34
ben darbuka calmistim eskiden yine arada caliyorum bazen :)

rebelh
11-02-2012, 10:43

kesin tuzak soru çok pis kıllandım :D

typh10
11-02-2012, 11:49
Tasavvuf musikisine olan sevgimden başladığım ney üflemeye 9 yıldır devam ediyorum.Konuyu açan arkadaşa ayrıca teşekkür ederim.

SLH
11-02-2012, 11:51
Hep klarnet çalmayı istemişimdir :)

Sercan K.
11-02-2012, 12:12
Video: erdal erzincan -- sinsin halayi - Timsah.com (http://www.timsah.com/erdal-erzincan-sinsin-halayi/q0d0rQzlmVd)

ah erdal ahh ...

İug
11-02-2012, 12:15
Malesef, fülütten başka bir şey çalamıyorum. :) Ama çalmayı çok istediğim klarnet var.

Samet_vti
11-02-2012, 14:01
bi organizasyon düzenlense enstruman çalmayı bilen arkadaşlardan şöle komple bi orkestra falan kurulsa Allaaaahh :D:D ismide tech yaylı gurubu :D

flexamin
11-02-2012, 14:02
çalmıorum da ney üflüyorum

Berk7767
11-02-2012, 14:21
Kompozisyon kısmı şuan bahsettiğimizin çok çok üst seviyesinde bir kavram.Beste yapımının bölümlere ayrılmasını,genel gelişim süreçlerini ele alır.Müzisyen olmak ile kompozitör olmak arasında fark vardır.Bir grup ya da kişi arkasında çaldığın zaman bilgin doğrultusunda müzisyen olabilirsin ama kompozitör olamazsın.Bunun eğitimini almak için zaten müzisyen olmak gerekiyor.Bu da belli seviyenin aşıldığını gösterir.Kaldıki bahsettiğim bir yüksek lisans bölümü ve belli bilgi birikimine sahip insanları buraya alıyorlar.Konuyu inadım inat g.tüm iki kanat şeklinde tek noktadan uzatmaya hiç gerek yok :) Sen profesyonel müzisyen olmanın yolunu kendince bir bilenden ders almakla bir tutabilirsin,benim ise görüşüm bugün yeteneği olan,araştıran müziğe ilgisi boş zaman öldürmekten fazlası olan herkesin, hocalar ya da bilgisi kabul görmüş kişiler tarafından yazılmış dökümanlar ve hazırlanmış olan videolar ile gelişim gösterilebileceği yolunda.Doğru bilgiye ulaşmanın ve onun harmanlamanın tek bir yolu yoktur benim düşüncem bu.

abi başarılar:heyoo:

ALPER-VNS
11-02-2012, 14:43
ben de baya hevesliyim ama sıkıntı fazla hevesli olmak.. orgla başladım küçüm yaşta iki elimi de gayet iyi kullanabiliyodum şimdilerde sol el pek iyi değil sadece akor basabiliyorum..

sonra bağlamaya geçiş yaptım ki hala en keyif aldığım enstrumandır.. bu aralar bağlama değil de saz düzenine merak saldım daha keyifli oluyo sanki..

bağlama işini de hallettik ama ergenlik zamanına denk geldi.. bi baktım lan kızlar hiç umursamıyo orgu sazı.. napalım napalım gitar aldım bi tane kendiliğinden öğreniliyomuş gitar.. solo işleri yetenek tabi..

gitar sayesinde okulda müzik grubumuz oldu orda da bateriye heves ettik.. elektronik bi tane aldım şimdi o da fena sayılmaz.. derdimi anlatıcak kadar çalabiliyorum :D

bi yaz babamlar memleketten kemençe getirmişler.. onu da klasik tıttırı tıttırı diye çalamıyorum zaten hevesim de olmadı o tarza.. ama normal şarkıları çalabiliyorum gayet..

kemençe beni cesaretlendirdi ki daha sonra kemana heves ettim aldım teoride çalıyorum bastığım notalar vs doğru ama yay kulanmayı kaç senedir bi beceremedim gitti.. tüm yayı kullanamıyorum zaten yay zıplıyo bişeyler oluyo.. az mı bastırıyorum ondan mı öyle oluyo bilmiyorum.. kemanı kemençe gibi tutunca yine sıkıntı yok ama keman gibi tutunca olmuyo ya deliricem ya da kursa gidicem artık :S ya da çello mu alsam bilemiyorum :o

geçen doğum günümde ud almış kız arkadaşım.. ben de olsam inanmam (inanmayan arkadaşlar için :)) 1 hafta sürmedi çalıyorum demem.. şuan gayet çalıyorum ama akordu can sıkıcı bi alet 11 tane tel olunca sürekli akor yapmayla geçiyo ömür.. bi de parmağın tele sürterken çıkardığı ses beni çok rahatsız ediyo bu ara elinin hep temiz olması lazım ki o ses az çıksın.. udu fazla ellemiyorum buaralar bu sebeplerden :)

tel sesine gıcık olduğm kemanı da beceremediğim için kalarnete heves ettim ama G klarnetle Bm klarnet arasındaki farkı görünce gözüm kesmedi.. üflemelinin mantığına da yabancıyım beceremem sanırım..

tandogan
11-02-2012, 14:45
genellikle s2000 ve evo8dir enstrümanım. gelene geçene çalarım :D :D

Yiğit G.
11-02-2012, 14:51

it's a trap..

Dodoo
11-02-2012, 14:59
Enstruman olmasa bile turntable kullanabilmeyi oldum olası istemişimdir :)

kurtbil
11-02-2012, 15:01
abi başarılar:heyoo:

Sanada kardeşim.

cetinkaya55
11-02-2012, 17:20
Her sanat dalında olduğu gibi müzikte'de akadamik bilgi şart.Bir insan konuşmayı ve anlamayı okula gitmeden önce kendi öğrenir ancak okuma ve yazmayı okulda öğrenir.İyi konuşmak iyi anlamak için çok okuyup çok yazmak da şarttır.Çalgıcı(icracı) ile sanatçı farklılığı da buradan gelir,derim.

drummer582
11-02-2012, 18:04
Suda var bence iyi muzisyen enstrumanini gumbur gumbur calan yada sahsi olarak mukemmel calan kisi degildir.iyi muzisyen baska muzisyenlerle yada bir orkestra ile biraraya geldiginde uyum icinde calisan ve calan,ortaya guzel biseyler cikartabilen kisidir.yani tek basina iyi calmak bisey ifade etmez asil onemli olan bi toplulukla bi orkestrayla iyi calabilmektir.

ÜSTÜNERC
11-02-2012, 19:32
Suda var bence iyi muzisyen enstrumanini gumbur gumbur calan yada sahsi olarak mukemmel calan kisi degildir.iyi muzisyen baska muzisyenlerle yada bir orkestra ile biraraya geldiginde uyum icinde calisan ve calan,ortaya guzel biseyler cikartabilen kisidir.yani tek basina iyi calmak bisey ifade etmez asil onemli olan bi toplulukla bi orkestrayla iyi calabilmektir.

aynen öyle.ne ınsanlar goruyoruz nota bılgısı yok ses yok bı alaka yok muzisyenım dıye gecınıyor.ben bu kadar muzık bılgısı muzık tarıhı bılgısı aldıgım halde dıyemıyorum bu ıfadeyı kullanamıyorum bunu kullanabılmem ıcın cok ekmek yemem lazım...kac senedir okuyorum muzıkle ugrasıyorum. güzel sanatlar lisesi muzık okudum sımdı unide muzık bolumu okuyorum

cetinkaya55
11-02-2012, 20:11

Yanlış bir yaklaşim,kollektif müzik veya bireysel müzik bir tercihtir.Sizin yaklaşımınıza göre mozart,Beethoven,fazıl say,musa eroğlu,erkan oğur,burcu karadağ vs vs iyi müzisyen ve veya sanatçı değiller anlıyorum.Kişisel tercihim kollektif müzik olmasına rağmen,derim.

drummer582
11-02-2012, 20:24
Dedigimi yanlis anlamissiniz ben tek basina iyi calan insanlar kotu muzisyendir demedim.birlikte biseyler koyabilen insanlar iyi muzisyendir.Kaldi ki Mozart ve Beethoven unlu bestecilerdir dedigim konusuyla alakasi yok.fazil say ise buyuk orkestralar ile eserler icra eden usta bir piyanisttir.bir icracinin iyi muzisyen olmasi hem iyi calmasi,soylemesi hemde bir toplulukla beraber iyi birseyler ortaya koyabilmesidir.misal bateride sound cok onemlidir kendi basina kütür kütür calabilirsin,orkestra ile calismaya girdiginde orkestrayi bastirip on plana cikiyorsan ben buna bateristlik demem umarim anlatabilmisimdir...

dest
11-02-2012, 20:30
Davul çalıyorum ;) tama imperialstar davulum ve istanbul agop serisi zil seti mevcut ;) babamda elektro saz çalıyor beraber takılıyoruz :)

Umut_Akkuş
11-02-2012, 20:32
bende saz çalıyorum :)

kurtbil
11-02-2012, 22:28
Dedigimi yanlis anlamissiniz ben tek basina iyi calan insanlar kotu muzisyendir demedim.birlikte biseyler koyabilen insanlar iyi muzisyendir.Kaldi ki Mozart ve Beethoven unlu bestecilerdir dedigim konusuyla alakasi yok.fazil say ise buyuk orkestralar ile eserler icra eden usta bir piyanisttir.bir icracinin iyi muzisyen olmasi hem iyi calmasi,soylemesi hemde bir toplulukla beraber iyi birseyler ortaya koyabilmesidir.misal bateride sound cok onemlidir kendi basina kütür kütür calabilirsin,orkestra ile calismaya girdiginde orkestrayi bastirip on plana cikiyorsan ben buna bateristlik demem umarim anlatabilmisimdir...

Virtöz olmuş bir müzisyen zaten katıldığı her topluluğa bir şey katabilir.Katkısı olmayan eşlikten başka bir şey yapmayanlar ise enstrumanist olarak nitelendirilir.

drummer582
11-02-2012, 22:42
Virtöz olmuş bir müzisyen zaten katıldığı her topluluğa bir şey katabilir.Katkısı olmayan eşlikten başka bir şey yapmayanlar ise enstrumanist olarak nitelendirilir.

Virtüöz olmus insan tabiki katildigi ortama biseyler hatta bicok seyler katicaktir ancak teknik kadar onemli bisey daha vardir oda yanindakini dinleyebilmek ahenge ayak uydurabilmektir.yillar suren orkestra ve enstruman deneyimimin ogrettigi en onemli seylerden biri budur

JapanVsGermany
11-02-2012, 23:02
Virtüöz olmus insan tabiki katildigi ortama biseyler hatta bicok seyler katicaktir ancak teknik kadar onemli bisey daha vardir oda yanindakini dinleyebilmek ahenge ayak uydurabilmektir.yillar suren orkestra ve enstruman deneyimimin ogrettigi en onemli seylerden biri budur

Komutanima aynen katiliyorum :)

SifirinciMurat
11-02-2012, 23:05
ev gitaristi seviyesinde elektro gitar çalıyorum.

initial-D
12-02-2012, 01:05
bağlama iyi çalarım1,5 sene kadar kurs almıştım
klavye elimden geldiğince çalarım.çocukluğumdan beri vardı kendi kendime öğrenmiştim
klarnete yeni başladım ders falan almadım ama şuan iyi gidiyor

GokhanRS
12-02-2012, 01:23
darbukayı tek geçerim :D vur dibine.

Utku
12-02-2012, 01:26
bağlama uzun sap ud cumbus gıtar mey pıyano...

Mutu
12-02-2012, 01:33
Hep bağlama çalmak istemişimdir ama hiç ilk adımı atamadım :(

Ertug_T.
12-02-2012, 01:34
Herşey 5 yaşında piyanoyla başladı,sonra orta okulda hacettepe konservatuvara girişle 10 yıllık maraton başladı
Hacettepe üniversitesi ankara devlet konservatuvarı Kontrabas bölümü mezunuyum =)
2007 den beri Ankara devlet opera ve balesinde orkestra(kontrabas) sanatçısıyım...yaklaşık 10 yıldırda bass gitar çalıyorum.

bunlarda bizim çocuklar
not:resim fil tarihinden kalma posterler vs :D
http://e1202.hizliresim.com/u/d/2nbpk.jpg

Conqueror
12-02-2012, 02:02
ben enstruman calmıyorum ama bunu yapmayı ısterdım

MejbOFk7H6c

Eyüp
12-02-2012, 02:04
dimi lan

Ud-Kanun ve klarnet beni benden alır :D bi fasıl yapmak lazım :D

3unude çalmak çok isterdim fakat ilkokulda öğrendiğim flütten başka birşeyi calamiyorum :D

elpadre
12-02-2012, 02:13

cobanlar daha ugramadı burayaa :D

ÜSTÜNERC
12-02-2012, 10:59
Herşey 5 yaşında piyanoyla başladı,sonra orta okulda hacettepe konservatuvara girişle 10 yıllık maraton başladı
Hacettepe üniversitesi ankara devlet konservatuvarı Kontrabas bölümü mezunuyum =)
2007 den beri Ankara devlet opera ve balesinde orkestra(kontrabas) sanatçısıyım...yaklaşık 10 yıldırda bass gitar çalıyorum.

bunlarda bizim çocuklar

helal olsun vallaha:) bende trabzonda ünide müzik ogretmenlıgı okuyorum. çello ve piyano calıyorum:)kontrbass denemek ıstedımde celloyla farkları fazla yani.çelloyu tasımak bıle zor olabılıyor kontrbass tasıyamam yani :)

Ertug_T.
12-02-2012, 11:09
Evet lazim oldugunda biraz sıkıntılı oluyor ama hem okulda hem evde hemde operada olunca tasima sorunu ortadan kalkti :)

akarags1905
12-02-2012, 12:38
http://img42.imageshack.us/img42/9294/fotoraf0068r.jpg
http://img254.imageshack.us/img254/1091/fotoraf0067q.jpg
http://img32.imageshack.us/img32/1417/fotoraf0066r.jpg
2001 yılından beri bağlama çalıyorum ama bu geçen 11 senenin rahat 6 senesinde elime almadım bağlamayı, bu yüzden çok kızıyorum kendime:(

fotoğraftaki 2.sazım, yaklaşık 6 ay önce falan aldım ve şu anda üzerine çok fazla düşmeyi planlıyorum, inşallah becerebilirim.. tam orta seviyeyi geçmek üzereyken bıraktım:(şimdi tekrar orta seviyeyi yakalayıp iyi bir hocanın birebiriyle ilerlemek amacındayım..

tabi herşey bununla bitmiyo:) inanılmaz derecede klarnet hastasıyım, ölmeden klarnet çalamazsam hakkını vermeden, gözüm açık giderim:)

ÜSTÜNERC
12-02-2012, 13:43
baglaman gercekten cok guzel kısa sapın hakkını bence vermelısın hergun yarım saat duzenlı calıssan o bıle yeter yani.

akarags1905
12-02-2012, 13:54
baglaman gercekten cok guzel kısa sapın hakkını bence vermelısın hergun yarım saat duzenlı calıssan o bıle yeter yani.

teşekkürler:) inşallah öyle yapıcam bakalım:) ama 6 aydır hep hergün elime alıcam diye karar tazeliyorum en fazla 3 gün sürüyo, hayırlısı:)

volume81
12-02-2012, 14:00
bekliyorum kim çok güzel saksafon çalarım diye bir anlık cesaretle konuya yazacak diye :D

Thexerox
12-02-2012, 14:03
Evde siyah bir bağlama var çalmayı öğrenmek istiyorum ama zamanım pek olmuyor.İnternetten ders takip edeyim diyorum ama bir türlü istediğim gibi bir video bulamıyorum. Varmı bildiğiniz bi site yada video?

akarags1905
12-02-2012, 14:17
Evde siyah bir bağlama var çalmayı öğrenmek istiyorum ama zamanım pek olmuyor.İnternetten ders takip edeyim diyorum ama bir türlü istediğim gibi bir video bulamıyorum. Varmı bildiğiniz bi site yada video?

bu şekilde ilerlemen çok zor.. muhtemelen hem kağıtta hemde bağlamada notaları bilmiyosun, boş boş ekrana bakmış olursun bence:)

hani bir laf var ya et ete değecek diye:D aynen o hesap, hoca yanında olucak detaylarını öğreticek:)

ykavcioglu
12-02-2012, 14:22
Darbukam var ufak ufak tiklarim..

driftboy
12-02-2012, 14:35
HondaTugral görkem saksafon çalıyomuş söylemeye çekiniyo ben söyliymde :D

ÜSTÜNERC
12-02-2012, 14:35
ınternetten vıdeo ızleyerek ensturuman calınmaz. yanlıs yol izlenir.en saglam sekılde yol almak ıcın nota ogrenmek ve notalı calmak şart.

_Burak_
12-02-2012, 14:53
korg pa2x vardı geçen seneye kadar
evde kendi kendime onu çalıyordum
ev için biraz sağlam orgtu :)

8.000rpm
12-02-2012, 15:10
klavyeli enstrümanlarla başladım , sonra lisede vurmalılara geçtim , percussion ve bateri çalıyorum.. ama uzun zamandır pratik yapamıyorum vakit yok...
bir de 95 yılında gitara sardım feci şekilde...
gitardan da vurmalılardan da ekmek kazandım zamanında allah'a şükür...
şimdi tek derdim vakitsizlik...

ProdriveSTI
12-02-2012, 15:11
Hondatuğral ne zamandır yazmayı düşünüyoda bi türlü yazamadı,en çok saksofon çalmayı seviyormuş o :hahaha:

kurtbil
12-02-2012, 15:56

bunlarda bizim çocuklar

Kontrabas a bayağı hevesleniyorum ama odamda koyacak yer yok en başında :)

Bunlar da benim yavrular
http://img405.imageshack.us/img405/7198/87876967.jpg

Soldan sağa :
1-89 Squier Jazz Bass (Kore yapımı) ilk bass ım olur.
2-98 Fender Jazz Bass (Meksika) 2008 senesinde almanyadan sıfır aldım,10 sene beklemesi sıfır olarak nimet :) Jaguara geçmek için sattım :(
3-2010 Fender Jaguar olympic White (Japonya üretimi) Marcus Miller ile arasında kaldım,iyiki de almışım dedim elime geçtiği gün :)

Senol Demirağlı
12-02-2012, 16:04
Valla evde 2 tane casio marka org,1 adet bango,1adet darbuka,1adet klarnet(2008 yılında çok istediğim için almıştık)1 adet akordion ve 2 adet flüt :D

Berk7767
12-02-2012, 16:59

Bunlar da benim yavrular
http://img405.imageshack.us/img405/7198/87876967.jpg

Soldan sağa :
2-98 Fender Jazz Bass (Meksika) 2008 senesinde almanyadan sıfır aldım,10 sene beklemesi sıfır olarak nimet :) Jaguara geçmek için sattım :(
3-2010 Fender Jaguar olympic White (Japonya üretimi) Marcus Miller ile arasında kaldım,iyiki de almışım dedim elime geçtiği gün :)

2010 Fender Jaguar olympic White çok güzel maşallah:):)benimde ilkten bass gitar hevesim vardı hala çok severim ve dinlerim çok keyiflidir:)

<<buğra>>
12-02-2012, 17:21
bateri öğrenimi için tavsiye/kurs varsa paylaşabilir misiniz?

drummer582
12-02-2012, 17:41

Ankarada olsaniz yardimci olurdum ama tavsiyem bateriyi nota ve metod ile ogrenin

kurtbil
12-02-2012, 18:48

Şişhane Tünelde Drum Club var.Hocaları iyidir.Sayfalarından da araştırabilirsin.Görkem Çakır var hocaların arasında.Eski davulcumuzdur.Kurtbil tavsiye etti dersen ayrıca ilgilenir

kurtbil
12-02-2012, 18:54
2010 Fender Jaguar olympic White çok güzel maşallah:):)benimde ilkten bass gitar hevesim vardı hala çok severim ve dinlerim çok keyiflidir:)

Eyvallah sağolasın.Sağolsun arkadaşım amerikadayken Olympic white i ilk çıktığında aldırmıştım.Görüntüsü kadar sesi soluğu da çok güzel olduğu için hem yeni bass almak isteyip bir yandan da gereksiz buluyorum :) Beni bass gitar çalma konusunda arkadaşım kandırdı ama iyi de yapmış diyorum şimdi :)

güneşbalkan
12-02-2012, 19:40
10 senedir bass gitar çalıyorum.Ek olarak gitarda ve parçayı yürütebilecek kadar da davul çalabiliyorum :) 3 farklı tarz da grubum var.Biri ile Türkiyede underground olan tarzların başında indie-post rock yapıyorum.2007 den beri Peyotenin sabit gruplarından biri olduk :) Diğer bir grubum ise daha çok Cover üzerine çalışma yapan ve şuan paramı kazandığım bir grup.Daha iki gün önce Uludağ Grand Yazıcıdaydık.3.grubum ise sene sonunda Albüm çıkaracağımız alternatif-pop rock tarzında bir grup.Müziğe ilk başladığım zamanları düşünecek olursam cebime para girene kadar bayağı para harcadım.Belli dönemlerde hobi olarak kalacağını bile düşündüm ama bugün çok şükür mesleğim müzik diyebiliyorum.Türkiyede gerek müzik yapmak maddi imkanlar kısıtlı olduğun sürece cidden zor.Yurtdışında 500 dolara satılan enstruman burada 1000 dolara satılıyor.İstediğinize paranız da olsa anında sahip olamıyorsunuz çoğu zaman.Stüdyo kiraları, kayıt bedelleri ucuz değil.Amerikadan arkadaşıma aldırdığım bass gitarın burada 1500 euroya satılıyor olması cidden acı bir durum.

gruplarınızın ismi neydi mesela belki myspace'i takip ettiğim dönemden bilebilirim mesela aşağıdaki alıntı yaptığım arkadaşın grubu sinek'i myspaceden tanıyorum.

bende bass gitaristim lise yıllarında bir grup kurmuştuk 1 yıl önce bıraktım izmirde baya ses getirmiştik amatör gruplar arasında izmirde tek sayılırıdık ama baktımki iş hayatı engelliyor o yüzden bıraktım bende eski grubumun myspace sayfası :D SiNEK | Kostenlose Musik, Tourdaten, Fotos, Videos (http://www.myspace.com/sinekband) grup listesinde adım yok ama fotolardaki boxerı görünen benim :D

sinek'i bilirim emocore arkadaşınız gökhan ve bazukaya kaçması ayrı bi komedi durumudur benim için.ayrıca sub7 cover'ı başarılı

bu da benim davullarını çaldığım grubum mesela antalyada ska punk yapıyoruz.ve bir süredirde kendi bestelerimizi kayıt etme çabasındayız
http://www.facebook.com/#!/AMacTheBand

HondatugraL
12-02-2012, 20:03
Hondatuğral ne zamandır yazmayı düşünüyoda bi türlü yazamadı,en çok saksofon çalmayı seviyormuş o :hahaha:

neden kendı adına konusmuosun ben saksafon gormedım bile bukadar bılgılı olduguna gore gormus olmalısın :hahaha:

Ertug_T.
12-02-2012, 21:21

Bunlar da benim yavrular
[IMGhttp://img405.imageshack.us/img405/7198/87876967.jpg[/IMG]

Soldan sağa :

süper modeller dostum fender seviyorsun belliki =)

buda benim ilk gitarım markasız bir gitar fender kopyası
http://a1202.hizliresim.com/u/d/2p3y6.jpg

buda kendim fretless a çevirdiğim dandik squier bass ım =)
http://c1202.hizliresim.com/u/d/2p3zv.jpg

bu gözbebeğim Erkan Sızarlar el yapımı gitarım..
http://e1202.hizliresim.com/u/d/2p42l.jpg
http://a1202.hizliresim.com/u/d/2p42y.jpg

kontrabas hakkında biraz bilgi verecek olursam oda 1950 yapımı italyan ceruti saz.

Berk7767
12-02-2012, 22:08
Eyvallah sağolasın.Sağolsun arkadaşım amerikadayken Olympic white i ilk çıktığında aldırmıştım.Görüntüsü kadar sesi soluğu da çok güzel olduğu için hem yeni bass almak isteyip bir yandan da gereksiz buluyorum :) Beni bass gitar çalma konusunda arkadaşım kandırdı ama iyi de yapmış diyorum şimdi :)

çalma sansı bulamadım ama youtube dan falan bakmıştım tonu çok hoş:)benide gitara arkadaş başlatmıştı işte klasik gitardan devam ediyorum hala:)

kurtbil
12-02-2012, 22:40
süper modeller dostum fender seviyorsun belliki =)

buda benim ilk gitarım markasız bir gitar fender kopyası
http://a1202.hizliresim.com/u/d/2p3y6.jpg

buda kendim fretless a çevirdiğim dandik squier bass ım =)
http://c1202.hizliresim.com/u/d/2p3zv.jpg[/MG]

bu gözbebeğim Erkan Sızarlar el yapımı gitarım..
[IMG]http://e1202.hizliresim.com/u/d/2p42l.jpg[/IG]
[IMG]http://a1202.hizliresim.com/u/d/2p42y.jpg

kontrabas hakkında biraz bilgi verecek olursam oda 1950 yapımı italyan ceruti saz.

Sağolasın.El yapımının gövde rengi çok güzelmiş.Maple ı seçme nedenin nedir bu arada ?Ben bir süre arkadaşımın Fender amerikan deluxe ünü kullandım maple klavyeydi.Aletin çalması falan çok güzeldi ve rahattı ama maple olduğu için ses daha bir parlaktı.Görüntü olarak çok hoşuma gidiyor ama ses konusunda daha tok olmasını istiyorum.
Bu arada Fenderden vazgeçemiyorum bende bayağı bir takıntı oldu :) Garaj stüdyomuzda arkadaşımın Yamahası var aktif devre aktif manyetik onu kullanyorum provalarda çok güzel pop çalınıyor ama nedense Fender olmayınca içim rahat etmiyor:) Eğer farklı bir markaya bass alıcak olursam ya Lakland alırım ya da Amerikan G&L en yakın onları buluyorum :)

Squier i perdesize bende çevirmeyi düşünüyodum ama orjinal kalsın istedim klavye.Klavyesi rahat nadir Squier lardandır:)

kurtbil
12-02-2012, 22:49
gruplarınızın ismi neydi mesela belki myspace'i takip ettiğim dönemden bilebilirim mesela aşağıdaki alıntı yaptığım arkadaşın grubu sinek'i myspaceden tanıyorum.

sinek'i bilirim emocore arkadaşınız gökhan ve bazukaya kaçması ayrı bi komedi durumudur benim için.ayrıca sub7 cover'ı başarılı

bu da benim davullarını çaldığım grubum mesela antalyada ska punk yapıyoruz.ve bir süredirde kendi bestelerimizi kayıt etme çabasındayız
Willkommen bei Facebook - anmelden, registrieren oder mehr erfahren (http://www.facebook.com/#!/AMacTheBand)

Tripart
Tripart | Kostenlose Musik, Tourdaten, Fotos, Videos (http://www.myspace.com/tripartweb)
Tripart | Facebook (http://www.facebook.com/pages/Tripart/12873646207)

Neva
Neva | Kostenlose Musik, Tourdaten, Fotos, Videos (http://www.myspace.com/nevaspace)
http://www.facebook.com/nevaspace

Marvin
MARVINband | Facebook (http://www.facebook.com/MarvinBand)
bu grubum Cover üzerine,maddi destekçim :)

Ertug_T.
12-02-2012, 23:00
Sağolasın.El yapımının gövde rengi çok güzelmiş.Maple ı seçme nedenin nedir bu arada ?Ben bir süre arkadaşımın Fender amerikan deluxe ünü kullandım maple klavyeydi.Aletin çalması falan çok güzeldi ve rahattı ama maple olduğu için ses daha bir parlaktı.Görüntü olarak çok hoşuma gidiyor ama ses konusunda daha tok olmasını istiyorum.
Bu arada Fenderden vazgeçemiyorum bende bayağı bir takıntı oldu :) Garaj stüdyomuzda arkadaşımın Yamahası var aktif devre aktif manyetik onu kullanyorum provalarda çok güzel pop çalınıyor ama nedense Fender olmayınca içim rahat etmiyor:) Eğer farklı bir markaya bass alıcak olursam ya Lakland alırım ya da Amerikan G&L en yakın onları buluyorum :)

Squier i perdesize bende çevirmeyi düşünüyodum ama orjinal kalsın istedim klavye.Klavyesi rahat nadir Squier lardandır:)

teşekkürler =) tuşe tiger maple seçildi bilerek..manyetikler emg seçildi..açıkcası garip ve karakteristik tonları var gitarın =) sadece aktif devre olmayışı biraz rahatsız etmeye başladı genelde slap tonları iyidir wooten ın foderaya benzer tonlar alabiliyoruz =) zaten bunu pek sık kullanmıyorum genelde 6tel warwick corvette var onu kullanıyorum resmi olmadığı için ekleyemedim :(

eğer bunlardan 1-2 tanesini satma imkanım olursa tobias mtd almak istiyorum bende..

kurtbil
13-02-2012, 01:31
İstediğin bass lara kavuşman dileğimle :) Kenara para koyup yolu amerikaya düşen oldukça eline tutuşturmak lazım,Türkiye şartlarında her zaman için pahalı oyuncaklar ne yazıkki.

mur_84
13-02-2012, 08:02

klarnet işine bende girmek istiyorum.. :D

facia
13-02-2012, 09:30
Bende bass gitar caldım 6-7 sene tabii amatörlüğün ötesine geçemedik. Vakti zamanında çok para harcadım ama 2-3 senedir case den çıkarmıyorum...

erkansızarlara gövde yaptırmıstım. Çok begendiğim bir ibanez klavyesini kullanmak için o bassı satın almıştım. Üstünede EMG aktif pickup takmıştım. :) kuzu gibi yatıyor..

SULTANOGLU
20-02-2012, 13:17
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/397055_10151308785100235_747795234_23200806_124631 2713_n.jpg

Böylebir konu olduğu aklıma geldi ve bende paylaşiyim istedim :)

1999 yılından beri bateri çalıyorum. her ne kadar son 3 yıldan beri biraz boşlasamda hala ara ara çalarım. Hatta daha net fotoğrafınıda ekliyicem davulumun.

Bateriden önce gitar çalmışlığımda vardır. 2 tane elektro gitarım var bir tanesi jackson diğeride ilk göz ağrım hohner :) aynı zamanda gitarlar için en sevdiğim zoom 707 im bile hala durur :D gitarların modellerini net olarak hatırlamıyoum çünkü çoooooook çok uzun zamandan beri kılıflarını bile açmadım, onlarında fotoğrafını yakında koyarım :D

hatta zamanında kimin bile youtube a eklediğini bilmediğimiz öylesine dandrik bir kaydımız bile var :)

http://www.youtube.com/watch?v=iQeUH4PIA_8

Day Walker
20-02-2012, 13:25
http://i1255.photobucket.com/albums/hh633/oguzdereli/4cca9b08.jpg
Bknz sultanoglu :D

SULTANOGLU
20-02-2012, 13:27
Adam gibi çaldığım bir video çekelim :D

Day Walker
20-02-2012, 13:28
bana uyar :D

miniks
20-02-2012, 13:30
Klarnete başladım 1 hafta oldu

solfej eğitimi alıyorum şimdilik

akarags1905
20-02-2012, 15:40
Klarnete başladım 1 hafta oldu

solfej eğitimi alıyorum şimdilik

offf:) hayırlısı olsun abi.. nerde alıyosun, ders ücretleri nasıl, haftada kaç saat vs. bilgi verebilir misin?

serkan çağrı veriyomuş diye duymuştum, haftada 1 saat, 80 lira:icon_wack

merruse
20-02-2012, 16:12
Weltmeister akordeonum var.. Onu çalıyorum. Tuşlu her enstrumanı tıngırdatabilirim ama hakkını vererek çalıyorum diyebileceğim akordeon var.

miniks
20-02-2012, 21:48
offf:) hayırlısı olsun abi.. nerde alıyosun, ders ücretleri nasıl, haftada kaç saat vs. bilgi verebilir misin?

serkan çağrı veriyomuş diye duymuştum, haftada 1 saat, 80 lira:icon_wack

Kardesim ben atasehir marmara egitim kurumunda aliyorum 6 ders 280 tl aylik

Ilk tecrubeleri burda alip biraz tingirdatmaya basladiktan sonra daha kaliteli insanlardan ders almayi dusunuyorum

Eriador
20-02-2012, 21:51
hiç birşey çalmıyorum bu yüzden kendime çok kızıyorum ... flüt ve piano ya en kısa sürede başlamak istyorum .

işi bilenlere sormak istyorum bu sevilere gelmek için tahmini ne kadar kasmak lazım ?

flüt
http://www.youtube.com/watch?v=qgsUBYLZpJk
piano
http://www.youtube.com/watch?v=bxmcXQp3mqE

mmustu
20-02-2012, 21:51
nan sultankızı o videoda biz çalıyoduk diye yeme bizi :D

Eray Yümsel
20-02-2012, 21:54
zamanında pioner 6980 çalıyoduk sonra 6985 çalmaya başladık şimdi indash ti navigasyondu öle gidiyo zaman ilerledi

onursumer
20-02-2012, 22:19
hiç birşey çalmıyorum bu yüzden kendime çok kızıyorum ... flüt ve piano ya en kısa sürede başlamak istyorum .

işi bilenlere sormak istyorum bu sevilere gelmek için tahmini ne kadar kasmak lazım ?

flüt
AWESOME IRISH MUSIC IN A NOISY PUB - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=qgsUBYLZpJk)
piano
Braveheart Theme - piano - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=bxmcXQp3mqE)

flut hiç beceremiyorum ama

klavyeli çalgılara küçüklüğümden beri ilgim var nota bilgim yok ama duyduğum şarkıları çalabiliyorum

eğer biraz kabiliyetin varsa düzenli çalışmaya çok uzun vakit almaz diye düşünüyorum bu şekilde piano çalmak

ben nota bilmediğime çok pişmanım ders almak istiyorum bu konuda

akarags1905
20-02-2012, 22:56
Kardesim ben atasehir marmara egitim kurumunda aliyorum 6 ders 280 tl aylik

Ilk tecrubeleri burda alip biraz tingirdatmaya basladiktan sonra daha kaliteli insanlardan ders almayi dusunuyorum

klarnet ders ücretleri gerçekten iyi be abi:)

ne kadar ilerlediğini, nasıl ilerlediğini buradan paylaşırsan benim gibi klarnet çalmak isteyenlere faydali olur:)

güneşbalkan
21-02-2012, 10:50
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/397055_10151308785100235_747795234_23200806_124631 2713_n.jpg

madem çalmıyosun tom holder'ı bana gönder abi :D

önceden çalıp şimdi bırakan davulculara sesleniyorum.her türlü hibe işleminiz kabul edilir :D:D:D:D

SULTANOGLU
21-02-2012, 10:53
vallahi o şarkı bizim lann :D

madem çalmıyosun tom holder'ı bana gönder abi :D

önceden çalıp şimdi bırakan davulculara sesleniyorum.her türlü hibe işleminiz kabul edilir :D:D:D:D

hala çalışyorum ama öyle eskisi kadar her gün değil :)

Sercan K.
02-07-2012, 14:41
Beyler hortlatiyim bi konuyu.
Aramızda kanun çalan var mı? Aşırı heves ettim ya :)

tayreep_john
02-07-2012, 14:56
ileri derecede darbuka çalıyorm ... başlamak isteyenlere yardımcı olabilirim :)

Sercan K.
02-07-2012, 15:35
ileri derecede darbuka çalıyorm ... başlamak isteyenlere yardımcı olabilirim :)

Baba kanun yok mu kanun :D:D

dorukky
02-07-2012, 15:38
lıse donemlerımde uzun bı sure elektro gıtar caldım fenada calmazdım yanı :D sımdı ıs guc ugrasamaz olduk ama yakın zamanda yenıden devam etmek ıstıyorum saglam bı egıtımde alarak

.::EmrE::.
02-07-2012, 16:15
Hobi olarak Piano çalıyorum ancak geliştirmek istiyorum ;)

Anu
02-07-2012, 16:40
Hobi olarak gitar, piano, melodika, mızıka ve yan flüt çalıyorum. Ama en çok istediğim santur, piano ve tulum sahibi olmak.

_FrKn_
02-07-2012, 16:53
hobi olarak enstrüman çalmak mı ???
hepinizi ihbar edicem :mad::mad:

:D:D:D:D

01ASU
02-07-2012, 16:58

abi çok iyi saksofon çalarık hahahahahaha:hahaha: