PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 190 E Basık araç muayane yardım?

D16A9
18-02-2012, 10:02
Arkadaşlar yeni w201 kasa 190 aldm mayısta muayanem var önümüzdeki hafta basmayı düşünüyoruz basık araçlar bölümünde bej rengi 41 plaka 190 var onun gibi basmak istiyorum fakat muayaneden gecermi hangi istasyonda gecirebiliriz daha önce basık araç geciren oldumu bu konuda acil yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.

enginetune
18-02-2012, 10:07
Arkadaşlar yeni w201 kasa 190 aldm mayısta muayanem var önümüzdeki hafta basmayı düşünüyoruz basık araçlar bölümünde bej rengi 41 plaka 190 var onun gibi basmak istiyorum fakat muayaneden gecermi hangi istasyonda gecirebiliriz daha önce basık araç geciren oldumu bu konuda acil yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.

kesin bişi söylenemez ki geçede bilir geçmeyede biraz gideceğin muayene istasyonunda ki teknisyenin insafına kalmış bişi . Ankara da ivedikte arkadaşımın w115 kasa mersedes geçti sağlam basıktı ama bir sonra ki hafta başka bir arkadaşımın opel vectra sı coil over la geçemedi. Şans işi ama henüz basmadıysan ben derim ki işi şansa bırakma muayeneden geçsin ondan sonra 2 sene rahasız istedini yap :icon_tup:

erhanarici18
18-02-2012, 10:11
forumda tüvtürk hasar tablosu paylaşılmıştı
araç yere fazla yakın:hafif kusur
araç yerden fazla yüksek:hafif kusur
;)

EREN34
18-02-2012, 10:18
forumda tüvtürk hasar tablosu paylaşılmıştı
araç yere fazla yakın:hafif kusur
araç yerden fazla yüksek:hafif kusur
;)

Fakat arac basikliktan fren testine cikamazsa agir kusur olur. Mercedes dingil mesafesi dusunuldugunde o basiklikla cikamaz teste.

onursumer
18-02-2012, 10:37
Fakat arac basikliktan fren testine cikamazsa agir kusur olur. Mercedes dingil mesafesi dusunuldugunde o basiklikla cikamaz teste.

+ olarak araç alçak olduğunda

ilk muayenede başıma gelmemişti ama 2. de geldi

sağ sol on lastiğe tek tek rampa koyup tam sol tam sağ yapıp surtup surtmediğine bakıyorlar

benim getz oyle alçak durmuyor 3.5cm yay var ona bile takılmıştı bakan çocuk

erhanarici18
18-02-2012, 11:26
sürtme olayı varsa muayeneye gitme bile mümkün değil geçmez
fren tesine çıkamayacak kadar alçaksa tabiki sıkıntı olur
air ride sistemlerdeki gibi lastik çamurluğun içinde olmazsa sıkıntı olmaz gibi

cagri-35
18-02-2012, 11:37
ya o çapraz olayını düşük arabadamı yapıyorlar?

Benim corsada yay vardı onda yapmışlardı ama gtc yi soktugumda hiç yapmadılar direk klasık kontrol far vs. Ama corsayı o çapraz rampaya almışlardı. Aralarında bir yıl var o uygulamamı geçti basık araçlaramı uyguluyorlar?

onursumer
18-02-2012, 11:40
ya o çapraz olayını düşük arabadamı yapıyorlar?

Benim corsada yay vardı onda yapmışlardı ama gtc yi soktugumda hiç yapmadılar direk klasık kontrol far vs. Ama corsayı o çapraz rampaya almışlardı. Aralarında bir yıl var o uygulamamı geçti basık araçlaramı uyguluyorlar?

ordaki muayeneyi yapan kişinin insiyatifinde isterse şuphelenirse çıkarıyor

ilk gittiğimde çıkarmadılar 2. muayenede gene aynı yay vardı çıkardılar

enginetune
18-02-2012, 12:08
bazen çok sıkıyorlar bazende göze batacak şeyleri değiştirmen yetiyor :) teknisyenlerin iyi gününe denk gelmek lazım

erhanarici18
18-02-2012, 12:33
elmanın insiyatifine kalmış bişey
o... çocuğunun biri k.atatürk imzasını sökmeye çalışıyodu bende arka taraftan izliyodum
daldım içeri mevzu çıkarttım

D16A9
18-02-2012, 22:59
Arkadaşlar teşekkür ederim yardımcı oldunuz.

Frid
18-02-2012, 23:13
istersen mayısı beklemeden muayeneye gidebilirsin basıklık önemli degil tekerlerlerin çamurluklara sürtmeyecek desemde araç üzerinde yapılan her degişiklik tadilata tabi sürtmesede süspansiyon sisteminde tadilat var diye bırakırlar proje isterler yani en garantisi hazır basık degil iken ya mayısı bekle yada erkenden yaptır muayene işlmini sonra bas egzoz tak kat sök istediğin ebatta jant tak havalı korna tak ama polise yakalan ma :D