PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : EDS ye takılanlar dikkat!

luca55
21-02-2012, 07:51
bugun haberlerde okudum özellikle istanbuldakı arkadaslar dikkat etmesı lazım.belki kurtarırım derken 2 ye katlamayın cezayı :D

m.milliyet.com.tr (http://gundem.milliyet.com.tr/kirmiziyi-gecince-geri-gelmek-cifte-ceza-sebebi/gundem/gundemdetay/21.02.2012/1505668/default.htm)

FiReWaLL
21-02-2012, 07:53
çizgiye burnunu soktunmu anında flas ensende beliriyor :D

1lker
21-02-2012, 07:57
Hadi gectin kirmizida geri donme bari :)

luca55
21-02-2012, 08:04
Hadi gectin kirmizida geri donme bari :)

hani belki affederler sanıyor herhalde :hahaha:

kelalper
21-02-2012, 08:47
Valla sarı yandığında mesafeme bakıyorum duramayacağım ya da arkamdaki bana yaslayacak mesafedeyse gaza oturuyorum.

imprezaWRC
21-02-2012, 08:56
Valla sarı yandığında mesafeme bakıyorum duramayacağım ya da arkamdaki bana yaslayacak mesafedeyse gaza oturuyorum.

Aynısını bende yapıyorum ancak şöyle bir sıkıntıda var normalde sarının 4-5 saniye yanması lazım ancak bizde herşey geçirme üzerine kurulu olduğundan sarı en fazla 1 saniye falan yanıyor, dolayısıyla da böyle bir durumda kaldığımda her seferinde ben geçtikten sonra mı kırmızı oldu yoksa tam enseden yakaladılar mı diye düşünüyorum.

Ayrıca, bende eds'nin bazı çalışma gruplarına nedense hiç işlemediği kanaati oluştu. Taksilerde, minibüslerde özellikle de halk otobüsü ve iett'de eds tutunmama özelliği var sanırım, araçlara ve plakalara hangi cilayı sürüyorlarsa bende aynısından alacağım.

luca55
21-02-2012, 09:01
Aynısını bende yapıyorum ancak şöyle bir sıkıntıda var normalde sarının 4-5 saniye yanması lazım ancak bizde herşey geçirme üzerine kurulu olduğundan sarı en fazla 1 saniye falan yanıyor, dolayısıyla da böyle bir durumda kaldığımda her seferinde ben geçtikten sonra mı kırmızı oldu yoksa tam enseden yakaladılar mı diye düşünüyorum.

Ayrıca, bende eds'nin bazı çalışma gruplarına nedense hiç işlemediği kanaati oluştu. Taksilerde, minibüslerde özellikle de halk otobüsü ve iett'de eds tutunmama özelliği var sanırım, araçlara ve plakalara hangi cilayı sürüyorlarsa bende aynısından alacağım.

yalnız sarıda geçmekte ceza nedeni.samsunda yeşil önce 4-5 defa yanıp sönüyor ,uyarı anlamında sonra saarı ısık yanıyor.oyuzden kurtarma sansı yok.

imprezaWRC
21-02-2012, 09:03
yalnız sarıda geçmekte ceza nedeni.samsunda yeşil önce 4-5 defa yanıp sönüyor ,uyarı anlamında sonra saarı ısık yanıyor.oyuzden kurtarma sansı yok.
Samsun'da sarı'da geçmek ceza nedeni ise bana o zaman koçanı ile falan göndermeleri lazım.

luca55
21-02-2012, 09:06
Samsun'da sarı'da geçmek ceza nedeni ise bana o zaman koçanı ile falan göndermeleri lazım.

valla benım bıldıgım tum turkıyede oyle :D trafık kurallarından sen kopya çekmiştin herhalde :hahaha: sizin orda yeşilden direk sarıya mı gecıyor yanıp sonme yokmu yeşilde?

otomania
21-02-2012, 09:12
aynısı 1-2 kere yaşadm inş. ceza gelmez :D

low&slow
21-02-2012, 09:22

PHOTOSTOPPER Works ? Watch this video! - YouTube (http://youtu.be/ji31hWgqpus) olay bu'da sprey 190 lira ya :) 2011 Cnr Fuarında vardı
işe yarıyor ama ne kadar uzun kalıo plakada onu bılmıyorum. Kalıcıysa tt olarak para toplıyalım bı plakaya ne kadar harcancakkı :rolleyes:

RSBurak
21-02-2012, 09:23
kırmızı yandığı saniyeden itibaren yerdeki beyaz çizgiyi arabanın çoğu kısmı geçtiyse geçmiş olsun :D

metin
21-02-2012, 09:37
Sensör beyaz çizgide olmuyor herzaman daha ilerisindede olabılıyor renklı değil asfaltta testereyle kesılmiş gibi kare şeklinde araç üzerine geldiğinde manyetik alan olusuyor fotoğraf çekiliyor emniyet şeritlerindede öyle kameranın açısına bakarsanız asfalttakı kare çiziği görürsünüz üstüne basmassanız çekmez

exca-
21-02-2012, 09:44
PHOTOSTOPPER Works ? Watch this video! - YouTube (http://youtu.be/ji31hWgqpus) olay bu'da sprey 190 lira ya :) 2011 Cnr Fuarında vardı
işe yarıyor ama ne kadar uzun kalıo plakada onu bılmıyorum. Kalıcıysa tt olarak para toplıyalım bı plakaya ne kadar harcancakkı :rolleyes:

bildiğim kadarıyla hiç bir işe yaramıyo bu tarz ürünler,belgesel vardı bunula ilgili plakayı gizleyen aparatlar dışında kapatamıyoruz şuan için malesef :(

luca55
21-02-2012, 09:59
buna gerek yok gişelerden gecerken çözüm kaskıyla elındekı bezle çözüm bulan cok vatandasımız mevcut :D :D

VTec_king
21-02-2012, 10:00
devletin yeni kaynak kapısı olmuş bu cezalar şuraya bak ya nerdeyse 63 milyon liralık ceza kesmişler..

luca55
21-02-2012, 10:04
devletin yeni kaynak kapısı olmuş bu cezalar şuraya bak ya nerdeyse 63 milyon liralık ceza kesmişler..

farkındaysanız yıl sonunda ota boka ceza yazıyorlar :icon_wack

erhanarici18
şu devletin bir yılda kaldırdığı para kaç kişinin dikkatini çekti acaba

mert_leon
EDS ye derdimizde anlatamayızki :( abi ben sarıda geçtim ne ara kırmızı olmuş o :D

VTec_king
21-02-2012, 10:16
arka plakayı söküp gezmek lazım polisede düştü muamelesi yaparız.

Cihan KESKİN
21-02-2012, 10:19
istanbulda yaşıyor olsaydım kesin bi çözüm uygulardım gizleme kapatma gibi..

TT_BOY
21-02-2012, 11:02
Çok dikkat etmek lazım hiç affetmiyorlar ..

RSBurak
21-02-2012, 11:13
1000 metreden ışığı görüyorsunuz yetişicem diye gaza yükleneciğinize atın boşa bir dahaki yeşilde geçin sarıda geçmekte tehlikeli hele yol boşsa.. en fazla 1 dakika kaybedersiniz iyiki var eds. :)

bugramutlu
21-02-2012, 15:11
şimdiye kadar geçmedim geçmemde arabada acil hastam yoksa. yeşil yanıp sönmeye başladımı ayağım frene gider 2-3 dakika için ne hayatımı ne başkasının hayatını nede paramı tehlikeye atmaya değmez.

Safak
21-02-2012, 15:24
Kırımızıda durmak...
Dönülmez yerden dönmemek...
Emniyet şeridine girmemek...

Ztn yapılmaması gereken 3 tane eylem... Daha EDS görürdü, EDS görmezdi... Yasak işte.
Bunlara özen göstermeyen o kadar çok adam varki, ödesinler cezaları.

EDS nin başında polisler var, görüntüleri onlar izleyip koçandan ceza yazıyor...
EDS hatayı tespit edip monitör başında oturan bir polisin önüne 5sn öncesi ve 5sn sonrası şeklinde atıyor. (5sn yi salladım, daha az yada daha fazla olabilir)

Arkanızda ambulans, itfaiye vs varsa polis memuru bunu görüyor. Ve size cezayı yazmıyor. Yada extreme durumları görüyor.
Sistem böyle işliyor...