PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turkcell SuperOnline A.K.K.

Buğra A.
27-02-2012, 15:31
Turkcell SuperOnline yine yaptı yapacağını ve 3 sayfalık sözleşmesinde yer almayan A.K.K. (Adli Kullanım Koşulu) adı altında ki maddeyi, internette yer alan sözleşmesine ekleyerek herkesi zor durumda bırakmayı başardı.

Bu ne demek oluyor?
+ Bu demek oluyor ki; fiber internet kullanıcıları, limitsiz paket sahibi olsalar bile, A.K.K. yüzünden internetleri belirli bir süre sonra sınırlandırıyor ve hem hızınız düşüyor, hem de ödediğiniz fatura bedeli yükseliyor.

Yani, limitsiz adı altında sattıkları paketleri, sözleşmede yer alan 4.23 maddesi gereğince herkese bir gol atmış oluyorlar. 15 Mart tarihinden itibaren gerçekleşmiş olan bir şey bu.

Protesto etmek isteyenler lütfen; Turkcell SuperOnline TT'si adı altında Twitter üzerinden bir şeyler yazsınlar ve protesto etsinler. Protesto neyi değiştirecek diye düşünenler varsa, 15 Mart tarihinden itibaren üye olmuş kişiler A.K.K.'ye girme zorunluluğuna tabi olmayacaklar demektir. Hukuken bu doğru gözükmüyor. Twitter gibi bir sosyal ağ, kötü reklam sağlayacağı için SuperOnline'a, bunu kaale alacaklardır.

Örnek tweet : Turkcell SuperOnline,insanları kandırarak limitsiz internet adı altında sattığı paketleri,A.K.K. adı altında kısıtlamaya başladı.RT lütfen!

Arkadaşlar, gerçekten destek olmak istiyorsanız :

https://twitter.com/#!/bugraakpinar/...35566005305345

RT edebilirsiniz.

Onamdar
27-02-2012, 15:37
10mb fiber de bu olay yok
geçen aradı süperonline dan bi hatun ben 10 mb e 49 ödüyodum telefonde 20 mb 44.90 a geçmek istermisiniz dedi iyimiş tamam dedim. Tam onaylarken bu adil kullanım olayını sıkıştırmaya kalktı araya dedim o zaman kalsın :D

Ozan'S
27-02-2012, 15:37
bu turkcell ın zaten A.A.K. ..... paket bıter haber vermezler...bı fatura gelır call center...

Buğra A.
27-02-2012, 15:38
10mb fiber de bu olay yok
geçen aradı süperonline dan bi hatun ben 10 mb e 49 ödüyodum telefonde 20 mb 44.90 a geçmek istermisiniz dedi iyimiş tamam dedim. Tam onaylarken bu adil kullanım olayını sıkıştırmaya kalktı araya dedim o zaman kalsın :D

Hepsinde var. 20 MBPS kullanıyorum, bende bile var. Bütün fiber sahiplerini ilgilendiriyor bu yazdığım. İnternette yazan sözleşme herkesi ilgilendiriyor.

Onamdar
27-02-2012, 15:41
ben alalı 2 yılda uzun süre oldu 24 aylık tahahütüm bitti yenilemedimde o yüzden benim pakette yok öyle bi kısıtlama

Buğra A.
27-02-2012, 15:42
10 RT aldık arkadaşlar. 50 RT'de trend topic olacak. Protesto edin, sesimizi duyuralım.

SAYGIN
27-02-2012, 15:42
normalde eski üyeleri tabi tutmuycaz diye üyelik yenilerken söylemişlerdi.sonra da devlet kontrol ediyor falan filan diye 20tane bahane sundular.en ilginci de 20mb kullanıyorum x5 dowload limiti var ,kota dolunca niye 1mb düşürüyorsunuz.4mb e düşürün diyince de cevap veremezler.

Buğra A.
27-02-2012, 15:46
SuperOnline kullanan herkes, A.K.K'ye tabi şu an. Ben değilim, o değil diye düşünmeyin çünkü unuttuğunuz bir şey var. 4.23 maddesinde yazan, internette ki sözleşmede ne yazıyorsa kabul ediyorum demektir. Yani kullanan herkes bunu kabul ediyor.

MOzen
27-02-2012, 15:52
Tketicinin Yannda.. (http://www.superoffline.net)

Bizim iş yerinde Bülent bey'in açtığı sitedir. Bülent bey bu konu ile ilgili olarak Superoffline ile baya bir münakaşaya girdi. Tüketici Hakları Hakem Heyetinden Tv radyo gibi yerlerden reklamlarını kaldırttı. En son Mecidiyeköydeki Superoffline binasına gittik 4 müdür 2 avukat karşımıza mum gibi oturttuk, konuştuk. Ben TTnet kullanıcısıyım, gayet memnunum ama Bülent bey ile beraber bende uğraştım. Bülent bey bu konuda baya bilgiye sahiptir. Superoffline'ın 4 müdürünü ve 2 avukatını tek başına g*t edebilecek kadar bilgisini gösterdi. O dönem (yaklaşık 1-2 ay öncesi) A.K.K. Türkiye genelinde kaldırıldı. Demek yeniden hayata geçirmişler. Bülent bey ile irtibata geçmenizi öneririm.

zekky
27-02-2012, 15:54
5 dakika önce gitti ustalar. Yani 5 dakikadır superonline fiber net kullanıyorum.
Okuyunca dumur oldum. Allah belalarını versin..

Onamdar
27-02-2012, 16:02
10MB Limitsiz SuperPaket - Bağlanan Paket
benim paketim bu ve hiç bir kota a.k.k. yok

Buğra A.
27-02-2012, 16:07
10MB Limitsiz SuperPaket - Bağlanan Paket
benim paketim bu ve hiç bir kota a.k.k. yok

Bak şimdi..

Senin paketin, internetin vs. ile hiçbir ilgisi yok bu işin. Bahsettiğim şey kotada değil, önce bunu bi anlamanı istiyorum.

A.K.K. dediğim şeyi, SuperOnline'ı kullanan herkes kabul ediyor. Yani, bu hiçbir yerde geçmez, A.K.K.'li kullanıyorsunuz diye, anlatabiliyor muyum? Senin internetinde A.K.K.'ye dair bir bilgi yer almaz. Zaten işin olayı da bu. Çaktırmadan yapmak.

Sözleşme imzaladıysan SuperOnline'ı kullanmak adına, ki kullanıyorum diyorsun, bunu zaten kabul ediyorsun. Bu bilgiyide okumak istiyorsan, SuperOnline'ın internette yer alan kullanım koşuluna bak.

Artık bu dediklerimide anlamadıysan, boşver.

Onamdar
27-02-2012, 16:11
Anladım ne zamandan itibaren geçerli bu

Buğra A.
27-02-2012, 16:14
Tketicinin Yannda.. (http://www.superoffline.net)

Bizim iş yerinde Bülent bey'in açtığı sitedir. Bülent bey bu konu ile ilgili olarak Superoffline ile baya bir münakaşaya girdi. Tüketici Hakları Hakem Heyetinden Tv radyo gibi yerlerden reklamlarını kaldırttı. En son Mecidiyeköydeki Superoffline binasına gittik 4 müdür 2 avukat karşımıza mum gibi oturttuk, konuştuk. Ben TTnet kullanıcısıyım, gayet memnunum ama Bülent bey ile beraber bende uğraştım. Bülent bey bu konuda baya bilgiye sahiptir. Superoffline'ın 4 müdürünü ve 2 avukatını tek başına g*t edebilecek kadar bilgisini gösterdi. O dönem (yaklaşık 1-2 ay öncesi) A.K.K. Türkiye genelinde kaldırıldı. Demek yeniden hayata geçirmişler. Bülent bey ile irtibata geçmenizi öneririm.

2011 senesinde iptal edilmiş bu sistem. Fakat, 2012 yılı başladığı için yeni bir ek madde ile tekrar gerçekleştirdiler. Yani, tekrardan bir hukuki sürece gerek duyuluyor.

Bu arada, Twitter üzerinde ki RT'ler yüzünden, SuperOnline'ın Twitter accountu bana mesaj yolladı şimdi. Benimle iletişime geçmek istediklerini belirttiler.

Ne kadar çok RT, o kadar çok protesto demektir arkadaşlar.

Low-Rider
27-02-2012, 16:14
ttnet'in gözünü seviyim

daha 1 kere hızımı düşüremediler a.k.k ile :D

_Burak_
27-02-2012, 16:29
A.q.k. :D :D

dc106
27-02-2012, 16:34
Dikkat edin download kotası gibi aynı şekilde upload kotasıda koymuşlar torrent programı açık kalmış 50gb uploadı aşmışım diye 20mb /5mb bağlantımı bu ay1mb/256kb a düşürdüler 15 gün oldu 1mb internet kullanıyorum .Nerde üç kağıt var orda turkcell /superonline

Buğra A.
27-02-2012, 16:35
Zaten problem, limitsiz diye sattıkları interneti, A.K.K. adı altında kısıtlayarak, limitlilerle aynı kefeye koymaları. Herkesi salak yerine koyuyorlar.

Buğra A.
27-02-2012, 16:37
Protesto etmek isteyenler lütfen; Turkcell SuperOnline TT'si adı altında Twitter üzerinden bir şeyler yazsınlar ve protesto etsinler. Protesto neyi değiştirecek diye düşünenler varsa, 15 Mart tarihinden itibaren üye olmuş kişiler A.K.K.'ye girme zorunluluğuna tabi olmayacaklar demektir. Hukuken bu doğru gözükmüyor. Twitter gibi bir sosyal ağ, kötü reklam sağlayacağı için SuperOnline'a, bunu kaale alacaklardır.

Örnek tweet : Turkcell SuperOnline,insanları kandırarak limitsiz internet adı altında sattığı paketleri,A.K.K. adı altında kısıtlamaya başladı.RT lütfen!

SOMEONESPECIAL
27-02-2012, 16:41
BENDE YENİ DEĞİŞTİRDİM... TTNET GEÇİRİYORDU BİRAZ DA TURKCELL
GEÇİRSİN. DEĞİŞİKLİK İYİDİR... ELBET SIRA BANA DA GELECEK :hahaha:

Onamdar
27-02-2012, 16:49
Şimdi aradım süperonline müşteri hizmetlerini bu bahsettiğiniz uygulama 15 nisan 2010 dan önce üye olanları kapsamıyormuş ben bundan bahsetmeye çalışıyordum Adam bana paketinizin içeriğini değiştirmediğiniz sürece yani hızını arttırmadığın sürece bu seni kapsamaz dedi.

Buğra A.
27-02-2012, 16:58
Şimdi aradım süperonline müşteri hizmetlerini bu bahsettiğiniz uygulama 15 nisan 2010 dan önce üye olanları kapsamıyormuş ben bundan bahsetmeye çalışıyordum Adam bana paketinizin içeriğini değiştirmediğiniz sürece yani hızını arttırmadığın sürece bu seni kapsamaz dedi.

Hukuki olarak herkes haklı demektir bu =) Bu bilgide iyi oldu.

Tekos
27-02-2012, 17:01
Buğra Akpınar , Superonline kullanmıyorum ama senin için twitt'licem kardeşim.

YEY®
27-02-2012, 17:05
Kablonet kullanin boyle dertleriniz olmasin :)

Buğra A.
27-02-2012, 17:05
Destekler için herkese teşekkürler.

MOzen
27-02-2012, 17:12

15 Nisan 2010 öncesinde A.K.K yok ama sonrasında var ise bu durum Anayasanın Eştlik İlkesine aykırı bir durum.

Bartu_evo
27-02-2012, 17:17
evet ben yazdım sonuna kadarda destek veriyorum devammm

MOzen
27-02-2012, 17:21
Bu arada Buğra bey, BTK (Bilgi Teknolojileri Kurumu) yeni bir genelge yayınlamış sanırım. Şimdi Bülent bey okuyordu. Servis sağlayıcısı ayın %75'i kadar sürede taahüt ettiği interneti taahüt ettiği hız kadar sağlamaz ise, önceki senenin toplam cirosu üzerinden o firmaya ceza kesiliyormuş. Bunu bir araştırmanızı öneririm.

Buğra A.
27-02-2012, 18:01
Bu arada Buğra bey, BTK (Bilgi Teknolojileri Kurumu) yeni bir genelge yayınlamış sanırım. Şimdi Bülent bey okuyordu. Servis sağlayıcısı ayın %75'i kadar sürede taahüt ettiği interneti taahüt ettiği hız kadar sağlamaz ise, önceki senenin toplam cirosu üzerinden o firmaya ceza kesiliyormuş. Bunu bir araştırmanızı öneririm.

Dava açmaya hazırlanıyorum. Bir kaç tv programında da konu ile ilgili bir şeyler konuşuldu, saolsunlar. Habere kadar götürücem ben bu işi. Teşekkür ederim tekrar. Bahsettiğiniz genelgeyide inceliyorum şu an.

Buğra A.
27-02-2012, 18:05
Arkadaşlar, gerçekten destek olmak istiyorsanız :

https://twitter.com/#!/bugraakpinar/status/174135566005305345

RT edebilirsiniz.

Lütfen, duyarsız kalmayın. Bu, herkesi yakından ilgilendiren bir konu.

onursumer
27-02-2012, 18:10
bi RT de benden inş amacına ulaşır

orhansah
27-02-2012, 18:14
benim de bağlattığım ilk ay başıma geldi. cep telefonuma hızınız akk ile ilgili olarak 1mb ye düşürülmüştür diye mesaj geldi ve 10-15 gün 1mb ile bağlandım :)

RT ok

Buğra A.
27-02-2012, 18:18
Amacına ulaşacak, merak etmeyin. Bu RT'ler sayesinde SuperOnline ile 2 saatte 1 telefon üzerinden görüşüyorum.

orhansah
27-02-2012, 18:24
dur 3-5 kişiye daha RT yaptırıyım :)

Buğra A.
27-02-2012, 18:28
Konu ile ilgili TT oluşmak üzere arkadaşlar. Arama kısmına, Turkcell SuperOnline yazdığınız zaman, RT'lerimiz çıkmaya başladı.

Onamdar
27-02-2012, 18:35
hocam istersen benim webişlem şifresi ve müşteri numarasını veriyim ordan bilgilere bakıcaksan bak kullanımla alakalı ;)

PROMINENT
27-02-2012, 18:59
bu turkcell ın zaten A.A.K. ..... paket bıter haber vermezler...bı fatura gelır call center...

milyar fatura şerefsiz evlatları.. yazıktır ya..altı üstü telefonla konuşuyoruz.. bir hediye bir kampanyada yok bunca şeye..

meLaNchoLic
27-02-2012, 19:12
ilk çıktıgı zamanlarda a.k.k yoktu internet hızıda 10mbit di daha sonra ttnetin btk ya şikayeti üzerine btk böyle bi yaptırım uyguladı superonline'a.. belli bi tarihten sonra abone olanlara a.k.k getirdi ama hızınıda 20mbit e yükseltti paketlerin.. a.k.k uygulaması istemeyenler 20mbit pro paket almak durumunda kalıyorlar o paketin aylık ücretide 199tl.. bu a.k.k olayı ttnetde de var 25gb olarak ama zaten genelde verdikleri hız 2 3 mbit oldugundan 1 e düşünce pek bi fark olmadıgından hissedilmiyordu.. superonline da bariz şekilde fark oluştugundan göze batıyor bence :) twitter hesabım olmadıgından RT yapamıyorum bu arada üzgünüm :)

edit: bu arada superonline telefonda ne diyor merak ettim :)

ondertopcu
27-02-2012, 20:01
ttnette modemi kapatmayınca hız düşmüyor

Onno
27-02-2012, 20:11
Bende geçen gün kaydoldum 20mb sınırsız 50gb hız alanı (a.k.k.) 2 yıllık tahahutlu.

Buğra A.
27-02-2012, 21:41
SuperOnline ile yaptığım görüşmeler doğrultusunda; konu ile alakalı en yakın zamanda bilgilendireleceğimi belirttiler. Yarını bekliyorum, bakalım.

meLaNchoLic
27-02-2012, 23:30
SuperOnline ile yaptığım görüşmeler doğrultusunda; konu ile alakalı en yakın zamanda bilgilendireleceğimi belirttiler. Yarını bekliyorum, bakalım.

herhangi bi sonuç alınamayacağını düşünmekteyim :) ama temennim inşallah bi sonuç alınır :)

erkin006
27-02-2012, 23:35
adaletine akk...gerçi beni ilgilendirmiyor ama:D

meLaNchoLic
27-02-2012, 23:41
adaletine akk...gerçi beni ilgilendirmiyor ama:D

sende pimi çekilmiş bomba havası gördüm bi an :D şöyle bi geyik konusu açılsada yardırsam diye bekliyosun sanki :D

levent
27-02-2012, 23:57
Cumartesi beni aradılar uygun değildim meşgule attım telefonu, bi müşteri hezimetlerini ariyim uygun olduğumda :D Fiberci değilimde 16mbit limitsiz kullanıcısıyım RT ettim Bugra, uyarı için teşekkürler. Daha 1,5 yıl kontratım var patlamayalım :D

Buğra A.
28-02-2012, 00:15
Maalesef ki, gereken ilgi olmadığı için 35 RT alabildik. TT olması için çok RT şart. Yarını bekliyorum ben. Bakalım neler diyecekler.

Subaru_STI
28-02-2012, 00:49
ayın ilk haftasında abanınca kesiyorlar ama yavaş yavaş indirince bir sıkıntı çıkmıyor.

meLaNchoLic
28-02-2012, 01:19
KESİNLİKLE OKUYUN !!!

31 mayıs 2011 tarihinden itibaren superonline 20 mbit download/ 5 mbit upload kullanıyorum. 69 lira ödemem gerekiyor normalde ama 20 lira indiriyorlar ve 49 lira ödüyorum. sanırım 2 sene boyunca böyle sürecek.

AKK olayına gelince aynı sorunu ben de yaşadım. ilk 3 ay gece gündüz indirdim. bilgisayarım sürekli açıktı. 3. ayın sonunda dönem ortasında telefonuma mesaj geldi kotanın %80'i kullanıldı diye. 15 dakika geçmeden yeni bir mesaj daha geldi kota doldu hızınız 1 mbit'e düştü diye. evde yoktum torrent açıktı indirme yapıyordu.

hemen müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım. kem küm ederek bana olayı açıkladılar. akk varmış. kotam dolmuşmuş. dedim ne saçma iş böyle birşey yoktu. 3 aydır neredeydiniz dedim. yeni yeni uygulamaya koyuldu dedi. yapacak birşeyim yok tabi. kampanyadayım çıkarsam bir sürü para ödetecekler.

geri tt net'e dönsem aylık 109 lira ödüyordum 8 mbit için. diğer sağlayıcılarda işe yaramıyor superonline' ile devam ettim.

Aradan zaman geçti kasımdan itibaren işin 3 kaatını öğrenmiş durumdayım.

aylık transferim 2 bilgisayar için download/upload olarak ortalama 500 Gb. evet 500 gb. normalde 100 bilemedin 200 de kesmeleri lazım ama bende kesmiyorlar. şu şekilde oluyor o da:

1- torrent'den dosya çektiğim için bu kadar trafik var. torrent programını, bilgisayarı hatta modemi gece gündüz açık tutmuyorum artık. işim biter bitmez kapatıyorum torrenti. genelde uykuda ya da kapalı oluyor bilgisayarım. modemi ise çoğunlukla kullanmadığım zamanlarda kapalı tutuyorum. Eskiden hepsi gece gündüz açıktı. tabi oradan trafiği görüyorlar. direk kapatıyorlardı ayın ortasında maaşı bitmiş memur gibi kalıyordum ortada.

2- faturamı anında ödüyorum ilk ücretlendiği gün internetten. eskiden en son güne kadar bırakırdım ve elle yatırırıdım. şimdi ilk çıktığı gün internetten ödüyorum. bunu görüyorlardır ve sadık müşteri olarak belirlemiş olabilirler beni.

Sonuç olarak asla 100 gb 200 gb gibi kotalara kanmayın arkadaşlar. ben kendi taktiğimi buldum ve çok memnunum. eskiden benim de internetimi kesiyorlardı bilinçsiz kullandığımdan ama artık çok rahatım ve bu şekilde her ay 500-600 hatta 700 gb transfer yapıyorum.

bu şekilde yapın akk falan işlemez diyosun yani.. o değilde hocam ayda 500 600gb ne indiriyosun merak ettim valla :D

Subaru_STI
28-02-2012, 01:33
bana yapılan akk uygulamasına karşılık bulduğum ve aylarca sorun yaşamadan devam ettirdiğim çözüm bu. denemek bedava :)

oyun, film, müzik, program vs herşey iniyor.

Istilldo
28-02-2012, 07:45
Para verdikçe adil kullanım alanı 25gb dan 100gb'a kadar artıyo , nasıl bir adaletse, nasıl bir adillikse... sadece superonline da olan bir şey değil , hepsinde var..

7aydır eve internet bağlatamadım, ttnet telefon hattı istememe rağmen 15tl ücret alıyor, superonline ile site yönetimi mahkemelik oldu, metronet , uydunet , kablo fln başka hiçbir alternatif yok.

mechanic
28-02-2012, 09:01
Para verdikçe adil kullanım alanı 25gb dan 100gb'a kadar artıyo , nasıl bir adaletse, nasıl bir adillikse... sadece superonline da olan bir şey değil , hepsinde var..

7aydır eve internet bağlatamadım, ttnet telefon hattı istememe rağmen 15tl ücret alıyor, superonline ile site yönetimi mahkemelik oldu, metronet , uydunet , kablo fln başka hiçbir alternatif yok.

ttnet pişmanlıktır aman ha.. akk kralını onlar yapar.
superonline hız konusunda çok stabil.
http://speedtest.net/result/1800450585.png

MKT
28-02-2012, 09:29
insanlar kotalı kullanım diyince zannediyorlarki download miktarına bir kota koyuluyor o kotayı aşınca fazla para geliyor.Olayın özü 20mb hızında sınırsız interneti kullanıyorsan eğer Mesela 40-50 gb download yada upload yaptığında senin hızını otomatik olarak 1mb'e çekiyorlar.sonra bir bakıyosun türkcell 3g senin fiber internetinden daha hızlı. geçen gün msj geldi telefona adil kullanım felan şeysinden ötürü hızınız 20mb'ten 1mb 'e düşürülmüştür diye.bende şaşırdım 1 yıldır hiç böyle birşey yoktu nerden çıktıysa bu

Buğra A.
28-02-2012, 12:10
Gün itibari ile SuperOnline tarafından yetkili bir kişi beni aradı. Yaklaşık 5 kişiden oluşan bir konferans görüşmesi yaptık ve tekrardan konuşmak üzere sözleştik.

Ben;
+ Devlet tarafından yeni yayınlanan bir genelge doğrultusunda, A.K.K. şartları ve kullanım şartları ne olursa olsun, I.S.S. tarafından sağlanan hizmetin %75'in altına düşürülemeyeceğini,
+ 15 Nisan 2010 tarihinden itibaren önce QuikNet adı altında üye olan ve üyeliklerini bu sözleşmeler üzerinden devam eden kullanıcılar ile aramızda ki farkın belirginsizliğini,
+ TTNet, UyduNet, BNet gibi firmalarla ile yapılan rekabetin ve bu rekabetle birlikte devlet tarafından önerilen kanunun bilgilerini,
+ Vaad edilen bağlantı ve indirme/aktarma hızlarıyla alakasız bir hızlarının olduğunu ve buna rağmen hiçbir şey söylemediğimi/söylemediğimizi,

tam manasıyla anlattım. Genel Müdürlük ile yapılacak görüşme sonrasında yarın tekrardan görüşmek dileğiyle dediler ve bütün notlarımı aldılar. Sanıyorum ki, iyi araştırmalarım ve sizlerinde destekleri sayesinde bu işi kurtarıcaz gibi gözüküyor.

Ayrıca, avukatım ile yapmış olduğum görüşmeler sırasında da gözüküyor ki, A.K.K. konusunda haklı bile olsalar, yeni yapılan internet genelgeleri ve genel sorunlarla ilgili tamamiyle tüketici haklı gözüküyormuş. Kısacası; gözünü sevdiğiminin Speed Test'i =)

Bu arada belirtmeden edemiyorum ki gerçekten çok uyuz oldum. 4.23. Madde'de yazan; internette yer alan kullanım koşullarınıda kabul etmiş sayarsanız ifadesine göre, bilgisiyarımıza bile el koyma haklarına sahip olabilirler demekmiş bu. Çünkü kullanım doğrultusunda yaptıklarımız da baz alınabilirmiş. Utanmasalar maddi/manevi yiyecekler.

SuperOnline böyle bir firma değildi. Gayet başarılı ve dürüst bir firmaydı, geçmişte yaşadıklarımı göz önünde bulundurarak anlatıyorum. Ne zaman ki Turkcell el attı, iyice *** oldu.

onursumer
28-02-2012, 12:27
çozumlemeleri gerek zaten birçok kullanıcı bilinçsiz bunu kullanıyorlar

eğer herkesi bilinçlendirilebiliceği korkusu sararsa onları herşeyi düzeltirler mecbur :)

Onamdar
28-02-2012, 12:54
Gün itibari ile SuperOnline tarafından yetkili bir kişi beni aradı. Yaklaşık 5 kişiden oluşan bir konferans görüşmesi yaptık ve tekrardan konuşmak üzere sözleştik.

Ben;
+ Devlet tarafından yeni yayınlanan bir genelge doğrultusunda, A.K.K. şartları ve kullanım şartları ne olursa olsun, I.S.S. tarafından sağlanan hizmetin %75'in altına düşürülemeyeceğini,
+ 15 Nisan 2010 tarihinden itibaren önce QuikNet adı altında üye olan ve üyeliklerini bu sözleşmeler üzerinden devam eden kullanıcılar ile aramızda ki farkın belirginsizliğini,
+ TTNet, UyduNet, BNet gibi firmalarla ile yapılan rekabetin ve bu rekabetle birlikte devlet tarafından önerilen kanunun bilgilerini,
+ Vaad edilen bağlantı ve indirme/aktarma hızlarıyla alakasız bir hızlarının olduğunu ve buna rağmen hiçbir şey söylemediğimi/söylemediğimizi,

tam manasıyla anlattım. Genel Müdürlük ile yapılacak görüşme sonrasında yarın tekrardan görüşmek dileğiyle dediler ve bütün notlarımı aldılar. Sanıyorum ki, iyi araştırmalarım ve sizlerinde destekleri sayesinde bu işi kurtarıcaz gibi gözüküyor.

Ayrıca, avukatım ile yapmış olduğum görüşmeler sırasında da gözüküyor ki, A.K.K. konusunda haklı bile olsalar, yeni yapılan internet genelgeleri ve genel sorunlarla ilgili tamamiyle tüketici haklı gözüküyormuş. Kısacası; gözünü sevdiğiminin Speed Test'i =)

Bu arada belirtmeden edemiyorum ki gerçekten çok uyuz oldum. 4.23. Madde'de yazan; internette yer alan kullanım koşullarınıda kabul etmiş sayarsanız ifadesine göre, bilgisiyarımıza bile el koyma haklarına sahip olabilirler demekmiş bu. Çünkü kullanım doğrultusunda yaptıklarımız da baz alınabilirmiş. Utanmasalar maddi/manevi yiyecekler.

SuperOnline böyle bir firma değildi. Gayet başarılı ve dürüst bir firmaydı, geçmişte yaşadıklarımı göz önünde bulundurarak anlatıyorum. Ne zaman ki Turkcell el attı, iyice *** oldu.

Helal olsun hocam her konuda atıp tutmayı severiz biz millet olarak ama işte böyle icraatler lazım. Hakkımız gasp edile edile hakkımızı aramayı unutmuşuz.
Harbiden helal olsun

meLaNchoLic
28-02-2012, 23:02
gözünü sevdiğimin speed testide benim 20mbitlik pakette bi kere olsun 23 mbitin altına inmiyoki bi düşük çıktıgında ekran görüntüsü alsam hemen :D

MOzen
28-02-2012, 23:20
Buğra bey, işini takip etmekle iyi yapmışsın. Bunlarda ki zihniyet uyuyanlara geçirelim zihniyetidir. Biz zamanında çok bağırdık bizim kotamızı kaldırdılar sizde dilekçe verin diye kimse kılını kıpırdatmadı. Sizi tebrik ederim, koyun olmayıp hakkınızı aradığınız için.

Nightfish
02-03-2012, 22:27
Bi gelişme oldu mu acaba bu konuda ?

2 yıldır Superonline Fiber kullanıyorum ve aylık 300 GB dan aşağı indirdiğim olmamıştır. Az önce mail ve mesaj geldi %80'ine ulaştınız Adil Kullanım Kotanızın diye. Yarın canlarına okuyacağım :)

mechanic
02-03-2012, 22:43
ttnet ten kurtulun hemen boşuna tlfn parası ödemeyin
http://www.speedtest.net/result/1809588024.png

NightmarE
02-03-2012, 22:52
bu konuyu gördüğüm çok iyi oldu 2 senelik sözleşmem bitti ttnetin yarın superonline geçmek istiyodum artık sittin sene geçmem...

Nightfish
03-03-2012, 08:49
Az önce Superonline'ı aradım. Bu aydan itibaren alınan bi karar bu, şirketimiz böyle bi karar aldı falan dedi. Ben de o zaman güzelce davamı açarım, sözleşmemi imzalarken 20 kere sordum böyle bişi olacak mı diye, hayır dediniz. Tüketici mahkemesine başvuracağım Ptesi bu konuda dedim. 1 dk hatta bekleyin diyip bekletti, sözleşmenizi göremiyorum ben dedi, sizi bi birime aktaracağım sözleşmenizi görebilen dedi sonrasında da telefon suratıma kapandı :)

Bu zamana kadar ayda 300 GBdan aşağı düşmemiş bi insan olarak 100 GB internet kotasıyla falan uğraşamam. Pazartesi de tüketici mahkemesine bi güzel dilekçemi vereceğim. Bu aya kadar akılları neredeymiş ?

Yiğit G.
03-03-2012, 09:59
bu olay geçen sene ttnet adsl de başladı.Devletin koydugu bişey kurumlarla ilgili değil.Bende onlarca gb indiren adamdım seve! seve! geçtim yapacak bişey yok.Dava ile falan sorun çözülmez kanun gibi bişey oldu bu olay.

meLaNchoLic
03-03-2012, 10:23
btk nın belirlediği bi kural ve bildiğin yasaya dönüştü yapıcak bişey pek kalmadı gibi..

Nightfish
03-03-2012, 10:38
Ne olursa olsun, ben 2010dan beri Superonline kullanıyorum. 1 kere bile adil kullanım için bişi gelmemişken şimdi gönderemezler bana.
Daha önce bu AKK ile ilgili şikayette bulunup çözüme kavuşan kişi sayısı oldukça fazla. AKK ile ilgili hiç bir bilgi verilmedi, ilk günden 120 GB indirdim ben. Ay sonuna kadar 1 mbitle de devam etmeyeceğime göre, eğer bi çözüm bulmazlarsa önce dilekçeyle hakem heyetine şikayet, daha da çözüm bulunmazsa TTNet.
TTNet'te de AKK olsun, parası neyse olmayan paketinden alırım. Superonline'in yaptığı iş güzarlıklardan iyidir...

yiit
03-03-2012, 10:55
ben şimdi mail atıyorum bu pnelere.

Download & Upload miktarına göre hız ya da veri miktarı sınırlaması uygulamanızı dayandırmış olduğunuz sözleşmenizdeki .......... numaralı maddeler Türk Ticaret Kanunu ve Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırıdır. Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına göre hiçbir sözleşme imza edildiği tarihten sonra tek taraflı değiştirilebilecek hiçbir dokümana atıfta bulunamaz, sözleşme eki olarak anılamaz.

burdaki boşluk nasıl dolacak bilen varmıdır ?

BAŞAR
03-03-2012, 11:12
Böyle şerefsizlik anca turkcell de olur.

ygtrn
03-03-2012, 11:49
arkadaşlar tamam şimdi bu olayı öğrendiğimiz iyi olduda, şimdi bu adamları arayıp dememiz gereken tam olarak ne? kendimizi savunmamız gereken madde, bahsi geçen olay düzeltilmez ise şikayet için başvuracağımız kurum kuruluş, vs vs.... yani bunları tam olarak yazarsak kendimizi en verimli şekilde savunuruz....

Shadow_Dancer
03-03-2012, 13:28
Bende uzun zamandir kullaniyorum ama hic asmadim sanirim 50gb'yi.. Masallah 300 indiren varmis nadil bir araivse artik :)

Jam da Joker
03-03-2012, 13:37
Benim anlamadigim bu adil kullanim kosulu yeni cikmadiki?
Superonline fiber ciktigi zaman ilk abone olanlarin zamaninda yoktu. Sonra bu uygulama gelince o tarihten once abone olanlar dava actilar ve bu kural onlar icin gecerli olmadi, eski fiyat uzerinden kotasiz olarak kullanmaya devam ettiler sonra uye olanlar icinse adil kullanim kosulu cikardilar. Hatta tarifelerde degisti adil kullanim kosulu olmayam tarifeler cikti 199 liradan basliyordu yanilmiyorsam 10mb adil kullanim kosulu olmayam tarife? Noldu o olay iptal olduda simdi tekrarmi cikardilar ben ozaman fiber baglatmak icin baktigimda seneler oncede adil kullanim kosulu maddesi vardi zaten sitesinde?

http://mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=57903902&p=1

Burdada bahsetmisler 199 lira 20mbit akk olmayam tarife diye..
Hatta ben o fiyatlandirma tablosunu hatirliyorum 100mbit ligi 1.000 lira gibi birseydi

meLaNchoLic
04-03-2012, 02:56
1000mbit 999TL ama altyapı degısıklıgı yapıyolar switchlerde isteyen oldugunda :D

Bartu_evo
22-03-2012, 10:33
Beyler gelişmeler nedir bu konuda herhangi bir yol kateden olduysa söylesin aynı yöntemleri bende izlicem .

Nightfish
22-03-2012, 11:50
Aboneliği iptal ettirmek istediğimi söyledim, hala dönüş bekliyorum ben . TTNet'e geçerim, Superonline garip bi şekilde şımardı.

cagri-35
22-03-2012, 23:14
Öyle saçma bir problem yaşıyoruzki anlatamam. İnşallah çözülür.

Kotalı paket isterken gerizekalı satışçının gazabına uğradık kotasızı dayamış. Evede fatura gelmiyor ulaşmıyordu bir gittik bayiiye. Diyorlarki kotasız. Evde evraklara bakıyorum, evraklar bomboşken imza almış anne'den ki buda yasal değil. 24 ay böyle ödersiniz yada paket değiştirirsiniz cezası var diyorlar. Böyle mallık böyle saçmalık olurmu.

Galiba haftabaşında avukata vericez.

fdl
23-03-2012, 00:07
ttnetten yine iyidir be en azından kesilmiyordur bu gavur internet...dün gece yine kesildi a.k.k:)