PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Darty-teknosa

emretektas
12-02-2012, 23:49
Arkadaşlar Darty mağazalarının Teknosa ya devredilme dedikodusu dolaşmakta konu hakkında kimsenin bilgisi varmıdır. ?

63owen63
12-02-2012, 23:58
Teknosa, yeni yeni yerler acıyor, büyüyor diye biliyorum ,şaşırdım şuan

emretektas
13-02-2012, 00:01
Teknosa, yeni yeni yerler acıyor, büyüyor diye biliyorum ,şaşırdım şuan

Sanırım yanlış anlaşıldım Teknosa Darty mağazalarını satın alıcağı söylentileri

onursumer
13-02-2012, 00:03
teknosa best buy u satın aldıktan sonra darty ilede goruşuluyor gibi dedikodular var sadece

resmi hiçbirşey yok durup dururkende darty boyle bir pazardan çekilmez diye düşünüyorum ben

otomania
13-02-2012, 00:04
mağazacym darty de çok arkadaşm var ama ilk defa şuan duydm açkçası şaşrdm.

emretektas
13-02-2012, 00:05
teknosa best buy u satın aldıktan sonra darty ilede goruşuluyor gibi dedikodular var sadece

resmi hiçbirşey yok durup dururkende darty boyle bir pazardan çekilmez diye düşünüyorum ben

Best buy da satılırken işler gizlice yürütüldü satış olduktan sonra duyuru oldu

JDMazda_GTR
13-02-2012, 00:07
Teknosa ep center ı devraldığı zaman Teknosadaydım,Best Buy'ı devraldığı zaman da Best Buy'daydım:D Teknosa her yeri alacak dedikoduları her zaman olur.Ben Mediamarkt'a kadar duydum.Valla hiç şaşırmadım.

emretektas
13-02-2012, 00:10
Ben Darty de çalışıyordum ocak sonu ayrıldım işten, servis birimi kapandı ve gelen müşteriler dahil birçok kişi bu konuyu dile getirdi hatta teknosa yöneticileri toplantılarda bile aktarmışlar personellerine ama nekadar doğru bilemicem

onursumer
Best buy da satılırken işler gizlice yürütüldü satış olduktan sonra duyuru oldu

çok gizli yürümedi bu sektorde olan herkes biliyordu best buy un satılık olduğunu sadece kimin alıcağı merak konuyusydu

darty nin satılma ile ilgili bi plan projesi gorunurde olmadığı için dedikodu olarak kalma ihtimali yüksek

best buy tutunamadı yanlış strateji çizdi ama darty nin heryede mağazası var ciroları güzel

teknosa anca iyi bi teklifle gitmeliki satılık planı yokken satsınlar :)

emretektas
Teknosa ep center ı devraldığı zaman Teknosadaydım,Best Buy'ı devraldığı zaman da Best Buy'daydım:D Teknosa her yeri alacak dedikoduları her zaman olur.Ben Mediamarkt'a kadar duydum.Valla hiç şaşırmadım.

adınız koray sanırım ?

JDMazda_GTR
13-02-2012, 00:19
çok gizli yürümedi bu sektorde olan herkes biliyordu best buy un satılık olduğunu sadece kimin alıcağı merak konuyusydu

darty nin satılma ile ilgili bi plan projesi gorunurde olmadığı için dedikodu olarak kalma ihtimali yüksek

best buy tutunamadı yanlış strateji çizdi ama darty nin heryede mağazası var ciroları güzel

teknosa anca iyi bi teklifle gitmeliki satılık planı yokken satsınlar :)

Best Buy cirosal olarak kötü değildi.Stratejisi de aslında kötü değildi.Best Buy çok büyük bir firma.İsteseler piyasayı allak bullak edebilirlerdi.Tr'den ayrılma nedenleri para kazanamamak değil Çin'de yatırımlarını arttırmaktı nitekim de öyle oldu ve piyasadakiler bilmesi gerektiği zaman öğrendiler.Baya baya gizliydi herşey.

adınız koray sanırım ?

Aynen:icon_tup:

CTG
13-02-2012, 14:11
Darty Türkiye'nin topluluk sorumluluğunu yürüten arkadaşım (aynı zamanda ralli yardımcı sürücüsüdür) böyle birşey olmadığını, bu dedikodunun nasıl çıktığını da bilmediğini söyledi. Sonuçta Darty büyüyerek gidiyor. Böyle bir imkan yok.

darkmoon
13-02-2012, 14:17
anlamadığım darty nasıl satılabiliyor 50 yıllık dükkanlar zinciri olan bir firma.. iki günlük bir firma değilki dünyanın pek çoky erinde şubeleri var..

bu mcdonaldsı sultanahmet köftecisine satmak gibi bir şey örneğe bak yalnız :D ...

neticede benim bildiğim ingiliz menşei li bir firma.. satma nasıl olucak ki..

onursumer
13-02-2012, 14:28
bence ters koşe yapıyor teknosa dedikodu ile :D

darty alma durumları yoksa bile bence media markt falan gibi biryere goz dikmişlerse bilerek dedikodu çıkarıyor olabilirler :)

murat_ileri
13-02-2012, 22:56
her zaman bu gibi dedikodular çıkar, darty şuanda pazar payı olarak iyi bir yerde. isteyecekleri rakam teknosa için makul olmayacağıda aşikar.

Naman
13-02-2012, 23:07
Şu Saturn nasıl bir mekandır bilen var mıdır? İzmir'de aynı klas MediaMarkt var sadece.. Acaba aynı ayar mıdır yoksa daha bir TeknoSa gibi mi?
İnşaatı bitmeyen AVM'nin içinde açtılar da merak ettim. Ona göre arabayı çamura sokucam :)

onursumer
13-02-2012, 23:20
saturn ozellikle tv de çok agresif güzel fiyatlar veriyor çok alışverişim oldu

istanbuldaki mağazaları için konuşuyorum tabi

ama her zaman iyi ürün çıkamıyorlar insertlerinde

çeşit yerine belli başlı urunlerde kampanya oluyor

Naman
13-02-2012, 23:29
Teşekkür butonu yokmuş bu bölümde. Teşekkürler :)

Beyaz eşya filan da oluyor mu peki?

onursumer
13-02-2012, 23:34
evet oluyor

her kategoride 1 urun kampanyalı oluyor genelde

tv ,buzdolabı vs gibi ozellikle açılışlarda iyi fiyatlar yakalayabilirsin veya ozel günlerde kampanyada vs

Naman
13-02-2012, 23:36
Hmm iyiymiş teşekkürler tekrar

emretektas
14-02-2012, 09:28
arkadaşlar son duyduğum habere göre darty çalışanlarının yıllık izinlerini zorunlu kullandırıyorlarmış sanki bişeler olacak gibi

JDMazda_GTR
14-02-2012, 10:31
Saturn dediğniz mağazalarda zaten Mediamarkt aslında.Media-Saturn olarak geçer ticari isimleri.Saturn Almanya'da lüks ürünler satan daha güzel konsepte sahip mağazalardır.Mediamarktlar ise daha alt kesime hitap eder ama trde 2side pek fark etmiyor ***** durumlardan.Sonuc olarak 2sınden de yapacagınız alısverıs aynı kasada toplanıyor.

JDMazda_GTR
14-02-2012, 10:34
Bu arada DARTY nasıl devreder çok iyi köklü firma falan bunlara bakmayın.Best Buy darty nın 3 katı ciroya sahip ve şu an 5000den fazla mağazası olan 60milyar dolardan fazla cirosu olan bir firma ama devretti gitti.Bu olaylar tamamen ticari çıkar doğrultusunda oluyor.Parayı veriyon düdüğü çalıyorsun.Ayrıca Teknosa'da tr de karlılık olarak bakıldığında en sağlam para kazanan firmalardan.Boru değil Teknosa.Sağlam kazık fiyatlar olmasına rağmen müşterisi hiç eksilmeden para kazanıyorlar hala.

oğuzk
14-02-2012, 11:17
yanlış mesajj