PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : imdaaatt!! n73 güvenlik kodu sorunu :S

meLaNchoLic
25-02-2012, 20:51
eskiden kullandıgım n73 me telefonumu babama vermiştim bayadır o kullanıyordu.. ona şimdi başka telefon aldım n73 ü yeni hattımda kullanırım diye geri aldım ama kartı değiştirince güvenlik kodu sordu ve hatırlayamıyorum aklıma gelenleri denedim telefon 5dk kitlendi :( güvenlik kodunu nasıl sıfırlarım fikri olan varsa yardımcı olabilirse çok sevinicem.. internette biraz araştırdım ama sonuç elde edemedim :(

HondatugraL
25-02-2012, 21:05
Geçenlerde lazım olmuştu böyle bişey banada. ***** Kilit kodunu sık sık unutuyoruz. Özellikle de 2 yıldır kullanmayınca bir telefonu... Velhasıl web te araştırma yaparken buldum ve 3310 da kilit kodunu kırdı. 6600 da denedim onda da başarılı oldu. Yani Symbian, Java, Eski model farketmez Nokia olsun Yeter.

Programın Kullanım Kılavuzu:
Telefonunuzdan *#06# yi tuşluyorsunuz. Imei numaranızı öğrenip az sonra vereceğim link'e yazıyorsunuz. "Generate Code" tuşuna basıp Kilit kodunuzu öğreniyorsunuz. Artık Bu kodu kilit kodu yerine yazabilirsiniz.

lur.nu |Nokia Mastercode / Security code calculator (http://www.lur.nu/nokia_mastercode/security_code.php)

NOT: Bu sistemler Imei to security code mantığı ile çalışır. Kilit kodu kırmak için birkaç yöntem daha vardır.

Alıntıdır ;)

recepserkan43
25-02-2012, 21:11
bir telefoncuya git 10tl ye format atıp sıfırlıyorlar, ben 6300 için yapmıştım int çok araştırma yaptım bulamamıştım, sinir olduğumla kaldım, verdim 10tl oldu bitti...

oxygen
25-02-2012, 21:13
*#7370# yapmayı dene

UNAL
25-02-2012, 21:14
Nokia pc suite te telefonun yazılımını güncelle gibi bir kısmı oluyordu oradan yazılımını indirip tekrar yüklerseniz fabrika ayarlarına dönecektir.

meLaNchoLic
25-02-2012, 21:16
Geçenlerde lazım olmuştu böyle bişey banada. ***** Kilit kodunu sık sık unutuyoruz. Özellikle de 2 yıldır kullanmayınca bir telefonu... Velhasıl web te araştırma yaparken buldum ve 3310 da kilit kodunu kırdı. 6600 da denedim onda da başarılı oldu. Yani Symbian, Java, Eski model farketmez Nokia olsun Yeter.

Telefonunuzdan *#06# yi tuşluyorsunuz. Imei numaranızı öğrenip az sonra vereceğim link'e yazıyorsunuz. "Generate Code" tuşuna basıp Kilit kodunuzu öğreniyorsunuz. Artık Bu kodu kilit kodu yerine yazabilirsiniz.

lur.nu |Nokia Mastercode / Security code calculator (http://www.lur.nu/nokia_mastercode/security_code.php)

NOT: Bu sistemler Imei to security code mantığı ile çalışır. Kilit kodu kırmak için birkaç yöntem daha vardır.

Alıntıdır ;)

denedim yemedi :D

bir telefoncuya git 10tl ye format atıp sıfırlıyorlar, ben 6300 için yapmıştım int çok araştırma yaptım bulamamıştım, sinir olduğumla kaldım, verdim 10tl oldu bitti...
bu gidişle öyle olucak gibi :D

*#7370# yapmayı dene

soft formata giriyomuş o işe yaramıyo.. ki zaten telefonu açamıyorum şuan kilit kodu istiyo açılmak için..

Nokia pc suite te telefonun yazılımını güncelle gibi bir kısmı oluyordu oradan yazılımını indirip tekrar yüklerseniz fabrika ayarlarına dönecektir.

pc suite in çalışması içinde telefonu açabilmem gerekiyo kilit kodunu girmeden açamıyorum.. pc sürücüleri yükleyemiyo telefonu göremiyo bu şekilde

MehmetCanA.
25-02-2012, 21:16

Alıntıdır ;)

Bunun benzerini Samsung D900i için yapabilir miyiz ? Yada ne şekilde yapılır ?

Konu sahibi kusura bakmasın salça oldum biraz ama yeni konu açmıyım dedim

meLaNchoLic
25-02-2012, 21:19
Bunun benzerini Samsung D900i için yapabilir miyiz ? Yada ne şekilde yapılır ?

Konu sahibi kusura bakmasın salça oldum biraz ama yeni konu açmıyım dedim

sorun değil iş görülsün önemli olan :)

UNAL
25-02-2012, 21:23
pc suite in çalışması içinde telefonu açabilmem gerekiyo kilit kodunu girmeden açamıyorum.. pc sürücüleri yükleyemiyo telefonu göremiyo bu şekilde
telefonun daha önceden tanıdığı bir hattı taktığınızda kilit kodu olmadan açabilirsiniz diye aklımda kalmış.Babanızın hattını veya daha önceden o telefonda kullandığınız hattı kullanarak açmayı deneyin ya da hatsız şekilde de kilit kodsuz açılabiliyorsa öyle bir deneyin.Umarım işinize yarar

meLaNchoLic
25-02-2012, 21:28
kartsızda soruyo da babamın kartıyla sormaz sanırım çünkü o kullanıyodu her açıp kapamada değil sim kart değişince sorucak şekilde ayarlıydı.. yarın babamın kartıyla açıp denerim artık.. olmadı nokia türkiyeyi arayıp sorucaz :D

siemens s65 vardı zamanında ondada böyle olmuştu siemens türkiyeyi aradıgımda bi kod vermişlerdi onu girince herşey eski haline dönmüştü.. benzer bişey vardır heralde bundada :)

recepserkan43
25-02-2012, 21:31
kartsızda soruyo da babamın kartıyla sormaz sanırım çünkü o kullanıyodu her açıp kapamada değil sim kart değişince sorucak şekilde ayarlıydı.. yarın babamın kartıyla açıp denerim artık.. olmadı nokia türkiyeyi arayıp sorucaz :D

siemens s65 vardı zamanında ondada böyle olmuştu siemens türkiyeyi aradıgımda bi kod vermişlerdi onu girince herşey eski haline dönmüştü.. benzer bişey vardır heralde bundada :)

uğraşma nokia türkiye yle boşver gitsin git telefoncuya abi sen şurda bir çay iç derler sen çay içerken onlar bilg bağlıycaklar onların olayı bu zaten hopppp oldu bitti :)

meLaNchoLic
25-02-2012, 21:52
uğraşma nokia türkiye yle boşver gitsin git telefoncuya abi sen şurda bir çay iç derler sen çay içerken onlar bilg bağlıycaklar onların olayı bu zaten hopppp oldu bitti :)

aslında kasasını falanda değiştirirm iyi olur eskidi iyice o şekilde yaparım artıkın :) sonrada satarım napiym :D

recepserkan43
25-02-2012, 21:53
aslında kasasını falanda değiştirirm iyi olur eskidi iyice o şekilde yaparım artıkın :) sonrada satarım napiym :D

pilini de değiştir ohh mis daha ne,, bakan beyde kızıyor zırt pırt telefon değiştirenlere :)

meLaNchoLic
25-02-2012, 21:57
pilini de değiştir ohh mis daha ne,, bakan beyde kızıyor zırt pırt telefon değiştirenlere :)

bakanı takan kim :D

c20let
25-02-2012, 22:17
Telefon kapalı iken * 3 yanıtlama tusu ve power tusuna basılı tutun açılana kadar elinizi çekmeyin hard format atılıyor bu şekilde güvenlik kodu istemez

semehe
25-02-2012, 22:24
dırek hard format var n73 umde yapıyodum yıldız 3 yes ve acma kapama dugmesine aynı anda basılı tutucaksınız acılana kadar ama aynı anda basmanız lazım hepsıne dırek 0 lar telefonu

meLaNchoLic
25-02-2012, 22:29
denedim onu normal açıldı telefon :D tuş takımında sorun vardı acaba algılamıyomu ki :S açılıyo kilit kodu sruyo yine format falan gelmedi ekrana :S

semehe
25-02-2012, 22:34
ıste sıkıntı orda onların hepsıne aynı anda basıp o nokıanın el anımasyonu gelene kadar basılı tutman sorununu cozer gıbıme gelıyor cunku o dırek telefonu fabrıkasyon halıne getırıyordu

meLaNchoLic
25-02-2012, 23:09
ya sıkıntı telefonda yada o bi işe yaramıyo bilemedim :D

EvoX
25-02-2012, 23:34
Arkadaslarin dedigi gibi hard format atmistim bende telefoncuda aynisini yapicak sanirim :D . Bilgisayara gecince arastiririm arkadaslarda nas yapilicagini soylemis ben iphone ve s2 guvenlik moduna alirmen bile yapamiyoeum 3 tusla tekrar deneyin :D.