PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PC sorunu Acil yardim

ulasoztas1
12-02-2012, 11:17
Arkadaşlar dün gece laptobu kapattim guncellestirme yapmaya basladi kapanma ekranindayken, guncellestirm bitince benke ekraninj kapatil yattim. Simdi actigimda gayet normal aciliyor parola istiyor giriyorum mavi ekranda 'hosgeldiniz' yaziyor ondan sonra ekran karariyor ve oyle kaliyor,sadece mause var ekranda. Guvenli modda da denedim hep ayni senaryo nasil duzeltebikirim arkadaslar? Windows 7 home premium var pc de???

berkay_aydin
12-02-2012, 11:20
ctrl+alt+del alttan yeni görevi seçip explorer.exe yazmayı denediniz mi ?

ulasoztas1
12-02-2012, 11:27
kardeşim çokk teşekkür ederim açıldı pc eline sağlık :) Sorun çözülmüştür :)

ulasoztas1
12-02-2012, 15:54
Yav arkadaşlar pc yi sağolsun berkay_aydinın dediği şekilde açıyorum ama her seferinde aynı şeyi tekrarlıyor siyah ekrandan komutla açıyorum, kalıcı çözümü nedir bunun ??:beuj:

KÖROĞLU
12-02-2012, 16:11
yukarıda arkadaşın yazığı gibi açabiliyorsanız eğer denetim masasından geçmiş bir zamana ( güncelleme yapılmayan) yükleyemi denerseniz muhtemelen sorununuz çözülür. iyi günler.

edit: başlatta arama kısmına "sistem geri yükleme" yazarak ulaşabilirsiniz.

FaBeRgE
12-02-2012, 16:24
baslata "msconfig" yazip acilan pencereden, baslatma sekmesine gelip oradan baslangica explorer.exe yi ekleyebilirsiniz veya ilk acilan pencereden normal baslangic secip deneyebilirsiniz

ulasoztas1
12-02-2012, 17:57
yukarıda arkadaşın yazığı gibi açabiliyorsanız eğer denetim masasından geçmiş bir zamana ( güncelleme yapılmayan) yükleyemi denerseniz muhtemelen sorununuz çözülür. iyi günler.

edit: başlatta arama kısmına "sistem geri yükleme" yazarak ulaşabilirsiniz.

dostum geri yükmeme yaptım maalesef açılırken gene aynı sorunu yaşıyorum :/

baslata "msconfig" yazip acilan pencereden, baslatma sekmesine gelip oradan baslangica explorer.exe yi ekleyebilirsiniz veya ilk acilan pencereden normal baslangic secip deneyebilirsiniz

FeBeRgE, başlatma sekmesinde explorer.exe yok kendim nasıl ekleyebilirim ? ekleyebileceğim bir nokta göremedim

KSE71
12-02-2012, 21:45
Alt+CTRL+del tuşlarına basıp explorer.exe yazınca yanında bir kutu varsa bu görevi açılırken otomatik başlat falan diye onu işaretlerseniz de olabilir. Xp de öyle bir şey vardı ama, windows 7 de başıma gelmediği için bilmiyorum. Kolay gelsin. Güncelleştirmeden sonra yaptıysa windowsunuz orjinel değilse bunu gördüğü için de yapabilir.

Naman
12-02-2012, 22:08
c:\windows\winsxs\pending.xml

bu dosya varsa adında 1-2 harf değiştirin. PC'yi tekrar başlatın.

ulasoztas1
13-02-2012, 16:55
Alt+CTRL+del tuşlarına basıp explorer.exe yazınca yanında bir kutu varsa bu görevi açılırken otomatik başlat falan diye onu işaretlerseniz de olabilir. Xp de öyle bir şey vardı ama, windows 7 de başıma gelmediği için bilmiyorum. Kolay gelsin. Güncelleştirmeden sonra yaptıysa windowsunuz orjinel değilse bunu gördüğü için de yapabilir.

orjinal windows var pc de, explorer.exe nin orda işaretleebileceğim bir kutu yok..

c:\windows\winsxs\pending.xml

bu dosya varsa adında 1-2 harf değiştirin. PC'yi tekrar başlatın.

malesef öyle bir dosya yok o klasörde :(

her seferinde explorer.exe ile açıyorum pc yi yokmu kalıcı çözüm :beuj:

KSE71
13-02-2012, 17:16
Sizin aradığınız şey sanırım bu.
PC ilk açıldıgında Explorer.exe Otomatik Açılmıyor.. (http://www.frmtr.com/windows-isletim-sistemleri/2658239-pc-ilk-acildiginda-explorer-exe-otomatik-acilmiyor.html)
internette araştırırken bunu buldum, sizin sorununuz bu sanırım. Kolay gelsin.

Naman
13-02-2012, 17:34
orjinal windows var pc de, explorer.exe nin orda işaretleebileceğim bir kutu yok..

malesef öyle bir dosya yok o klasörde :(

her seferinde explorer.exe ile açıyorum pc yi yokmu kalıcı çözüm :beuj:

Hmm o zaman önce explorer.exe'yi açılışa koyalım..

1. regedit
2. HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Run'a gidin
3. Sağ tarafta sağ tıklayıp yeni Dizi değerini seçin
4. İsmine Explorer diyin
5. Üzerine çift tıklayıp açılan kutuya C:\Windows\explorer.exe yazın kapatın
6. regediti kapatıp PC'yi tekrar başlatın.

Bu açılışta, login olduktan sonra explorer'ı açmaya yarar. AÇılır açılmaz loginden önce explorer çalışsın isterseniz CURRENT USER yerine LOCAL MACHINE için aynı işlemi yapın. Ama ikisi aynı anda olmaz.

Yaptığınız bu işlem daha sonra msconfig'te de görünecektir. Oradan açıp kapatabilirsiniz.

--------------------------
Eğer yukardaki de bir işe yaramaz ise,
O zaman bunu arkada çalışan servislerden biri yapıyor..

Kara kutuya bakmanız lazım:

Windows + R tuşlarına basın.
Açılan kutuya eventvwr yazın ENTER'layın.
Gelen pencerede Sistem ve Uygulama bölümlerini bulun.
Sağda listelenenler bilgisayarınızda arka planda dönen hareketleri listeler. Önce SİSTEM bölümünde Tam mouse okunu gördüğünüz ana gidin. Oralarda HATA olarak kırmızılı satırlar görmeniz lazım. Çift tıkladığınızda ayrıntısını görebilirsiniz. Bazı hizmetlerin başlayamadığını göreceksiniz. O hizmetleri buraya yazabilirseniz buluruz sorunu büyük ihtimal..

Uzaktan forum üstünden bu kadar yardım olabiliyor sadece :(

ulasoztas1
13-02-2012, 18:59
Naman dostum öncelikle uğraşın için çok teşekkür ederim..
ilk başta önerdiğin yöntemi yaptım ancak değişen birşey olmadı sadece explorer.exe ile pc yi açınca ekrana 'Kitaplılar' klasörü gelmeye başladı..

ikinci dediğiniz yöntemde ise pek birşey yapamadım açıkçası buraya kadar gelebildim :)
http://b1202.hizliresim.com/u/f/2pupb.jpg

bLackModeL
13-02-2012, 19:01
Advanced SystemCare 5 sistemi kople bi tarattir orda sistem dosylarını birleştir eksık olanlarını tammalıyor aynı problem bendede oldu benım kı sahte yazılım kotu amaclı yazlımlar harıcı guncelleştirmeleri yaptım vee dedıgınız gıbı ekran sıyah geldı guvenlı kipte calıstırıp bu programı uyguladım gayet saglıklı suan suan tam surumunu satın aldımm cok basarılı bı program