PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ''netbase'' mail yolu ile dolandırıcılık

nokian
15-02-2012, 13:39
To: ****@hotmail.com
Subject: ICRA DAIRESI YAZISI
From: hatirlatma@netbasse.net
Date: Wed, 15 Feb 2012 12:27:29 +0200

--------------------------------------------------------------------------------

Değerli Abonemiz ********

İcra Dairesi Yazısı!!!

4077 sayılı yasanın 11/A maddesinin 1. fıkrasında "Her türlü abonelik sözleşmelerine taraf olan tüketiciler, isteklerini satıcıya bildirmek kaydı ile aboneliklerine tek taraflı son verebilirler" hükmü yer almaktadır.

Fakat siz, ilk ayı paralı abonelik sürecinde bizden gelen "daimi üyeliğe geçmiş bulunmaktasınız" başlıklı bilgilendirme e-postasına rağmen iptal isteğinizi tarafımıza bildirmediniz.

Aradan geçen süre içerisinde ücretin hala ödenmemesi nedeniyle ikâmetgah adresinize
TC. Corlu iCRA Dairesi'nden
160+3,88 TL=163,88 TL ve ilave olarak avukat masrafları çıkan icra yazısı gelecektir.

Detaylı bilgi için sitemizin haberler linkini ziyaret edebilirsiniz:
Haberler (http://www.guvenliindir.com/haber.php)

Not: Odemeyi yaptıysanız, bu uyarımızı dikkate almayınız.
Netbase Bilişim Teknoloji İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.
--------------------------------------------------------------------------------
* Çalışma saatleri: Haftaiçi 09:00-18:00, Cumartesi 09:00-17:00 arası
* Tel: 08504 805959 - Fax: 08504 805960
* Vergi Sicil No: 6 3 1 0 5 9 7 0 9 8 * Bağlı oldugu vergi dairesi: Çorlu/TEKİRDAĞ
* Adres: Muhittin Mah. Şehit Teymen Yavuz Er Cad. Arca İş Merkezi No:5, Çorlu/TEKİRDAĞ

internette araştırdım oldukça fazla şikayet konusu olmuş .

maili babamın adresine yollamışlar ve haliyle evde bir telaşlanma sözkonusu ...ben hiç itibar etmedim ve kaale de almıyorum fakat yine de bu konuyla ilgili başından geçen ve daha tecrübeli olanlarımız var ise paylaşımlarını bekliyorum .

EM-RE
15-02-2012, 13:42
Yazıyı kim hazırladı ise çok başarısızmış,utanmasa niye ödemedin pampa yazıcak,
fakat siz nedir ya resmi evrakta :D

Burak E.
15-02-2012, 14:07
sahte gibi geldi bana acıkcası resmi evrakta cidden siz olmaz ya :)

slhdmr34
15-02-2012, 14:20
siteyi girip inceledim, adam bir kac zamandır vuracagı vurguna zemin hazırlıyormus net olarak belli, ekmis ekmis simdi biciyor. üçkagıtcının onde gideni oldugu belli ama sitelere vs uye olurken okudum anladım kutucuklarına tick atarken daha dikkatli olmak lazım. Adam dolandırıcılığı kanuna uydurmus. 1000 kisiden 160 lira alsa ki alır, 160.000 TL toplar. dikkat etmek lazım, bu tarz adamların hukuki danısman diye cin hukukcuları tuttukları ve islerini kanuni zeminde bu sekilde yaptıkları yani kanunları aracı kullandıkları aşikar...

rebelh
15-02-2012, 14:37
ben anlayamadım tam olarak nasıl bir dolandırıcılık bu:beuj: biri açıklayabilirmi bizde tongaya düşmeyelim

ayrıca sitesinde bi sürü belge var onlar ne:soru:

Dodoo
15-02-2012, 14:40
ben anlayamadım tam olarak nasıl bir dolandırıcılık bu:beuj: biri açıklayabilirmi bizde tongaya düşmeyelim

ayrıca sitesinde bi sürü belge var onlar ne:soru:

Netbase | Alo Şikayet (http://www.alosikayet.com/tag/netbase)

rebelh
15-02-2012, 14:44
Netbase | Alo Şikayet (http://www.alosikayet.com/tag/netbase)

teşekkürler
peki sitelerindeki mahkeme kararları ne oluyor?

Dodoo
15-02-2012, 14:55
teşekkürler
peki sitelerindeki mahkeme kararları ne oluyor?

guvenliindir.com (http://guvenliindir.com/contact/terms)

Bende pek birşey anlayamadım, senet imzalamak gibi birşey mi oluyo bu siteye online üye olmak :)

nokian
15-02-2012, 15:06
mail adresini nereden buldular o nu anlamıyorum ..kaldı ki babam analamaz öyle üyelik işlerinden felan.. şikayetvar.com'u incelediğimde de birkaç ay sonrasında gecikme faizi adı altında mail yollamaya devam ediyorlarmış yoksa icra dairesine verilecekmişiz. :D

onursumer
15-02-2012, 15:17
üyelik paralı diyor zaten sitede çok garip geldi bana

ücretsiz üye olduk diyip sozleşme kabulu mu yaptırıyor bi inceliyim siteyi :)

edit

çok pislik bi mail adresi ile kayıt olmayı denedim ama kayıt tuşu çalışmıyor

nokian
15-02-2012, 15:36
e devletten adımıza açılmış herhangi bir mahkeme dosyası bulunamadı yazısını göz'lerine sokucam birdahaki mailde

slhdmr34
15-02-2012, 16:12
guvenliindir.com (http://guvenliindir.com/contact/terms)

Bende pek birşey anlayamadım, senet imzalamak gibi birşey mi oluyo bu siteye online üye olmak :)

aynen öyle, mesafeli satış sözleşmesine girer bu konu. Hani hepimiz yaparız, bir program bile kurarken EULA vs benzeri bir çok sözleşmeyi Accept veya evet diye kabul eder geceriz. Bunun altında neler evet dediğimizi kimse okumaz (ben hariç herhalde) ve buralarda bir çok şeye evet demiş oluruz. Bu adam da bunu kullanıp yürümüştür. olay bu yani. Ücretsiz üyelik diye bağırırlar, ondan sonra boyle atlatıp giderler. Bu şeye benzer, bu ara yeni moda, abi saat veya Kur'an-ı Kerim kazandınız, ücretsizdir, kargosunu ödeyip alacaksınız diyorlar, ok yolla baba bedavaysa diyor insanlar, kapıya gelen kurye 50 lira kuryelik bedeli diye faturayı gözünüze sokuyor. Özellikle dini böyle şeylerde kullananların şerefleri hakkında değişik düşüncelerim mevcut. 2 liralık saati bedava gönderip ayda 1500 liraya motoruyla çalıştırdığı kuryeyle 50 lira ürün başı bedel toplatıp günde 10 kişi çarpıp 500 lira ciroyaparak
insanları çarparlar.

Dodoo
15-02-2012, 17:16
Aslında gerçekten haklısınız, birçoğumuz metni okumadan accept/onayla vs. diyerekten geçiyoruz hemen.

Bu dolandırıcılar da fena tufaya düşürmüş insanları..