PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 106 gti gösterge seti ledleri?

XSi
03-03-2012, 13:42
İkitelli den çıkma 106 gti gösterge seti aldım

Led ampullerden kaynaklı bazı sorunlar var,

Su hararet ışığı bazen yanıyor bazen yanmıyor (araba çalışmazken tüm ışıkların yandığı durumu)
Sağ tarafta bulunan yağ hararet göstergesini aydınlatma led i bazen yanıyor bazen yanmıyor.

Arabanın kendi kadranındaki ledleri kullanayım dedim fakat uymadı.

106 gti ınki Jaeger marka
106 xr VDO marka

Marka farkından dolayı ledler de farklı anladığım kadarıyla

Uygun led ampulleri nerden bulabilirim?

XSi
04-03-2012, 16:57
106 gti göstergedeki ledlerin yedeklerini nerden bulabilirim?

XSi
06-03-2012, 15:45
Bir kişi yokmu bana yardımcı olacak :)

aLperTunga
06-03-2012, 15:51
aldıgınız gösterge 2000-2001 göstergesimi?

XSi
06-03-2012, 16:11
hayır, mekanik sayaçlı 97-99 arası için olanlardan

darkred
06-03-2012, 16:32
Onlar ledli değilki zaten göstergeyi söküp ampul takıcaksınız arkasına :)

aLperTunga
06-03-2012, 17:52
hayır, mekanik sayaçlı 97-99 arası için olanlardan

97-99 arası olanlarda led yok arkasında küçüük dipsiz ampullerden var..o ampullerden al eskı patlak olanları sök duylarından,yenisini duya tak.duylu ampul almana gerek yok sadece dipsiz ampul alman yeterli eski siyah duyları kulllanabilirsin..

XSi
06-03-2012, 18:34
Onlar ledli değilki zaten göstergeyi söküp ampul takıcaksınız arkasına :)

97-99 arası olanlarda led yok arkasında küçüük dipsiz ampullerden var..o ampullerden al eskı patlak olanları sök duylarından,yenisini duya tak.duylu ampul almana gerek yok sadece dipsiz ampul alman yeterli eski siyah duyları kulllanabilirsin..

bu bilgi çok iyi oldu arkadaşlar, teşekkür ederim.

EM-RE
06-03-2012, 19:07
Bostancida starclips var, orada vampul seklinde ucunda 3lu led ampuller var tanesi 2,5-3 tl gibi fiyatı var, kadran üstünde toplamda gerekli olucak 13 tanesini değiştirsen kadranin aydinlanicaktir..almisken onlardan al, 25-50 kurusa alıcakların hiç tatmin etmicektir..elinde ornek ile gitmeyi unutma, ampulün kıç kısımlarının çok çeşidi var çünkü..

Goki,ZD

XSi
06-03-2012, 22:01
Bostancida starclips var, orada vampul seklinde ucunda 3lu led ampuller var tanesi 2,5-3 tl gibi fiyatı var, kadran üstünde toplamda gerekli olucak 13 tanesini değiştirsen kadranin aydinlanicaktir..almisken onlardan al, 25-50 kurusa alıcakların hiç tatmin etmicektir..elinde ornek ile gitmeyi unutma, ampulün kıç kısımlarının çok çeşidi var çünkü..

Goki,ZD

çok teşekkürler, karşıya geçersem o taraf uğrarım mutlaka..

sinan-s
06-03-2012, 22:20
ledli değil arkadaşlarında dediiği gibi,

XSi
07-03-2012, 21:11

Ampul siyah duydan çıkmıyor,

penseyle tutup çıkartıyım bitanesini dedim parçalandı minnacık ampul, zaten patlaktı :) elimle tutup çekemedim çok minik ve sımsıkı geşmiş vaziyette,

normal midir?

tdipower
07-03-2012, 21:12
duyla beraber satılıyor onlar sökücem diye uğraşma :)

darkred
07-03-2012, 22:39
Duyla birlikte yeni ampul satın aldıysan onlar duydan cıkmaz...

Ya o küçük ampulleri tek olarak bulup aracındaki göstergeden cıkarttığın duydaki ampulu söküp ona takıcaksın yada duylu olanı direk takıcaksın.Duylu olarak satınlanlar biraz zor oturuyor yerine...Duy kısımları biraz daha uzun olur zaten orjinale göre...

Duy problemin varsada tempra tipo dijital göstergelerinde kullanılan duylar direk olarak oluyor birebir aynısıdır...Cıkma olarak o duyları bulabilirsen ampul takıp kullanabilirsin...Duyla birlikte ampul olanlar biraz zor oturuyor yerine...

Ben ampulleri yenilerken cıkma tempra duyu satın alıp ona ampul takarak yenilemiştim hepsini...

XSi
08-03-2012, 07:32
Duyla birlikte yeni ampul satın aldıysan onlar duydan cıkmaz...

Ya o küçük ampulleri tek olarak bulup aracındaki göstergeden cıkarttığın duydaki ampulu söküp ona takıcaksın yada duylu olanı direk takıcaksın.Duylu olarak satınlanlar biraz zor oturuyor yerine...Duy kısımları biraz daha uzun olur zaten orjinale göre...

Duy problemin varsada tempra tipo dijital göstergelerinde kullanılan duylar direk olarak oluyor birebir aynısıdır...Cıkma olarak o duyları bulabilirsen ampul takıp kullanabilirsin...Duyla birlikte ampul olanlar biraz zor oturuyor yerine...

Ben ampulleri yenilerken cıkma tempra duyu satın alıp ona ampul takarak yenilemiştim hepsini...

ampülleri duydan çıkartamıyorum, ya bende bir beceriksizlik var yada ampuller çok sıkı geçmiş duya..

bi tane ampulu duyun içinden çıkarmaya çalışırken parçaladım, yarısı içinde kaldı ampulun, artık o duyuda kullanamıycam..

Bilgi için teşekkürler

Göki,ZD
08-03-2012, 21:01
Ampul duy'dan çıkıyor, ampulu kırmıcak şekilde sarsarsan duy'un içinde, oynamaya başlar sonra ileri dogru çek, ha kırdıkların var ise aynı duylardan dediğim yerde var(Bostancı Star clips)

xsi benim dediğim ledler bunlardan..

http://img267.imageshack.us/img267/1314/post51279619001.jpg

Not: Bu üründen aldıgında mutlaka kadranın orjinal duy'u ile git, çok boy ve çeşidi var göz kararı ile almaya kalkma :) kıç tarafından dolayı kadranın yuvasına zor girer..(girer ama bi daha çıkmaz yada çıkarmak istediğinde ampul içine düşer tecrübe ile sabit :) )