PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Blackberry ağ mep kodu sorunu

erdemsddk
11-02-2012, 16:07
Konuyu açmadan biraz baktım ama bulamadım daha önce varsa açılmış konu kusura bakmayın.

1 ay önce avea çıkışlı blackberry cihaz aldım. Pek te anlamadıgım için baktırmadımda sadece avea cıkışlı oldugu için kod girip açılacak denildi. Fakat bu ağ mep kodu daha önceden telefona 10 kez yanlış girildiği için bloke olmus cihaz.servislere gidiyorum,blackberry müşteri hizmetlerini arayıp çözeceksiniz diyorlar, öyle yapıyorum, servisinizle görüşün diyorlar. :) Bir kaç telefoncuya daha bıraktım ama onlarda çözemediler.

Daha önce böyle bi durumla karşılaşıp çözen arkadaslar varsa, nasıl bir yol izlicem konusunda yardım ederlerse sevinirim.

Aranel Ciryatan
11-02-2012, 16:16
arkadaşım cihazın teleservice çıkışlı tahminimce avea cihazları o şekilde oluyor. teleservice ile görüşeceksin 100 TL civarı ücret alırlar tahminimce (KVK öle yapıyor) cihazını açıcaklar.

erdemsddk
11-02-2012, 16:20
Teleservise de gittim burda. Aynı şekilde müsteri hizmetleriyle görüşmemi istediler.

Aranel Ciryatan
11-02-2012, 16:22
çalışan arkadaşın bilgisi yokmuş tahminimce. ben turkcell blackberry uzmanıyım. bizim cihazlarımızda bu tarz durum olduğunda KVK ile görüşülmesi gerekiyor. sizde cihazınızı ithal eden firma hangi firma ise onunla görüşmeniz gerekmektedir.

erdemsddk
13-02-2012, 22:58
Bir güncel diyelim. Yokmudur daha önce başına gelip halleden ? :(

Aranel Ciryatan
13-02-2012, 23:03
Bir güncel diyelim. Yokmudur daha önce başına gelip halleden ? :(

dostum cevabı yazdım sana :) servisle konuşacaksın. yada telefon kilit kırma işini yapan telefoncular var onlarla görüşeceksin. bilgisayarda 2 dk da kırıyorlar.

erdemsddk
13-02-2012, 23:10
Teleservisle görüştüm bugun. Verdikleri cevap yüzde 95 yeni telefonla değiştirme talebinde bulunacaklar denildi.Kendi cihazımın üstüne fark isteyecekler.

onursumer
13-02-2012, 23:11
cihaz kullanıcı hatası olduğundan teleservis ücret karşılığında açar

bunu ucreti karşılığı yapan firmalarda var forumda konusu var aslında ama bulamadım :D

ayrıca cihaz değiştirilmesine gerek yok ayak yapıyorlar :)

Aranel Ciryatan
13-02-2012, 23:12
yok öyle bi saçmalık yaa. bu teleservis cidden çok rezil bir firma. dostum samsunda yapan varmı bilmiyordum ama istanbul kadiköyde bu işi sana 5 dk da çözerler. olmadı dur ben sana bulucam birini. yarın haber veririm.

Aranel Ciryatan
13-02-2012, 23:14

bunu ucreti karşılığı yapan firmalarda var forumda konusu var aslında ama bulamadım :D

aynen parası karşılığında kvk yapıyor 90 TL alıyor ama :D

erdemsddk
13-02-2012, 23:15

Valla Bağırıp ters gitmeden düzgün düzgün anlattım derdimi. :) Ücreti mühim değil diye defalarca söyledim. Aynı şeyleri anlattı durdu :)

onursumer
13-02-2012, 23:17
allah kimseyi teleservis e düşürmesin

elimde bitane bb 9700 var aynı servisin 1 er hafta arayla aynı urune

1 bizim ithalatımız değil

2 kullanıcı hatası sıvı teması

şeklinde 2 raporu var elimde

okadar kaliteli çalışıyorlar

Aranel Ciryatan
14-02-2012, 08:40
allah kimseyi teleservis e düşürmesin

elimde bitane bb 9700 var aynı servisin 1 er hafta arayla aynı urune

1 bizim ithalatımız değil

2 kullanıcı hatası sıvı teması

şeklinde 2 raporu var elimde

okadar kaliteli çalışıyorlar

çok rezalet bir firma. benim telefonda teleservis ürünü korkuyorum birşey olacak diye valla :D

ozzi41
14-02-2012, 08:59
Ayni sorunla 2kere karşılaştım 1. telefon KVK garantiiliydi KVK( bostancı) ya yolladım ücretsiz açtılar.2. telefon avea garantiliydi yine KVK yı aradım 60 tl ücret ile açabilirz dedi 1 hafta olmadı konusalı.