PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hoparlor tavsiyesi

GokhanE.
16-02-2012, 00:40
Komponent ve hoparlor tavsiyesiyle ilgili diğer konuları okudum ve benim isteğim diğer konu açan arkadaşlardan farklı olduğu için yeni konu açıyorum.

Aracım 2006 Mitsubishi Lancer.Aracımda sony XAV-W1 double din teyp var ve bunun dışında müzik sisteminde hiçbir iyileştirme yapmadım.

Aracıma kesinlikle kutulu bass hoparlor koymayı düşünmüyorum,anfi de koymayı düşünmüyorum.Ön 2 kapı içi,arka cam önü ve ön 2 direkteki tiz hoparlorlerini daha kaliteli olanlarla değiştirmeyi düşünüyorum.Amacım 'temiz' ses.Aşırı baslı ve yüksek sesli müzik dinlemeyi sevmiyorum.

Oem hoparlor yerlerine en az tadilat gerektirecek ve araç voltaj stabilitesini bozmıcak (yani aşırı akım çekmicek) önerilerinizi bekliyorum.Daha önce double din seçerken de forumun önerilerini dikkate almıştım şimdi de yardımlarınızı bekliyorum :)

olcay91
16-02-2012, 11:16
Ön kapı içi hoparlörlerin ve arka pandizottakilerin çapı nedir acaba ? net olarak bilinirse daha yardımcı olunabilir.

alfonso4474
16-02-2012, 12:42
en güzeli 2 takım companent alın jbl hem fiyatı uygun hemde anfisiz çalarsınız ama çokta güzel verim alınmasada orjinalden iyidir daha demin ben connect aracımın orj. söktüm jbl taktım teypten çalıyorum

Ae86
16-02-2012, 13:25
Bulabilirseniz eton öneririm kağıt konili compları çok net ses sunuyor.

Home - Eton GmbH (http://www.etongmbh.de/)

GokhanE.
16-02-2012, 13:28
Hoparlor caplarini tam olarak bilmiyorum ama ogrenip yazmaya calisacagim.Fiyat uygunluk kaygim fazla yok en kaliteli ve en verimli hangi marka ise ona yonelecegim.Amfisiz bir fayda saglayamazsin diyorsaniz bu islemi askiya almayi dusunuyorum,ne kadar kazanc saglayacagimi tahmin edebilir miyiz?

cyber_serseri
17-02-2012, 09:02
Hertz ten vazgeçme kalite istiyorsan...

hondarcan
19-02-2012, 15:55
amfisiz nasıl olur bilmem ama mtx deneyebilirsiniz fiyat makul amfide sesi gayet güzel

TT_BOY
19-02-2012, 18:59
Aracımda Hertz comp. kullanıyorum çok memnunum , bu markanın coax.larına bakabilirsin..

murat_ileri
22-02-2012, 01:05
tavsiye isterseniz burada çok fazla marka ve model sunabilirim ama sizin işinize yararmı bilmem. ana üniteniz güzeldir ama frekans aralığı pioneer ve alpine göre daha pes yumaşaktır. sizin dinlediğiniz müzik türü bu konuda en önemli faktör ve son olarak tiz ve mid sesler ne kadar iyi olursa bass tonların eksikliğini o kadar fazla hissedeceksiniz.