PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tamponumdaki ufak kırık için ne önerirsiniz ?

Skyhawk34
29-02-2012, 17:04
aracımızın basıklığı yüzünden ön tamponda 1-2 yerde çatlak var
daha önceden fiber tampon tamir etmişliğim var fiber elyaf ve yapıştırıcıyla
fakat bu aracımdaki tampon plastik oldugundan metal macunu onerdiler
metal macunu nerelerde bulabiliriz ve fiyatları ne kadardır hangi markalar alınmalıdır ?
yada başka önerebileceğiniz malzeme varmıdır tampon için

Teşekkürler :)

edit : kendim yapacağımdan usta önermesek iyi olur :)

Skyhawk34
29-02-2012, 18:19
yokmu yardımcı olmak isteyen :)

a.colak
29-02-2012, 18:21
bende de kenarda bi çatlak vardı geçenlerde bi auto king e sorayım dedim 380 TL ye yaparız dediler yuh dedim. bi kaportacıda 200 olur dedi araştırıyorum bende

sword
29-02-2012, 18:22
max 50 tl ye sanayıde tampon tamırcılerı yapıyor genelde cıkmacılarda yapar...

Skyhawk34
29-02-2012, 18:22
normal bi tamponcu 30 liraya halleder benımkını ama ben kendım yapmak istiyorum sizdeki araç heralde mercedes falan 2012 :D

a.colak
29-02-2012, 18:26
normal bi tamponcu 30 liraya halleder benımkını ama ben kendım yapmak istiyorum sizdeki araç heralde mercedes falan 2012 :D

valla 106 araç ama sıkıntılı bi yerde çatlak öyle ortada altta değil tam bombeli kenardan patladı çukura düşünce.

Skyhawk34
29-02-2012, 18:28
valla 106 araç ama sıkıntılı bi yerde çatlak öyle ortada altta değil tam bombeli kenardan patladı çukura düşünce.

sıfır tampon ne kadarkı ? :S

63owen63
29-02-2012, 18:30
çıkma bakın, 100 lira falandır max, illa tamir olacaksa da plastik kaynatır kaportacılar.

a.colak
29-02-2012, 18:32
sıfır tampon ne kadarkı ? :S

500 küsür sanırım netten araştırdım

pesimist206
29-02-2012, 18:33
resım var ise daha rahat yardımcı olabılırız belkı :) tamır telı onerıcem kucuk bı bolgeyse tamponu eritip araya yapıştırıcaksınız uzerıne plastık macun bır gun kurutup zımparaladıktan sonra sıkıntı kalmaz :)

bLackModeL
29-02-2012, 18:33
adam akıllı bı kaportacı yapar eksın aramayınn zımpara ayarını felan tutturamassınız celık macunu dedıklerı normal macunu bı katkı katıyolar kırmızı bısey cabuk donduruyoo .

mehmetRS
29-02-2012, 18:35
şu spreyli japon yapıştırıcıları var.. aktivatör spreyi v.s. gibi birşey oluyor yanında, sıkıyorsunuz hemen donuyor.. bunu çatlak bölgeye önce yapıştırıcı hemen ardına sprey olarak uygularsanız, hemen sertleşerek donuyor, ve eksik olan kırık olan bölgeyi muthiş bir şekilde tamamlıyor, bir nevi dolgu gibi kullanabiliyorum ben bunu.. Cokda güzel zımpara yiyor, yani sıfırlayabiliyorsunuz.. Yani çok kara düzen birşey ama, madem kendiniz uğraşacaksınız, kolay ve sağlam yol olarak bunu deneyebilirsiniz. Metal macunu ise nalburlarda v.s var, onuda bir yemek kaşığı kadarını bir pirinc kadar sertleştiricisinden kullanarak karıştırabilirsiniz. Fazla koymayın sertleştiriciyi, catlar, az koyarsanızda donmaz, ömrünüzü yer bitirir :) Kolay gelsin

Skyhawk34
29-02-2012, 18:38
şu spreyli japon yapıştırıcıları var.. aktivatör spreyi v.s. gibi birşey oluyor yanında, sıkıyorsunuz hemen donuyor.. bunu çatlak bölgeye önce yapıştırıcı hemen ardına sprey olarak uygularsanız, hemen sertleşerek donuyor, ve eksik olan kırık olan bölgeyi muthiş bir şekilde tamamlıyor, bir nevi dolgu gibi kullanabiliyorum ben bunu.. Cokda güzel zımpara yiyor, yani sıfırlayabiliyorsunuz.. Yani çok kara düzen birşey ama, madem kendiniz uğraşacaksınız, kolay ve sağlam yol olarak bunu deneyebilirsiniz. Metal macunu ise nalburlarda v.s var, onuda bir yemek kaşığı kadarını bir pirinc kadar sertleştiricisinden kullanarak karıştırabilirsiniz. Fazla koymayın sertleştiriciyi, catlar, az koyarsanızda donmaz, ömrünüzü yer bitirir :) Kolay gelsin

aradıgım cevap buydu çok teşekkürler birde özelden bir kaç şey sorayım :)

mehmetRS
29-02-2012, 18:44
aradıgım cevap buydu çok teşekkürler birde özelden bir kaç şey sorayım :)

tabiki zevkle cevaplarım

Chn53
29-02-2012, 18:48
boyayıdamı kendin atıcan ?

Skyhawk34
29-02-2012, 18:55
boyayıdamı kendin atıcan ?

evet :) kaporta rengini spreye bastırıyorum benim için masraftan daha çok bir zevk oluyor aracımın sorunlarını bile tek başıma halledebilmem zaten bu tamir ettiğim kaçıncı tampon :)

Quantum
29-02-2012, 18:58
çelik 404 deyince verirler nalburlar

http://88.247.52.2/resimler/yapistirici/404.jpg

http://www.olguncivata.com.tr/resimler/urunler/metalik_plastik_celik.JPG

Skyhawk34
29-02-2012, 19:03
404 tavsiyesi için teşekkürler
404 ün paketinden bir sertleştici birde yapıstırıcımı cıkıyor oyle gozukuyorda

Quantum
29-02-2012, 19:06
aynen öyle.
karıştırıyorsun. ölçüleri yazar zaten kutunun içinden çıkan prospektüste.. macun kıvamına getirip küçük spatula benzeri bir şeyle sür ve kurumaya bırak (ya da sertleştirici spreyden sık) bitti gitti. kuruduktan sonra çok sağlam yapıştırır bunlar.

ygtrn
29-02-2012, 19:06
bahausta jb belt diye bi mazeme var, bu işler için en mükemmel malzeme diyebilirim, bi çift karışımlı olanı bide macun şeklinde olanı var, ben çift karışımlıyı öneririm o iş için...

ben dediğim mazlemeyle çatlak radyatörümü tamir ettim, 4 yıldır en ufak bi sıkntı çıkmadı :)

Chn53
29-02-2012, 19:08
evet :) kaporta rengini spreye bastırıyorum benim için masraftan daha çok bir zevk oluyor aracımın sorunlarını bile tek başıma halledebilmem zaten bu tamir ettiğim kaçıncı tampon :)

ya bende cok tampon tamir ettim ama boyayi tutturamadim bi turlu:D

Skyhawk34
29-02-2012, 19:09
bahausta jb belt diye bi mazeme var, bu işler için en mükemmel malzeme diyebilirim, bi çift karışımlı olanı bide macun şeklinde olanı var, ben çift karışımlıyı öneririm o iş için...

ben dediğim mazlemeyle çatlak radyatörümü tamir ettim, 4 yıldır en ufak bi sıkntı çıkmadı :)

bunuda not ettim teşekkürler :D

ya bende cok tampon tamir ettim ama boyayi tutturamadim bi turlu:D

sanayide bi nalburcum var adam 60 yasında nerdeyse, basri dayı :D fena, direkt kodu spreye basıyor :D