PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Power FC - Boost Kit ayarları . Yardım

Spawn
24-02-2012, 19:01
Selamlar arkadaşlar ,

Power FC nin opsiyonel boost controlelr ına sahibim , 0.8 den hç yükseltme ihtiyacı duymadım dolayısı ile pek de kurcalamadım standart basınçta gidiyorum , bugün denedim fakat 1.0 bar a çeksem de basınç 0.8 de kalmaya devam ediyor. açıklamalarını buldum fakat anlamadığın bir nokta var .

öncelikle commander üzerindeki görüntü şu şekilde.

Boost Pressure
1. 1.00 kg/cm2 40 255
2. 1.10 kg/cm2 46 255
3. 1.20 kg/cm2 52 255
4. 1.30 kg/cm2 60 255

inkinci sıradaki rakamlar için " duty cycle" diyor , açıklamada da "Adjust duty cycle as needed" diyor .

fakat bu duty cycle ne iş yapar bosot controldeki :S

Apexi PowerFC FAQ (http://paulr33.com/powerfc-faq/powerfc-faq.htm#50) şurada bir kaç bilgi var fakat net olarak anlamadım

sağolun şimdiden

Spawn
24-02-2012, 22:00
yok mu fikri olan?

bladerk
25-02-2012, 01:34
efe bey lütfen şu cabloyla beraber ankaraya gelir misiniz söz tarif edicem :)

Spawn
25-02-2012, 01:38
:D

abi pazar akşamı ankaradayım , kablo da benle geliyor ..

araştıra araştıra çözdüm ben bu arada problemi . konu silinebilinir :D

Oz`
25-02-2012, 03:13
beyinsiz arkadaşım cvpını kendin vermişsssin duty cycle ile ayarlamayı denesene eğerki deneyip te olmuyorsa bilki selenoid in çalışmıyordur

Spawn
25-02-2012, 09:00
beyinsiz arkadaşım cvpını kendin vermişsssin duty cycle ile ayarlamayı denesene eğerki deneyip te olmuyorsa bilki selenoid in çalışmıyordur

kalbimi kırıyosun ama patron , :D

Başka mevzu varmış kitin çalışmamasının .

CA18det in POwer fc , AP engineering diye bi firma tarafından SR20det alınıp CA18 e çevrilmiş zamanından , bundan ötürü de boost controller kit direk takınca çalışömıyormuş , bir kablo değişikliği yapılması gerekiyormuş onu buldum şimdi haber bekliyorum.

Spawn
26-02-2012, 01:04
Problem çözüldü ,

CA18DET Power FC , SR20DET den çevrilme olduğu için ( AP engineering ) SR20 ve CA18 boost controller çıkışları farklı , firma da bu değişikliği yapmamış .

Japonyada çıkan bazı CA18det ler beyinden boost kontrol lü geliyor dolayısı ile pinout da "Boost Controller " diye bir pin var . beni yanıltan da bu oldu , direk bağlı olduğu halde neden çalışmadı idi .

PFC nin boost kontroller kit i L-Jetro PFC lerde orjinal tesisattaki boost controller soketine giriyor ve beyin bu hattan direk kontrol ediyor .

fakat avrupa versiyonlarında boost kontrol yok , onun yerine aynı sokette fakat farklı pinde "warm up idle selenoid"i var .

Yani FC , 5 nolu pinden boost controller valfini sürmeye çalışıyor , fakta bizim tesisatta bağladığımız "warm start selenoid " un pin i 111 e girilmiş .

Yapılması gereken , bu kabloyu 111 den alıp 5 nolu pin e girmek . ki beyin boost selenodini groundlayabilsin ve basıncımızı arttırabilsin .

Yarın deneyeceğim , olurda yarın öbürgün birisi CA18det PFC ye boost controller takmayı dener de çalışamaz , kaynak olsun .

merruse
26-02-2012, 09:27
bu duty cycle ne iş yapar bosot controldeki :S

Demekki elindeki alet PWM üreten bir devre. Duty cycle; PWM sinyalinde bir çevrim (cycle) içinde pozitif pulse'in toplam cycle ın süresine oranıdır.
Bir şekil 100 kelama bedelmiş.

http://www.imagesco.com/catalog/nitinol/PWM-Duty%20Cycle.gif

63owen63
26-02-2012, 10:01
Video da göz atmaya değer ,kaynağa katkı olsun:)

6sztxmOmJOM

Spawn
26-02-2012, 11:49
çizim ve video süper oldu .

ben hep kafamda boost controllerları , "manuel boost controller" ın vida mantığıyla çalıştığını düşünüyordum . yani analog bir voltaj çıkışı var beyinden ve bu şekilde vakum hattında daralma- genişleme yapıyor diye.

Pulse şeklinde açıp kapatan selenoidleri bu olayı araştırırken öğrendim .

Video da şahane , hintli ingilizcesi anlayabilene tabi :)