PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : windows 7 siyah ekran sorunu+exper

Onurkk06
04-03-2012, 23:15
bilgisayarda hiç bişey yok ken bi anda windows açılıyordan sonra siyah ekran geliyor sadece fare imleci geliyor pc açılmıyor nese durup duururken yeniden yükledim windows 7 yi düzeldi şimdi ama bi çok kişinin de başına gelmiş bu olay

+ olarak birde bu exper de wireless pc açılırken kapalı oluyor her açılışta wirelesi açmam gerekiyor nasıl düzelteceğim bilen var mı ?

ProdriveSTI
04-03-2012, 23:18
Masaüstü gelmiyorsa,Görev yöneticisini başlatıp,sol üstten çalıştır komutunu açarak explorer.exe yazarsanız masaüstü gelir.

Sonra bir de combofix çalıştırın düzelir,geçen başıma geldi aynen dediklerimi uyguladım sorun düzeldi.

S.Mert
04-03-2012, 23:20
explorer.exe hatasından bahsediyorsunuz sanırım. bu sadece sizin bilgisayarınızla alakalı değil, genelde yanlış format atma, gereksiz programlar kullanma ile alakalı bir problem oluyor.

diğer dediğinizide wireless ayarlarından yapabilirsiniz diye düşünüyorum. eğer öyle bir ayar yoksa, en kolay yol başlangıç klasörünün içine wireless programını atmak ve her başlangıçta otomatik çalışmasını sağlamak :)

Onurkk06
04-03-2012, 23:22
işte asıl sorun orada başlıyor ctrl alt delete hiç bişey çalışmıyor malesef :O

ProdriveSTI
04-03-2012, 23:24
işte asıl sorun orada başlıyor ctrl alt delete hiç bişey çalışmıyor malesef :O

PC açılırken f8 tuşuna basın gelen menüden pc onarma seçeneğini tıklayıp bir de öyle deneyin.

EgemeN.
04-03-2012, 23:26
Googledan baktım şöyle bi alıntı yapayım;

1- windows başladıktan sonra siyah ekran geldiğinde ctrl+alt+delete yaparak görev yöneticisi açılır, işlemler kısmından explorer.exe bulunur, del tuşuna basarak işlemi sonlandırılır, görev yöneticisinden yeni görev tuşuna basılarak buraya explorer.exe yazılır. Tabi bunu her sistem açılışında yapmak gerekiyor.

2- Kalıcı bir çözüm olarak sunulmmuş; Aslında How to fix KSOD aka the black screen of death on window - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=UmKAfw6kDI8) bu adreste güzelce özetlemiş ama Türkçe anlatacak olursak açılıştan sonra siyah ekranda ctrl+alt+del' e basıyoruz buradan yeni göreve explorer.exe yazarak sistemi açıyoruz, start tuşuna basarak bilgisayarıma tıklıyoruz, araçlar->klasör özelliklerinden gizli dosyaları görünür hale getiriyoruz, yine başlat butonuna basarak arama yerine csrcs.exe' yi arıyoruz çıkan dosyayı siliyoruz, başlat->çalıştıra regedit yazıp kayıt defterine giriyoruz burada;

HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon yoluna geliyoruz sağ taraftaki shell dosyasına çift tıklıyoruz, buraya sadece Explorer.exe yazıyoruz başka bir şey olmayacak, daha sonra csrcs.exe'nin tekrar işe karışmasını engellemek için kayıt defterinde
HKLM\Software\Microsoft\Windows \CurrentVersion\policies\Explorer\Run kısmına geliyoruz ve sağ taraftaki csrcs.exe anahtarını silip bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

Bir kişide sorunun güncelleme sonunda anti virüsünden kaynaklandığını sistemi geri yükleyip çözdüğünü söylemiş

Onurkk06
04-03-2012, 23:30
Googledan baktım şöyle bi alıntı yapayım;

1- windows başladıktan sonra siyah ekran geldiğinde ctrl+alt+delete yaparak görev yöneticisi açılır, işlemler kısmından explorer.exe bulunur, del tuşuna basarak işlemi sonlandırılır, görev yöneticisinden yeni görev tuşuna basılarak buraya explorer.exe yazılır. Tabi bunu her sistem açılışında yapmak gerekiyor.

2- Kalıcı bir çözüm olarak sunulmmuş; Aslında How to fix KSOD aka the black screen of death on window - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=UmKAfw6kDI8) bu adreste güzelce özetlemiş ama Türkçe anlatacak olursak açılıştan sonra siyah ekranda ctrl+alt+del' e basıyoruz buradan yeni göreve explorer.exe yazarak sistemi açıyoruz, start tuşuna basarak bilgisayarıma tıklıyoruz, araçlar->klasör özelliklerinden gizli dosyaları görünür hale getiriyoruz, yine başlat butonuna basarak arama yerine csrcs.exe' yi arıyoruz çıkan dosyayı siliyoruz, başlat->çalıştıra regedit yazıp kayıt defterine giriyoruz burada;

HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon yoluna geliyoruz sağ taraftaki shell dosyasına çift tıklıyoruz, buraya sadece Explorer.exe yazıyoruz başka bir şey olmayacak, daha sonra csrcs.exe'nin tekrar işe karışmasını engellemek için kayıt defterinde
HKLM\Software\Microsoft\Windows \CurrentVersion\policies\Explorer\Run kısmına geliyoruz ve sağ taraftaki csrcs.exe anahtarını silip bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

Bir kişide sorunun güncelleme sonunda anti virüsünden kaynaklandığını sistemi geri yükleyip çözdüğünü söylemiş

saol kardeşimde acılınca ne ctrl alt delete işliyor ne başka bişey f8 de güvenli modda açıyorum onda da ekran gelmiyor ortada hiç bişey yokken oldu bende anlamadım w7nin acaip bi sorunuymuş bu :O

EgemeN.
04-03-2012, 23:34
saol kardeşimde acılınca ne ctrl alt delete işliyor ne başka bişey f8 de güvenli modda açıyorum onda da ekran gelmiyor ortada hiç bişey yokken oldu bende anlamadım w7nin acaip bi sorunuymuş bu :O

Gördüğüm kadarıyla ya ekran kartından ya anti virüs güncellemesinden sonra bu sorun çıkmış büyük bi kısmının sonuda format olmuş malesef

ceratoniaorg
04-03-2012, 23:43
tamamen virüs ile alakalı bir durum. explorer.exe hatasından başka birşey olacağını sanmıyorum. bilgisayarı ağdan başka bir pc ile taratarak sorunu çözebilirsiniz nod32 ve kaspersky kullanmanızı öneririm

ulasoztas1
04-03-2012, 23:57
aynısı geçen hafta benim başıma geldi pc güncelleştirme yaptıktan sonra hatta konu açmıştım ama bende ctrl+alt+del çalışıyordu ordan açıyordum pc yi 4-5 gün öyle açtıktan sonra kendi kendisine düzeldi

Onurkk06
05-03-2012, 00:18
aynısı geçen hafta benim başıma geldi pc güncelleştirme yaptıktan sonra hata konu açmıştım ama bende ctrl+alt+del çalışıyordu ordan açıyordum pc yi 4-5 gün öyle açtıktan sonra kendi kendisine düzeldi

aynen benimkide güncelleştirmeden sonra oldu işte benim ctrl alt del de açmıyor mecbur format atdım bende şimdi her böyle olduğunda ben format mı atacam tırstım walla pcyide yeni almıştık daha 1 ay bile olmadı kıracaktım pcyi wallaha :mad:

Onurkk06
05-03-2012, 00:19
tamamen virüs ile alakalı bir durum. explorer.exe hatasından başka birşey olacağını sanmıyorum. bilgisayarı ağdan başka bir pc ile taratarak sorunu çözebilirsiniz nod32 ve kaspersky kullanmanızı öneririm

mcafe total protection var bennde anlamadım virüs girecek birşey de yüklemedim anlamadım bende

Yiğit Ş.
05-03-2012, 08:32
explorer.exe hatasından bahsediyorsunuz sanırım. bu sadece sizin bilgisayarınızla alakalı değil, genelde yanlış format atma, gereksiz programlar kullanma ile alakalı bir problem oluyor.

diğer dediğinizide wireless ayarlarından yapabilirsiniz diye düşünüyorum. eğer öyle bir ayar yoksa, en kolay yol başlangıç klasörünün içine wireless programını atmak ve her başlangıçta otomatik çalışmasını sağlamak :)

yanlış format atma nasıl oluyor ?