PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Astra 1.3 CDTi RaceChip Titreme

levent
11-02-2012, 14:22
Bi abim kuzenine almanyadan racechip getirtip aracına takmış. araç astra h 1.3 cdti 90hp, şu classic3 diye geçenlerden.

mesela 90 km/h 5. vites 2000 devir hız sabitleyici ile giderken yokuş iniş çıkışta, 1800-1900 devir arası ve 2100-2200 devir arası titreme yapıyor diyo.
titremede benzinli araç kesiciye girmiş gibi direksiyon,koltuklar,göğüslük kısaca tüm araba titriyor diyo.

B-1
E-2
2-2
2-4
4-2
3-2

her kademeyi denemiş aynıymış sonuç, box'u sökünce 50-100 km daha yapmaya devam ediyor sonra kesiyor diyor.
2-2de çok daha kısa yol durumuna göre 2-3 sn sürüyormuş titreme.

neden olabilir olay? var mı aklına buna bir çözüm gelen? benzer sorun yaşayan?

yakuza
11-02-2012, 16:34
soketlerde temassızlık olma ihtimali olabilir

erh
11-02-2012, 22:43
Cok normal.. Bu tarz sikintilar butun boxlarda meydana gelebiliyor.

atabay
11-02-2012, 22:57
5-3 de deneyin hız sabıtleyıcı ılgınc bır sorun olmus .yakıt pompasını bozmayın 680 tl cıvarı

levent
12-02-2012, 03:55
soketlerde temassızlık olma ihtimali olabilir

söküp takmış bikaç kez hatta şuandada sökükmüş

Cok normal.. Bu tarz sikintilar butun boxlarda meydana gelebiliyor.

bence de , elimden geldiğince anlattım artık buna kanaat getirdik :)

efe_
12-02-2012, 11:00
aractan araca degisiyor sanirim.skintsiz kullnan arkadaslarim var.

Oz`
12-02-2012, 11:20
boxlarda butip sıkıntılar var Ben kendi düşünceme göre tavsiye etmiyorum BOxları Remapping eywalllah ama ne bilim box beni korkutuyor yani haddinden fazla basnc bassa fark edemiyicek araba onun yanı sıra Mazot yüksek basınç limitorunude iptal etmiş oluyorsun

Osman Bahadır
12-02-2012, 11:22
Tek değişkenle oynanarak tuning olmaz.

Mr.K
12-02-2012, 12:10
Volan ?

levent
12-02-2012, 15:06
boxlarda butip sıkıntılar var Ben kendi düşünceme göre tavsiye etmiyorum BOxları Remapping eywalllah ama ne bilim box beni korkutuyor yani haddinden fazla basnc bassa fark edemiyicek araba onun yanı sıra Mazot yüksek basınç limitorunude iptal etmiş oluyorsun

Tek değişkenle oynanarak tuning olmaz.

bence de, en baştan demiştim ben yazılım yaptır abi diye ama o zaman dinlemedi beni. artık izmire bir geçişinde (burhaniyede yaşıyor kendisi) yazılıma geçsin bari

Volan ?

onur aklıma gelmemişti, olabilitesi var. mantıklı :icon_tup:

tdipower
12-02-2012, 15:10
yakıt basıncı açık olduğu için o devirlerde olması gerekenden fazla yakıt işiyor enjektörler hatta bazı anlarda açık kaldığı olur ki o zaman deprem gibi sarsar. box yerine remap tercih edin

Mr.K
12-02-2012, 15:14
sadece dusuk devırlerdeyse volandır levo tahminim bu yonde.. hafif hızlanmada titreme yapmaz ama anlık dip gazlarda zangır zangır titrer..

box cıktıktan sonrada devam ederse volandır bence.

levent
12-02-2012, 15:23
sadece dusuk devırlerdeyse volandır levo tahminim bu yonde.. hafif hızlanmada titreme yapmaz ama anlık dip gazlarda zangır zangır titrer..

box cıktıktan sonrada devam ederse volandır bence.

boxu çıkardıktan sonra 50-100km devam edip normale dönüyormuş araba onur, ama ona da baktırsın :)

tdipower
12-02-2012, 15:24
levent volanla alakası yok box yakıt basıncını bozuyor enjektörler birim zamanda olması gerekenden fazla açılıp kapanıyor ileri avans gibi düşün :) buda vuruntu yapıyor

Mr.K
12-02-2012, 15:31
levent volanla alakası yok box yakıt basıncını bozuyor enjektörler birim zamanda olması gerekenden fazla açılıp kapanıyor ileri avans gibi düşün :) buda vuruntu yapıyor

box cıkınca neden oluyo peki ?

Osman Bahadır
12-02-2012, 15:35
box cıkınca neden oluyo peki ?

Bu tür yakıt düzeltmeleri anlık olmaz. Harita zaman içerisinde shift edilir. Ve box çıkınca da ECU haritayı zaman içerisinde eski haline downshift eder. Yakıt düzeltmeleri de böyledir. LPG'li araçlardan, bir miktar benzinde bin muhabbetinden hatırlanabilir bu durum. Zaten arkadaş söylemiş, 50 km sonra normale dönüyor diye. Volanda bir sorun olsa sürekli yapar.

Kaldı ki volanın vibrasyonu ile zangır zangır vuruntu çok rahat ayırt edilir.

Mr.K
12-02-2012, 16:09
Bu tür yakıt düzeltmeleri anlık olmaz. Harita zaman içerisinde shift edilir. Ve box çıkınca da ECU haritayı zaman içerisinde eski haline downshift eder. Yakıt düzeltmeleri de böyledir. LPG'li araçlardan, bir miktar benzinde bin muhabbetinden hatırlanabilir bu durum. Zaten arkadaş söylemiş, 50 km sonra normale dönüyor diye. Volanda bir sorun olsa sürekli yapar.

Kaldı ki volanın vibrasyonu ile zangır zangır vuruntu çok rahat ayırt edilir.

teşekkür ederim