PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NBA (national basketball association)

Bartu_evo
29-02-2012, 16:28
Arkadaşlar herkese merhaba , yaklaşık 10 yıldır hasta bir nba takipçisiyim her gece işim olsa bile maçları izliyorum :) Yıllardır Lakers ve Kobe fanıydım ama bu seneden itibaren oklahoma thunders'ı destekliyorum. Benim gibi kimler var merak ediyorum kaç kişiyiz? kimler hangi takımı destekliyor ?

messi
29-02-2012, 16:43
ben utah jazz hayranıyım. :)
eğer maçlarla aranız gerçekten iyiyse aşağıdaki konuda maç yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.
hem bu konuda nba ile ilgilenen arkadaşlar da var.

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/113294-iddaa-oynayanlar.html

Eriador
29-02-2012, 16:45
Orlando da yasadigim icin Magic i tutuyorum ama bi cacik olucagini sanmiyorum :)

typh10
29-02-2012, 16:46
Daha tek haneli yaşlarda iken başladım NBA takip etmeye.O dönem Kanal D verirdi maçları.Carl Malone-Jordan çekişmeli maçlar, sonunda hep gülen majesteleri olurdu.Şuan Wade hayranlığım nedeniyle Miami taraftarıyım :)

BlackEmperor
29-02-2012, 16:46
neydi o eski Bulls&Utah finalleri....:rolleyes:

typh10
29-02-2012, 16:47
Orlando da yasadigim icin Magic i tutuyorum ama bi cacik olucagini sanmiyorum :)

Söyleyinde Howard'a biraz pas versin oyun kurucular.O zaman Miami ile konferans finali oynayabilirler ama bence geçemezler.

Bartu_evo
29-02-2012, 16:52
ben utah jazz hayranıyım. :)
eğer maçlarla aranız gerçekten iyiyse aşağıdaki konuda maç yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.
hem bu konuda nba ile ilgilenen arkadaşlar da var.

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/113294-iddaa-oynayanlar.html

seve seve paylaşırım oynadığım zamanlarda :)

buarada finallerde kimleri görmek isterdiniz bu sene ?

Kekuti*
29-02-2012, 16:52
Clippers ve Knicks bu seneki takımlarım. Heat'e uyuzum ama büyük ihtimal final gelecektir yeniden..
Knicks Eğer playoff'a kalırsa çook can sıkacaktır. JR Smith'i almaları çok denge değiştirecektir NBA'de..
Oklohama - Clippers arasında Batı finali çekişmesi yaşanır büyük ihtimal..

Ama keşke lokavt bitmeseydi de TR'ligi bu sezon en iyi lig olarak devam etseydi. TR'de bu oyuncuları izlemek müthiş bir keyifti..

typh10
29-02-2012, 16:55
Clippers ve Knicks bu seneki takımlarım. Heat'e uyuzum ama büyük ihtimal final gelecektir yeniden..
Knicks Eğer playoff'a kalırsa çook can sıkacaktır. JR Smith'i almaları çok denge değiştirecektir NBA'de..
Oklohama - Clippers arasında Batı finali çekişmesi yaşanır büyük ihtimal..

Ama keşke lokavt bitmeseydi de TR'ligi bu sezon en iyi lig olarak devam etseydi. TR'de bu oyuncuları izlemek müthiş bir keyifti..

Jeremy Lin efendiyi bir de play offun gergin ortamında görelim bakalım.Adam tam bir süper kahraman oldu 4 hafta içerisinde.Tüm Nba'in havası değişti resmen.

gambit49
29-02-2012, 16:56
:D yillardir memphis funıyım :D bende elimden geldigince takip ederim :) oklahoma yı westbrook yuzunden sevmiorm :D

Bartu_evo
29-02-2012, 16:58
:D yillardir memphis funıyım :D bende elimden geldigince takip ederim :) oklahoma yı westbrook yuzunden sevmiorm :D

Allah allah bende tam tersi westbrook'a bayılıyorum :) ama hala tabi kobe'den kopamadım bu kadar estetik oynıyan jordand dan sonra ben görmedim .
Bu sene hiç istemiyorum ama şampiyon miami olucak gibi :(

typh10
29-02-2012, 16:59

Son zamanlarda Griffinden sonra en iyi uçan kaçan adam hocam.Niye sevmiyorsunuz :)

messi
29-02-2012, 17:01
seve seve paylaşırım oynadığım zamanlarda :)

bu arada finallerde kimleri görmek isterdiniz bu sene ?
utah hayal olur bu yıl ama miami'yi bekliyorum. :)

rahmi
29-02-2012, 18:22
Kaç kere uykusuz kaldığımı hatırlarım hele hele lise zamanları, sürekli nba tv falan izlerdim ne zaman kolumu kırdım topu bıraktım o zamandan beri doğru düzgün takip etmiyorum.

!KO
29-02-2012, 18:23
boston celtics kadro yaslandı ama :)
bu ara derick rose sayesınde chicago luyuz :D

JapanVsGermany
29-02-2012, 18:25
Dogma buyume Celtics taraftariyim ;)
8-9 yasimdayken babam boston celtics basketbol topu aldi, oyle kaldim ;)
Lisedeyken AIR GARNETT ayakkabi giyiyordum ama kevin garnett o esnada minnesotadaydi, o da boston a gelince hersey tam oldu ;)

douu
29-02-2012, 18:32
16-17 yıldır hem lisanslı olarak oynarım hem de takip ederim her türlü. sadece nba deil türkiye liginde de enfes maçlar oluyor. magic jonhson hayranlıgından dolayı sempatim lakers'tan yana. kobe de hala bana göre faal oyuncular arasında dünyanın en iyisi. istatistiksel olarak jordan'ı çoğu branşta yakalıyor ama yaşı ilerledi baya. kobe gibi çok büyük bir yetenegi 2-3 yıl daha izleriz en cok bence tadını cıkaralım.

yıldızlaşan ve 2-3 sene sonrasının en cok konuşulan adamları olacak oyuncular da pozisyonlara göre Dwight Howard Blake Griffin Kevin Durant LeBron James ve Chris Paul gibi bir 5 geçiyor aklımdan :)

serkan6606
29-02-2012, 18:35
bende koyu bir lakers hayranıyım hatta ara sıra rüyalara dalarım kendimi nba yıldızı olarak görürüm :) efsane 2004 lakers kadrosunu kim unutur kobeli shaqlı paytonlu futbolu hiç sevmem heleki TÜRK futbolunu günahım kadar sevmem milli takım ermenistanla maç yapsın 9-0 yenilsin az yemişler la 10-0 niye bitmedi bu maç derim o derece yani . cok kavga yaptım futbol severlerle ... bu ulkenin futbola verdigi destegin 10/1 ini baska spor branslarına versek neler yapabilcegimizi tahmin etmek istemiyorum ;) bu arada nba live hayranıyım 2k yı sevmiyorum pek :) sistem gereksinimi olarak cok yüksek seyler istiyo :)

Kekuti*
29-02-2012, 19:15
Jeremy Lin efendiyi bir de play offun gergin ortamında görelim bakalım.Adam tam bir süper kahraman oldu 4 hafta içerisinde.Tüm Nba'in havası değişti resmen.

Baron Davis adam olur da sorumluluk alırsa, Lin e gerek kalmaz :) klasik American Dream, kendi kendilerine balon yarattılar yine :)

ulas
29-02-2012, 19:15
minnesota lıyık :D

turbo&quattro
29-02-2012, 19:18
Tr de iken seyretmek icin geceleri beklerdim.Amerikaya tasindigimdan beri gecen seneki final maclari haric hic mac seyretmedim :)

gambit49
29-02-2012, 19:18
Allah allah bende tam tersi westbrook'a bayılıyorum :) ama hala tabi kobe'den kopamadım bu kadar estetik oynıyan jordand dan sonra ben görmedim .
Bu sene hiç istemiyorum ama şampiyon miami olucak gibi :(

kobe ayridir cok iyiydi halada iyi ama yaslandi artik :( durant'ı cok severek izlerim:) miami hala 5 numara eksigi var saglam 5 numarali takima dayanamazlar bence

SekoLive
29-02-2012, 19:20
lise zamanı cok takip edderdim.

kobe brayntlı shaquil oneallı lakerscıydık :)

şuan eski televizyon izleme kültürüm kalmadı zamansızlıkdan.

ara ara denk gelirse izliyorm....

vince carter ben izlediğim zamanlar yeni cıkıs yapıyordu :D

alpy
29-02-2012, 19:39
ben orlando fanıyım ama hidoyla alakası yok bayağı ilgilenirim

typh10
29-02-2012, 20:22
16-17 yıldır hem lisanslı olarak oynarım hem de takip ederim her türlü. sadece nba deil türkiye liginde de enfes maçlar oluyor. magic jonhson hayranlıgından dolayı sempatim lakers'tan yana. kobe de hala bana göre faal oyuncular arasında dünyanın en iyisi. istatistiksel olarak jordan'ı çoğu branşta yakalıyor ama yaşı ilerledi baya. kobe gibi çok büyük bir yetenegi 2-3 yıl daha izleriz en cok bence tadını cıkaralım.

yıldızlaşan ve 2-3 sene sonrasının en cok konuşulan adamları olacak oyuncular da pozisyonlara göre Dwight Howard Blake Griffin Kevin Durant LeBron James ve Chris Paul gibi bir 5 geçiyor aklımdan :)

Lebron topu vermez kavga çıkar.Howard alıştı zaten bir o pota bir o pota top alamamaya.Onun sesi çıkmaz garibim :D

typh10
29-02-2012, 20:25
Baron Davis adam olur da sorumluluk alırsa, Lin e gerek kalmaz :) klasik American Dream, kendi kendilerine balon yarattılar yine :)

2 defa izledim ki birini Bostona karşı oynadı.İkili oyunu müthiş oynuyor,korkmadan şutu kaldırıyor falan ama Harward mezunu olduğundan mıdır nedir uyuz oluyorum herife :o

bilalMW
29-02-2012, 20:46
Orlando Magic'liler evler havaya ya?

Muharrem C.80
29-02-2012, 22:39
NBA olsunda takım önemli değil CP3siz clippers maçını bile izlerim

vtec26
29-02-2012, 22:47
14 lü yaşlarımdan beri lebron hayranıyım :) hatta basketbol ayakkabım bıle lebron23 :)
ama Vince Carter efsanedir benim için :)

douu
29-02-2012, 22:58
kobe bryant'ın efsane kadro zamanlarındaki ayakkabı tutkusu o zamanlar basketbol oynayan gençligin çok dikkatini çekerdi. kobe 4 diye çıkan ( adidas ) ayakkabıyı ilk gördügüm yer all-star maçıydı ve kobe orda sarısını giymişti. maçın 3 gün sonrasında adidas magazasına gittim. sarı kobe 4 vardı. fakat spor ayakkabıların dar kalıbından dolayı büyük numara almam gerekiyordu ve 48 numara ayakkabıların sarı olarak üretimi yoktu. mecbur kaldım da siyahını almıştım üzüle üzüle :):)

initial-D
29-02-2012, 23:16
lisede basket oynarken maç ayırmaz hepsini seyrederdim.hayranı olduğum adamda garnett ti

takım tutmaya detroitin ilk beşinin 4ünün allstar bile olduğu efsane kadrosuyla başladım.ama o takım dağıldığından beride takım tutma olayım ozaman ki gibi ateşli değil.lebron sebebiyle 2 sezondur miamiliyiz:D

nba de 2 adam tanırım, garnett ve ben wallace.bugünkülerden lebron

--

lin konusuna gelirsek evet amerikanların sıradan bir adamı 2 günde dünya starı yapabilme başarısının bir örneği derim.playoff serilerinde ve baskı altında "lin who?" olacak bence.o pozisyonda oynayan yıldız nba oyuncusunda olan yetenekler kendisinde olmadığı için son miami maçındaki gibi bir savunmaya maruz kalırsa 8 top kaybı ve 11de 1 saha içi 2lik, 2 de 0 üçlük performansı sergilemesi kaçınılmaz kendini çok çok geliştiremezse

haa yahoodaki fantasy takımımda kadromda yer alıyor o ayrı:D

Bacardi
01-03-2012, 00:18
Basketbolu gerçek hayatta hiç sevmemem rahmen her gece sabaha kadar Nba maçlarına uykumu feda ediyorum gün boyu ortalıkta zombi gibi geziyorum. Takımım miami.

Bartu_evo
01-03-2012, 01:08
kobe bryant'ın efsane kadro zamanlarındaki ayakkabı tutkusu o zamanlar basketbol oynayan gençligin çok dikkatini çekerdi. kobe 4 diye çıkan ( adidas ) ayakkabıyı ilk gördügüm yer all-star maçıydı ve kobe orda sarısını giymişti. maçın 3 gün sonrasında adidas magazasına gittim. sarı kobe 4 vardı. fakat spor ayakkabıların dar kalıbından dolayı büyük numara almam gerekiyordu ve 48 numara ayakkabıların sarı olarak üretimi yoktu. mecbur kaldım da siyahını almıştım üzüle üzüle :):)

aynı ayakkabımı bilmiorum ama ayakkabının altı yuvarlak yuvarlak tabanlar vardı açık cırtlak sarı yanları ama bu dedğim baya eski :) yani yaklaşık 12-13 sene olmuştur.

Bartu_evo
01-03-2012, 02:13
Buara oklahoma maçında durant ile turner arasında sıkı bir gerginlik oldu izlemeyenler mutlaka maçı izlemeli ateşli bir maç oluyor.

Kekuti*
01-03-2012, 07:07
Arkadaslar demedi demeyin, bu Clippers can yakacak :)

Slmcnsl
01-03-2012, 08:17
LAC can yakçak ama griffin'in postup oyunda ve orta mesafeli atişta hiç üzerine koyamiyor olmasi gözden kaçmiyor. 3 sayılık atiştan bahsetmiyorum bile. günümüz uzunlarinin orta ve uzun mesafeli atiş riski yaratiyo olmasi büyük önem taşiyor..
umarim griffin sadece monster dunklari ile top 10 larda yer alan fakat çokta başarili olamamiş bir uzun olarak kalmaz..
nba tarihi o tarz oyuncular ile dolu cnkü.
üzerine koymasi lazım..

Slmcnsl
01-03-2012, 08:18
ilgilenenler için:
yazıhane (http://www.yazihaneden.com)

bilalMW
04-03-2012, 22:13
CNN'de Lakers - Heat maçı var açın beyler !! Kobe delirdi :D

ilk çeyrek kobe 18 heat 18 !

Bartu_evo
04-03-2012, 23:46
Gergin maç

initial-D
05-03-2012, 16:45
joel anthony-juan howard-udonis haslem-pittman

4ünü toplasan bir adam etmiyor. 4ünün saha içi isabeti 16da 2.toplam ürettikleri sayı 11.

pota altı rezalet:)

YUNUS
05-03-2012, 17:07
2000 lerin başında çok takip ederdim. V. Carter t mac, S marbury, shaq, K.G, Iverson Vs vs bu jenarasyon fenaydı.

Kakus
05-03-2012, 17:09
Bugün All-Star'ın tekrarını izledim de, kaçırmıştım. Yok yahu... Gerçekten ben unutamıyorum 2003 All Star maçını. Unutamam. :)

bilalMW
05-03-2012, 17:11
bugun maç varmı ya cnn de?

Bartu_evo
06-03-2012, 00:47
bugun maç varmı ya cnn de?

cnn sadece salı gece ve pazar gece veriyor maçları.
diğer maçlar nba tv de hergün.

Bluttbeton
06-03-2012, 21:10
Küçüklükten beri ilgim vardır NBA'a.İversonlu Philadelphia yı unutmam sabaha karşı kalan d de maçları izlerdim.Jordan'ın son dönemlerine yetişdiğim için üzülüyorum efsaneyi kaçırdım :)bu arada Kobe'ye uyuz oluyorum adamın forma numarası 24 bunu şöyle yorumladım Jordan23 kobe 24 jordan dan üstünüm diyor herhalde :)

lise de sırf bizim grup var diye basketbol turnuvası yapmazları,biz mezun olduk turnuva yapmışlar :D

mrtysn
06-03-2012, 21:15
Bugün All-Star'ın tekrarını izledim de, kaçırmıştım. Yok yahu... Gerçekten ben unutamıyorum 2003 All Star maçını. Unutamam. :)

Kolay kolay da yeri doldurulmaz bence de :)

Kakus
06-03-2012, 21:19
Kolay kolay da yeri doldurulmaz bence de :)

yok yok T-Mac ile Vince'in birbirlerine nispet yapıp yaptığı Alley-oop'lar. MJ'in spoiler vermiym, ne yaptığı zaten belli maçta. İnanılmazdı. Tekrar izlicem birazdan yahu. : )))

alpy
06-03-2012, 21:57
artık şovdan başka bişey değil all-star hiç rekabet yok ayrıca artı 2-3 oyuncu çıkıyor mvp olmak için bi taraflarını yırtıyor.hele howardın yaptıklarına akıl sır aerdiremiyorum

doncarlo
06-03-2012, 22:02
Sıkı Miami hayranıyım.Dwayne Wade adamım :)

douu
07-03-2012, 01:35
2003 all-star maçını nerden izleyebilirim ? link vs. var mıdır ?

Kakus
07-03-2012, 01:36
2003 all-star maçını nerden izleyebilirim ? link vs. var mıdır ?

Efsane efsane. Bende şimdi başlıyorum izlemeye. :)

[HD] NBA Allstars Game 2003 [FULL MATCH] - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=ZU0OCdj2WEM)

douu
07-03-2012, 01:45
teşekkür ettim kakus :)

erdiyuce
07-03-2012, 02:04
Dayım 5 6 yaşlarındayken sürekli bulls maçlarını izler ve odasının her tarafını Jordan posterleriyle doldururdu. Bende her ne kadar Jordan'ın sonuna yetişmiş olsamda hem Jordan hem dayım sayesinde şu an sıkı bir Bulls taraftarıyım.d Ama herşeye rağmen Jordan'ın son zamanlarını gördüğüm için kendimi şanslı hissediyorum :)