PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vıtes gecişleri..:/

kerimvtec
21-02-2012, 20:01
stage 2 debrıyaj var aracımın uzerınde..kavramasında kalkıslarda zayıflama yok ama kavradıktan sonra cok az bosluk kalıyordu pedalda..bugun o bosluk bıraz daha fazlalastı kalkıs yaptıktan sonra ayagımı cektıgımde debrıyaj pedalı asagda kalıcak derecede oldu ve onun pesınde vıtes degıstırırken vıtes gecıslerım sertlestı kımı zamanlar ıkı uc kere debrıyaja basmam gerektı..arac bıraz yol aldıktan sonra vıtes gecıslerınde kesınlıkle bır sıkıntı yok ama durup kalkarken yada gerı vıtese atarken vıtes gecıslerı aşırı derecede zorlasıyo dedıgım gıbı kımı zamanlar ıkı uc kere debrıyaja basıp cekıyorum o sekılde vıtese gecıyo araba..debrıjay hıdrolıgınıde kontrol ettım eksık degıl..anlamadım neden oludgunu bı fıkrı olan var mı acaba ??

Osman Bahadır
21-02-2012, 20:03
Baskıdan olur.

Ne markanın stage 2'si bu debriyaj seti?

kerimvtec
21-02-2012, 20:06
exedy stage 2 ...ama kavramasında yada kalkısında en ufacık bı sıkıntı yok aracın..sadece gunden gune pedalda esneklık artmaya basladı ve bugun en son olarak vıtes gecıslerımde sıkıntılar yasamaya basladım

d_8007
21-02-2012, 20:32
üst merkezde bi sıkıntı olabilir.

kerimvtec
21-02-2012, 20:36
bı kac kısıyle konustum onlarda aynı durumu ızah ettıler tabı tahmını bı durum ..canım çok sıkıldı inşallah farklı bısey cıkmaz dusuncesıyle :/ pedal asagda kalıyodu ama cok gevsek degıldı park ettım aracı 1-2 saat sonra tekrar bındım dahada bollasmıs ve pedala bastıgımda asagda kalıo ayagmla yukarı cekıyorum desem yerıdır yanı o derece oldu akabinde vıtes gecıslerınde sıkıntı yasamaya baslayınca sıkıntı stres dız boyu oldu ya :/

d_8007
21-02-2012, 20:40
tamam ozaman sorun yüzde 80 üst merkezde biraderim . bizim bir arkadaşın ies indede benzer bir durumla karşılaşmıştık

Osman Bahadır
21-02-2012, 20:45
bı kac kısıyle konustum onlarda aynı durumu ızah ettıler tabı tahmını bı durum ..canım çok sıkıldı inşallah farklı bısey cıkmaz dusuncesıyle :/ pedal asagda kalıyodu ama cok gevsek degıldı park ettım aracı 1-2 saat sonra tekrar bındım dahada bollasmıs ve pedala bastıgımda asagda kalıo ayagmla yukarı cekıyorum desem yerıdır yanı o derece oldu akabinde vıtes gecıslerınde sıkıntı yasamaya baslayınca sıkıntı stres dız boyu oldu ya :/

Bu şekilde, park halinde bekledikten sonra falan da boşalıyorsa pedal merkez yeterli basıncı sağlayamıyordur. Düşük hidrolik basıncı ile yeteri kadar ayıramıyor ve o yüzden de vitese zor geçiyordur.

Yok pedal yumuşamışsa sadece, yani pedal yukarı rahat geri geliyorsa ama geçişlerde sıkıntı varsa sorun baskıdadır.

kerimvtec
21-02-2012, 20:47
eyv. abıcım allah razı olsun vakıt ayırdıgınız ıcın..sıkıntı halıne getırdım baska bırsey vardır dıye :/ ama belırtılerı ust merkez arızasının belırtılerı gıbı ama tabı son sozu bakıcak usta soylucek ..yolda ılerlerken kesınlıkle bı sıkıntı yok rahat rahat gecıyo vıtesler cırtlama fılan yok ama durup kalkarken yada gerı vıtese gecerken sıkıntı artıyo..takrıben ne kadardır bunların rakamları yada vtı ıcın mı olmalı yanı uyumlu olan baska varmıdır kı :/

kerimvtec
21-02-2012, 20:50
Bu şekilde, park halinde bekledikten sonra falan da boşalıyorsa pedal merkez yeterli basıncı sağlayamıyordur. Düşük hidrolik basıncı ile yeteri kadar ayıramıyor ve o yüzden de vitese zor geçiyordur.

Yok pedal yumuşamışsa sadece, yani pedal yukarı rahat geri geliyorsa ama geçişlerde sıkıntı varsa sorun baskıdadır.

tesekkur ederım cevapladıgınız ıcın abıcım...oncelerde hafıf bı yumusama vardı ama gecıslerde sıkıntı yoktu bu sabah işe geldım aracla bı kac saat sonra çıkmam gerektı 1.vıtese zor gecmeye basladı arac kalkıs yaptıktan sonra 2-3-4 sıkıntısız gectı sonra 5 dakıka fılan durdum tekrar hareket halıne gectım 1'e zor gectı aynı sonra gerı vıtese takmayı denedım oda zor gectı ...seyır halındeyken ole barız bı sıkıntı olmadı ama 3e atarken fılan zorluodu ama vıtes kucultup yukseltırken cartlama fılan kesınlıkle olmadı..ve ayrıca pedal asagda kalıo yanı ayagmın ucuyla ben cekıorum normal halıne o derece yumusadı

kerimvtec
22-02-2012, 18:02
bıraz once tekrar cıktım arabaya degısım varmı dıye..bu sefer dahada bollasmıs debrıyaj ve vıtese gecmıo arac kesınlıkle..hava fılan yapma ıhtımalı varmı veya hava yaptıysa nasıl alınır havası ...bu sekılde ımkansız hareket etmesı cekıcımı bulmam gerekıcek sımdı :/

exca
22-02-2012, 20:42
gideceğin yer yakınsa debriyajsız gidebilirsin aslında ama biraz deneyim şart :)

kerimvtec
22-02-2012, 21:57
sıkıntı orda gıdecegım yer yaklasık 30 km fılan ve ***** istanbul trafiği :/

akıncı
22-02-2012, 22:15
debrıyaj ust merkezını değiştır duzelır.sorun orda

kerimvtec
22-02-2012, 22:20
%90 sıkıntı debrıyaj ust merkezınde ama işte servıse gıdene kadar farklı bır tahrıbat vermekten korkuyorum..kesınlıkle degıstırıcem hatta alt merkezıde degıstırıcem degısmısken ıkısıde degıssın kafam rahat olur ..ama iş aracı götürmekte.havasını alırsan bıraz rahatlar dedıler ama işte sıkıntı orda :/

kanashibari
22-02-2012, 22:46
Çözüm s2000 debriyaj üst merkezi. Üzerinde gelen orjinal üst merkez km ve zamanın verdiği yorgunlukla stage2 debriyajınızı artık kaldıramıyordur.

kerimvtec
23-02-2012, 07:45
o zaman hemen arayışa geçmek gerek abıcım..