PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : s2000&subaru STI

Cem.B
12-01-2008, 16:41
subaru 330 hp yada üzeriymiş araç sahibi arkadaşımızın sölediğine göre

http://www.youtube.com/watch?v=TH8bhspK4hA

s2000 190 dan sonra geçmiş beşinci viteste pek yakın çekemedik :)

buda geceden kulakların pasını silsin :)

http://www.youtube.com/watch?v=Ibd-6yg-fDU

denemde mini gp de vardı s2000 onuda geçti

benim 206 ile yekta arkadışımızın minisine geçildik :)
onun videosunu gece alamadım elime gelince koyarım

Göki,ZD
12-01-2008, 17:07
ben senin videolarını bekliom cem :D

teşekküler

grkm
12-01-2008, 17:23
STIda turbodan sona kadar komple greddy var. Yuregirin yazdığı çıtırdan bir program var. 1.5peak vurup 1.4 - 1.3 gidiyor. Tahmini 320lerde bişi :)

Tuna nın arabada ***** ciddi keyifli giden bir sikibin.. :)

Minilerde beklenenden iyi gidiyordu :icon_tup:

Cem.B
12-01-2008, 17:26
ben senin videolarını bekliom cem :D

teşekküler

yok bizimkiler patates :) en belirgin olcak videoda anıl arayınca teli o videoda heba oldu :D

sulhi
12-01-2008, 17:39
aLLa aLLa enteresan bu s2000 plakası nedir bide sti nin bu 5 de yaklaşma feLan yanlış olmasın emınmısınız..ben böle bişeye kolay kolay inanmam cunku imkansızlardan biri bu mevzu...
bu 5. vites mevzusunu bı ara bmk reşit te yapardı ama baktı bas edemıo sesı cıkmaz oldu o efsane vites şimdi s2000 leremı gecti:confused::confused:

tunbullah
12-01-2008, 17:42
aLLa aLLa enteresan bu s2000 plakası nedir bide sti nin bu 5 de yaklaşma feLan yanlış olmasın emınmısınız..ben böle bişeye kolay kolay inanmam cunku imkansızlardan biri bu mevzu...

180 den sora gecmeye baslıyoo s2000 bıde hıc bısey ımkansız degıldır...:D

sulhi
12-01-2008, 17:45
sti plaka ne pekı bide 180 de ? gecıo vaybe ne var bu s2000 nde? sti sahibi kımdır nasıldır tanımak lazım inanmam yani..

Cem.B
12-01-2008, 17:57
sti plaka ne pekı bide 180 de ? gecıo vaybe ne var bu s2000 nde? sti sahibi kımdır nasıldır tanımak lazım inanmam yani..

kanka yalan video koycak halim yok heralde :)

inanmam olmaz giib kırıcı konuşmayalım varsa arkadaşalrın onlarlada dener kardeşim maksat stres atmak olsun muhabbet olsun

vayic
12-01-2008, 18:08
s2000 de neler var merak ettim bende :)

Juggernaut
12-01-2008, 18:10
Güzel videolar sağol:)

grkm
12-01-2008, 18:19
bu 5. vites mevzusunu bı ara bmk reşit te yapardı ama baktı bas edemıo sesı cıkmaz oldu o efsane vites şimdi s2000 leremı gecti:confused::confused:

bugüne kadar izlediğim bütün s2000ler 180den sonra bambaşka gitmeye başlıyor. Sanırım 4ten 5e yeni geçtiği anlara denk geliyor.. düşük süratlerden basıldığında tunanın araba birazcık saçmalıyor(saolsun arkada bir hayli negatif kamber varda :rolleyes:). hatta 2den 3 e geçişinde direk kontra vermesi gerekiyor :) buda baştan bir hız kaybı demek.. Oturttuktan sonrada güzelce devam ediyor..

Tunanın arabada Intake, egzoz ve header var. 252hp dyno verili ..

sulhi
12-01-2008, 18:21
ben ozaman sti drıver larında hata var die düşüürüm kanka hanı benle denermısın dice ama ayp olcak...

coolvtec
12-01-2008, 18:23
kilo, 4 çeker 2 çeker farkları vsvs.. den dolayı geçiyordur.

M_PROJECT
12-01-2008, 18:25
stin beygirleri biraz yememis gibi geldi bana :)

Alper D.
kilo, 4 çeker 2 çeker farkları vsvs.. den dolayı geçiyordur.

STİ kaç kg ki merak ettim şimdi.

FRG
maşallah...

grkm
12-01-2008, 18:27
STİ kaç kg ki merak ettim şimdi.

1460 olması lazım :)

Cem.B
12-01-2008, 18:29
ben ozaman sti drıver larında hata var die düşüürüm kanka hanı benle denermısın dice ama ayp olcak...

ehehe allahtan kork olm

ama kanka sana turbolusu var onla deneyin böle daha adil :)

grkm
12-01-2008, 18:30
o turboyu başka bi turbo gc8le denemek lzm :)

Alper D.
12-01-2008, 18:32
1460 olması lazım :)

;)teşekkürler görkemcim şişkoymuş demek STİ lar biraz.

TünayK
12-01-2008, 19:07
bence gayet normal sonuc....

Cem.B
12-01-2008, 19:29
s2000 240+ süratlere çok rahat kesilmeden çıkabilio özellikle tunanınki o dahada gidioda :)

ben pek sağlıklı bulmuorum insan hayatı için :)

STP
12-01-2008, 19:47
s2k gıbı arabada ole yuksek hız sakıncalı tunanınkıne bındım durduk yerde arkası gelıyo arabanın sakıncalı

tunbullah
12-01-2008, 19:52
s2k gıbı arabada ole yuksek hız sakıncalı tunanınkıne bındım durduk yerde arkası gelıyo arabanın sakıncalı

ınsallah toyo t1r ıle çözcez bu olayıı:soru:

yellows2kturbo
12-01-2008, 19:52

+10000
kesinlikle arkası durmuyo korkmak lasım:)

TünayK
12-01-2008, 20:01
her ewe lazım s2k...:)

STP
12-01-2008, 20:05
s2k yı ole tam kapasıte kullanmak cok zor ya zaten bı onden ceker ıle gazlamak gıbı ımkansız olamaz kacar ve patlarsın :)

sulhi
12-01-2008, 20:09
güzel yürüyen 4 cekerın olsun tam gaz hep gaz..
bkz:f1 desenli lastıklerım yer bolu:)

tool
12-01-2008, 20:18
ınsallah toyo t1r ıle çözcez bu olayıı:soru:

conti sport contact 2 tavsiye ederim ;)

Yekta
12-01-2008, 21:49
benim 206 ile yekta arkadışımızın minisine geçildik :)
onun videosunu gece alamadım elime gelince koyarım

yok abi ne geçilmesi tam net bi deneme olmadı ki bi türlü :)

T M R
12-01-2008, 21:53
araç benimdir. öncelikle biraz söylediklerim saptırılmış, ben 330 üzeri diye bişey demedim, arabada greddy komple egzos, yüreğirin agresif olmayan bi programı var, 320 330 arası bg dedim. geçme mevzusunada gelince, evet ben öndeydim doğrudur, 190 dan sonrada S2K beni geçti, nasıl geçtiğinede gelince, ben samimi bi arkadaşımın ricası üzerine geldim ve asla hırs olmadan geldim, deneme için 100 oktan almam gerekirken, 97 oktanla geldim ve arabada haliyle 5. viteste 5000devirde iken oktan düşüklüğünden benzin kesti check lambasını yaktı, zaten arabamıda alalı 1 ay oldu, daha yabancısıyım, direk gazı bıraktım, ordaki arkadaşlarda bilir sağa çekip dörtlülerimi yaktım, görkemde görmüştür check lambamın yandığını. tuna nın arabası güzel yürüyor ama orda geçemezdi beni bunlar olmasaydı. 5.vites 5000 devirde boostumun en güzel geldiği devir. eğer aksi bi durum varsa, alırım 100 oktan deneriz birdaha, görülmüş olur netice. birde video yu koyarken keşke bi haber verilse daha hoş olurdu, haberim olmadan video çekilip buraya koyulmasını pek etik bulmadım.

M_PROJECT
12-01-2008, 22:05
tamer seninmiydi araba . Sende boost controller felan varmi ? gorunen boost cut yapmis bi anda kesmesi cel yakmasi felan . 100 oktanda alsan aynisi olabilir 5. vitese fazla basmis .

T M R
12-01-2008, 22:16
boost control yok, beyinden ayarlı, boost gauge ten takip ediyorum 3 te filan 1.5 peak gördüm, 5 te 1.6 1.7 peak gördüğümü fark ettim. ben benzin kalitesinden diye tahmin ettim, ama dediğin gibi boost cut ta olabilir, çünkü araba giderken fekalet bi şekilde frenden beter kilitleme yaptı korkup direk bıraktım zaten check lambasınıda görünce. boost neden kaçıyor acaba. wasgate den olabilir mi?

M_PROJECT
12-01-2008, 22:23
yok mapte boost cut olmayabilir . illet bisi o dan die ses yapar keser bi anda arabayi . 5. vites senin uzun dislin ondan 5 de olsmustur buyuk ihtimalle . boost controller alirsanevc avcr gibi ama avcr da viteslere gorede ayarliyabildiginden sabit tutabilirsin bi nebze , yada yureyir yada ozgun artik hangisini tercih edersen daha ii detayli bisiler yazabilriler die dusunuyorum

emreekin
12-01-2008, 22:24
sesler güzelll...

T M R
12-01-2008, 22:29
zaten aynı öyle dan die vurdu, korktum dedim kırdıkmı ne oldu, sağa aldım egt ye bakıyorum yağa bakıyorum normal, yusuf olduk biraz:)bugün pasaogluna bi uğramayı düşünüyordum ama ışık kendiliğinden söndü, bende gitmedim rahatladım. istihbarat yanlış değil ise özgün le yüreğirin birlikte yaptığını öğrendim ayarı zaten:) en güzeli beyinden yapmak, ona bi el attırırım o zaman.

M_PROJECT
12-01-2008, 22:34
bazen sonuyo kendi bazende sonmuyo . sen buyuk viteste tam gaz basmamaya calis yinede

dragon07
12-01-2008, 22:38
s2000 ii gidiodaa sti gececek kadar diillll ama güsel videoo

khan
12-01-2008, 22:46
dusuk oktan sebebiyle sikinti yasanmis olabilir ama havalar soguk oldugu icin cok sorun olusturmaz. dusuk oktandan dolayi performans kaybi olabilir, advance multiplier dustu ise ama arabanin kesmesinin onunla iliskisi yok bu olayda.

kesikligin sebebi hava cok soguksa boost biraz artmistir, cunku compensationlarla da biraz oynuyoruz biz. bunun da soyle bir dezavantaji vardi, 1 seneden once mapleri ankarada yapilan birkac istanbul arabasinda map sensoru bitirme sorunu oldu, sonradan bu sorunu cozduk ama 1,5 sene oncesi yapilan bir kac arabada o sikinti goruldu. o arabada ankarada yapilmisti o yuzden yuro istanbula bir geldiginde gozden gecirsin onu. istanbulun normal barometrik basinci 0.99 1 ama bazen 1.02 oluyor, o zamanda en ust barometrik kisma giriyor ve 1.65 de 2 saniye gidildigi zaman MAP sensor high input arizasi yakiyor;) o ariza da %99 P1144 veya P0108 dur. sikinti yaratmaz.

bu stidaki map gercektende agresif bir map degil yapilmasinin tek sebebi onceden safc ve evc ile yuruyordu bu araba. sahibi arkadasta kesinlikle agresif olmayan(avans) saglikli bir ayar istemisti cunku onceden safc ile abuk subuk bir ayar yapilmisti araba altta zengin ustte fakir kaliyordu. yaklasik guc 300-310 civari.

khan
12-01-2008, 22:50
yuronun yaptigi ayarlarda arabayi hep ben surerim ama senin araban yapildigi gun benim isim vardi, gecikmistim. oz da bizim garaja ugramis o ara, yuroda demis gel ayara cikalim. arabayi oz surmus benim yerime, yuroyla ayara cikmislar:)

T M R
12-01-2008, 23:01
evet abi öyle olduğunu öğrenmiştim bende:) artık bi check ettirim ayarı, dediğin gibi sti çok sağlam makine ama 1 ay oldu kullanalı, daha yabancısıyz, gece gece korkuttu yani:)

khan
12-01-2008, 23:04
P0246 da olabilir oda ayni sebepten yaniyor zaten:)

sikinti yaratacak birsey soz konusu degil merak etme;)

yuro veya oz bir elden gecirsin veya ankaraya yolun duserse iki dakikada bende hallederim kolay.

bence sende al arabaya bir cameraman s2k ci arkadasta alsin deneyin bir gorelim bakalim 180 190 da ne oluyor:)

T M R
12-01-2008, 23:21
yani ayardan boost kaçmasını mı engellemek lazım. boost limiti gibi bişey mi konulcak?

M3CSL
13-01-2008, 00:19
gusel olmuş...
s2k baya suprısci sanırım normal sartlarda ımkansız gibi top sppedte ustun olması lazım sankı stı ın, bide o kadar hp ılavesı var extra mutlaka almalı topta:S....

alp1903
13-01-2008, 01:02
hahaha yine videoya bakıyorum ilk mesajlara bakyorum sonra olay ortaya cıkıyo cidden kulaktan dolma bilgilerle nelere geliyo olaylar burda gördüm maşallah sti düzeltilsin 180den sonrasını görmek istiyorum acıkcası :D yine gecer umarım iyi gidiyosa ayrıca 252hp falan cıktı dediniz 330hpden fazla oldugu sölenen bi sti ile normalde zaten yine bu video ortaya cıkmazki :?

Cem.B
13-01-2008, 01:06
araç benimdir. öncelikle biraz söylediklerim saptırılmış, ben 330 üzeri diye bişey demedim, arabada greddy komple egzos, yüreğirin agresif olmayan bi programı var, 320 330 arası bg dedim. geçme mevzusunada gelince, evet ben öndeydim doğrudur, 190 dan sonrada S2K beni geçti, nasıl geçtiğinede gelince, ben samimi bi arkadaşımın ricası üzerine geldim ve asla hırs olmadan geldim, deneme için 100 oktan almam gerekirken, 97 oktanla geldim ve arabada haliyle 5. viteste 5000devirde iken oktan düşüklüğünden benzin kesti check lambasını yaktı, zaten arabamıda alalı 1 ay oldu, daha yabancısıyım, direk gazı bıraktım, ordaki arkadaşlarda bilir sağa çekip dörtlülerimi yaktım, görkemde görmüştür check lambamın yandığını. tuna nın arabası güzel yürüyor ama orda geçemezdi beni bunlar olmasaydı. 5.vites 5000 devirde boostumun en güzel geldiği devir. eğer aksi bi durum varsa, alırım 100 oktan deneriz birdaha, görülmüş olur netice. birde video yu koyarken keşke bi haber verilse daha hoş olurdu, haberim olmadan video çekilip buraya koyulmasını pek etik bulmadım.

ben videoyu koyarken ne senin adını söledim ne plakanı verdim sadece bir deneme videosu olarak koyuldu burda hırs yapma filanda yok olanı söledik demekki arabanda problem olduysa birdahakine sende geçebilirsin bunlar önemli deil

bu forumda her zmn denemelerimizin videolarını koyarız tartışırız yeni şeyler öreniriz herkes az çok bazı konularda bilgi sahibi çünkü diğer formlardaki gibi offf manyak araba,uçuo be gibi saçma yorumlar olmuyo dikkat edersen bilgi paylaşıoruz

^^ANIL^^
13-01-2008, 01:16
ben videoyu koyarken ne senin adını söledim ne plakanı verdim sadece bir deneme videosu olarak koyuldu burda hırs yapma filanda yok olanı söledik demekki arabanda problem olduysa birdahakine sende geçebilirsin bunlar önemli deil

bu forumda her zmn denemelerimizin videolarını koyarız tartışırız yeni şeyler öreniriz herkes az çok bazı konularda bilgi sahibi çünkü diğer formlardaki gibi offf manyak araba,uçuo be gibi saçma yorumlar olmuyo dikkat edersen bilgi paylaşıoruz

bende tam buna yakın bir yazı yazıcaktım cem elıne sağlık bazı arkadaşlar mevzuyu hemen fanatıklık derecesıne cekmıs yanı bu arkadasta sulhı ahahahah kacma gel buraya kanka::):):) burda guzel yorumları yapıyrz kımse bısı ıddaa etmıyo stı da bır arkadasımız sonucta arabasındakı problemı halleder tuna da bızım kardesımız oda gelır denerler herkez yıne arabasını gorur kesınlıkle hırs olmaz bu bole olmalıdır zaten ve bu youtube ye herkez ıstedıgı goruntulerı koyuyo zaten ona fazla takılmamak lazım

alp1903
13-01-2008, 01:18
subaru 330 hp yada üzeriymiş araç sahibi arkadaşımızın sölediğine göre
http://www.youtube.com/watch?v=TH8bhspK4hA

söledikleri buna herhalde birazda kimin söledigi 330hp üstü?

Vtec-SEDAN
13-01-2008, 01:20
hatta koyulan videolar sayesinde buraya yazılmış ve khan gerekli açıklamayı yaparak hata kodlarına kadar yazıp sorunu çözdü videoları koymak bir nebzede olsa işe yaramış demektir ki

amaç tamamen bundan ibaret.. 2 aracada tebrikler sorunsuz bir video daha gelirse herkeste aydınlanmış olacak :)

^^ANIL^^
13-01-2008, 01:21

kavga mı çıkarmak istiyosun sti senin mi kardeşim hayırdır niye bu bişeyleri çıkarma gösterme çabası adam yanlış anlamış bu kadar basit ama burda olayı saptırmayın adam 330 üstü dedi araba 330 çıktı 250 çıkmadıki hemde ne gerek var burda tartışmamı yaratalım sen bole demişsin felan die komik olmayalım güzel kardeşim yapmayalım böle şeyler

Cem.B
13-01-2008, 01:24

.ötümden uydurmadım heralde orda öle bi konuşma geçmiş denemeden önce ben anlamam subarudan filan hatta ben standart sanıodum arkadaş yeni akmış filan dediler sora egzostu gördüm yoksa beyin yapınca kaç beygir egzost koyunca kaç beygir ben bilmem subaruyu fln merakta etmem yani ben orda geçen bi muabbeti söledim

M_PROJECT
13-01-2008, 01:24
Tamerin birsey soledigi yok ama ne hikmetse onun adina marka fanatikligi yapilio . Tamer aciklamis ki daha yeni aldi aracini ilk kez bende yasadigimda korkmustum gercekten o an dan die bi kesilme gicik edio adami , fanatiklik yapmayalim msj atarken tartarak yazalim

Cem.B
13-01-2008, 01:26
kavga mı çıkarmak istiyosun sti senin mi kardeşim hayırdır niye bu bişeyleri çıkarma gösterme çabası adam yanlış anlamış bu kadar basit ama burda olayı saptırmayın adam 330 üstü dedi araba 330 çıktı 250 çıkmadıki hemde ne gerek var burda tartışmamı yaratalım sen bole demişsin felan die komik olmayalım güzel kardeşim yapmayalım böle şeyler

ya anıl orda öle bi muabbet geçmiş yanlış anlama filan yok abi

^^ANIL^^
13-01-2008, 01:27
Tamerin birsey soledigi yok ama ne hikmetse onun adina marka fanatikligi yapilio . Tamer aciklamis ki daha yeni aldi aracini ilk kez bende yasadigimda korkmustum gercekten o an dan die bi kesilme gicik edio adami , fanatiklik yapmayalim msj atarken tartarak yazalim

aynen öle mustafa ben böle fanatıklık oldumu çıldırıyorum abı bak adam sorun yaşamış bu konu hakkında ne güzel bilgi sahibi oldu bizim burda bu konuları açmamızın amacıda bu olmalı altında başka şeyler aranmasın tamer şimdi kafasındaki soru işaretlerini çıkardı arabaya ne oldunu anladı bu yönden bakalım olaya lütfen..

^^ANIL^^
13-01-2008, 01:28
ya anıl orda öle bi muabbet geçmiş yanlış anlama filan yok abi

abi tutki sen yanlış anladın 330 demişler sen 330 üstü anladın hadi öle kabul edelim 330 la 330 üstü arasında dağ mı var 330 üstü diyince 340 350 anlarım ben 400 değil olabilir dielim abi ben onu diorum

Cem.B
13-01-2008, 01:34
abi tutki sen yanlış anladın 330 demişler sen 330 üstü anladın hadi öle kabul edelim 330 la 330 üstü arasında dağ mı var 330 üstü diyince 340 350 anlarım ben 400 değil olabilir dielim abi ben onu diorum

yani neyse teknik yorumlar alalım konu dağılmasın

bu arada yanlışlıklada olsa maskeli beşler kıbrısa gitmeyin :hahaha:

alp1903
13-01-2008, 01:37
benim ordaki mesajımda herhangi bi fanatiklik yok yanlış anlaşılma sebebi olan mesajı ortaya cıkardım. siz herhalde başkaları ile karıştırıyosunu bazılarını ben öle internetten birbirlerini kızıştırıcak biri degilim yapmamda bilen bilir beni başka forumlarda. ha sen o an sadece o mesajımı okudugun için böle anlamış olabilirsin orası ayrı konu tabi ;) burda bi yanlış anlaşılma var bu kadar büyütmenin anlamıyo yok benim ordaki mesajımı mesaj sahibi(Cem) gerekli acıklamayı yapardı diye düşünüyorum.

işte olaylar böle büyüyo diye düşünüyorum ben başkasını cümlesinin yanlış anlaşıldıgını göstermek için yazıyorum bir başka birisi bunun acıklamasını yapıyo sonra olaylar büyüyü...

-Anıl sen üstüne alınma bunu burda genelen yazıyorum;)

sanırım biraz olayı aydınlatmışımdır problem olmasın.

^^ANIL^^
13-01-2008, 01:40
benim ordaki mesajımda herhangi bi fanatiklik yok yanlış anlaşılma sebebi olan mesajı ortaya cıkardım. siz herhalde başkaları ile karıştırıyosunu bazılarını ben öle internetten birbirlerini kızıştırıcak biri degilim yapmamda bilen bilir beni başka forumlarda. ha sen o an sadece o mesajımı okudugun için böle anlamış olabilirsin orası ayrı konu tabi ;) burda bi yanlış anlaşılma var bu kadar büyütmenin anlamıyo yok benim ordaki mesajımı mesaj sahibi(Cem) gerekli acıklamayı yapardı diye düşünüyorum.

işte olaylar böle büyüyo diye düşünüyorum ben başkasını cümlesinin yanlış anlaşıldıgını göstermek için yazıyorum bir başka birisi bunun acıklamasını yapıyo sonra olaylar büyüyü...

-Anıl sen üstüne alınma bunu burda genelen yazıyorum;)

sanırım biraz olayı aydınlatmışımdır problem olmasın.

alp ben üstüme alınmam kardeşim şurda bir avuç adamız yani birbirimize kızarak biyerede varamayız ama ben sana sinirlendim noktayı söledim o msj ı ortaya çıkartmıcaksın bu ortalık karıştırmak gibi oluyo bu konuyu araç sahibide okuyo çünki yanlışmıyım neyse konu uzamasn ınsanlar güzel bilgiler alsın yararlansın muhabbet böle boş sarmasın kardeşim

khan
13-01-2008, 01:47
bence tamer evo alsin:p

alp1903
13-01-2008, 01:48
ayrıca tuttugum takımın sevidigim bi markanın fanatikligi yapılma gayet dogal diye bakıyorum, seviyorum bunun içinde savunmaya geçiyorum isteyen istedigi gibi yorumlaya bilir :) konu dagıldı kusura bakmayın.

sorunlar giderilir tekrar denenilir videoyu izleriz.

^^ANIL^^
13-01-2008, 01:53
benimde siyasi görüşlerim var bunun için fanatiklik yaparım ama allahın ayısı gelip %50 oy alınca susarım arkadaş ortada icraat var konuşmamak lazım konu dağılmasın

Cem.B
13-01-2008, 01:55
fanatiklik yapılır ama şahısları birbirine kırdırmadan burda hepimiz bi gaza gelsek fanatiğiz die kapışsak nolcak sonra

biz denemeleri stres atmak için yapıoruz sora burda stres depoladıktan sonra bi manası kalmaz bu işin

Serkan.S
13-01-2008, 01:58
benimde siyasi görüşlerim var bunun için fanatiklik yaparım ama allahın ayısı gelip %50 oy alınca susarım arkadaş ortada icraat var konuşmamak lazım konu dağılmasın

haueha bu şu an şurda çok süper oldu :D:D

khan
13-01-2008, 02:01
olmeden mezara koymayin bizi, rollingde onde gorelim sizi;
korkutmaz bizleri musalla tasi, olumune seviyoruz biz subicani
puhahaahaahaha

veya

ciktim otobana actim gazi, arkamdan gelen evo yesin ................. neyse uzatmiyim hahahahahaahahhaa

orc
13-01-2008, 09:00
puhahaahaahaha

veya

ciktim otobana actim gazi, arkamdan gelen evo yesin ................. neyse uzatmiyim hahahahahaahahhaa

ahahahaha korkutmaz bizleri musalla taşı :D:D:D:

miniks
13-01-2008, 09:09
tuna nın araba ıyı gıdıo masallah masallah

|STI|
13-01-2008, 10:22
komple eksoz takınca sti larda turbo ya işlem yapılması gerekiyor diye biliyodum (polish) yüksek viteste fazla bar basma olayı bu yuzden olabilir mi acaba?

T M R
13-01-2008, 10:38
mesajlar uçuşmuş her zamanki gibi:) neyse dediğim gibi hırsı olan bir insan değilim, herkes birbirini geçebilir gayet normal. tuna da başka forumdan olsun, arkadaşlarımdan olsun tanıdığım bir insan, kalkıpta .idik yarıştırıcak değiliz:) cem ide burdan görüyordum, akşam tanışmış olduk yüzyüze, tabi inş rc yi kullanan arkadaşsın, yanılmıyalım sonra:) tabi her ne kdr isim ve plaka verilmesede, insan paylaştığı bir ortamda kendi arabasını ve yorumları haberi olmadan görünce yadırgıyor biraz. bg olayınada gelince ben aslında senle konuşmuştum akşam 320 bg en fazla 330 dur diye, agresif olmayan bi ayar var demiştim, sanırım yanlış anlaşıldı yada başkasından öyle duydun sonra, ki bak 320 330 da değlmiş, 300 310 arası bişey olduğunuda öğrendik net olarak, önemli değil 10 20 bg:) bu arada anıl dün astrayla geçen sendin sanırım gs tesislerinin orda, sonradan fark ettim selamlaşamadık;)

Alper D.
13-01-2008, 11:05
tamercim sen yanlış anladın galiba herşeyi.ortada bi hırs yok aramızda yaptığınız denemeleri paylaştık.bundan senin haberin olmaması çok doğal çünkü sen bizimle tekrar gelmedin biz otobana çıktık daha sonra sen durmadan devam ettin.ve birçok kişide bilmiyodu arabanda sıkıntı olduğunu çünkü tunadan sonra gidip GP ile de denemiştin.ondan sonra yol ayrımında durdu herkes.gelen geldi gelmyiyen evie döndü.keşki ordayken söyleseydin sıkıntını anlatsaydın.biz gene video koyar ama senin arabanda bi sıkıntı varsa onuda yazardık.sonuçta eğlencesine yapıyoruz bu işleri.ART niyet aramana gerek yok.

T M R
13-01-2008, 11:24
benim yanlış anladığım filan yok, bence sen yanlış anlıyorsun, işin özü şu, zaten video çekildiğinden haberim yok, hadi çekildi, benim haberim olmadan koyulup yorum yapılması hoş bişey değil, benim o akşam akın görkem yekta okay dışında samimiyetim sohbetim olan bi insan yok, ki okay hariç, akın görkem yekta sağa çekip 4lülerimi yakıp beklediğimde check lambamın yanıdığını görmüştür, konu hakkında konuştuk(birçok kişi bilmiyormuşya ona nazaran söylüyorum, duranların yani arkadaşlarım olanların hepsi biliyordur) bana büyük harflerle art yazarak dikkatimi çekmenin anlamı yok, akşam yüzünü belkide gördüm ama ne isim olarak ne nick olarak seni tanımıyorum ayrıca. otobana çıkmayışımın sebebide arabamdaki sorundur, gelmeyeceğimi belirttim sorundan dolayı, ben herkese sorunu belirtmek zorunda değilim, tanımadığım insanlar vardı, onlarda durmadı zaten, duranlarda biliyor. konuya net olmayan şeyler yazıp gerginlik katıcak yazılar yazılmamasını rica ediyorum. huzuru bozmayalım.

Alper D.
13-01-2008, 11:34
gene yanlış anlıosun tamercim ben gene ters birşey söylemedim.ben üzüldüm şahsen arabanda sıkıntı olmasına ama haberimiz yoktu bundan emin olabilirsin.video koyulmasına haberin olmaması için söylüorum sonradan konuştuk akın arkadaşımız istemedi onu koymadık mesela anlatabildimmi.eğer sende gelseydin diye o yüzden söyledim zaten.çünkü bende seni tanımıyorum ilk defa gördüğüm bi insansın.nerden nasıl haber verebilirim sana video var koyıyımmı die.hadi koymuşuz olan olmuş sen senin araban değilmiş gibi davransaydın çünkü videoda sadece görüntü var herhangi bir açıklama varmı senle ilgili lütfen asıl sen kırııcı olma.gerek yok gene bi akşam buluşuruz sohbetimizi yaparız denememizi yapar eğlenip döneriz.yanlış anlaşılıcak bişey yok.

T M R
13-01-2008, 11:51
sen beni tanımadan hakkımda ne biliyosun art niyet arama yazıyosun ve büyük harflerle, esas büyük harflerle yazmakta bi art niyet var çünkü, zaten yazdığın agrasif bi kelime ve büyük harfle yazıyorsun, bana karşı bi tetikleme bu. bak sende katılıyorsun araç sahibinin haberi olmadan video koyulmanın etik olmadığını ki akına sorduk diyorsun, zaten videoyu koyan sen değilsin cem, ok bana direk ulaşamaz ama akına görkeme yektaya sorarak çok kolay koyulup koyulmaması hakkında fikrim alınabilir. yazılanlarıda iyi okumuyorsun sanırım, senle ilgili açıklama varmı diyorsun ama benim ağzımdan çıkan laflar farklı söylenmiş, sonrada araba benim gibi değil davrancam, bana uygun değil böyle. lütfen ne sen benim hakkımda konuş ne ben senin, ikimizde birbirimizi tanımıyoruz, konu başlık altında farklı noktalara geliyor.

Jan™
13-01-2008, 11:52
hepimiz kardeşiz arkadaşız :D gerginlik yok sıkıntı yok..

be relax..

T M R
13-01-2008, 11:53
I think so;)

Alper D.
13-01-2008, 11:56
ok sorun yok.sen öyle diyosan.neden sinirlendiğini anlamadım ama neyse.ne kadarda olsa sonuçta yazılanı okuyosun ağzımdan duymadığın için yanlış anlamış olabilirsin.neyse ben kırıcı olmadan bişey yazmıycam.istersen benle iligi bi sorun varsa özelden tartışalım insanlar yanlış anlamasın.beni orda tek tanımayan kişi sensin o yüzden hakkımda böyle düşünmen gayet doğal.akınada biz sormadık kendisi söyledi.bi videoyu alıp nerelere götürdün valla helal olsun sana.bi hp muhabbetidir aldı başını gidiyo.burda ha cem koymuş ha ben koymuşum ha ce yazmış ha ben yazmışım sen benim yazdıklarımıda cem yazıomuş gibi varsay.ben sakince yazıyorum ama sen sdece okumakla yükümlü olduğuğun için netten ters gelmiş olabilir neyse umarım arabandaki sorunları giderirsin en kısa zaman da.

T M R
13-01-2008, 12:00
teşekkürler.

Cem.B
13-01-2008, 12:06
bişey yazmayacaktım ama neyse ben durumu anlattıkça hala herkes anlamamazlığa geliyor

brurda videoyu çeken ben ve tolga videoyu koyanda ben video ile ilgili bi sorunu olan varsa bana söleisn tamer seni bnm ordaki tanıdığım arklar hariç kimseyi tanımam diosun ama senin o tanıdğın arkadaşların beni senelerdir tanır biz her zmn vidoelarımız çekip koydk şimdiye kadar senin o 4-5 kişiyi tanırım dediğin arkadaşlarınınkilerde dahil maksat eğlence

ama bu şekilde bir video için fırtınalar koparmaya devam etceksen nerde arkadaşlık nerde samimiyet o zmn bir araya gelip 3-5 lafda konuşmayalım nasılsa samimiyet yok

akın mevzusuna gelince akının bana sölediği onun video istememesi geçmek geçilmek deildi işte polis fln gibi şeylerden çekiniodu öle söylentiler fln çıkıo ara sıra çünkü rica etti bende koymadım ztn o olayıda konuştuk akında akşam msnde videoalrını ona yolladım ister paylasşın ister paylaşmasın

ben video bile koyamadan yektanın ben geçtiğini yazdım biyerim filanda eksilmedi ne yekta yüceldi nede ben küçük düştüm

neyse mevzu daha fazla uzatılmasın

dragon07
13-01-2008, 12:07
walla böle videoları görmek isteriz cekene yarısana herkeze tskler:D

öskür
13-01-2008, 12:08
puhahaahaahaha

veya

bak ya..mudur nedir senin bu evo dusmanlıgın,acı varmi aci:)tmr kardesimizde alsın bı evo aslan marka kırılına kdr arıza ısıgıda yakmaz ama adamin boynunuda bukmez ahasgjhg:D

T M R
13-01-2008, 12:21
cem beni anlamıyorsunuz sanırım, benimde derdim geçmek geçilmek değil, ben fırtına filan koparmadım, aracımdaki sorunu söyledim bumu yani fırtına koparmak, sonra haberim olmadan koyulan videoya hoş karşılamamak mı olay, söylediklerimide farklı yazmıssın senle konustugumuz halde, sonra insanlar bilmedikleri şeylere yorum yapıyor hakkımda. neden bende açıklamamı yapmıyım. benim derdim geçmek geçilmek olsa zaten bişey yazmam çünkü videoda öndeyim. bi düşün bakalım senle merhaba diye tanışıp tokalaşalım, ertesi akşam aracının videosunu haberin olmadan yoruma açık bir yere koyıyım. emin ol bu abes gelir sana.

TT_BOY
13-01-2008, 12:46
video için teşekkürler arkadaşlar...

Cem.B
13-01-2008, 12:57
cem beni anlamıyorsunuz sanırım, benimde derdim geçmek geçilmek değil, ben fırtına filan koparmadım, aracımdaki sorunu söyledim bumu yani fırtına koparmak, sonra haberim olmadan koyulan videoya hoş karşılamamak mı olay, söylediklerimide farklı yazmıssın senle konustugumuz halde, sonra insanlar bilmedikleri şeylere yorum yapıyor hakkımda. neden bende açıklamamı yapmıyım. benim derdim geçmek geçilmek olsa zaten bişey yazmam çünkü videoda öndeyim. bi düşün bakalım senle merhaba diye tanışıp tokalaşalım, ertesi akşam aracının videosunu haberin olmadan yoruma açık bir yere koyıyım. emin ol bu abes gelir sana.

tamer şimdi ben orda kendim duymadım bana soradan dediler sizin aranızda geçmiş hp muabbeti bana sölediler ben çünkü sizin yanınızda deildim gece alem vardı cips malzeme toparlamaya bakkala gitmiştim :)

neyse video filan koysan inan umrumda olmazdı sadece varsa vidodaki sorunun bi nedeni onu açıklarıdm sen açıkladın ztn ok dedim bende dmeekki olay buysa sen geçersin dedim bidahakine

video olayı bu işlerin eğlence kısmı bu işlerle uraşmak zor biliosun hem maddi hem manevi her işte bittikten sonra videosuda tatlı bi çekişme ve bilgilenme açısından çekilir

ayrıca ben fırtınayı videodaki sonuca göre koparıdn dmeiorum sadece video çekilmesi ile ve foruma koyulması ile alakalı diorum yoksa sonuç ztn önemli deil hepimiz arkadaşız arabalar gelip geçici belki sende 6 ay sonra o araba olmayacak demir yığını sonuçta

ama biz hep karşılaşıp yüzyüze bakıcaz

Baran^
13-01-2008, 13:11
Konuyu şimdi gördüm.Guzel bir video olmuş bu işlerde gecmekte var gecilmekte s2k güzel yürümüş maşallah.Gecmek gecilmek bu kadar olay oluyorsa rolling yapmanın hiçbir anlamı yok bence..

Kaan
13-01-2008, 13:19
Maşallah videolar çok güzel s2k nın seste gidişatta süper:icon_tup:.Anlamadığım subyler neden yüksek vites tapa gaz basmıyo?chech engine mi yakıyolar yoksa kırıyolarmı?

T M R
13-01-2008, 13:32
sonuş önemli değil diyosun, S2K nın 180den sonra uzadığını ekliyorsun, benim arabamın gücünü yazıyosun, tunanın arabadakileri yazmıyorsun. bende sorunu belirrtim zaten ama dışardan arkdaşlar girdi ne art niyetim kaldı ne hırsım kaldı. fırtına koparma olayınıda gerçekten abartıyorsun, yazarken açıklayıcı ve kibar olmaya gayret gösteriyorum. dedim ki video yuda benden habersiz koyulmasını pek etik bulmadım hadi çekim neyse dedim. fırtına koparma gibi bişey yok burda. ama ben habersiz video koyma kosundaki yanlışı tekrar belirtiyorum, bu görüşüme objektif bakabilen insanların çoğunun katılcağını düşünüyorum. ben sadece fikrimi belirttim orda, kırıcı kaba bişey söylemedim, ama kabul etmeyince bunu, fırtına çıkartıyorum oldu. mantıklı düşünüp tabi haber vererek koysaydık daha doğru dah hoş olurdu türünde bi cevap alsaydım, bu durum olmazdı, ama direndin normal olduğuna dair:) biraz araştırırsak bu camiada telif hakkı olmadan yayınlanan videolar yüzünden ne davalar var. neyse uzatmıyalım konuyu, zevkli bi deneme oldu benim sorunum dışında, olmasa idi, otobandada devam eder adaletli bi sonuç görmüş olurduk. neyse hadi kapatalım sohbete devam;)

T M R
13-01-2008, 13:35
Konuyu şimdi gördüm.Guzel bir video olmuş bu işlerde gecmekte var gecilmekte s2k güzel yürümüş maşallah.Gecmek gecilmek bu kadar olay oluyorsa rolling yapmanın hiçbir anlamı yok bence..

baran sende mi:) eğer geçmek geçilmek olay olduysa diye lafın banaysa, ben zaten bunun olayını yapmadım, yanlış anlaşılmasın.

T M R
13-01-2008, 13:36
Maşallah videolar çok güzel s2k nın seste gidişatta süper:icon_tup:.Anlamadığım subyler neden yüksek vites tapa gaz basmıyo?chech engine mi yakıyolar yoksa kırıyolarmı?

araba yüksek viteste tapa gaz basınca sorun olmuyor, benim düşük oktanlı benzin aldığımdan yada ayardan oldu. ilk defa dün akşam başıma gelen birşey zaten.

Baran^
13-01-2008, 13:50
baran sende mi:) eğer geçmek geçilmek olay olduysa diye lafın banaysa, ben zaten bunun olayını yapmadım, yanlış anlaşılmasın.

Tamerim arabanı gördüm maşallahı var ama ben bu roll olaylarını anlamıyorum kesin problem cıkıyor.Roll yaparken gecmekte var gecilmekte.Şöle oldu böle oldu bence gereksiz roll yapılır gecen gecilen cıkar ortaya.Sonraki yorumlar gereksizdir.Ben senın için demedim genel olarak söledim.

khan
13-01-2008, 15:00
sti yolda yuruyen en saglam bloklu arabalardan biridir, supersportlar haric hepsinden saglamdir. inanilmaz saglam internalleri vardir 500 hp standart blok gider.

yuksek vites sti niye kiriliyormus, tamer sti i yeni aldi ilerleyen zamanda alisacak arabaya, sti degisik bir arabadir her arabaya benzemez biraz aliskanlik deneyim ister. ankara da varsa turbo atmosferik farketmez herhangi bir s2k, ben benim stila bir gazliyim yuksek vites:) sinan olsa onunla gazlardik ama askerde;)

Kaan
13-01-2008, 15:14
sti yolda yuruyen en saglam bloklu arabalardan biridir, supersportlar haric hepsinden saglamdir. inanilmaz saglam internalleri vardir 500 hp standart blok gider.

yuksek vites sti niye kiriliyormus, tamer sti i yeni aldi ilerleyen zamanda alisacak arabaya, sti degisik bir arabadir her arabaya benzemez biraz aliskanlik deneyim ister. ankara da varsa turbo atmosferik farketmez herhangi bir s2k, ben benim stila bir gazliyim yuksek vites:) sinan olsa onunla gazlardik ama askerde;)

bende merak ettiğim için sordum ya ztn.Özellikle 2.5 larda çok gördüm kıran hemde stoğa yakın makinalar sadece egzos la yok kötü benzinle bilmem ne parmağım kadar delinmiş bloklarını gördüm.Stock 2.0 WRX bile gördüm kıran hemde stock egzos dahi yok.Ben genelleme yaptım belki ama ben senin görüşlerine katılmıyorum.Gördüklerimi yazdım.

alp1903
13-01-2008, 15:20
gördügün 2.0wrx nasıl kırıldı bilmem ama bilgin varsa yazarsan sevinirim merak ettim? ama şöle bişiyde var alırsan kötü benzini hava sıcaksa tepe gaz basıyım bide klima acıyım dersen o zaman sorunlar başlaya bilir diye düşünüyorum ;)

Kaan
13-01-2008, 15:37
Tabiki paylaşayım.Bilenler vardır izmir de limontepe de otobanın geçtii yerde outlet magzalarının orda bi petrol ofisi var.Arkadas ordan benzini alıyor yola çıkıyor basma yok asılma yok gaza 1km sonra yolda kalıyor.Gidip aracını çektik çekiciyle servise getirdik.Fotografını çekmiştim bloğun baya büyük bi delik bulursam eklerim.Oranın benizi ztn kötüydü arkadaş bilmeden almış.Hiç basmadım dedi aracıda stock üstü stock bişi.Beklenmedik bi durum

khan
13-01-2008, 15:46
kaan wrx ve 2.5 lt sti lar konusunda haklisin, benim soylemim zaten ej207 2.0 lt yani 2002-2005 stilar icin gecerlidir. 2.5 lt sti larda sekman kanalini kirmayan araba kalmadi, aslinda o isinde cozumu kolay ama stici arkadaslar nedense beni pek dinlemediler(cevremdekiler), 2006-2007 stilarda problem sadece sekman kanalinda yani bir piston atmakla evladiyelik bir motor oluyor neredeyse. soyle ornek vereyim draglarda yarisan iki subarunun birinin blogunda sadece forged piston digerinin ise sadece forged piston ve kol vardi;)

wrxler ise stilar ile ayni saglamlikta kesinlikle degil, onlarda saglam 3 sene wrx e bindim dyno da 380 veriyordu arabam, hicbir sikinti yasamadim ama stilar ile kiyaslanmaz.

sebebi ne dersen butun ej207 lerin bloklari japonyadaki fabrikada motor atolyesinde tek tekelde toplanir. hassasiyeti 0.005 tir. yani uretim bandindan cikmaz fabrikanin icindeki sti blok atolyesinde herbir parca tek tek balanslanarak uretilir. orjinalden piston kol ve krank forged olarak imal edilir, yataklari da kizil yataktir. sti kranklarinin yag kanali yatak basina 2 adet iken digerlerinde tek kanaldir ve sti kranklari nitrit coateddir. sti kapaklari sodyum filled nitrit kaplama iken digerlerinde yoktur. daha listeyi uzatirirm ama sti hakkaten ayri makinadir.....

Kaan
13-01-2008, 16:03
2.5 lar konusundaki problemin çözümü için en doğru bilgi senin sölediğin olay ztn.Ben gördüğüm örnekleri verdim yalış anlaşılma olmasın tekrar.Senin verdiğin sti bilgileride güzel ve doğru şeyler tabiki.Neyse konunun temizliği açısından bunları sonrad konuşabilirz :)