PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CRX Cee8 vs. Polo Gti

lewolved
11-02-2012, 00:23
Boyle bir denemeye denk geldım gezınırken de CRX motor ne galiba b16 mı, Almanca yazmıslar mod varmı bilmiyorum ama paylasıyım dedım...

Lb06ibtYyag
8duGjxD9DDM&feature=related]

siR
11-02-2012, 00:28
hiç b16 gibi gitmiyor..

dc_crx
11-02-2012, 00:29
ee8 crx vtec b16a1 150hp

civelek
11-02-2012, 00:41
vitesler berbatta gerisini bilmiyorum

BAR22
11-02-2012, 00:47
ee8 crx vtec b16a1 150hp

ağzımdan aldın...

crx içinde b16a2 olsaydı tır sokardı araya bence

lewolved
11-02-2012, 01:29
Alttaki yazı okunmuyordu firefoxtan dolayı şimdi acıldı, alta yazmıs sanırım CRX ın speclerini Türkçeye böyle cevirdi Google translate...

"CRX durch diverse Mods wie Auspuff, TEG Krümmer, geänbderte Ansaugbrücke und Abstimmung ca. 180PS"

"180bg hakkında egzoz, TEG manifoldu, emme manifoldu ve ayar geänbderte gibi çeşitli mods tarafından CRX"

turgay.ozgur
11-02-2012, 04:46
vitesler berbatta gerisini bilmiyorum

valla vitesi minibüsçü gibi atsa dahi senaryonun tersi olması gerekiyordu. aracın bana üst devirleri çok sıkı gibime geldi egzoz sistemi yada bi beyin ayarına ihtiyacı varmış gibi yoksa üst devirde konuşması lazımdı iyide devir dönüyo. yada gti stock değil yazılımsal gıdıklama filan olabilir :D

HondatugraL
11-02-2012, 05:17
ağzımdan aldın...

crx içinde b16a2 olsaydı tır sokardı araya bence

herturlu tır sokması lazım araya. gtı haddınden fazla yuklu olabılır crx cıde bmc kamyondan ınmıs gıbı kullanıyor ayreten onunda etkısı var hiçte b16 gibi gelmedi bana bide d16 bıle daha ciğerli yürür :)

Crx-Em
14-02-2012, 16:26
Aynen d16 bile daha çiğerli, kullanımda cok kotu.

VtecDream
14-02-2012, 18:54
polo haddinden fazla yüklü olsa araya uçak pisti falan sokardı herhalde :)

atits61
14-02-2012, 19:38
polo gti yeni trend.

dc_crx
14-02-2012, 19:46
normal şartlarda crx geçse sevinirdik tabi ki ama her ne kadar inkar etsekte biri eski motor diğeri yeni nesil motor ve crx rodajı nasıl yapılmış aracın motoru nasıl bilemeyiz.. yine de kötü bir sonuç değil diye düşünüyorum pilotaj biraz daha iyi olsa daha farklı olacaktır.. en azında başabaş olurdu..
crx devrinde başlamamış toparlanamamış araba ve 2. videoda 6 ile 7.sn lerde aracın sesini iyi dinleyin yaa gazdan çekiyor yada araçta elektiriksel bir arıza var o engel oluyor..

dc_crx
14-02-2012, 19:55
bu polo gti ne kadar dolu olduğunu gösteren bi video..
Type R FN2 vs. 2011er Polo GTi 1/2 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=SMF6YAZtgpk&feature=autoplay&list=UUR6fMVYfpAePyIQyA7Va4PQ&lf=plcp&playnext=1)

buda crxin ne kadar kötü olduğunu gösteren bi video..
CRX EE8 vs. Civic EG6 2/2 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=YCMpX1vLZFU&feature=BFa&list=UUR6fMVYfpAePyIQyA7Va4PQ&lf=plcp)

CeM öZeR
15-02-2012, 08:42
bu polo gti ne kadar dolu olduğunu gösteren bi video..
Type R FN2 vs. 2011er Polo GTi 1/2 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=SMF6YAZtgpk&feature=autoplay&list=UUR6fMVYfpAePyIQyA7Va4PQ&lf=plcp&playnext=1)

buda crxin ne kadar kötü olduğunu gösteren bi video..
CRX EE8 vs. Civic EG6 2/2 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=YCMpX1vLZFU&feature=BFa&list=UUR6fMVYfpAePyIQyA7Va4PQ&lf=plcp)

Arkadaşım polo gti yüklü değil orda yazıyor. Stock araba.

dc_crx
15-02-2012, 08:55
Arkadaşım polo gti yüklü değil orda yazıyor. Stock araba.

o zaman benim bilmediğim birşey var polo gti type-r ile kafa kafaya yürüyebiliyor öyle mi?

CeM öZeR
15-02-2012, 10:33
o zaman benim bilmediğim birşey var polo gti type-r ile kafa kafaya yürüyebiliyor öyle mi?

Evet yürüyebiliyor. 210-220 km hızdan sonra yavaş yavaş fn2 typeR geçiyor. Ama bu deniz seviyesinde yapılan deneme için geçerli. Rakım yükseldikce fn2 type R geriye düşüyor.

zafa38
15-02-2012, 10:41
Polo GTİ ın kırmızısıda Harikaymış yawww

16EC813
15-02-2012, 10:48
nası bi poloymuş ?

elpadre
15-02-2012, 10:51
nası bi poloymuş ?

bende anlamadım :)

dc_crx
15-02-2012, 18:55
Evet yürüyebiliyor. 210-220 km hızdan sonra yavaş yavaş fn2 typeR geçiyor. Ama bu deniz seviyesinde yapılan deneme için geçerli. Rakım yükseldikce fn2 type R geriye düşüyor.

bir bilgi daha öğrendim enteresan şeyler çıkıyor ortaya :D :D :D

HondatugraL
15-02-2012, 19:00
polo haddinden fazla yüklü olsa araya uçak pisti falan sokardı herhalde :)
haddinden fazla dediğim fıltre hedırsın dısında bıseyler var anlamında :)

type-r devrı kapandı artık poloya başlıcam değişiyorum nıkı WvtugraL yapcam :D

dc_crx
15-02-2012, 20:55
haddinden fazla dediğim fıltre hedırsın dısında bıseyler var anlamında :)

type-r devrı kapandı artık poloya başlıcam değişiyorum nıkı WvtugraL yapcam :D

ahahah... :D polo-R :D

GökhanK
15-02-2012, 21:14
polo neymiş bea :icon_tup:

Selcuk_RoL
15-02-2012, 21:23
kırmızı olsun 3 kuruş fazla olsun:D

16EC813
16-02-2012, 09:14
bu deniz seviyesini bi açsanız :D

bLackModeL
16-02-2012, 09:39
:D polo naptı oylee yaa ...

E0041
16-02-2012, 10:35
b16a1 150 hp filtre hıdır egsoz yazılımla alacağı max güç 160-165hp arası egzantirik farkı var öyle filtre egsozla 150 lik araba 180 olsaydı dedem rallici olurdu :)

vtec altı basılmış vitesler yavaş 2 ci video vtece biraz daha yakın bence normal sonuçlar

rex te b16 olunca uçup gidecek sanmayın :)

16EC813
16-02-2012, 10:40
b16a1 150 hp filtre hıdır egsoz yazılımla alacağı max güç 160-165hp arası egzantirik farkı var öyle filtre egsozla 150 lik araba 180 olsaydı dedem rallici olurdu :)

vtec altı basılmış vitesler yavaş 2 ci video vtece biraz daha yakın bence normal sonuçlar

rex te b16 olunca uçup gidecek sanmayın :)

bende rallici olmak isityom müdürr :D

GKS TypeR
16-02-2012, 10:42
stock polo, stock typer mı, geçicekmiş :hahaha:
sadece filtreli fn2 ile stock golf gti ı geçti serhat ;) bu polo neymiş yaaa :cool:
polo yu iyice mermi yaptınız.

16EC813
16-02-2012, 10:47
stock polo, stock typer mı, geçicekmiş :hahaha:
sadece filtreli fn2 ile stock golf gti ı geçti serhat ;) bu polo neymiş yaaa :cool:
polo yu iyice mermi yaptınız.

kuru sıkı mermi :D

ygtrn
16-02-2012, 10:54
benim anlamadığım crx e kötü gitmiş, yada daha iyi gitmesi gerekir diyenler polo gti denen aracı hiçmi araştırmadı? crx bence haddinden fazla bile iyi gitmiş, polo gti fn2 typeRla kafa kafaya gidiyormu diye sorana kadar bence internetten açında aracın tork, beygir, ağırlık ve hızlanma değerlerine bir göz atın ;)

Bruglione
16-02-2012, 11:09
benim anlamadığım crx e kötü gitmiş, yada daha iyi gitmesi gerekir diyenler polo gti denen aracı hiçmi araştırmadı? crx bence haddinden fazla bile iyi gitmiş, polo gti fn2 typeRla kafa kafaya gidiyormu diye sorana kadar bence internetten açında aracın tork, beygir, ağırlık ve hızlanma değerlerine bir göz atın ;)

+1 :)

Volkswagen Türkiye : Teknik Bilgi (http://binekarac.vw.com.tr/polo-gti-teknik-bilgi.aspx)

ygtrn
16-02-2012, 11:20
Honda Civic Type-R (FN2) lap times and specs - FastestLaps.com (http://www.fastestlaps.com/cars/honda_civic_type-r_fn2.html)

VW Polo GTI 1.4 TSI lap times and specs - FastestLaps.com (http://www.fastestlaps.com/cars/vw_polo_gti_14_tsi.html)

çok detaylı kapsamlı bir site.... araçların tur zamanlarına kadar herçeşit kaydı mevcut.... buyrun bi inceleme zahmetinde bulunun ondan sonra hondayı göklere çıkarın....

Bruglione
16-02-2012, 11:28
Forumda honda ve 106gti fanatikliği var resmen ama bu linkler gayet açıklayıcı oldu tartışmaya açık bişi olmaktan çıkardı olayı

ygtrn
16-02-2012, 11:39
Forumda honda ve 106gti fanatikliği var resmen ama bu linkler gayet açıklayıcı oldu tartışmaya açık bişi olmaktan çıkardı olayı

araştırmadan fanatik düşüncelerle konuşursan tabiki gereksiz tartışmalar çıkar ;)

halbuki 2 dakika ayırıp bi araştırma yapılsa, gereksiz tartışmalarında önüne geçilcek :)

BreatHTaKinG
16-02-2012, 11:41
Konu Honda olunca bu heycan niye ben onu anlamıyorum bir türlü

Bruglione
16-02-2012, 12:04
araştırmadan fanatik düşüncelerle konuşursan tabiki gereksiz tartışmalar çıkar ;)

halbuki 2 dakika ayırıp bi araştırma yapılsa, gereksiz tartışmalarında önüne geçilcek :)

Aynen ama hiç ağzımı açmıyorum ben genelde sadece videoları izler susarım polo gti laf söliyen falan pek takılmıyorum ama hani böle körü körüne savunmakta bana bi garip geliyor bu gönderdiğin linkin üzerinede vites atamıyordur vs gibi şeyler çıkarsa şaşmam :)

tdipower
16-02-2012, 12:13
polo gti hafife alınacak bir araç değil ;) stock, yazılımlı, yazılım filtre egzozlusunu da kullandım bircok aracı mıkertır rahat rahat. gücüne takılmayın aktarımı hesaba katın biraz. 7 ileri oranlarını düşünün

E0041
16-02-2012, 12:46
Honda Civic Type-R (FN2) lap times and specs - FastestLaps.com (http://www.fastestlaps.com/cars/honda_civic_type-r_fn2.html)

VW Polo GTI 1.4 TSI lap times and specs - FastestLaps.com (http://www.fastestlaps.com/cars/vw_polo_gti_14_tsi.html)

çok detaylı kapsamlı bir site.... araçların tur zamanlarına kadar herçeşit kaydı mevcut.... buyrun bi inceleme zahmetinde bulunun ondan sonra hondayı göklere çıkarın....

bende hondacıyım hemde en agır fanatiklerinden :)

neden biliyormusun atmosferik olarak daha iyisi yokta ondan insanların hondayı göklere çıkarması bu yüzden zevk meselesidir

subaruya biniyorsun en perf modeli tr de sti lar ben stock motora 0.6 - 0.7 üflerim stock sti ın içinden geçerim 1600cc hacimle...

hondaya binen adam konforundan dolayı binmez motorundan dolayı biner göklerede bu yüzden çıkartır sizde bunu anlayamadınız

atmosferik bir motorla hondaya kafa tutabilecek araçlara binemediğiniz için turbolar ile karşılaşırır sonrada hondacılar fanatik hondacılar göklere cıkarttı dersiniz :)

Bruglione
16-02-2012, 12:51
hondanın atmosferik olarak başarısını kimsenin küçümsediği yok ama sizin sürekli honda ve 106gti dışındaki araçlara gitmiyor vs demeniz burda olay oluyor gti la kıyaslamalar biçok kez oldu o tartışmaları sadece okudum yani görmezden geldim . Sen olayın içindeydin veya değildin onu pek bilmiyorum ama sorun hondanın başarısı değil sorun olan şey tsi motorun başarısını çoğu kişinin reddetmesi ve stock olarak typer ların cok daha önde olduğunu söylemeleri hani senin atmosferik olarak söylediğin şeye bende katılıyorum ancak konu bu değil ;)

E0041
16-02-2012, 12:51
buda 0-200 değerleri type-r ile

0 - 200 kph

type-r 28.4 s
polo gti 29.9 s

1.3 saniye fark var aralarında 200 ile giderken 1.3 saniye kaç tır yapar kafası çalışan birisi hesaplayabilir gibi geliyor bana...

sizin verdiğiniz siteden..

E0041
16-02-2012, 12:52
hondanın atmosferik olarak başarısını kimsenin küçümsediği yok ama sizin sürekli honda ve 106gti dışındaki araçlara gitmiyor vs demeniz burda olay oluyor gti la kıyaslamalar biçok kez oldu o tartışmaları sadece okudum yani görmezden geldim . Sen olayın içindeydin veya değildin onu pek bilmiyorum ama sorun hondanın başarısı değil sorun olan şey tsi motorun başarısını çoğu kişinin reddetmesi ve stock olarak typer ların cok daha önde olduğunu söylemeleri hani senin atmosferik olarak söylediğin şeye bende katılıyorum ancak konu bu değil ;)

işte bu yüzden hondacıların herzaman kıvırma payı vardır fanatiklik buna dayanır :D

senin araban turbo der geçeriz :)

ki polonun motorunada kötü demedim :) iyi motordur ama kendi sınıfında

Bruglione
16-02-2012, 12:56

0 - 200 kph

type-r 28.4 s
polo gti 29.9 s

1.3 saniye fark var aralarında 200 ile giderken 1.3 saniye kaç tır yapar kafası çalışan birisi hesaplayabilir gibi geliyor bana...

Yanlış baktın galiba ikisininde 0-200 29.9 gözüküyor :)

Ve zaten 1.4 oldugu icin 200 den sonra gtiların bi iddası pek kalmıyor ondan sonra typer yavas yavas öne cıkar savundugum sey +200ler değil typerın önünde gidemiceğini biliyoruz o süratten sonra

Bruglione
16-02-2012, 12:57
işte bu yüzden hondacıların herzaman kıvırma payı vardır fanatiklik buna dayanır :D

Aynen turbo = haram hp :p

şaka bi yana senin körü körüne savunduğun yok üye oldugumdan beri forumdaki bütün videoları izledim ben herzaman tsi lar gitmiyor diye söyliyenler cok bulursam sanada link atarım hak verirsin

tunceR
16-02-2012, 13:02
1992 model araçla 2011 model araç yan yana gidiyo....

mrt_tsn
16-02-2012, 13:06
Polonun azımsanacak bır gıdısı yok bence, ewet honda motorda cok ıyı ama polo b16 ları stock halıyle rahat gecer

16EC813
16-02-2012, 13:09

neden biliyormusun atmosferik olarak daha iyisi yokta ondan insanların hondayı göklere çıkarması bu yüzden zevk meselesidir

subaruya biniyorsun en perf modeli tr de sti lar ben stock motora 0.6 - 0.7 üflerim stock sti ın içinden geçerim 1600cc hacimle...

hondaya binen adam konforundan dolayı binmez motorundan dolayı biner göklerede bu yüzden çıkartır sizde bunu anlayamadınız

atmosferik bir motorla hondaya kafa tutabilecek araçlara binemediğiniz için turbolar ile karşılaşırır sonrada hondacılar fanatik hondacılar göklere cıkarttı dersiniz :)

pro stock yorumu budur :icon_tup: yürü be koçum :D

Bruglione
16-02-2012, 13:12

2012 olarak aynı kasada karşılaştırılcak bir araç varsa gösterebilirsin onun üzerindende konuşabılırz ancak benim gördüğüm 0-100 15 saniye olan facia bir motor piyasaya süren honda

Honda Teknik Özellikler (http://www.honda.com.tr/teknik_detay.aspx?series=civic-hb)

ygtrn
16-02-2012, 13:12

atmosrerik turbo ben anlamam.... sen standart hondaya 0.7 üflersin evet sti'ı geçer, niye? fabrika çıkışı sıkıştırman fazla olduğu için vtech olduğun içn vs vs peki sti bi yazılım yapsa napacaksın? ;) sti dediğin araç fabrika çıkışı öyle 2 bar falan basmıyor zaten 0.9 basıyor..... hadi bunu geçelim.... düzgün bir gc8 parasına satılan ve standart bir gc8 in yarısı kadar iyi gidemeyen vti lara ne diyeceksin? hadi onuda geçtim, bir vti ı bir gc8 kadar yürütmek için harcanacak paraya ne dersin? o parayla bi turbo araç nasıl yürür bilgin var herhalde....

yani diyeceğim oki 25 liraya bir gc8 birde vti alalım 5 lirada üstüne masraf yapalım araçlar 30 liraya mal olsun.... herhangibir rollingte aradaki fark 30 boy olacaktır ;)

ygtrn
16-02-2012, 13:13

aynen konumuz bu değil yoksa atmosferik araçlarda hondanın yeri kesinlikle ayrıdır.... kimse bu konuda dil uzatamaz....

ygtrn
16-02-2012, 13:16

0 - 200 kph

type-r 28.4 s
polo gti 29.9 s

ben bu sitede olan verileri zaten polo çok daha iyi diye vermedim... poloyu küçümseyenler görsün diye verdim.... o crx haddinden fazla yürümüş olay bu işte.... o aracın dreksiyonuna kenbloc geçsin isterse polo geçerse geçer, vites falan kurtarmaz....

K.Kaan
16-02-2012, 13:16

üstad şiir gibi konuşmuşsun:D

ygtrn
16-02-2012, 13:19

forester vs fn2 typeR
HyOhsJkzJuU&feature=plcp&context=C348e3d2UDOEgsToPDskLvWLFlztH1fgR8PW3IX95g

99 model jip 2010 model fn2 typeR ın içinden geçiyor......

roll bittiğinde arada 1 2 tır mesafe var ;)

K.Kaan
16-02-2012, 13:24
atmosrerik turbo ben anlamam.... sen standart hondaya 0.7 üflersin evet sti'ı geçer, niye? fabrika çıkışı sıkıştırman fazla olduğu için vtech olduğun içn vs vs peki sti bi yazılım yapsa napacaksın? ;) sti dediğin araç fabrika çıkışı öyle 2 bar falan basmıyor zaten 0.9 basıyor..... hadi bunu geçelim.... düzgün bir gc8 parasına satılan ve standart bir gc8 in yarısı kadar iyi gidemeyen vti lara ne diyeceksin? hadi onuda geçtim, bir vti ı bir gc8 kadar yürütmek için harcanacak paraya ne dersin? o parayla bi turbo araç nasıl yürür bilgin var herhalde....

yani diyeceğim oki 25 liraya bir gc8 birde vti alalım 5 lirada üstüne masraf yapalım araçlar 30 liraya mal olsun.... herhangibir rollingte aradaki fark 30 boy olacaktır ;)

sırf yürütmek için alınacaksa vti ya 25 vermekte ki mantık ne peki:soru:

tunceR
16-02-2012, 13:26
2012 olarak aynı kasada karşılaştırılcak bir araç varsa gösterebilirsin onun üzerindende konuşabılırz ancak benim gördüğüm 0-100 15 saniye olan facia bir motor piyasaya süren honda

honda teknik özellikler (http://www.honda.com.tr/teknik_detay.aspx?series=civic-hb)

bu araç bu konuya uygun bi araç mı. Jazzı ekleseydin bari.

16EC813
16-02-2012, 13:26
iş kanatlılara kadar gelmiş :D

ygtrn
16-02-2012, 13:29
sırf yürütmek için alınacaksa vti ya 25 vermekte ki mantık ne peki:soru:

onu diyorum işte :) oyüzden kimse honda söyle honda böyle demesin :)

şekil için alınıyor desen gc8 10 kat daha şekil ve dikkat çekiyor, yol tutuş desen bunu tartışmaya bile gerek yok :D:D:D konfor desen gc8 denen araç bile heryerinden aksesuvar ve konfor zıçıyor hondaya kıyasla.... güvenlik desen subaru yine eziyor....

subaru yedek parçaları vs leride hondaya göre öyle iki kat para falan değil... periyodik değişen parçaları yürür aksamları vs leri ya aynı paradır ya daha ucuzdur pahalıysada arada öyle dağlar taşlar yoktur.....

şimdi ben soruyorum... bi vti a 25 lira vermekteki mantık nedir? hadi bi cevap alayım..... daha az yakar demesin kimse :D:D:D:D

tunceR
16-02-2012, 13:32
forester vs fn2 typeR

hız açısından kıyaslamadım yaş itibariyle arada kaç sene var ikiside fabrikasyon araç daha hala yan yana gidiyolar.

Bruglione
16-02-2012, 13:34
bu araç bu konuya uygun bi araç mı. Jazzı ekleseydin bari.

2012 bana şuan satışta olan bir aracı göster onla kıyaslıyım ama yok yani.

tunceR
16-02-2012, 13:35

şekil için alınıyor desen gc8 10 kat daha şekil ve dikkat çekiyor, yol tutuş desen bunu tartışmaya bile gerek yok :D:D:D konfor desen gc8 denen araç bile heryerinden aksesuvar ve konfor zıçıyor hondaya kıyasla.... güvenlik desen subaru yine eziyor....

subaru yedek parçaları vs leride hondaya göre öyle iki kat para falan değil... periyodik değişen parçaları yürür aksamları vs leri ya aynı paradır ya daha ucuzdur pahalıysada arada öyle dağlar taşlar yoktur.....

şimdi ben soruyorum... bi vti a 25 lira vermekteki mantık nedir? hadi bi cevap alayım..... daha az yakar demesin kimse :D:D:D:D

ben 2 araca da sahip oldum şimdi hiç subarun parçası ucuz felan deme takım cantası 900 tl daha saymıyorum... işçilik dünya para alıyo ustalar subaru diye.. vti 10 kat daha mantıklı

Bruglione
forester vs fn2 typeR

maksat modelse çok hoş bi örnek :)

ygtrn
hız açısından kıyaslamadım yaş itibariyle arada kaç sene var ikiside fabrikasyon araç daha hala yan yana gidiyolar.

fabrikasyon derken crx stoc değilki ne fabrikasyonu?

yani bu mantıkla 70 model v8 bi challenger ı bi vti 10 boy geçer bumudur yani.....?

tunceR
16-02-2012, 13:36
2012 bana şuan satışta olan bir aracı göster onla kıyaslıyım ama yok yani.

devir ekonomi devri :)

ygtrn
16-02-2012, 13:39
ben 2 araca da sahip oldum şimdi hiç subarun parçası ucuz felan deme takım cantası 900 tl daha saymıyorum... işçilik dünya para alıyo ustalar subaru diye.. vti 10 kat daha mantıklı

SUBARU TURBO TAKIM CONTA - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com' da - 68837750 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-subaru-turbo-takim-conta-68837750/detay)
parçayı nereden aldığın önemli ;) trde bu paraya takım conta satan tek yerde burası değil bilgine :)

işçilik desen özel servisleri ciddiyim hondanın özel servislerinden ucuzdur.... abimede 1.8 civic hatcbac aldırdım son kasa oradan biliyorum servise hep ben götürdüm aracı :)

K.Kaan
16-02-2012, 13:42

demek istediğim ayrı birşey zaten..:) yalnış anlaşılmasın polemik yaratmak asla değil amacım. vti dediğimiz aaraba kendi klasmanında gerçekten en iyisi denenebilip daha yukarılara oynayan bir araçtır. niye tercih edilir: boyundan büyk işler yapar, iki farklı karaktere sahiptir, çıtır oynamalarla bile çok güzel sonuçlar elde edilebilir, he vti sahibiyim ama 25.000 Tl vti a veren zihniyeti zaten ciddiye almam..:) eğri oturup doğru konuşmak gerekir o kadar para etmez. sadece verdiğiniz örnekte alıp yukleyıp denemek dedıınız dıye yazdım. 15 16 ya bir vti alıp aradaki fiyat farkını yükleyerek bahsettiğiniz araçtan çok daha hızlı olunabilir düşüncesindeyim( amaç sadece yürütmekse )... diğer mantıkta bahsettiğim karakteristik özelliklerinden dolayı almaktır. benim tercih etme sebebim gibi. filtre headers kısa volan var aracımın üzerinde kat bile duruyor ki vti ı egsozun ne kadar etkilediği ***** bilinen birşey. bu saçma speclerimle arabamdan fazlasıyla zevk almaktayım.:) saolsun utandırmadı sımdıye kadar mantıklı denk geldıgım hıcbır arabada. gecılırmıyım cok alakasız araclara da gecılebılırım ama dert etmek sacma olur. fanatıklık yapmaya gerek yok ama gerçekleride görmekte fayda var. turbo arabanın yanında getırecegı sıkıntıların pekte hafife alınacagını gözardı etmeemek gerekir diye düşünmekteyim.

ygtrn
bu arada adam gibi subaru özel servisine gidersen işçiliğin hiç pahalı olmadığını görürsün... misal doğan usta şanzıman açıp toplayıp kapamaya 300 lira alıyor, kim 300 liraya şanzıman açıp toplar?

Bruglione
devir ekonomi devri :)

Benim aracımın fabrika verileri 7 yazıyor ancak 7 i tutturmak imkansız gibi hondanın işi motor kim ne derse desin hondadan ne yol tutuşu sağlam cıkar nede konfor cok yerinde olur civic hb bir bayan aracı değil bişi değil yıllardır herkes bu araçları gazlamak için kullanıyor ve kalkıp 0-100 15 saniyelik benzinli bir araç yapıyorlar ki bi dizel kadar tassarruflu olmaz 1.6 tdi kadar bile gitcegini zannetmiyorum amacsız bir motor ürettiler o yuzden hani 2012 olarak kıyaslıyabılcegimiz bir araç yok anlatmak istediğim şey bu ama bana kalsa zaten eski modelle yeniyi kıyaslamam ancak cogu kisi tsilara laf solediği küçümsediği için böle tsilar gitmiyormuş tek giden typer ve 106 gtilar gibi gösteriliyor :)

106 gti stock olarak zaten tutunamaz typerla da kafa kafaya gidiliyor 200e kadar hani cok asırı savunmak körü körüne en iyisi bu demek bana yanlış geliyor

tunceR
16-02-2012, 13:47
bu arada adam gibi subaru özel servisine gidersen işçiliğin hiç pahalı olmadığını görürsün... misal doğan usta şanzıman açıp toplayıp kapamaya 300 lira alıyor, kim 300 liraya şanzıman açıp toplar?

istanbul gibi görme diğer illeri, burda kimse yapmaz o paralara..

ygtrn
16-02-2012, 13:53
demek istediğim ayrı birşey zaten..:) yalnış anlaşılmasın polemik yaratmak asla değil amacım. vti dediğimiz aaraba kendi klasmanında gerçekten en iyisi denenebilip daha yukarılara oynayan bir araçtır. niye tercih edilir: boyundan büyk işler yapar, iki farklı karaktere sahiptir, çıtır oynamalarla bile çok güzel sonuçlar elde edilebilir, he vti sahibiyim ama 25.000 Tl vti a veren zihniyeti zaten ciddiye almam..:) eğri oturup doğru konuşmak gerekir o kadar para etmez. sadece verdiğiniz örnekte alıp yukleyıp denemek dedıınız dıye yazdım. 15 16 ya bir vti alıp aradaki fiyat farkını yükleyerek bahsettiğiniz araçtan çok daha hızlı olunabilir düşüncesindeyim( amaç sadece yürütmekse )... diğer mantıkta bahsettiğim karakteristik özelliklerinden dolayı almaktır. benim tercih etme sebebim gibi. filtre headers kısa volan var aracımın üzerinde kat bile duruyor ki vti ı egsozun ne kadar etkilediği ***** bilinen birşey. bu saçma speclerimle arabamdan fazlasıyla zevk almaktayım.:) saolsun utandırmadı sımdıye kadar mantıklı denk geldıgım hıcbır arabada. gecılırmıyım cok alakasız araclara da gecılebılırım ama dert etmek sacma olur. fanatıklık yapmaya gerek yok ama gerçekleride görmekte fayda var. turbo arabanın yanında getırecegı sıkıntıların pekte hafife alınacagını gözardı etmeemek gerekir diye düşünmekteyim.

bugüne kdar bi hondacıdan aldığım en mantıklı cevap cidden teşekkür ederim :)

dediğin gibi hondaya ben asla tü kaka demiyorum :) yoksa abim gidip scirocco alacaktı son anda caydırdım başına bela almasın diye, oda gitti habire şanzımanı bozulmayan motoru şişmeyen 20 binde sandık motor istemeyen sapasağlam taş gibi bir araç aldı, ve malesef pert edene kadar çok memnundu :D:D:D edit (araç 1.8 civic hatcbac 2010)

tunceR
16-02-2012, 13:55
Benim aracımın fabrika verileri 7 yazıyor ancak 7 i tutturmak imkansız gibi hondanın işi motor kim ne derse desin hondadan ne yol tutuşu sağlam cıkar nede konfor cok yerinde olur civic hb bir bayan aracı değil bişi değil yıllardır herkes bu araçları gazlamak için kullanıyor ve kalkıp 0-100 15 saniyelik benzinli bir araç yapıyorlar ki bi dizel kadar tassarruflu olmaz 1.6 tdi kadar bile gitcegini zannetmiyorum amacsız bir motor ürettiler o yuzden hani 2012 olarak kıyaslıyabılcegimiz bir araç yok anlatmak istediğim şey bu ama bana kalsa zaten eski modelle yeniyi kıyaslamam ancak cogu kisi tsilara laf solediği küçümsediği için böle tsilar gitmiyormuş tek giden typer ve 106 gtilar gibi gösteriliyor :)

106 gti stock olarak zaten tutunamaz typerla da kafa kafaya gidiliyor 200e kadar hani cok asırı savunmak körü körüne en iyisi bu demek bana yanlış geliyor

1,4 180 hp son teknoloji araç ile stock 106 tutunamaz diyosunda o araçlar 140-150 hp oldu mu yok oluyolar.

ygtrn
16-02-2012, 13:59

şu kısma çok güzel bi alıntı yapmak istedim:D:D:D

bende geçtiğim vti ve gti lara ''biz atmosferiğiz'' derlerse ''bende birbuçuk tonluk tüplü bir jipim'' cevabını veriyorum :D:D:D:D:D:D:hahaha::hahaha::hahaha:

tunceR
16-02-2012, 14:01
senin araban kaç hp tahmini farget motordu galiba. ?

ygtrn
16-02-2012, 14:04
senin araban kaç hp tahmini farget motordu galiba. ?

aracımdaki specleri sayıyım ozamn :D

misal 0 fn2 typeR a sapladığım speclerim

td04 turbo 300tl
wrx intercooler250tl
walbro pompa200tl
downpipe400tl
son susturucu350tl
1.2 bar

bu speclerle 270 hp dynoda mevcut :D:D:D:D

not... forget falan yok aracımda tamamen stoc internaller ;)

bu paraya hangi araç böyle yürüyor :rolleyes:

şuan bu speclere ek olarak wf35 turbo mevcut ve 1 bar basmakta....

Bruglione
16-02-2012, 14:06
1,4 180 hp son teknoloji araç ile stock 106 tutunamaz diyosunda o araçlar 140-150 hp oldu mu yok oluyolar.

gene evvelki konulardan kalan sözler yüzünden soledimde egzantirk su bu herşeyi değiştirip polo gti boca saplıyan arkadaslarında polo gtilar gitmiyor demeleri yüzünden onlarıda koydum cümlenin arasına.

Benim demek istediğim polo gti son zamanlarda cıkan cok mantıklı bir arac ve performansı asla küçümsencek derecede değil.Yol tutus olarak zaten kullananlar bilir mükemmel bir yol tutusu var. Konfor desen şöle böle hani koltukların kavraması falan hoş. Dış görünüş olarak pek bi iddası yok aracım kırmızı sadece o rengi savunabilirm :) herşeyden bişiler var ve bana göre bu zamanda alınabılcek mantıklı araçlardan biri.

Gitmiyor diyede bişi yok yani bunu sonuna kadar savunurum stock olarak gayette iyi gidiyor. Daha fazla uzatmıyım ben videoları sessizce takipe devam ediyim Hadi eyw:)

ygtrn
16-02-2012, 14:06
yanlış anlamayın da bilmediğimden soruyorum... benim aracıma harcadığım parayla bi vti a neler yapılır? kaç boy alınır? cidden bilmediğimden soruyorum atmosferik araçtan anlamam :)

tunceR
16-02-2012, 14:11
atmosferik olarak tabiki o kadar güçler alamzsın ama stock motorda 0,7 barda 230-240 hp oluyor fn2 yide senin geçtiğin kadar geçer. maliyete gelince senin listene ek olarak + ,enjektör,egsoz sistemi,beyin

mrt_tsn
16-02-2012, 14:15
yanlış anlamayın da bilmediğimden soruyorum... benim aracıma harcadığım parayla bi vti a neler yapılır? kaç boy alınır? cidden bilmediğimden soruyorum atmosferik araçtan anlamam :)

filtre, headers, son alırsın onlada yıne bı 106 fılan gecemezsın, vtec aca aca gazlarsın sesınden tatmın olursun (sesını bende cok begenıyorum bu bı gercek ozellıkle k20) baskada bısey yapamazsın ortalama 10-12lt yakıt tukete tukete gezersın ;)
benım bıldıklerım dogrultusunda yazdım:rolleyes:

ygtrn
16-02-2012, 14:17
atmosferik olarak tabiki o kadar güçler alamzsın ama stock motorda 0,7 barda 230-240 hp oluyor fn2 yide senin geçtiğin kadar geçer. maliyete gelince senin listene ek olarak + ,enjektör,egsoz sistemi

atmosferik aracı turbolamak okadar ucuz ve basit olsaydı herkez yapardı :) beyin i de dahil et sonuçta oa aracın üzerinde map sensörü varmı bilmiyorum ama varsada oem beyin sadece vakumu okur basıncı okumaz :)

öteyandan hiçbir aracın intercoler sistemi subaru akdar ucuz olmaz ara boru vs vs gibi şeyler yok çünkü ic drek gaz kelebeğiyle turbonun arasına cuk diye oturuyor :)

vti için sadece ic kiti, boruları filtre sistemiyle beraber benim bu speclerimin fiyatına denk gelir hatta geçerde....

ygtrn
16-02-2012, 14:18
filtre, headers, son alırsın onlada yıne bı 106 fılan gecemezsın, vtec aca aca gazlarsın sesınden tatmın olursun (sesını bende cok begenıyorum bu bı gercek ozellıkle k20) baskada bısey yapamazsın ortalama 10-12lt yakıt tukete tukete gezersın ;)
benım bıldıklerım dogrultusunda yazdım:rolleyes:

106 geçilir yav stoc hali geçer 106 yı (106 da stoc)

tunceR
16-02-2012, 14:20
beyni sonradan yazdım alıntıya yetişmemiş. yapan çok oldu zamanında hatta en son draglarada girmişti bi arakadaş 13 küsürlü bi süre yaptı standart motor.

ygtrn
16-02-2012, 14:22
beyni sonradan yazdım alıntıya yetişmemiş. yapan çok oldu zamanında hatta en son draglarada girmişti bi arakadaş 13 küsürlü bi süre yaptı standart motor.

evette 5 liradan aşşaya mal olmaz.. hatta 5 lira biraz iyimser bi rakam :)

tunceR
16-02-2012, 14:24
yok 5 lirayı bulmaz senin listen 1500 tl civarı artı olarak enjektör beyin. intercooler 200 e sattım ben civic için.

GKS TypeR
16-02-2012, 14:25
aracımdaki specleri sayıyım ozamn :D

misal 0 fn2 typeR a sapladığım speclerim

td04 turbo 300tl
wrx intercooler250tl
walbro pompa200tl
downpipe400tl
son susturucu350tl
1.2 bar

bu speclerle 270 hp dynoda mevcut :D:D:D:D

not... forget falan yok aracımda tamamen stoc internaller ;)

bu paraya hangi araç böyle yürüyor :rolleyes:

şuan bu speclere ek olarak wf35 turbo mevcut ve 1 bar basmakta....

maşallah bu speclerde stock fn2 yi (sen sıfır demişsin ordan baz aldım) iyi geçmişsin. :icon_tup:

senle deniycektik ama şimdi ben baya doluyum oda sana gelmez boşuna benzin yakarız... :icon_tup:

yakuza
16-02-2012, 14:25
ulen muhabbetin geldiği yere, geldiği noktaya bak bu muhabbet değil olsa olsa osuruktan teyyare olur

mrt_tsn
16-02-2012, 14:33
106 geçilir yav stoc hali geçer 106 yı (106 da stoc)

:) ıkısındede war eksoz fıltre olarak dusunup yazmıstım ben:)
5adet hondam oldu 4adetı si, motor olarak ewet guzel saglam 300bınde kapak acılmamıs aracım oldu sıkıntısız ama vtec konusunda b16 yı dırek es gecıyorum ben, ya k20den baslıcan vtec macerasına yada hıc bulasmıcan benım fıkrım bu tabı.
106 mda oldu saxomda oldu ama hıc b16 ya heveslenmedım, benım mantıgımda werdıgım paranın karsılıgını bı sekılde almak wardır o yuzden bana mantıklı gelmıyor.
Ve bu yuzden clio ya bınıyorum;)

ygtrn
16-02-2012, 14:34
maşallah bu speclerde stock fn2 yi (sen sıfır demişsin ordan baz aldım) iyi geçmişsin. :icon_tup:

senle deniycektik ama şimdi ben baya doluyum oda sana gelmez boşuna benzin yakarız... :icon_tup:

evet bi ara deniyecektik header bide egzos vardı ozamn sadece yanılmıyorsam :)

yaza doğru benim araçta birazdaha dolacak ozamnda lpg ye yazık olmasın :D:D:D:D

şaka bi yana şuan aracının specleri ne bilmiyorum ama ben motorumu forget yapmadan ciddi yüklü bi typeR ı tabiki geçemem :)

ygtrn
16-02-2012, 14:35
:) ıkısındede war eksoz fıltre olarak dusunup yazmıstım ben:)
5adet hondam oldu 4adetı si, motor olarak ewet guzel saglam 300bınde kapak acılmamıs aracım oldu sıkıntısız ama vtec konusunda b16 yı dırek es gecıyorum ben, ya k20den baslıcan vtec macerasına yada hıc bulasmıcan benım fıkrım bu tabı.
106 mda oldu saxomda oldu ama hıc b16 ya heveslenmedım, benım mantıgımda werdıgım paranın karsılıgını bı sekılde almak wardır o yuzden bana mantıklı gelmıyor.
Ve bu yuzden clio ya bınıyorum;)

güzel bir açıklama olmuş evet :)

GKS TypeR
16-02-2012, 14:39
evet bi ara deniyecektik header bide egzos vardı ozamn sadece yanılmıyorsam :)

yaza doğru benim araçta birazdaha dolacak ozamnda lpg ye yazık olmasın :D:D:D:D

şaka bi yana şuan aracının specleri ne bilmiyorum ama ben motorumu forget yapmadan ciddi yüklü bi typeR ı tabiki geçemem :)

ya böle atmadan tutmadan yazan adamlara hasret kalmışız. :icon_tup: inşallah forgetledikten sonra çok çok iyi sonuçlar alırsın benim duyduğumu göre arabanda gayet iyi gidiyormuş allah utandırmasın. :icon_tup: :icon_tup:

MURAT-CRX-06
16-02-2012, 14:46
Arkadaşlar yok böyle bi şey crx ile polo gtı kalkmıyo crx içinden polonun arka plan videosunu çekmişler baska bir şey düşünemiyorum ,
crx de b16 yı bırakın d16 bile olsa her türlü yürür ama yok adam sankı polonun videosunu çekmek amaçlı geriden geliyomus hissi verdi bana pek inandırıcı olmamış yane.

ygtrn
16-02-2012, 14:48
ya böle atmadan tutmadan yazan adamlara hasret kalmışız. :icon_tup: inşallah forgetledikten sonra çok çok iyi sonuçlar alırsın benim duyduğumu göre arabanda gayet iyi gidiyormuş allah utandırmasın. :icon_tup: :icon_tup:

forget işine yakn zamanda giremiyecem malesef :) yazın sadece intercooler ragülatör süpap 100bin bakım vs olacak jant lastik değişcek basınç azcık yükselecek birazda hafifletme yapılacak... tahminim bi 5 boy daha gideri artar :)

sağol :)

K.Kaan
16-02-2012, 14:52
Arkadaşlar yok böyle bi şey crx ile polo gtı kalkmıyo crx içinden polonun arka plan videosunu çekmişler baska bir şey düşünemiyorum ,
crx de b16 yı bırakın d16 bile olsa her türlü yürür ama yok adam sankı polonun videosunu çekmek amaçlı geriden geliyomus hissi verdi bana pek inandırıcı olmamış yane.

d16 crx in polo gti la o kadar yürümesi ciddi dolu olmadıkça hayal olur.. 200 e kadar çok ciddi bir ivmelenmesi var polo' nun.. yiğidi öldürüp hakkını yememeliyoz. gti yı test ettikten 1 ay sora vti aldım. vti' ı delik deşer:hahaha:

Bruglione
16-02-2012, 15:02
d16 crx in polo gti la o kadar yürümesi ciddi dolu olmadıkça hayal olur.. 200 e kadar çok ciddi bir ivmelenmesi var polo' nun.. yiğidi öldürüp hakkını yememeliyoz. gti yı test ettikten 1 ay sora vti aldım. vti' ı delik deşer:hahaha:

Fanatik olmıyan hondacı kadar sevdiğim kimse yoktur çok teşekkürler kardeşim :)

K.Kaan
16-02-2012, 15:06
ben art niyet aramıyorum faanatiklik dediğimiz tavıra. sonuçta kuzguna yavrusu anka görünürmüş..:) bundan doğal birşey yok hatta saygı duyulacak birşey sonuçta arabasına bağlı adamın tavrıdır biraz söz söyletmemek..:D

BreatHTaKinG
16-02-2012, 15:08

:icon_tup::icon_tup:

Bruglione
16-02-2012, 15:08
ben art niyet aramıyorum faanatiklik dediğimiz tavıra. sonuçta kuzguna yavrusu anka görünürmüş..:) bundan doğal birşey yok hatta saygı duyulacak birşey sonuçta arabasına bağlı adamın tavrıdır biraz söz söyletmemek..:D

Eyw farklı gözükür ama ben her zaman gerçekleri konuşmayı severim ya körü körüne savunmak pek mantıklı gelmiyor ama senin gibi arkadaşların dürüstce konusması sevindiriyor insanı :)

K.Kaan
16-02-2012, 15:10
Fanatik olmıyan hondacı kadar sevdiğim kimse yoktur çok teşekkürler kardeşim :)

eyvallah hocam. aksini iddaa eden olursa da buluşup deneyebiliriz geçilir video koyulmasını isterim :D gerçi büyük ihtimalle kullanamıyor yada arabada sıkıntı var ilan edilirim ama sıkıntı yok..:) klavye başında herkes şöfördür:hahaha:

Bruglione
16-02-2012, 15:31
:D:D Genelde sıkıntı var deniliyor bocanegra 106gti gecilince bende aynı seyi demiştim ama içimden sonra 106gti yüklü oldugunu ogrenince kabullendim sorun bu kabullenme asamasında :D

K.Kaan
16-02-2012, 15:35
bocanegra ile gti arasında fark var mı şanzıman motor olarak yok olarak biliyorum ben? bocanegra bide şekli mekli itibariyle daha pislik gözüküyor gokart gibi çok keyif almıştım cidden.. her ne kadar dsgden zevk almasamda:)

CeM öZeR
16-02-2012, 19:59
bocanegra ile gti arasında fark var mı şanzıman motor olarak yok olarak biliyorum ben? bocanegra bide şekli mekli itibariyle daha pislik gözüküyor gokart gibi çok keyif almıştım cidden.. her ne kadar dsgden zevk almasamda:)

Ibiza Cupra-bocanegra ile polo gti arasında motorda ufak tefek farklar var. Şanzuman farklı. Polo gti 2 boy civarı geçiyor ibizayı.

BARR
16-02-2012, 20:01
Ibiza Cupra-bocanegra ile polo gti arasında motorda ufak tefek farklar var. Şanzuman farklı. Polo gti 2 boy civarı geçiyor ibizayı.

Bende geçen düplü 2012 Polo citiayı yarım boy geçtim. Gitmiyo bunlar ya 1.4 zaten :D:D

CeM öZeR
16-02-2012, 20:08
polo gti hafife alınacak bir araç değil ;) stock, yazılımlı, yazılım filtre egzozlusunu da kullandım bircok aracı mıkertır rahat rahat. gücüne takılmayın aktarımı hesaba katın biraz. 7 ileri oranlarını düşünün

Onu anlamaları için kafalarının biraz basması gerekir kardesim :) ama Honda motoru gibi alt devirlerde kafalar tırt. Stock fn2 type r getirin Allah rızası için hem rakımın atmosferik arabayı kaç boy kestiğini gösteriyim hemde type r manyağı arkadaslara gösteriyim Stock polo gti stock fn2 type r'a ne yapar ;)

lewolved
16-02-2012, 22:32

Kanimca Aerodinamik kilo ve Dsg oranlarinda ve yonetiminde kucuk farklar var gibi geldi asagida fastestlaps sitesinin ve Zeperf'in tum hizlarda mph ve kmh olarak karsilastirmalari var degisik hizlarda farklar var ama overall da Gti daha iyi ama asagi yukari performanslari yakin... Zeperfte bazi kilometrelerde ve viteslerde iki aracin roll hizlanmalarida var...

Olcumler Asagidaki dergilerden alintidir yaziyor:
* Measures (at real speed) from car magazines : Autopista, Sport Auto, Le Moniteur Automobile, AutoCar, Auto Plus, Auto Bild, Evo, Motorsport, Auto Motor & Sport, Auto Zeitung, Auto
1 Weight (EU) = With 90% fuel load and 75Kg driver

http://www.zeperfs.com/en/duel3278-3024.htm

Seat Ibiza Cupra 1.4 TSi 180 vs VW Polo GTI 1.4 TSI - FastestLaps.com (http://www.fastestlaps.com/comparisons/seat_ibiza_cupra_14_tsi_180-vs-vw_polo_gti_14_tsi.html)

16EC813
17-02-2012, 09:11
Onu anlamaları için kafalarının biraz basması gerekir kardesim :) ama Honda motoru gibi alt devirlerde kafalar tırt. Stock fn2 type r getirin Allah rızası için hem rakımın atmosferik arabayı kaç boy kestiğini gösteriyim hemde type r manyağı arkadaslara gösteriyim Stock polo gti stock fn2 type r'a ne yapar ;)

ben crx manyagıyım ,typ-r kesmiyo :D

Tugral
17-02-2012, 13:40
crx 1,5 karburatörlü model sanırım

zafa38
17-02-2012, 13:47
Ata-R lar yapıldı.com

CeM öZeR
17-02-2012, 14:31
Ata-R lar yapıldı.com

Sus sesliği bozma konu sakin. Biraz sonra bir vtec açılmasına sebep olacaksın sonra. Honda hayat onda.

zafa38
17-02-2012, 14:49
Sus sesliği bozma konu sakin. Biraz sonra bir vtec açılmasına sebep olacaksın sonra. Honda hayat onda.

Tatayla bi drift yapmısım kafaları bozarsın :D:D

CeM öZeR
17-02-2012, 15:08
Tatayla bi drift yapmısım kafaları bozarsın :D:D

O değil de en çok hasta olduğum yanı da, aracın göğüsünde "Dikkat Turbo Motor" yazması. :goz: :hahaha:

zafa38
17-02-2012, 15:34
O değil de en çok hasta olduğum yanı da, aracın göğüsünde "Dikkat Turbo Motor" yazması. :goz: :hahaha:

Akşam hazır olun Tata yı alıp geliyorum dua edin Kar yagısı kesilmesin :D:D

CeM öZeR
17-02-2012, 16:17
Akşam hazır olun Tata yı alıp geliyorum dua edin Kar yagısı kesilmesin :D:D

Koysana amk videoyu. Şu stock ibiza cuprayla denediğimin videosunu da koy amk :Deli: Koy da Hondacı arkadaşlar görsün. Stock fn2 type R'ın yanında zor yürüdüğü stock ibiza cuprayla stock polo gti ne oluyor. Hemde filtre kiti ters takılmış bir polo gti :D

K.Kaan
17-02-2012, 16:24
Koysana amk videoyu. Şu stock ibiza cuprayla denediğimin videosunu da koy amk :Deli: Koy da Hondacı arkadaşlar görsün. Stock fn2 type R'ın yanında zor yürüdüğü stock ibiza cuprayla stock polo gti ne oluyor. Hemde filtre kiti ters takılmış bir polo gti :D

:D koptum dostum ölümüne fanatikliği sadece biz Honda'cıların yaptığını zannederdim..:)))

CeM öZeR
17-02-2012, 16:56
:D koptum dostum ölümüne fanatikliği sadece biz Honda'cıların yaptığını zannederdim..:)))

Hondacıların yüzünden böyle olduk. :D Volkswagen şu an Dünyanın en fazla markayı bünyesinde barındıran markası. Honda'da neymiş? :p Şaka bir yana hakkaten bazen forumda ne dediğini bilmez hondacılar var o yüzden biraz kızgınım aslında. Onları şöyle değerlendiriyorum. Bir adamın erkek kardeşi var biriyle kavgaya girmiş dövmüş dövülmüş veya haklı-haksız farketmez. Abisi sürekli onu savunur. Hondacıların ki ona benziyor. :icon_tup:

cagatays
17-02-2012, 17:52
Hondacıların yüzünden böyle olduk. :D Volkswagen şu an Dünyanın en fazla markayı bünyesinde barındıran markası. Honda'da neymiş? :p Şaka bir yana hakkaten bazen forumda ne dediğini bilmez hondacılar var o yüzden biraz kızgınım aslında. Onları şöyle değerlendiriyorum. Bir adamın erkek kardeşi var biriyle kavgaya girmiş dövmüş dövülmüş veya haklı-haksız farketmez. Abisi sürekli onu savunur. Hondacıların ki ona benziyor. :icon_tup:

O kadar çok honda ve honda sahipleri aleyhinde şeyler yazıyorsun ki ,insanlar da hondadan yana ı ciddi bir yaran olduğu izlenimi yaratıyor.Amacım polemik yaratma filan değil.Bu konulara hiç dahil olamamış biri olarak dışardan nasıl anlaşıldığını söylemek istedim.
Saygılar

ümitech
17-02-2012, 19:14
kırmızı gti da harikaymış yaw

bladerk
17-02-2012, 21:37

ankaraya gelirsen b16 stock motor swap eg var crxden daha ağır ya da ankaradan denemek isteyen arkadaş varsa polo gti ını bitik obd0 lı 140 hpsı zor çıkacak crxle aradaki farkı deneyerek anlamış oluruz yazarak değil ben pek anlamam rakım ne kadar kesiyo merak ediyorum mesela :)

videodaki araca gelirsek gayet güzel çift beslemenin tadı bi gti ama crx .ok gibi

CeM öZeR
17-02-2012, 22:22
ankaraya gelirsen b16 stock motor swap eg var crxden daha ağır ya da ankaradan denemek isteyen arkadaş varsa polo gti ını bitik obd0 lı 140 hpsı zor çıkacak crxle aradaki farkı deneyerek anlamış oluruz yazarak değil ben pek anlamam rakım ne kadar kesiyo merak ediyorum mesela :) videodaki araca gelirsek gayet güzel çift beslemenin tadı bi gti ama crx .ok gibi
Olur denerim hiç farketmez. Yolum düşer inşallah. Crx'in neresi .oktan anlayamadım ki ? Geçse o zaman mı iyi olacaktı? Hiç polo gti kullandınız mı gidişini biliyor musunuz?

Bruglione
17-02-2012, 22:23
O kadar çok honda ve honda sahipleri aleyhinde şeyler yazıyorsun ki ,insanlar da hondadan yana ı ciddi bir yaran olduğu izlenimi yaratıyor.Amacım polemik yaratma filan değil.Bu konulara hiç dahil olamamış biri olarak dışardan nasıl anlaşıldığını söylemek istedim.
Saygılar

Forumda konuları biraz takip etsen inan sende suanda honda fanatiklerine yükleniyor olurdun. Ben aylardır videoları izliyorum ve yazılanları görmen lazım. Bundan sonra biraz dikkatli bak ne dediğimi anlıcaksın. rx8 yanlar apaçi olur yanlış hareket olur s2k yanlar vay aq denir :D

CeM öZeR
17-02-2012, 22:38
Saygılar

İnan hep honda manyağı arkadaşlar yüzünden. Afedersin ama hiç abartmadan son derece b.kunu çıkarttılar. Sanki kul değil de Allah yapısı japonun hondası.

bladerk
17-02-2012, 22:42
Olur denerim hiç farketmez. Yolum düşer inşallah. Crx'in neresi .oktan anlayamadım ki ? Geçse o zaman mı iyi olacaktı? Hiç polo gti kullandınız mı gidişini biliyor musunuz?

tamam umarım havada kalmaz polo gtiın downpipe düz boru evotech bmc intake kit (intate kiti kendim yaptım) yürürünü de biliyorum stock sadece chiplisini yürürünü de ayrıca kıbrısta çok bulundum orginal b16 crx in de sonradan swapalanan crxin de yani hepsini kullandım ve denedim

CeM öZeR
17-02-2012, 22:46
tamam umarım havada kalmaz polo gtiın downpipe düz boru evotech bmc intake kit (intate kiti kendim yaptım) yürürünü de biliyorum stock sadece chiplisini yürürünü de ayrıca kıbrısta çok bulundum orginal b16 crx in de sonradan swapalanan crxin de yani hepsini kullandım ve denedim
Ankaraya kolay kolay düşmez yolum. Yoksa havada kalmaz. Siz denk gelirse orda deneyin bir stock gti'la.

Bu arada bahsettiğiniz araba bir ara sciroccoyla roll videosu dolaşan beyaz 4 kapı polo gti mı? O aracın speclerine göre yeterince sağlıklı yürümediğini düşünüyorum.

By Devvil
17-02-2012, 22:48

Kendisi yağ yakanı yakmayanı , boşunu yüklüsünü de kullanmıştır.. :D

bladerk
17-02-2012, 22:52
Forumda konuları biraz takip etsen inan sende suanda honda fanatiklerine yükleniyor olurdun. Ben aylardır videoları izliyorum ve yazılanları görmen lazım. Bundan sonra biraz dikkatli bak ne dediğimi anlıcaksın. rx8 yanlar apaçi olur yanlış hareket olur s2k yanlar vay aq denir :D

honda basit bi arabadır küçük hacimli N/A ya da turbo verimlidir sadece yani modlarsan gider modlamazsan da yeterlidir büyütecek bi araç değildir keyifli agrasif bi araçtır tabiki 90 model crxle kıyaslanamaz yoksa biri 8 9bin tl diğeri 60000+ etmez

Ankaraya kolay kolay düşmez yolum. Yoksa havada kalmaz. Siz denk gelirse orda deneyin bir stock gti'la.

burdakiler de olur farketmez sürekli denk geliyoruz ve deniyoruz zaten

bladerk
17-02-2012, 22:54

Bu arada bahsettiğiniz araba bir ara sciroccoyla roll videosu dolaşan beyaz 4 kapı polo gti mı? O aracın speclerine göre yeterince sağlıklı yürümediğini düşünüyorum.

özkanın arabası speclerine göre süper yürüyen bi araçtır hiç merakın olmasın stock ya da sadece chiplisiyle denendiğinde kendini yeterince belli etti

Kendisi yağ yakanı yakmayanı , boşunu yüklüsünü de kullanmıştır.. :D
puhahaha hala mı yağ yakıyo lan motor değiştirdiler :beuj:

By Devvil
17-02-2012, 23:03
Yok kestim yağ yakmayı yeni motor sonrası özel uygulamalar ile.. :D

O bu değilde ben o arkadaşın söz ettiği videodakileri tanıyorum denenen scirocco gayet sağlam yürüyen bir rocco dur gti da öyle videoların tamamını izlediysen zaten anlamışsındır video çekenleri gtı ın şoka uğrattığını.. ;)

zafa38
18-02-2012, 00:13
Neyse velahavle diyin beyler