PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ttnet sorunu

SOMEONESPECIAL
16-02-2012, 08:26
Sanırım ilk abonelerindenim...
ADSL / NET4
8 Mbps'ye kadar / 4 GB kotalı
Ayda 29 TL paketini kullanıyorum.

Son 3 aydır ısrarlı tarife değişikliklerine inatla hayır dememe rağmen
faturalarım 45-49 TL arası gelmekte aradığımda kota aşımı cart curt denmekte
ama akşamları 2-3 saat nete girip sadece surf yapmakla kota aşımı yapmadığıma
inanıyorum...

Nedir bu işin iç yüzü... Bye bye deme zamanı mı geldi TTNET e ?

makif84
16-02-2012, 08:27
Bende Türkneti kullanıyorum aynı sorun 3 aydır bendede mevcut

Low-Rider
16-02-2012, 08:28
abi 4gb kota pek birşey değil

artık çoğu videolar 720* yayınlanıyor

video izledin ıvır zıvır yaptın forumda ki fotoğraflar derken dolar gider.

Ben ttnet'ten çok memnunum.Eski aboneyiz diye dün arayıp indirim yaptılar 1 senelik:D

Serencebey
16-02-2012, 08:31
Ya Allah bildigi gibi yapsın kac gundur azıma etti evde internet namına bişi kalmadı 56k gibi maşallah.

Allahtan gecen ay butun sokaklara fiber optik döşedilerde bakalım yardırcam baglansın diye

SOMEONESPECIAL
16-02-2012, 08:35
4 GB akşam 1-2 saat kullanımla aşılmaz ki... Video filan seyrettiğimde yok.
2011 de neti nasıl kullanıyorsam o. Değişen hiç bir fark yok kullanımda...

Girdiğim sitelerde belli
Gazetevatan
sahibinden
TT
teamhondaintegra
face

Bu kadar...

NE video izleme ne oyun oynama ne müzik/film indirme...
Sırf beni yıldırıp paket değişimi yapmak için yapıyorlar sanki şerefsizler

özgür67
16-02-2012, 08:37
abi aynı sorun bende vardı.Son 1-2 aydır 50-60 ödüyordum.Kampanya varmış 24 aylık sözleşme ilk 12 ay 39 lira ödüyorsun.

SOMEONESPECIAL
16-02-2012, 08:37
Abonelik iptali için bile süründürüyorlarmış.
Nette araştırma yaptım biraz olamaz böyle bir yığın şikayet var

SOMEONESPECIAL
16-02-2012, 08:39
abi aynı sorun bende vardı.Son 1-2 aydır 50-60 ödüyordum.Kampanya varmış 24 aylık sözleşme ilk 12 ay 39 lira ödüyorsun.

Mevcut aboneliği iptal edip yeni bir abonelik mi açmak lazım ?
Son 12 ay ne kadar ödüyorsun peki ?

özgür67
16-02-2012, 08:41
Mevcut aboneliği iptal edip yeni bir abonelik mi açmak lazım ?
Son 12 ay ne kadar ödüyorsun peki ?

abi sadece bir form dolduruyosun.Aynı abonelikle devam ediyosun.İlk 12 39 lira diğer 12 49 lira

CasabLanca
16-02-2012, 08:51
abi telekom lokum diye birşey çıkardı onu incele istersen
bazı haber ve gündem siteleri var oralar ücretsiz onun dışında girdiğin 1 saatlik dilim 1 tl daha fazlası sınırsız 2 tl
kurulum ücreti telsiz ücreti modem ücreti hiçbir şartı yok

Day Walker
16-02-2012, 08:59
walla ben evde metronet kullanıyorum.İnternet duvardaki elektrik prizinden geliyor.Çok memnunum 10 Mbps hızı var gündüzleri 12-13 lere kadar çıkıyor. Hafta sonuda akşamlarıda 7-8 lere düşüyor. tavsiye ederim.

mertk
16-02-2012, 09:17
5 ayda iptal edebıldım ttnetın allah belasını versın. telefondan kapatalım dedım pekı efendım kapattık dedı mayıs ayı sorası yazlıga gıttım ve 3 ay boyunca kımse olmadıgı ıcın eve faturalar gelmıs 3*fatura +avukat masrafı+3 ay bedava vermıslerdı onun gerı alımı-650TL me mal oldu hıc kullanmadıgım halde!!!!

sora bız dılekce yazdık ,bıze bız sızı aradık dedıler ve bende onay vermısısm uyelıgı tekrar actırmısım ba ba ba ba yalanlara gel sora dedık ses kayıtlarını cıkartın hmm flan
2 hafta sora gerı donduler ve dedıklerı sey , bız dınledık konusmaları herhangı bır terslık gormedık:D ıkıtellı TTnet tı guzel bır estırdıkten sora basladık avukat yoluyla mahkemeye suan hala suruyor mahkeme :) TTnetmı ALLAH BELASINI VERSIN!

eleanor
16-02-2012, 09:19
sana soliyim.satış noktaları tarafından mts ekranına senin bilgilerin otomatik düşürür ve bayilerin kotaları oldugu için seni net4 paketinden upcell dediğimiz net6 veya net12 ye geçirir.bunu sana sormadan yaparlar.seninde ruhun duymaz.ayrılmak istediğindede sana 2 ay bedava internet verirler.

bLackModeL
16-02-2012, 09:26
hersey kılıfında rahat olun her yerden somurduklerı gıbı burdanda somuruyolar ... türkiyenın kanunu bu vatandasında hakkı bu .. ımzalıyoruzz ne bılıyosak hıc okumamız yok ... ttnet haklı her durumda paket degısımı hakkında detaylı bılgı satıs temsılcılerınde alabılıyosun ucret almıyolar :) dırek degısım yapabılıyosun bende suna 24 aylık tahadutle ve modemle bırlıkte 29 tl oduyorum 12 mega bit e kadar denıldı 10 megebit suan memenunum ama sıkıntı yok tek sıkıntı arada bı modemın sapıtması ... aylık 1 tl lık modemde oyle olur galıba :D

alfonso4474
16-02-2012, 09:54
bnde sürekli farklı ödüyodum neden böle dediğimde kotayı aşmışındır diyip geciyolardı ttnetın adamı söledi resmen ya otutrryolar bi güzel diye

onursumer
16-02-2012, 09:58
https://adslkota.turktelekom.com.tr/adslkota/login_tr.jsp

adresinden bu ay bironceki ay ve geçmiş raporlarınıza bir goz atabilirmisiniz ?

eğer sınırlardaysa ve pc nizde torjen tarzı birşey olmuşsa buda size gereksiz kota aşımı yapmanıza sebeb olabilir

ayrıca

iptal etme olayına çok şaşırdım geçen gün kız arkadaşımınkini 2dk da iptal ettim ataköyden :D

telefonlamı iptal başvurusu yapıyorsunuz acaba ?

Bi1ReD
16-02-2012, 10:02
Birincisi 4gb kota kalmadı diye biliyorum 6gb var bu pakete geç. Ben aylık ortalama 110gb kota kullanılım var sınırsız. 70 lira odüyodum tivibuyla beraber. Git telekoma çok pahalı de kapatıcam de 1 yıllık indirim yapiyorlar.

ondertopcu
16-02-2012, 10:33
Abi tel nonu yada müşteri nonu pm istresen bakabilrim ne kadar kullanım olmuş diye

mertk
16-02-2012, 10:35
bende telefondan ıptal ettım 2 dk da :D sonuc yukarda hayalı telefonlar gelıyor aman dıkkat bırde eve son faturanız gelıcek denıyor o fatura gelmıyor ve sıze borc kagıdı yolluyorlar gıdıyorsunuz ogrenıyorsunuzkı 49tl olmus 200tl aman aman dıyım ozellestıkten sonra TT bıttı

onursumer
16-02-2012, 10:38
bende telefondan ıptal ettım 2 dk da :D sonuc yukarda hayalı telefonlar gelıyor aman dıkkat bırde eve son faturanız gelıcek denıyor o fatura gelmıyor ve sıze borc kagıdı yolluyorlar gıdıyorsunuz ogrenıyorsunuzkı 49tl olmus 200tl aman aman dıyım ozellestıkten sonra TT bıttı

telefonla iptal herzaman sıkıntı :D

ben o yüzden gittim borcunu çıkardım vezneden yatırdım kapttırıp kağıtlarımı aldım kafam rahat zaten toplasanız hepsi 10dk sürüyor :)

call centere hiçbirfirmada kesinlikle güvenmiyorum

kadiR_41
16-02-2012, 12:07
Aynı şeyler benimde başıma geldi 4 gb kotalı kullanıyordum akşamları 3-4 saat takılıyorudum 65-70 tl fatura geliodu artık dayanamayıp kotasıza geçtim kullanıcılarına geçirmekten başka birşey yapmıo fiber kablo tesisatı olsa mahallemde saniye düşünmem Süperonline geçerim.

levent
16-02-2012, 12:29
Abi valla bnm problemim kota değildi ama sürekli hattan düşmesiydi, ben değiştirdim Superonline ile rahatım artık..

abi 4gb kota pek birşey değil

artık çoğu videolar 720* yayınlanıyor

video izledin ıvır zıvır yaptın forumda ki fotoğraflar derken dolar gider.

Ben ttnet'ten çok memnunum.Eski aboneyiz diye dün arayıp indirim yaptılar 1 senelik:D

Onu bizim eve de yapmışlar özgür, 56 dan 49 a düşürmüşler :)

a.colak
16-02-2012, 13:02
TTnet bu kafayla devam ederse daha cook abone kaybeder bu kaçıncı konu oldu kimse memnun değil

DOHC
16-02-2012, 14:42
Faturada detay olarak hangi gün ne kadar KB kullanılmış gelmiyor mu?

KSE71
16-02-2012, 16:06
Aynen bence fatura dökümünü isteyin, isteyince nasıl bu kadar gelmiş falan ayrıntılı gönderiolar. Wireless falan varsa ona da girmiş olabilirler mi acaba? iptal etmekten dayımda vardı tt net, oda çok uğraştı. dilekçe verdi, ulaşmadı dediler, modemi gönderin dediler. modemi verdik kargoyla dilekçeyi de gönderdik bu sefer dilekçe gelmedi dediler, sonra modem gelmedi dediler, zar zor iptal ettirdik. o kampanya falan yapmışlar, oda yalan. 12 ay mı ne 29 , ondan sonra 49 tl diyorlar. o bir iki ay sonra 55 tl e çıkıyor. bence iptal ettirmek en iyisi. İmkan varsa süper Online ye geçmek lazım. hem sözleşmeniz varsa belli bir miktara kadar geçtiğiniz firma karşılıyor. Ama eski aboneyim diyorsanız onun da süresi bitmiştir sanırım.

dirk
16-02-2012, 16:15
download değilde belkide upload aşılıyordur =? siz bi dökümüne bakın bence