PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat 500'u değerlendirelim.

Berguc
27-02-2012, 19:05
Arkadaşlar, Fiat 500 hakkında sizlere sormak istediklerim var. Kullananınız vardır. Aracı bilen, tanıyan arkadaşlar yakıt tüketimi, performansı, kullanım rahatlığı, yol tutuşu ve buna benzer konularda bilgi verebilirse sevinirim. 1.4 Sport modeli aklıma yatıyor ama sizlere de sormak istedim. Tarz ve hoş bir araç benim gözümde. Diğer konularda da bildikleriniz paylaşırsanız sevinirim.

tdipower
27-02-2012, 19:07
bir kız arkadaşımda var çok keyifli araç şehir içi huzur diyebilirim :)

Dodoo
27-02-2012, 19:15
Maltepe civarında olan kırmızının sahibi bu forumda mı acaba :D

Valla görünüş olarak sonradan beğendiğim araçlardan oldu, ilk ısınamamıştım.. Ufak dokunuşlarla çok tatlı oluyor..

Berguc
28-02-2012, 09:11
Banada şehir içi huzur gibi geliyor. :) Başka yorumu olan arkaşlar, kullanan, deneyen?

TaGo
28-02-2012, 09:13
Kuzenimde vardı 95 hplik. Öve öve bitiremiordu. Kaza yaptı araç perte ayrıldı. Hemen ardından FReelender almıştı, 1000 lerce defa pişman oldu. Yine olsa 500 alırım dio.

driftnolimit
28-02-2012, 09:16
konuya bende dahil olayım :)
işim nedeniyle birçok otomobilin içindeyim, 500 serisi bunların içinden en tarz otomobillerden birtanesi, hani bazı otomobiller vardır ya dışardan bakıldığında tereddütle karşılanır ama kullanıldığında büyük keyif verir, 500 de böyle bir otomobil, kullanmayan asla ne olduğunu bilemez,
cam tavanı açtığınıda verdiği keyif, sport tuşuna bastığınızdaki anlık tepkiler ve diğer birçok unsur...

1lker
28-02-2012, 09:20
bir kız arkadaşımda var çok keyifli araç şehir içi huzur diyebilirim :)

:icon_tup: ek olarakta kizlarin fena ici gidiyor kirmizisi cok fena :)

punto_multijet
28-02-2012, 09:24
inci beyazı kasaya bordo açılır tavan 10 numara kombinasyon oluyor bence görsel olarak

sürüngen
28-02-2012, 09:24
çok yakın bir arkadaşımda var...100 hp galiba cam tavanlı vs vs..bence segmentinde özellikle fiyat olarak çok tercih edilebilir bir araç....donanımı vs ile fiatın çok ötesinde bence..eşim bir türlü beğenemedi yoksa ona alıcam arkadaşımın aracını..tavsiye ederim çok keyifli..özellikle sport tuşunun anlık tepkisi çok komik :D

asot
28-02-2012, 09:34
iş için aralıkta İtalyaya gittik, çalıştığımız ofisin önünde devasa siyah jantlı, cam tavanlı bir tanesi bekliyordu, bu araç hangi genconun diye düşünürken, bir baktım 50 yaşlarında bir gavur aracın koltuğuna yerleşti.. 50 km.lik bir yere gitmem gerekiyordu ve adamın yolu da o tarafdaymış, gel dedi beraber gidelim, o gün ilk defa bindim, arabada muhabbet ediyoruz, bu kadar dolu bir aracı bayii sıfır fiyatı olarak 8500 euro'ya almış, tam o sıralarda TR'ye dönünce araç almak niyetindeyim, dedim bu FIAT 500 şekil araba, bir araştırayım, gördük ki 2. el en donanımsızları bile 30.000lere satılıyor, içimden güzelce oto vergilerine bir gazel okudum, :)

arabaya gelince;

bunun cam tavanlı sport modeline bindim, araç bildigin mini cooper ayarında olmuş, ön konsol klasik dizaynı ile çok çekici ve kalite kokuyor. Bir Fiat ama vidalarını iyi sıkmışlar, hiç ses gelmiyor, bindiğim model 100 beygirlik olanı ve çok iyi hızlanıyordu. TR'de bu paraya alınır mı? bence alınmaz.

Berguc
28-02-2012, 09:37
Kuzenimde vardı 95 hplik. Öve öve bitiremiordu. Kaza yaptı araç perte ayrıldı. Hemen ardından FReelender almıştı, 1000 lerce defa pişman oldu. Yine olsa 500 alırım dio.

Kuzenine geçmiş olsun tekrardan. Allah beterinden saklasın. Freelander alıp 500'u arıyorsa 500 gerçekten iyi bir kullanıma sahip demektir.

HondatugraL
28-02-2012, 09:39
suzuki hayabusa motoruyla tadından yenmez :D

Berguc
28-02-2012, 09:43
konuya bende dahil olayım :)
işim nedeniyle birçok otomobilin içindeyim, 500 serisi bunların içinden en tarz otomobillerden birtanesi, hani bazı otomobiller vardır ya dışardan bakıldığında tereddütle karşılanır ama kullanıldığında büyük keyif verir, 500 de böyle bir otomobil, kullanmayan asla ne olduğunu bilemez,
cam tavanı açtığınıda verdiği keyif, sport tuşuna bastığınızdaki anlık tepkiler ve diğer birçok unsur...

Siz işin içindesiniz. Aracın artısını eksisini iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Vaktim olsa Bursa Birmot'ta servis danışmanı Volkan Abi'ye de gidip danışıcam ama ayarlayamadık vaktimizi bir türlü. Size sormak istediğim bir şey daha var. Servisin yorumu ne araç için? Bir bilginiz var mı?

Berguc
28-02-2012, 09:45
:icon_tup: ek olarakta kizlarin fena ici gidiyor kirmizisi cok fena :)

İlker sen farklı bir konuya değinmişsin. :)

Berguc
28-02-2012, 09:46
inci beyazı kasaya bordo açılır tavan 10 numara kombinasyon oluyor bence görsel olarak

Kesinlikle öyle ama convertible olanlara ciddi bir para istiyorlar maalesef.

Berguc
28-02-2012, 09:48
çok yakın bir arkadaşımda var...100 hp galiba cam tavanlı vs vs..bence segmentinde özellikle fiyat olarak çok tercih edilebilir bir araç....donanımı vs ile fiatın çok ötesinde bence..eşim bir türlü beğenemedi yoksa ona alıcam arkadaşımın aracını..tavsiye ederim çok keyifli..özellikle sport tuşunun anlık tepkisi çok komik :D

Bende aynı sizin gibi düşünüyorum. Tarz bir araç. Gücü kasasına göre çok iyi. Donanımı da güzel. Ee daha ne olsun. :)

atituti
28-02-2012, 09:48
araba çok şirin çok keyifli yaklaşık 300 metre sürmekle belli etti kendini :D sport mod unun oldugunu bilmiyordum , gerçekten ilgi odağı bir araba ama biyerde okudugum kadarıyla geçmişte düşük gelirli insanların da araç alabilmesi için üretilmiş arabaya bu devirde tarz vs. diyip 50 55 milyar vermek garibime gidiyor :)

Berguc
28-02-2012, 09:50
iş için aralıkta İtalyaya gittik, çalıştığımız ofisin önünde devasa siyah jantlı, cam tavanlı bir tanesi bekliyordu, bu araç hangi genconun diye düşünürken, bir baktım 50 yaşlarında bir gavur aracın koltuğuna yerleşti.. 50 km.lik bir yere gitmem gerekiyordu ve adamın yolu da o tarafdaymış, gel dedi beraber gidelim, o gün ilk defa bindim, arabada muhabbet ediyoruz, bu kadar dolu bir aracı bayii sıfır fiyatı olarak 8500 euro'ya almış, tam o sıralarda TR'ye dönünce araç almak niyetindeyim, dedim bu FIAT 500 şekil araba, bir araştırayım, gördük ki 2. el en donanımsızları bile 30.000lere satılıyor, içimden güzelce oto vergilerine bir gazel okudum, :)

arabaya gelince;

bunun cam tavanlı sport modeline bindim, araç bildigin mini cooper ayarında olmuş, ön konsol klasik dizaynı ile çok çekici ve kalite kokuyor. Bir Fiat ama vidalarını iyi sıkmışlar, hiç ses gelmiyor, bindiğim model 100 beygirlik olanı ve çok iyi hızlanıyordu. TR'de bu paraya alınır mı? bence alınmaz.

İtalya'da çok farklı olan 500'ler olduğunu duydum. İnternetten bir iki tanesine denk geldim. Gerçekten çok hoş araçlar var. Türkiye'de maalesef öyle. Neredeyse araba parası kadar vergi veriyoruz.

Berguc
28-02-2012, 09:51
suzuki hayabusa motoruyla tadından yenmez :D

Ön kaldırarak gideriz artık. :)

Yiğit G.
28-02-2012, 09:53
alla alla burda herkes kötülemiş...

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/101552-fiat-500-hakkinda-bilgisi-olan.html

Bu konuda ise herkes harika diyor ne iş :D

Berguc
28-02-2012, 09:55
araba çok şirin çok keyifli yaklaşık 300 metre sürmekle belli etti kendini :D sport mod unun oldugunu bilmiyordum , gerçekten ilgi odağı bir araba ama biyerde okudugum kadarıyla geçmişte düşük gelirli insanların da araç alabilmesi için üretilmiş arabaya bu devirde tarz vs. diyip 50 55 milyar vermek garibime gidiyor :)

Eğer o mantıkla üretildiyse gerçekten amaç şaşmış. Yalnız Fiat 500'un sadece üstü açılan ve en dolu paketi 53 lira. Bide Gucci Paket hariç. :) Diğerleri 37 bin liradan başlıyor. Ama ben ikinci el almayı planlıyorum. Orada 30 bin'e araçlar var.

HondatugraL
28-02-2012, 09:57
Ön kaldırarak gideriz artık. :)

valla neden olmasın benide çağırın ama :p

driftnolimit
28-02-2012, 09:59
Siz işin içindesiniz. Aracın artısını eksisini iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Vaktim olsa Bursa Birmot'ta servis danışmanı Volkan Abi'ye de gidip danışıcam ama ayarlayamadık vaktimizi bir türlü. Size sormak istediğim bir şey daha var. Servisin yorumu ne araç için? Bir bilginiz var mı?

2003 yılından önce TR'de insanların Fiat'a bakış açısı şahin doğan idi, 2003 yılında Stilo 2006 yılında Grande Punto'nun Türkiye'ye girişi insanların Fiat'a olan bakış açısını ciddi anlamda değiştirdi.
Şu anda Fiat'ın üretilmiş en başarılı otomobilleri Bravo ve 500'dür tartışmasız, aslına bakarsanız şahsi görüşüm 500'ün sürüş keyfi Bravo'dan çok çok daha fazladır.

Hatta size ilginç bir şeyden bahsedeyim yakın bir abim benden 500 satın aldı ve bu otomobille Ankara Çankaya'da pizza restaurantında pizza servisi yapıyor ki fikir harika :)

Servis konusuna gelirsek, yedek parça konusunda sıkıntısız bir otomobil ve maliyetleri bir bravo ile aynı seviyede...

Aracın Türkiye'de piyasaya çıkış sebebi ise Mini Cooper'a rakip olması, tabii onun kadar yüksek bütçelere hitap etmiyor ama sınıfında bir ekol olduğu gerçek...

şu anda ise 4 kapı modeli giriş yapacak

cliver
28-02-2012, 10:01
mükemmel bir araba :)

Berguc
28-02-2012, 10:02
2003 yılından önce TR'de insanların Fiat'a bakış açısı şahin doğan idi, 2003 yılında Stilo 2006 yılında Grande Punto'nun Türkiye'ye girişi insanların Fiat'a olan bakış açısını ciddi anlamda değiştirdi.
Şu anda Fiat'ın üretilmiş en başarılı otomobilleri Bravo ve 500'dür tartışmasız, aslına bakarsanız şahsi görüşüm 500'ün sürüş keyfi Bravo'dan çok çok daha fazladır.

Hatta size ilginç bir şeyden bahsedeyim yakın bir abim benden 500 satın aldı ve bu otomobille Ankara Çankaya'da pizza restaurantında pizza servisi yapıyor ki fikir harika :)

Servis konusuna gelirsek, yedek parça konusunda sıkıntısız bir otomobil ve maliyetleri bir bravo ile aynı seviyede...

Evde bir Bravo var. Yanınada 500 mü alsak acaba? :) Siz böyle söyledikçe dahada aklıma yatıyor. Bursa Satış'tan Kemal Ab'den almıştık hatta Bravo'yu da.

Berguc
28-02-2012, 10:03
valla neden olmasın benide çağırın ama :p

Anlaştık. ;)

Berguc
28-02-2012, 10:05
alla alla burda herkes kötülemiş...

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/101552-fiat-500-hakkinda-bilgisi-olan.html

Bu konuda ise herkes harika diyor ne iş :D

Gerçekten iki farklı konu olmuş. Beğenenler, beğenmeyenler diye ayırabiliriz. Ama diğer konuda neredeyse hiç olumlu yorum yok. Bence beğenenlerde cesaret edip yazamamışlar. :)

Berguc
28-02-2012, 10:06
mükemmel bir araba :)

Banada öyle geliyor. :)

Erdem K.
28-02-2012, 10:08
şehir içi özellikle bayanlar için çok rağbet gören, ufak, şirin ve konforlu bir a segment...

driftnolimit
28-02-2012, 10:12
aslında gözden kaçmaması geren bazı özellikler var,
Euro N Cap'tan 5 yıldız
7 hava yastığı
ABS+ EBD
ESP+ HBA + MSR+ Hillholder
Blue&Me (araç içinde cep telefonuyla konuşma sistemi)
gibi :)

rekord2000
28-02-2012, 10:27
Levent'te kanyon avm'nin oralarda bi yerde fiat 500 gucci'nin tanıtım amaçlı kurulu bir yeri var cok merak edip test etmek isterseniz gidip ordan aracın birde gucci versyonunu deyebilirsiniz, zira ben internetten kaydoldum cağırıp duruyorlar ama nasip olmadı gidip binmek ne yazıkkı:( fakat araç için şunu söyleyebilirim, nerde görsem ön çamurluklarından bi fıstık alıp motor kaputunuda ısırasım geliyo:D böle şirin olunca makına dahada kötü bişi diyemem şahsen:D

Diesel
28-02-2012, 10:44
gucci'nin türkiyede tek satış yeri orası...

ahmetbaha-drs
28-02-2012, 10:49
Bencede çok güzel ve dikkat çekici bir otomobil,fiyatlarınında aşırı yüksek olmadığını düşünüyorum açıkçası. Otomatik viteslileri nasıldır acaba bilgi sahibi olan var mı? Ve hazır konu açılmışken sorayım hemen hemen 500'le benzer araçlar olan +Lancia Ypsilon'lar nasıl araçlar, Otomatik v.s? Fiyatları nerdeyse aynı 500'le. Yakın bir arkadaşımda 1.3 MomoDesign var ama onlar baya farklı normal Ypsilon'lardan.:):)
http://i277.photobucket.com/albums/kk41/ahmetbaha-drs/fiat412.jpg
http://i277.photobucket.com/albums/kk41/ahmetbaha-drs/Lancia-Ypsilon_Sport_MomoDesign_2007_1280x960_wallpaper_0 2.jpg

driftnolimit
28-02-2012, 10:57
Lancia Türkiye'de ne yazıkki ilgi görememiş bir marka bu da hem 0 hem 2. el satışlarını ciddi anlamda kısıtlıyor.

bahadırtelli
28-02-2012, 11:01
bende eşime almak istiyorum ama fiyatları çok pahalı cam tavan ve dijital klima olan versiyonu için indirimli fiyat 38- 40 bin tl . O paralara yazık.

punto_multijet
28-02-2012, 11:36
Kesinlikle öyle ama convertible olanlara ciddi bir para istiyorlar maalesef.

birara kampanya vardı fiyat farkı almıyolardı

powERS
28-02-2012, 12:21
yaş kaç profilde yazmıyor ama bence 27 28 e kadar fılan surulmesı gereken bi cihaz..

Berguc
28-02-2012, 12:42
aslında gözden kaçmaması geren bazı özellikler var,
Euro N Cap'tan 5 yıldız
7 hava yastığı
ABS+ EBD
ESP+ HBA + MSR+ Hillholder
Blue&Me (araç içinde cep telefonuyla konuşma sistemi)
gibi :)

Bencede gözden kaçırılmaması gereken özellikler. :)

Berguc
28-02-2012, 12:43
Levent'te kanyon avm'nin oralarda bi yerde fiat 500 gucci'nin tanıtım amaçlı kurulu bir yeri var cok merak edip test etmek isterseniz gidip ordan aracın birde gucci versyonunu deyebilirsiniz, zira ben internetten kaydoldum cağırıp duruyorlar ama nasip olmadı gidip binmek ne yazıkkı:( fakat araç için şunu söyleyebilirim, nerde görsem ön çamurluklarından bi fıstık alıp motor kaputunuda ısırasım geliyo:D böle şirin olunca makına dahada kötü bişi diyemem şahsen:D

Haberim yoktu. Gidip denenebilir. Gucci paket kesinlikle çok şık ama biraz daha kızlara yönelik gibi geldi bana. :)

Berguc
28-02-2012, 12:44
Lancia Türkiye'de ne yazıkki ilgi görememiş bir marka bu da hem 0 hem 2. el satışlarını ciddi anlamda kısıtlıyor.

Lancia konusunda bende katılıyorum. 2.eli olmayan bir araç ve 500 tarzı ile daha dikkat çekici ve güzel.

Berguc
28-02-2012, 12:46
birara kampanya vardı fiyat farkı almıyolardı

2.el düşünüyorum. Ama kampanya mantıklıymış. :)

Berguc
28-02-2012, 12:47
yaş kaç profilde yazmıyor ama bence 27 28 e kadar fılan surulmesı gereken bi cihaz..

Yaşım 21. Evde birde 2010 Bravo Multijet var. İkisini değişe değişe kullanmayı planlıyorum. Uzun yolda dizel, şehir içinde 500. :)

cabrioleter
28-02-2012, 12:49
aracı dışarıdan gördüğüm kadarıyla söyleyeyim oldukça güzel ve şık. içi beyaz renklerde tercih edilince oldukça da ferah gözüküyor. ayrıca çok eğlenceli olduğunu bütün otomobil dergileri yazıyor hatta top gear bayılıyor bu araca. hatta o ekipten James May'in de garajında bir adet fiat 500 bulundurması bu işin lafta olmadığını gösterir.

cabrioleter
28-02-2012, 12:51
hatta aracın gucci versiyonu var ki gerek jantları gerek deri döşemeleri oldukça şık. emniyet kemerinin kırmızı-yeşil olması bile oldukça hoş bir detay alacak olsam bu versiyonu seçerdim.

CTG
28-02-2012, 12:53
Abarth olani guzel ama bence pahali bir araba. Ben Punto alirdim daha bir erkek arabasi. Sozum meclisten disari :D

Berguc
28-02-2012, 12:55
Abarth olani guzel ama bence pahali bir araba. Ben Punto alirdim daha bir erkek arabasi. Sozum meclisten disari :D

Ayıp ettin Can kardeş. :)

asot
28-02-2012, 12:58
İtalya'da çok farklı olan 500'ler olduğunu duydum. İnternetten bir iki tanesine denk geldim. Gerçekten çok hoş araçlar var. Türkiye'de maalesef öyle. Neredeyse araba parası kadar vergi veriyoruz.

inanılmaz sayıda abarth 500 gördüm, gidişi canlı görmek ızdırap verici burda boşuna uğraşıyoruz dedim, 106 gti alıp, sanayiyle kanka olmakla :) .... abarth versiyonu tam bir canavar. Hep diyoruz ya 106 gti yeniden üretilsin diye, abarth'a binmedim ama adamlar yeni nesil bir gti yapmış zaten, paraya kıyabilene, parası olana..

darkmoon
28-02-2012, 13:25
fiat500 gördükçe hep egeyi akdenizi güneşli bir tatil yöresi geliyor aklıma nedense. :D

Shadow_Dancer
28-02-2012, 13:34
Yakın bir bayan arkadaşım kullanıyor 1.4 pop versiyonu, motor kasayı rahatlıkla taşıyabiliyor.. performansı o tarz bi araç için yeterli seviyede.. donanım olarakta tatminkar lakin klasik fiat hastalıgı trim sesleri başa bela, alt takımda gürültülü çalışıyor, yalıtımı tatminkar yol sesi alıyor ama çok fazla degil.. ıuzun boylu ve yapılı biriyseniz biraz sıkıntı olabilir..

Beni en çok rahatsız eden nokta görüş açılarıydı, özellikle arkada kör nokta fazla..Tabii bu anlattıklarım bizim gibi ince eleyip sık dokuyan tipleri rahatsız eder :) bizim kız arabasına resmen aşık..

Ertug_T.
28-02-2012, 13:40
Abarth 500 ve 695 ler gelse turkiyeyede alsam diye bekliyorum..

red_
28-02-2012, 14:33
fiat500 gördükçe hep egeyi akdenizi güneşli bir tatil yöresi geliyor aklıma nedense. :D

böyle kırlar bayırlar akdeniz midye karavan benimde aklıma gelenler çok özgür bi yapısı var hatunlarda cok beğeniyor kıyamam :D

Berguc
28-02-2012, 15:38
inanılmaz sayıda abarth 500 gördüm, gidişi canlı görmek ızdırap verici burda boşuna uğraşıyoruz dedim, 106 gti alıp, sanayiyle kanka olmakla :) .... abarth versiyonu tam bir canavar. Hep diyoruz ya 106 gti yeniden üretilsin diye, abarth'a binmedim ama adamlar yeni nesil bir gti yapmış zaten, paraya kıyabilene, parası olana..

Abarth modeli gerçekten çok güzel. Fiat Abarth modellerini ne yazık ki getirmiyor Türkiye'ye. Getirse belli sayıda satıcağına eminim. Abarth görmek bizede nasip olur umarım. :)

driftnolimit
28-02-2012, 16:37
bu linkte biraz farklı bir modeli var :)
Abarth 695 Tributo Ferrari (http://www.abarth695tributoferrari.com/)

Berguc
28-02-2012, 17:02
Bunun resimlerini görmüştüm ama internet sitesini bilmiyordum. Teşekkürler. :) Süper bir araba. Çok farklı.

Dodoo
28-02-2012, 20:11
Geçen gün yeşil kırmızı çizgili görünce apaçi muamelesi yapmıştım birine, çok utandım şimdi :D

Gucci de iyimiş yahu :)

Dragger
28-02-2012, 20:14
bu linkte biraz farklı bir modeli var :)
Abarth 695 Tributo Ferrari (http://www.abarth695tributoferrari.com/)

Bu da şahaneymiş :D

ygtrn
28-02-2012, 20:29
bence çok sempatik harika bir araç, biraz bayanlara hitab ediyor ancak üzerine orjinal bodykit'i eklendiği zaman vahşi cazibesi artıyor :)

Berguc
01-03-2012, 06:48
Arkadaşlar hepinizin yorumları için teşekkür ederim. Hayırlısı olsun. Bakıcaz bakalım. En azından bu konu diğer düşünen arkadaşlara da yol gösterir. Tekrar teşekkürler. :)

Draniela
25-04-2012, 01:20

arabaya gelince;

bu fiat 500 ün abarthları var ya onun videolarını izle derim ben hayran kaldım arabaya hatta ondan sonra 500 mü alsam ne diye düşünür olmuştum :) Arkadaş arabadan öyle bir ses çıkıyor ki ister istemez hoşlanıyorsun ... sadece lastik kalınlığı ve jantları aracı değiştiriyordu :)

K.O.
25-04-2012, 01:25
tipi hiç hoşuma gitmiyor ama yorumları okuyunca şaşırdım.

Draniela
25-04-2012, 01:30
tipi hiç hoşuma gitmiyor ama yorumları okuyunca şaşırdım.

abarth olanına bak derim o zaman kesinlikle beğenirsin. onun body kit'ini araştırdım az önce tr de ama bulamadım eğer bulabilecek olsam aynı şekilde olacak olsa alırım ben 500 ü

Mr.K
25-04-2012, 03:51
1.70 boyüstüne tavsiyem fiat 500 almasın koltukta rahat edemezler..Nasıl saçmasapan bir sistemse koltugun arasında boşluk oluyo ...

Frid
25-04-2012, 09:29
geçenlerde kullandım şehir içi zevkli olur gibi