PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : focus-1 ekzozdan sonraki alt devir sorunu!

golfcu0101
04-03-2012, 15:25
arkadaşlar resimlerde göründüğü gibi aracımda adana işi qtp kumandalı vana sistemi var.kat iptal+ortadaki susturucu görünüyor zaten- vana ile birlikte+ sonda ise orjinal oval ağızlı remus son susturucu ve 51 lik orjinal borular kullanılarak yapılan bir sistem var ama alt devirlerim oldu bir eşşek:(vana sistemini çocuk rahatsız olmasın diye yaptım isteğe bağlı açıp kapatalım diye.fazla bozmadan neler önerirsiniz altları tekrar canlandırmak için:soru:
http://img829.imageshack.us/img829/9593/26112011723.jpghttp://img190.imageshack.us/img190/1190/26112011724.jpg

murat_ileri
04-03-2012, 16:29
resim görüntülenemiyor.

d16y4
04-03-2012, 16:32
alt devir focuslarda kronik olarak ölü zaten

golfcu0101
04-03-2012, 17:54
arkadaşlar resimler görünüyordu nolmuş anlamadım yarın evde hallederim fotoyu.orjinal ekzozda eğer sürme imkanın olduysa d16y kardeşim gaz tepkisi ve altları iyi asılan bir araç aslında ama yukardaki sistemle gitti.sıkıştırmayı seven bir motoru var napmalıyım şaştım kaldım

golfcu0101
04-03-2012, 18:15
yokmu yardımcı olacak bizim araç üvey evlatmı günceli:((

d16y4
04-03-2012, 18:22
arkadaşlar resimler görünüyordu nolmuş anlamadım yarın evde hallederim fotoyu.orjinal ekzozda eğer sürme imkanın olduysa d16y kardeşim gaz tepkisi ve altları iyi asılan bir araç aslında ama yukardaki sistemle gitti.sıkıştırmayı seven bir motoru var napmalıyım şaştım kaldım

bende 2010 115 lik sedan focus var alt devirleri bildiğin eşşek yaw :soru:

golfcu0101
04-03-2012, 18:25
yok kardeşim vallaha stok hali bunların tavşan kaç tazı tut gibi:D ancak yukardaki sistemle tavşan kaç tosba koş oldu:D

d16y4
04-03-2012, 19:27
orjinal sistemi geri tak sadece qtp olsun başka yolu yok :D

golfcu0101
04-03-2012, 19:34
e ozaman remusu sök mü diyosun?sökersek vanaya gerek kalmaz ekzoz sesini nerden alacaz:D

BthnKrkt
04-03-2012, 19:41
focusun orjinal borulari 51 lik olduguna eminmisiniz? Bizdede sw focus1 var sanki daha ince die hatrliorum

golfcu0101
04-03-2012, 19:55
51 lik hemde fabrikasyon krom bildiğim kadar:rolleyes:

Zorbey
05-03-2012, 00:00
Belki saçma gelir ama Sensörleri kontrol ettirdiniz mi?

golfcu0101
05-03-2012, 00:06
sensörlerde sorun olduğnu kesinlikle tahmin etmiyorum

samet_61
05-03-2012, 00:34
haydarım senın sıkıntı vana vanalı ortayı cıkartıp ortayı gıreceksın sıkıntı cozulecek....

golfcu0101
05-03-2012, 00:39
kanka tech ailemizde tecrübeli arkadaşların yorumları alalım dedim ama focus üvey evlat galiba yorum yok pek:D

samet_61
05-03-2012, 00:44
ben sana dedım kuzen dırek orjınal yap prtayı sonu sımota carbon fıltrenı gır bak keyfıne..

golfcu0101
05-03-2012, 00:47
bakacaz kanka artık muayneyi burda yapacam orjinalleri takıp gelecem artık rasim verir umarım ayarı ama ben araştırıyorum işte umut fakirin ekme hesabı:D

samet_61
05-03-2012, 00:50
bakacaz kanka artık muayneyi burda yapacam orjinalleri takıp gelecem artık rasim verir umarım ayarı ama ben araştırıyorum işte umut fakirin ekme hesabı:D

backpressure gerı sıkıstırma olursa toplar altları fıltreyı gır focus civic ve palıo ve corsadan guzel fıltre sesı cıkar egzostla kaybetme o sesı

golfcu0101
05-03-2012, 00:58
geri basınç olayını seven bir araç ama sen biliyon elimizdekileri kullanarak düzeltme imkanı varsa öncelik o filitre her halikarda yapılacak en carbon cai sinden;)

samet_61
05-03-2012, 01:12
vana aracı gerı dusurur dırek orjınal ortanı tak dınle benı...

golfcu0101
05-03-2012, 01:16
nisanda gelmeden haber ederim sana gelde ver şuna ayarı ama vanalı:D

samet_61
05-03-2012, 01:17
nisanda gelmeden haber ederim sana gelde ver şuna ayarı ama vanalı:D

sahın olsa vana yap derımde :D:D:D:D benımde arac yapılacak 51 böyuk geldı benım merede geldıgımde haberlesırık

golfcu0101
05-03-2012, 01:21
sahın olsa vana yap derımde :D:D:D:D benımde arac yapılacak 51 böyuk geldı benım merede geldıgımde haberlesırık

senin akıl+rasimin işcilik olacak inşallah bu iş :icon_tup:

golfcu0101
05-03-2012, 11:27
yokmu ekzoz konusunda tecrübeli olan bu sistemi fazla bozmadan nasıl altları canlandırırız güncelitoo

flexamin
05-03-2012, 11:46
la panpa msn de de konuştuk zorla arabadaki haydar abi ile kafana vurucam ozaman anlıcan alt deviri üst deviri

murat_ileri
05-03-2012, 13:01
resimleri görebilirsek ne yapılmış anlayacağız.

golfcu0101
05-03-2012, 14:00
la panpa msn de de konuştuk zorla arabadaki haydar abi ile kafana vurucam ozaman anlıcan alt deviri üst deviri
panpa mesele yok vuracan şy adaşım acıtmaz canımı:D:D:D sanırım bu gidişle dediğin olacak filitre sesi dinlicez bundan sonra ama ihtimalleri değerlendirmek istedim sadece;) bu sistemde düzelirse :icon_tup:

resimleri görebilirsek ne yapılmış anlayacağız.

akşama evden tekrar yüklerim topram

erhann
05-03-2012, 14:10
aracin turbo degilki qtp kullaniyorsun qtp kullanmaktaki amac nedir aciklarmisin sesmi istiyorsun sadece ?
qtp aracini bosaltiyor sorunun bu ;)

keskinli_ali
05-03-2012, 14:26
orjinal susuturucunuzu geri takın bence

valeryzone
05-03-2012, 20:26
alt Devirlerde Araba Boğuluyor Veya bayılıyosa Altta hiç Susturucu olmadığı için 51 lik Boru 63 lük otto var bende 1-2 Bin ölü ufakta Olsa Susturucu koymak lazım alt devirleri Canlı tutmak istiyosan ama Eğer 0 a gibi vuruyor Devir Durmadan oynuyor araba deişik deişik ses çıkartıyosa Oksijen sensöründen

golfcu0101
05-03-2012, 20:27
aracin turbo degilki qtp kullaniyorsun qtp kullanmaktaki amac nedir aciklarmisin sesmi istiyorsun sadece ?
qtp aracini bosaltiyor sorunun bu ;)
qtp deki amacım sadece istediğimde açıp istediğimde kapatmaktı aile olduğunda,uzunyolda kapatıyorum;)

orjinal susuturucunuzu geri takın bence

orjinal susturucu sadece ortamı:confused:

golfcu0101
05-03-2012, 20:31
resimleri düzelttim arkadaşlar.tek amacım qtp de aile olarak bindiğimden dolayı ve eşiminde aracı kullanmasından dolayı buna çevirdik ortanın durumu bu önde kat yok sonda oval ağız remus var

BthnKrkt
05-03-2012, 20:35
böyle yapcagınıza güzel bir orta sonrasına qtp daha iyi olmazmıydı yada nerdeyse aynı şey olurdu?

golfcu0101
05-03-2012, 20:40
farkı olmazdıki neticede.altları kurtarma derdindeyiz bu sisteme ekleme çıkarma yaparak:o

valeryzone
05-03-2012, 20:46
Spor bi Susturucu al :)ortaya

BthnKrkt
05-03-2012, 20:46
farkı olmazdıki neticede.altları kurtarma derdindeyiz bu sisteme ekleme çıkarma yaparak:o

en azından daha hafif olurdu:) eklenen susturucu anlamsız gibi geldi sankı alt devirleri kurtarmak için kat + susturucu sornasına qtp olsa ?

ERTAN
05-03-2012, 21:03
Konuyu bolmek gibi olmasin ama benimde sizlere bir sorum olucak.Haftasonu bende focus uma (99-01) vanali son susturucu taktirdim ama tam bir hayalkirikligi yasadim.Aractan bir gram ses bile artmadi.usta ortayida sokmemiz gerektigini soyledi ama daha sokturmedim.Acaba sokturursem sizinki gibi bir problem yasarmiyim bu arada ilk egzoz tecrubem :)

golfcu0101
05-03-2012, 23:12
Spor bi Susturucu al :)ortaya
daha önce denedik bişey değişmedi

en azından daha hafif olurdu:) eklenen susturucu anlamsız gibi geldi sankı alt devirleri kurtarmak için kat + susturucu sornasına qtp olsa ?
şimdi şöyle vana kapalı iken o resimde vananın yanında görünen susturucu devrede sessiz çalışıyor.vanayı açtığımda ise remus devreye giriyor.sonrasına eklenmesi değişiklik gösterirmi denemeli

Konuyu bolmek gibi olmasin ama benimde sizlere bir sorum olucak.Haftasonu bende focus uma (99-01) vanali son susturucu taktirdim ama tam bir hayalkirikligi yasadim.Aractan bir gram ses bile artmadi.usta ortayida sokmemiz gerektigini soyledi ama daha sokturmedim.Acaba sokturursem sizinki gibi bir problem yasarmiyim bu arada ilk egzoz tecrubem :)

inan vanalı son nasıldır bilmem ama bendeki sistem göründüğü gibi dostum açıkken sondaki,kapalıyken ortadaki sessiz devreye giriyor

berkay_aydin
05-03-2012, 23:16
Stock egsoz sistemi sadece vana kısmına remus son susturucuyu taksanız nasıl olur ?

golfcu0101
05-03-2012, 23:21
Stock egsoz sistemi sadece vana kısmına remus son susturucuyu taksanız nasıl olur ?

vallaha yorumsuz kardeşim ses altta olunca tuhaf olacağı bir kesin ama denemeden bişi denemez sanırım.ya diğer mesajlarda belirttiğim gibi ben vanayı takmadan önce kat+free bir orta+remus sonda ama ***** uzunyola bazen gittiğim ve hanımın da aracı sürdüğü için vana yaptım ama altları kaybettim.bu sistemde oynayarak varsa bi çıkış yolu öyle yapacam yoksa orcinale dönüp- güzel bir cai alıp takacam filitre sesi dinlicem- samet kanka sana gelsin:D

hasan genç
06-03-2012, 11:38
Merhaba arkadaşım 3 yıl focus 1 kullanıcısı olarak sana tavsiyem olacak : katalitik yani katın duruyorsa 2 nci resimde susturucuyu koyduğun yere katı koy vana kapanınca stock gibi olur sonda remus fazla bağırmaz gibi geliyor bana bu durumda ama kesin cırlama olur , ancak gündelik kullanım için işini bence görür. diğer yanda yalnızken basıcan zaman ailen yanında değilken acarsın vanayı böle bir dene elindeki imkanla. Ayrıca nacizne bir tebrübe , bende katı iptal etmiştim sonada ibs motorsporttan kendi dizaynı olan free flow bir egzos almıştım tam yerine uyan seside cok azdı ama cok iyiydi stock kullanımda performans olarak. sendede ramus varmış sesi bilemem ancak son hızın aracın 1.6 ise 195 i gecmicek benden sölemesi ve en önemlisi fren lerinde , katı iptal konumunda kullanırken normal kullanımda olduğu gibi tumayacak ve tutma mesafen uzayacak bunu belirtim dedim . Aklında olsun arkadaşım sen sen ol sakın bu zetec-se motoruna chip ti mip ti yapalım edelim diyene kanma deli eder adamı sonra tecrübeyle sabittir .

golfcu0101
06-03-2012, 13:25
Merhaba arkadaşım 3 yıl focus 1 kullanıcısı olarak sana tavsiyem olacak : katalitik yani katın duruyorsa 2 nci resimde susturucuyu koyduğun yere katı koy vana kapanınca stock gibi olur sonda remus fazla bağırmaz gibi geliyor bana bu durumda ama kesin cırlama olur , ancak gündelik kullanım için işini bence görür. diğer yanda yalnızken basıcan zaman ailen yanında değilken acarsın vanayı böle bir dene elindeki imkanla. Ayrıca nacizne bir tebrübe , bende katı iptal etmiştim sonada ibs motorsporttan kendi dizaynı olan free flow bir egzos almıştım tam yerine uyan seside cok azdı ama cok iyiydi stock kullanımda performans olarak. sendede ramus varmış sesi bilemem ancak son hızın aracın 1.6 ise 195 i gecmicek benden sölemesi ve en önemlisi fren lerinde , katı iptal konumunda kullanırken normal kullanımda olduğu gibi tumayacak ve tutma mesafen uzayacak bunu belirtim dedim . Aklında olsun arkadaşım sen sen ol sakın bu zetec-se motoruna chip ti mip ti yapalım edelim diyene kanma deli eder adamı sonra tecrübeyle sabittir .

eyvallah güzel tecrübelerinizi paylaştığınız için sanırım bu gidişle orjinale dönecez sadece katı iptal edip orjinal orta + son yapıp iyi bir cai takıp onu dinlicez gibi :(

OmerRS
06-03-2012, 19:15
4 2 1 egzoz manifoldu ve sonrasında düz 60 mm çapında boru çektirin. Sona da herhangi bir susturucu koyabilirsiniz.

hasan genç
06-03-2012, 19:18
Rica ederim . Yalnız ben başka bir sey yapmıştım gene egzosla uğrasırken .Katı iptal etmedim yerine 2.0 motor a takılan bir katalitik takmıştım üniversal hala sahibinden de var 100 tl fiyatı . O dönem imkan da vardı yapmıştım .Ama gene diyorum cok güzel araçtır yol tutuş konforu güven hissi verir tam aile aracı bozma bence yinede siz bilirsiniz . Ben filre olarak simota nın cb 401 carbon air intake kitini kullanmıştım sesi iyiydi eh işte. Fordclup.tr ye üyeydim o zaman pipercross filtre kitini de övüyorlardı youtube tan tarattırıp bakın derim . Sadece filtre kafası takarsan kutunun icinde durcak sekilde araya en az 15 cm boru parcası koyun ! Cünkü sensör hemen kutunun dibinde idi bendeki daha bi değişik veriyordu sesi o 15 cm lik parcayı araya koyunca .Yalnız sıcak hava alacak bilgin olsun sesten başka bi işe yaramıcak !.Filtre sesi önemli değil diyorsan simotanın kutu içi filresini al tak ve ön panelin kilidin olduğu yerdeki siyah parcayı sök ördek bası direk suğuk havayı cekecek ve sonada tok ses istiyorsan my racing in silingerli büyük kazanlı olanı al derim ( ölcüsüne dikkat arkaya olmuyor coğu egzos )sitede satıyor bir üye 75 tl ye .ama önce youtube den my racing egzos sesi de bakıver dinle sesi . Tabi bunlar tamamen duydusal . Yine söylüyorum katı söksende 2.0 motorun kini de taksan son hızın değişmicek ancak ivmelenmen 3000 dk devirden sonra fark edicek ,yakıtında 1.5 lt fazla yakacak ve sesle mutlu olucaksın benim gibi . Adamlar focus 1 serisinde performans olarak ne yaptılarsa 2.0 için yapmışlar 1.6 için malesef başka bir alternatif yok . 4-2-1 headers yok tr de ben cok aradım e-bay dan da 600 tl yi buluyor gelmesi tabi gelirse . Sadece blu-fein diye bir modül var oda 8 -10 hp veriyor 700 -800 tl değmez .Banada demişlerdi en iyisi satmak başka araç almak , ben aracımı satıp 99 1.6 ies aldım küçük bir fiyat farkıyla o zaman .Sizinde bu içinizdeki modifiy e tutkusu dinmiyor ise yapılacacak olan belli . Herkese iyi günler , kazasız sürüşler dilerim.

murat_ileri
07-03-2012, 00:16
arkadaşım yanlış görmediysem sen qtp kapalı iken sadece ortadaki egzos açık iken hem ortadaki hemde sondaki çalışıyor, eğer sistem bu şekilde ise aşırı boşaltmakta. ortaya oem susturucunu geri tak sona remus ve yine oem egzos kullan el yapımı vs. boşa kullanma yapamıyorlar. bir haftadır bir arkadaşım vesilesiyle birçok egzoscuyu gezdim aldığım karar sadece ben yaparım en azından paramla rezil olmam oldu.

golfcu0101
07-03-2012, 12:31
arkadaşım yanlış görmediysem sen qtp kapalı iken sadece ortadaki egzos açık iken hem ortadaki hemde sondaki çalışıyor, eğer sistem bu şekilde ise aşırı boşaltmakta. ortaya oem susturucunu geri tak sona remus ve yine oem egzos kullan el yapımı vs. boşa kullanma yapamıyorlar. bir haftadır bir arkadaşım vesilesiyle birçok egzoscuyu gezdim aldığım karar sadece ben yaparım en azından paramla rezil olmam oldu.

topram açıkken orta kapanıyor sadece remus devreye giriyor ikiside açık kalmıyor

golfcu0101
07-03-2012, 12:33
4 2 1 egzoz manifoldu ve sonrasında düz 60 mm çapında boru çektirin. Sona da herhangi bir susturucu koyabilirsiniz.

orjinal bir 4 2 1 yokki kardeşim tr de bizim araca göre:(

murat_ileri
07-03-2012, 22:36
topram açıkken orta kapanıyor sadece remus devreye giriyor ikiside açık kalmıyor

resimlerden baktığımda qtp orta susturucu üzerinde olarak görüyorum. bu durumda sen egzosu açtığın zaman her iki egzosda açık oluyor. birde egzosu kime yaptırdığını pmle bildirirsen sevinirim.