PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pc den biraz anlayanlarınız lütfen yardım

BaybuRtlu69
26-02-2012, 22:59
Arkadaşlar merhaba, ufak basit bi mevzu için konu açıyorum belkide fakat, kendim beceremedim

Sorun şu ; MS word gibi programlardaki yazıları resimleri açamıyorum

Örneğin internetten bir dosya indiriyorum, o dosyaya tıkladığımda açılması gerekenler saçma sapan yazılar şeklinde çıkıyorr. ben bu durumu nasıl düzeltebilirim acaba ya :S
Bu gibi durumlarla ilgili bilgim yok, bilgisi olanlardan yardm bkliyorum

teşekkürler şimdiden

http://i.imgur.com/KTqqF.jpg

http://i.imgur.com/bsAoP.jpg

Eray Yümsel
26-02-2012, 23:00
fotorafı farklı kaydet derken jpeg modunda kaydet altta seçeneklerde çıkar

BaybuRtlu69
26-02-2012, 23:02
fotorafı farklı kaydet derken jpeg modunda kaydet altta seçeneklerde çıkar

Resimlerle pek işim yok gerçi , genel olarak skıntım bi yazıyı açamıyorum.

skıştırılmış dosya olarak birşeyler indiyorum örneğin (üniversite sınavı deneme seti) açmaya çalıştığımda böylesine karışık yazılar halinde karşıma çıkıyor her defasında.

sametozt
26-02-2012, 23:03
WordPad değil de microsoft word 2003 programı ile açmayı deneseniz ? Belki ikiside aynı işlevi görüyor olabilir cahilliğime verin ama geçmişte bende aynı sorunu bu şekilde aştım diye hatırlıyorum

ef186
26-02-2012, 23:08
Pcde microsoft office yuklumu ?

tayf
26-02-2012, 23:08
dosyaya sağ tus yapıp bırlıkte ac'ı secın gelen sekmeden varsayılan programı sec' e tıklayın acmak ıstedığınız resım ıse wındows resım goruntuleyıcıyı bırd word yada excel dokumanı ıse lısteden mıcrosoft word yada excel yada powerpoınt her ne ıse alakalı programı secıp pencerenın en altındakı varsayın program olarak ayarla seceneğınede centık atın ve dosyayı acın

oxygen
26-02-2012, 23:09
office word dosyasını normal wordde açmaya çalışıyomuşsun gibi geldi bana :)

canozcan
26-02-2012, 23:10
bunun birçok sebebi olabilir. aynı dosya başka pc de düzgünse , pcnden officeyi kaldır, combofix ile pc ni bir temizle , officeyi tekrar kur. olmaz ise pc ni doğru çalıştığı zamana sistem geri yükleme yap.

Owner89
26-02-2012, 23:10
sen pdf formatını word de açmaya çalışıon ondan oluyo böle
adobe acrobat reader indir kur eğer bilgisyarında varsa onu kullanarak aç

sametozt
26-02-2012, 23:12

Aynı şeyi söylemeye çalışmıştım ağzına sağlık vallahi bende tam olarak bu sıkıntı vardı umarım sıkıntı budur office yükleyip kurtulmuştum

VtecDream
26-02-2012, 23:12
office yüklüyüceksin :) sonra bide adobe reader açamayacağın döküman kalmıycak birde bu office sürümleride önemli mesela 2000 wordde yazılmış bi dosya office 2001'de açılmıyor. öyle bir sıkıntıda var :)

ef186
26-02-2012, 23:13

bak buda olabilir . İndirdigin dosyalarin uzantisi ne ? Blablabla.xxx kismindaki xxx ne yani ?

Owner89
26-02-2012, 23:14
bak buda olabilir . İndirdigin dosyalarin uzantisi ne ? Blablabla.xxx kismindaki xxx ne yani ?

ikinci resimde pdf yazıyo, büyük ihtimal Pdf ama kurulu olmadıgından yada varsayılan olarak atanmadıgından wordpad le açılıyo

BaybuRtlu69
26-02-2012, 23:15
Pcde microsoft office yuklumu ?

Ms Office 2007 yüklü buğra abi..

dosyaya sağ tus yapıp bırlıkte ac'ı secın gelen sekmeden varsayılan programı sec' e tıklayın acmak ıstedığınız resım ıse wındows resım goruntuleyıcıyı bırd word yada excel dokumanı ıse lısteden mıcrosoft word yada excel yada powerpoınt her ne ıse alakalı programı secıp pencerenın en altındakı varsayın program olarak ayarla seceneğınede centık atın ve dosyayı acın
Tşekkürler bunu denicem her defasında.

Nedir ne değildir hiç anlamyorum şu ms office programlarından, pc eğitimi şart :)

bunun birçok sebebi olabilir. aynı dosya başka pc de düzgünse , pcnden officeyi kaldır, combofix ile pc ni bir temizle , officeyi tekrar kur. olmaz ise pc ni doğru çalıştığı zamana sistem geri yükleme yap.
Combofix ile pc yi dediğiniz gbi bi temizliyim saolun. şuanlık sorunu çözdüm

aynen böyle yaptım teşekkrler ilginize

Genel yorum: Arkadaşlar, belki aranızda yaşayan vardır diye şuanlık sorunu nasıl çözdüğümü anlatıyım 'Mutu' nickli arkadaş, pm yoluyla kısaca özetledi

Şu şekilde yaptım, dosyayı, sıkıştırılmş dosyadan yani RAR dan çıkardım.. masaüstüne alıp orda sağ tıklayıp, başka bir program ile açtım ve çalıştı. Dosya PDF uzantılıymış zaten, adobe yi seçip çalıştırdım şuanda nihayet..

Peki her defasında bu şekilde mi yapıpta açarım yoksa, rar dosyası içinde de böyle açabilirmiyim artık ?

BaybuRtlu69
26-02-2012, 23:20
Ve tamamdır, en son yorumumumda yaptğım herşey cuk oturdu ve sorun çözüldü.. artık rar dosyasının içine girince dosyayı taşımaya gerek kalmadan açıyor

yardımcı olan herkse çok teşekkürler saolun

Konu çözüme kavuştuğundan kilitlenebilir

canozcan
26-02-2012, 23:27
Ve tamamdır, en son yorumumumda yaptğım herşey cuk oturdu ve sorun çözüldü.. artık rar dosyasının içine girince dosyayı taşımaya gerek kalmadan açıyor

yardımcı olan herkse çok teşekkürler saolun

Konu çözüme kavuştuğundan kilitlenebilir

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/407057_10150563576341006_676231005_9263448_1197179 _n.jpg?dl=1

rarın içinde gerekli programın simgesi gözükürse direk açılır. örneğin resim dosyaları daha önceden hangi prgramla acmaya ayarlı ise ; rarda onunla açmaya endexlidir

BaybuRtlu69
26-02-2012, 23:34
Halen daha wordpad in simgesi gözüksede, tıkladığımda dosya açılıyor adobe tarafından.. durum şu bu anda. sorun yok neyseki :)

http://i.imgur.com/KRyTN.jpg