PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yine hırsızlık... Neler yapılabilir?

Osman Bahadır
28-02-2012, 18:43
Bugün evime hırsız girmiş. Bir yılda bu ikinci. Ben iş sebebiyle bir süredir Ankara'daki evimde değilim. Kardeşim kalıyordu. *****, çalışan insan. Gün boyunca evde de kimse yok. Gündüz vakti hırsız komşunun ziline basıp soruyor, "karşıda oturanlar arkadaşım olurlar, ne zaman gelirler?" diye. O da sağolsun "onlar çalışıyorlar, akşam 7-8'den önce gelmezler" diyor. Hırsız da rahat rahat çalışıyor. Evin altını üstüne getiriyor. Öyle ki gardropları boşaltmak yetmiyor, devirip altlarına, arkasına bile bakıyor. Evden yaklaşık 10 bintl değerinde elektronik malzeme vs çalmış. Hatta led tv'lerin ve laptopların kutularını bulmuş, içine faturalarıyla birlikte yerleştirip öyle götürmüş. Hadi mala yanmıyorum da bilgisayarların ve harici hdd'lerin içinde bi dünya kişisel bilgi vardı. Önlemimi aldım gerçi ama yine de hoş bir durum değil. İnsan huzursuz oluyor.

Neyse olan oldu. Bulabilmek için tüm imkanlarımızı, nüfuzumuzu kullanıyoruz. Ama pek de ümitli değiliz. Giden gitti bir kere...

Zaten semt değiştirmek epeydir aklımızda vardı. Pek de nezih, güvenli bir semtte değiliz. Ama gel gör ki güvenlikli sitelerde oturan arkadaşlarımın bile başına benzer şeyler geliyor. Dönünce evi taşıyıp semt değiştireceğim. Mümkünse güvenlikli, kapalı otoparklı bir site bulmaya çalışacağım. Uzak dahi olsa... Ama bu da kesin çözüm değil.

Kapıyı hep kilitleri kırarak açmış. Önceki girişinde de aynı şekilde girmişti. Kilidi sözde kırılmayanla değiştirdik. Ama sonuç yine aynı. Hırsıza kilit dayanmıyor.

Sizin önerileriniz nelerdir?

Benim aklıma ev sigortası geldi. Hoş, pek de çalınacak birşey kalmadı ama bundan sonra muhakkak yaptırmayı düşünüyorum.

Evi zaten taşıyacağım. Farz oldu. Şimdiki ev hırsızların ortak paylaşım listesine falan düştü herhalde...

Başka neler yapılabilir? Tavsiyeleriniz veya tecrübeleriniz var mı?

Ufuk
28-02-2012, 18:47
Alarm taktırmak olabilir.

Frid
28-02-2012, 18:49
geçmiş olsun sanırım dediginiz gibi siteye taşınıp sigorta yaptırmak insanın içi biraz olsun rahatlacataktır sigorta bir çok olayıda kapsıyormuş ve makul fiyatlar oluyormuş benimde aklımda var ne zamandır

Skyhawk34
28-02-2012, 18:49
geçmiş olsun bizimburadaki evlerinde 3-4 tanesine girdiler geçen hafta
çok büyük artış var şu anda hırsızlıkta alarm en etkili yöntemlerden biri yada güvenlikli bir siteye taşınmak :S :S

bora1311
28-02-2012, 18:51
cok gecmis olsun...

guvenlikli bi site tercih edilebilir, +alarm sistemi ve sigorta yaptirirsaniz daha iyi olur...

Mivec_4G63
28-02-2012, 18:51
öncelikle geçmiş olsun ben de dün talihsiz bi olay yaşadım. sağ arka camı patlattı köpekler dün gece, allahtan köpekler falan kovalamış alarm falan da vardı panik olup kaçmış herhalde. Dün bütün günüm olay yeri inceleme, karakol, camcı da tükendi. Yine şükür rds 510'u alamamışlar bu 4. hırsızlık olayı. Olay yeri inceleme parmak izi aldık diyor, sadece fotoğraf çektiler yolladılar adamlar da yakalama derdinde değil yani

bLackModeL
28-02-2012, 18:52
çok geçmiş olsunn parmak izli kilitler var 14 noktan kıtlıyomus abi onalra bak istersen yenı evınde bıde yuksek katta olsun en az 4

Osman Bahadır
28-02-2012, 18:52
Alarm taktırmak olabilir.

geçmiş olsun bizimburadaki evlerinde 3-4 tanesine girdiler geçen hafta
çok büyük artış var şu anda hırsızlıkta alarm en etkili yöntemlerden biri yada güvenlikli bir siteye taşınmak :S :S

Alarm için önceden maliyeti sebebiyle ev için pek de makul değil diye düşünürdüm. Ama tek seferde bu kadar eşyam çalınınca artık pek de gözüm maliyeti görmez artık. Ama acaba gerçekten iş görür mü? Bana mesaj atmasına veya aramasına da gerek yok. Alarm ötsün, komşuları uyarsın yeter. Hoş komşu da komşu olsa...

onursumer
28-02-2012, 18:53
geçmiş olsun

bence bu tarz durumları engellemenin tek yolu kamera sistemi + alarm

bizim binaya kayıt yapan kamera takıldığından beri kimse girmeye çalışmıyor sadece1. ve 2. katlara dışardan tırmanmaya çalışmışlar onlarda alarm taktırarak çozduler olayı

ArMy
28-02-2012, 18:54
Büyük geçmiş olsun.
Bi mahsuru yoksa hangi semtmiş merak ettim gerçekten?

Skyhawk34
28-02-2012, 18:55
Alarm için önceden maliyeti sebebiyle ev için pek de makul değil diye düşünürdüm. Ama tek seferde bu kadar eşyam çalınınca artık pek de gözüm maliyeti görmez artık. Ama acaba gerçekten iş görür mü? Bana mesaj atmasına veya aramasına da gerek yok. Alarm ötsün, komşuları uyarsın yeter. Hoş komşu da komşu olsa...

komşu çok önemli artık birbirimizi tanmıyor olduk biri ölse umrumuzda değil
hırsız deneyimsizse 10 20 liralık alarmdan cok etkılenıp kaçacaktır yada eli ayagına dolasacaktır ama deneyimliyse hiç bir işe yaramaz :( :( :(

Kadyr
28-02-2012, 18:55
Abicim gecmis olsun allah belalarini versin topunun.evde durmuyorsaniz alarm iyi bir secenek

Evrenoz
28-02-2012, 18:56
Pronet..

Evin kapısı şifresiz açıldığı an belirlenen kişiye telefon gelir. Sen "evet ben açtım deyip gizili kodunu söylemez" isen öncelikli olarak polis yönlendirilir.

Telefon hattını keserlerse gene aynı şekilde aranırsın. Normal bir durum olmadığını belirtmezsen polis yönlendirilir.

Hırsız boğazına bıçak dayasa ve sana şifre girdirtse sen "tehdit altında kapı açıldı" anlamına gelen sessiz alarm şifreni girersin. Polis ve ambulans öncelikli olarak yönlendirilir.

Aylık 40-60 TL civarı bedel ödersin. Onun harici para ödemezsin. Ödeyeceğin para taktırdığın ekipmana ( cam/kapı sensörü, duman/hareket dedektörü vs ) göre değişir.

by serçe
28-02-2012, 18:57
alarm taktırmak olabilir.

+1907 ....

kelalper
28-02-2012, 18:58
Çalınan mallar içinde sahibinden com a bak bence.

Skyhawk34
28-02-2012, 18:59

çok önemli bir detay...

Onamdar
İzmirde aslında oldukça düzgün bir semtte oturuyorum hatta apartmanımızın yanında karakol var ona rağmen geçen yaz 1 katı patlattılar ev sahipleri tatildeyken.

Sanada çok çok geçmiş olsun
Merak ettiğim gündüz vakti kimsenin dikkatini çekmemişmi tanımadıkları tipte insanlar tv laptopla çıkarken apartmandan.

Osman Bahadır
Arkadaşlar, hepinize teşekkürler geçmiş olsun dilekleriniz için.

Büyük geçmiş olsun.
Bi mahsuru yoksa hangi semtmiş merak ettim gerçekten?

Maalesef Etimesgut.

geçmiş olsun

bence bu tarz durumları engellemenin tek yolu kamera sistemi + alarm

bizim binaya kayıt yapan kamera takıldığından beri kimse girmeye çalışmıyor sadece1. ve 2. katlara dışardan tırmanmaya çalışmışlar onlarda alarm taktırarak çozduler olayı

Kamera da ev için olmaz sanırım. Ama bina için olabilir. Binanın girişinde bir kamera olması en azından caydırıcılık sağlar. Haklısın.

Şimdilik toparlayacak olursak; güvenlikli, kameralı girişli bir site olmalı. Sağlam bir kapı ve sağlam bir kilit olmalı. Sigorta yaptırılmalı. Alarm taktırılmalı. En sonunda da paranoyak olup çıkmalı...

burkaykalyon
28-02-2012, 19:01
çok geçmiş olsun alarm ve sigorta ikisi birlikte en mantıklı çözüm olacaktır tahminimce....

fatih(fb)
28-02-2012, 19:02
siteden olcay_bora pronette çalışıyor cihazlar parasız günlük 1$ olduğunu söylemişti bana

d16y4
28-02-2012, 19:05
alarm sizi işten güçten eder sinek gelse çalıyor. en iyisi sigorta full sigorta yaptırın rahat edin (hırsızlık+ deprem+ sel vs.vs) fatura felan istemiyolar onu söyleyim

ALPhan japan
28-02-2012, 19:10
geçmiş olsun umarım bulunur en kısa zamanda.

Osman Bahadır
28-02-2012, 19:13
Adi şerefsiz, ikinci el olarak pul parasına satacak onları. Getirsin ben alayım. Ama yok...

Başımızın gözümüzün sadakası olsun desek hırsıza gidiyor. İhtiyacı olana, doğru düzgün bir adama da değil...

mgnPower
28-02-2012, 19:17
Arkadaşlar, hepinize teşekkürler geçmiş olsun dilekleriniz için.

Maalesef Etimesgut.

Kamera da ev için olmaz sanırım. Ama bina için olabilir. Binanın girişinde bir kamera olması en azından caydırıcılık sağlar. Haklısın.

Şimdilik toparlayacak olursak; güvenlikli, kameralı girişli bir site olmalı. Sağlam bir kapı ve sağlam bir kilit olmalı. Sigorta yaptırılmalı. Alarm taktırılmalı. En sonunda da paranoyak olup çıkmalı...

paranoyaklik degil sart oldu. oglumun okul nedeni ile su an satisa cikardigim siteyi bu yuzden seviyordum. yeni baktigim ve mustakil olarak dusundugum ev icinde ayni sartlara haiz bir yerlerde kiralik bakiniyorum bende. ama soyle soyleyeyim bizim sitenin muhtelif kameralarinin haricinde her blogun kapi girislerinde kamera var. diyafon goruntulu. evimde pronet alarm kullaniyorum. ve her yil dask ve konut sigortalarimi yaptiriyorum. yillik maliyeti dask mecburi zaten konut 260 lira tuttu bu sene ciddi bir artis var primleri yukselttiler. alarm icinde aylik 30 USD oduyorum. kapimi kilitleyip ciktigimda artik huzurluyum en azindan. gerci bu huzura erebilmek icin 2004 yilinda evimize giren hirsiz bey sayesinde 15bin liradan olduk.

alarm sizi işten güçten eder sinek gelse çalıyor. en iyisi sigorta full sigorta yaptırın rahat edin (hırsızlık+ deprem+ sel vs.vs) fatura felan istemiyolar onu söyleyim

bu yil biraz daha akillandilar. acentalardan degilde bolgelerden yaptirmaya ozen gosterin. acentalar sigorta satabilmek icin tek ayak ustunde turlu turlu numarlaar yapabiliyor. bazilarini tenzih ederim bu durumdan tabiiki ama genel gorunus bu sekilde. ayrica urunleri beyan etmen gerekli. eskiden polis tutanagi yetiyordu ama her seyde oldugu gibi bundada .okunu cikardigimiz icin kucuk bir detaydir gozden kacar ama buradan okuyanlarin isine yarasin diye yaziyorum. birincisi beyan etmelisiniz evinizde olanlari. bunlari mumkun oldugunca evinizde detayli olarak fotografla kanitlayiniz. urun faturalari genelde saklanmiyor yada ucuz alabilmek icin almiyoruz bu nedenle sigorta yaptirirken beyan etmek ve fotograflamak cok ise yariyor. arti olarak degerli ziynet esyasi ve nakit icin evinizde celik kasa yoksa pek degerlendirmeye alinmiyor bilginiz olsun. celik kasa olsa dahi icinde bulundurmaniz isteniyor. arti olarak yine bunlarida beyan ve ispat etmekle yukumlusunuz aslinda. pek onemsenmiyor bu noktaya ozellikle dikkat edin. yeni ve degerli bir esya satin aldiginizda sigorta sirketinize bir telefon ile bir mail ile vs yollarla bunu bildirin. sonradan basiniz agrimasin. sigorta sirketleri zararinizi asgariye indirgemek icin var ama yardim kuruluslari degiller. zarar aninda beyan edilen tum urunleri dikkatle inceliyorlar odeme yapmadan once. ve hic bir sekilde yalan beyanda bulunmayin. gun olur ispatlayamazsaniz sigorta dolandiriciligindan davaniz olabilir.

Low-Rider
28-02-2012, 19:21
Çok geçmiş olsun.

Kansız şerefsizler ya,insanların alın teriyle emeğiyle didinip çalışıp aldıklarını bir çırpıda çalıp gidiyorlar allah belalarını versin

sefayzJ11
28-02-2012, 19:21
çayyolu ümitköy taraflarında istediğiniz türde siteler var . artık cok güzelleşmeye başladı, oralar düşünülebilir . çok geçmiş olsun . haram mal cıkar acısı .

Osman Bahadır
28-02-2012, 19:24
Pronet'i araştırayım bakalım. Yeni eve muhakkak taktırayım. Sigorta da şart oldu zaten. O değil de daha geçen ay babamın evini babama zorla ikna ederek sigortalattırmıştım. Yani meselenin de farkındayım ama gel gör ki insanın basireti bağlanıyor bazı durumlarda... Kendi evimi düşünememişim.

slowmotion
28-02-2012, 19:26
:( gerçekten çok üzüldüm kardeşim. evde uzun süre durulmuyorsa en iyisi hareket sensörlü alarm. istemsiz hareket halinde polisi ve sizi arıyor mesaj da atıyor. tavsiye ederim. eğer taşınacaksanız yeni evinize yaptırtın derim

Gokhan43
28-02-2012, 19:35
Çok geçmiş olsun.

Şerefsiz kansızlar biyerlerinden çıkar elbet bu yaptıkları.

MaXo
28-02-2012, 19:37
Bugün evime hırsız girmiş. Bir yılda bu ikinci. Ben iş sebebiyle bir süredir Ankara'daki evimde değilim. Kardeşim kalıyordu. *****, çalışan insan. Gün boyunca evde de kimse yok. Gündüz vakti hırsız komşunun ziline basıp soruyor, "karşıda oturanlar arkadaşım olurlar, ne zaman gelirler?" diye. O da sağolsun "onlar çalışıyorlar, akşam 7-8'den önce gelmezler" diyor. Hırsız da rahat rahat çalışıyor. Evin altını üstüne getiriyor. Öyle ki gardropları boşaltmak yetmiyor, devirip altlarına, arkasına bile bakıyor. Evden yaklaşık 10 bintl değerinde elektronik malzeme vs çalmış. Hatta led tv'lerin ve laptopların kutularını bulmuş, içine faturalarıyla birlikte yerleştirip öyle götürmüş. Hadi mala yanmıyorum da bilgisayarların ve harici hdd'lerin içinde bi dünya kişisel bilgi vardı. Önlemimi aldım gerçi ama yine de hoş bir durum değil. İnsan huzursuz oluyor.

Neyse olan oldu. Bulabilmek için tüm imkanlarımızı, nüfuzumuzu kullanıyoruz. Ama pek de ümitli değiliz. Giden gitti bir kere...

Zaten semt değiştirmek epeydir aklımızda vardı. Pek de nezih, güvenli bir semtte değiliz. Ama gel gör ki güvenlikli sitelerde oturan arkadaşlarımın bile başına benzer şeyler geliyor. Dönünce evi taşıyıp semt değiştireceğim. Mümkünse güvenlikli, kapalı otoparklı bir site bulmaya çalışacağım. Uzak dahi olsa... Ama bu da kesin çözüm değil.

Kapıyı hep kilitleri kırarak açmış. Önceki girişinde de aynı şekilde girmişti. Kilidi sözde kırılmayanla değiştirdik. Ama sonuç yine aynı. Hırsıza kilit dayanmıyor.

Sizin önerileriniz nelerdir?

Benim aklıma ev sigortası geldi. Hoş, pek de çalınacak birşey kalmadı ama bundan sonra muhakkak yaptırmayı düşünüyorum.

Evi zaten taşıyacağım. Farz oldu. Şimdiki ev hırsızların ortak paylaşım listesine falan düştü herhalde...

Başka neler yapılabilir? Tavsiyeleriniz veya tecrübeleriniz var mı?

Benim size tavsiyem eğer gerçekten evi taşımak istiyorsanız güvenliğin bol olduğu hırsızlık olaylarının nadir göründüğü semtlere yerleşmeyi öneririm.Bizde hırszlık yüzünden batıkenti seçtik *****
Diğer önerebileceğim tavsiye evinizde kendinize ait değerli eşyalarınızı evinizde bulundurmayın laptop değerli taşlar falan ev sigortası yaptırsanız iyi olur.Mümkünse daha iyi güvenlikli hırsızın kapıyı zarar verip açamayacağı bir kapı yaptırsanız veyada güvenlik sistemi taktırsanız bizim alt komşumuz taktırdı gayet memnun evde bir tık olsun hemen alarm ötüyor

Gerçekten çok üzüldüm hepimizin başına gelebilir geçmiş olsun.Hırsıza zehir haram olsun İnşallah sattığı ürünlerin parası boğazında kala emi vicdansız

1lker
28-02-2012, 19:42
Pronet..

Evin kapısı şifresiz açıldığı an belirlenen kişiye telefon gelir. Sen "evet ben açtım deyip gizili kodunu söylemez" isen öncelikli olarak polis yönlendirilir.

Telefon hattını keserlerse gene aynı şekilde aranırsın. Normal bir durum olmadığını belirtmezsen polis yönlendirilir.

Hırsız boğazına bıçak dayasa ve sana şifre girdirtse sen "tehdit altında kapı açıldı" anlamına gelen sessiz alarm şifreni girersin. Polis ve ambulans öncelikli olarak yönlendirilir.

Aylık 40-60 TL civarı bedel ödersin. Onun harici para ödemezsin. Ödeyeceğin para taktırdığın ekipmana ( cam/kapı sensörü, duman/hareket dedektörü vs ) göre değişir.

baya iyiymiş Evren abi bu olay ek olarakta bu üst alt ve yandan kitlenen çelik kapılarında baya zorlu olduğunu duymuştum buna ek eve kamera sistemide kurulabilir

mechanic
28-02-2012, 19:42
geçmiş olsun , diğer yazılanları okumadım ama illaki alarm + kesinlikle sigorta yaptırın. hırsızlık ,yangına vs gibi insanın tüm birikimi gitmesin...
hatta burdan iyi mesaj da çıkar yani sigorta olayı. herkese mutlaka tavsiye ediyorum.

Yiğit G.
28-02-2012, 19:43
benim güvenlik sistemim :) hem güzel bir koruma hemde dost olur...

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/404796_3102215641680_1452889944_2870755_2088137219 _n.jpg

Onun haricinde cansız olursa israil markalarını öneririm :) .. Crow gibi.. Visonic gibi.. Büyük geçmiş olsun

Osman Bahadır
28-02-2012, 19:46
Merak ettiğim gündüz vakti kimsenin dikkatini çekmemişmi tanımadıkları tipte insanlar tv laptopla çıkarken apartmandan.

Apartmandan kimse görmemiş. Arka sokağa çıkmışlar. Oradan bir dükkanın çırağı bugün "abi gördüm ben kutularla birisini, başında şapka vardı" demiş. Ama tabi kimse müdahale etmemiş. Komşular gürültü duymuşlar. Ama üst komşunun çocukları sanmışlar. Öyle diyorlar...

Çalan adamı bulmak mesele değil. Buluruz bir şekilde bulmasına da. Adam attım der, sattım der, ben çalmadım der, veya bulduğumuzda herşey için çok geç olur vs... Ama özellikle laptopumu birisi kullanmadan bulmak iyi olur. Ankara'da genelde bu tip malların satıldıkları yerleri takip ettiriyoruz. Ama haklısın, sahibinden'e de bakayım bundan sonra. Teşekkürler.

Ome_RS
28-02-2012, 19:49
geçmiş olsun abi evi uzun süre bos kalanlar için alarm sart tez vakitte alarm taktrmanız sizin yararınıza olucaktır

EM-RE
28-02-2012, 19:53
Büyük gecmis olsun bende bu konuda takigim biraz dikkat ettigim kadarı ile alarmı olan eve daha hırsız girdiğini görmedim kendi apartmanimizdada bu sekilde oldu.alarmsiz ev ben gercekten düşünemiyorum

d16y4
28-02-2012, 20:02
bu yil biraz daha akillandilar. acentalardan degilde bolgelerden yaptirmaya ozen gosterin. acentalar sigorta satabilmek icin tek ayak ustunde turlu turlu numarlaar yapabiliyor. bazilarini tenzih ederim bu durumdan tabiiki ama genel gorunus bu sekilde. ayrica urunleri beyan etmen gerekli. eskiden polis tutanagi yetiyordu ama her seyde oldugu gibi bundada .okunu cikardigimiz icin kucuk bir detaydir gozden kacar ama buradan okuyanlarin isine yarasin diye yaziyorum. birincisi beyan etmelisiniz evinizde olanlari. bunlari mumkun oldugunca evinizde detayli olarak fotografla kanitlayiniz. urun faturalari genelde saklanmiyor yada ucuz alabilmek icin almiyoruz bu nedenle sigorta yaptirirken beyan etmek ve fotograflamak cok ise yariyor. arti olarak degerli ziynet esyasi ve nakit icin evinizde celik kasa yoksa pek degerlendirmeye alinmiyor bilginiz olsun. celik kasa olsa dahi icinde bulundurmaniz isteniyor. arti olarak yine bunlarida beyan ve ispat etmekle yukumlusunuz aslinda. pek onemsenmiyor bu noktaya ozellikle dikkat edin. yeni ve degerli bir esya satin aldiginizda sigorta sirketinize bir telefon ile bir mail ile vs yollarla bunu bildirin. sonradan basiniz agrimasin. sigorta sirketleri zararinizi asgariye indirgemek icin var ama yardim kuruluslari degiller. zarar aninda beyan edilen tum urunleri dikkatle inceliyorlar odeme yapmadan once. ve hic bir sekilde yalan beyanda bulunmayin. gun olur ispatlayamazsaniz sigorta dolandiriciligindan davaniz olabilir.

5-6 ay önce dükkanımızda böyle bir olay oldu 30 senelik kasayı sürükleyip çıkarmışlar kapı gömme kilit 3 asma kilit zarar görmüş . polis çağırdık zabıt tuttu sonra acentayı aradım (20 yıldır aynı acentayla çalışıyoruz) tamam hemen hallederiz dediler 2 saat içinde eksper geldi oldugu gibi anlattık fotograf çektiler ve 650 tl para gönderdiler.

not : kasanın içinde hiç bişey yoktu ameleliğini boşa yaptılar :d sadece 40 sene öncesinin muhasebe makbuzları vardı onlar kalmış oyle içinde bırakıp kaçmışlar askeriye kasayı bulmuş sonra muhasebeciyi aramış gittik aldık.

ArasFırat
28-02-2012, 20:02
Apartmandan kimse görmemiş. Arka sokağa çıkmışlar. Oradan bir dükkanın çırağı bugün "abi gördüm ben kutularla birisini, başında şapka vardı" demiş. Ama tabi kimse müdahale etmemiş. Komşular gürültü duymuşlar. Ama üst komşunun çocukları sanmışlar. Öyle diyorlar...

Çalan adamı bulmak mesele değil. Buluruz bir şekilde bulmasına da. Adam attım der, sattım der, ben çalmadım der, veya bulduğumuzda herşey için çok geç olur vs... Ama özellikle laptopumu birisi kullanmadan bulmak iyi olur. Ankara'da genelde bu tip malların satıldıkları yerleri takip ettiriyoruz. Ama haklısın, sahibinden'e de bakayım bundan sonra. Teşekkürler.

çalan adamı nasıl bulabilirsiniz. bnmde ankaradaki ewime yaklaşık 1,5 ay önce hırsız grdi. ve ben bununla ilgili işi polislere bıraktım ama ses seda yok. laptop um fln gitti ps3 üm gitti.. lap top un seri numarasını verdim. nete grdiği yerde tespit edilebilir dediler. ne kadar doğru bilemedim ama yakın zamanda emniyete gidip işin peşinde olduğumu göstermek adına tekrar aranmasını istiyeceğim. işe yarar mı bilmem ama..
Bende hırsızdan sonra alarm korunma v.s olaylarına girenlerdenim bu arada :)

sinan-s
28-02-2012, 20:08
Geçmiş olsun..

TC_VTEC
28-02-2012, 20:12
geçmiş olsun

wekoo
28-02-2012, 20:17
çok büyük geşmiş olsunn bence en güzeli ev sigortası inanın ben yıllık 120 gibi komik bir rakam ödüyorumm öle aman aman pahalı bişi degil....tekrar geşmiş olsun.

106GTİ
28-02-2012, 20:17
Allah yardımcınız olsun daha iyileri gelir İnşallah.

Onurkk06
28-02-2012, 20:29
alarm taktırmak güzel bir çözüm olabilir geçmiş olsun cok can sıkan bir durum

MehmetCanA.
28-02-2012, 21:02
Geçmiş olsun. Ne yazık ki pek sanmıyorum ama umarım bulunurlar.

TaGo
28-02-2012, 21:11
Kardesim garanti bankasi kartin veya hesabin varsa otomatikbayda 7 tl cekip buev sigortasini yapiolardi. Umarim vardir bi bak istetsen

Ahmet.S
28-02-2012, 21:11
çok geçmiş olsun Allah sabır versin 2008 de iş yerimiz soyuldu canımızda yandı sağlık olsun dedik önlemlerimizi aldık Allaha emanet.

deniz
28-02-2012, 21:15
cok buyuk gecmıs olsun ...
tek care alarm... sızı arayan ozellık olmasa bıle alarm cok ıyı ..hayvan gıbı calarken elı mahkum kacıcaklar..

TigeR
28-02-2012, 21:31
bizim önümüzde adam 2.ci kattan aşağı atladı arkadaş bağırdı napıyon lan diye hiiç misafirliğe geldim deyip kaçtı şerefsiz birde iyi kaçıyorlar 0-100 4sn :D geçmiş olsun abi alarm şart bide bazı çelik kapılar var 14 yada 19 tane mi ne birden kilitliyordu kapıyı bildiğin banka kasası gibi maşallah o da iyi bi önlem olabilir kamera şart orası ayrı bi girişe taktır kapıyı görsün bir de evin 1-2.kat gibiyse balkona taktır tamamdır inşallah bir daha başınıza gelmez allah kimseye göstermesin insan tedirgin oluyor

Cihan KESKİN
28-02-2012, 21:42
hayvani boyutlara geldi artık bu hırsızlar yazık günah onca sene çalış çabala gelsin i.nenin biri alsın götürsn nerde adalet yok polisle anlaşmalı çalışanlar bile var yani.. Çok Geçmiş olsn..

d16y4
28-02-2012, 21:45
hayvani boyutlara geldi artık bu hırsızlar yazık günah onca sene çalış çabala gelsin i.nenin biri alsın götürsn nerde adalet yok Çok Geçmiş olsn..

yanlış yoldasınız :ninca:

naim_crx
29-02-2012, 10:38
Alarm sistemi mutlaka olsun pronet olmuş başka büyük firma olmuş aslında özellik olarak hemen hemen hepsi aynı hizmetleri veriyor ve aralarında aman aman fiyat farkları yok .
Alarm sistemi kurdurup sigorta yaptırdığınızda sigortaya ödeyeceğiniz para daha düşük oluyor. + olarak bence alarm sistemini evin ic kısmına değilde dışından önlem aldırın daha evin içine giremeden alarm çalsın .
Ha bu yüksek katlarda olacak ise eyer ev içinden olsun alarm sistemi maliyet açısından uygun olur.
Not: Yalnış alarmlardan dolayı sık sık eve gelmek istemiyorsanız pır dedektörleriniz mutlaka kaliteli olsun (montaj yeri çok önemli)

asot
29-02-2012, 10:43

aynen öyle özellikle toplu elektronik ilanı verenler seçilebilir,

Orhan
29-02-2012, 11:10
geçmiş olsun bi iş arkadaşımın başına geldi onlarda proneti tercih ettiler menunlar şimdi

serkanokan
29-02-2012, 11:37
Balgattaki evimize 1yıl arayla 2 kez girmişti hırsız.İlk girişinden sonra bünye bağışıklık kazanıyo ikincide o kadar şok olmuyosunuz.
İlk seferinde kapımız normal ahşap bi kapıydı,hırsız girdikten sonra kaliteli bir çelik kapı aldık yanlarına köpük değil beton döktürdük ve hırsız girdiğinde tüm kilitler son turlarına kadar kilitli konumdaydı.
İlk girdiğinde 1909 üretimi antika değerinde Smith Wesson 6 patlar silahımızı çalmıştı.İkinci geldiğinde ise sadece gümüş bi çakmak.
Tabiki hiçbiri bulunamadı, evimiz iki seferde de kapkara parmak izi tozu ile sıvandı.Sonuç hüsran..
3 yıl oldu heralde Ankara Emniyet Genel Müdürü'nün evine girdi hırsız,yeterki kafaya taksınlar girecekleri yeri..

MatraX_07
29-02-2012, 12:45
cok gecmıs olsun
Alarm sıstemı bence en mantıklısı

lucky Jackal
29-02-2012, 12:54
öncelikle geçmiş olsun,tepe güvenlikten alarm taktırdım ben,yarım günde hallediyorlar hemen yerleride balgatta,telefon açarsan hemen gelip keşif yaparlar.1 seneye yakındır kullanıyorum hiç bi sıkıntısı olmadı

Osman Bahadır
29-02-2012, 13:46
Kardesim garanti bankasi kartin veya hesabin varsa otomatikbayda 7 tl cekip buev sigortasini yapiolardi. Umarim vardir bi bak istetsen

Garanti'yle çalışıyorum zaten. İnceleyim bakalım. Şimdiye kadar yoktu. Ama bu saatten sonra sigorta şart oldu.

Balgattaki evimize 1yıl arayla 2 kez girmişti hırsız.İlk girişinden sonra bünye bağışıklık kazanıyo ikincide o kadar şok olmuyosunuz.
İlk seferinde kapımız normal ahşap bi kapıydı,hırsız girdikten sonra kaliteli bir çelik kapı aldık yanlarına köpük değil beton döktürdük ve hırsız girdiğinde tüm kilitler son turlarına kadar kilitli konumdaydı.
İlk girdiğinde 1909 üretimi antika değerinde Smith Wesson 6 patlar silahımızı çalmıştı.İkinci geldiğinde ise sadece gümüş bi çakmak.
Tabiki hiçbiri bulunamadı, evimiz iki seferde de kapkara parmak izi tozu ile sıvandı.Sonuç hüsran..
3 yıl oldu heralde Ankara Emniyet Genel Müdürü'nün evine girdi hırsız,yeterki kafaya taksınlar girecekleri yeri..

Bizim de evde ruhsatlı silahlar vardı. Evde olanı bulamamış Allah'tan. Diğeri zaten yanındaydı kardeşimin. Size de geçmiş olsun. Silah çaldırmak hepsinden zor.

Güvenlik için alarm şart oldu. Kameralı birşey şimdilik olmayabilir ama alarm olacak muhakkak.

Geçmiş olsun dileklerini ileten arkadaşlara çok teşekkürler. Geçti, bitti, hatta belki sattı bile hepsini. Ama inanın en azından hırsızı bulup bunun hesabını sormak bile yeter. İnşallah sonuca ulaşırız.

Tunacan
29-02-2012, 13:51
Alarmda bir çözüm değildir.
Evinize sigorta yaptırmak şu anda en temiz yol. Zira neyi beyan ederseniz onu geri öderler.
Poliçeyi iyi hazırlaymak gerekir. Yılda 150-200TL ödemesi var. Çalınacak eşyaları göz önüne aldığınızda bu arakam bence hiçbirşey değil...

Ö.öztüRk
29-02-2012, 13:55
çok geçmiş olsun , kuzenimin evinede girmişler 30.000Tl civarında altın para vs almışlar evi altını üstüne getirmişler, şerefsizler...

lnd_samet
29-02-2012, 14:14
nasıl bir kilit aldınız kırılmayanda kırdılar yinede onu anlamadım?,
kilit konusunda ankarada yardımcı olabilirim.
fakat acılmayan kapı yoktur.birine 1 dk ugrasır diğerine 10 saat.alacagınız sisteme baglı tamamen
güzel bir çelik kapı yaptırabilirsiniz.güvenlikli fakat camlar nedir ne değildir bilmiyorum.
haftada aşagı yukarı 3-4 tane hırsızlık olayı görüyorum artık tecrübelendim,ankarada iken hangi grup hırsızın o eve girdiği anlar duruma gelmiştik...

Osman Bahadır
29-02-2012, 15:11
nasıl bir kilit aldınız kırılmayanda kırdılar yinede onu anlamadım?,
kilit konusunda ankarada yardımcı olabilirim.
fakat acılmayan kapı yoktur.birine 1 dk ugrasır diğerine 10 saat.alacagınız sisteme baglı tamamen
güzel bir çelik kapı yaptırabilirsiniz.güvenlikli fakat camlar nedir ne değildir bilmiyorum.
haftada aşagı yukarı 3-4 tane hırsızlık olayı görüyorum artık tecrübelendim,ankarada iken hangi grup hırsızın o eve girdiği anlar duruma gelmiştik...

Hocam kilit şu hani içinde çelik şerit olanlardandı sanırım. Şu anda da önce kafası kırılanlardan takmışlar. Ama söylediğin gibi hırsıza kilit dayanmıyor maalesef.

Sağlam bir kilite ihtiyacım var. Kira bile olsa söker götürürüm gittiğim yere. Ama şu anda ilgilenmem zor. Zaten çalınacak birşey de kalmadı. Evi taşıyınca komple güvenlik işine el atacağım. O zaman senle irtibata geçer, yardımını rica ederim.

Kapsamlı, sağlam bir çelik kapı ve pencereler gibi şeylere döndükten sonra evi taşıyıp veya yeni ev alıp öyle girişebilirim. Şu andaki evden en kısa sürede çıkacağım. Huzursuz etti bizi.

Alarm işi caydırıcı olabilir. Sigorta işi ise maddi konuda rahatlatabilir.

omerta.
29-02-2012, 15:15
gecmıs olsun.

Chatin
29-02-2012, 15:32
geçmiş olsun osman. semt değiştirmek farz olmuş sana. ve tabii sigorta.

akıncı
29-02-2012, 15:45
geçmiş olsun dıyorum oncelıkle yılbaşı gecesıde bızım bıraderın ışyerındekı plazmayı goturmuşler karşı bınadaki teyze gormuş ıçerı kaçmış:) polıs sadece bakıyor he hu dıyor ve gıdıyor guvenliği once kendımız almamız lazım sonra Allaha bırakmak gerekiyor, ben şunu düşünüyorumkı polısten umut beklemeyın okadar parmak ızı alıyorlar hiç bi sonuç yok en guzel yaptıkları ış parmak ızı almak ıvır zıvır, bazen aklımada gelmıyor değil acaba ortakmı iş yapıyorlar kımsenınde gunahını almak ıstemıyorum ama bunu soylettırıyorlar

BURAKALTAC
14-11-2012, 14:20
Yeni konu açmayım dedim.12 günde 4 defa bizim fidanlığın tellerini kesip içerden hırsızlık yaptılar.4. seferinde polis çağırdım ama sadece tutanak falan tuttular açık alan olduğu için parmak izi falanda çıkmadı.Sağolsun polis arkadaşlarda ilgilendi yinede..Evim tam fidanlığın karşısında olduğu için 2 gecedir camda nöbet tutuyordum ve büyük gün bugünmüş.Sabah 7 de baktım çingene kadın Bahçenin tellerinden atladı girdi içer.Bende hemen biber gazımla golf sopamı alıp fırladım.Dılşarıda yakaladım bunu önce gazı sıktım benide etkiledi ama golf sopasıyla allah ne verdiyse giriştim.Benimde gazdan etkilenmemden faydalanıp tütyü ama 30 saniye sonra falan 2 tane ekip geldi bir tanesi geçen sabah gelen ekipteki memur arkadaşlardı.2 dakikaya bulup geldiler.Çekçek arabayı bırakıp gitti içinde saksılar hala inkar ediyor tabi polisler yemedi.Gittik karakola kadının gbtsinde 6 tane hırsızlık sabıkası çıktı.Neyse tutanak bitti ifade verdim çıktım karakoldan 2,5 saat sonra.Tam eve geldim telefon çaldı ifademi alan memur arıyor Burak bey şahıs gaz sıkıp,dövdüğünüzü iddia ediyor savcı bey ifadenize bu hususlarında sorulmasını istiyor dedi.Gittiğimde birkaç kişi daha gelmiş onlardan kadının eşi dostu bana abi bir hata etmiş affet dedi öldüresim geldi ulan 6 tane sabıkan var ki bunlarda yakalanabildiklerin.Gittim memur arkadaş sordu yaptın mı diye,bende doğru söyleyimmi dedim söyle ama öyle yazmıcaz dedi.Bende yaptım dedim ama ifademe aksini yazdı.2 dakika sonra karakol amiri geldi hayırdır arkadaş neden geri geldi dedi memurda anlattı adamın tepkisi sporgazetesi adamın malını çalıyorlar gazda sıkar döverde yazmayın ifadesine dedi bende çıktım geldim yarın sabah karakola gidicem sonuç ne oldu savcı saldımı (ki büyük ihtimalle) öğrenmek için.

Buda golf sopasının son hali üstünde eğildi kadının..

http://img534.imageshack.us/img534/606/sopac.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/534/sopac.jpg/)

SekoLive
14-11-2012, 14:26
burak iyiki o anki sinirinle solediklerini yazmamışlar ifadeye. geçmiş olsun golf sopasına üzüldüm

aslan
14-11-2012, 14:31
Burak yakalaman süper olmuş ama o yakaladıgın anın duygusunu paylaşırmısın nasıl birşey?

BURAKALTAC
14-11-2012, 14:32
Teşekkür ederim.Yok ya sinirle söylemedim zaten memur arkadaş gülerek sordu zaten başta söyledi yazmıyacağını..Evet 100$ lık sopa mundar oldu en çok ona yandım.

BURAKALTAC
14-11-2012, 14:37
Burak yakalaman süper olmuş ama o yakaladıgın anın duygusunu paylaşırmısın nasıl birşey?

Biber gazından gözüme falan gitti rüzgar yüzünden içimede çektim ama inanırmısın o an hiç hissetmedim..Sadece dayağa konsantre olmuştum allah ne verdiyse yapıştırdım. Hemen köşede bizim mahallenin marketinden gittim bir paket sigara aldım ***** don gömlek fırladım yanımda yoktu:) Memurlar kadını yakalayıp gelene kadar yaktım orgazm sigaramı..Her vuruşumda içim soğudu birde abi yapma diye yalvarıyor orsp. tabi ben dahada fazla saydırıyorum..

dkaya87
14-11-2012, 14:38
pronet ve ev sigortasından başka hırsıza alınacak önlem yok maalesef. çok geçmiş olsun.

burak eline sağlık :)

S.Özeren
14-11-2012, 14:40
ellerine sağlık

atabay
14-11-2012, 14:42
24 saat haber alma hızmetı sunan guvenlık sıstemı fırmaları evınızde yasayan aılenız ıcınde cok yararlıdır.hatta kalp krızı tansıyon seker hastaları cıcn kolye seklınde banyo mutfak yatak odası gıbı bolumlere acıl butonu koyuyorlar .sağlık sorunlarınız ılgılı bırımde kayıt altında tutuldugu ıcın saglık ekıbı guvenlık vs gonderılıyor .

tek yasıyor ısenız genel olarak sıgorta yaptırmak mantıklı.hasar goren calınan elektrık arızası gıbı durumlarda faydasını gordum..

gecmıs olsun tekrar..

rebelh
14-11-2012, 14:46
sonra başınıza sarmasınlar dikkat edin

ama çok iyi yapmışsınız elinize sağlık :)

BURAKALTAC
14-11-2012, 14:51
Kamera güvenlik falan bunlara yalan sadece gözleri gözüküyor kadının nereden tanıyacaksın..1500 M2 açık alan olduğu içinde hareket sensörü falanda koysan o da zor.

Valla sararlarsa bu sefer sopayla kurutlamaz direk bahçeye gömerim..

Birdahakine golf sopası heba etmicem ama karar verdim.Rengarenk boyalı kazma sapları var özel günler için sakladığımız onları kullanıcam..

Onamdar
14-11-2012, 14:56
Şöyle hareket sensörleri var tavsiye ederim
Çok yakar ama olsun :D
http://www.bilgicevap.com/resim/Sivas-Kangal-coban-Kopegi-Kangal-Kopegi-ve-ozellikleri-70903789.jpg

5500
14-11-2012, 14:58
Elinize sağlık zevkle okudum :) Köpek falanda kandıran çok ya, adamlarda 1001 maharet var. Köpeği alıp götüreni bile biliyorum.

Onamdar
14-11-2012, 15:00
Valla iyi eğitimli bi kangalı götürme ihtimalleri olduğunu sanmıyorum. Ki cüsseli bi kangala yaklaşmak sağlam büzük ister. :D

therev
bu inekleri bayiltmak icin fln kullandiklari silahlardan alican
uzaktan bitane yedimi 10 gun gelmez kendine :D sonrada I want to play a game diye baslarsin konusmaya :D

ozgurluk
Pronet vs. benzer güvenlik firmalarının sistemleri çok gelişmiş ama çalacak adam onu bunu dinlemez alır yürür gider. Dolayısıyla sadece çalınırken haberiniz olur. O da en iyi ihitmal :)

Şahsi görüşüm katılan olur veya olmaz bilemiyorum, herkesin görüşü kendine.

Ben sigortacıyım, size de sigorta yaptırmanızı tavsiye ederim. Zira her aksiyon sizin yaşadığınız gibi olmayabilir. Eli silahlı bi hırsız, - ki boş gezeni yoktur - sizi sopayla gördüğü vakit silahına davranabilir. Üç kuruşluk kayıp için, can ve mal güvenliğinizi riske etmiş olursunuz.

50.000 TL ye kadar olan eşya bedelleri, ortalama 150-250 TL arası sigortalanabiliyor. Üstelik bu sadece hırsızlık için geçerli olan bir koruma değil, all risk bir koruma olacaktır.

Hırsızlık mı oldu evinde ? dokunma hiç bişeye, çağır polisi gelsinler tutsunlar tutanaklarını, sende çalınan eşyalarının (genelde elektronik cihazlar olur) alış faturalarını ibraz et sigortaya. Uğraşma geç git.

Ne şeytanı gör ne salavat getir.

BURAKALTAC
14-11-2012, 15:01
Köpek onlara vızıltı benim zamanında bunlar dobermanımı çaldılar.En iyisi insan gücü gece bekçisi falan koyucaz..Onlarda sabaha karşı 3-5 arası kestiriyor :)

BURAKALTAC
14-11-2012, 15:03
Ben bir kaç gün daha nöbet tutarım birazda beyzbol oynarım kazma sapıyla :D

Met
14-11-2012, 15:03
Ohh.. Ellerine sağlık..

freelife
14-11-2012, 15:34
önce geçmiş olsun sonra ellerine sağlık :D, profesyonel eğitilmiş köepek olursa içeri girmek değil düşünmek bile istemezler önemli olan proefesyonel eğitim almış olması ..

İbrahim33
14-11-2012, 15:38
Öncelikle geçmiş olsun , ifadeni alan polise dua et bence...Aksi halde haklı olduğun halde aylarca mahkemelerde sürünürdün , üstüne tazminat davası yerdin , bi ton sinir harbi...Neyse geçmiş olsun...Köpek koysan köpeğe sprey sıkıp köpeği bile bayıltıyor şerefsizler...En iyisi askeriyedeki gibi tel örmek evin etrafına...

c.sar
14-11-2012, 15:39
Adalet azıcıkta olsa sizin tarafınızdan yerini bulmuş :) Elleriniz dert görmesin.

free-hifi
14-11-2012, 15:45
2006 haziran ayında evlendim ağustosta evime hırsız girdi polisler geldi parmak izi bile almadı eşin dostun çalmıştır dedi şu anki değerleri 40-50 bin vardı Allah a havale ettik ne mahkeme ne savcılık ne bişey çıkmadı

Quantum
14-11-2012, 15:49
Silahla vurulmadığı sürece "alan koruma eğitimi"ni (alan koruma eğitimi 4ncü 5nci aşamada verilen eğitimlerdir, ondan önce kişi koruma, eşya/madde/ürün koruma, ve diğer eğitimleri verilir) özellikle almış eğitilmiş safkan bir kangal ı götürme ihtimalleri yok..

Bu eğitimler de profesyonel kişiler/kurumlar ca verilir. Yukarıda bahsettiğim şekilde bir eğitim verildiği taktirde öyle ilaçlı yiyecekle kuçu kuçu şeklinde vs kandıramazlar öyle bir kangalı.. Erkek dişi şeklinde bir kangal olursa da (ki genelde uygulama bu şekildedir) hırsızlara geçmiş olsun..

RottingChrist
14-11-2012, 17:03
erkek dişi olmasının sebebi mekanı koruyan köpeğin karşı cins ile kandırmamaları için mi?

Silahla vurulmadığı sürece "alan koruma eğitimi"ni (alan koruma eğitimi 4ncü 5nci aşamada verilen eğitimlerdir, ondan önce kişi koruma, eşya/madde/ürün koruma, ve diğer eğitimleri verilir) özellikle almış eğitilmiş safkan bir kangal ı götürme ihtimalleri yok..

Bu eğitimler de profesyonel kişiler/kurumlar ca verilir. Yukarıda bahsettiğim şekilde bir eğitim verildiği taktirde öyle ilaçlı yiyecekle kuçu kuçu şeklinde vs kandıramazlar öyle bir kangalı.. Erkek dişi şeklinde bir kangal olursa da (ki genelde uygulama bu şekildedir) hırsızlara geçmiş olsun..

alihan_27
14-11-2012, 17:14
Büyük geçmiş olsun. Haram zıkkım olsun çaldıkları şerefsizlere. Valla kafaya koydumu çelik kapı, şifreli kilit filan vız geliyor. Güvenlikli sitelere giriyorlar.
Sigorta en iyisi de, bu seferde mal bir yana insan can güvenliğinden rahatsız oluyor. Yasalarda da caydırıcılık yok, dövsen filan suçlu oluyorsun. Senden önce çıkıyor karakoldan. Kesin çözümü yok, yada ben bilmiyorum.

Yiğit G.
14-11-2012, 17:34
Köpek onlara vızıltı benim zamanında bunlar dobermanımı çaldılar.En iyisi insan gücü gece bekçisi falan koyucaz..Onlarda sabaha karşı 3-5 arası kestiriyor :)

Köpek özel koruma eğitimli ise götüremezler.Diğer türlü uyku haplı et atıyorlar , 1 saat bekliyorlar köpek çoktan eti yemiş uyumuş oluyor istedikleri gibi girip soyuyorlar veya köpegi çalıyorlar.

baymustang
14-11-2012, 17:37
işin aslı kamera ve sigorta gerisi yalan

Quantum
14-11-2012, 18:23
erkek dişi olmasının sebebi mekanı koruyan köpeğin karşı cins ile kandırmamaları için mi?

yo hayır alakası yok..
bahsettiğim gibi bir eğitim programına tabi tutulmuş köpek, karşı cins ya da yiyecek ya da x bir şeyle kandırılamaz.

Emir_b16a
14-11-2012, 18:37
düzgün yetiştirilmiş bi köpek kimseyi sokmaz içeri

( rott sokar ama çıkarmaz :D tecrübeyle sabittir)

alarm sistemleride caydırıcı olabilir ama bn biraz gelenekselciyimdir köpek beslemek en iyisi

SkY
14-11-2012, 18:53
geçmiş olsun..zamanında bizim eve de hırsız girmişti..çalınan eşyalar gelmiyor kolay kolay geri..o yüzden en iyisi sigorta yaptırmak bence.

JusticeForAll
14-11-2012, 18:57
çok geçmiş olsun sizin adınıza üzüldüm. golf sopasıyla iyi dövmussunuz helal olsun valla bızde bundan sanırım 10 sene oldu evımıze gıren o zaman bende 16 yasındaydım gercı benım yaşlarımda ve 18 19 yasında 2 3 kısıyı eve gırerken yakaladık abim ben babam hoşaf etmiştik

darkmoon
14-11-2012, 18:58
En başda çok geçmiş olsun.. Allah bir daha göstermesin..

nezih semt siteyle bence alakası yok burda leventte güvenliği olan siteye girip hırsızlık yapıyorlar.. tam aksine nezih semtlere daha çok dadanıyorlar buralarda zenginler oturur evde altın elmas kuyum mücavher sıcak nakit döviz tutarlar diye.
alarmlarda güvenmiyorum kankimin evinde alarm var girdiler..

yapılıcak en iyi üç şey var semtten ziyade bir apartmanın üst katlarından daire tutmak en azından bahçeden yada tırmanarak girmeyi bertaraf etmiş oluyorsunuz..

iki kesinlikle ağır profesyönel kasa almak kuyumcu kasası denir antep kasası denir o tip yani hırsızı bırak 2-3 kişinin bile zorla yüklenip götürebiliceği bir kasa olucak.. onu açmaları hem çok gürültülü hemde vakit alır cesaret edemezler..

üç kapınızı değiştirin kalenin içi dolu çerçevesi dar tip kapıları var kapıda üçlü kilit sistemi var eski üsul kilitlerden değil barel yok ve güvenlik plakasının çelik olması ve kale kilit yanılmıyorsam o kilitin açılması imkansıza yakın diye iddası vardı.

şampiyon kilit diye bir olayıda vardı bunun özelliği kapıya kanca geçirmişler kale kilit o olaydada iddalı.. hırsızın bu dediğim kapı ve kilitleri açması içeri girmesi çok çok zor olur en azından apartmandan birileri komşu içeri giren birisi apartman görevlisi o gürültüye uyanır ne oluyor ne yapıyor bunlar der..

şimdi artık pek çok apartmanlarda kameralı diyafon sistemide var.. bunun semtle bir alakası yok o apartman sakinlerinin insiyatifinde pahalı bir şeyde değil..
bu tür apartmanlara öncelik vermekde ekstradan öncelikli bir güvenlik olur.. çünkü kimse kamerada tanımadığı insana kapıyı açmıycağı için hırsızda çekinir diye düşünüyorum..

ayrıca bazı apartmanlarda güvenlik kamera sistemide oluyor apartman girişinde ve çıkışında kim girmiş kim çıkmış 48 saat otomatik sistem kayıt ediyor yani hırsız girdimi o kameraya görüntüsü takılıcağı için görüntüsü oldumu yakalanmasıda hızlı olur zaten polis görse tahminim tanır.. bu işleri yapan insanlar genelde zaten fiks daha öncedende bu işlerden yatmış çıkmış sabıkalı insanlar oluyor.

UmutRıza
14-11-2012, 19:17
dogo argentino-pittbull-rott bu köpeklerden herhangi birinden alın.

GörkemT.
14-11-2012, 21:30
bizimde apartmanda 1 kaç hırsızlık olayı oldu apartmandakılerınde onayıyla kamera takıldı girişe etkili oluyor.

by_BuRoCk
14-11-2012, 23:04
hırsızlık için caydırıcı yöntem alarm ve kamera sistemi olur.
mesala bugun çankaya da bir daireye hem kamera hemde alarm sistemi kurduk
ev sahibinin başınada daha önce 2-3 defa gelmiş.
eger düşünürseniz yardımcı olurum. tekrar geçmiş olsun.

cenk
15-11-2012, 08:32
geçmiş olsun.
Bence hırsızlık oluyor diye semt değiştirmene gerek yok.

Benim halam, Çankaya da Basın Sitesinde oturuyor. Sitenin karşında Cumhurbaşkanlığı muhafız alayı var. Kaldırımdan kim geçse kameralarda gözüküyor. sitede 24 saat güvenlik var, sitenin girişinde ve apartmanın girişinde güvenlik cameraları var. Halamın evde bilmem kaç noktadan kilitlenebilen çelik kapı. Geçen yıl hırsız girdi.
Kameralardan nasıl girdiğini izliyoruz, çelik kapıyı açması 20sn.sürdü . ve polisin deddiği bu gene becerememiş 14-15 sn. de üç tane kilit kıran hırsız var diyor.

FAGE12
15-11-2012, 08:45
Gecmıs olsun ıyıkı sıze bı sey olmamıs bellı olmaz bu tıplere cıkarır bıcak jılet nester vs. Sana en acılınden dısı rot tavsıye ederım :)

BURAKALTAC
15-11-2012, 08:50
Polislerde isyanlarda.Biz yakalıyoruz savcıyı arıyoruz adam görmeden telefonda serbest bırakıyor diyorlar..

osman_28
15-11-2012, 09:55
daha önce evde köpek besleyen. bir kişinin evine hırsız girmiş ve köpek dogal olarak biraz ısırmış :) ama bu ev sahibi için pek hayırlı olmamış hırsız karşı dava açmış böyle bir durumda var .
site veya eve güvenlik sistemi taktırmak en mantıklısı bence güvenli bildigimiz çelik kapılar çok rahat bir şekilde açılıyor.
aynı durum bir ay önce benimde başıma geldi ama sadece kilitleri patlatmışlardı...
geçmiş olsun bu arada...

aslan
15-11-2012, 09:59
Valla Allah kimseye böyle bir olay yaşatmasın en başta eğer olursada ama dayak cenneten çıkma diye boşa dememişler en dogrusunu yapmış Burak bence ve sopa degişimi konusundada haklı kesinlikle kazma sapı daya verimli olur :)

1lker
15-11-2012, 10:20
Geçmiş olsun abi alarm en etkin önlem hırsızlar için sağa sola fünye kur demeyeceğim yaparsın :D

Frid
15-11-2012, 10:23
geçmiş olsun Burak umarım, başına bela olmazlar

BURAKALTAC
15-11-2012, 11:12
Valla Allah kimseye böyle bir olay yaşatmasın en başta eğer olursada ama dayak cenneten çıkma diye boşa dememişler en dogrusunu yapmış Burak bence ve sopa degişimi konusundada haklı kesinlikle kazma sapı daya verimli olur :)
Dün akşam koleksiyonumun en nadide olan parçasıyla gittim eve..Kazma sapı ama bildiğin tornada yapılmış cilalı falan :)

Geçmiş olsun abi alarm en etkin önlem hırsızlar için sağa sola fünye kur demeyeceğim yaparsın :D
Yok belki bekçi alıcaz.Onun bişey yapmasına gerek yok bana haber versin yeter nasılolsa evden işyerine gidişim 15 saniye sürüyor :D

geçmiş olsun Burak umarım, başına bela olmazlar

Teşekkür ederim..Sanırım birdaha gelmezler hem dyak hem polis bir arada olunca pek uğraşmazlar gibime geliyor..

RIDVAN
15-11-2012, 11:13
Evin İçine Dogo Argentino + Pitbull Tarzı Sağlam Bir Köpek Koyarsanız Gelen Davetsiz Misafirlere Güzel Misafirpervelik Yapacağını Düşünüyorum ;) Çok Geçmiş Olsun Umarım Birdaha Yaşamazsınız.

BURAKALTAC
15-11-2012, 13:16
Az önce olay sabahı ihbara gelip kadını yakalayan ekip geldi onlardan öğrendim savcı kadını serbest bırakmış.Yine anlamış olduk ki kamera falan hikaye..6 tane hırsızlıktan sabıkası olan kadını savcı salıvermiş.Gelde bundan sonra yakaladığını polise ver.Sonra yok bireysel silahlanmaya hayır yok hırsızı dövme ee kanun da birşey yapmasın.Ne oldu ben saatlerce karakolda don gömlek beklediğimle kaldım..