PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zonguldak-Antalya Güzergah Tavsiye...

C!N
13-02-2012, 22:57
Arkadaşlar 2 hafta sonra bir aksilik olmazsa aracımla Zonguldak'tan Antalya'ya gitmeyi planlıyorum. Güzergah olarak da Zonguldak-Ankara-Konya-Antalya'yı kullanmayı düşünüyorum. İlk defa aracımla gideceğim Antalya'ya, bana önerebileceğiniz birşeyler mutlaka vardır, tavsiyelerinizi almak istiyorum. Ayrıca yolculuk gece yolculuğu olacaktır, 2 araç gidilecektir.

FaBeRgE
13-02-2012, 23:05
otobus firmalari kutahya uzerinden gidiyor, bence bu guzergahi da degerlendirin

murat_ileri
14-02-2012, 00:02
ankara üzeri gidilirse daha hızlı, kütahya üzeri ise daha yakın diye biliyorum ama gece seyahati ve ilk defa gideceğiniz için ankara konya hattı en güvenilir olan yolculuk bence.

FaBeRgE
14-02-2012, 00:08
zonguldakta ogrenciyken her 2 yolla kutahyaya gidis gelis yaptim. duzceden sonra otobana girer adapazarinda cikarsiniz, kutahyaya kadar yol cok guzel, kutahyaya 40km kala 20kmlik bozuk bir kesim var, kutahyadan antalyaya kadar da yol cok guzel. zonguldak kutahya 400 olsa antalya ise buraya 350km :)

HondatugraL
14-02-2012, 00:15
ilk defa gidicekseniz geniş ve bol tabelalı rahat yolları seçmenizi tavsıye ederım geç olsun guc olmasın ;)

s.alican
14-02-2012, 02:14
benim fikrim gerede bolu tarafından ankara afyon antalya ben karabükte okurken kaç defa ereğliden geldim gittim iyiydi hem baya bi otoban kullanmış olursun.

m. ali öz
14-02-2012, 02:34
eğer belirttiğiniz güzergahtan gelirseniz ;

konya'ya 50 km kala radar bölgesi

konya şehir merkezine varana kadar hızınıza dikkat edin hız limitini 2 km/h aşsanız dahi cezai işlem uyguluyorlar. çok canımı yaktı konya :)

gece yolculuğu yapacaksanız konya'dan sonraki seydişehir-akseki-manavgat güzergahında uykusuz kalmayın, yol genellikle tek şerit ve virajlı, hatta tamamı.

arkadaşım zonguldak'ta okuyordu 3 yıl devamlı ankara-konya güzergahında gidip geldi. vardır bir bildiği herhalde. ama bence gece çıkmaktansa sabah gün doğmadan çıkın sonuçta 1000km yol yapacaksınız.

C!N
14-02-2012, 07:47
Tavsiyeler için çok teşekkürler arkadaşlar. Kütahya üzerinden gitmek çok dolaşmalı geliyor bana, sanki Konya üzerinden gitmek daha yakın gibi görünüyor harita üzerinde, aynı yol için çok daha fazla yakıt ve zaman harcamak istemiyorum. Yalnız Konya'dan sonra tek şerit olması düşündürdü beni, Kütahya üzerinden ise anladığım kadarıyla daha çok otoban kullanmış olacağım, bu da demek ki yolculuk daha az yormuş olacak beni ki bu benim için önemli bir kriter. Konya'ya gelmeden bahsedilen radarlar gece de faal mi, EDS tarzı kameralar mı yoksa çevirme yapan ekip araçları mı? Bir de güzergah üzerinde mutlaka uğra diyebileceğiniz yerleri belirtirseniz sevinirim.

AEAlmas
14-02-2012, 09:47
Ankara dan sonra Afyon Burdur yolu izlenmeli Konya yolu uzatır

Diesel
14-02-2012, 09:50
Zonguldak - Antalya Yol Haritası - Zonguldak'dan Antalya'ya Nasıl Gidilir? (http://www.illerarasimesafe.com/zonguldak_antalya/yolharitasi)

AEAlmas
14-02-2012, 10:16
Zonguldak - Antalya Yol Haritası - Zonguldak'dan Antalya'ya Nasıl Gidilir? (http://www.illerarasimesafe.com/zonguldak_antalya/yolharitasi)

Benim dediğim güzergah ;)

levent
14-02-2012, 10:17
En temizi Faberge İbrahim abinin dediği güzergah bence. En azından diğerlerine göre daha işlek bir yol. Bu mevsimde Konyadan Aksekiye gelirken Alacabel'de mahsur kalma ihtimaliniz var ayrıca dış görünüşte buz olmasa bile gizli buzlanma bölgesidir oralar ve ciddi virajlıdır. Ayrıca yolculuk mesafeniz 100km civarı uzuyor.

Düzce, Adapazarı, Kütahya, Burdur, Antalya güzergahı toplam uzunluğu 767km ve çok daha rahat gelebileceğiniz bir yol. Adapazarından otobandan çıkınca AliFuatPaşa girişinde radar olur , Kütahya girişte olabilir, Burdur girişte olabilir buralarda dikkatli gelirseniz sıkıntı yaşamazsınız.

İyi yolculuklar

Polatlı civarlarında da kar yağışı yoğun olursa oralarda da bekletilme ihtimaliniz var ayrıca..

Diesel
14-02-2012, 10:22
Benim dediğim güzergah ;)

harita üstünde gözüksün dedim :D

enginetune
14-02-2012, 10:23
Arkadaşlar 2 hafta sonra bir aksilik olmazsa aracımla Zonguldak'tan Antalya'ya gitmeyi planlıyorum. Güzergah olarak da Zonguldak-Ankara-Konya-Antalya'yı kullanmayı düşünüyorum. İlk defa aracımla gideceğim Antalya'ya, bana önerebileceğiniz birşeyler mutlaka vardır, tavsiyelerinizi almak istiyorum. Ayrıca yolculuk gece yolculuğu olacaktır, 2 araç gidilecektir.

hava durumunu takip etmenizi öneririm çünkü ankaradan konya istikametine giderken kulu makas konya arası kar yağdığında berbat durumda oluyor :confused:

watchword
14-02-2012, 14:16
En temizi Faberge İbrahim abinin dediği güzergah bence. En azından diğerlerine göre daha işlek bir yol. Bu mevsimde Konyadan Aksekiye gelirken Alacabel'de mahsur kalma ihtimaliniz var ayrıca dış görünüşte buz olmasa bile gizli buzlanma bölgesidir oralar ve ciddi virajlıdır. Ayrıca yolculuk mesafeniz 100km civarı uzuyor.

Düzce, Adapazarı, Kütahya, Burdur, Antalya güzergahı toplam uzunluğu 767km ve çok daha rahat gelebileceğiniz bir yol. Adapazarından otobandan çıkınca AliFuatPaşa girişinde radar olur , Kütahya girişte olabilir, Burdur girişte olabilir buralarda dikkatli gelirseniz sıkıntı yaşamazsınız.

İyi yolculuklar

Polatlı civarlarında da kar yağışı yoğun olursa oralarda da bekletilme ihtimaliniz var ayrıca..

+ SA 888 . Ayrıca , irtibat bilgilerimi P.m. ' liyim size . Burdur ' a geldiğinizde , haberim olsun . Size bi yorgunluk kahvesi ikram ediyim ...

The Jackal*
14-02-2012, 15:00
Bolu üzerinden otobandan gelin isterseniz, ankara afyon burdur antalya :) Biz öyle yapıyoruz.

C!N
14-02-2012, 21:07
Arkadaşlar çok teşekkür ediyorum tavsiyleriniz için, beraber yolculuk yapacağım diğer arkadaşımla oturum bu seçeneklerin hepsini değerlendireceğiz. Verdiğiniz tavsiyeler ışığında kafamda bir-iki yol profili oluşmuş durumda, arkadaşımla fikir alışverişi yaptıktan sonra herşey netleşecek.

+ SA 888 . Ayrıca , irtibat bilgilerimi P.m. ' liyim size . Burdur ' a geldiğinizde , haberim olsun . Size bi yorgunluk kahvesi ikram ediyim ...

Çok çok teşkkür ederim, bunu duymak bile çok mutlu etti beni. Muhtemelen sabahın ilk saatlerinde geçmiş oluruz Burdur'dan, o saatte de rahatsızlık vermek istemem size. Ben yine de irtibat bilgilerinizi almak istiyorum, ben yine de irtibat bilgilerinizi almak istiyorum, olur ya belki günün birinde Zonguldak'a yolunuz düşer de o kahveyi benim ikram etme imkanım olur...

watchword
15-02-2012, 11:46
Çok çok teşkkür ederim, bunu duymak bile çok mutlu etti beni. Muhtemelen sabahın ilk saatlerinde geçmiş oluruz Burdur'dan, o saatte de rahatsızlık vermek istemem size. Ben yine de irtibat bilgilerinizi almak istiyorum, ben yine de irtibat bilgilerinizi almak istiyorum, olur ya belki günün birinde Zonguldak'a yolunuz düşer de o kahveyi benim ikram etme imkanım olur...

Bu güzel karşı davetiniz için bende teşekkür ederim . Zaman ne olursa olsun , mutlaka bişiler içmek için haberlerinizi bekliyorum . İrtibat bilgilerimi pm. ' liyorum hemen . Geldiğinizde , görüşürüz artık :) . Size şimdiden iyi yolculuklar ...

FaBeRgE
15-02-2012, 11:51
Burdur olmazsa Kütahya olur :) bu arada benim tavsiyem sabah yola çıkmanız şeklinde olacaktır. ***** havalar eksilerde geziniyor gizli buzlanma vs. herşey olabilir. Sabah 9dan sonra çıkarsanız güneşi de arkanıza almış olursunuz. İç anadolu kesimlerini öğlen geçersiniz, akşama kalsanız bile antalyaya yaklaştıkca zaten hava ısınacak buzlanma riski de azalacaktır. Hem bende sizi misafir edebilirim, çünkü yollardaki dinlenme tesislerimdeki yemekler hiç içimi açmaz. Burada adam gibi yer içersiniz :)

AşkınS.
15-02-2012, 11:54
Abi yollar kötüymüş kar yağışı nedeniyle,dikkatli ol olur mu üzme bizi...

C!N
15-02-2012, 13:58
Bu güzel karşı davetiniz için bende teşekkür ederim . Zaman ne olursa olsun , mutlaka bişiler içmek için haberlerinizi bekliyorum . İrtibat bilgilerimi pm. ' liyorum hemen . Geldiğinizde , görüşürüz artık :) . Size şimdiden iyi yolculuklar ...

Tekrar tekrar çok teşekkür ederim. Görüşemesek bile mutlaka arayacağım...

Burdur olmazsa Kütahya olur bu arada benim tavsiyem sabah yola çıkmanız şeklinde olacaktır. ***** havalar eksilerde geziniyor gizli buzlanma vs. herşey olabilir. Sabah 9dan sonra çıkarsanız güneşi de arkanıza almış olursunuz. İç anadolu kesimlerini öğlen geçersiniz, akşama kalsanız bile antalyaya yaklaştıkca zaten hava ısınacak buzlanma riski de azalacaktır. Hem bende sizi misafir edebilirim, çünkü yollardaki dinlenme tesislerimdeki yemekler hiç içimi açmaz. Burada adam gibi yer içersiniz

Çok teşekkür ederim, bu sıcak ilgilere karşı insan en azından mola verip tanışmak istiyor, ama dediğim gibi gece yarısı ya da sabahın ilk saatlerinde olmuş olur, bu nedenle rahatsızlık vermek istemiyorum. Ayrıca sen Zonguldak'ın yabancısı değilsin, seni ne zaman göreceğiz asıl burada? Perşembe günü çalışmaktayım, cuma günü de bir programa katılacağım, öğleye kadar otele giriş yapmam gerekiyor, bu nedenle gündüz yolculuğu imkansız gibi görünüyor. 7-8 gibi ulaşıp, 1,2 saat dinlenmek istiyorum.

Abi yollar kötüymüş kar yağışı nedeniyle,dikkatli ol olur mu üzme bizi... Aşkınım 2 martta gideceğim, şu ana göre bir nebze daha iyi olur tahminime göre yollar, zaten çok kötü olursa zorlamam şansımı...

C!N
08-03-2012, 13:32
Arkadaşlar yolculuğumu geçtiğimiz hafta gerçekleştirmiş bulunmaktayım. Büyük heveslerle planladığım gibi aracımla yapamadık ne yazık ki hava şartlarından dolayı.
Hatta biraz şanslı olmsam yolculuk tamamen iptal olacaktı ki Zonguldak'tan Ankara'ya otobüsle giderken yolculuk esnasında Mengen civarında sonraki bütün otobüs seferlerinin iptal olduğunu öğrendik. Yolculuk olarak da Ankara'dan aktarmalı olarak ulaştım Antalya'ya. Güzergah olarak Ankara-Polatlı-Afyon-Burdur-Antalya istikameti kullanıldı. Konya güzergahı kapalı olduğu için bu yol kullanıldı. Ankara-Antalya arasını 10 saatte kat ettik. Polatlı-Afyon arasında yola karları üfleyen bir tipi vardı ki ömrümde ilk defa rüzgarda yerdeki karın sürüklendiğini gördüm. Dönüş de yine aynı güzergahtan gerçekleşti. Cevap verip tavsiyelerde bulunan bütün arkadaşlarıma tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Murat kusura bakma arayacağım dedim arayamadım fırsat olmadı. Seni beklerim artık Zonguldak'a Karadeniz'e ;)

watchword
09-03-2012, 09:24
Murat kusura bakma arayacağım dedim arayamadım fırsat olmadı. Seni beklerim artık Zonguldak'a Karadeniz'e ;)

Davet ' e icabet gerekir abi . Seni tekrar bekliyorum artık bu taraflara :) . Hem hava ' larda güzelleşti , daha rahat şekilde görüşürüz . Bende o tarafa gelir isem , mutlaka rahatsız ederim :) ...

HkN
12-03-2012, 21:40
Ben konuyu kaçırmışım.. Bende Afyon yolunu tavsiye edecektim. Zaten gerekli yolu kullanmışsın. Tekrar geçersen Afyonda yol üzerindeyim. Mura'tan önce beklerim :)

C!N
12-03-2012, 23:56
Çok teşekkür ederim, ben sıramı savdım artık, Zonguldak'a beklerim :D