PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : landrnzo lpg sorunsalııı

GRKN
26-02-2012, 10:09
arkdslar yaklasık 4 ay once aldgm aracmn uzerne landrnze lpg kıtı uygulanmıss daha onceı araclarmda atıker ve lavoto kulandmm onlara gore cok seslı calısııor enjektrler..... her hangı bır problem yok ama seslı calısmasıı benı rahatsız edıorrr daha once bu sorunu yasayam arkdslarımın onerılerını beklıorumm.... tessekurler

gökberk
26-02-2012, 10:12
Atiker'inkiler de sesli çalışır.
Kaput altında olabildiğince gizlemeye çalışın derim. Yoksa bir çaresi yok.

Osman Bahadır
26-02-2012, 10:13
Enjektör yapısından dolayı bazı tip enjektörlerde ses olabilir. Bu normal. İçeriden duyuluyorsa muhakkak biryere temas ediyordur veya yanlış yerden rail ayağı alınmıştır.

ersin55
26-02-2012, 10:15
ben atiker kullanıyorum kaputu açınca sesi çıkıyor kapalı olduğunda herhangi bir problem yok.

BRETE
26-02-2012, 10:19
bende kullandım zamanında landirenzo ses için tek çözüm ses yalıtım malzemesi ile güzelce sarıcaksın bağlantı yaptığın yerin altına motor kulağı gibi düşün öyle lastik takoz koyabilirsin ben sardım sarmaladım biraz kesildi ama tam olarak kesilmiyor kaputta izolasyon yoksa yaptır oda keser sesi trafikte çok ses gelmez ama dar sokaklada singer dikiş makinesi gibi çalışır :D yada uyumlu enjektör bulucan değiştircen

golfcu0101
26-02-2012, 10:21
dostum önceki aracımda da şuankindede landirenzo kullanıyorum enjektörleri bosh olan.evet sesli çalışıyor diğerlerine göre ama inan on numara bir tüp tabi işçilik çok önemli araca takılırken tüp olayında ama ses normal her güzelin kusuru olur:D

GRKN
26-02-2012, 10:23
bende kullandım zamanında landirenzo ses için tek çözüm ses yalıtım malzemesi ile güzelce sarıcaksın bağlantı yaptığın yerin altına motor kulağı gibi düşün öyle lastik takoz koyabilirsin ben sardım sarmaladım biraz kesildi ama tam olarak kesilmiyor kaputta izolasyon yoksa yaptır oda keser sesi trafikte çok ses gelmez ama dar sokaklada singer dikiş makinesi gibi çalışır :D yada uyumlu enjektör bulucan değiştircen

ya aynen dar sokakalrda yada rolantıde calısırken aracn yanndaysam acaıp rahatsz edıor aracn honda motoruna sahıp oldugundan suphe edr oldummm :)

BRETE
26-02-2012, 10:47
ya aynen dar sokakalrda yada rolantıde calısırken aracn yanndaysam acaıp rahatsz edıor aracn honda motoruna sahıp oldugundan suphe edr oldummm :)

aynen dostum durum bundan ibaret golfcu arkadaşta yazmış çok güzel bir cihaz ama ses olayı kötü işte ben 1 sene kullandım hiç ayara gitmedim ses probleminide o şekilde çözdüm kafaya fazla takma :icon_wack her yerde o sesi duymaya başlarsın tık tık tık tık:D

golfcu0101
26-02-2012, 10:53
bende ilk golfüme taktırdığımda kafaya takmıştım okadar ki nerdeyse arabadan soğumuştum ama inan bana harika bir marka çekiş,yakıt vs,golfte açık filitre takmıştım sesi duymamak için focusta da ekzoz yaptım onun homurtusu bastırıyor biraz:D:D

ALPER-VNS
26-02-2012, 15:27
son aracımda BRC var tıkır tıkır dizel gibi ses geliyodu içeri.. illaki bi yere temas ediyodur o ses yapıyodur diye önemsemedim.. hakkaten de öyle çıktı.. adam gibi bi yere gidip enjektörlerin yerini değiştirince gayet sessiz oldu.. sizde de muhtemelen böyle bişey vardır.

d16y4
26-02-2012, 16:13
valla bizim 3 arabadada takılı ses cırcır böceği gibi :D kesemezsiniz çalışma prensibi oyle yapccak bişey yok sadece biraz daha ön taraflara alırsanız kesersiniz sesini