PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : araçkiraya verme hakkında

makif84
01-03-2012, 19:30
Arkadaşlar aracımı satlık ilanı verdim bana şöyle bi teklif geldi,bu işi yapmak mantıklımı sizce?
TOK RENT A CAR aracınızı aylık 1000 TL – 2500 TL arası değişen kira bedelleri ile ve 1 Yıldan başlayan sözleşme süreleri ile kiralıyor. Sözleşme süresince aracınızın tüm bakımları ( lastik değişimlerine kadar )TOK otomotiv sorumluluğu altındadır. Aracınıza hırsızlık ve çalınmalara karşı takılacak olan 400 Euro değerindeki “ Araç Takip Sistemi ( GPRS ) “ şirketimiz tarafından karşılanmakta ve bu konuda sizden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Şirketimiz aracınızı sözleşme başlangıcında teslim almış olduğu hali ile sözleşme bitiminde teslim etmektedir. Bu kiralama sistemi sayesinde satışa sunmuş olduğunuz aracınıza belirlemiş olduğunuz satış fiyatının yarısını 1 yıllık sözleşme ile aylık kira bedelleri ile kazanabilirsiniz

MehmetCanA.
01-03-2012, 19:38
Arabayı kiraya verdikten 1 sene sonra yine kendin kullanmak istersen üzülürsün abi

Low-Rider
01-03-2012, 19:40
Ayda 1000TL araç sahibine öderse bu adam kaç para kazancak yahu

ÖmerF.Bayar
01-03-2012, 19:46
Ayda 1000TL araç sahibine öderse bu adam kaç para kazancak yahu

Biz sifir C3 e 1350tl oduyoruz 5 tane oldugu halde.

makif84
01-03-2012, 19:46
hiç bir alakam yok böyle bi teklif geldi bi kaç kiralamacı arkadaşa sordum onlarda1250 verdi ama rentecar kaskosu yapmıyolar oda benim işime gelmez

ygtrn
01-03-2012, 19:47
şimdi 'beyfendi bu ay aracınızı kiraya veremedik' gibisinden kelime edipte para falan vermezlerise o iş yaş, her ay ne olursa olsun herşekilde cebine en az bin tl girecekse fena değil.... bunu sor adamlara öncelikle.... neolursa olsun her ay paramı alacakmıyım diye. sözleşme şartnamesinide iyice okuyup eğer yoksa böyle bir madde ekletmeli.

makif84
01-03-2012, 19:50
ya hiç aklımda olan bişey değildi sizlere danışmak istedim

Symetnix
01-03-2012, 19:54
turşusunu çıkarırlar

adamlar neden kendılerı filo araç alıp yapmıyolar sizce pekı?

baretta
01-03-2012, 19:55
Sahibinden de ki bütün ilanlara mesaj gönderiyorlar , ben direkt engelliyorum

EM-RE
01-03-2012, 19:56
Ben bı tane corsa filan alıp veriyim diyorum ama tirsiyorum açıkcası

makif84
01-03-2012, 19:57
pert edip bırakmakta var arkadaşlar,bilmiyorum sadece bana böyle bi teklif geldi,bilgisi olan veya başına gelmiş bi arkadaş çıkarda benim gibi bilgisi olmayan birini aydınlatır diye ;)

taytay
01-03-2012, 20:00
Sahibinden de ki bütün ilanlara mesaj gönderiyorlar , ben direkt engelliyorum

+1 aynen herkeze gönderiyorlar modeli yüksek olan araclara.

Ferhat_V
01-03-2012, 20:08
geçenlerde bende ilan vermiştim anında 2 firmadan mesaj geldi herkeze atıyolar galiba..

bu arada şuan kiralık bir aracım var aylık 1500 ödüyorum araç kendilerinin..yani boşta duran bir aracın varsa ver gitsin cebine aylık 1000 lira para girer..kiralama bitincede ya adamlara satarsın yada götürür galeriye verirsin.

kadir jdm civic
01-03-2012, 20:16
ben söyle duydum çok hayret etım bir rent a car cını 5000 tane piyasa arabası varmış yuh dedım açıkladılar mantıklı geldi ama guvenılır olması lazım bizler araç kiralamayı sevmıyoruz ama bu işi çok yapan var ve ciddi paralar kazanıyorlar...

KÖROĞLU
01-03-2012, 20:45
Kardeşim kredi çekip bir adet linea aldı, kiraya vermek için aylık 900 civarı ödüyor.

adam neden 1000 TL versin, kendisi alır kiralar sonra satar. Ben kiralam işine profesyonel bir şekilde (rent-a car kaskosu) yapılmadıktan sonra çok sıcak bakmıyorum. Kiralama kaskosu normal kaskonun 3-4 katı. İyi günde herkes yanınızda olur ama düşünün ki adam kiraladı, kiralayan kişi gitti alkollü olarak birisine çarptı, yasa dışı bir işe karıştı, bunlar yazması kolay ama sonuçları çok ağır durumlar. Sonuçta araç sizin adınıza olduğundan bir şekilde bağlantı kurarlar ya da kiralayan ortağım dı vs. der ihale size kalır, ***** bu ülkede bir kelimeyle isanlar herşeyinden olabiliyor. Biraz karamsar bir tablo çizdim ama benim gözümden durum bu. Bence böyle birşey yapmayın.

makif84
01-03-2012, 20:50
Kardeşim kredi çekip bir adet linea aldı, kiraya vermek için aylık 900 civarı ödüyor.

adam neden 1000 TL versin, kendisi alır kiralar sonra satar. Ben kiralam işine profesyonel bir şekilde (rent-a car kaskosu) yapılmadıktan sonra çok sıcak bakmıyorum. İyi günde herkes yanınızda olur ama düşünün ki adam kiraladı kiralayan alkollü birisine çarptı, yasa dışı bir işe karıştı, sonuçta araç sizin adınıza olduğundan bir şekilde bağlantı kurarlar ya da kiralayan ortağım dı der ihale size kalır, ***** bu ülkede bir kelimeyle isanlar herşeyinden olabiliyor. Biraz karamsar bir tablo çizdim ama benim gözümden durum bu. Bence böyle birşey yapmayın.

aynen bende böyle düşünüyodum fakat bi kaç arkadaşla konuşunca birazda mantıklı gelmedi değil işte.Rente car kaskosu yaparsa bazı sorunlar ortadan kalkıyomuş otomatikman,bende bu yüzden sizlere danışmak istedim,aramızda bu işi yapanlar var (araç kiralama işini)belki yardımcı olup beni bilgilendiriler diye

KÖROĞLU
01-03-2012, 21:01
aynen bende böyle düşünüyodum fakat bi kaç arkadaşla konuşunca birazda mantıklı gelmedi değil işte.Rente car kaskosu yaparsa bazı sorunlar ortadan kalkıyomuş otomatikman,bende bu yüzden sizlere danışmak istedim,aramızda bu işi yapanlar var (araç kiralama işini)belki yardımcı olup beni bilgilendiriler diye

bence çok iyi araştır ticari mantıkla bakıyorum (ufak çapta bu işi yapıyoruz) kendim alıp 1000 Tl ödeyip aynı zamanda malın sahibi olmak varken neden başkasının aracını kiralayıp ona bu parayı vereyim. Bana bir getirisi olması lazım sonuçta ben de para kazanacağım.

+ mtv, muayene, sigorta vs giderleri kime ait oluyor bu durumda ?

makif84
01-03-2012, 21:09
bende emlakçılar gibi düşünüyorum yani para bağlamadan yani kendi cebinden para çıkmadan para kazanmak gibi

Can_DCK
01-03-2012, 22:53
Bu sektore yeni girecek biri olarak bu firmanin mantikli durust is yaptigini dusunmuyorum, linea piyasada 850+ kdv clio hb ise 820 + kdv dir aylik kiralamalar rent a car isletmesine para kazandirmiyor gunluk haftalik kiralamalar kazandiriyor , kasko+ trafik - bakim-vergi + lastik 4000 tl civarinda senelik

CorsaMer
01-03-2012, 23:09
şahsi araç için çokta mantıklı değil gibi,1 sene sonunda verdigin arabanın kokusunu tanıyamaz olabilirsin..

Emre-Dylan
06-01-2017, 23:12
Yeni konu açmamak adına bu konuya yazmayı tercih ettim.

Ankara da dışarıdan araç alıp düzenli aylık ödemesini ve rent a car kaskosunu yapan adam gibi bir firma var mı? Bir de araç kaç model olması lazım 2010 2011 70 80kda dizel linea olur mu sağlam firmalar kabul eder mi 4 5 yıllık aracı? Yoksa illa sıfır mı olmalı araç? Bilgilendirirseniz sevinirim, elime bir miktar para geçti bu şekilde değerlendirmeyi düşünüyorum ek gelir olsun diye.

Emre-Dylan
06-01-2017, 23:14
Eklemeyi unuttum birde vereceğim araç 2 2.5 yıl çalışsa kafi sonra 3 5k zararına satsam da olur.

İbrahim33
06-01-2017, 23:19
Rent a car'cıya çalıştırması için aylık araba verirsen , anasını beller. O arabayı 1 dk boş durdurmaz ite köpeğe her önüne gelene verir. Araban perişan olur. Sakın girme öyle bir işe. Sana vereceğide maximum 1000-1500 liradır. Öyle uğraşacağına araba al - sat. Hem kafan rahat olur , hemde kazancın daha iyi olur.

Ayrıca da araba senin adına olursa firmanın aracı olmadığı için rent a car kaskosu yaptıramazsın. Hoş rent a car kaskosuda bir işe yaramıyor ama neyse. Aracı kiralayan alkollü ölümlü kazaya karışırsa , maddi & manevi hasarları ödeyebilecek durumu yoksa ki zaten genelde olmuyor. Parası olan adamın zaten arabası var. Arabanın üzerine soğuk bir su iç. Bence hiç bulaşma. Daha neler neler var anlatabileceğim. Ben daha kurumsal rent a car lar dışında oto kiralama işinden iflah olan adam görmedim. Hepsi battı gitti.

İbrahim33
06-01-2017, 23:21
Ama yine de tavsiye istersen , ankarada çalıştığım arabalarını aldığım bir rent a car'cı abim var , numarasını veririm , mersin ibrahimden aldım dersen yardımcı olur. Düzgün esnaf'tır.

Emre-Dylan
07-01-2017, 00:13
Ama yine de tavsiye istersen , ankarada çalıştığım arabalarını aldığım bir rent a car'cı abim var , numarasını veririm , mersin ibrahimden aldım dersen yardımcı olur. Düzgün esnaf'tır.

Rent a car kaskosu olmazsa girmem zaten o işe, rent a car kaskosunu bireysel olarak yaptıramıyor muyuz?

İbrahim33
07-01-2017, 00:18
Yaptıramazsın. Adı üstünde zaten rent a car kaskosu diye. Şahsi kasko ile çoğu şeyi aynı bir farkı yok.

bhb
07-01-2017, 00:31
Kenarda 30 40k var bunu nasıl batırırım diyenler için bulunmaz fırsat rente araba vermek

Emre-Dylan
07-01-2017, 01:00
Yaptıramazsın. Adı üstünde zaten rent a car kaskosu diye. Şahsi kasko ile çoğu şeyi aynı bir farkı yok.

O zaman es geçelim bu işi, araç al sat işini becereceğime inansam yaparım da bilmiyorum

Emre-Dylan
07-01-2017, 01:07
Kenarda 30 40k var bunu nasıl batırırım diyenler için bulunmaz fırsat rente araba vermek

Aslında 55k var...

driftboy
07-01-2017, 09:27
işin içerisindeyim. hem rent a car hemde galerim var. hiç gerek yok. 55 bin lirayı otur ye kafan kulağın rahat olsun. 2-3 sene içinde birden uçar gider ne araba kalır ne para hayrını göremezsin kafayı yersin :)

KGüneyli
07-01-2017, 09:45
Ben 1 yıldır, kuzenim 6 yıldan fazladır bu işi yapıyor.

Senin arabanı o nasıl kiraya verecek ben onu anlamadım?
Trafik cevirmeye girdiğinde arac kime ait sorusuna ne cevap vericekler? emanet araba derlerse inanmıyolar gecirirler cezayı. Kabis sistemine kaydetmesi lazım aracı? Kasko yapması lazım.
bunlsrı yapıpta sana 1200 1300 veriyorsa. ben 10 tane araba vericem ona. =)

ioz
07-01-2017, 10:11
Yakın bir arkadaşım aynı vaatler ile Amarok aracını kiralama şirketine vermişti. İlk 3-4 ay para tam ve zamanında yattı. Sonra günü gecikmeye, sonra eksik yatmaya, sonra da hiç yatmamaya başladı. Yaptıkları görüşmelerde de ortağının kaçıp gittiğini, şirketin iflâs ettiğini söylediler; hukuken de iflâs ettiği için bir sonuç çıkmadı. İşe girişmeden önce firmayı da araştırmıştı halbuki. Ne zaman ilân versem bana da gelir bu teklif ve ağızlarını minimum 1000 liradan açarlar. 2-3 aşağısına veririm, yine de böyle bir riske girmem.

Aero
07-01-2017, 10:15
Facebookta reklamlarına denk geldim. Aracınızı kiraya verebileceğiniz bir sistem oluşturmuşlar. Blabla benzeri bir sistem.

Arac Kiralama, Sahibinden Uygun Fiyatlara Kiralık Arac - Garajyeri.com (https://www.garajyeri.com/)

TarikS
07-01-2017, 10:21
Amerika'da Turo var bu işler için, AirBnb'nin araba versiyonu gibi. Buna benzer bir şey Türkiye'ye gelirse onu kullanın yoksa Türkiye'de kimseye güvenilmez bu konuda

insecure
07-01-2017, 11:06
GarajYeri nokta kom böyle bir iş modeli.

huseyinturk
07-01-2017, 11:33
Herşey dedikleri gibi olsa bile, aracınızın bir suça karışmayacağı garantisini verebilirlermi size? 1 yıl içinde yaşanıcak kaza vsden sonra sigorta sciliniz bozulacak, kendi bineceğiniz araç için fahiş sigorta rakamları çıkacak karşınıza

Emre-Dylan
07-01-2017, 13:47
işin içerisindeyim. hem rent a car hemde galerim var. hiç gerek yok. 55 bin lirayı otur ye kafan kulağın rahat olsun. 2-3 sene içinde birden uçar gider ne araba kalır ne para hayrını göremezsin kafayı yersin :)

O zaman ezeyim ben bu parayı gideyim kendime güzelce bir araba alayım yada gram altına filan yatırıyım. :)

Ben 1 yıldır, kuzenim 6 yıldan fazladır bu işi yapıyor.

Senin arabanı o nasıl kiraya verecek ben onu anlamadım?
Trafik cevirmeye girdiğinde arac kime ait sorusuna ne cevap vericekler? emanet araba derlerse inanmıyolar gecirirler cezayı. Kabis sistemine kaydetmesi lazım aracı? Kasko yapması lazım.
bunlsrı yapıpta sana 1200 1300 veriyorsa. ben 10 tane araba vericem ona. =)

Bayağı meşşakatli sıkıntılı bir işmiş...

Yakın bir arkadaşım aynı vaatler ile Amarok aracını kiralama şirketine vermişti. İlk 3-4 ay para tam ve zamanında yattı. Sonra günü gecikmeye, sonra eksik yatmaya, sonra da hiç yatmamaya başladı. Yaptıkları görüşmelerde de ortağının kaçıp gittiğini, şirketin iflâs ettiğini söylediler; hukuken de iflâs ettiği için bir sonuç çıkmadı. İşe girişmeden önce firmayı da araştırmıştı halbuki. Ne zaman ilân versem bana da gelir bu teklif ve ağızlarını minimum 1000 liradan açarlar. 2-3 aşağısına veririm, yine de böyle bir riske girmem.

Bu riske girmeye değmez o zaman şirket battı araba ömer çipe döndü para yatmadı büyük sıkıntı...

Facebookta reklamlarına denk geldim. Aracınızı kiraya verebileceğiniz bir sistem oluşturmuşlar. Blabla benzeri bir sistem.

Arac Kiralama, Sahibinden Uygun Fiyatlara Kiralık Arac - Garajyeri.com (https://www.garajyeri.com/)

Abi ben bi inceleyim bunu ama burası türkiye ne çıkacağı belli olmuyor

Amerika'da Turo var bu işler için, AirBnb'nin araba versiyonu gibi. Buna benzer bir şey Türkiye'ye gelirse onu kullanın yoksa Türkiye'de kimseye güvenilmez bu konuda

Keşke gelse airbnb gibi bir sistem ama o sisteminde içine ederiz milletçe. bknz:Uber :)

Herşey dedikleri gibi olsa bile, aracınızın bir suça karışmayacağı garantisini verebilirlermi size? 1 yıl içinde yaşanıcak kaza vsden sonra sigorta sciliniz bozulacak, kendi bineceğiniz araç için fahiş sigorta rakamları çıkacak karşınıza

İşte bunlar hep rent kaskosu sicil bozulmayı zaten göze aldım da. Araba perte çıkar alkollü kaza yapar süren adam parayı kurtaramayız. Eniştemin 2008 407'sini bu şekilde p*ç edeceklerdi mahkemelik oldular baktı olmuyor, hatırı sayılır bir abimiz çözdü olayı öyle kurtardık 27k parayı 2012'de.

Emre-Dylan
07-01-2017, 14:01

GarajYeri nokta kom böyle bir iş modeli.

Abiler şimdi inceledim anlatılanlara göre çok iyi sigorta v.b filan her önlemi almışlar ama bizim türkler tehlikeli sistemde bir bug filan bulurlarsa affetmezler. Çevrenizde hiç var mı bu site üzerinden araç veren?

karsiyakaliozi
07-01-2017, 14:48
Sokulen takılan parcada cabası olur bence :)

Emre-Dylan
07-01-2017, 19:51
Sokulen takılan parcada cabası olur bence :)

Abi ite çakala verirsen olur tabi vazgeçtim zaten, yorumlar olumsuz ve çoğu kişinin yada tanıdığının dili yanmış bu işten

korkmazz
07-01-2017, 23:27
Abiler şimdi inceledim anlatılanlara göre çok iyi sigorta v.b filan her önlemi almışlar ama bizim türkler tehlikeli sistemde bir bug filan bulurlarsa affetmezler. Çevrenizde hiç var mı bu site üzerinden araç veren?

Emre-Dylan kuzenim yaklaşık 1 yıldır bu garajyerinden kiraya veriyor aracını istersen detaylarını öğreneyim kardeşim

Emre-Dylan
07-01-2017, 23:44
Emre-Dylan kuzenim yaklaşık 1 yıldır bu garajyerinden kiraya veriyor aracını istersen detaylarını öğreneyim kardeşim

Çok iyi olur zahmet olmazsa öğrenir misin eksileri artıları nedir ona göre düşüneyim karar vereyim