PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Exedy stage II debriyaj artık titreme yapmıyor ?

Asimos
16-02-2012, 15:30
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi arabamda exedy stage II debriyaj var.Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum fakat son 1-2 aydır ilk zamanki gibi kalkışta titreme yapmıyor.İlk zamanlarda yerinden kaldırırken yokuş düz farketmez içerisi zangır zangır titriyodu.

Aracı sadece haftasonları kullanıyorum öyle gazliyim rolling rollinge atliyim falanda yok yani debriyaj bitik felan değil kaçırma falanda yapmıyo galiba(anladığım kadarıyla)Bide pedal ilk günkü sertliğini hala koruyo.
Tamam titreme olmaması daha iyi fakat bugüne kadar bunu yapan artık neden yapmaz?Herhangi bi sıkıntı olabilirmi?Bu soru 1-2 aydır kafamı kurcalıyo.Teşekkürler.

Osman Bahadır
16-02-2012, 15:36
Sert kullanmıyorum demişsin. Muhtemelen balatanın rodajını daha yeni tamamladın. Bahsettiğin titreme falan rodajda olur.

Pedal sertliğinde bir değişiklik yok diyorsun ki bu baskının hala ilk günkü gibi olduğunu gösterir. Zaten stage 2 balata da öyle günlük kullanımla kolay kolay aşınmaz.

Sonuç; Sorun yok. Balatan olmasın gereken duruma daha yeni gelmiş.